Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση. Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 
       

      Όταν λες αυτόματη αποβολή;; Σταματούσαν οι καρδούλες τους; Αν είναι έτσι τότε συνήθως είναι στο έμβρυο..

      Γνωστή αιματολογο;; Της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης;! Γιατί εμένα "λάθος" βγάλανε δύο διαφορετικοί γιατροί την γνωστή αιματολογο της Αθήνας, το χειρότερο είναι ότι τη ξέρουν προσωπικά και οι ίδιες οι γιατροί που πήγα και απορούσαν πως της "ξέφυγε"! Προσωπικά έχασα την εμπιστοσύνη μου και επειδή μου έδωσε οδηγίες ανάλογες δεν πήρα ούτε τη κορτιζόνη ούτε το salospir τότε που μου έδινε ο εξωσωματικος(όχι ότι θα με κάλυπταν αλλά έστω αυτό..!).. εγώ πλέον δεν πάω πουθενά χωρίς δεύτερη γνώμη και ας είναι 50-60€ πχ πεταμένα λεφτά.. παρεπιπτόντως αν υπάρχει αυτοάνοσο (όπως στη περίπτωση μου) η κορτιζόνη που δίνουν στην εξωσωματική δεν αρκεί πχ..! Τα φάρμακα που δίνουν στην εξωσωματική μπορεί να καλύπτουν ως ένα βαθμό αλλά αν υπάρχει συγκεκριμένο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει ανάλογη τροποποίηση του πρωτοκόλλου με εξατομικευμένη αγωγή με βάση τις ανάγκες του οργανισμού για να μπορέσει να στηρίξει μια κύηση! 

      Το ότι έχετε έτοιμες βλαστοκυστες είναι καλό και έχεις δίκιο σε αυτή τη φάση δώρον αδωρον να ελέγξετε το σπέρμα.. αυτά βέβαια τα ελέγχουμε εξαρχής!! Εννοείτε κλασικά δεν δίνουν καμία σημασία και ευθύνη στο σπέρμα και στον άντρα αλλά το ότι είναι 33 δεν μου λέει απολύτως τίποτα!! Το οξειδωτικό στρες, ο κατακερματισμός, τα μικρόβια κτλ επηρεάζουν είτε είσαι 23 είτε 63!! Φυσικά όσο μεγαλώνει ο άντρας φθίνει και η γονιμότητα του όπως ακριβώς και στη γυναίκα αλλά αυτά που σου αναφέρω σχετίζονται με το τρόπο ζωής, τη διατροφή τις συνθήκες εργασίας και τόσα τόσα ακόμα!! Πχ ο υψηλός κατακερματισμός κατηγορείται για αποβολές..! Όταν λοιπόν φεύγει από τη μέση ο παράγοντας "ποιότητα" ωαρίων όλα τα υπόλοιπα πρέπει να ξεψαχνιζονται!! Πόσο μάλλον όταν αυτή η προσπάθεια κοστίζει 5.000 πάνω κάτω..!! Δεν ευθυνεστε εσείς φυσικά πουθενά σε αυτό.. όπως και όλα τα ζευγάρια που προχωρούν σε εξωσωματική με δωρεά ή χωρίς, εμπιστεύονται τους γιατρούς να τους κατευθύνουν ανάλογα.. δυστυχώς δύσκολα βλέπουμε να συμβαίνει αυτό..

      Καταλαβαίνω ότι έχεις συγκεκριμένη ενδοκρινολόγο που εμπιστεύεσαι λόγο του θυρεοειδή αλλά χρειαζόμαστε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής που να έχει εξειδίκευση στις ορμόνες αυτές.. δεν γνωρίζω τη γιατρό σου ούτε αμφισβητώ τις γνώσεις της επί του θέματος, απλά να το ψάξεις για να είσαι σίγουρη... Κυρίως το ζάχαρο κατηγορείται για αποβολές οπότε εκεί θα εστιαζα και στις βιταμίνες, αν είναι καλυμμένος ο οργανισμός σου όπως βιταμίνη D, B12, φολικό κτλ κτλ..

      Τέλος εγώ θα έκανα ένα ακόμα ραντεβού με έναν δεύτερο εξωσωματικο ίσα για να πάρω μια δεύτερη γνώμη ως προς το τρόπο προσέγγισης και τι θα είχε να προτείνει από εξετάσεις κτλ.. άσχετα με το αν θα προχωρούσα με τον γιατρό που ήδη έχω ή όχι.. απλά για να δω τι άλλο μπορεί να ακούσω..

      Ελπίζω να βοήθησα λίγο..

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , marianna1986 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου που στολίσατε! Και Μ αρέσει που σε διαβάζω τόσο ευτυχισμένη! Ζουζούνια όμορφα που γεμίζουν το σπίτι με αγάπη! 

Εμένα τώρα που έκλεισαν κ τα σχολεία τα έχω και τα δύο στο σπίτι αλλά έχω φέρει μια φίλη μου να απασχολεί λίγες ώρες τη μεγάλη γιατί όταν με βλέπει με το μωρό ζητάει την προσοχή μου. Τον αγαπάει όμως τον αδερφό της και όλη την ώρα ζωγραφίζει τους δυο τους όπως στη φωτό που έβαλα προφίλ:lol:

Λεγκο για τον μεγάλο, παζλ, πλαστελίνες και για το μικρό κάτι με μουσικη! 

Εμένα ένα πιανακι που της έχω πάρει ούτε να το φτύσει... Λάθος παιδί θα μου έδωσαν! Αχαχα! Από την άλλη μάλλον έχει πάρει το δικό σου ταλεντο στις ξένες γλώσσες, από τα πολλά βίντεο που είδε στην πρώτη καραντινα έχει γίνει εξπερ στην αγγλική γλώσσα και φαίνεται να της αρέσει πολύ! Εχει μάθει τα χρώματα, μέρη του σώματος, τα ζώα... 

Στον μικρό εχω πάρει(από την εγκυμοσύνη αακομη)έναν αρκούδο με φωτα κ κλασική μουσική κ παίζει κ παααρα πολύ με το γυμναστήριο που έχουμε από τον μεγαλο (αυτό με το πιανακι στα πόδια). Δεν έχω ιδέα τι άλλο μπορώ να του πάρω για να απασχοληθει.

