Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, marianna1986 είπε:

Εμείς δεν έχουμε κάνει ακόμα αγαπουλες, έχω πολύ λίγα λοχεια ακόμα και θα πάω γιατρό πρωτα για το οκ! Εσύ έχεις λόχεια;

Στον πρώτο τοκετό είχα νιώσει άβολα τις πρώτες φορες μετά όμως οκ! Είναι λίγο στεγνά γενικά νομίζω λόγω θηλασμου και μέχρι να έρθει η πρώτη περιοδος, επικρατεί μια ξηρασία αλλά μπρος στο πάθος ξεπερνουνται αυτα:lol:

@Anastasia05 πηγες γυναικολόγο; Αύριο σαραντιζουμε να ξέρεις!

12 σαραντιζουμε(νομιζω:D)

Έχω ελάχιστα υγρά ακόμη. Δεν ξέρω πότε θα πάω γυναικολόγο.. είναι Αθήνα κι εγώ Χαλκίδα οπότε είναι λίγο θέμα. Μέσα στο μήνα πρέπει να πάω κανονικά αλλά μάλλον θα το κάνουμε Δεκέμβριο

Σε όσα κορίτσια θηλαζουν: Πιπίλα δίνετε κ μέσα στη μέρα? Ή μόνο νύχτα?

Δεν έχω τόση υπομονή να μου πιπιλαει το &υζι όλη την ώρα κ έχω κ τον μεγάλο μου που θέλει κι αυτός προσοχή κ χρόνο..


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Εμένα μου τελείωσαν τα λοχεία κάπου την 25η ημέρα. Οπότε είμαι καθαρουλα από αυτά..

Είναι κ να βρω το timing να έχω όρεξη/αντοχές εγώ,να έχει ο άντρας μου κ να κοιμάται ο μπέμπης!!!:mrgreen: θα δούμε μήπως το καταφέρουμε για χριστουγεννιάτικο δώρο χαχαχαχα:D

Άνετα εσείς που έχετε ένα παιδί θα βρείτε το χρόνο και μέσα στη μέρα!

Εμείς με τα δύο μόνο βράδυ πλεον...

Just now, Anastasia05 είπε:

12 σαραντιζουμε(νομιζω:D)

Έχω ελάχιστα υγρά ακόμη. Δεν ξέρω πότε θα πάω γυναικολόγο.. είναι Αθήνα κι εγώ Χαλκίδα οπότε είναι λίγο θέμα. Μέσα στο μήνα πρέπει να πάω κανονικά αλλά μάλλον θα το κάνουμε Δεκέμβριο

Σε όσα κορίτσια θηλαζουν: Πιπίλα δίνετε κ μέσα στη μέρα? Ή μόνο νύχτα?

Δεν έχω τόση υπομονή να μου πιπιλαει το &υζι όλη την ώρα κ έχω κ τον μεγάλο μου που θέλει κι αυτός προσοχή κ χρόνο..

Ο παπάς μου είπε πως πιάνεται και η πρώτη μέρα κ άμα τις μετρήσεις αύριο σαραντιζουμε.

Κ εμένα ο γιατρός είναι στο πατρικό μου στο Ναύπλιο αλλά έχω και κάτι ελιές εκεί και θα τους πω ότι πάω για μαζεμα:lol: αν και με χαρτί γιατρού μπορείς να πας.


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Άνετα εσείς που έχετε ένα παιδί θα βρείτε το χρόνο και μέσα στη μέρα!

Εμείς με τα δύο μόνο βράδυ πλεον...

Ο παπάς μου είπε πως πιάνεται και η πρώτη μέρα κ άμα τις μετρήσεις αύριο σαραντιζουμε.

Κ εμένα ο γιατρός είναι στο πατρικό μου στο Ναύπλιο αλλά έχω και κάτι ελιές εκεί και θα τους πω ότι πάω για μαζεμα:lol: αν και με χαρτί γιατρού μπορείς να πας.

Μονο Κυριακή είμαστε όλη μέρα μαζί αλλιώς ο άντρας μου φεύγει 6 το πρωί κ γυρνάει 7-8 το απόγευμα..:|

Καααπου θα βολευτουμε μωρεεεε:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Άνετα εσείς που έχετε ένα παιδί θα βρείτε το χρόνο και μέσα στη μέρα!

Εμείς με τα δύο μόνο βράδυ πλεον...

Ο παπάς μου είπε πως πιάνεται και η πρώτη μέρα κ άμα τις μετρήσεις αύριο σαραντιζουμε.

