Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά.Δεν ξέρω να τις ξεχωρίζω αυτές τις δύο γραμμές,νομίζω πως είναι αυτή της ανιχνευσης 

      Εγώ βλέπω γραμμή πάντως..πολύ αχνή βέβαια αλλά υπάρχει. 

      Η γραμμή ανίχνευσης εμφανίζεται μετά από ώρα όχι κατευθείαν...

      Βέβαια μπορείς να κάνεις και ένα ακόμα αύριο ή μεθαύριο για σιγουριά.

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Αγαπω Πειραιά! Έχω κάνει δεύτερη φοιτητική ζωή πριν λίγα χρονια εκεί, όταν έκανα το μεταπτυχιακό:wub: 

Να το δοκιμάσεις, είναι πολύ μεγάλη ευκολία!;-)

 

Εγώ έκανα φοιτητική ζωή στην Θεσσαλονίκη. Ε, δεν συγκρίνεται με τον Πειραιά! Εδώ τα περνάω πολυ ωραία βέβαια γιατί έχω τον κύκλο μου αλλά σαν φοιτήτρια ημουνήμουν καλύτερα Θεσσαλονίκη! 

2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κ εγώ ψωνίζω από το ίντερνετ..από ΑΒ και  Μάι μάρκετ οτιδήποτε..συνήθως την επόμενη πρωί μου κάνουν παράδοση κ διαλέγεις εσύ σε ποιο 3ωρο της ημέρας σε βολεύει!

Το ΑΒ έχει κ εφαρμογή να κατεβάσεις που είναι ακόμη πιο εύχρηστη..

Τώρα είδα πως το περιγράφεις το σούπερ μάρκετ "δύο πρώτα γραμματα" κτλ..

Ρε σεις..δε κάνει να λέμε μάρκες?? Δεν έχω καταλάβει το γτ..? Ειδικά όταν δε πρόκειται για διαφήμιση αλλά αντιθέτως!

Δεν ξέρω κι εγώ. Μάλλον για να μην πάρει θέση το φόρουμ απεναντι σε κάποιον η καποια εταιρια; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, P.L.L. είπε:

Εγώ έκανα φοιτητική ζωή στην Θεσσαλονίκη. Ε, δεν συγκρίνεται με τον Πειραιά! Εδώ τα περνάω πολυ ωραία βέβαια γιατί έχω τον κύκλο μου αλλά σαν φοιτήτρια ημουνήμουν καλύτερα Θεσσαλονίκη! 

Δεν ξέρω κι εγώ. Μάλλον για να μην πάρει θέση το φόρουμ απεναντι σε κάποιον η καποια εταιρια; 

Ε καλά η Θεσσαλονίκη δεν συγκρίνεται ούτε με Πειραιά ούτε με πουθενά! Κι εκεί έκανα μέρος της φοιτητικής ζωής,παραπονο δεν έχω! Απλά Αθήνα ήμουν κ πιο μεγάλη κ είχε άλλη χάρη! Κατά τ αλλά αγαπώ επαρχιακές πόλεις!

Έκανα μπατσελορετ Θεσσαλονίκη:D

Έρημά μου νιάτα κ που τσαλακωθηκατε!!:lol:

 

Γενικά καλό είναι να αποφεύγουμε ονόματα ,δεν ξέρω ακριβώς βέβαια τον λόγο! Νομίζω είναι κ στους κανονισμούς του φόρουμ.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ε καλά η Θεσσαλονίκη δεν συγκρίνεται ούτε με Πειραιά ούτε με πουθενά! Κι εκεί έκανα μέρος της φοιτητικής ζωής,παραπονο δεν έχω! Απλά Αθήνα ήμουν κ πιο μεγάλη κ είχε άλλη χάρη! Κατά τ αλλά αγαπώ επαρχιακές πόλεις!

