Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, OctoberMom είπε:

Ευχαριστούμμμεεεε!! Λοιπόν, ξεκινήσαμε με πλενόμενες, αλλά επειδή είναι πολύ απορροφητικές και χρειαζόταν να βλέπουμε πόσο κατουράει, πήραμε μίας χρήσης μέχρι να ξεμπερδέψουμε με το θέμα βάρους! Φυσικά και θα επιστρέψουμε οσονούπω!

Το περιπέτεια και αυτή! Ευτυχώς πήγαν όλα καλά με το κορίτσακι σου! Να την χαιρεσαι! 

 

Τελικα λίγο ή πολύ όλες κάτι τραβήξαμε με τα γλυκάκια μας! 

Εμας ξεκίνησαν κάποια πονακια..Και στενοχώρηθηκα μήπως είναι από το γαλα που το έδωσα.(novalac bio πήρα και μπιμπερό dr. Βrown anticolic) . Ωστόσο ο γιατρός είπε να του δώσω κανονικα πάλι το βράδυ.. Πήρα και τις σταγόνες. τελικά τα κακα του είναι οκ! 

@Renez όντως πια μιλάμε για γαλατα και σκ@@@...

Eιμαι σα ζόμπι! Στην εγκυμοσυνη ημουν όμορφη φρέσκια.. Τώρα έχω στραγγιξει.. 

 

1 hour ago, EugenJen είπε:

Άστα να πάνε!! Εδώ κοντεύει ο καιρός ,που λέει ο λόγος, να επιστρέψω στην δουλειά κ λέω ποτέ γέννησα ,σαν χθες μου φαίνεται!!

Χαμογελάει, έχει αρχίσει κ τα γελακια με ήχο, είναι τώρα κάτι μέρες που έχει αρχίσει κ κάνει φωνουλες σαν να μας μιλάει,,,και προφανώς έχουμε τρελαθεί!

Εγώ γενικά είμαι καλά, απλά η εγκυμοσύνη συνεχίζει να μου φέρνει διάφορα καλά, μετά τις καντήλες που είχα γεμίσει παντού μετά την γέννα, τώρα απέκτησα κ σύνδρομο κάρπιαιου σωλήνα ,το οποίο λέει είναι σύνηθες στο τελευταίο τρίμηνο εγκυμοσύνης κ στο πρώτο τρίμηνο μετά την γέννα!

Πώς τα πάνε τα παιδάκια σου ;;αφού είναι ήσυχη η μπεμπουλα πιστεύω δεν θα έχει ζηλιτσες ο αδερφούλης!!

Μήπως για το συνδρομο ευθύνεται το βάρος  του μωρού που σηκωνεις? Περαστικα αγάπη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Εσύ του δίνεις δυο γεύματα με μπιμπερο τη μερα? Πόσο του βάζεις στο μπιμπερο? 150ml?

  Κάνεις πολλές αντλήσεις.?

Έχει αρχίσει να με πιάνει άγχος όπως καταλαβαίνετε:P

Την άλλη φορά είχε φάει 100ml κ κοιμήθηκε 4 ώρες. Αύριο θα δωσουμε πάλι να δουνε τι γίνεται:)

120 του βάζω κ όσο φαει..

Κ εσύ προτείνω βάζε 120 κ παρακολούθησε το,όταν δεις ότι το στραγγίζει 4-5 φορές τότε ανέβασε γραμμάρια..αν δεις ότι συνεχίζει με 100 βαζε 100..

Εγώ αντλώ 2-3 φορές .πρωί σίγουρα που έχω κ το περισσότερο κ μετά συνήθως μεσημέρι κ βράδυ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά!!! Μου λείψατε το ομολογώ.. σας διαβάζω Αλλά δεν συμμετέχω πολύ επειδή δεν θηλαζω! 

Σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο... έκλαψε λιγακι εκεινη την ώρα! Μετά κοιμήθηκε και την άφησα στο πορτ μπεμπέ της .. Ε Μετά από λίγο έγινε ο χαμός από το κλάμα ...αυτο έγινε 3 φορές..οπότε μας βλέπω να το περνάμε αγκαλιά 2 μερουλες! Γενικά φαίνεται ταλαιπωρημένη...τι περνάνε τα μωράκια μας βρε κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά!!! Μου λείψατε το ομολογώ.. σας διαβάζω Αλλά δεν συμμετέχω πολύ επειδή δεν θηλαζω! 

Σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο... έκλαψε λιγακι εκεινη την ώρα! Μετά κοιμήθηκε και την άφησα στο πορτ μπεμπέ της .. Ε Μετά από λίγο έγινε ο χαμός από το κλάμα ...αυτο έγινε 3 φορές..οπότε μας βλέπω να το περνάμε αγκαλιά 2 μερουλες! Γενικά φαίνεται ταλαιπωρημένη...τι περνάνε τα μωράκια μας βρε κορίτσια!!

Κορίτσι μου κι εγώ δεν θηλαζω. Ελα να τα πουμε εμείς...χαχαχα

Για πες πως τα πατε γενικά? Έχετε κολικους ακόμα? Η μπουμπουκα σας? 

Εσυ πως είσαι??? 

Ελα δεν είναι κάτι, θα της περασει, είναι η πρωτη φορα... Αντε με το καλό να τα κάνετε ολααα

  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά!!! Μου λείψατε το ομολογώ.. σας διαβάζω Αλλά δεν συμμετέχω πολύ επειδή δεν θηλαζω! 

Σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο... έκλαψε λιγακι εκεινη την ώρα! Μετά κοιμήθηκε και την άφησα στο πορτ μπεμπέ της .. Ε Μετά από λίγο έγινε ο χαμός από το κλάμα ...αυτο έγινε 3 φορές..οπότε μας βλέπω να το περνάμε αγκαλιά 2 μερουλες! Γενικά φαίνεται ταλαιπωρημένη...τι περνάνε τα μωράκια μας βρε κορίτσια!!

Μαράκι μου πως είσαι,??

Μα καλέ δε λέμε μόνο για θηλασμό..έχουμε κ αλλά ενδιαφέροντα θέματα αμεε..τόσα ξενύχτια,σκατουλες κ μάρκες για γάλατα έχουμε συζητήσει!!:mrgreen:

πρώτο εμβόλιο κ εσείς ε? Πως μεγαλώνουν έτσι γρήγορα τα ατιμα..

Θα επιστρέψεις σύντομα στη δουλειά εσύ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, EugenJen είπε:

Άστα να πάνε!! Εδώ κοντεύει ο καιρός ,που λέει ο λόγος, να επιστρέψω στην δουλειά κ λέω ποτέ γέννησα ,σαν χθες μου φαίνεται!!

Χαμογελάει, έχει αρχίσει κ τα γελακια με ήχο, είναι τώρα κάτι μέρες που έχει αρχίσει κ κάνει φωνουλες σαν να μας μιλάει,,,και προφανώς έχουμε τρελαθεί!

Εγώ γενικά είμαι καλά, απλά η εγκυμοσύνη συνεχίζει να μου φέρνει διάφορα καλά, μετά τις καντήλες που είχα γεμίσει παντού μετά την γέννα, τώρα απέκτησα κ σύνδρομο κάρπιαιου σωλήνα ,το οποίο λέει είναι σύνηθες στο τελευταίο τρίμηνο εγκυμοσύνης κ στο πρώτο τρίμηνο μετά την γέννα!

Πώς τα πάνε τα παιδάκια σου ;;αφού είναι ήσυχη η μπεμπουλα πιστεύω δεν θα έχει ζηλιτσες ο αδερφούλης!!

Αχ ανυπομονώ για όλα αυτά τα πρωτα που μας περιγραφεις... Χαχαχ περαστικα ευχομαι και να ηρεμήσεις κι εσυ.  