Κ εμένα ο γιατρός είναι στο πατρικό μου στο Ναύπλιο αλλά έχω και κάτι ελιές εκεί και θα τους πω ότι πάω για μαζεμα:lol: αν και με χαρτί γιατρού μπορείς να πας.

Δεν ήξερα ότι μετράνε αλλιώς οι παπαδες:blink: έχουμε κ παιδίατρο 12 του μήνα.

  Ναι το ξέρω για τις μετακινήσεις,και στην πρώτη καραντίνα έτσι το κάναμε. Δεν θέλω όμως να ταλαιπωρω κ τα παιδιά. Ίσως πάρουμε το ένα όχι κ τα δυο.

Αχ Ναύπλιο αγαπημεν:wub:ο Να περάσουν όλα να ξαναπαμε καμιά βόλτα κι εκεί!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

12 σαραντιζουμε(νομιζω:D)

Έχω ελάχιστα υγρά ακόμη. Δεν ξέρω πότε θα πάω γυναικολόγο.. είναι Αθήνα κι εγώ Χαλκίδα οπότε είναι λίγο θέμα. Μέσα στο μήνα πρέπει να πάω κανονικά αλλά μάλλον θα το κάνουμε Δεκέμβριο

Σε όσα κορίτσια θηλαζουν: Πιπίλα δίνετε κ μέσα στη μέρα? Ή μόνο νύχτα?

Δεν έχω τόση υπομονή να μου πιπιλαει το &υζι όλη την ώρα κ έχω κ τον μεγάλο μου που θέλει κι αυτός προσοχή κ χρόνο..

Δίνω πιπιλιτσα όταν θέλει να νανουριστει και τη μέρα. Δεν τη θέλει πάντα, μερικές φορές κοιμάται ενώ τρώει. 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα είπε:

Δίνω πιπιλιτσα όταν θέλει να νανουριστει και τη μέρα. Δεν τη θέλει πάντα, μερικές φορές κοιμάται ενώ τρώει. 

Βρε Χριστίνα θέλει να με πιπιλαει με τις ώρες κ δεν έχω το κουράγιο που είχα.. να τον θηλάζω δε με ενοχλεί αυτό το πιπιλισμα όμως..είναι κ ερεθισμένες οι θηλές μου:(

Κι εγώ γι αυτό το λόγο τη θέλω τη πιπίλα,λίγο μετά το φαγητό να νανουριστει. Ξέρεις τη πρώτη φορά δεν είχα δώσει κ τώρα έχω λιγες ενοχές,μέχρι να κάνω την αρχή πιστευω. 

Δίνεις διάφορες πιπίλες ή διαλέγεις εταιρεία κ μένεις εκεί? Έχω μια πιπίλα νουκ αχρησιμοποίητη από τον πρώτο. 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εμεις είμαστε ακόμα στο παίδων αλλά από εχτές το βράδυ τολμώ να πω (και πραγματικά ελπίζω να μη διαψευσθώ) ότι πανε καλύτερα τα πράγματα. Εχτές όλη μέρα το παιδί μου κοιμόταν.. δεν είχε πολλή επαφή με το περιβάλλον. Όπως όταν είναι νεογέννητα στο μαιευτήριο που κοιμούνται όλη μέρα και με μεγάλη ευκολία.
Από το βράδυ και μετά ζωντάνεψε το μπουμπούκι μου και έμενε πιο πολύ ξύπνια, γκρίνιαζε, έτρωγε με μεγαλύτερη ευκολία. Είμαστε ακόμα μέσα γιατί απ όταν μπήκαμε στο νοσοκομείο έκανε τρεις φορές 38 πυρετό. Οι γιατροί μου είπαν ότι πρέπει να μείνει 48 ώρες απυρετη για να φύγουμε και αυτή τη στιγμή είμαστε στις 14!  Έχουμε μέλλον αλλά τουλάχιστον μου έχει φύγει ένα μέρος του άγχους.

Να σας πω τι έπαθα χτες το βράδυ.. Ήμουν τόσο τραγικά κουρασμενη και άυπνη που ξύπνησα στις 02.00 να την ταΐσω και θυμαμαι μόνο ότι της έβαλα θερμόμετρο και μέρα την έβαλα στο στήθος. Δε θυμαμαι τιποτα άλλο!!! Ούτε αν και ποσο έφαγε, ούτε αν την άλλαξα (μάλλον οχι), ούτε πως την ξαναεβαλα για υπνο. Το σκεφτομαι τώρα και τρομάζω.

