Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Πολλή σωστή η απόφαση της φίλης σου, είναι κρίμα να χάσει και άλλο χρόνο με τόσες μικρές πιθανότητες στην ηλικία της. Γενικα στην Ελλάδα ο χρόνος αναμονής στους γιατρούς που ασχολούνται λίγο παραπάνω με τη δωρεά ωαρίων συνηθως δεν είναι πάνω από 6 μήνες, δε βρίσκω λόγο να μπλέξει με Ισπανία.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι η δωρεα είναι μονόδρομος. Αρα πρέπει να βρεθεί κοπέλα και μετά να ξεκινήσει ωοληψιες. Είναι στον Σφ. Της είπε περιπου εννέα μηνες

      . Θα μιλησει αυριο με ιακεντρ. 
      ναι με Ισπανία που μίλησα, δεν πολύ θέλει. και εγω συμφωνώ
      Βασικα δεν γνωρίζει τίποτα σχετικά με την δωρεα και έχει πολύ αγχωθει. Της φαίνονται βουνό. Και λογο ηλικίας δεν έχει πολλα περιθώρια. 

       

      2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλή επιτυχία στη φίλη σου! Ας ξεκινήσει με μια έρευνα στα Ivf εδώ στην Ελλάδα, να δει τι θα της πούνε.. εμένα μου είχαν πει για ένα τρίμηνο αναμονή και τελικά έκανα ετ σε δύο μήνες. Αν θέλει κι άλλες πληροφορίες, πολύ ευχαρίστως να της απαντήσω σε ο,τι ξέρω. Εγώ έχω 10 μηνών δίδυμα με δωρεά.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Να  σου ζήσουν!! Να ρωτήσω σε πιο κεντρο ήσουν;  
      Γεινικα τα ψάχνουν;, εκτός τον ιολογικο έλεγχο, παιρνουν πλήρες ατομικό και οικογενειακό ιστορικό  από την κοπέλα;
      ειχε μια εγκυμοσύνη φυσικη σύλληψη πρίν δυο χρόνια που δεν προχώρησε καλα. Και τωρα δυο εμβρυομεταφορες με δικά της ωάρια που δεν πέτυχαν. 
      Μακαρι να βοηθησει ο Θεός  γιατί το θέλουν παρα πολύ και ο χρόνος πιέζει. 

      γενικά  το κόστος για δωρεα εδώ πόσο πάει; 
       

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, marianna1986 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο! Κ εγώ βιάστηκα να χαρώ αλλά την επόμενη φορα αν δεν κλείσει εβδομαδα δεν θα χαρώ ούτε κ εγώ!

Δεν κάνεις λάθος!!! Έχουν ξεκινήσει τα αγκου και οι φωνουλες! Εμένα έχει μπει 8η από χτες και νομίζω υπάρχει άλμα 8ης-9ης. Νομίζω μετά από αυτό το άλμα αρχίζουν να χώνουν τα χέρια τους στο στόμα αλλά δεν θυμάμαι και καλά! 

Μάλλον άλμα είναι γιατί εμείς είμαστε μαζί και τα παιδια μας έχουν παρόμοιες συμπεριφορές.

Ο δικός μου είναι λίγο καλυτερα σήμερα. Του άλλαξα το γαλα γιατί έχει παλινδρόμηση και το καινούριο γαλα επειδή είναι πολύ παχύρευστο τον ξελιγωνει μέχρι να βγει από το μπιμπερό. Σκεφτομαι μήπως πάρω την επόμενη θηλή αλλά απο την άλλη καλά είναι που τον κουράζει να το πιει γιατί μετά ξερενεται πιο εύκολα. Εντωμεταξύ αν πάρω την επόμενη θηλή μήπως βγαίνει πολύ εύκολα και μετά δεν θέλει να θηλάσει; Έχει δώσει καμία κοπέλα αντιαναγωγικο γαλα να μου πει τι εκανε; 

Επισης μας βοηθάει πολύ το αυγό του αυτοκινήτου. Το έχω μέσα στο σπίτι και το συμπαθεί πιο πολύ από τα αλλα (ριλαξ, καλαθουνα). Οποτε πάει να κλάψει το κουνάω. Και αν κλαίει πολύ και δεν μπορώ να πάω εγώ το κρατάει ο άντρας μου όρθιος στον αέρα και το κουνάει σα να κανει κούνια και αυτό τον κοιμίζει. Μας έσωσε το αυγό. 