Εμείς ολα καλα ως τώρα, τα πανε περιφημα, όλο αγκαλιά θέλει αν την παιρνει και να την φιλάει.. Είναι σκέτη γλυκά η μπεμπα μας.. Δεν το συζητώ. 

Άλλαξε όλη η ζωή μας

Έχουμε ξετρελαθει... Δεν έχει δείξει ακόμα ζήλεια, γιατί είμαστε από πανω του συνέχεια.. Πιστευω θα το περασουμε μια χαρά το πρωτο τρίμηνο... Χωρίς αίματα χαχαχαχα

 

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε πολύ καλύτερα!!!! Έχουμε πονακια αλλά πιο λίγα! Μάλλον βοήθησαν οι σταγονιτσες! 

Κάποια βράδια κοιμόμαστε σερί 12 με 5!! Αμεεεε.. έχουμε συνηθίσει και σαν νέοι γονείς πλέον... Οπότε πάμε καλά! 

Τώρα γελάμε και σηκώνουμε κεφαλάκι! 

Εσείς πως ειστε κορίτσι μου;;;

Just now, Renez είπε:

Μαράκι μου πως είσαι,??

Μα καλέ δε λέμε μόνο για θηλασμό..έχουμε κ αλλά ενδιαφέροντα θέματα αμεε..τόσα ξενύχτια,σκατουλες κ μάρκες για γάλατα έχουμε συζητήσει!!:mrgreen:

πρώτο εμβόλιο κ εσείς ε? Πως μεγαλώνουν έτσι γρήγορα τα ατιμα..

Θα επιστρέψεις σύντομα στη δουλειά εσύ?

Κοριτσι μουυυυ καλά είμαστε!!! Μεγαλωνουν γρήγορα τα ζουζουνάκι..εσείς διαβάζω μια χαρά με το αντράκι σας! 

Θα επιστρέψω το καλοκαίρι θα πάρω κάποιες άδειες που έχω υπόλοιπο από το 2020 και μετα στο 6 μήνο του ΟΑΕΔ  και βλέπουμε! Εσύ θα γυρίσεις συντομα; Πώς τα πάτε τώρα με το lockdown;; 

Βρε κορίτσια από που βάζετε θερμομετρο;;; η παιδίατρος που είπε ότι δείχνει καλά από τον ποπο της !! Εγώ μόλις της έβαλα απλα να ακουμπάει και έκανε κακα της!!!! Πέθανα στα γέλια η αλήθεια είναι! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά!!! Μου λείψατε το ομολογώ.. σας διαβάζω Αλλά δεν συμμετέχω πολύ επειδή δεν θηλαζω! 

Σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο... έκλαψε λιγακι εκεινη την ώρα! Μετά κοιμήθηκε και την άφησα στο πορτ μπεμπέ της .. Ε Μετά από λίγο έγινε ο χαμός από το κλάμα ...αυτο έγινε 3 φορές..οπότε μας βλέπω να το περνάμε αγκαλιά 2 μερουλες! Γενικά φαίνεται ταλαιπωρημένη...τι περνάνε τα μωράκια μας βρε κορίτσια!!

Μα δεν λέμε για θηλασμό ,για αντλήσεις λεμε:P

Εντάξει η κάθε κοπέλα συζητάει ότι την απασχολεί,εγώ αυτό κάνω. Πάντως συγχρόνως είναι 3-4 θέματα ανοιχτά,οπότε δεν υπάρχει μονοτονία

Να την παρηγορεις θα έχει διάφορες ενοχλήσεις. Μακάρι να μην την ενοχλήσει πολύ.:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Είμαστε πολύ καλύτερα!!!! Έχουμε πονακια αλλά πιο λίγα! Μάλλον βοήθησαν οι σταγονιτσες! 