Just now, Anastasia05 είπε:

Βρε Χριστίνα θέλει να με πιπιλαει με τις ώρες κ δεν έχω το κουράγιο που είχα.. να τον θηλάζω δε με ενοχλεί αυτό το πιπιλισμα όμως..είναι κ ερεθισμένες οι θηλές μου:(

Κι εγώ γι αυτό το λόγο τη θέλω τη πιπίλα,λίγο μετά το φαγητό να νανουριστει. Ξέρεις τη πρώτη φορά δεν είχα δώσει κ τώρα έχω λιγες ενοχές,μέχρι να κάνω την αρχή πιστευω. 

Δίνεις διάφορες πιπίλες ή διαλέγεις εταιρεία κ μένεις εκεί? Έχω μια πιπίλα νουκ αχρησιμοποίητη από τον πρώτο. 

Αναστασία μου δοκίμασε την πιπίλα. Ίσως σου λύσει τα χέρια (η και τα β...ζια). Εξάλλου μπορεί να μην τη θέλει. Εγώ που δε νιώθω τέτοιες ενοχές της έδωσα από την δεύτερη εβδομάδα αλλά δεν την θέλει. Σπανίως δεν την πετάει! Επίσης έχω παρατηρήσει πως από τις 4-5 που έχω της αρέσουν πιο πολύ οι δυο οποτε κάνε δοκιμές.

  • Μου αρέσει 5

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εμεις είμαστε ακόμα στο παίδων αλλά από εχτές το βράδυ τολμώ να πω (και πραγματικά ελπίζω να μη διαψευσθώ) ότι πανε καλύτερα τα πράγματα. Εχτές όλη μέρα το παιδί μου κοιμόταν.. δεν είχε πολλή επαφή με το περιβάλλον. Όπως όταν είναι νεογέννητα στο μαιευτήριο που κοιμούνται όλη μέρα και με μεγάλη ευκολία.
Από το βράδυ και μετά ζωντάνεψε το μπουμπούκι μου και έμενε πιο πολύ ξύπνια, γκρίνιαζε, έτρωγε με μεγαλύτερη ευκολία. Είμαστε ακόμα μέσα γιατί απ όταν μπήκαμε στο νοσοκομείο έκανε τρεις φορές 38 πυρετό. Οι γιατροί μου είπαν ότι πρέπει να μείνει 48 ώρες απυρετη για να φύγουμε και αυτή τη στιγμή είμαστε στις 14!  Έχουμε μέλλον αλλά τουλάχιστον μου έχει φύγει ένα μέρος του άγχους.

Να σας πω τι έπαθα χτες το βράδυ.. Ήμουν τόσο τραγικά κουρασμενη και άυπνη που ξύπνησα στις 02.00 να την ταΐσω και θυμαμαι μόνο ότι της έβαλα θερμόμετρο και μέρα την έβαλα στο στήθος. Δε θυμαμαι τιποτα άλλο!!! Ούτε αν και ποσο έφαγε, ούτε αν την άλλαξα (μάλλον οχι), ούτε πως την ξαναεβαλα για υπνο. Το σκεφτομαι τώρα και τρομάζω.

Τι ευχάριστα νέα!! Να συνεχίσετε έτσι και γρήγορα θα γυρίσετε σπίτι!

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εμεις είμαστε ακόμα στο παίδων αλλά από εχτές το βράδυ τολμώ να πω (και πραγματικά ελπίζω να μη διαψευσθώ) ότι πανε καλύτερα τα πράγματα. Εχτές όλη μέρα το παιδί μου κοιμόταν.. δεν είχε πολλή επαφή με το περιβάλλον. Όπως όταν είναι νεογέννητα στο μαιευτήριο που κοιμούνται όλη μέρα και με μεγάλη ευκολία.
Από το βράδυ και μετά ζωντάνεψε το μπουμπούκι μου και έμενε πιο πολύ ξύπνια, γκρίνιαζε, έτρωγε με μεγαλύτερη ευκολία. Είμαστε ακόμα μέσα γιατί απ όταν μπήκαμε στο νοσοκομείο έκανε τρεις φορές 38 πυρετό. Οι γιατροί μου είπαν ότι πρέπει να μείνει 48 ώρες απυρετη για να φύγουμε και αυτή τη στιγμή είμαστε στις 14!  Έχουμε μέλλον αλλά τουλάχιστον μου έχει φύγει ένα μέρος του άγχους.

