Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλησπέρα από το επιβεβαιωμένο κρούσμα της παρέας!

Σχετικά με την κατάσταση της υγείας μου, είμαι πολύ καλά. Δεν έχω πυρετό, ο βήχας σχεδόν πέρασε, έχω μόνο μπουκωμα και πονοκεφαλο. Το χειρότερο με αυτή την κατάσταση παιδιά είναι α) το άγχος για το μωράκι β) η μάσκα όλη μέρα γ) η μικρή που θέλει μόνο αγκαλιά να κοιμηθεί και όλο το βράδυ ξενυχτάω επειδή ξυπνάει στο λίκνο και δεν ξεκουράζομαι.

Επισης.... σαν κλασική ΓΚΑΝΤΕΜΩ που της έρχονται όλα στραβά, εχτές μου ήρθε περίοδος!!!! Μια μέρα μετά το σαραντισμα! Αν είναι δυνατόν ρε παιδιά.. Υποτίθεται όταν θηλάζεις αργεί.. Εν παση περιπτώσει το πρόβλημα είναι ότι από χτες το στήθος μου είναι πολύ μαλακό και το παιδί φαίνεται να μην τρώει καλα ενώ όταν το πιέζω έχει γάλα. Δυο φορές της έδωσα 90ml συμπλήρωμα για να δω αν θα το πιει και το κατέβασε όλο!!!! Σήμερα θα βγάλω με το θήλαστρο να δω τι παίζει από ποσότητα αν και την Παρασκευή που έβγαλα ένα τεταρτο από κάθε θηλή έβγαλα σύνολο 130 ml.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει.. Ελπίζω να μη μου κόβεται το γάλα λόγω περιόδου η αρρώστιας.. 

@Renez ποιο αρκουδάκι με μουσική έχεις στον μικρό και του αρέσει;; Έχουμε την ίδια μέρα γενέθλια οποτε μπορεί τα γούστα μας να συγκλίνουν :razz:

  • Μου αρέσει 1

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Aurora S είπε:

Έχω γάλα για να θηλάζει το παιδί στην αρχή κάθε γεύματος... Το βάζω για μισή ώρα συνολικά στο στήθος αλλά μετά σχεδόν πάντα χρειάζεται συμπλήρωμα. Οπότε έχω και την ταλαιπωρίας της αποστείρωσης σε κάθε γεύμα κ μας παίρνει πολύ χρόνο για να γίνουν όλα αυτά. Αλλά θέλω να κρατήσω με νύχια κ δόντια το θηλασμό, για όσο πάει...

Εγώ μάλλον ζούσα σε ροζ συννεφάκι ότι θα γυρίσω από το μαιευτήριο με φουλ γάλα, άντε και με κανένα ράμμα από κάτω για λίγες μέρες. 

Τελοσπαντων, είπαμε! Ορμόνες!

Μην απελπίζεσαι! Για πατα restart! Μια χαρά κάνεις ότι κάνεις, συνέχισε έτσι κ αν θέλει συμπλήρωμα δώσε στο παιδί! Τι πειράζει? Η αποστείρωση θέλει οργάνωση! Έχε τόσα μπουκάλια όσα τα γεύματα κ αποστειρωσε 1 φορά το βράδυ κ βάλε ψυγείο. Νεράκι βρασμένο σε θερμός κ είσαι έτοιμη για όλη μέρα! Πάρτο αλλιώς κ απόλαυσε το φαγανιαρικο πλασματάκι σου!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα από το επιβεβαιωμένο κρούσμα της παρέας!

Σχετικά με την κατάσταση της υγείας μου, είμαι πολύ καλά. Δεν έχω πυρετό, ο βήχας σχεδόν πέρασε, έχω μόνο μπουκωμα και πονοκεφαλο. Το χειρότερο με αυτή την κατάσταση παιδιά είναι α) το άγχος για το μωράκι β) η μάσκα όλη μέρα γ) η μικρή που θέλει μόνο αγκαλιά να κοιμηθεί και όλο το βράδυ ξενυχτάω επειδή ξυπνάει στο λίκνο και δεν ξεκουράζομαι.