Κάποια βράδια κοιμόμαστε σερί 12 με 5!! Αμεεεε.. έχουμε συνηθίσει και σαν νέοι γονείς πλέον... Οπότε πάμε καλά! 

Τώρα γελάμε και σηκώνουμε κεφαλάκι! 

Εσείς πως ειστε κορίτσι μου;;;

Κοριτσι μουυυυ καλά είμαστε!!! Μεγαλωνουν γρήγορα τα ζουζουνάκι..εσείς διαβάζω μια χαρά με το αντράκι σας! 

Θα επιστρέψω το καλοκαίρι θα πάρω κάποιες άδειες που έχω υπόλοιπο από το 2020 και μετα στο 6 μήνο του ΟΑΕΔ  και βλέπουμε! Εσύ θα γυρίσεις συντομα; Πώς τα πάτε τώρα με το lockdown;; 

Βρε κορίτσια από που βάζετε θερμομετρο;;; η παιδίατρος που είπε ότι δείχνει καλά από τον ποπο της !! Εγώ μόλις της έβαλα απλα να ακουμπάει και έκανε κακα της!!!! Πέθανα στα γέλια η αλήθεια είναι! 

Χαχαχαχα άτιμη κορασίδα :D 

Κ εγώ από ποπο!! Είναι η πιο ακριβής μέτρηση!! Μετά στόμα κ μετά μασχάλη..ξανά προσπάθησε απλά να τη κρατάς μη κουνιέται κ το βγάζει..

Εγώ λέγαμε να γυρίσω τον Γενάρη αλλααα εν τέλη είπαμε από του χρόνου το Σεπτέμβρη με το καλό που θα έχει χρονισει κ θα τον βάλουμε βρεφονηπιακό..γιατί δεν άντεχα εν τέλη στη σκέψη να βάλω κοπέλα στο σπίτι με τον μπέμπη τόσο μικρό ακομη κ εφόσον δε μου έκατσε κ μια γνωστή που είχα αποφάσισα να μείνω εγώ κ θα πάρουμε ακόμη έναν υπάλληλο στο μαγαζί..τα ίδια λεφτά θα μας βγει με το να είχαμε νταντά..

Κοίτα τώρα το 2ο αυτό λοκνταουν καλώς ή κακώς δεν έχει την ίδια ανταπόκριση από τον κόσμο οπότε έχουμε μια μείωση 30% γτ έκλεισαν τα εμπορικά καταστήματα γύρω μας μεν αλλά όχι το χαλί του Απρίλη δε..

Θύμισε μου τι δουλειά έκανες ρε φίλη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Είμαστε πολύ καλύτερα!!!! Έχουμε πονακια αλλά πιο λίγα! Μάλλον βοήθησαν οι σταγονιτσες! 

Κάποια βράδια κοιμόμαστε σερί 12 με 5!! Αμεεεε.. έχουμε συνηθίσει και σαν νέοι γονείς πλέον... Οπότε πάμε καλά! 

Τώρα γελάμε και σηκώνουμε κεφαλάκι! 

Εσείς πως ειστε κορίτσι μου;;;

Κοριτσι μουυυυ καλά είμαστε!!! Μεγαλωνουν γρήγορα τα ζουζουνάκι..εσείς διαβάζω μια χαρά με το αντράκι σας! 

Θα επιστρέψω το καλοκαίρι θα πάρω κάποιες άδειες που έχω υπόλοιπο από το 2020 και μετα στο 6 μήνο του ΟΑΕΔ  και βλέπουμε! Εσύ θα γυρίσεις συντομα; Πώς τα πάτε τώρα με το lockdown;; 

Βρε κορίτσια από που βάζετε θερμομετρο;;; η παιδίατρος που είπε ότι δείχνει καλά από τον ποπο της !! Εγώ μόλις της έβαλα απλα να ακουμπάει και έκανε κακα της!!!! Πέθανα στα γέλια η αλήθεια είναι! 