Δεν θυμάμαι ποια ρώτησε για φαγητό αλλά μια καλή ιδέα είναι η σούπα με φιλέτο μπακαλιάρου. Χωρίς κρεμμύδια κτλ. Μόνο με πατάτα καρότο λίγο ντομάτα και λεμόνι κι αν θέλεις σέλινο και κολοκύθι. Κατεβάζει ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλή Κυριακή κορίτσια μου!!!:) Αν και σε εσάς εκεί έχει ήδη περάσει η μέρα!

 

6 hours ago, Renez said:

Τοστακι,γιαουρτακι με μελι,γάλα με δημητριακά,ρυζακι,σούπα,κρέας ψητό ή βραστό με λίγη σαλάτα,βραστη πατάτα κ καρότο που δε τα πειράζουν,γλυκοπατάτες ψητές(στο φούρνο είναι τέλειες κ με ελάχιστες θερμίδες),φρυγανιές με γαλοπούλα κ τυρί,φρουτοσαλάτα(μπορείς να βάλεις κ μέλι αν θες ή γιαουρτακι..)

Καλημέρααα!!

Όλες καλές ιδέες, κι εγώ κάτι τέτοιο ελαφρύ και γρήγορο τρώω για βραδινό. Επίσης, έχω να προσθέσω αυγουλάκια (ομελέτα με λαχανικά ή αυγά ματάκια ας πούμε, χρειαζόμαστε και την πρωτεϊνη) και ντολμαδάκια με γιαούρτι (είναι ο αγαπημένος μου μεζές, εγώ τα παίρνω σε κονσέρβα βέβαια αλλά κατά τα άλλα είναι υγιεινά και ελαφριά)!:P

 

5 hours ago, Renez said:

Εγώ πχ κάνω μεγάλες μερίδες κ ή βγάζω κατάψυξη να έχω κ για την άλλη εβδομάδα ή τα τρώω μέσα σε 3-4 μέρες εναλλάξ..για να μη μαγειρεύεις συνέχεια το λέω..

Πχ κοτόπουλο θα φτιάξω ένα ολοκληρο ή όταν ψήσω μπριζόλες δε θα κάνω 2 αλλά 4 και φακές δε θα κάνω μισό πακέτο αλλά ένα ολόκληρο κτλ κτλ..κάτι σωζουμε έτσι από χρόνο..

Αυτό ακριβώς κάνω κι εγώ για να μην μαγειρεύω συνέχεια!

 

3 hours ago, Christinα said:

Καλημέρα! Αυτό σκέφτομαι κι εγώ...και καταλήγω να τρώω αυτά που δν πρέπει! Έτρωγα γάλα ή γιαούρτι με δημητριακά, τα έκοψα! Σαλάτα πράσινη δεν τρώω γτ πειράζει το μωρό στάνταρ κ ντομάτα δν μπορώ να φάω κάθε μέρα κ πόση πατάτα κ καρότο? Φουλ υδατάνθρακες τρώω κ κρεατικα,ψαρι! Πεινάω κιολας πολύ, κ μέσα στο σπίτι τι να κάνεις? Αχαχαχα...έχω τσακίσει τα κριτσινια όλων των ειδών! Ας αποφεύγουμε τα λιπαρά τουλάχιστον κ τηγανητά! Θα φύγουν τα κιλά, νωρίς είναι ακόμα! Εγώ δεν αγχώνομαι θα φύγουν όποτε είναι! τώρα πρέπει να τρώμε για να αντέχουμε τη ταλαιπωρία ,να είναι δυνατός ο οργανισμός μας κ να έχουμε κ θρεπτικό γαλατακι!

Κουράγιο  μανααα! Κι εμένα κάθε 3ωρο ξυπνάει μέρα νύχτα τρώει στο 3ωρο. Τη νύχτα μπορεί να κάνει κι 1 4ωρο, σπάνια 5ωρο. Άσε που χθες ήθελε τη μέρα να τρώει στο 2ωρο, δοκίμασα ζιζι κ σκόνη, το ίδιο,κ κλάμα η κυρία! Το βράδυ όμως αφού είχε μπακανιασει όλη μέρα κοιμήθηκε 5ωρο. Ίσως είναι αλματακι, εμείς είμαστε 6 εβδομάδων. 