Επισης.... σαν κλασική ΓΚΑΝΤΕΜΩ που της έρχονται όλα στραβά, εχτές μου ήρθε περίοδος!!!! Μια μέρα μετά το σαραντισμα! Αν είναι δυνατόν ρε παιδιά.. Υποτίθεται όταν θηλάζεις αργεί.. Εν παση περιπτώσει το πρόβλημα είναι ότι από χτες το στήθος μου είναι πολύ μαλακό και το παιδί φαίνεται να μην τρώει καλα ενώ όταν το πιέζω έχει γάλα. Δυο φορές της έδωσα 90ml συμπλήρωμα για να δω αν θα το πιει και το κατέβασε όλο!!!! Σήμερα θα βγάλω με το θήλαστρο να δω τι παίζει από ποσότητα αν και την Παρασκευή που έβγαλα ένα τεταρτο από κάθε θηλή έβγαλα σύνολο 130 ml.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει.. Ελπίζω να μη μου κόβεται το γάλα λόγω περιόδου η αρρώστιας.. 

@Renez ποιο αρκουδάκι με μουσική έχεις στον μικρό και του αρέσει;; Έχουμε την ίδια μέρα γενέθλια οποτε μπορεί τα γούστα μας να συγκλίνουν :razz:

Ναιιι μαζί τα γιορτάζουμε:x

Της Φίσερ Πράις μας έχουν φέρει τον ιππόκαμπο,είναι πολύ γλυκούλης με απαλό φωτισμό..

Επίσης έχω την εφαρμογή baby sleep με διάφορα είδη που μπορεί να αρέσουν σε μωράκια (ηχοιωτγς φύσης,λευκοί ήχοι, νανουρίσματα κτλ) εμένα από εκεί αγαπάει το σεσουάρ μαλλιών(κ ο άντρας μου φοβάται μη γίνει κομμωτής Χαχαχα):mrgreen: η εφαρμογή έχει το καλό ότι βάζεις κ χρονόμετρο κ κλείνει μόνη γτ πολλές φορές κοιμάμαι κ εγω..

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα από το επιβεβαιωμένο κρούσμα της παρέας!

Σχετικά με την κατάσταση της υγείας μου, είμαι πολύ καλά. Δεν έχω πυρετό, ο βήχας σχεδόν πέρασε, έχω μόνο μπουκωμα και πονοκεφαλο. Το χειρότερο με αυτή την κατάσταση παιδιά είναι α) το άγχος για το μωράκι β) η μάσκα όλη μέρα γ) η μικρή που θέλει μόνο αγκαλιά να κοιμηθεί και όλο το βράδυ ξενυχτάω επειδή ξυπνάει στο λίκνο και δεν ξεκουράζομαι.

Επισης.... σαν κλασική ΓΚΑΝΤΕΜΩ που της έρχονται όλα στραβά, εχτές μου ήρθε περίοδος!!!! Μια μέρα μετά το σαραντισμα! Αν είναι δυνατόν ρε παιδιά.. Υποτίθεται όταν θηλάζεις αργεί.. Εν παση περιπτώσει το πρόβλημα είναι ότι από χτες το στήθος μου είναι πολύ μαλακό και το παιδί φαίνεται να μην τρώει καλα ενώ όταν το πιέζω έχει γάλα. Δυο φορές της έδωσα 90ml συμπλήρωμα για να δω αν θα το πιει και το κατέβασε όλο!!!! Σήμερα θα βγάλω με το θήλαστρο να δω τι παίζει από ποσότητα αν και την Παρασκευή που έβγαλα ένα τεταρτο από κάθε θηλή έβγαλα σύνολο 130 ml.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει.. Ελπίζω να μη μου κόβεται το γάλα λόγω περιόδου η αρρώστιας.. 