Αχ το ωραια να κοιμαστε ΕΕ χαχαχα

Κι εγώ προσπαθώ να την μάθω να κοιμάται 12-4, εμένα είναι πιο μικρή βέβαια αλλά είναι πολθ φαγανη

Θα δουμε.. 

Εμένα το κεφαλακι το σηκώνει από νεογέννητη... Το ειχα παρατηρησει γιατί κι ο γιος μας το έκανε... Τώρα δε.. Αν τη βάλεις μπρουμυτα πανω σου κάθεται και Σεν κοιτάει κατάματα... Χαχα

Εγώ μασχάλη το βάζω. Δεν μ αρέσει να το βάζω στον ποπο.. Αχρείαστο να ναι βέβαια σε όλες μας χαχαχ

Δόξα το θεο παμε καλα μέχρι στιγμής. Είναι ήρεμη η μπουμπουκα

 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Anastasia05 μου δν κάνω τράπεζα, αντλώ για να πίνει όταν έχω μάθημα κ ένα έτοιμο για το βράδυ γτ μου κοιμάται στο στήθος κ δν χορταίνει κ καταλήγω αυπνη κι εγώ κι αυτή! Δεν έχω φουλ γάλα,90ml  βγάζω κι αν έχει μείνει το στήθος όλο το βράδυ πχ να σκάσει βγάζω 120ml, 2 φορές το έχω αφήσει. Έχω θήλαστρο medela και θα προτιμούσα τα σακουλάκια της ίδιας εταιρείας. Δν νομίζω όμως ότι υπάρχει διαφορά με τα άλλα.

Κατά τ αλλά όπως είπε η @Renez 120-150mlπινουν. Το κουτί με το γάλα γράφει 4- 5 κιλά με 150ml. Η μπέμπα μ πίνει 120 κ τόσο δίνω. Έχει τύχει να πιεί κ λιγάκι παραπάνω! Γενικά η λογική ειναι να φτιάχνεις παραπανω κ να πίνει όσο θέλει αλλα α) το μητρικό δν είναι για πέταμα, β) είναι λαίμαργα το πίνουν όλο κ μετά το βγάζουν. Οπότε δοκιμάζεις στην αρχή να δεις πόσο πίνει, αν λείπει θα είναι ανήσυχο! Και έχεις κι ένα μπούσουλα από τα κιλά. Κάθε μωράκι είναι διαφορετικό.

@Nina13 καλέ όλο για τα ζιζι μας λέμε, αυτός είναι ο καημός μας! Εγώ δίνω κ φόρμουλα 1-2 φορές κ ίσως κ 30ml συμπλήρωμα αν δω ότι δν χορταίνει. Τελικά δίνω το sanilac της γιωτις κ είμαι ευχαριστημένη. Ούτε φουσκάλες  κ διαλύεται εύκολα. Ήθελα μια ελληνική εταιρεία, μου είπαν καλά λόγια κ οκ προς το παρόν. Τα γάλατα βέβαια όλα τα εισάγουν όλοι.

Πολύ καλός ο γλύκας σου! Ο δικός μου την αγαπάει κ τη προσέχει αλλά έχει γκρίνια κ ένταση γενικά. Με το μωρό είναι καλός αλλά με εμάς θηρίο κάποιες φορές. Υποφέρω, ξεφεύγω, που θα πάει θα ηρεμήσει. 

Αχ τα κοριτσάκια μας στολίδια είναι βρε! Μα την κοιτάμε κ δν πιστεύουμε πόσο όμορφη κ χαριτωμένη είναι! Κοιτάζει γύρω γύρω φιλοπεριεργα, χαμογελάει, κοιμάται σχετικά λίγο πια κ όπου κι αν βρίσκομαι με εντοπίζει κ με καρφώνει το ματι της! Τη λατρεύω! Κι αυτά τα ροζ πραγματάκια...βγάζω φωτο με κάθε συνολακι!