Βρε κορίτσια για αγκου δν είναι νωρίς? Με γελούν τ αυτιά μ? Το έχω ακούσει ξεκάθαρα 3 φορές. Λιωνωωωω!

Ναι, κι εγώ έχει 2-3 εβδομάδες τώρα που τον ακούω να κάνει αγκου και λιώνω με αυτήν τη γλυκιά φωνούλα πραγματικά... ειδικά χθες που μου τα έλεγε κοιτώντας με στα μάτια και γελώντας! Δεν υπάρχει το πόσο γλυκούλης και όμορφος είναι! Ο άντρας μου λέει ότι έχω γίνει χαζομαμά, αλλά τί να κάνω, εγώ φταίω που ερωτεύτηκα?:wub:

  • Μου αρέσει 4

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Μάλλον άλμα είναι γιατί εμείς είμαστε μαζί και τα παιδια μας έχουν παρόμοιες συμπεριφορές.

Ο δικός μου είναι λίγο καλυτερα σήμερα. Του άλλαξα το γαλα γιατί έχει παλινδρόμηση και το καινούριο γαλα επειδή είναι πολύ παχύρευστο τον ξελιγωνει μέχρι να βγει από το μπιμπερό. Σκεφτομαι μήπως πάρω την επόμενη θηλή αλλά απο την άλλη καλά είναι που τον κουράζει να το πιει γιατί μετά ξερενεται πιο εύκολα. Εντωμεταξύ αν πάρω την επόμενη θηλή μήπως βγαίνει πολύ εύκολα και μετά δεν θέλει να θηλάσει; Έχει δώσει καμία κοπέλα αντιαναγωγικο γαλα να μου πει τι εκανε; 

Επισης μας βοηθάει πολύ το αυγό του αυτοκινήτου. Το έχω μέσα στο σπίτι και το συμπαθεί πιο πολύ από τα αλλα (ριλαξ, καλαθουνα). Οποτε πάει να κλάψει το κουνάω. Και αν κλαίει πολύ και δεν μπορώ να πάω εγώ το κρατάει ο άντρας μου όρθιος στον αέρα και το κουνάει σα να κανει κούνια και αυτό τον κοιμίζει. Μας έσωσε το αυγό. 

Δεν θυμάμαι ποια ρώτησε για φαγητό αλλά μια καλή ιδέα είναι η σούπα με φιλέτο μπακαλιάρου. Χωρίς κρεμμύδια κτλ. Μόνο με πατάτα καρότο λίγο ντομάτα και λεμόνι κι αν θέλεις σέλινο και κολοκύθι. Κατεβάζει ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!

Ενδιαφέρον! Για πες τι εννοείς φιλέτο μπακαλιάρου? Τον μπακαλιάρο τον φρέσκο του ψαρά που παίρνουμε για σούπα ή τηγάνι ή κατεψυγμένο φιλέτο? Στη ψαρόσουπα εγώ βάζω μπακαλιαρακο φρέσκο, κ στον μικρό αυτόν έδινα όταν άρχισε ψάρι αλλά κατεψυγμένο φιλέτο δν έχω πάρει ποτέ. Θέλω να έχω λίγο παραπάνω γαλατακι, για πείτε κανένα άλλο κόλπο!

Just now, Eva137 είπε:

Καλή Κυριακή κορίτσια μου!!!:) Αν και σε εσάς εκεί έχει ήδη περάσει η μέρα!

 

Όλες καλές ιδέες, κι εγώ κάτι τέτοιο ελαφρύ και γρήγορο τρώω για βραδινό. Επίσης, έχω να προσθέσω αυγουλάκια (ομελέτα με λαχανικά ή αυγά ματάκια ας πούμε, χρειαζόμαστε και την πρωτεϊνη) και ντολμαδάκια με γιαούρτι (είναι ο αγαπημένος μου μεζές, εγώ τα παίρνω σε κονσέρβα βέβαια αλλά κατά τα άλλα είναι υγιεινά και ελαφριά)!:P

 

Αυτό ακριβώς κάνω κι εγώ για να μην μαγειρεύω συνέχεια!