Έκανα μπατσελορετ Θεσσαλονίκη:D

Έρημά μου νιάτα κ που τσαλακωθηκατε!!:lol:

 

Γενικά καλό είναι να αποφεύγουμε ονόματα ,δεν ξέρω ακριβώς βέβαια τον λόγο! Νομίζω είναι κ στους κανονισμούς του φόρουμ.

Καλε τι θα γίνει με εσένα; Ο άλλος μου εαυτός είσαι; Το ίδιο όνομα έχουμε, τα ίδια βιβλία διαβάσαμε, την ίδια μέρα γεννήσαμε και τώρα μου λες ότι σπουδάσαμε και στις ιδιες πόλεις!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλε τι θα γίνει με εσένα; Ο άλλος μου εαυτός είσαι; Το ίδιο όνομα έχουμε, τα ίδια βιβλία διαβάσαμε, την ίδια μέρα γεννήσαμε και τώρα μου λες ότι σπουδάσαμε και στις ιδιες πόλεις!! 

Χαχαχαχαχα!  Δεν σπούδασα εκεί(εκεί ήθελα όμως!!),πήγαινα συχνά, έχω αρκετους φίλους πάνω!

Πολλές ομοιότητες όντως! Στο τέλος θα βγούμε κ κουμπάρες!:P


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Χαχαχαχαχα!  Δεν σπούδασα εκεί(εκεί ήθελα όμως!!),πήγαινα συχνά, έχω αρκετους φίλους πάνω!

Πολλές ομοιότητες όντως! Στο τέλος θα βγούμε κ κουμπάρες!:P

Σε ποια πόλη ζεις; Ετών; Εγώ μεγάλωσα επαρχία, λακωνια και είμαι 38. Πες μου κι εσυ το ίδιο να χει πλάκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

Σε ποια πόλη ζεις; Ετών; Εγώ μεγάλωσα επαρχία, λακωνια και είμαι 38. Πες μου κι εσυ το ίδιο να χει πλάκα!

Χαλκίδα μεγάλωσα. Αφού έμεινα σε 3 άλλες πολεις,γυρισα πίσω με τον αντρα μου λίγο πριν γεννησω! Καταγωγή έχω από Θεσσαλία. 32 είμαι!

Λακωνία κ γενικά Πελοπόννησο έχουμε πολλά κορίτσια εδώ στην ομαδα! Την έχουμε γυρίσει όλη με τον άντρα μου,έχει υπέροχα μέρη! 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια, μιλάτε για την Θεσσαλονίκη και με πιάνει homesickness (έτσι το λέμε εμείς εδώ, γιατί ξέχασα πώς το λέτε εσείς εκεί)!:P Κι εγώ εκεί πέρασα τα φοιτητικά μου χρόνια, και όλα τα υπόλοιπα βέβαια, οπότε δε μπορώ να είμαι αντικειμενική μια και εκεί είναι το σπίτι μου, αλλά πιστεύω ότι σαν φοιτητούπολη δεν παίζεται! Βέβαια είμασταν και τυχεροί τότε γιατί ήταν άλλες εποχές... ευημερία, ο κόσμος είχε χρήματα, τα μαγαζιά όλα ήταν ανοιχτά, εμείς είμασταν όλη μέρα/νύχτα έξω με παρέες... τώρα θα είναι αλλιώς τα πράγματα δυστυχώς.

 

4 hours ago, Elinita said:

Κοριτσια εχω χάσει επεισόδια και δεν ξερω αν συζητήθηκε αλλα ήθελα να ρωτήσω, στόλισε καμια; αν και είναι πολύ νωρίς για τα δεδομένα μας, στολισαμε πριν λίγες μέρες. Παρηγγειλα και ενα στολιδι για το δέντρο που γράφει Maria's first Christmas 2020 και το περιμένω πως και πως. Ο άντρας μου λέει χαρα στην ορεξη μου με τόση ταλαιπωρία :-D:-P Κάθε πρωί βάζω χριστουγεννιατικα τραγούδια στο μωρο :rolleyes:

Εμείς στολίσαμε χθες το απόγευμα επιτέλους!!! Μερικοί δεν έχουν όρεξη να στολίσουν φέτος, αλλά εγώ πιστεύω ότι ειδικά φέτος με όλα αυτά που γίνονται και με την καραντίνα που είμαστε κλεισμένοι σπίτια μας πρέπει να στολίσουμε για να μπούμε λίγο στο κλίμα. Εμείς βέβαια που θα περάσουμε και τα πρώτα Χριστούγεννα με τα μωράκια μας μία παραπάνω! Για εμάς εδώ είναι λίγο αργά τώρα (συνήθως στολίζουμε αρχές Νοεμβρίου) αλλά με όλα που μας συμβαίνουν φέτος είναι θαύμα που καταφέραμε να στολίσουμε γενικά! Κι εγώ ακούω χριστουγεννιάτικα κάθε μέρα... χαχα! Κρέμασα στο τζάκι και την κάλτσα που πήρα με το όνομα του μικρού και τώρα θέλω να κάνουμε και το αποτύπωμα του χεριού/ποδιού του στο πήλινο στολίδι που πήραμε για να το κρεμάσουμε και αυτό στο δέντρο! Εσείς συνήθως κάνετε αποτύπωμα χεράκι ή ποδαράκι?

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Αχ βρε κορίτσια, μιλάτε για την Θεσσαλονίκη και με πιάνει homesickness (έτσι το λέμε εμείς εδώ, γιατί ξέχασα πώς το λέτε εσείς εκεί)!:P Κι εγώ εκεί πέρασα τα φοιτητικά μου χρόνια, και όλα τα υπόλοιπα βέβαια, οπότε δε μπορώ να είμαι αντικειμενική μια και εκεί είναι το σπίτι μου, αλλά πιστεύω ότι σαν φοιτητούπολη δεν παίζεται! Βέβαια είμασταν και τυχεροί τότε γιατί ήταν άλλες εποχές... ευημερία, ο κόσμος είχε χρήματα, τα μαγαζιά όλα ήταν ανοιχτά, εμείς είμασταν όλη μέρα/νύχτα έξω με παρέες... τώρα θα είναι αλλιώς τα πράγματα δυστυχώς.

 

Εμείς στολίσαμε χθες το απόγευμα επιτέλους!!! Μερικοί δεν έχουν όρεξη να στολίσουν φέτος, αλλά εγώ πιστεύω ότι ειδικά φέτος με όλα αυτά που γίνονται και με την καραντίνα που είμαστε κλεισμένοι σπίτια μας πρέπει να στολίσουμε για να μπούμε λίγο στο κλίμα. Εμείς βέβαια που θα περάσουμε και τα πρώτα Χριστούγεννα με τα μωράκια μας μία παραπάνω! Για εμάς εδώ είναι λίγο αργά τώρα (συνήθως στολίζουμε αρχές Νοεμβρίου) αλλά με όλα που μας συμβαίνουν φέτος είναι θαύμα που καταφέραμε να στολίσουμε γενικά! Κι εγώ ακούω χριστουγεννιάτικα κάθε μέρα... χαχα! Κρέμασα στο τζάκι και την κάλτσα που πήρα με το όνομα του μικρού και τώρα θέλω να κάνουμε και το αποτύπωμα του χεριού/ποδιού του στο πήλινο στολίδι που πήραμε για να το κρεμάσουμε και αυτό στο δέντρο! Εσείς συνήθως κάνετε αποτύπωμα χεράκι ή ποδαράκι?

Εγώ έχω παραγγείλει μια τρίπτυχη κορνίζα (έχω την ίδια στο πρώτο μου) που από τη μια κάνεις πατουσακι,από την άλλη χεράκι κ στη μέση φωτογραφία! Περιμένω να μου έρθει!!!

Θεσσαλονίκη για μένα είναι τοπ, δεν συγκρίνεται!