Από θερμόμετρα εγώ έχω από μέτωπο 2-3 & ένα για μασχάλη ποπο αλλά δεν έχω βάλει ποπο. Μια φορά έχει κάνει πυρετό ο μικρός. Δεν είναι αξιόπιστα αυτά τα ανέπαφα? Τα έχω σε διάφορες version. Τα τσεκάρουμε κ σε εμάς πιο πριν.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

@Anastasia05 μου δν κάνω τράπεζα, αντλώ για να πίνει όταν έχω μάθημα κ ένα έτοιμο για το βράδυ γτ μου κοιμάται στο στήθος κ δν χορταίνει κ καταλήγω αυπνη κι εγώ κι αυτή! Δεν έχω φουλ γάλα,90ml  βγάζω κι αν έχει μείνει το στήθος όλο το βράδυ πχ να σκάσει βγάζω 120ml, 2 φορές το έχω αφήσει. Έχω θήλαστρο medela και θα προτιμούσα τα σακουλάκια της ίδιας εταιρείας. Δν νομίζω όμως ότι υπάρχει διαφορά με τα άλλα.

Κατά τ αλλά όπως είπε η @Renez 120-150mlπινουν. Το κουτί με το γάλα γράφει 4- 5 κιλά με 150ml. Η μπέμπα μ πίνει 120 κ τόσο δίνω. Έχει τύχει να πιεί κ λιγάκι παραπάνω! Γενικά η λογική ειναι να φτιάχνεις παραπανω κ να πίνει όσο θέλει αλλα α) το μητρικό δν είναι για πέταμα, β) είναι λαίμαργα το πίνουν όλο κ μετά το βγάζουν. Οπότε δοκιμάζεις στην αρχή να δεις πόσο πίνει, αν λείπει θα είναι ανήσυχο! Και έχεις κι ένα μπούσουλα από τα κιλά. Κάθε μωράκι είναι διαφορετικό.

@Nina13 καλέ όλο για τα ζιζι μας λέμε, αυτός είναι ο καημός μας! Εγώ δίνω κ φόρμουλα 1-2 φορές κ ίσως κ 30ml συμπλήρωμα αν δω ότι δν χορταίνει. Τελικά δίνω το sanilac της γιωτις κ είμαι ευχαριστημένη. Ούτε φουσκάλες  κ διαλύεται εύκολα. Ήθελα μια ελληνική εταιρεία, μου είπαν καλά λόγια κ οκ προς το παρόν. Τα γάλατα βέβαια όλα τα εισάγουν όλοι.

Πολύ καλός ο γλύκας σου! Ο δικός μου την αγαπάει κ τη προσέχει αλλά έχει γκρίνια κ ένταση γενικά. Με το μωρό είναι καλός αλλά με εμάς θηρίο κάποιες φορές. Υποφέρω, ξεφεύγω, που θα πάει θα ηρεμήσει. 

Αχ τα κοριτσάκια μας στολίδια είναι βρε! Μα την κοιτάμε κ δν πιστεύουμε πόσο όμορφη κ χαριτωμένη είναι! Κοιτάζει γύρω γύρω φιλοπεριεργα, χαμογελάει, κοιμάται σχετικά λίγο πια κ όπου κι αν βρίσκομαι με εντοπίζει κ με καρφώνει το ματι της! Τη λατρεύω! Κι αυτά τα ροζ πραγματάκια...βγάζω φωτο με κάθε συνολακι!

Από θερμόμετρα εγώ έχω από μέτωπο 2-3 & ένα για μασχάλη ποπο αλλά δεν έχω βάλει ποπο. Μια φορά έχει κάνει πυρετό ο μικρός. Δεν είναι αξιόπιστα αυτά τα ανέπαφα? Τα έχω σε διάφορες version. Τα τσεκάρουμε κ σε εμάς πιο πριν.

Παίζεται γμτ με τα ανέπαφα..