 

Ναι, κι εγώ έχει 2-3 εβδομάδες τώρα που τον ακούω να κάνει αγκου και λιώνω με αυτήν τη γλυκιά φωνούλα πραγματικά... ειδικά χθες που μου τα έλεγε κοιτώντας με στα μάτια και γελώντας! Δεν υπάρχει το πόσο γλυκούλης και όμορφος είναι! Ο άντρας μου λέει ότι έχω γίνει χαζομαμά, αλλά τί να κάνω, εγώ φταίω που ερωτεύτηκα?:wub:

Απόφευγω τα γαλακτοκομικά κ όλα τα εύκολα βραδινά φαγακια έχουν τυράκι,γιαουρτάκι, γαλατακι! Τα οποία αγαπώ κ έτρωγα κανονικότατα μέχρι πριν 10 μέρες. Τα τρώω αλλά με μέτρο τώρα τελευταία για να δω μήπως την πειράζουν. Αυγά τρώω αλλά πόσα πια??? Όλα τα τρώω γενικά αλλά με μέτρο τύπου 2 κουταλιτσες. Με κολοκύθι, κολοκύθα κ σπανάκι είχαμε λίγο γκρινιτσα. Λίγη μεν υπαρκτή δε,όποτε ας στερηθω εγώ γτ δν θέλω να υποφέρει.


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ενδιαφέρον! Για πες τι εννοείς φιλέτο μπακαλιάρου? Τον μπακαλιάρο τον φρέσκο του ψαρά που παίρνουμε για σούπα ή τηγάνι ή κατεψυγμένο φιλέτο? Στη ψαρόσουπα εγώ βάζω μπακαλιαρακο φρέσκο, κ στον μικρό αυτόν έδινα όταν άρχισε ψάρι αλλά κατεψυγμένο φιλέτο δν έχω πάρει ποτέ. Θέλω να έχω λίγο παραπάνω γαλατακι, για πείτε κανένα άλλο κόλπο!

Απόφευγω τα γαλακτοκομικά κ όλα τα εύκολα βραδινά φαγακια έχουν τυράκι,γιαουρτάκι, γαλατακι! Τα οποία αγαπώ κ έτρωγα κανονικότατα μέχρι πριν 10 μέρες. Τα τρώω αλλά με μέτρο τώρα τελευταία για να δω μήπως την πειράζουν. Αυγά τρώω αλλά πόσα πια??? Όλα τα τρώω γενικά αλλά με μέτρο τύπου 2 κουταλιτσες. Με κολοκύθι, κολοκύθα κ σπανάκι είχαμε λίγο γκρινιτσα. Λίγη μεν υπαρκτή δε,όποτε ας στερηθω εγώ γτ δν θέλω να υποφέρει.

Εγώ βάζω φιλέτο φέτες στρογγυλές κατεψυγμένες. Βγαίνει παρα πολύ νόστιμο είναι υγιεινό και πραγματικά κατεβάζει γαλα. Εγώ αλλο κόλπο δεν ξέρω. Αλλά αυτό σε εμενα πιάνει πολύ! Τρώω κανα δυο μέρες την εβδομάδα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Εγώ βάζω φιλέτο φέτες στρογγυλές κατεψυγμένες. Βγαίνει παρα πολύ νόστιμο είναι υγιεινό και πραγματικά κατεβάζει γαλα. Εγώ αλλο κόλπο δεν ξέρω. Αλλά αυτό σε εμενα πιάνει πολύ! Τρώω κανα δυο μέρες την εβδομάδα. 

Μου άνοιξε η όρεξη, μπήκα στο σάιτ γνωστού σούπερ μάρκετ που αγοράζω ονλαιν κ έψαχνα κατεψυγμένο μπακαλιάρο! :lol:

  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/11/2020 at 10:41 ΜΜ, Eva137 είπε:

Ναι, σε καταλαβαίνω, κι εγώ πιστεύω και γι'αυτό και συγκινήθηκα τόσο. Απλά μου φαίνεται αντιφατικό να περιορίζουν τον αριθμό των ατόμων που επιτρέπονται να μπούνε στην εκκλησία, να φοράμε όλοι μάσκες, να μην ακουμπάμε τίποτα κτλ. αλλά να μοιραζόμαστε όλοι το ίδιο ποτήρι. Οι απόψεις διύστανται βέβαια και σ'αυτό το θέμα όπως και σε όλα. Ευλογημένα να είναι όλα τα παιδάκια μας!

