Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, elenioz είπε:

Καλημέραα! 

@OctoberMom Χαχααα μα γιατί άραγε να το βρίζουν :lol:

@Eva137 Με τους Γάλλους δεν είχα ιδιαίτερο θέμα αν και είναι λίγο σνοπ κ βρωμουλιδες απλα νμζ ειχα πολλές προσδοκίες. Καμία σχέση με αυτό που περίμενα εγώ στο μυαλό μ. Θεωρώ η Ευρώπη έχει ομορφότερες πόλεις. Αλλά γούστα είναι αυτά κ σίγουρα όταν έχεις περάσει τόσο καλά αναπόφευκτα έχεις αγαπήσει κ το μέρος αυτό με τα όμορφα κ τα άσχημα του! Να το δεις είναι τόσο cute :x Και είναι μόνο 25λεπτα τα επεισόδια. Εγώ το χάζευα όσο θήλαζα :D

@Renez εμένα μου έχουν μείνει 2 κιλα σαν τίποτα δλδ αλλά στα ρούχα μου έχω να πω ότι δεν μπαίνω :huh: Έχει αλλάξει το σώμα μου εντελώς. Έχει ανοίξει η λεκάνη (που να γεννουσα κ φυσιολογικά) το στήθος επίσης. Και φορούσα xs οπότε τα κοιτάω τώρα κ σκέφτομαι πως έμπαινα μέσα σε όλα αυτά.... Και όταν είναι να πάμε καμιά βόλτα και δεν έχω ρούχο που να στρώνει κ να μου μπαίνει πέφτει η ψυχολογία μου λίγο αλλά μου φεύγει γρήγορα :grin:. Η κοιλίτσα ενώ είναι φουλ επίπεδη κρεμάει ελάχιστα - είναι χαλαρή. Και στο σημείο που είχα τον επίδεσμο εκεί που ήταν η κόλλα -- μου έχει κάνει σημάδι, τις πρώτες μέρες κιόλας ξεφλουδιζα κ είχα τρομερή φαγούρα, έβαζα κρεμουλα κ συνήλθε κάπως αλλά το σημάδι έχει μείνει. Ελπίζω με το καιρό ότι θα φύγει. 

Η ζώνη δεν σε βόλεψε; Λέω να πάρω κ εγώ. Είδα μια σε προσφορά. Αλλά αμφιβάλλω ότι θα κάνει δουλειά. 

Και κάτι ακόμα πεινάτε εσείς κορίτσια; Μιλάμε έχω συνεχώς μια πείναααα! Και θέλω κ πάρα πολύ γλυκά. Ειδικά μετά το θηλασμό αν δεν φάω λίγη σοκολάτα δεν ησυχάζω. Τέτοιο πράγμα ούτε στην εγκυμοσύνη. Επίσης πολύ δίψα. Πίνω ένα μπουκάλι κάθε φορά που θηλάζω. 

Για δωράκι που λέτε εγώ σκεφτόμουν να της πάρω το γυμναστήριο της fisher price κ τον ιππόκαμπο. Ωραία ιδέα κ τα βιβλιαράκια! 

Εμένα τον ιππόκαμπο τον έχει ερωτευτεί!! Κ τι γυμναστήριο επίσης!! Ειδικά όσο μεγαλώνουν θα είναι πιο διαδραστικά με το γυμναστήριο κ θα τους αρέσει πολύ πιστεύω!!

Ρε συ τη ξέχναω πρώτον κ δεύτερον όχι δε τη βολευομαι..:|

Αυτό με τα γλυκά το έχω κ εγώ!! Ειδικά τις δύο πρώτες εβδομάδες μετά τη γέννα αστοοο...ρε συ όλο με ένα μπισκότο στο στόμα ήμουν-_- τώρα πάλι θέλω το γλυκό μου αλλά τρώω ένα τη μέρα..

Έχω κ τον άντρα μου που σας έλεγα ότι την έχει δει ότι ζει με τη Λόπεζ (σε μπουτοποπουδακι) κ οπότε προσπαθώ να προσέξω τυχαία φέρνει γλυκά..για εκείνον λεει:evil:

Δίψα έχω πολύ στους βραδυνους θηλασμους..το πρωί όχι τόσο..αλλά ποτέ δεν έπινα πολύ νερό δυστυχώς..

Αλήθεια όσες θηλάζετε ή κάνετε αντλήσεις,τι δεν τρώτε? Τι έχετε δει ότι πειράζει τα μωρά σας ή από φόβο δεν αρχίσατε να τρώτε ποτέ?

Εγώ ξεκίνησα με τη λογική τρώω τα πάντα μέχρι να δω τι τον πειράζει κ να το κόψω..τον πειράζουν οι φακές σίγουρα κ δεν ξανά έφαγα κ από φόβο αποφεύγω όλα τα όσπρια..επίσης τον πειράζει η σοκολάτα στάνταρ κ αυτή οπότε το έχω ρίξει μόνο σε μπισκοτακια με βρώμη τύπου κ λευκά γλυκά..

Από φόβο δεν έχω φάει καθόλου λάχανο ενώ το λιπμιζομαι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Εμένα τον ιππόκαμπο τον έχει ερωτευτεί!! Κ τι γυμναστήριο επίσης!! Ειδικά όσο μεγαλώνουν θα είναι πιο διαδραστικά με το γυμναστήριο κ θα τους αρέσει πολύ πιστεύω!!

Ρε συ τη ξέχναω πρώτον κ δεύτερον όχι δε τη βολευομαι..:|

Αυτό με τα γλυκά το έχω κ εγώ!! Ειδικά τις δύο πρώτες εβδομάδες μετά τη γέννα αστοοο...ρε συ όλο με ένα μπισκότο στο στόμα ήμουν-_- τώρα πάλι θέλω το γλυκό μου αλλά τρώω ένα τη μέρα..

Έχω κ τον άντρα μου που σας έλεγα ότι την έχει δει ότι ζει με τη Λόπεζ (σε μπουτοποπουδακι) κ οπότε προσπαθώ να προσέξω τυχαία φέρνει γλυκά..για εκείνον λεει:evil:

Δίψα έχω πολύ στους βραδυνους θηλασμους..το πρωί όχι τόσο..αλλά ποτέ δεν έπινα πολύ νερό δυστυχώς..