@Renez ποιο αρκουδάκι με μουσική έχεις στον μικρό και του αρέσει;; Έχουμε την ίδια μέρα γενέθλια οποτε μπορεί τα γούστα μας να συγκλίνουν :razz:

Μπράβο μια χαρά πας! Υπομονή κ μόνο θετική σκέψη! Δες το σαν μια ιστορία που θα λες αργότερα κ θα γελάς με τη ταλαιπωρία σου! Αλλα γκαντεμιά βρε κοριτσι! Τι να πω! Κουράγιο μανααααα!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα από το επιβεβαιωμένο κρούσμα της παρέας!

Σχετικά με την κατάσταση της υγείας μου, είμαι πολύ καλά. Δεν έχω πυρετό, ο βήχας σχεδόν πέρασε, έχω μόνο μπουκωμα και πονοκεφαλο. Το χειρότερο με αυτή την κατάσταση παιδιά είναι α) το άγχος για το μωράκι β) η μάσκα όλη μέρα γ) η μικρή που θέλει μόνο αγκαλιά να κοιμηθεί και όλο το βράδυ ξενυχτάω επειδή ξυπνάει στο λίκνο και δεν ξεκουράζομαι.

Επισης.... σαν κλασική ΓΚΑΝΤΕΜΩ που της έρχονται όλα στραβά, εχτές μου ήρθε περίοδος!!!! Μια μέρα μετά το σαραντισμα! Αν είναι δυνατόν ρε παιδιά.. Υποτίθεται όταν θηλάζεις αργεί.. Εν παση περιπτώσει το πρόβλημα είναι ότι από χτες το στήθος μου είναι πολύ μαλακό και το παιδί φαίνεται να μην τρώει καλα ενώ όταν το πιέζω έχει γάλα. Δυο φορές της έδωσα 90ml συμπλήρωμα για να δω αν θα το πιει και το κατέβασε όλο!!!! Σήμερα θα βγάλω με το θήλαστρο να δω τι παίζει από ποσότητα αν και την Παρασκευή που έβγαλα ένα τεταρτο από κάθε θηλή έβγαλα σύνολο 130 ml.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει.. Ελπίζω να μη μου κόβεται το γάλα λόγω περιόδου η αρρώστιας.. 

@Renez ποιο αρκουδάκι με μουσική έχεις στον μικρό και του αρέσει;; Έχουμε την ίδια μέρα γενέθλια οποτε μπορεί τα γούστα μας να συγκλίνουν :razz:

Το στήθος είναι μαλακό επειδή εδραιώθηκε ο θηλασμός:) όπως είπες κ η ίδια,έχεις γάλα. Κ θα έχεις για όσο βάζεις το μωρό στο στήθος κ θηλαζει

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σε όλες!

@Elinita Καλώς ήρθες στην όμορφη παρέα μας! Και εμένα κάνει γουλιτσες η μικρή μου που κ που αλλά λίγα πράγματα κ συνήθως όταν δεν έχει ρευτει καλα. Ελπίζω να φττ γρήγορα η κατάσταση σας!!! 

@Vivi8 Περαστικά κορίτσι μου! Λίγη υπομονή κ όλα θα στρώσουν!!! Έχω διαβάσει ότι όταν έχουμε περίοδο για πρώτη φορά υπάρχει μια μικρή πτώση στην ποσότητα γάλατος που κρατάει μόνο λίγες μέρες κ μόλις στρώνουν οι ορμόνες ξανά επανέρχεται στα φυσιολογικά. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά ίσως είναι κ αυτό. Μην αγχώνεσαι! 

@Aurora S Να σκέφτεσαι θετικά! Ταλαιπωρήθηκες αλλά έφερες στον κόσμο το πλασματακι σου. Και τι που έγινε τελικά με καισαρική στο τέλος;! Αυτό δείχνει κ πόσο δυνατή είσαι! Άντεξες και τους πόνους της γέννας κ την εγχείρηση. Πάει πέρασε αυτό. Κ αν το θέλεις τόσο πολύ αν κάνετε επόμενο παιδάκι μπορείς να το ψάξεις κ να δοκιμάσεις με vbac! Όσο για το γαλατάκι μήπως δεν τρώει πολύ ώρα κ δεν της έρχεται το πιο λιπαρό που θέλει λίγο πάρα πάνω να κατέβει;! Γτ κ εμένα καμία φορά τρώει μόνο το πρώτο κ μετά σταματάει κ λίγο μετά ξανά θέλει μιας κ δεν έχει χορτάσει μόνο μ εκείνο. Πάντως κ η σκόνη δεν είναι κακό. Θα οργανωθεις όπως λέει η Χριστίνα κ θα πάνε όλα καλά.