 

Ωχ, ταλαιπωρηθήκατε ήδη πολύ με το θηλασμό, αλλά ελπίζω το δύσκολο να πέρασε. Όλα να σας έρθουν βολικά από εδώ και πέρα!

 

Μπράβο, μακάρι όσο περνάει ο καιρός να έχουν όλο και λιγότερα πονάκια... αν και λογικά θα περνάνε φάσεις: μία κολικούς, μία δοντάκια, έχουν και τα άλματα... τί να κάνουμε, υπομονή. Ποιές σταγόνες της δίνεις? Εγώ μέχρι στιγμής δίνω που και που προβιοτικά, αλλά χθες πήρα και gripe water να δοκιμάσω. Υποτίθεται ότι βοηθάει στις ενοχλήσεις που έχουν από αέρια, κολικούς κτλ. 

 

Να την χαίρεσαι την μπουμπου την όμορφη. Νομίζω ότι όσο περνάει ο καιρός ομορφαίνουν τα κουκλάκια μας!

Τί καλά που έστρωσε ο ύπνος της! Ο δικός μου δυστυχώς χάλασε τον ύπνο του την τελευταία εβδομάδα. Το καλό είναι ότι πάλι κοιμάται ένα γεμάτο 5ωρο το βράδυ, αλλά δυσκολεύεται να κοιμηθεί στην αρχή. Ενώ πριν τον έπαιρνε ο ύπνος στο στήθος όταν τον θήλαζα και απλά τον άφηνα στην φωλίτσα του και κοιμόταν, τώρα παλεύει στο στήθος, κουνιέται, προσπαθεί να ρευτεί και αναγκαστικά τον βάζω ξύπνιο να ξαπλώσει και δυσκολεύεται να τον πάρει ο ύπνος. Κάτι θα τον ενοχλεί στο τάισμα/χώνεψη τον καημενούλη και παιδευόμαστε όλοι έτσι.

 

Εγώ τον θηλάζω περίπου 9 φορές την ημέρα, όποτε δείχνει ότι πεινάει (συνήθως κάθε 2μιση ώρες περίπου, αλλά αυτό παίζει, μπορεί να είναι μιάμιση ή και 3μιση ώρες μετά). Τώρα για πόση ώρα τρώει, αυτό διαφέρει πολύ από τάισμα σε τάισμα... μπορεί να σταματήσει μετά από μόλις 6 λεπτά (πολύ σπάνια) αλλά μπορεί και να τρώει για μια ώρα και να μη σταματάει. Συνήθως κάνει κάνα 20λεπτο όμως.

 

Ναι, εγώ έχω και ενόχληση στον άλλο μαστό και τρέχει το γάλα. Είναι περίεργη η αίσθηση, αλλά είναι φυσιολογικό από όσο ξέρω. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Εμένα μου σύστησε τις almora drops και πάμε καλά..μια μέρα κλαίμε συνέχεια μια είμαστε μια χαρά!:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Μου άνοιξε η όρεξη, μπήκα στο σάιτ γνωστού σούπερ μάρκετ που αγοράζω ονλαιν κ έψαχνα κατεψυγμένο μπακαλιάρο! :lol:

Αγοράζεις ον-λάιν από σουπερμάρκετ;; Στα φέρνουν την ίδια μέρα; Μπορείς να πάρεις οτιδηποτε; Δηλαδή δεν ανησυχεις  για τα πράγματα ψυγείου; Μπορείς να πάρεις και φρούτα και λαχανικά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Αγοράζεις ον-λάιν από σουπερμάρκετ;; Στα φέρνουν την ίδια μέρα; Μπορείς να πάρεις οτιδηποτε; Δηλαδή δεν ανησυχεις  για τα πράγματα ψυγείου; Μπορείς να πάρεις και φρούτα και λαχανικά;