Αλήθεια όσες θηλάζετε ή κάνετε αντλήσεις,τι δεν τρώτε? Τι έχετε δει ότι πειράζει τα μωρά σας ή από φόβο δεν αρχίσατε να τρώτε ποτέ?

Εγώ ξεκίνησα με τη λογική τρώω τα πάντα μέχρι να δω τι τον πειράζει κ να το κόψω..τον πειράζουν οι φακές σίγουρα κ δεν ξανά έφαγα κ από φόβο αποφεύγω όλα τα όσπρια..επίσης τον πειράζει η σοκολάτα στάνταρ κ αυτή οπότε το έχω ρίξει μόνο σε μπισκοτακια με βρώμη τύπου κ λευκά γλυκά..

Από φόβο δεν έχω φάει καθόλου λάχανο ενώ το λιπμιζομαι..

Εγώ έχω δυσανεξία στη λακτόζη οπότε δεν το έχω πολύ με τα γαλακτοκομικά. Μου είχε πει και ο παιδίατρος από τις αρχές να μην τρώω πολλά! Βέβαια κάτι γλυκάκια που κατεβάζω μια χαρά γάλα έχουν αλλά δνε τρώω έξτρα. Νομίζω το ψάρι λίγο την πείραξε και μια σαλάτα με μαρούλι και διάφορα μας έφερε λίγο παραπάνω γκρίνια. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν κάτι την πειράζει σίγουρα ή έτυχε εκείνη την ημέρα να έχει πιο έντονα πονακια διότι δνε έχουμε ούτε στάνταρ ώρες πόνου ούτε κάθε φορά πονάει το ίδιο για να συγκρίνω!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!! Ελπίζω να ΣτΕ όλες καλά και τα μωράκια σας

Λοιπόν θέλω να σας πω ότι καταφέραμε να στολισουμε ΕΕ

Με τα δυο παιδια δεν περιμενα οτι θα τα καταφέρναμε.. Καθώς όπως έχω πει βοήθεια δεν υπάρχει, και από τις δυο το μεσημέρι, κάθε μέρα τα εχω και τα δυο εγώ, ωσπου να επιστρέψει ο άντρας μου και να αναλάβει τον γιο δλδ.. Χαχα

Με τη βοήθεια του γλυκου μου λοιπόν σήμερα στολίσαμε.. Και ο κοκκινομαλλης ξετρελαθηκε γιατί θα ναι τα πρωτα Χριστουγεννα που θα καταλάβει βασικά πραγματα... Χαχα 

Περισι ήταν μικράκι

Λοιπόν, να μην τα πολυλογω... Νιώθω υπέροχα που είμαστε πια 4.λες και παντα έπρεπε να μαστε έτσι.. Δεν ξέρω.. Περίεργο συναίσθημα

Η Αριελ είναι σκέτη γλυκά και πολυ πολυ καλο μωράκι

Τρελαίνομαι όταν ακουω τον κοκκινομαλλη να την φωνάζει μπουμπου

Χαχαχαχα 

Ευχομαι να περασουν συντομα όλα τα δυσκολα και τα άσχημα που έφερε αυτή η  χρονια και να θυμόμαστε μόνο ότι μας χάρισε τα παιδακια μας, αυτά τα υπέροχα πλασματακια

Σας φίλω

Που είστε φίλες μου αγαπημένες??? @Anastasia05 @P.L.L. @marianna1986

@Christinα

Πως τα πατε με τα δυο οοοο? Όλα καλα? Πείτε νεα σας... Σας εχασαααα

Πολύ χαιρομαι που είστε καλά! Να είστε καλά αγαπημένοι και υγιείς σαν οικογένεια! 

 Εγω περνάω τις φασεις μου. Δυσκολεύομαι λίγο τελευταία γιατί κλαίει αρκετά ο μικρός και πρέπει να έχει ενοχλήσεις και από τα εντερικά και Γαστροοισοφαγική παλινδρομηση. Και γενικά η αϋπνία και οι αστατες ώρες ύπνου μου προκαλούν ημικρανία και με κουράζουν. Όταν κοιμάμαι καλά και είναι καλά κι ο μπέμπης είμαι στα ουράνια! Εκεί λέω πραγματικά πάμε για το τρίτο! Όταν ομως έχω ημικρανία και είμαι άυπνη όλα μου φαίνονται δύσκολα κι αναρωτιέμαι ποτε θα βελτιωθεί η κατάσταση;;; Επισης όταν έχω ημικρανία δεν κοιτάω καθόλου το τηλ γιατί οι οθόνες κάνουν το κεφάλι μου να σπάσει. Εχθές και προχθες ήμουν έτσι. Σήμερα είμαι καλυτερα αλλά προσπαθώ να μην κοιτάω και πολύ για να μη με ξαναπιάσει το κεφάλι μου. Τι να πεις! Θα περάσουν πάλι τα δύσκολα και θα χαιρόμαστε όλα τα παιδάκια μας! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Πολύ χαιρομαι που είστε καλά! Να είστε καλά αγαπημένοι και υγιείς σαν οικογένεια! 

 Εγω περνάω τις φασεις μου. Δυσκολεύομαι λίγο τελευταία γιατί κλαίει αρκετά ο μικρός και πρέπει να έχει ενοχλήσεις και από τα εντερικά και Γαστροοισοφαγική παλινδρομηση. Και γενικά η αϋπνία και οι αστατες ώρες ύπνου μου προκαλούν ημικρανία και με κουράζουν. Όταν κοιμάμαι καλά και είναι καλά κι ο μπέμπης είμαι στα ουράνια! Εκεί λέω πραγματικά πάμε για το τρίτο! Όταν ομως έχω ημικρανία και είμαι άυπνη όλα μου φαίνονται δύσκολα κι αναρωτιέμαι ποτε θα βελτιωθεί η κατάσταση;;; Επισης όταν έχω ημικρανία δεν κοιτάω καθόλου το τηλ γιατί οι οθόνες κάνουν το κεφάλι μου να σπάσει. Εχθές και προχθες ήμουν έτσι. Σήμερα είμαι καλυτερα αλλά προσπαθώ να μην κοιτάω και πολύ για να μη με ξαναπιάσει το κεφάλι μου. Τι να πεις! Θα περάσουν πάλι τα δύσκολα και θα χαιρόμαστε όλα τα παιδάκια μας! 