Ισχύει ότι ήταν άλλες εποχές. Πρόλαβα κι εγώ φοιτήτρια αυτα τα χρόνια κ νιώθω πολύ τυχερή!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Αχ βρε κορίτσια, μιλάτε για την Θεσσαλονίκη και με πιάνει homesickness (έτσι το λέμε εμείς εδώ, γιατί ξέχασα πώς το λέτε εσείς εκεί)!:P Κι εγώ εκεί πέρασα τα φοιτητικά μου χρόνια, και όλα τα υπόλοιπα βέβαια, οπότε δε μπορώ να είμαι αντικειμενική μια και εκεί είναι το σπίτι μου, αλλά πιστεύω ότι σαν φοιτητούπολη δεν παίζεται! Βέβαια είμασταν και τυχεροί τότε γιατί ήταν άλλες εποχές... ευημερία, ο κόσμος είχε χρήματα, τα μαγαζιά όλα ήταν ανοιχτά, εμείς είμασταν όλη μέρα/νύχτα έξω με παρέες... τώρα θα είναι αλλιώς τα πράγματα δυστυχώς.

 

Εμείς στολίσαμε χθες το απόγευμα επιτέλους!!! Μερικοί δεν έχουν όρεξη να στολίσουν φέτος, αλλά εγώ πιστεύω ότι ειδικά φέτος με όλα αυτά που γίνονται και με την καραντίνα που είμαστε κλεισμένοι σπίτια μας πρέπει να στολίσουμε για να μπούμε λίγο στο κλίμα. Εμείς βέβαια που θα περάσουμε και τα πρώτα Χριστούγεννα με τα μωράκια μας μία παραπάνω! Για εμάς εδώ είναι λίγο αργά τώρα (συνήθως στολίζουμε αρχές Νοεμβρίου) αλλά με όλα που μας συμβαίνουν φέτος είναι θαύμα που καταφέραμε να στολίσουμε γενικά! Κι εγώ ακούω χριστουγεννιάτικα κάθε μέρα... χαχα! Κρέμασα στο τζάκι και την κάλτσα που πήρα με το όνομα του μικρού και τώρα θέλω να κάνουμε και το αποτύπωμα του χεριού/ποδιού του στο πήλινο στολίδι που πήραμε για να το κρεμάσουμε και αυτό στο δέντρο! Εσείς συνήθως κάνετε αποτύπωμα χεράκι ή ποδαράκι?

Αχ ναι κι εγώ τα καλυτερα χρόνια προλαβα! 

Εμείς σήμερα στολίζαμε! Από εχθές το απόγευμα ο μικρός αλλο παιδί. Πολύ ηρεμος και χαλαρος. Μην τον ματιάσω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Anastasia05 said:

Εγώ έχω παραγγείλει μια τρίπτυχη κορνίζα (έχω την ίδια στο πρώτο μου) που από τη μια κάνεις πατουσακι,από την άλλη χεράκι κ στη μέση φωτογραφία! Περιμένω να μου έρθει!!!

Θεσσαλονίκη για μένα είναι τοπ, δεν συγκρίνεται!

Ισχύει ότι ήταν άλλες εποχές. Πρόλαβα κι εγώ φοιτήτρια αυτα τα χρόνια κ νιώθω πολύ τυχερή!

Αυτήν την τρίπτυχη κορνίζα την έχω πάρει κι εγώ... έκανα ήδη τα αποτυπώματα χεράκι κ πατουσάκι με το ειδικό μελάνι που έχει, ήθελα να τα κάνω όσο είναι νεογέννητος για να θυμάμαι πόσο μικρούλης ήταν!:) Μόνο φωτογραφία δεν έχω βάλει ακόμα, περιμένω να μαζευτούν αρκετές, για να πάω να τις εκτυπώσω όλες μαζί!

 

Just now, P.L.L. said:

Αχ ναι κι εγώ τα καλυτερα χρόνια προλαβα! 

Εμείς σήμερα στολίζαμε! Από εχθές το απόγευμα ο μικρός αλλο παιδί. Πολύ ηρεμος και χαλαρος. Μην τον ματιάσω! 

