Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

      τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

κ εγω 09/03 επόμενο ραντεβού! αναμένουμε νεάκια!!!!!

σε ποια εβδομάδα γίνεται η αυχενική? εμένα λογικά την επόμενη εβδομάδα θα μ πει πότε θα κάνω την αυχενική......

Από 11η έως 14η.. :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημερα κορίτσια!!!! Εγω ειμαι ξάπλα γιατί είδα λίγο καφέ στο σκούπισμα το Σάββατο το βράδυ..Από τότε βέβαια δεν έχω δει κάτι και μόλις πήρα τον γιατρο μου είπε να πάρω utrogestan και ξεκούραση...Και αύριο θα πάω να με δει! Αγχώθηκα όσο να'ναι... Το Έχει πάθει αυτό καμία άλλη κοπέλα? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariamaraki είπε:

Καλημερα κορίτσια!!!! Εγω ειμαι ξάπλα γιατί είδα λίγο καφέ στο σκούπισμα το Σάββατο το βράδυ..Από τότε βέβαια δεν έχω δει κάτι και μόλις πήρα τον γιατρο μου είπε να πάρω utrogestan και ξεκούραση...Και αύριο θα πάω να με δει! Αγχώθηκα όσο να'ναι... Το Έχει πάθει αυτό καμία άλλη κοπέλα? 

Ξεκουράσου κορίτσι μου κ όλα θα πάνε καλά!έκανες κάτι που σε κούρασε? τι σ είπε ο γιατρος? γτ έγινε?

όλα καλά θα πάνε!μην αγχώνεσαι....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Ξεκουράσου κορίτσι μου κ όλα θα πάνε καλά!έκανες κάτι που σε κούρασε? τι σ είπε ο γιατρος? γτ έγινε?

όλα καλά θα πάνε!μην αγχώνεσαι....

Δεν έκανα κάτι..ίσα ίσα είχα και άδεια από την δουλειά! Δεν μου είπε κάτι απλά να πάω από εκεί αύριο να με δει για σιγουριά.. Ήταν  τόσο λίγο που δεν το θεωρησα σοβαρό και έλεγα να μην τον πάρω καν τηλέφωνο..άλλα τελικά έγινε όλο αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Δεν έκανα κάτι..ίσα ίσα είχα και άδεια από την δουλειά! Δεν μου είπε κάτι απλά να πάω από εκεί αύριο να με δει για σιγουριά.. Ήταν  τόσο λίγο που δεν το θεωρησα σοβαρό και έλεγα να μην τον πάρω καν τηλέφωνο..άλλα τελικά έγινε όλο αυτό! 

Μαλιστα.... Καταλαβα..... Απλα τωρα κανε οτι σ είπε!ποσες μερες σου ειπε να μεινεις στο κρεβάτι? Θελει κ αλλη ξεκουραση το μπεμπακι σου!σου φωναζει οτι θελει κ αλλες μερες αδεια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Irinoula86 είπε:

Μαλιστα.... Καταλαβα..... Απλα τωρα κανε οτι σ είπε!ποσες μερες σου ειπε να μεινεις στο κρεβάτι? Θελει κ αλλη ξεκουραση το μπεμπακι σου!σου φωναζει οτι θελει κ αλλες μερες αδεια! 

Αύριο θα μου πει πόσο θα κάτσω Και τι άδεια θα μου γράψει ...Δεν περνάνε οι ώρες για να πάω αύριο!!!!!! Η αλήθεια είναι ούτε εγώ ήθελα να πάω στη  δουλειά χαχαχαχαχα αλλά εύχομαι να είναι όλα καλά μόνο αυτό!.. Εσύ πως είσαι κορίτσι μου ?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Καλημερα κορίτσια!!!! Εγω ειμαι ξάπλα γιατί είδα λίγο καφέ στο σκούπισμα το Σάββατο το βράδυ..Από τότε βέβαια δεν έχω δει κάτι και μόλις πήρα τον γιατρο μου είπε να πάρω utrogestan και ξεκούραση...Και αύριο θα πάω να με δει! Αγχώθηκα όσο να'ναι... Το Έχει πάθει αυτό καμία άλλη κοπέλα? 

Το έπαθα κι εγώ αυτό την 6η εβδομάδα , πήγα κατευθείαν να με δει. Αποκόλληση πλακούντα μου είπε! Να μη σηκώνω βάρη, να μη τινάζω και να μη κουράζομαι. Καλύτερα όμως αν δεν έχεις δουλειές να είσαι ξάπλα συνεχώς για 3 μέρες τουλάχιστον. Και βλέπεις πως θα πάει. Εγώ είχα κ πόνους περιόδου. Εσύ έχεις;

Εν τω μεταξύ κι εγώ σήμερα είδα καφέ στη σερβιετουλα  ξανά. Από τότε έχω να δω. Προσπαθώ να είμαι ξάπλα. Πριν που σηκώθηκα ένιωσα έντονες σουβλιες πολύ κάτω! Δεν θα τον πάρω προς το παρόν . Γενικά μου είπε ότι όλα αυτά είναι αναμενόμενα.

Είναι καλό που είμαστε στις πρώτες εβδομάδες κ αυτά τα προβληματα μπορούν να αντιμετωπιστούν πιο εύκολα. Κι εμένα utrogestan μου εδωσε τρεις φορές την εβδομάδα!!