Ζορικη η ημικρανία βρε κορίτσι μου...υπομονή..  Μακάρι να κοιμηθεις καλύτερα,σύντομα! 

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω κλεφτά...χιχιχιχι! Ένα θα πω! Πειναααα!!!! Εγώ πεινάω συνέχεια! Δν ξέρω πόσο έχω χάσει αλλά σίγουρα έχουν μείνει κάποια γτ τρώω! Η κοιλιά έχει μαζεψειαρκετα κ 2-3 ραγαδουλες που είχα βγάλει φαίνονται λιγάκι πια! Θα φύγουν δν αγχώνομαι! ΠΑντα ήμουν ζουμπουρλουλα εξάλλου!Αλλά πολύ πεινα κ διψα και θέλω γλυκά και ζυμαρικά! 

Τρώω λίγο λίγο από όλα. Πράσινα κ όσπρια ελάχιστα κ μου λείπουν ! Στο 1ο δν έφαγα καθόλου όσπρια, πρασινάδα κ γαλακτοκομικά,καφέ& σοκολατα! Τώρα δν το ξανακάνω, αλλα με πολύ μέτρο. Δν φαίνεται να έχει κ ενοχλήσεις η μπέμπα μου! Αλλά πώς να χάσω χωρίς πρασινάδα? Και καθισιο τη μισή μέρα παρά το ξενύχτι κ τη ταλαιπωρία όλη την υπόλοιπη άμα μπουκωνω?

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Ζορικη η ημικρανία βρε κορίτσι μου...υπομονή..  Μακάρι να κοιμηθεις καλύτερα,σύντομα! 

Μου είχες πει για ένα βότανο για τις αυπνιες; Αράγη κάνει στον θηλασμό;Γιατί εχθές ο μικρός κοιμήθηκε τετράωρο και ήπια και εγώ δεν μπορούσα να κλείσω μάτι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Μου είχες πει για ένα βότανο για τις αυπνιες; Αράγη κάνει στον θηλασμό;Γιατί εχθές ο μικρός κοιμήθηκε τετράωρο και ήπια και εγώ δεν μπορούσα να κλείσω μάτι!

Δεν θυμάμαι αν το έχω αναφέρει εδώ,μου το έχουν προτείνει όμως κ εμένα δύο άτομα με μεγάλο πρόβλημα αϋπνίας. Πασιφλορα!

Low risk το βγάζει στο  lactancia.

Νομίζω η οκτομπερμαμ ειδικεύεται στα βοτάνια??;)

 

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν θυμάμαι αν το έχω αναφέρει εδώ,μου το έχουν προτείνει όμως κ εμένα δύο άτομα με μεγάλο πρόβλημα αϋπνίας. Πασιφλορα!

Low risk το βγάζει στο  lactancia.

Νομίζω η οκτομπερμαμ ειδικεύεται στα βοτάνια??;)

 

Πφφφ.. αν δω και συνεχίζεται το πρόβλημα μπορεί να πάρω.. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Anastasia05 said:

Από το τάμπλετ έχει μάθει όλα τα γράμματα!!! Λεγκο,βιβλία,αυτοκίνητα ειναι τα αγαπημένα του!

Να το βάλεις το νινι στη γυμναστήριο,θα το ευχαριστηθεί!!

Κι εμείς έχουμε ένα πολύ ωραίο γυμναστήριο Baby Einstein, δώρο από το baby shower, αλλά ακόμα δεν το έχουμε χρησιμοποιήσει... έλεγα να το ανοίξουμε εκεί γύρω στο 3μηνο, γιατί ακόμα δε ξέρω πόσο καλά βλέπει/καταλαβαίνει. Λες να το βγάλουμε νωρίτερα?:unsure:

Για Χριστουγεννιάτικα δώρα, έτσι για το καλό, λέω να του πάρω κάνα-δυο μασητικά να βάλω μέσα στην κάλτσα του και ένα βιβλιαράκι για κάτω από το δέντρο!

 

6 hours ago, marianna1986 said:

Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 65, έφτασα 75 και τώρα είμαι 63! Την πρώτη εγκυμοσύνη την ξεκίνησα 56 έφτασα 68 κ ποτέ δεν κατάφερα να τα χάσω. Έφτασα μέχρι 58 και μετά άρχισα να τρώω και έπαιζα για χρόνια στα 60-65... Δεν ξέρω πως θα παει τώρα, θέλω πολύ να τα χάσω 5-6 ριμαδοκιλα αλλά είναι πολύ δύσκολο γιατί όλο τρώω... Η κοιλιά έχει χαλαρώσει χαμηλά και έχω ακόμα έντονη τη γραμμή... Εσύ πως πας;

Επίσης οι νύχτες μας πάνε καλά τελευταία! Πίνει τελευταίο γάλα 10 μέχρι να κοιμηθεί πάει 11, μετά στην καλαθουνα όλο ξυπνάει μέχρι να ρευτει καλα:lol: κ σήμερα 5 δεν είχε ξυπνήσει οπότε του έδωσα ένα μπουκάλι κοιμησμενο κ μετά ξύπνησε 8.30! Σήμερα θα τον αφήσω να δω που θα φτάσει!

Είμαστε πολύ κοντά... εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 67, έφτασα 77 και τώρα είμαι 66. Απλά εγώ πριν μείνω έγκυος είχα παχύνει, οπότε θέλω να χάσω 6-7 κιλά για να γίνω όπως ήμουν κάποτε, αλλά τουλάχιστον δεν έβαλα έξτρα με την εγκυμοσύνη για να έχω να χάσω και αυτά τώρα. Ελπίζω να με βοηθήσει λίγο ο θηλασμός, γιατί από γυμναστική δεν κάνω τίποτα εδώ και πολύυυυ καιρό!