Να σας πω τι έπαθα χτες το βράδυ.. Ήμουν τόσο τραγικά κουρασμενη και άυπνη που ξύπνησα στις 02.00 να την ταΐσω και θυμαμαι μόνο ότι της έβαλα θερμόμετρο και μέρα την έβαλα στο στήθος. Δε θυμαμαι τιποτα άλλο!!! Ούτε αν και ποσο έφαγε, ούτε αν την άλλαξα (μάλλον οχι), ούτε πως την ξαναεβαλα για υπνο. Το σκεφτομαι τώρα και τρομάζω.

Αναστασία μου δοκίμασε την πιπίλα. Ίσως σου λύσει τα χέρια (η και τα β...ζια). Εξάλλου μπορεί να μην τη θέλει. Εγώ που δε νιώθω τέτοιες ενοχές της έδωσα από την δεύτερη εβδομάδα αλλά δεν την θέλει. Σπανίως δεν την πετάει! Επίσης έχω παρατηρήσει πως από τις 4-5 που έχω της αρέσουν πιο πολύ οι δυο οποτε κάνε δοκιμές.

Θα δοκιμάσω αυτή που έχω και βλέπουμε? Νιώθω ενοχές επειδή στο πρώτο παιδί τα έκανα αλλιώς. Τώρα όμως δεν έχω την ίδια υπομονή 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Βρε Χριστίνα θέλει να με πιπιλαει με τις ώρες κ δεν έχω το κουράγιο που είχα.. να τον θηλάζω δε με ενοχλεί αυτό το πιπιλισμα όμως..είναι κ ερεθισμένες οι θηλές μου:(

Κι εγώ γι αυτό το λόγο τη θέλω τη πιπίλα,λίγο μετά το φαγητό να νανουριστει. Ξέρεις τη πρώτη φορά δεν είχα δώσει κ τώρα έχω λιγες ενοχές,μέχρι να κάνω την αρχή πιστευω. 

Δίνεις διάφορες πιπίλες ή διαλέγεις εταιρεία κ μένεις εκεί? Έχω μια πιπίλα νουκ αχρησιμοποίητη από τον πρώτο. 

Καλέ τύψεις γτ?? Άσε με μανουλιτσα μου καλή!!

Λοιπόν πάρε μια οβάλ κ μια απλή κ θα δεις ποια θα του κάνει! Γιατί έχουν άποψη να ξέρεις!! Εμένα μόνο τις οβάλ τις ορθοδοντικες της αβεντ θέλει,υπάρχουν σε φαρμακεία.. θα σου στείλω να δεις τι εννοώ..

Just now, Anastasia05 είπε:

Τι ευχάριστα νέα!! Να συνεχίσετε έτσι και γρήγορα θα γυρίσετε σπίτι!

Θα δοκιμάσω αυτή που έχω και βλέπουμε? Νιώθω ενοχές επειδή στο πρώτο παιδί τα έκανα αλλιώς. Τώρα όμως δεν έχω την ίδια υπομονή 

Κάθε ένα είναι διαφορετικό κ σε διαφορετικές συνθήκες! Εσύ κάνεις το καλύτερο όπως το έκανες! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Βρε Χριστίνα θέλει να με πιπιλαει με τις ώρες κ δεν έχω το κουράγιο που είχα.. να τον θηλάζω δε με ενοχλεί αυτό το πιπιλισμα όμως..είναι κ ερεθισμένες οι θηλές μου:(

Κι εγώ γι αυτό το λόγο τη θέλω τη πιπίλα,λίγο μετά το φαγητό να νανουριστει. Ξέρεις τη πρώτη φορά δεν είχα δώσει κ τώρα έχω λιγες ενοχές,μέχρι να κάνω την αρχή πιστευω. 

Δίνεις διάφορες πιπίλες ή διαλέγεις εταιρεία κ μένεις εκεί? Έχω μια πιπίλα νουκ αχρησιμοποίητη από τον πρώτο. 