Το είχα ψάξει κ εγώ κ κατέληξα στο ψηφιακό..λένε πως πολλές φορές επηρεάζονται από την εξωτερική θερμοκρασία κ κάτι τέτοια..τώρα τι να πω,δεν έχω προσωπική εμπειρία..

Πάντως ναι η καλύτερη μέτρηση γίνεται από τον ποπό(αν ψάξετε σε όλα τα ιατρικά site ή ρωτήσετε τους παιδιάτρους σίγουρα αυτό θα σας πουν) και δεν είναι κάτι καλέ 1' κρατάνε τα ψηφιακά σιγά,ένα τραγουδάκι ξεκινάω να του πω κ έχει ήδη χτυπήσει πριν τελειώσω..μαλλον για να γλυτώσει τα αυτιά του μπέμπη από τη φωνουλα μου:mrgreen:

Τεσπα,όπως είπε η Νίνα στη τελική,ποτέ να μη χρειαστούν!!

Πώς πάνε πλέον τα μαθήματα? Βρήκες ένα μπουσουλα με τον υπολογιστή και τα μικρακια σου?

Ρε κορίτσιααα...όλα καλά όλα ωραία αλλαααα έχει αρχίσει κ μου τη δίνει που δε μπορώ να πάω για ένα φαι,ένα καφε να ξεσκασω..στους γονείς κ τους παππούδες μου που λιώνουν από το viber για τον μικρό...:-(

Πάμε βέβαια με τα πόδια καροτσαδες αλλαααα....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Renez είπε:

Χαχαχαχα άτιμη κορασίδα :D 

Κ εγώ από ποπο!! Είναι η πιο ακριβής μέτρηση!! Μετά στόμα κ μετά μασχάλη..ξανά προσπάθησε απλά να τη κρατάς μη κουνιέται κ το βγάζει..

Εγώ λέγαμε να γυρίσω τον Γενάρη αλλααα εν τέλη είπαμε από του χρόνου το Σεπτέμβρη με το καλό που θα έχει χρονισει κ θα τον βάλουμε βρεφονηπιακό..γιατί δεν άντεχα εν τέλη στη σκέψη να βάλω κοπέλα στο σπίτι με τον μπέμπη τόσο μικρό ακομη κ εφόσον δε μου έκατσε κ μια γνωστή που είχα αποφάσισα να μείνω εγώ κ θα πάρουμε ακόμη έναν υπάλληλο στο μαγαζί..τα ίδια λεφτά θα μας βγει με το να είχαμε νταντά..

Κοίτα τώρα το 2ο αυτό λοκνταουν καλώς ή κακώς δεν έχει την ίδια ανταπόκριση από τον κόσμο οπότε έχουμε μια μείωση 30% γτ έκλεισαν τα εμπορικά καταστήματα γύρω μας μεν αλλά όχι το χαλί του Απρίλη δε..

Θύμισε μου τι δουλειά έκανες ρε φίλη..

Καλά θα κάνεις!!!! Να έχει μεγαλώσει το μωράκι σας ..Θα είναι λίγο πιο άνετα τότε!!! Μπράβο φίλη μου όλα καλά και με την δουλίτσα σας.. σε λίγο καιρό πιστεύω θα τελειώσει το μαρτύριο αυτό..  να βγαίνουμε σαν άνθρωποι έξω!! 

Σε ένα μαγαζί με παιδικα ρουχαλάκια δουλεύω!

Just now, Renez είπε:

Παίζεται γμτ με τα ανέπαφα..

Το είχα ψάξει κ εγώ κ κατέληξα στο ψηφιακό..λένε πως πολλές φορές επηρεάζονται από την εξωτερική θερμοκρασία κ κάτι τέτοια..τώρα τι να πω,δεν έχω προσωπική εμπειρία..