 

5 hours ago, Nina13 said:

Αντε με το καλό να στολίσετε κι εσείς κουκλα μου!!! 

Σαλακι από τώρα? Χαχαχα είναι παιδαρος κι αυτός δηλαδή... Παιδί μουυυ

Μπουμπου τη λέει τώρα και την αγκαλιάζει συνέχεια.. Θέλει να της πιανει τα χέρια και τα ποδια και να τα φιλάει. Επίσης της παει όλα τα παιχβιδια και το φαγητό του.  Χαχαχαχ και έχει μια μανία με τα μπιμπερό και τις πιπιλες της... Επίσης, θελει να της βάζει εκείνος τη πιπιλα... Το χει βρει παιχνιδι χαχαχα

Κοίτα επειδή είναι κοκκινομάλλα και η κόρη.. Λέω να κάνω αλλά τρία παιδια 

Χαχαχαχχα τέτοιο είδος.. Κρίμα να πανε χαμενα.. Χαχαχαχαχ

Αχ για τα δώρα θα το σκεφτώ και θα σου πω αυριο... 

Αχ τα παιδακια μας.. Τα στολιδια μας... Είναι γλυκές τα κοριτσάκια μας!!! Έχουμε τρελαθει!!φτου σε όλες μας και μόνο χαρές και αγαπες στα σπίτια μας

Υγεία σε όλες μας

Ευτυχισμένη φουλ.. Σκέφτομαι και για τρίτο χαχαχαχαχ δεν παμε καλα σου λεω!!! 

Καλα κανεις και βρήκες βοήθεια γιατί είναι δυσκολο με τα δυο.. Τελεια η ζωγραφιά θα μπω να την δω.... Τα γλυκακια μουυυ

Κορίτσι μου γλυκο ευχομαι να πανε ολα τέλεια στη ζωή σας και να ρθει κι άλλο μπεμπάκι συντομα... 

Όση και να ναι η κουραση, το βράδυ που μαστε αγκαλιά στον καναπέ όλοι μαζί είναι τέλεια... Σου λέω.  Λες και έπρεπε να μασταν παντα έτσι.. Οι 4 μας.... Έδεσε το γλυκό πιλου λενε

Καλημερουδια... Εμείς πεταμε σαν μεξικάνικο χαχαχαχαχ

Εσείς? 

Ηθικο ακμαιοτατο εμείς.... 

Λοιπόν τα κιλά τα έχασα ολα αμέσως μετά τη γεννά. Κοιλιά δεν έμεινε καθόλου.. Η ανάρρωση ήταν καλυτερη κι από την πρωτη φορα.. Το σώμα θυμάται.. Έτσι με βλέπω να βάζω μπροστά και για άλλο τώρα που πηρα μπροσ.. Χαχα

Ο δε άντρας μου έχει τρελαθει με το ποσο γρήγορα έχασα τα κιλά... Με έχει φάει με τα μάτια Χαχαχαχαχαχαχ

Φιλια σε όλες μαμάδες μου

Αχ, τί όμορφες εικονες με τα παιδάκια σου! Να τα χαίρεσαι και τα 2, και παραπάνω αν/όταν θελήσεις, γιατί όχι?!!!:wub:

 

4 hours ago, elenioz said:

Καλημέραα! 

@OctoberMom Χαχααα μα γιατί άραγε να το βρίζουν :lol:

@Eva137 Με τους Γάλλους δεν είχα ιδιαίτερο θέμα αν και είναι λίγο σνοπ κ βρωμουλιδες απλα νμζ ειχα πολλές προσδοκίες. Καμία σχέση με αυτό που περίμενα εγώ στο μυαλό μ. Θεωρώ η Ευρώπη έχει ομορφότερες πόλεις. Αλλά γούστα είναι αυτά κ σίγουρα όταν έχεις περάσει τόσο καλά αναπόφευκτα έχεις αγαπήσει κ το μέρος αυτό με τα όμορφα κ τα άσχημα του! Να το δεις είναι τόσο cute :x Και είναι μόνο 25λεπτα τα επεισόδια. Εγώ το χάζευα όσο θήλαζα :D

@Renez εμένα μου έχουν μείνει 2 κιλα σαν τίποτα δλδ αλλά στα ρούχα μου έχω να πω ότι δεν μπαίνω :huh: Έχει αλλάξει το σώμα μου εντελώς. Έχει ανοίξει η λεκάνη (που να γεννουσα κ φυσιολογικά) το στήθος επίσης. Και φορούσα xs οπότε τα κοιτάω τώρα κ σκέφτομαι πως έμπαινα μέσα σε όλα αυτά.... Και όταν είναι να πάμε καμιά βόλτα και δεν έχω ρούχο που να στρώνει κ να μου μπαίνει πέφτει η ψυχολογία μου λίγο αλλά μου φεύγει γρήγορα :grin:. Η κοιλίτσα ενώ είναι φουλ επίπεδη κρεμάει ελάχιστα - είναι χαλαρή. Και στο σημείο που είχα τον επίδεσμο εκεί που ήταν η κόλλα -- μου έχει κάνει σημάδι, τις πρώτες μέρες κιόλας ξεφλουδιζα κ είχα τρομερή φαγούρα, έβαζα κρεμουλα κ συνήλθε κάπως αλλά το σημάδι έχει μείνει. Ελπίζω με το καιρό ότι θα φύγει. 

Η ζώνη δεν σε βόλεψε; Λέω να πάρω κ εγώ. Είδα μια σε προσφορά. Αλλά αμφιβάλλω ότι θα κάνει δουλειά. 

Και κάτι ακόμα πεινάτε εσείς κορίτσια; Μιλάμε έχω συνεχώς μια πείναααα! Και θέλω κ πάρα πολύ γλυκά. Ειδικά μετά το θηλασμό αν δεν φάω λίγη σοκολάτα δεν ησυχάζω. Τέτοιο πράγμα ούτε στην εγκυμοσύνη. Επίσης πολύ δίψα. Πίνω ένα μπουκάλι κάθε φορά που θηλάζω. 