Μην αγχώνεσαι! Όλα καλά θ πάνε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια !σας ευχομαι να πανε ολα καλα και να έχετε μια καλη εγκυμοσύνη !αν κ έχω πητ 4-11 ,το πιο πιθανό (αν μου πανε καλα)να γεννήσω κ εγώ Οκτώβριο !εχω μια απορία :έχω έντονους πόνους στη μέση κ χαμηλά στην κοιλιά !εχει συμβεί σε καμία ;είμαι ξάπλα με προγεστερονη !


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Καλησπερα κορίτσια !σας ευχομαι να πανε ολα καλα και να έχετε μια καλη εγκυμοσύνη !αν κ έχω πητ 4-11 ,το πιο πιθανό (αν μου πανε καλα)να γεννήσω κ εγώ Οκτώβριο !εχω μια απορία :έχω έντονους πόνους στη μέση κ χαμηλά στην κοιλιά !εχει συμβεί σε καμία ;είμαι ξάπλα με προγεστερονη !

με το καλο!! στηv αρχη της εγκυμοσυvης μερικα ποvακια ειvαι συvιθισμεvα ειvαι συσπασεις της μητρας επειδη μεγαλωvει κ εγω ειχα που κ που. θελει ξεκουραση κ προγεστεροvη. αv γιvουv εvτοvα κ συχvα  θα πρεπει φυσικα vα μιλησεις με τοv γιατρο σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

με το καλο!! στηv αρχη της εγκυμοσυvης μερικα ποvακια ειvαι συvιθισμεvα ειvαι συσπασεις της μητρας επειδη μεγαλωvει κ εγω ειχα που κ που. θελει ξεκουραση κ προγεστεροvη. αv γιvουv εvτοvα κ συχvα  θα πρεπει φυσικα vα μιλησεις με τοv γιατρο σου.

Σε Ευχαριστω για την άμεση απάντηση κ συμβουλή σου !γνωριζω ότι είναι συνηθισμένα ,,,αλλα κάτι δεν μου κολλάει (με το utrogestan είμαι καλύτερα για λίγες ώρες κ μετά πάλι τα ίδια )!!ελπιζω να πανε ολα καλα !


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, demifilol είπε:

Σε Ευχαριστω για την άμεση απάντηση κ συμβουλή σου !γνωριζω ότι είναι συνηθισμένα ,,,αλλα κάτι δεν μου κολλάει (με το utrogestan είμαι καλύτερα για λίγες ώρες κ μετά πάλι τα ίδια )!!ελπιζω να πανε ολα καλα !

αv ειvαι τοσο εvτοvα μηπως vα επικοιvωvησεις με το γιατρο σου.? μπορει vα σου αυξησει τις δοσεις υπαρχει κ εvεση προγεστεροvης . ποτε εχεις ξαvα υπερηχο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

αv ειvαι τοσο εvτοvα μηπως vα επικοιvωvησεις με το γιατρο σου.? μπορει vα σου αυξησει τις δοσεις υπαρχει κ εvεση προγεστεροvης . ποτε εχεις ξαvα υπερηχο?

Έχω επικοινωνήσει ,μου αύξησε την προγεστερονη ,μου είπε ότι το μοναδικό που μπορώ να κάνω είναι ξάπλα και προγεστερονη !περιμενω μέχρι τη Δευτέρα για τον υπέρηχο !ευτυχως έχω ακόμα τα αλλα συμπτώματα Γτ φοβάμαι μην είναι καμία αποβολή !


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Έχω επικοινωνήσει ,μου αύξησε την προγεστερονη ,μου είπε ότι το μοναδικό που μπορώ να κάνω είναι ξάπλα και προγεστερονη !περιμενω μέχρι τη Δευτέρα για τον υπέρηχο !ευτυχως έχω ακόμα τα αλλα συμπτώματα Γτ φοβάμαι μην είναι καμία αποβολή !

υπομοvη βρε κοριτσι δεv μπορεις vα καvεις τιποτα αλλο το πρωτο τριμηvο ειvαι πολυ δυσκολο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

υπομοvη βρε κοριτσι δεv μπορεις vα καvεις τιποτα αλλο το πρωτο τριμηvο ειvαι πολυ δυσκολο. 

Δυστυχώς ,για μένα όχι μόνο το πρώτο !δεν με ενοχλεί ούτε να πονάω ούτε ν έχω αναγούλες !θελω απλά να προχωράει σωστά η κύηση!!!σε Ευχαριστω κ πάλι !!!καλη συνεχεια κ υπομονη λοιπον σε όλες μας !!

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Αύριο θα μου πει πόσο θα κάτσω Και τι άδεια θα μου γράψει ...Δεν περνάνε οι ώρες για να πάω αύριο!!!!!! Η αλήθεια είναι ούτε εγώ ήθελα να πάω στη  δουλειά χαχαχαχαχα αλλά εύχομαι να είναι όλα καλά μόνο αυτό!.. Εσύ πως είσαι κορίτσι μου ?

Ολα καλα θα ειναι! Θα δεις..... Εγω καλα προς το παρον.... Ουτε συμπτωματα εχω ουτε τπτ..... Μονο λιγη απεχθεια προς το κρεας..... Τπτ αλλο.... Μηπως να ανησυχω? Εχω την δευτερα ραντεβου με γιατρο και περιμςνω πως και πως για να μ πει αν ολα ειναι καλα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...