Είδα της φισερ ένα αρκουδάκι πάντα που κάνει διαφορά αλλά δεν ξέρω αν θα το χρησιμοποιήσει. 

Εδώ κ λίγο καιρό, εχω δει από τον Ν@κα κάτι ωραία πραγματακια κ για τους δύο, έχει σειρά για παιδιά προσχολικής ηλικίας. Οπότε ίσως τελικα διαλέξω κάτι από εκεί!  

Just now, Christinα είπε:

Περνανρ6μεγαλο ζόρι τα γλυκάκια μας! Δεν σου κρύβω ότι δν ξέρω πώς να αντιμετωπίσω κάποια ξεσπάσματα με ανεξήγητα κλάματα ή πεισματα άκυρα. Τουλάχιστον είμαι ήσυχη που είναι τρυφερ6κ δν κοιτάει μα τη χτυπήσει, μέχρι στιγμής τουλάχιστον!

 

Μια γλυκά η κόρη σου! Θα ανυπομονεί να μεγαλώσει να παίξουν μαζί! Κι δικός μ λέει να τη βάλουμε κάτω να παίξουν κ κάθε μέρα τη κοιτάει αν μεγάλωσε για να παίξουν γτ έτσι του έχω πει, να κάνει λίγο υπομονή για να τρώει το γάλα της κ να μεγαλώσει να παίξουν. Απογοητευτικε ο γλυκός μ με το μέγεθος,ήθελε αδερφάκι να παίζει.

Είναι τρομαχτικό πόσα μαθαίνουν από τα βιντεάκια.  Φαντάσου ότι εγώ Ναι μεν του έχω μάθει αρκετές λεξούλες αλλά μιλάει αγγλικά από αυτά...του λέω κάτι κ μ απαντάει "what?" η  όταν του λέω να κάνει ή να μν κάνει κάτι που δν του αρέσει λεει"stop" και"oh no" Νούμερο μεγάλο! Στείλε μου τη κόρη σου! Θέλω βοηθό!

Κρατήσου κοπελιααααα! Η Αναστασία κ η Νίνα ξέρουν για καπάκι 2ο. Εγώ που το ήθελα κ δν μου έκατσε, τελικά λέω άσε καλύτερα να έχει μεγαλώσει λίγο το 1ο να μπορείς να συννενοηθείς γτ 2 μωρά ταυτόχρονα είναι δύσκολο.  Τελοσπαντων κάθε περίπτωση έχει και τα καλά της. Δν προγραμματίζονται αυτά,στο λέω ως παθουσα 2 φορες! Σου ευχομαι ολοψυχα να αποκτήσεις όσα μωράκια θέλεις! Μόνο ευλογία είναι τα παιδιά! Αλλά και τα ζαναξ απαραίτητα..Αχαχαχα 

Ούτε εγώ ξέρω πως να αντιμετωπίσω κάποια. Νομίζω όμως πως το να είμαστε απλά εκεί να του δώσουμε μια αγκαλιά όταν τη ζητήσει,ειναι αρκετό.

Είναι λίγο ζόρι που είναι κ τα δυο μικρά. Από την άλλη θα μεγαλώσουν μαζί! Εγώ αυτό σκεφτομαι κ καμαρώνω:lol:

Όντως δεν προγραμματίζονται. Εγώ δεν το περίμενα το δεύτερο μωρο σε καμία περίπτωση ! Εύχομαι οποία κοπέλα σκέφτεται για επόμενο μωράκι να της έρθει γρήγορα γρήγορα!!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Στον μικρό εχω πάρει(από την εγκυμοσύνη αακομη)έναν αρκούδο με φωτα κ κλασική μουσική κ παίζει κ παααρα πολύ με το γυμναστήριο που έχουμε από τον μεγαλο (αυτό με το πιανακι στα πόδια). Δεν έχω ιδέα τι άλλο μπορώ να του πάρω για να απασχοληθει.

Είδα της φισερ ένα αρκουδάκι πάντα που κάνει διαφορά αλλά δεν ξέρω αν θα το χρησιμοποιήσει. 

Εδώ κ λίγο καιρό, εχω δει από τον Ν@κα κάτι ωραία πραγματακια κ για τους δύο, έχει σειρά για παιδιά προσχολικής ηλικίας. Οπότε ίσως τελικα διαλέξω κάτι από εκεί!  

Ούτε εγώ ξέρω πως να αντιμετωπίσω κάποια. Νομίζω όμως πως το να είμαστε απλά εκεί να του δώσουμε μια αγκαλιά όταν τη ζητήσει,ειναι αρκετό.

Είναι λίγο ζόρι που είναι κ τα δυο μικρά. Από την άλλη θα μεγαλώσουν μαζί! Εγώ αυτό σκεφτομαι κ καμαρώνω:lol:

Όντως δεν προγραμματίζονται. Εγώ δεν το περίμενα το δεύτερο μωρο σε καμία περίπτωση ! Εύχομαι οποία κοπέλα σκέφτεται για επόμενο μωράκι να της έρθει γρήγορα γρήγορα!!

Με παζλ έπαιζε πολύ η δικιά μου στην ηλικία του δικού σου. Ξεκίνησε από 1.5 με εκείνα τα σφινοπαζλ του τζάμπο. Κ το τάμπλετ της φισερ πραις είχε κάνει παταγο! Κ με τα λεγκο ντουπλο έπαιζε πολύ!

Το γυμναστήριο πιανακι μου το έχουν δανείσει αλλά δεν έχω βάλει ακομα το μωρό! Θα έχουν πολύ πλάκα φαντάζομαι! Τώρα σκέφτομαι να του πάρω το μουσικό βιβλιαράκι αλλά είναι για λίγο πιο μεγάλα μωρά!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Με παζλ έπαιζε πολύ η δικιά μου στην ηλικία του δικού σου. Ξεκίνησε από 1.5 με εκείνα τα σφινοπαζλ του τζάμπο. Κ το τάμπλετ της φισερ πραις είχε κάνει παταγο! Κ με τα λεγκο ντουπλο έπαιζε πολύ!

Το γυμναστήριο πιανακι μου το έχουν δανείσει αλλά δεν έχω βάλει ακομα το μωρό! Θα έχουν πολύ πλάκα φαντάζομαι! Τώρα σκέφτομαι να του πάρω το μουσικό βιβλιαράκι αλλά είναι για λίγο πιο μεγάλα μωρά!