Για δωράκι που λέτε εγώ σκεφτόμουν να της πάρω το γυμναστήριο της fisher price κ τον ιππόκαμπο. Ωραία ιδέα κ τα βιβλιαράκια! 

Ναι, είναι και λίγο βρωμούλιδες... αυτό το είχα ξεχάσει. Προσπαθώ να θυμάμαι πάντα μόνο τα θετικά!!:P

Είδα ήδη τα πρώτα 2 επεισόδια, τώρα θα δω και τα υπόλοιπα!

 

1 hour ago, Renez said:

Εμένα τον ιππόκαμπο τον έχει ερωτευτεί!! Κ τι γυμναστήριο επίσης!! Ειδικά όσο μεγαλώνουν θα είναι πιο διαδραστικά με το γυμναστήριο κ θα τους αρέσει πολύ πιστεύω!!

Ρε συ τη ξέχναω πρώτον κ δεύτερον όχι δε τη βολευομαι..:|

Αυτό με τα γλυκά το έχω κ εγώ!! Ειδικά τις δύο πρώτες εβδομάδες μετά τη γέννα αστοοο...ρε συ όλο με ένα μπισκότο στο στόμα ήμουν-_- τώρα πάλι θέλω το γλυκό μου αλλά τρώω ένα τη μέρα..

Έχω κ τον άντρα μου που σας έλεγα ότι την έχει δει ότι ζει με τη Λόπεζ (σε μπουτοποπουδακι) κ οπότε προσπαθώ να προσέξω τυχαία φέρνει γλυκά..για εκείνον λεει:evil:

Δίψα έχω πολύ στους βραδυνους θηλασμους..το πρωί όχι τόσο..αλλά ποτέ δεν έπινα πολύ νερό δυστυχώς..

Αλήθεια όσες θηλάζετε ή κάνετε αντλήσεις,τι δεν τρώτε? Τι έχετε δει ότι πειράζει τα μωρά σας ή από φόβο δεν αρχίσατε να τρώτε ποτέ?

Εγώ ξεκίνησα με τη λογική τρώω τα πάντα μέχρι να δω τι τον πειράζει κ να το κόψω..τον πειράζουν οι φακές σίγουρα κ δεν ξανά έφαγα κ από φόβο αποφεύγω όλα τα όσπρια..επίσης τον πειράζει η σοκολάτα στάνταρ κ αυτή οπότε το έχω ρίξει μόνο σε μπισκοτακια με βρώμη τύπου κ λευκά γλυκά..

Από φόβο δεν έχω φάει καθόλου λάχανο ενώ το λιπμιζομαι..

Αυτό με τα γλυκά ρε κορίτσια, τί γίνεται? Δεν το έχω ξαναπάθει στη ζωή μου. Γενικά δεν πεινάω πολύ και δεν τρώω μεγάλες ποσότητες φαγητού, αλλά αν συνεχίσω έτσι με μπισκότα, κέικ, πάστες, σοκολάτες και παγωτά δεν πρόκειται ποτέ να ξαναχωρέσω στα ρούχα μου. Άσε που δε ξέρω αν πειράζουν και τον μικρό τα γλυκά που τρώω... ενώ χθες το πρωί-μεσημέρι ήταν μια χαρά, από το απόγευμα και μετά έχει χειρότερη παλινδρόμηση και δε μπορεί να χωνέψει τίποτα ο καημενούλης, αλλά δε μπορώ να καταλάβω τί φταίει (έφαγα σαλάτα μαρούλι-ντομάτα-αγγούρι-κρεμμύδι-ελιές με μπαλσάμικο και φέτα, βίγκαν "κοτομπουκιές", ρύζι με παρμεζάνα, λίγα μπισκότα και λίγα κομμάτια σοκολάτα)... άντε βγάλε άκρη τώρα. Σκέφτομαι να περιορίσω από μόνη μου τα γαλακτοκομικά που είναι από τις πρώτες ύποπτες τροφές. Έτσι κι αλλιώς νηστεύει ο άντρας μου οπότε λέω να το ψιλοακολουθήσω κι εγώ μαζί του.

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Κι εμείς έχουμε ένα πολύ ωραίο γυμναστήριο Baby Einstein, δώρο από το baby shower, αλλά ακόμα δεν το έχουμε χρησιμοποιήσει... έλεγα να το ανοίξουμε εκεί γύρω στο 3μηνο, γιατί ακόμα δε ξέρω πόσο καλά βλέπει/καταλαβαίνει. Λες να το βγάλουμε νωρίτερα?:unsure:

Για Χριστουγεννιάτικα δώρα, έτσι για το καλό, λέω να του πάρω κάνα-δυο μασητικά να βάλω μέσα στην κάλτσα του και ένα βιβλιαράκι για κάτω από το δέντρο!

 

Είμαστε πολύ κοντά... εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 67, έφτασα 77 και τώρα είμαι 66. Απλά εγώ πριν μείνω έγκυος είχα παχύνει, οπότε θέλω να χάσω 6-7 κιλά για να γίνω όπως ήμουν κάποτε, αλλά τουλάχιστον δεν έβαλα έξτρα με την εγκυμοσύνη για να έχω να χάσω και αυτά τώρα. Ελπίζω να με βοηθήσει λίγο ο θηλασμός, γιατί από γυμναστική δεν κάνω τίποτα εδώ και πολύυυυ καιρό!

 

Αχ, τί όμορφες εικονες με τα παιδάκια σου! Να τα χαίρεσαι και τα 2, και παραπάνω αν/όταν θελήσεις, γιατί όχι?!!!:wub:

 

Ναι, είναι και λίγο βρωμούλιδες... αυτό το είχα ξεχάσει. Προσπαθώ να θυμάμαι πάντα μόνο τα θετικά!!:P

Είδα ήδη τα πρώτα 2 επεισόδια, τώρα θα δω και τα υπόλοιπα!