Αχ έτσι έλεγα κι εγώ χθες, τον έφτυνα τον μικρό μας γιατί ήταν πολύ ήσυχος όλη μέρα... καθόταν με τις ώρες στο καρεκλάκι του σαν καλό παιδί, μόνο κανένα αγκου άκουγες που και που, και μας άφησε να κάνουμε ένα σωρό δουλειές που είχαν μαζευτεί στο σπίτι και να στολίσουμε κιόλας! Το βράδυ όμως μετά μας τάραξε στο κλάμα, είχε πονάκια και πολλά αέρια ο καημενούλης. Ελπίζω απόψε να είναι καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια γεια σας! Τι κανετε; θελω τη βοήθεια σας σαν εμπειρες μανουλες πλεον. Λεω να αγοράσω μερικά ρουχαλάκια κ εγω σιγα σιγα τωρα που έχει εκπτώσεις. Βρήκα στο kidscom καποια οικονομικά. Την ξερετε την εταιρία; ειναι καλη; επισης πειτε μ γιατι εχω πελαγώσει. Τι νούμερα να παρω και ποσα κομμάτια από το καθε τι; να παρω 62αρια; τα 56αρια μου ειπαν οτι μπορει να μην τα φορέσει καν αν βγει λιγο ψηλη η μικρή. Επισης μου ειπαν για αρχες Απριλίου που γενναω πρώτα ο Θεός να μην πάρω πολλα μακρυμανικα φανελακια απο μεσα. Να παρω κοντομάνικα κ απο πανω το μακρυμανικο φορμακι κ θα ειναι μια χαρα. Εσεις τι λετε; κ ποσα να παρω απο το καθε τι; εσεις τι πήρατε, απο που, τι νούμερα κ ποσα; αχ σορρυ αν σας κούρασα αλλα δεν εχω ιδεα τι να παρω.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια γεια σας! Τι κανετε; θελω τη βοήθεια σας σαν εμπειρες μανουλες πλεον. Λεω να αγοράσω μερικά ρουχαλάκια κ εγω σιγα σιγα τωρα που έχει εκπτώσεις. Βρήκα στο kidscom καποια οικονομικά. Την ξερετε την εταιρία; ειναι καλη; επισης πειτε μ γιατι εχω πελαγώσει. Τι νούμερα να παρω και ποσα κομμάτια από το καθε τι; να παρω 62αρια; τα 56αρια μου ειπαν οτι μπορει να μην τα φορέσει καν αν βγει λιγο ψηλη η μικρή. Επισης μου ειπαν για αρχες Απριλίου που γενναω πρώτα ο Θεός να μην πάρω πολλα μακρυμανικα φανελακια απο μεσα. Να παρω κοντομάνικα κ απο πανω το μακρυμανικο φορμακι κ θα ειναι μια χαρα. Εσεις τι λετε; κ ποσα να παρω απο το καθε τι; εσεις τι πήρατε, απο που, τι νούμερα κ ποσα; αχ σορρυ αν σας κούρασα αλλα δεν εχω ιδεα τι να παρω.

ναι κοντομανικα θα παρεις φανελακια τα μακρυμανικα δεν θα τα φορεσει καθολου. κ απο πανω το φορμακι του. νουμερο θα παρεις απο 1-3 μηνων οι περισσοτερες εταιρειες ετσι τα φτιαχνουν τα νουμερα τους αν 56 ποντους ειναι το 1 μηνος τοτε μην το παρεις παρε τα αλλα .τα μωρα σκεψου γεννιουνται γυρω στους 50-52 ποντους κ περνουν καθε μηνα 2 ποντους στανταρ . τωρα εξαρτατε κ την γραμμη της εταιρειας γιατι καποιες εταιρειες εχουν πολυ στενες γραμμες οπως orchestra h&m zara. καποιες αλλες εχουν φαρδιες γραμμες οπως τα  minervakia κ στα mothercare. 