Από το τάμπλετ έχει μάθει όλα τα γράμματα!!! Λεγκο,βιβλία,αυτοκίνητα ειναι τα αγαπημένα του!

Να το βάλεις το νινι στη γυμναστήριο,θα το ευχαριστηθεί!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσουδια!!

Πως είναι τα μωράκια σας τα όμορφα??

Ρε σεις..δεν έχουμε πει...πως είναι οι κοιλιτσες σας οεο?? Μάζεψαν?? Τα κιλά τα χάσατε όλα όσες σας είχαν Απομείνει?

Λοιποοον όσο αφορά τα δώρα που λέτε έχω βρει ένα πολύ γλυκουλι γάντι που το φοράμε οι γονείς κ έχει σε κάθε δάχτυλο άλλο χρώμα/υφή/σχέδιο κτλ κ σε συνδυασμό με τη κίνηση από το χέρι μας θα του αρέσει πιστευω κ θα είναι κ της ηλικίας του κ επίσης κ εγώ ένα βιβλιαράκι έχω μπανισει τέτοιου τύπου κ αυτό με διαφορά χρώματα/υφές κτλ πείτε μου αν έχετε κάποιο συγκεκριμένο εσείς στο νου να το δΩ :)

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κοριτσουδια!!

Πως είναι τα μωράκια σας τα όμορφα??

Ρε σεις..δεν έχουμε πει...πως είναι οι κοιλιτσες σας οεο?? Μάζεψαν?? Τα κιλά τα χάσατε όλα όσες σας είχαν Απομείνει?

Λοιποοον όσο αφορά τα δώρα που λέτε έχω βρει ένα πολύ γλυκουλι γάντι που το φοράμε οι γονείς κ έχει σε κάθε δάχτυλο άλλο χρώμα/υφή/σχέδιο κτλ κ σε συνδυασμό με τη κίνηση από το χέρι μας θα του αρέσει πιστευω κ θα είναι κ της ηλικίας του κ επίσης κ εγώ ένα βιβλιαράκι έχω μπανισει τέτοιου τύπου κ αυτό με διαφορά χρώματα/υφές κτλ πείτε μου αν έχετε κάποιο συγκεκριμένο εσείς στο νου να το δΩ :)

 

Έχω αυτό T@f Toys B@by Book 3 In 1. Το έχω κ στη καλαθουνα του μικρού τώρα κ το χαζεύει! Καλή αγορά!

Ωραίο κ το γάντι αλλά δεν έχω πάρει να σου πω εντυπώσεις! 

Η κοιλίτσα μου έχει μαζέψει,έχω κάτι αχνές ραγαδες,ίσα που τις βλέπω(την πρώτη φορά δεν έκανα ούτε μια!) Από κιλά δεν ξέρω,έχω καιρό να μετρηθω. Σίγουρα έχω κάποια κιλά ακομη για χάσιμο. Όχι πολλά όμως. Εσυ?

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κοριτσουδια!!

Πως είναι τα μωράκια σας τα όμορφα??

Ρε σεις..δεν έχουμε πει...πως είναι οι κοιλιτσες σας οεο?? Μάζεψαν?? Τα κιλά τα χάσατε όλα όσες σας είχαν Απομείνει?

Λοιποοον όσο αφορά τα δώρα που λέτε έχω βρει ένα πολύ γλυκουλι γάντι που το φοράμε οι γονείς κ έχει σε κάθε δάχτυλο άλλο χρώμα/υφή/σχέδιο κτλ κ σε συνδυασμό με τη κίνηση από το χέρι μας θα του αρέσει πιστευω κ θα είναι κ της ηλικίας του κ επίσης κ εγώ ένα βιβλιαράκι έχω μπανισει τέτοιου τύπου κ αυτό με διαφορά χρώματα/υφές κτλ πείτε μου αν έχετε κάποιο συγκεκριμένο εσείς στο νου να το δΩ :)

 

Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 65, έφτασα 75 και τώρα είμαι 63! Την πρώτη εγκυμοσύνη την ξεκίνησα 56 έφτασα 68 κ ποτέ δεν κατάφερα να τα χάσω. Έφτασα μέχρι 58 και μετά άρχισα να τρώω και έπαιζα για χρόνια στα 60-65... Δεν ξέρω πως θα παει τώρα, θέλω πολύ να τα χάσω 5-6 ριμαδοκιλα αλλά είναι πολύ δύσκολο γιατί όλο τρώω... Η κοιλιά έχει χαλαρώσει χαμηλά και έχω ακόμα έντονη τη γραμμή... Εσύ πως πας;

Επίσης οι νύχτες μας πάνε καλά τελευταία! Πίνει τελευταίο γάλα 10 μέχρι να κοιμηθεί πάει 11, μετά στην καλαθουνα όλο ξυπνάει μέχρι να ρευτει καλα:lol: κ σήμερα 5 δεν είχε ξυπνήσει οπότε του έδωσα ένα μπουκάλι κοιμησμενο κ μετά ξύπνησε 8.30! Σήμερα θα τον αφήσω να δω που θα φτάσει!

  • Μου αρέσει 3

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει 17 όπως σας είχα πει έχω χάσει τα 11 μένουν 6 (ήμουν 60 πήγα 77 και τώρα είμαι 66) αν κ να είμαι ειλικρινής μια λέω πάμε να προσέξω αυτή την εβδομάδα κ όντως πάω καλά κ μετά μλκιζομαι οπότε...λογικό να έχουν μείνει τα ατιμα! Πάντως ναι η κοιλίτσα μου έπεσε τελείως φτου φτου αλλά από τον αφαλό κ κάτω εκείνο το σημείο είναι πιο φουσκωτό κ χαλαρό το άτιμο..

Πήρα κ μια ζώνη σύσφιξης αλλά μάλλον απλά πέταξα 50€ γτ την έχω βάλει 2 φορές..:|

Κ εμένα 2 μέρες τώρα κοιμάται περισσότερο φτου φτου δόξα τον Θεό αλλά δε χαίρομαι ακόμη μέχρι να βεβαιωθω ότι θα το κρατήσει γτ αν όχι θα πέσω από το συννεφάκι μου.....:roll:

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Τι ωραία που στολισατε!! Εμείς λέμε μέσα στο Σούκου!! Τα παιδάκια μου είναι αγαπημένα κ ζούμε υπέροχες στιγμές! ίσως κ να έχουμε βρει λίγο τη σειρά μας με προγραμμα. Έχει ο μικρός μου βέβαια τα ζόρια του. Πονάει η κοιλίτσα αρκετά κ ξεκινήσανε κ τα πολλά σάλια..από τώρα!!!