Εγώ αγοράζω από τον Σκλαβ... μέσω efood. Τα φέρνουν σίγουρα την ίδια μέρα αν παραγγείλεις μέχρι το μεσημέρι. Έχει ελάχιστη χρέωση 30€. Παραγγέλνω τα πάντα. Τις σακούλες που έχουν ψώνια ψυγείου τις έχουν ξεχωριστα στα ψυγεία και όταν έρθει η ώρα να φύγει η παραγγελία την περισυλλέγουν. Έχω παρατηρήσει πως οι σακούλες που έχουν πράγματα για ψυγειο η κατάψυξη γράφουν το όνομα μου μάλλον για να τις ξεχωρίζουν την ώρα που είναι να φύγει η παραγγελία. Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Ισχύουν οι ιδιες τιμές και προσφορές απλά δεν έχει όλα τα προϊόντα. Αρκεί βέβαια να υπάρχει σούπερ μάρκετ της αλυσιδας στην περιοχή σου το οποίο να συνεργαζεται. Απ’οτι είδα εχτές, το σούπερ μάρκετ που σου ανέφερα έφτιαξε και δικη του σελίδα για online παραγγελίες με περισσότερα προϊόντα, χωρίς ελάχιστη χρέωση αλλά επειδή δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα δεν ξέρω αν έρχονται μέσα στην ίδια μέρα.

  • Μου αρέσει 2

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Αγοράζεις ον-λάιν από σουπερμάρκετ;; Στα φέρνουν την ίδια μέρα; Μπορείς να πάρεις οτιδηποτε; Δηλαδή δεν ανησυχεις  για τα πράγματα ψυγείου; Μπορείς να πάρεις και φρούτα και λαχανικά;

Εδώ σε εμας(μεγάλο χωριο:P) έχει μόνο την επιλογή να κάνω τη παραγγελία ονλαιν κ να πηγαίνει ο άντρα μου από εκεί να τα παίρνει. Την ημέρα που είναι να περάσουμε να πάρουμε τα πράγματα,μιλάμε σίγουρα μια φορά το πρωί(για τυχόν διευκρινίσεις) κ άλλη μια τους καλούμε οταν φτάνουμε για να βγούνε έξω με τα πράγματα. Ποτέ δεν είχαμε θέμα με κατεψυγμένα! Περισσότερη ώρα έκανα εγώ να τα φέρω σπίτι όταν πήγαινα σούπερ μάρκετ!

Φρούτα κ λαχανικά δεν έχω πάρει από εκεί, παίρνω ή από λαϊκή ή από το μπακάλικο κάτω από το σπίτι. Θέλω να τα διαλέγω!

Ρίξε μια ματιά! Είναι το σούπερ μάρκετ με τα δύο πρώτα γράμματα της αλφαβήτου:D

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Όπως καταλάβατε εγώ ζω στον κόσμο μου! Θα το δοκιμάσω! Και ζω και στον Πειραιά να φανταστείτε. 

Αγαπω Πειραιά! Έχω κάνει δεύτερη φοιτητική ζωή πριν λίγα χρονια εκεί, όταν έκανα το μεταπτυχιακό:wub: 

Να το δοκιμάσεις, είναι πολύ μεγάλη ευκολία!;-)

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Όπως καταλάβατε εγώ ζω στον κόσμο μου! Θα το δοκιμάσω! Και ζω και στον Πειραιά να φανταστείτε. 

Κ εγώ ψωνίζω από το ίντερνετ..από ΑΒ και  Μάι μάρκετ οτιδήποτε..συνήθως την επόμενη πρωί μου κάνουν παράδοση κ διαλέγεις εσύ σε ποιο 3ωρο της ημέρας σε βολεύει!

Το ΑΒ έχει κ εφαρμογή να κατεβάσεις που είναι ακόμη πιο εύχρηστη..