 

Αυτό με τα γλυκά ρε κορίτσια, τί γίνεται? Δεν το έχω ξαναπάθει στη ζωή μου. Γενικά δεν πεινάω πολύ και δεν τρώω μεγάλες ποσότητες φαγητού, αλλά αν συνεχίσω έτσι με μπισκότα, κέικ, πάστες, σοκολάτες και παγωτά δεν πρόκειται ποτέ να ξαναχωρέσω στα ρούχα μου. Άσε που δε ξέρω αν πειράζουν και τον μικρό τα γλυκά που τρώω... ενώ χθες το πρωί-μεσημέρι ήταν μια χαρά, από το απόγευμα και μετά έχει χειρότερη παλινδρόμηση και δε μπορεί να χωνέψει τίποτα ο καημενούλης, αλλά δε μπορώ να καταλάβω τί φταίει (έφαγα σαλάτα μαρούλι-ντομάτα-αγγούρι-κρεμμύδι-ελιές με μπαλσάμικο και φέτα, βίγκαν "κοτομπουκιές", ρύζι με παρμεζάνα, λίγα μπισκότα και λίγα κομμάτια σοκολάτα)... άντε βγάλε άκρη τώρα. Σκέφτομαι να περιορίσω από μόνη μου τα γαλακτοκομικά που είναι από τις πρώτες ύποπτες τροφές. Έτσι κι αλλιώς νηστεύει ο άντρας μου οπότε λέω να το ψιλοακολουθήσω κι εγώ μαζί του.

Μαναρακι μου δε νομίζω να φταινε τα γαλακτοκομικά..θα είχε δείξει ενόχληση από παλιότερα..επίσης αν είχε αλλεργία θα είχε τις βλέννες που λένε στα κακακια(είμαι σίγουρη το έχεις διαβάσει,έχω καταλάβει πόσο τα ψάχνεις κ εσύ);)

Πιο ύποπτα μου ακούγονται η σοκολάτα,το μαρούλι κ το κρεμμύδι το ωμό φίλη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτισα να κάνω μια ερώτηση σε εσας που έχετε γεννήσει λιγο πριν από εμενα· περάσατε τη φάση του να μη θέλει με τίποτα το να μην είναι στο στήθος; Δηλαδή ενώ ήταν ήρεμο το μωρό σας και είχατε βρει ένα μικροπρογραμμα ξαφνικά να θέλει να είσαι συνέχεια στα βυζι και να κλαίει με το που το αφήνετε κάτω; Η βασική ερώτηση είναι Ποσο κρατησε;;;; Έχω γίνει νευρασθενικη. Όλη μέρα αγκαλιά θέλει. Και όχι σε αλλου την αγκαλιά. Ούτε πιπίλα δέχεται. Μόνο το βυζι. Και όχι γιατί πεινάει γιατί έχει φάει αρκετό ξένο μπας και. Αλλα δεν! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Κι εμείς έχουμε ένα πολύ ωραίο γυμναστήριο Baby Einstein, δώρο από το baby shower, αλλά ακόμα δεν το έχουμε χρησιμοποιήσει... έλεγα να το ανοίξουμε εκεί γύρω στο 3μηνο, γιατί ακόμα δε ξέρω πόσο καλά βλέπει/καταλαβαίνει. Λες να το βγάλουμε νωρίτερα?:unsure:

Για Χριστουγεννιάτικα δώρα, έτσι για το καλό, λέω να του πάρω κάνα-δυο μασητικά να βάλω μέσα στην κάλτσα του και ένα βιβλιαράκι για κάτω από το δέντρο!

 

Είμαστε πολύ κοντά... εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 67, έφτασα 77 και τώρα είμαι 66. Απλά εγώ πριν μείνω έγκυος είχα παχύνει, οπότε θέλω να χάσω 6-7 κιλά για να γίνω όπως ήμουν κάποτε, αλλά τουλάχιστον δεν έβαλα έξτρα με την εγκυμοσύνη για να έχω να χάσω και αυτά τώρα. Ελπίζω να με βοηθήσει λίγο ο θηλασμός, γιατί από γυμναστική δεν κάνω τίποτα εδώ και πολύυυυ καιρό!

 

Αχ, τί όμορφες εικονες με τα παιδάκια σου! Να τα χαίρεσαι και τα 2, και παραπάνω αν/όταν θελήσεις, γιατί όχι?!!!:wub:

 

Ναι, είναι και λίγο βρωμούλιδες... αυτό το είχα ξεχάσει. Προσπαθώ να θυμάμαι πάντα μόνο τα θετικά!!:P

Είδα ήδη τα πρώτα 2 επεισόδια, τώρα θα δω και τα υπόλοιπα!

 

Αυτό με τα γλυκά ρε κορίτσια, τί γίνεται? Δεν το έχω ξαναπάθει στη ζωή μου. Γενικά δεν πεινάω πολύ και δεν τρώω μεγάλες ποσότητες φαγητού, αλλά αν συνεχίσω έτσι με μπισκότα, κέικ, πάστες, σοκολάτες και παγωτά δεν πρόκειται ποτέ να ξαναχωρέσω στα ρούχα μου. Άσε που δε ξέρω αν πειράζουν και τον μικρό τα γλυκά που τρώω... ενώ χθες το πρωί-μεσημέρι ήταν μια χαρά, από το απόγευμα και μετά έχει χειρότερη παλινδρόμηση και δε μπορεί να χωνέψει τίποτα ο καημενούλης, αλλά δε μπορώ να καταλάβω τί φταίει (έφαγα σαλάτα μαρούλι-ντομάτα-αγγούρι-κρεμμύδι-ελιές με μπαλσάμικο και φέτα, βίγκαν "κοτομπουκιές", ρύζι με παρμεζάνα, λίγα μπισκότα και λίγα κομμάτια σοκολάτα)... άντε βγάλε άκρη τώρα. Σκέφτομαι να περιορίσω από μόνη μου τα γαλακτοκομικά που είναι από τις πρώτες ύποπτες τροφές. Έτσι κι αλλιώς νηστεύει ο άντρας μου οπότε λέω να το ψιλοακολουθήσω κι εγώ μαζί του.