Γι αυτό τον λόγο έδωσα κι εγώ! Ήθελε ζιζι για παρηγορια κ νάνι αλλά δν είχα την πολυτέλεια του χρόνου! Είχα πει δν θα δώσω αλλά αναιρεσα!!! Μην νοιώθεις τύψεις.  Δίνω κ τη νουκ και τις μαμ. Τις παίρνει όλες κ δν παθαίνει σύγχυση. Μόνο όταν θέλει να κοιμηθεί κ γκρινιάζει τη δίνω όχι όλη μέρα,δν τη θέλει κιόλας! Δω σε κορίτσι μου γιατί και τα μεγάλα μας παιδάκια μας έχουν πολύ ανάγκη. Τι να πρωτοκανουμε??? Κι εγώ χάνω την υπομονή μ κ παίρνω βαθιά αναπνοή κ συνεχίζω με χαμόγελο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Renez είπε:

Εμείς είμαστε σε κάθε ευκαιρία έξω! Κοίτα να δεις αν δε την ενοχλεί(εμένα πχ γενικά δε μπορεί το πολύ φως στα ματάκια του ακόμη..) φυσικά κ να τη βγάλεις καλε,!!

Απλά μην την έχεις ώρα άμεσα στον ήλιο..επίσης πολύ καλό κάνει έμμεση εαπφη στη μπαλκονόπορτα μπροστά δλδ πχ..

Βολτουλες πάτε?

H alitheia einai pws oxi.Mono mia fora vgika 20’.

Simera kleisame 2 evdomades!Na arxisw les na vgainw apo twra?Agxwnomai min mou kruwsei.Tin ntunw kala alla ena agxos to exw.Mou exoun pei entwmetaxy pws an arrwstisei to paidi pas kateutheian nosokomeio k exw xestei k prosexw polu!!!

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εμεις είμαστε ακόμα στο παίδων αλλά από εχτές το βράδυ τολμώ να πω (και πραγματικά ελπίζω να μη διαψευσθώ) ότι πανε καλύτερα τα πράγματα. Εχτές όλη μέρα το παιδί μου κοιμόταν.. δεν είχε πολλή επαφή με το περιβάλλον. Όπως όταν είναι νεογέννητα στο μαιευτήριο που κοιμούνται όλη μέρα και με μεγάλη ευκολία.
Από το βράδυ και μετά ζωντάνεψε το μπουμπούκι μου και έμενε πιο πολύ ξύπνια, γκρίνιαζε, έτρωγε με μεγαλύτερη ευκολία. Είμαστε ακόμα μέσα γιατί απ όταν μπήκαμε στο νοσοκομείο έκανε τρεις φορές 38 πυρετό. Οι γιατροί μου είπαν ότι πρέπει να μείνει 48 ώρες απυρετη για να φύγουμε και αυτή τη στιγμή είμαστε στις 14!  Έχουμε μέλλον αλλά τουλάχιστον μου έχει φύγει ένα μέρος του άγχους.

Να σας πω τι έπαθα χτες το βράδυ.. Ήμουν τόσο τραγικά κουρασμενη και άυπνη που ξύπνησα στις 02.00 να την ταΐσω και θυμαμαι μόνο ότι της έβαλα θερμόμετρο και μέρα την έβαλα στο στήθος. Δε θυμαμαι τιποτα άλλο!!! Ούτε αν και ποσο έφαγε, ούτε αν την άλλαξα (μάλλον οχι), ούτε πως την ξαναεβαλα για υπνο. Το σκεφτομαι τώρα και τρομάζω.

Αναστασία μου δοκίμασε την πιπίλα. Ίσως σου λύσει τα χέρια (η και τα β...ζια). Εξάλλου μπορεί να μην τη θέλει. Εγώ που δε νιώθω τέτοιες ενοχές της έδωσα από την δεύτερη εβδομάδα αλλά δεν την θέλει. Σπανίως δεν την πετάει! Επίσης έχω παρατηρήσει πως από τις 4-5 που έχω της αρέσουν πιο πολύ οι δυο οποτε κάνε δοκιμές.

Koritsi mou bravo!Auta Einai poly poly thetika nea!Euxomai o,ti kalutero!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

H alitheia einai pws oxi.Mono mia fora vgika 20’.

Simera kleisame 2 evdomades!Na arxisw les na vgainw apo twra?Agxwnomai min mou kruwsei.Tin ntunw kala alla ena agxos to exw.Mou exoun pei entwmetaxy pws an arrwstisei to paidi pas kateutheian nosokomeio k exw xestei k prosexw polu!!!

Koritsi mou bravo!Auta Einai poly poly thetika nea!Euxomai o,ti kalutero!!!

Αν είναι μια μέρα όπως η σημερινή με ήλιο κ όχι πολύ κρύο εγώ θα σε προετρεπα να βγαίνετε! Ούτως η άλλως μέσα στο καροτσάκι της θα είναι χουχουλιασμενη γτ να μη πάτε έναν περίπατο εκεί στα όμορφα μέρη σας?? Εγώ το έβγαζα από την 7η μέρα του... 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλέ τύψεις γτ?? Άσε με μανουλιτσα μου καλή!!