Μπουμπού τη λέει ο γλυκούλης??:wub: Οπως τα είπες γι αυτη τη χρονιά. Μας έδωσε τα αστεράκια μας! Τελικά έχει κ η κόρη κόκκινο μαλλί σαν τον αδερφούλη της?? Μοιάζουνε??

Εμένα μοιάζουνε λίγο(λέμε εγώ κ ο άντρας μου) καθόλου (οι υπόλοιποι) Οι περισσότεροι όμως συμφωνούν ότι μάλλον είναι ίδιος με μένα. Η μαμά μου ειδικά λεει είναι σαν να βλέπει εμένα μωρο

Είμαι στη αναζήτηση χριστουγεννιάτικου δώρου... Για πείτε καμιά ιδέα. Στον μεγάλο λέω να πάρουμε ένα ποδήλατο ισορροπίας,ένα σετ λεγκο(έχουμε τρέλα) κ 2-3 βιβλία(αφορμή ψάχνω)

Στο νινακι τι να πάρω??? Κανένα εκπαιδευτικό που ξεκινάνε από 3 μηνών καλύτερα?? Εχετε δει τίποτα ενδιαφέρον??

Αντε με το καλό να στολίσετε κι εσείς κουκλα μου!!! 

Σαλακι από τώρα? Χαχαχα είναι παιδαρος κι αυτός δηλαδή... Παιδί μουυυ

Μπουμπου τη λέει τώρα και την αγκαλιάζει συνέχεια.. Θέλει να της πιανει τα χέρια και τα ποδια και να τα φιλάει. Επίσης της παει όλα τα παιχβιδια και το φαγητό του.  Χαχαχαχ και έχει μια μανία με τα μπιμπερό και τις πιπιλες της... Επίσης, θελει να της βάζει εκείνος τη πιπιλα... Το χει βρει παιχνιδι χαχαχα

Κοίτα επειδή είναι κοκκινομάλλα και η κόρη.. Λέω να κάνω αλλά τρία παιδια 

Χαχαχαχχα τέτοιο είδος.. Κρίμα να πανε χαμενα.. Χαχαχαχαχ

Αχ για τα δώρα θα το σκεφτώ και θα σου πω αυριο... 

9 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Μπράβο βρε Νίνα μου! Τι καλά που στολισατε να χαρείτε το σπίτι σας! Κι εγώ λέω το σουκου,είμαστε που είμαστε κλεισμένοι εδώ μέσα ας το ομορφυνουμε λίγο παραπανω!

Όλα τα προλαβαίνουμε φίλη αν θέλουμε ! Εγώ καθάρισα κ εστρωσα μόνη μου με τν μικρό στα πόδια μ στο 2ωρο που η μπέμπΑ κοιμόταν, έναν χώρο τη μέρα ! Το στόλισμα όμως το κάνουμε όλοι μαζί κ βάζω κ τραγουδάκια! Τρελαίνομαι με το ύφος του όταν βλέπει τα στολίδια να ξεπροβάλλουν από το κουτί! Έχω πολλά παιχνίδια ξυλινα κλ κι όχι πολλες μπάλες ! Κάτω από το δέντρο δεν βάζω φάτνη αλλά τους " φιλους" όπως τους λεω Αχαχαχα αγιοβασιλιδες, χιοναθρωπους, Ρούντολφ κ κουκλάκια χριστουγεννιάτικα μεγάλα. Στεφάνι στη πόρτα,γιρλαντα στο τζάκι, ως κι από το φωτιστικό κρέμεται ένας σαντα με τον σάκο του! Φτιάχνω το παραμύθι μου τελοσπαντων σε όλο το σπιτι!

Τα παιδάκια μας ο μόνος λόγος για να θυμόμαστε αυτή τη γκαντεμοχρονια!

Ο μικρός μου παρότι ζηλεύει, δεν είναι καθόλου επιθετικός με τη μικρή. Την αγαπάει κ τη προσέχει, με μας έχει το πρόβλημα κ με τον εαυτό του,το βιώνει κάπως εσωτερικά...σκορπιός γαρ! Με τη μπέμπα είναι τρυφερός, τη χαϊδεύει απαλά κ της μιλάει,σήμερα της τραγουδούσε κ της έλεγε βασίλισσα μου! Έλιωσα! 

Η μικρή είναι το πιο όμορφο μωρό στον κόσμο όλο! Και πολύ καλή! Έχουμε χαζέψει οικογενειακώς! Την κοιτάμε κ δν το πιστεύουμε ακόμα ότι έχουμε κι 1 κοριτσάκι! Το ποσό γεμάτη νιώθω δν περιγράφεται! Τα φιλάω όλη μέρα κ τα 2.

@Anastasia05 λέμε να του πάρουμε ένα αρμόνιο παιδικό με πόδια κ σκαμνακι. Μαααα ...βλέπει τον θερμοπομπο κ τον κάνει για πιάνο με τη φαντασία του κ παίζει, όποτε πήραμε ιδέα. Φοβάμαι όμως ότι θα μας τρελάνει στη φασαρία...απ την άλλη μ αρέσει η επαφή με τη μουσική, θα ήθελα να του αρέσει ένα όργανο! Ωραίο το ποδήλατο που λες εμείς μ αυτό κυκλοφορούμε από δωμάτιο σε δωμάτιο ακόμα. Λεγκο σταθερή αξία! Κ παζλ μπορείς να αρχίσεις! Στο νινί λέμε τον Ιππόκαμπο ή  τν προβολέα της φισερπραις.

Η μπέμπα μάλλον μοιάζει σε μένα ενώ ο μικρός στον μπαμπά. Δεν φαίνεται ακόμα! Είναι μια κούκλα σίγουρα πάντως!!!!

Φτου φτου μας βρε! Μόνο χαρές σε όλες! Παραμυθενιες στιγμές!