@Renez χαχαα κ εμάς το σεσουάρ της αρέσει φίλη :D Αχχ πραγματικα που είναι εκείνες οι μέρες που γεμίζαμε 20 σελίδες το λεπτό. 

Εμεις τα ιδια! Τρώμε κάθε 1 ώρα σχεδόν το πρωί κ ανά 2.5 το βράδυ! Κάνουμε όμως ένα 4ωρο ύπνο το απόγευμα... Επίσης με έχει πιάσει τρελή όρεξη να έρθουν τα Χριστούγεννα να στολίσουμε δέντρο να φτιάξουμε μελομακάρονα. Το περιμένω πως κ πως (κ ας έχουμε το χαζό lockdown) 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Γεια σε όλες!

@Elinita Καλώς ήρθες στην όμορφη παρέα μας! Και εμένα κάνει γουλιτσες η μικρή μου που κ που αλλά λίγα πράγματα κ συνήθως όταν δεν έχει ρευτει καλα. Ελπίζω να φττ γρήγορα η κατάσταση σας!!! 

@Vivi8 Περαστικά κορίτσι μου! Λίγη υπομονή κ όλα θα στρώσουν!!! Έχω διαβάσει ότι όταν έχουμε περίοδο για πρώτη φορά υπάρχει μια μικρή πτώση στην ποσότητα γάλατος που κρατάει μόνο λίγες μέρες κ μόλις στρώνουν οι ορμόνες ξανά επανέρχεται στα φυσιολογικά. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά ίσως είναι κ αυτό. Μην αγχώνεσαι! 

@Aurora S Να σκέφτεσαι θετικά! Ταλαιπωρήθηκες αλλά έφερες στον κόσμο το πλασματακι σου. Και τι που έγινε τελικά με καισαρική στο τέλος;! Αυτό δείχνει κ πόσο δυνατή είσαι! Άντεξες και τους πόνους της γέννας κ την εγχείρηση. Πάει πέρασε αυτό. Κ αν το θέλεις τόσο πολύ αν κάνετε επόμενο παιδάκι μπορείς να το ψάξεις κ να δοκιμάσεις με vbac! Όσο για το γαλατάκι μήπως δεν τρώει πολύ ώρα κ δεν της έρχεται το πιο λιπαρό που θέλει λίγο πάρα πάνω να κατέβει;! Γτ κ εμένα καμία φορά τρώει μόνο το πρώτο κ μετά σταματάει κ λίγο μετά ξανά θέλει μιας κ δεν έχει χορτάσει μόνο μ εκείνο. Πάντως κ η σκόνη δεν είναι κακό. Θα οργανωθεις όπως λέει η Χριστίνα κ θα πάνε όλα καλά.

@Renez χαχαα κ εμάς το σεσουάρ της αρέσει φίλη :D Αχχ πραγματικα που είναι εκείνες οι μέρες που γεμίζαμε 20 σελίδες το λεπτό. 