Λοιπόν πάρε μια οβάλ κ μια απλή κ θα δεις ποια θα του κάνει! Γιατί έχουν άποψη να ξέρεις!! Εμένα μόνο τις οβάλ τις ορθοδοντικες της αβεντ θέλει,υπάρχουν σε φαρμακεία.. θα σου στείλω να δεις τι εννοώ..

Κάθε ένα είναι διαφορετικό κ σε διαφορετικές συνθήκες! Εσύ κάνεις το καλύτερο όπως το έκανες! 

Είναι πολύ διαφορετικά..και λόγω πρώτου παιδιού κ λόγω της κατάστασης. Θυμάμαι τι έκανα με τον πρώτο μου όταν ήταν μωρό, πηγαίναμε τα δύο μας κέντρο για δουλίτσες,μετά καφέ,κούνιες.. Κ η Κλεισούρα δεν βοηθαει! Καλά κάνεις κ βγαίνεις όσο μπορείς

Just now, Christinα είπε:

Γι αυτό τον λόγο έδωσα κι εγώ! Ήθελε ζιζι για παρηγορια κ νάνι αλλά δν είχα την πολυτέλεια του χρόνου! Είχα πει δν θα δώσω αλλά αναιρεσα!!! Μην νοιώθεις τύψεις.  Δίνω κ τη νουκ και τις μαμ. Τις παίρνει όλες κ δν παθαίνει σύγχυση. Μόνο όταν θέλει να κοιμηθεί κ γκρινιάζει τη δίνω όχι όλη μέρα,δν τη θέλει κιόλας! Δω σε κορίτσι μου γιατί και τα μεγάλα μας παιδάκια μας έχουν πολύ ανάγκη. Τι να πρωτοκανουμε??? Κι εγώ χάνω την υπομονή μ κ παίρνω βαθιά αναπνοή κ συνεχίζω με χαμόγελο. 

Θα δώσω.. ακριβώς έτσι θέλω να του τη δίνω κι εγω. περιμένω να πάμε την Πέμπτη γιατρό να δούμε το βάρος κ να συζητήσω μαζί της τα πάντα. Κ να συζητήσουμε κ για συμπλήρωμα να δω ποιο προτείνει. 

Είναι παραπονιάρης ο μικρός μου έχει φουλ κολικούς κ πονάει ο γλυκουλης. Κάνω ότι μπορώ αλλά αυτό με το βυζί δεν το αντέχω άλλο.

Just now, Annou είπε:

H alitheia einai pws oxi.Mono mia fora vgika 20’.

Simera kleisame 2 evdomades!Na arxisw les na vgainw apo twra?Agxwnomai min mou kruwsei.Tin ntunw kala alla ena agxos to exw.Mou exoun pei entwmetaxy pws an arrwstisei to paidi pas kateutheian nosokomeio k exw xestei k prosexw polu!!!

Koritsi mou bravo!Auta Einai poly poly thetika nea!Euxomai o,ti kalutero!!!

Εμείς βγήκαμε σήμερα που είναι 38 ημερών! Με χτύπησε λίγο θαλασσινό αεράκι,ο μικρός κουκουλωμενος, χουχουλιασε κ κοιμήθηκε αμέσως! Του είχα κ τον ποδοσακο κ το σκιαστρο σηκωμένο. Πολύ μου άρεσε κ μάλλον θα πάμε κι αυριο!

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vivi8 κορίτσι μου άντε λίγες ώρες ακόμα και να πάτε σπίτι σας. Ποσο κουρασμένη είσαι! Δεν υπάρχει κάποιος να σε βοηθήσει λίγο; Αν της δώσεις λιγο ξένο; Συγνωμη που ανακατεύομαι αλλά είναι πολύ επικίνδυνο να την θηλαζεις εκεί μέσα που θα είναι και άβολα και να είσαι και τόσο άρρωστη κι εσυ Κι εξαντλημένη! 

Just now, Anastasia05 είπε:

Είναι πολύ διαφορετικά..και λόγω πρώτου παιδιού κ λόγω της κατάστασης. Θυμάμαι τι έκανα με τον πρώτο μου όταν ήταν μωρό, πηγαίναμε τα δύο μας κέντρο για δουλίτσες,μετά καφέ,κούνιες.. Κ η Κλεισούρα δεν βοηθαει! Καλά κάνεις κ βγαίνεις όσο μπορείς

Θα δώσω.. ακριβώς έτσι θέλω να του τη δίνω κι εγω. περιμένω να πάμε την Πέμπτη γιατρό να δούμε το βάρος κ να συζητήσω μαζί της τα πάντα. Κ να συζητήσουμε κ για συμπλήρωμα να δω ποιο προτείνει. 