Just now, Anastasia05 είπε:

Εδώ σε εμας(μεγάλο χωριο:P) έχει μόνο την επιλογή να κάνω τη παραγγελία ονλαιν κ να πηγαίνει ο άντρα μου από εκεί να τα παίρνει. Την ημέρα που είναι να περάσουμε να πάρουμε τα πράγματα,μιλάμε σίγουρα μια φορά το πρωί(για τυχόν διευκρινίσεις) κ άλλη μια τους καλούμε οταν φτάνουμε για να βγούνε έξω με τα πράγματα. Ποτέ δεν είχαμε θέμα με κατεψυγμένα! Περισσότερη ώρα έκανα εγώ να τα φέρω σπίτι όταν πήγαινα σούπερ μάρκετ!

Φρούτα κ λαχανικά δεν έχω πάρει από εκεί, παίρνω ή από λαϊκή ή από το μπακάλικο κάτω από το σπίτι. Θέλω να τα διαλέγω!

Ρίξε μια ματιά! Είναι το σούπερ μάρκετ με τα δύο πρώτα γράμματα της αλφαβήτου:D

Τώρα είδα πως το περιγράφεις το σούπερ μάρκετ "δύο πρώτα γραμματα" κτλ..

Ρε σεις..δε κάνει να λέμε μάρκες?? Δεν έχω καταλάβει το γτ..? Ειδικά όταν δε πρόκειται για διαφήμιση αλλά αντιθέτως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

απο τον Μαρτη στο πρωτο λοκνταουν παραγγελνω μονο ονλαιν!! που κ που μπορει να παει ο αντρας μου στο καταστημα να προσθεσει κατι

να σας πω να γελασετε :P  εγω ψωνιζω συνηθως απο τον θανοπουλο (δεν εξυπηρετει ολες τις περιοχες) οπου οταν πας στα φρουτα λαχανικα μπορεις να επιλεξεις ποσα τεμαχια θελεις. πχ παιρνω 10 μηλα, 5 μπανανες, 2 μπροκολα κοκ

βιαζομασταν την προηγουμενη εβδομαδα οποτε παρειγγειλα efood sklaveniti. δε το προσεξα ομως οτι σε πολλα φρουτολαχανικα πανε με γραμμαρια και οχι με τεμαχια........... ετσι λοιπον τοποθετησα μια παραγγελια και μου ηρθαν περιπου 50 μηλα, 30 καροτα ,5 μπροκολα κτλπ :P οποτε να προσεχετε τις μετρησεις του καθε σουπερμαρκετ

εχω κοψει κ εντελως τα γλυκα και μειωσει υδατανθρακες και δε μπορω να κανω και μια μηλοπιτα γαμωτο... καταλαβαινετε τρωμε συνεχεια μηλα :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 10

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω χάσει επεισόδια και δεν ξερω αν συζητήθηκε αλλα ήθελα να ρωτήσω, στόλισε καμια; αν και είναι πολύ νωρίς για τα δεδομένα μας, στολισαμε πριν λίγες μέρες. Παρηγγειλα και ενα στολιδι για το δέντρο που γράφει Maria's first Christmas 2020 και το περιμένω πως και πως. Ο άντρας μου λέει χαρα στην ορεξη μου με τόση ταλαιπωρία :-D:-P Κάθε πρωί βάζω χριστουγεννιατικα τραγούδια στο μωρο :rolleyes:

  • Μου αρέσει 4

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elinita είπε:

Κοριτσια εχω χάσει επεισόδια και δεν ξερω αν συζητήθηκε αλλα ήθελα να ρωτήσω, στόλισε καμια; αν και είναι πολύ νωρίς για τα δεδομένα μας, στολισαμε πριν λίγες μέρες. Παρηγγειλα και ενα στολιδι για το δέντρο που γράφει Maria's first Christmas 2020 και το περιμένω πως και πως. Ο άντρας μου λέει χαρα στην ορεξη μου με τόση ταλαιπωρία :-D:-P Κάθε πρωί βάζω χριστουγεννιατικα τραγούδια στο μωρο :rolleyes:

Γλυκούλα!!

Εγώ έχω στολίσει από το προ- προηγούμενο ΣΚ,οπότε καταλαβαίνεις κ εμενα τη τρέλα μου:rolleyes: 

Αφού τα Χριστούγεννα τα αγαπώ:x

Κ άλλαξε κ λίγο το σπίτι που τόσες μέρες κλεισμένη εδώ το είχα ανάγκη!!

Και του χρόνου λοιπόν φίλη!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...