Αχ τα παιδακια μας.. Τα στολιδια μας... Είναι γλυκές τα κοριτσάκια μας!!! Έχουμε τρελαθει!!φτου σε όλες μας και μόνο χαρές και αγαπες στα σπίτια μας

Υγεία σε όλες μας

8 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου που στολίσατε! Και Μ αρέσει που σε διαβάζω τόσο ευτυχισμένη! Ζουζούνια όμορφα που γεμίζουν το σπίτι με αγάπη! 

Εμένα τώρα που έκλεισαν κ τα σχολεία τα έχω και τα δύο στο σπίτι αλλά έχω φέρει μια φίλη μου να απασχολεί λίγες ώρες τη μεγάλη γιατί όταν με βλέπει με το μωρό ζητάει την προσοχή μου. Τον αγαπάει όμως τον αδερφό της και όλη την ώρα ζωγραφίζει τους δυο τους όπως στη φωτό που έβαλα προφίλ:lol:

Λεγκο για τον μεγάλο, παζλ, πλαστελίνες και για το μικρό κάτι με μουσικη! 

Εμένα ένα πιανακι που της έχω πάρει ούτε να το φτύσει... Λάθος παιδί θα μου έδωσαν! Αχαχα! Από την άλλη μάλλον έχει πάρει το δικό σου ταλεντο στις ξένες γλώσσες, από τα πολλά βίντεο που είδε στην πρώτη καραντινα έχει γίνει εξπερ στην αγγλική γλώσσα και φαίνεται να της αρέσει πολύ! Εχει μάθει τα χρώματα, μέρη του σώματος, τα ζώα... 

Ευτυχισμένη φουλ.. Σκέφτομαι και για τρίτο χαχαχαχαχ δεν παμε καλα σου λεω!!! 

Καλα κανεις και βρήκες βοήθεια γιατί είναι δυσκολο με τα δυο.. Τελεια η ζωγραφιά θα μπω να την δω.... Τα γλυκακια μουυυ

7 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Καλα ε σας βλέπω που λέτε για πρώτο και δεύτερο και περνάνε αμαρτωλές σκέψεις από το μυαλό μου. Θα τα γλιτώσω τα ζαναξ με δεύτερη εγκυμοσύνη στα καπάκια;; 
Μπραβο κορίτσια!!! Και του χρόνου!!!!:wub:

Κορίτσι μου γλυκο ευχομαι να πανε ολα τέλεια στη ζωή σας και να ρθει κι άλλο μπεμπάκι συντομα... 

Όση και να ναι η κουραση, το βράδυ που μαστε αγκαλιά στον καναπέ όλοι μαζί είναι τέλεια... Σου λέω.  Λες και έπρεπε να μασταν παντα έτσι.. Οι 4 μας.... Έδεσε το γλυκό πιλου λενε

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κοριτσουδια!!

Πως είναι τα μωράκια σας τα όμορφα??

Ρε σεις..δεν έχουμε πει...πως είναι οι κοιλιτσες σας οεο?? Μάζεψαν?? Τα κιλά τα χάσατε όλα όσες σας είχαν Απομείνει?

Λοιποοον όσο αφορά τα δώρα που λέτε έχω βρει ένα πολύ γλυκουλι γάντι που το φοράμε οι γονείς κ έχει σε κάθε δάχτυλο άλλο χρώμα/υφή/σχέδιο κτλ κ σε συνδυασμό με τη κίνηση από το χέρι μας θα του αρέσει πιστευω κ θα είναι κ της ηλικίας του κ επίσης κ εγώ ένα βιβλιαράκι έχω μπανισει τέτοιου τύπου κ αυτό με διαφορά χρώματα/υφές κτλ πείτε μου αν έχετε κάποιο συγκεκριμένο εσείς στο νου να το δΩ :)

 

Καλημερουδια... Εμείς πεταμε σαν μεξικάνικο χαχαχαχαχ

Εσείς? 

Ηθικο ακμαιοτατο εμείς.... 

Λοιπόν τα κιλά τα έχασα ολα αμέσως μετά τη γεννά. Κοιλιά δεν έμεινε καθόλου.. Η ανάρρωση ήταν καλυτερη κι από την πρωτη φορα.. Το σώμα θυμάται.. Έτσι με βλέπω να βάζω μπροστά και για άλλο τώρα που πηρα μπροσ.. Χαχα

Ο δε άντρας μου έχει τρελαθει με το ποσο γρήγορα έχασα τα κιλά... Με έχει φάει με τα μάτια Χαχαχαχαχαχαχ

Φιλια σε όλες μαμάδες μου

  • Μου αρέσει 5

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Αντε με το καλό να στολίσετε κι εσείς κουκλα μου!!! 

Σαλακι από τώρα? Χαχαχα είναι παιδαρος κι αυτός δηλαδή... Παιδί μουυυ

Μπουμπου τη λέει τώρα και την αγκαλιάζει συνέχεια.. Θέλει να της πιανει τα χέρια και τα ποδια και να τα φιλάει. Επίσης της παει όλα τα παιχβιδια και το φαγητό του.  Χαχαχαχ και έχει μια μανία με τα μπιμπερό και τις πιπιλες της... Επίσης, θελει να της βάζει εκείνος τη πιπιλα... Το χει βρει παιχνιδι χαχαχα

Κοίτα επειδή είναι κοκκινομάλλα και η κόρη.. Λέω να κάνω αλλά τρία παιδια 

Χαχαχαχχα τέτοιο είδος.. Κρίμα να πανε χαμενα.. Χαχαχαχαχ

Αχ για τα δώρα θα το σκεφτώ και θα σου πω αυριο... 

Αχ τα παιδακια μας.. Τα στολιδια μας... Είναι γλυκές τα κοριτσάκια μας!!! Έχουμε τρελαθει!!φτου σε όλες μας και μόνο χαρές και αγαπες στα σπίτια μας

Υγεία σε όλες μας

Ευτυχισμένη φουλ.. Σκέφτομαι και για τρίτο χαχαχαχαχ δεν παμε καλα σου λεω!!! 

Καλα κανεις και βρήκες βοήθεια γιατί είναι δυσκολο με τα δυο.. Τελεια η ζωγραφιά θα μπω να την δω.... Τα γλυκακια μουυυ

Κορίτσι μου γλυκο ευχομαι να πανε ολα τέλεια στη ζωή σας και να ρθει κι άλλο μπεμπάκι συντομα... 