Εμεις τα ιδια! Τρώμε κάθε 1 ώρα σχεδόν το πρωί κ ανά 2.5 το βράδυ! Κάνουμε όμως ένα 4ωρο ύπνο το απόγευμα... Επίσης με έχει πιάσει τρελή όρεξη να έρθουν τα Χριστούγεννα να στολίσουμε δέντρο να φτιάξουμε μελομακάρονα. Το περιμένω πως κ πως (κ ας έχουμε το χαζό lockdown) 

Ναιιι Χριστούγεννααααα yeees! Στολίδια παντού, μυρωδιές παντου! Και τα λατρεμένα μελομακάρονα! Οργιαζω ως καταναλωτικό πλασματάκι αλλά δεν μ αρέσουν τα στολισματα τόσο νωρίτερα, αρχές Δεκεμβρίου μπαίνουμε σε mood, ας χειμωνιασει κ λίγο να βάλουμε κ πουλοβερακια να το ζήσουμε το χριστουγεννο all the way! Μπέμπα ντυμένη καλικατζαρακι μπροστά από το δέντρο! Έχω φορεσιά από τον γιο! Αχ τι καλά!

Άντε να λέμε κ κάτι ανέμελο, χαζονειροπολο γτ δν παλεύεται η κατάσταση!

  • Μου αρέσει 5

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ναιιι Χριστούγεννααααα yeees! Στολίδια παντού, μυρωδιές παντου! Και τα λατρεμένα μελομακάρονα! Οργιαζω ως καταναλωτικό πλασματάκι αλλά δεν μ αρέσουν τα στολισματα τόσο νωρίτερα, αρχές Δεκεμβρίου μπαίνουμε σε mood, ας χειμωνιασει κ λίγο να βάλουμε κ πουλοβερακια να το ζήσουμε το χριστουγεννο all the way! Μπέμπα ντυμένη καλικατζαρακι μπροστά από το δέντρο! Έχω φορεσιά από τον γιο! Αχ τι καλά!

Άντε να λέμε κ κάτι ανέμελο, χαζονειροπολο γτ δν παλεύεται η κατάσταση!

Τι ωραίααα! Θα τραβήξετε και φωτογραφίες να θυμάστε τα πρώτα σας Χριστούγεννα :wub: Και εγώ είδα μια ξωτικού στο jumbo τέλειαα!!! Αχχ εσείς που έχετε κ τα πιο μεγάλα είναι ακόμα πιο όμορφα. Άλλη χάρη έχουν οι γιορτές όταν βλέπεις πόσο χαίρονται τα μικρά. 

Ναιι κ εγώ πάντα Δεκέμβριο στολίζω. Αλλά δεν θα με χαλαγε να κάνω ψώνια από τώρα :oops::grin: 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Λες μιας κι είμαστε κλεισμένοι μέσα να στολίσουμε να το καταφχαρηστηθουμε ? Να ομορφαίνει το σπίτι να ζεστάνει? Μμμμ μου φαίνεται ότι ψήνομαι. Αλήθεια έχετε στρώσει χαλιά? Εγώ όχι, τα είχα δώσει για πλύσιμο κ φύλαξη κ λέω αύριο να τους πάρω να τα φέρουν. Εν τω μεταξύ για το δωμάτιο του μικρού δν έχω χαλί,πως θα πάρω τώρα??? Ήθελα μοκέτα να μου τη κόψουν κ να τη φτιάξουν στα μέτρα του...

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μ! 

Και γω απο δευτερα ξεκινώ τη δουλειά αλλα απο το σπιτι. Πέρασαν 15μερες και είπα σιγά σιγά να ξεκινήσω να δω πως βγαινει.. Η αλήθεια είναι ότι δε θελω άλλο καράντινα αλλά τι να κάνουμε... 

Χθες ειχα και γω ενα 37, 2 απο κούραση η από covid 19 ηωλ το πιο πιθανο από το στήθος μ το ένα καθώς έγινε τουμπανο κ με πονάει.. Πηρα αλγκοφρεν, προσπαθώ να το αδειασω για  μην παθω μαστίτιδα.. Γενικά εγώ θηλαζω με ψευδοθηλες συν αντλω αρα εχω και αποστειρωση και άντληση κ θήλασμο και δε σας κρύβω οτι εχω κουραστεί λίγο.. 