Χρειάζεται μεγάλη πειθαρχία με τα γλυκά... Στην πρώτη γέννα εκεί την είχα πατήσει και μπήκαν κιλά που δεν ξαναεφυγαν... Τώρα πια ξέρω και όσο μπορώ κρατιέμαι κ τώρα με την καραντίνα είναι πιο εύκολο! Απλά δεν μπαίνουν στο σπίτι κ τέλος! Η μόνη μου παρασπονδία είναι το ταχίνι με κακαο, το τρώω με τα κουτάλια!

Κ εγώ νομίζω το κρεμμύδι είναι το ύποπτο μπορεί κ η ντομάτα...


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Renez said:

Μαναρακι μου δε νομίζω να φταινε τα γαλακτοκομικά..θα είχε δείξει ενόχληση από παλιότερα..επίσης αν είχε αλλεργία θα είχε τις βλέννες που λένε στα κακακια(είμαι σίγουρη το έχεις διαβάσει,έχω καταλάβει πόσο τα ψάχνεις κ εσύ);)

Πιο ύποπτα μου ακούγονται η σοκολάτα,το μαρούλι κ το κρεμμύδι το ωμό φίλη..

Ναι, προσέχω να μην τα δω πράσινα ή με βλέννες, αν και να πω την αλήθεια έτσι όπως είναι υγρά φοβάμαι ότι τις βλέννες δε θα τις καταλάβω.:unsure:

Αυτό που μπορεί να ευθύνονται τα σαλατικά πάντως δεν το ήξερα, ειδικά για μαρούλι και ντομάτα, μόνο για το λάχανο είχα ακούσει. Δηλαδή σε σαλάτα ας πούμε τί είναι προτιμότερο να τρώμε?

 

Just now, marianna1986 said:

Χρειάζεται μεγάλη πειθαρχία με τα γλυκά... Στην πρώτη γέννα εκεί την είχα πατήσει και μπήκαν κιλά που δεν ξαναεφυγαν... Τώρα πια ξέρω και όσο μπορώ κρατιέμαι κ τώρα με την καραντίνα είναι πιο εύκολο! Απλά δεν μπαίνουν στο σπίτι κ τέλος! Η μόνη μου παρασπονδία είναι το ταχίνι με κακαο, το τρώω με τα κουτάλια!

Κ εγώ νομίζω το κρεμμύδι είναι το ύποπτο μπορεί κ η ντομάτα...

Το ταχίνι και μένα μου αρέσει πολύ και επειδή είναι και νηστίσιμο έχουμε πάντα αρκετό στο σπίτι. Συνήθως τρώω μια φέτα ψωμί με ταχίνι και μέλι για πρωϊνό!:P

 

Just now, P.L.L. said:

Κοριτισα να κάνω μια ερώτηση σε εσας που έχετε γεννήσει λιγο πριν από εμενα· περάσατε τη φάση του να μη θέλει με τίποτα το να μην είναι στο στήθος; Δηλαδή ενώ ήταν ήρεμο το μωρό σας και είχατε βρει ένα μικροπρογραμμα ξαφνικά να θέλει να είσαι συνέχεια στα βυζι και να κλαίει με το που το αφήνετε κάτω; Η βασική ερώτηση είναι Ποσο κρατησε;;;; Έχω γίνει νευρασθενικη. Όλη μέρα αγκαλιά θέλει. Και όχι σε αλλου την αγκαλιά. Ούτε πιπίλα δέχεται. Μόνο το βυζι. Και όχι γιατί πεινάει γιατί έχει φάει αρκετό ξένο μπας και. Αλλα δεν! 

Ίσως να περνάει κάποιο άλμα ή απλά να έχει ενοχλήσεις και να παρηγοριέται στο στήθος. Εμένα μου το έκανε αυτό κάποιες μέρες εκεί γύρω στην 5η εβδομάδα που ήθελε να θηλάζει σχεδόν όλη μέρα. Τώρα δεν το κάνει τόσο, αλλά έχει κάποιες μέρες που θηλάζει λιγότερο και κάποιες περισσότερο. Τώρα του δίνω και πιπίλα που και που όταν είναι πολύ ανήσυχος και τον βοηθάει και αυτό.

 

Άσχετο, έχει παρατηρήσει καμία άλλη βρεφική ακμή στο μωράκι της? Ο δικός μας ο καημένος είχε γίνει χάλια τελευταία... τα μαγουλάκια του γίνανε ανάγλυφα με μικρά κόκκινα μπιμπικάκια και ξεφλούδιζε και το δέρμα. Έχει προχωρήσει λίγο και στο λαιμό-στέρνο του. Εδώ και δυο μέρες του βάζω την ενυδατική της La Roche Posay από την σειρά Lipikar που είναι για ατοπική δερματίτιδα και είναι ήδη λίγο καλύτερα.

  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Κοριτισα να κάνω μια ερώτηση σε εσας που έχετε γεννήσει λιγο πριν από εμενα· περάσατε τη φάση του να μη θέλει με τίποτα το να μην είναι στο στήθος; Δηλαδή ενώ ήταν ήρεμο το μωρό σας και είχατε βρει ένα μικροπρογραμμα ξαφνικά να θέλει να είσαι συνέχεια στα βυζι και να κλαίει με το που το αφήνετε κάτω; Η βασική ερώτηση είναι Ποσο κρατησε;;;; Έχω γίνει νευρασθενικη. Όλη μέρα αγκαλιά θέλει. Και όχι σε αλλου την αγκαλιά. Ούτε πιπίλα δέχεται. Μόνο το βυζι. Και όχι γιατί πεινάει γιατί έχει φάει αρκετό ξένο μπας και. Αλλα δεν! 

Κορίτσι μου.. με το βυζί δεν έχω ίδιο πρόβλημα. Το ξεπεράσαμε μετά από καμία βδομάδα αλλά η αγκαλιά είναι μόνιμη. Αυτή τη στιγμή που σου μιλάω κοντεύω να βάλω τα κλαματα.. τη νύχτα κοιμάται μόνο στην αγκαλιά μου! Δε με νοιάζει η ταλαιπωρια αλλά φοβάμαι πολύ γιατί πέφτει από την αγκαλιά μου ενώ κοιμάμαι και χώνεται μέσα στην κουβέρτα και φοβάμαι μήπως της κοπεί η ανάσα! Αλλά τι να κάνω;; Τη βάζω στο λίκνο και μετά από δυο λεπτά κλαίει.. έχω μεγάλο πρόβλημα και το έχω εδώ και ένα μήνα περίπου. Μόνο τις πρώτες 2-3 εβδομάδες κοιμήθηκε στο λίκνο.