Όση και να ναι η κουραση, το βράδυ που μαστε αγκαλιά στον καναπέ όλοι μαζί είναι τέλεια... Σου λέω.  Λες και έπρεπε να μασταν παντα έτσι.. Οι 4 μας.... Έδεσε το γλυκό πιλου λενε

Καλημερουδια... Εμείς πεταμε σαν μεξικάνικο χαχαχαχαχ

Εσείς? 

Ηθικο ακμαιοτατο εμείς.... 

Λοιπόν τα κιλά τα έχασα ολα αμέσως μετά τη γεννά. Κοιλιά δεν έμεινε καθόλου.. Η ανάρρωση ήταν καλυτερη κι από την πρωτη φορα.. Το σώμα θυμάται.. Έτσι με βλέπω να βάζω μπροστά και για άλλο τώρα που πηρα μπροσ.. Χαχα

Ο δε άντρας μου έχει τρελαθει με το ποσο γρήγορα έχασα τα κιλά... Με έχει φάει με τα μάτια Χαχαχαχαχαχαχ

Φιλια σε όλες μαμάδες μου

23 να κάνεις κορίτσι μου!!! Κι εγώ λέω αν μπορούσα θα έκανα πολλά μωρά!! Αλλά να πηγαίνω κ λιγο να δουλεύω:P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Αντε με το καλό να στολίσετε κι εσείς κουκλα μου!!! 

Σαλακι από τώρα? Χαχαχα είναι παιδαρος κι αυτός δηλαδή... Παιδί μουυυ

Μπουμπου τη λέει τώρα και την αγκαλιάζει συνέχεια.. Θέλει να της πιανει τα χέρια και τα ποδια και να τα φιλάει. Επίσης της παει όλα τα παιχβιδια και το φαγητό του.  Χαχαχαχ και έχει μια μανία με τα μπιμπερό και τις πιπιλες της... Επίσης, θελει να της βάζει εκείνος τη πιπιλα... Το χει βρει παιχνιδι χαχαχα

Κοίτα επειδή είναι κοκκινομάλλα και η κόρη.. Λέω να κάνω αλλά τρία παιδια 

Χαχαχαχχα τέτοιο είδος.. Κρίμα να πανε χαμενα.. Χαχαχαχαχ

Αχ για τα δώρα θα το σκεφτώ και θα σου πω αυριο... 

Αχ τα παιδακια μας.. Τα στολιδια μας... Είναι γλυκές τα κοριτσάκια μας!!! Έχουμε τρελαθει!!φτου σε όλες μας και μόνο χαρές και αγαπες στα σπίτια μας

Υγεία σε όλες μας

Ευτυχισμένη φουλ.. Σκέφτομαι και για τρίτο χαχαχαχαχ δεν παμε καλα σου λεω!!! 

Καλα κανεις και βρήκες βοήθεια γιατί είναι δυσκολο με τα δυο.. Τελεια η ζωγραφιά θα μπω να την δω.... Τα γλυκακια μουυυ

Κορίτσι μου γλυκο ευχομαι να πανε ολα τέλεια στη ζωή σας και να ρθει κι άλλο μπεμπάκι συντομα... 

Όση και να ναι η κουραση, το βράδυ που μαστε αγκαλιά στον καναπέ όλοι μαζί είναι τέλεια... Σου λέω.  Λες και έπρεπε να μασταν παντα έτσι.. Οι 4 μας.... Έδεσε το γλυκό πιλου λενε

Καλημερουδια... Εμείς πεταμε σαν μεξικάνικο χαχαχαχαχ

Εσείς? 

Ηθικο ακμαιοτατο εμείς.... 

Λοιπόν τα κιλά τα έχασα ολα αμέσως μετά τη γεννά. Κοιλιά δεν έμεινε καθόλου.. Η ανάρρωση ήταν καλυτερη κι από την πρωτη φορα.. Το σώμα θυμάται.. Έτσι με βλέπω να βάζω μπροστά και για άλλο τώρα που πηρα μπροσ.. Χαχα

Ο δε άντρας μου έχει τρελαθει με το ποσο γρήγορα έχασα τα κιλά... Με έχει φάει με τα μάτια Χαχαχαχαχαχαχ

Φιλια σε όλες μαμάδες μου

Εμένα από την άλλη φίλη με παρακαλάει να μη χάσω άλλα!!

Πρώτη φορά με βλέπει με περισσότερες καμπύλες κ έχει τρελαθει!! Αφού όλο μου λέει " να που έκανες διατροφή κ βλακείες επρεπε να σου κάνω παιδί να γίνεις όπως πρέπει" :mrgreen: εμένα πλέον με τρώει κυριολεκτικά κ όχι μόνο με τα μάτια του χαχχαα

Η αλήθεια είναι με χαροποιει που του αρέσει τόσο αλλαααα εγώ είμαι πίστη στα small τζινακια μου κ τα θέλω πίσω!! Οπότε ας το χαρεί όσο προλαβαίνει το κορμί ο κύριος γτ ξανά στην επόμενη εγκυμοσυνη με το καλό!

Όσο για το πώς είμαστε δόξα τόν Θεό έχω πλέον το πρόγραμμα μου με τον μπεμπουλη μου,τις βόλτες μας όλα..απλά δε σου κρύβω με στεναγχωρει που κλείσαν όλα πάλι γτ πηγαίναμε βολτουλα στα μαγαζια,για ένα καφέ κατι..δε πειράζει..υπομονή..

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέραα! 