Καμία μας να μη νιώθει τύψεις πέρι θηλασμου, ξένου κλπ! Αυτό π προέχει ειναι η καλη ψυχολογία! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Το στήθος είναι μαλακό επειδή εδραιώθηκε ο θηλασμός:) όπως είπες κ η ίδια,έχεις γάλα. Κ θα έχεις για όσο βάζεις το μωρό στο στήθος κ θηλαζει

Αναστασία μου δεν πρόκειται να το βάλω κάτω απλά από εχτές γκρινιάζει όταν τον έχω στο στήθος και χάνει τη θηλή πολύ εύκολα. Δεν κάνει τις κινήσεις και τους ήχους που έκανε όταν έτρωγε και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αν τρώει παρόλο που όταν βγάζω τη θηλή είναι λερωμένη από γαλατάκι στο πρόσωπο. Το συμπλήρωμα που της δίνω το πίνει όλο. Ελπίζω να μην το χάσω με τον θηλασμο. Τα πήγαινα πολύ καλα μέχρι τώρα..

Κοριτσια μου δεν την γλίτωσε το μπεμπακι. Έχει 38 πυρετό. Έδωσα ντεπόν σιροπακι και περιμένω. Πραγματικά ελπίζω να πέσει! Τα χω κάνει πάνω μου..

  • Λυπημένη/-ος 6

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Aurora S είπε:

Έχω γάλα για να θηλάζει το παιδί στην αρχή κάθε γεύματος... Το βάζω για μισή ώρα συνολικά στο στήθος αλλά μετά σχεδόν πάντα χρειάζεται συμπλήρωμα. Οπότε έχω και την ταλαιπωρίας της αποστείρωσης σε κάθε γεύμα κ μας παίρνει πολύ χρόνο για να γίνουν όλα αυτά. Αλλά θέλω να κρατήσω με νύχια κ δόντια το θηλασμό, για όσο πάει...

Εγώ μάλλον ζούσα σε ροζ συννεφάκι ότι θα γυρίσω από το μαιευτήριο με φουλ γάλα, άντε και με κανένα ράμμα από κάτω για λίγες μέρες. 

Τελοσπαντων, είπαμε! Ορμόνες!

Κορίτσι μου σε νιώθω και εγώ στις αρχές (πρώτες 10 μέρες) ήμουν έτσι δεν ήξερα τι μου γινόταν και τι έκανα! Κάθε απόγευμα έκλαιγα. Είναι οι ορμόνες και σίγουρα ότι θες να θηλάσεις και δνε βγαίνει αποκλειστικά δεν βοηθάει! Παρόλαυτα δεν έγινε και τίποτα αν δεν τα καταφέρουμε στον θηλασμό ή αν μια μέρα δεν είμαστε "καλές μαμάδες". Ζητά βοήθεια για τα υπόλοιπα του σπιτιού αν έχεις και εσύ αφιερώσου στο μωρό ή σε εσένα! Αν θες να αυξήσεις τη παραγωγή σου πάρε ένα θηλαστρο και αφού φάει από το στήθος βγάλε ή αν τρώει κάθε 3 ώρες πχ τη μέρα εσύ κάνε και λίγο με το θηλαστρο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Αναστασία μου δεν πρόκειται να το βάλω κάτω απλά από εχτές γκρινιάζει όταν τον έχω στο στήθος και χάνει τη θηλή πολύ εύκολα. Δεν κάνει τις κινήσεις και τους ήχους που έκανε όταν έτρωγε και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αν τρώει παρόλο που όταν βγάζω τη θηλή είναι λερωμένη από γαλατάκι στο πρόσωπο. Το συμπλήρωμα που της δίνω το πίνει όλο. Ελπίζω να μην το χάσω με τον θηλασμο. Τα πήγαινα πολύ καλα μέχρι τώρα..

Κοριτσια μου δεν την γλίτωσε το μπεμπακι. Έχει 38 πυρετό. Έδωσα ντεπόν σιροπακι και περιμένω. Πραγματικά ελπίζω να πέσει! Τα χω κάνει πάνω μου..

Αν παίρνει κ μπιμπερο ίσως έπαθε σύγχυση θηλών. Προσπάθησε το όσο μπορείς!