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Κορίτσι μου.. με το βυζί δεν έχω ίδιο πρόβλημα. Το ξεπεράσαμε μετά από καμία βδομάδα αλλά η αγκαλιά είναι μόνιμη. Αυτή τη στιγμή που σου μιλάω κοντεύω να βάλω τα κλαματα.. τη νύχτα κοιμάται μόνο στην αγκαλιά μου! Δε με νοιάζει η ταλαιπωρια αλλά φοβάμαι πολύ γιατί πέφτει από την αγκαλιά μου ενώ κοιμάμαι και χώνεται μέσα στην κουβέρτα και φοβάμαι μήπως της κοπεί η ανάσα! Αλλά τι να κάνω;; Τη βάζω στο λίκνο και μετά από δυο λεπτά κλαίει.. έχω μεγάλο πρόβλημα και το έχω εδώ και ένα μήνα περίπου. Μόνο τις πρώτες 2-3 εβδομάδες κοιμήθηκε στο λίκνο.

Πολύ δύσκολο αυτό με την αγκαλιά στον ύπνο ρε φίλη κ επικίνδυνο όπως λες..:|

Αλλά δυστυχώς όσο περνάνε τα βράδυα που της επιτρέπεις να κοιμάται εκεί τόσο μαθαίνει κ θα είναι όλο κ πιο δύσκολο να της το αλλάξεις..ίσως θα έπρεπε σιγά σιγά να προσπαθήσεις να την αφήνεις στο λίκνο της..αφηνε τη να γκρινιαξει κ μιλά της ή δε ξέρω αν έχεις κάποιο κουκλάκι με μουσικουλα κ φωτακι να της αποσπάσει τη προσοχή με το που τη βάλεις εκεί πριν κλάψει,μόλις ξαπλώσει ή λευκός ήχος από το κινητό κ πιπίλα δε ξέρω αν χρησιμοποιείτε αλλά στη παρούσα φάση θα βοηθούσε πιστεύω..

 

πρίν από 39 λεπτά , Eva137 είπε:

Ναι, προσέχω να μην τα δω πράσινα ή με βλέννες, αν και να πω την αλήθεια έτσι όπως είναι υγρά φοβάμαι ότι τις βλέννες δε θα τις καταλάβω.:unsure:

Αυτό που μπορεί να ευθύνονται τα σαλατικά πάντως δεν το ήξερα, ειδικά για μαρούλι και ντομάτα, μόνο για το λάχανο είχα ακούσει. Δηλαδή σε σαλάτα ας πούμε τί είναι προτιμότερο να τρώμε?

 

Το ταχίνι και μένα μου αρέσει πολύ και επειδή είναι και νηστίσιμο έχουμε πάντα αρκετό στο σπίτι. Συνήθως τρώω μια φέτα ψωμί με ταχίνι και μέλι για πρωϊνό!:P

 

Ίσως να περνάει κάποιο άλμα ή απλά να έχει ενοχλήσεις και να παρηγοριέται στο στήθος. Εμένα μου το έκανε αυτό κάποιες μέρες εκεί γύρω στην 5η εβδομάδα που ήθελε να θηλάζει σχεδόν όλη μέρα. Τώρα δεν το κάνει τόσο, αλλά έχει κάποιες μέρες που θηλάζει λιγότερο και κάποιες περισσότερο. Τώρα του δίνω και πιπίλα που και που όταν είναι πολύ ανήσυχος και τον βοηθάει και αυτό.

 

Άσχετο, έχει παρατηρήσει καμία άλλη βρεφική ακμή στο μωράκι της? Ο δικός μας ο καημένος είχε γίνει χάλια τελευταία... τα μαγουλάκια του γίνανε ανάγλυφα με μικρά κόκκινα μπιμπικάκια και ξεφλούδιζε και το δέρμα. Έχει προχωρήσει λίγο και στο λαιμό-στέρνο του. Εδώ και δυο μέρες του βάζω την ενυδατική της La Roche Posay από την σειρά Lipikar που είναι για ατοπική δερματίτιδα και είναι ήδη λίγο καλύτερα.

Εμένα είχε από τη 3η εβδομαδα αλλά όχι τόσο έντονα όσο περιγραφεις..

Μόνο λευκά μικρά μπιμπικακια 6-7 στο κάθε μαγουλακι..δν έβαλα τίποτε μόνο λίγη κεραλοιφη το βράδυ κ είναι στάσιμα..

Δοκίμασε λίγη κ εσύ κ συνέχισε φυσικά κ τη κρεμουλα απο του βάζεις αφού κάνει δουλίτσα,είναι κάτι φυσιολογικό πάντως!

Για τη ντομάτα λένε πως κάποια μωράκια τα ενοχλεί επειδή είναι όξινη..κ το μαρούλι στην ίδια κατηγορία με το λάχανο ότι κάνει αέρια κ εκείνο κ τυμπανισμο σε κάποια μωράκια..δοκίμασε 2 μέρες να μην φας κ παρακολούθησε τον κ φάε τη 3η μόνο μαρούλι πχ ή σοκολάτα να δεις ΑΝ και ΤΙ από αυτά τον πειράζει..

Έτσι έκανα εγώ..είχε γκρίνια μετα από ένα κομμάτι σοκολατόπιτα(ήταν το μόνο διαφορετικό που έφαγα εκείνη τη μέρα) μετά 2 μέρες δεν έφαγα σοκολάτα κ ήταν οκ,την 3η ξανά έφαγα σοκολάτα κ πάλι σφιγγοταν οπότε την έβγαλα από τη διατροφή μου..

Ότι κ να ναι πάντως φίλη μου τον φάγαμε τον γάιδαρο..ένας μήνας έμεινε κ μετά λένε πως στρώνει καλά το στομαχακι κ μπορούμε να τρώμε κ εμείς ότι θελουμε;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...