@OctoberMom Χαχααα μα γιατί άραγε να το βρίζουν :lol:

@Eva137 Με τους Γάλλους δεν είχα ιδιαίτερο θέμα αν και είναι λίγο σνοπ κ βρωμουλιδες απλα νμζ ειχα πολλές προσδοκίες. Καμία σχέση με αυτό που περίμενα εγώ στο μυαλό μ. Θεωρώ η Ευρώπη έχει ομορφότερες πόλεις. Αλλά γούστα είναι αυτά κ σίγουρα όταν έχεις περάσει τόσο καλά αναπόφευκτα έχεις αγαπήσει κ το μέρος αυτό με τα όμορφα κ τα άσχημα του! Να το δεις είναι τόσο cute :x Και είναι μόνο 25λεπτα τα επεισόδια. Εγώ το χάζευα όσο θήλαζα :D

@Renez εμένα μου έχουν μείνει 2 κιλα σαν τίποτα δλδ αλλά στα ρούχα μου έχω να πω ότι δεν μπαίνω :huh: Έχει αλλάξει το σώμα μου εντελώς. Έχει ανοίξει η λεκάνη (που να γεννουσα κ φυσιολογικά) το στήθος επίσης. Και φορούσα xs οπότε τα κοιτάω τώρα κ σκέφτομαι πως έμπαινα μέσα σε όλα αυτά.... Και όταν είναι να πάμε καμιά βόλτα και δεν έχω ρούχο που να στρώνει κ να μου μπαίνει πέφτει η ψυχολογία μου λίγο αλλά μου φεύγει γρήγορα :grin:. Η κοιλίτσα ενώ είναι φουλ επίπεδη κρεμάει ελάχιστα - είναι χαλαρή. Και στο σημείο που είχα τον επίδεσμο εκεί που ήταν η κόλλα -- μου έχει κάνει σημάδι, τις πρώτες μέρες κιόλας ξεφλουδιζα κ είχα τρομερή φαγούρα, έβαζα κρεμουλα κ συνήλθε κάπως αλλά το σημάδι έχει μείνει. Ελπίζω με το καιρό ότι θα φύγει. 

Η ζώνη δεν σε βόλεψε; Λέω να πάρω κ εγώ. Είδα μια σε προσφορά. Αλλά αμφιβάλλω ότι θα κάνει δουλειά. 

Και κάτι ακόμα πεινάτε εσείς κορίτσια; Μιλάμε έχω συνεχώς μια πείναααα! Και θέλω κ πάρα πολύ γλυκά. Ειδικά μετά το θηλασμό αν δεν φάω λίγη σοκολάτα δεν ησυχάζω. Τέτοιο πράγμα ούτε στην εγκυμοσύνη. Επίσης πολύ δίψα. Πίνω ένα μπουκάλι κάθε φορά που θηλάζω. 

Για δωράκι που λέτε εγώ σκεφτόμουν να της πάρω το γυμναστήριο της fisher price κ τον ιππόκαμπο. Ωραία ιδέα κ τα βιβλιαράκια! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

23 να κάνεις κορίτσι μου!!! Κι εγώ λέω αν μπορούσα θα έκανα πολλά μωρά!! Αλλά να πηγαίνω κ λιγο να δουλεύω:P

Εννοείται να δουλευουμε... Εγώ χωρίς δουλειά δεν αντέχω... Ένα χρόνο θα κάτσω και μετά βουρ παλι στην εργασία μου.... 

Just now, Renez είπε:

Εμένα από την άλλη φίλη με παρακαλάει να μη χάσω άλλα!!

Πρώτη φορά με βλέπει με περισσότερες καμπύλες κ έχει τρελαθει!! Αφού όλο μου λέει " να που έκανες διατροφή κ βλακείες επρεπε να σου κάνω παιδί να γίνεις όπως πρέπει" :mrgreen: εμένα πλέον με τρώει κυριολεκτικά κ όχι μόνο με τα μάτια του χαχχαα

Η αλήθεια είναι με χαροποιει που του αρέσει τόσο αλλαααα εγώ είμαι πίστη στα small τζινακια μου κ τα θέλω πίσω!! Οπότε ας το χαρεί όσο προλαβαίνει το κορμί ο κύριος γτ ξανά στην επόμενη εγκυμοσυνη με το καλό!

Όσο για το πώς είμαστε δόξα τόν Θεό έχω πλέον το πρόγραμμα μου με τον μπεμπουλη μου,τις βόλτες μας όλα..απλά δε σου κρύβω με στεναγχωρει που κλείσαν όλα πάλι γτ πηγαίναμε βολτουλα στα μαγαζια,για ένα καφέ κατι..δε πειράζει..υπομονή..

Πολυ χαίρομαι... Μια χαρά τα πατε λοιπόν... Εγώ παω με τη μπουμπου κάθε μέρα βόλτα.. Και ας χιονίζει.. Εγώ θα βγαίνω. .χαχα

Σίγουρα το ότι έκλεισαν ολα είναι στενάχωρο γιατί σκέψου ποσοι άνθρωποι χάνουν χρήματα και τις δουλειές τ.. Είναι πολυ κρίμα.. Αλλά αναγκαίο από την άλλη.. Κανείς δεν θέλει να κολλησει και να νοσηλευτεί.. Προσωπικά, ουτε στον εχθρό μου να μη τυχει.   

Φιλια στον μπέμπη σας

 

Just now, elenioz είπε:

Καλημέραα! 

@OctoberMom Χαχααα μα γιατί άραγε να το βρίζουν :lol:

@Eva137 Με τους Γάλλους δεν είχα ιδιαίτερο θέμα αν και είναι λίγο σνοπ κ βρωμουλιδες απλα νμζ ειχα πολλές προσδοκίες. Καμία σχέση με αυτό που περίμενα εγώ στο μυαλό μ. Θεωρώ η Ευρώπη έχει ομορφότερες πόλεις. Αλλά γούστα είναι αυτά κ σίγουρα όταν έχεις περάσει τόσο καλά αναπόφευκτα έχεις αγαπήσει κ το μέρος αυτό με τα όμορφα κ τα άσχημα του! Να το δεις είναι τόσο cute :x Και είναι μόνο 25λεπτα τα επεισόδια. Εγώ το χάζευα όσο θήλαζα :D

@Renez εμένα μου έχουν μείνει 2 κιλα σαν τίποτα δλδ αλλά στα ρούχα μου έχω να πω ότι δεν μπαίνω :huh: Έχει αλλάξει το σώμα μου εντελώς. Έχει ανοίξει η λεκάνη (που να γεννουσα κ φυσιολογικά) το στήθος επίσης. Και φορούσα xs οπότε τα κοιτάω τώρα κ σκέφτομαι πως έμπαινα μέσα σε όλα αυτά.... Και όταν είναι να πάμε καμιά βόλτα και δεν έχω ρούχο που να στρώνει κ να μου μπαίνει πέφτει η ψυχολογία μου λίγο αλλά μου φεύγει γρήγορα :grin:. Η κοιλίτσα ενώ είναι φουλ επίπεδη κρεμάει ελάχιστα - είναι χαλαρή. Και στο σημείο που είχα τον επίδεσμο εκεί που ήταν η κόλλα -- μου έχει κάνει σημάδι, τις πρώτες μέρες κιόλας ξεφλουδιζα κ είχα τρομερή φαγούρα, έβαζα κρεμουλα κ συνήλθε κάπως αλλά το σημάδι έχει μείνει. Ελπίζω με το καιρό ότι θα φύγει. 