Πάντως ναι η καλύτερη μέτρηση γίνεται από τον ποπό(αν ψάξετε σε όλα τα ιατρικά site ή ρωτήσετε τους παιδιάτρους σίγουρα αυτό θα σας πουν) και δεν είναι κάτι καλέ 1' κρατάνε τα ψηφιακά σιγά,ένα τραγουδάκι ξεκινάω να του πω κ έχει ήδη χτυπήσει πριν τελειώσω..μαλλον για να γλυτώσει τα αυτιά του μπέμπη από τη φωνουλα μου:mrgreen:

Τεσπα,όπως είπε η Νίνα στη τελική,ποτέ να μη χρειαστούν!!

Πώς πάνε πλέον τα μαθήματα? Βρήκες ένα μπουσουλα με τον υπολογιστή και τα μικρακια σου?

Ρε κορίτσιααα...όλα καλά όλα ωραία αλλαααα έχει αρχίσει κ μου τη δίνει που δε μπορώ να πάω για ένα φαι,ένα καφε να ξεσκασω..στους γονείς κ τους παππούδες μου που λιώνουν από το viber για τον μικρό...:-(

Πάμε βέβαια με τα πόδια καροτσαδες αλλαααα....

Τώρα που είπες βόλτα με το καροτσάκι! Το επιτρέπουν;; δηλαδή μπορούμε να βγούμε οι 3 μας βόλτα εδω γύρω; η θα φάμε κανένα προστιμο;

Just now, Nina13 είπε:

Αχ το ωραια να κοιμαστε ΕΕ χαχαχα

Κι εγώ προσπαθώ να την μάθω να κοιμάται 12-4, εμένα είναι πιο μικρή βέβαια αλλά είναι πολθ φαγανη

Θα δουμε.. 

Εμένα το κεφαλακι το σηκώνει από νεογέννητη... Το ειχα παρατηρησει γιατί κι ο γιος μας το έκανε... Τώρα δε.. Αν τη βάλεις μπρουμυτα πανω σου κάθεται και Σεν κοιτάει κατάματα... Χαχα

Εγώ μασχάλη το βάζω. Δεν μ αρέσει να το βάζω στον ποπο.. Αχρείαστο να ναι βέβαια σε όλες μας χαχαχ

Δόξα το θεο παμε καλα μέχρι στιγμής. Είναι ήρεμη η μπουμπουκα

 

Πω πω τι ωραία!!!! Φαντάσου αν ξεκίνησε από τόσο μικρούλα τι έχει να γίνει μετα.. εμάς μας βγήκε γκρινιάρα αλλά είναι γλυκούλα!! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μιας κ λετε για θερμόμετρα τα έχω πάρει όλα. Κ ψηφιακό και αυτό για το μέτωπο.... Καλά είναι κ τα 2 για το περίπου αλλά άμα θέλω να δω τι παίζει στην πραγματικότητα, χρησιμοποιώ υδραργύρου! Λένε πως είναι επικίνδυνο αλλά αν προσεχείς δεν σπάει... Όταν ήμουν μικρή και έσπαγε, μου άρεσε να παίζω με τις μπαλιτσες:lol: Εντάξει έζησα!

  • Χαχα 7

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Κορίτσια μιας κ λετε για θερμόμετρα τα έχω πάρει όλα. Κ ψηφιακό και αυτό για το μέτωπο.... Καλά είναι κ τα 2 για το περίπου αλλά άμα θέλω να δω τι παίζει στην πραγματικότητα, χρησιμοποιώ υδραργύρου! Λένε πως είναι επικίνδυνο αλλά αν προσεχείς δεν σπάει... Όταν ήμουν μικρή και έσπαγε, μου άρεσε να παίζω με τις μπαλιτσες:lol: Εντάξει έζησα!

Αχ κ νόμιζα ήμουν η μόνη που έχει παίξει με μπαλιτσες υδραργύρου:lol:

Και τι πάθαμε??:lol::lol:

(Μεταξύ μας αυτά μη βγούνε παραεξω> στα μωρά μας!!)

  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...