Εμένα γκρινιάζει πολύ με την ψευδοθηλη,αλλά είναι ο μόνος τρόπος να φάει από το ένα στήθος...μια δυο τρεις..την τέταρτη θα το πάρει απόφαση κ θα φάει κ από εκεί.. Μπιμπερο δεν του έχω δώσει ακόμη,από τον επόμενο μηνα

Περαστικά κ στο μωρό σου. Κουράγιο σε εσένα,ψυχραιμία κ καλή δύναμη. Να γίνει γρήγορα καλά.. Ο γιατρός τι σε συμβούλευσε για το νινι?

 

Όσα κορίτσια χρησιμοποιούν αποστειρωτη.. όταν τελειώνει τα βγάζετε αμέσως τα πράγματα κ μετά ψυγείο? Ή αν θέλετε κάποιο μετά από λίγο,το αφήνετε μέσα μέχρι να το χρησιμοποιήσετε? Αν το θηλαστρο δεν έχει στεγνώσει από τον αποστειρωτη,μπορώ να το χρησιμοποιήσω? Οι πιπίλες μπαίνουν στον αποστειρωτη?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αν παίρνει κ μπιμπερο ίσως έπαθε σύγχυση θηλών. Προσπάθησε το όσο μπορείς!

Εμένα γκρινιάζει πολύ με την ψευδοθηλη,αλλά είναι ο μόνος τρόπος να φάει από το ένα στήθος...μια δυο τρεις..την τέταρτη θα το πάρει απόφαση κ θα φάει κ από εκεί.. Μπιμπερο δεν του έχω δώσει ακόμη,από τον επόμενο μηνα

Περαστικά κ στο μωρό σου. Κουράγιο σε εσένα,ψυχραιμία κ καλή δύναμη. Να γίνει γρήγορα καλά.. Ο γιατρός τι σε συμβούλευσε για το νινι?

 

Όσα κορίτσια χρησιμοποιούν αποστειρωτη.. όταν τελειώνει τα βγάζετε αμέσως τα πράγματα κ μετά ψυγείο? Ή αν θέλετε κάποιο μετά από λίγο,το αφήνετε μέσα μέχρι να το χρησιμοποιήσετε? Αν το θηλαστρο δεν έχει στεγνώσει από τον αποστειρωτη,μπορώ να το χρησιμοποιήσω? Οι πιπίλες μπαίνουν στον αποστειρωτη?

Αν δν ανοίξεις το καπάκι μπορείς να τα αφήσεις μέσα! Το θήλαστρο το χρησιμοποιείς κ οι πιπίλες μπαίνουν!

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΚορίτσια μου και εμείς καλά είμαστε! Εγώ βέβαια είμαι έξτρα χαρούμενη γιατί θα έχουμε τον μπαμπά σπίτι 3 εβδομάδες ( δουλεύει σε κατάστημα). Η.μικρη ζοριζεται πολύ από το πρωί με αναγωγές και κολικούς μέχρι το βράδυ. Κοιμάται λίγο και ξυπνάει κλαίγοντας! Τα απόγευμα έχουμε το δίωρο του χεσ@@ματος. Δεν την προλαβαίνω! Νερά από το ποπό της πάω να να αλλάξω πάνα και μου τα κάνει όλα πάλι σκ@@τα...τα βράδια ευτυχώς ξυπνάει ανά 3 Ώρο και την Ταιζω στο κρεβάτι μας και κοιμόμαστε μαζί γιατί αλλιώς δεν βγαίνει! Δυστυχώς παντρεύτηκαμε τις ψευδοθηλες δεν θέλει με τίποτα τη θηλή σκέτη αν και οι θηλές μου δεν έχουν πάρει ακόμα σχήμα στις 23 μέρες είναι επίπεδες!αυτααααα! Α και ξένο δίνω κατά τις 10 γιατί το απόγευμα βράδυ θηλάζει ανά 40 λεπτά και δεν αντέχω αλλά ύπνος μηδέν... Μόνο στο ζιζι νανουριζεται!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...