Είναι παραπονιάρης ο μικρός μου έχει φουλ κολικούς κ πονάει ο γλυκουλης. Κάνω ότι μπορώ αλλά αυτό με το βυζί δεν το αντέχω άλλο.

Εμείς βγήκαμε σήμερα που είναι 38 ημερών! Με χτύπησε λίγο θαλασσινό αεράκι,ο μικρός κουκουλωμενος, χουχουλιασε κ κοιμήθηκε αμέσως! Του είχα κ τον ποδοσακο κ το σκιαστρο σηκωμένο. Πολύ μου άρεσε κ μάλλον θα πάμε κι αυριο!

Αναστασια δεν προλαβαίνω να διαβάζω όλα όσα λέτε αλλά από το λίγο που διαβάζω απ έξω απ έξω σας θαυμάζω που είστε τόσο δοσμένες μαμάδες. Όλες σας! Κι εσυ έχεις τύψεις για το να δώσεις πιπίλα; Εγώ στην κόρη μου τις ξεπέρασα τις τύψεις. Έδωσα πιπίλα τότε στις 2 εβδομαδες και έδωσα και ξένο πολύ! Τώρα ο γιος δεν τρελαίνεται για πιπίλα και μόνο λίγες φορές την έχει δεχτεί. Και ξένο δεν πίνει πολύ γιατί φαίνεται να του φτάνει το δικό μου. Η κόρη μου καμία σχέση. Πολύ πολύ πολύ πιο φαγανο παιδί. Και να σου πω κάτι; Αν ηθελα μπορούσα να το γυρίσω στον αποκλειστικό θηλασμο τώρα με τον γιο. Αλλά δεν βρίσκω τον λόγο. Αφού με το να δίνω λίγο ξένο αποδεσμεύεται λίγο το μωρό από πάνω μου και μπορώ το βράδυ να κοιμηθώ και λιγο σαν άνθρωπος. Λενε πως μπορεί το παιδί να παθει σύγχυση η να σου μειωθεί το γαλα αλλά εμενα βρε κορίτσια δε μπυ συνέβη ούτε στην κόρη αυτό ούτε τώρα στον γιο. Θα με θεωρήσω τυχερή και θα το συνεχίσω έτσι γιατί θέλω πολύ να θηλασω αλλά θέλω και την ξεκούραση μου! 

Εντωμεταξύ εγώ έχω βοήθεια τη νταντα και φέρνω και γυναίκα να μου καθαρίζει που και που. Ο αντρας μου δουλεύει όλη μέρα. Εσεις πως την παλεύετε να τα έχετε και τα δυο μαζί;;; Τα μεγάλα σας ζηλεύουν; Εμενα μια δείχνει να τον αγαπάει μια να τον ζηλεύει φοβερά. Δε μπορώ να μην της δίνω σημασια. Στεναχωριεμαι να την βλέπω «ριγμένη». Μου έχει πατήσει κάτι φορές κάτι κλάματα που δεν τα είχε κανει ποτε! Ποτε αρχίζουν να τα δέχονται τα μωρά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

@Vivi8 κορίτσι μου άντε λίγες ώρες ακόμα και να πάτε σπίτι σας. Ποσο κουρασμένη είσαι! Δεν υπάρχει κάποιος να σε βοηθήσει λίγο; Αν της δώσεις λιγο ξένο; Συγνωμη που ανακατεύομαι αλλά είναι πολύ επικίνδυνο να την θηλαζεις εκεί μέσα που θα είναι και άβολα και να είσαι και τόσο άρρωστη κι εσυ Κι εξαντλημένη! 