Η ζώνη δεν σε βόλεψε; Λέω να πάρω κ εγώ. Είδα μια σε προσφορά. Αλλά αμφιβάλλω ότι θα κάνει δουλειά. 

Και κάτι ακόμα πεινάτε εσείς κορίτσια; Μιλάμε έχω συνεχώς μια πείναααα! Και θέλω κ πάρα πολύ γλυκά. Ειδικά μετά το θηλασμό αν δεν φάω λίγη σοκολάτα δεν ησυχάζω. Τέτοιο πράγμα ούτε στην εγκυμοσύνη. Επίσης πολύ δίψα. Πίνω ένα μπουκάλι κάθε φορά που θηλάζω. 

Για δωράκι που λέτε εγώ σκεφτόμουν να της πάρω το γυμναστήριο της fisher price κ τον ιππόκαμπο. Ωραία ιδέα κ τα βιβλιαράκια! 

Εγω πεθαινω... Λιμοκτονω... Και έχω ταράξει ολα τα γλυκά που έχουν μαυρη σοκολατα χαχαχαχχα

Το γυμναστήριο της Φίσερ με το σκυλακι και τα κρεμαστά το έχω, και είναι καταπληκτικό.. Ήδη ξεκίνησα να την βάζω ρηλαξ και γυμναστήριο και της αρέσει... Και της αρέσει και πολυ να καθεται μπρουμυτα... 

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Εννοείται να δουλευουμε... Εγώ χωρίς δουλειά δεν αντέχω... Ένα χρόνο θα κάτσω και μετά βουρ παλι στην εργασία μου.... 

Πολυ χαίρομαι... Μια χαρά τα πατε λοιπόν... Εγώ παω με τη μπουμπου κάθε μέρα βόλτα.. Και ας χιονίζει.. Εγώ θα βγαίνω. .χαχα

Σίγουρα το ότι έκλεισαν ολα είναι στενάχωρο γιατί σκέψου ποσοι άνθρωποι χάνουν χρήματα και τις δουλειές τ.. Είναι πολυ κρίμα.. Αλλά αναγκαίο από την άλλη.. Κανείς δεν θέλει να κολλησει και να νοσηλευτεί.. Προσωπικά, ουτε στον εχθρό μου να μη τυχει.   

Φιλια στον μπέμπη σας

 

Εγω πεθαινω... Λιμοκτονω... Και έχω ταράξει ολα τα γλυκά που έχουν μαυρη σοκολατα χαχαχαχχα

Το γυμναστήριο της Φίσερ με το σκυλακι και τα κρεμαστά το έχω, και είναι καταπληκτικό.. Ήδη ξεκίνησα να την βάζω ρηλαξ και γυμναστήριο και της αρέσει... Και της αρέσει και πολυ να καθεται μπρουμυτα... 

Ναι κ μπρούμυτα! Έχουμε αυτό το μαξιλαράκι που τα βοηθάει να κάτσουν καλυτερα κ του αρέσει πολύ κ αυτό!!

Κι εγώ ήθελα να βγω σήμερα αλλά είμαι τοοοοσο κουρασμένη από το βράδυ που έκατσα σπιτάκι κ βγήκε μόνο ο μεγάλος μου με τη γιαγιά του. Δύσκολη νύχτα! Ευτυχώς είναι η μειοψηφία έτσι συνήθως κοιμόμαστε καλά !

Γυμναστήριο είναι ότι καλύτερο . Από τα λίγα που έχουν ευχαριστηθεί τόσο πολυ τα μωρά μου!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Renez said:

Καλημέρα κοριτσουδια!!

Πως είναι τα μωράκια σας τα όμορφα??

Ρε σεις..δεν έχουμε πει...πως είναι οι κοιλιτσες σας οεο?? Μάζεψαν?? Τα κιλά τα χάσατε όλα όσες σας είχαν Απομείνει?

 

Η δική μου κοιλιά μάζεψε αρκετά αλλά δεν είναι επίπεδη όπως ήταν πριν την εγκυμοσύνη. Ξεκίνησα 48 κιλά, έφτασα 59 και τώρα είμαι 52.. φαντάζομαι θέλει χρόνο να χαθούν τα 4 που μένουν κ γυμναστική που δε μπορώ να κάνω ακόμα... Πιστεύω αν σταματήσω το θηλασμό θα επανέλθω.

@elenioz κι εγώ πεινάω πολύ... Και προσπαθώ να κρατιέμαι! Ονειρεύομαι δυνατό καφέ και σοκολατένια γλυκά (δε θα φάω για όσο θηλάζω) κ ένα σωρό άλλα φαγητά, λες και είμαι στην πείνα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Χαίρομαι όλες που είστε καλά! Και εμείς καλά είμαστε αν και τώρα είμαστε στο πικ από πονακια στη κοιλίτσα! Εγώ πρέπει να είχα πάρει 15 και έχω χάσει γύρω στα 11 αλλά πολύ πείνα και γλυκό με τον θηλασμό πρέπει να συμμαζευτω σιγά σιγά! Μετά το άλμα της 5 η εβδομάδας έχουμε αρχίσει τα γελακια όταν της λέμε γλυκολογα και λιώνουμε! Από παιχνίδια γυμναστήρια κτλ η δική μου ακόμα δεν καθεται! Ένα 10 λεπτό είναι ήσυχη και μετα κλάμα για αγκαλιά και βόλτα στο σπίτι πάνω κάτω... Ακόμα δεν έχει στιγμές που μπορούμε να παίξουμε! Ελπίζω από την επόμενη εβδομάδα να έχουμε περισσότερο ποιοτικό χρόνο! Εμείς της έχουμε πάρει το συννεφάκι από την fisher και είναι μια γλύκα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...