Αναστασια δεν προλαβαίνω να διαβάζω όλα όσα λέτε αλλά από το λίγο που διαβάζω απ έξω απ έξω σας θαυμάζω που είστε τόσο δοσμένες μαμάδες. Όλες σας! Κι εσυ έχεις τύψεις για το να δώσεις πιπίλα; Εγώ στην κόρη μου τις ξεπέρασα τις τύψεις. Έδωσα πιπίλα τότε στις 2 εβδομαδες και έδωσα και ξένο πολύ! Τώρα ο γιος δεν τρελαίνεται για πιπίλα και μόνο λίγες φορές την έχει δεχτεί. Και ξένο δεν πίνει πολύ γιατί φαίνεται να του φτάνει το δικό μου. Η κόρη μου καμία σχέση. Πολύ πολύ πολύ πιο φαγανο παιδί. Και να σου πω κάτι; Αν ηθελα μπορούσα να το γυρίσω στον αποκλειστικό θηλασμο τώρα με τον γιο. Αλλά δεν βρίσκω τον λόγο. Αφού με το να δίνω λίγο ξένο αποδεσμεύεται λίγο το μωρό από πάνω μου και μπορώ το βράδυ να κοιμηθώ και λιγο σαν άνθρωπος. Λενε πως μπορεί το παιδί να παθει σύγχυση η να σου μειωθεί το γαλα αλλά εμενα βρε κορίτσια δε μπυ συνέβη ούτε στην κόρη αυτό ούτε τώρα στον γιο. Θα με θεωρήσω τυχερή και θα το συνεχίσω έτσι γιατί θέλω πολύ να θηλασω αλλά θέλω και την ξεκούραση μου! 

Ακριβώς έτσι το σκέφτομαι κ εγώ!! Αν δεν είμαστε άλλωστε ξεκούραστες πως θα είμαστε μετά καλά την υπόλοιπη μέρα για το παιδί μας??

Επίσης ο,τι κάνω για εκείνον και με εκείνον θέλω να το κάνω με όλη μου τη ψυχή κ την ενέργεια κ όχι με μισή καρδιά γτ πονάω/νυστάζω κτλ

Εγώ βέβαια δίνω μόνο το βράδυ συμπληρωμα γτ την υπόλοιπη ημερα τα βρίσκουμε με το ζυζι δεν έχω θέμα..

Επίσης του έδωσα πιπίλα από την 3η ημέρα!! Ναι μάλιστα!! Γτ μου είχε ήδη πληγώσει τις θηλές κ δεν ήθελα να σταματήσω με τίποτε τον θηλασμό οπότε σκέφτηκα με τη πιπίλα δεν θα είναι συνέχεια πάνω μου να τυραννιεμαι κ όντως έτσι έγινε! 

Μα πρέπει να σκεφτούμε απλά,εμείς τι θέλουμε από τις μανουλες μας? Φαντάζομαι ολες θέλετε να είναι ευτυχισμένος οι μανουλες σας..ε,το ίδιο κ τα δικά μας παιδιά:x

Just now, Anastasia05 είπε:

Είναι πολύ διαφορετικά..και λόγω πρώτου παιδιού κ λόγω της κατάστασης. Θυμάμαι τι έκανα με τον πρώτο μου όταν ήταν μωρό, πηγαίναμε τα δύο μας κέντρο για δουλίτσες,μετά καφέ,κούνιες.. Κ η Κλεισούρα δεν βοηθαει! Καλά κάνεις κ βγαίνεις όσο μπορείς

Θα δώσω.. ακριβώς έτσι θέλω να του τη δίνω κι εγω. περιμένω να πάμε την Πέμπτη γιατρό να δούμε το βάρος κ να συζητήσω μαζί της τα πάντα. Κ να συζητήσουμε κ για συμπλήρωμα να δω ποιο προτείνει. 

Είναι παραπονιάρης ο μικρός μου έχει φουλ κολικούς κ πονάει ο γλυκουλης. Κάνω ότι μπορώ αλλά αυτό με το βυζί δεν το αντέχω άλλο.

Εμείς βγήκαμε σήμερα που είναι 38 ημερών! Με χτύπησε λίγο θαλασσινό αεράκι,ο μικρός κουκουλωμενος, χουχουλιασε κ κοιμήθηκε αμέσως! Του είχα κ τον ποδοσακο κ το σκιαστρο σηκωμένο. Πολύ μου άρεσε κ μάλλον θα πάμε κι αυριο!

Ναι φίλη μου να ξανά πάτε έννοειται βολτουλα!! Ο,τι καλύτερο για τη ψυχολογια μας δε το συζητάω!! Κ εγώ περιμένω πως κ πως τα ΣΚ που είναι κ ο άντρας μου κ πάμε βόλτες ή εκδρομουλες όλοι μαζί..

Πάντα στο καρότσι τον έχω ή μάρσιπο κ στις δύο περιπτώσεις κόβει τουφες:D κ νιώθω ότι του κάνει καλό κ εκείνου έστω ο καθαρός αέρας κ όχι όλο η Κλεισούρα του σπιτιού..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...