εμενα με ειχαν βολεψει τα minervakia σαν φανελακια εσωρουχα ειναι πιο ανθεκτικα κ ωραιο υφασμα . 

γενικα μην παρεις μονο απο ενα μαγαζι επειδη περνεις online κ δεν ξερεις παρε λιγα απο δυο τρεις μαρκες κ μαγαζια γιατι δεν θα σε βολεψουν ολα.. αλλαξιες σιγουρα 7 θελεις υπολογισε μια για καθε μερα χωρις ατυχηματα . για να μην βαζεις να πλενεις καθε μερα κιολας

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια γεια σας! Τι κανετε; θελω τη βοήθεια σας σαν εμπειρες μανουλες πλεον. Λεω να αγοράσω μερικά ρουχαλάκια κ εγω σιγα σιγα τωρα που έχει εκπτώσεις. Βρήκα στο kidscom καποια οικονομικά. Την ξερετε την εταιρία; ειναι καλη; επισης πειτε μ γιατι εχω πελαγώσει. Τι νούμερα να παρω και ποσα κομμάτια από το καθε τι; να παρω 62αρια; τα 56αρια μου ειπαν οτι μπορει να μην τα φορέσει καν αν βγει λιγο ψηλη η μικρή. Επισης μου ειπαν για αρχες Απριλίου που γενναω πρώτα ο Θεός να μην πάρω πολλα μακρυμανικα φανελακια απο μεσα. Να παρω κοντομάνικα κ απο πανω το μακρυμανικο φορμακι κ θα ειναι μια χαρα. Εσεις τι λετε; κ ποσα να παρω απο το καθε τι; εσεις τι πήρατε, απο που, τι νούμερα κ ποσα; αχ σορρυ αν σας κούρασα αλλα δεν εχω ιδεα τι να παρω.

Άντε κοριτσάκι μου να αρχίσεις κ εσύ τα ψώνια σιγά σιγά..

Την εταιρεία που λες δε τη ξέρω καθόλου!! Για την εποχή που γέννας έχει πολύ ωραία κ οικονομικά πακέτα των 5 σε ζιπουνακια (τα από μέσα) κ σε φορμακια(τα απ' έξω) το HnM να μπεις οπωσδήποτε να δεις απλά έχουν λεπτό ύφασμα (βαμβακερο βεβαια πάντα) κ είναι καλά μόνο για άνοιξη/καλοκαίρι!

Επίσης πολύ ωραία κ οικονομικά εξίσου κ με πιο πιο  ζεστό ύφασμα έχουν τα Μαρκς&Σπένσερ!!

Τέλος,τα Ορκεστρα και τα Πρεναταλ έχουν οικονομικά κ ωραία αλλά αξίζουν μόνο από κοντα να τα πάρεις γτ δεν έχουν καλά sote ενώ από κοντά έχουν πολύ ποικιλία(και για να συρρέουν αυτά καλό είναι να βγάλεις τη κάρτα τους 50% που έχουν..)

Τώρα σε ποσότητες...πάρε ζιπουνακια κοντομανικα 12 θα σου ελεγα νούμερο 62(αυτά θα σου φτουρισουν μέχρι τον 3ο περίπου έτσι κ αλλιώς!) Και άλλα τόσα φορμακια (στα φορμακια αν θες στην αρχή να της είναι λιγο πιο εφαρμοστά πάρε 4-5 νούμερο 56 για τον πρώτο μηνα και 8-10 νούμερο 62 που θα σου μεινουν μέχρι τον 3ο..

Μη σου φαίνονται πολλά,θα έχετε ατυχήματα με τσισακια/γάλα κτλ..επίσης κάθε μέρα θα τη κάνεις μπανάκι άρα θα θες σίγουρα δύο την ημέρα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια γεια σας! Τι κανετε; θελω τη βοήθεια σας σαν εμπειρες μανουλες πλεον. Λεω να αγοράσω μερικά ρουχαλάκια κ εγω σιγα σιγα τωρα που έχει εκπτώσεις. Βρήκα στο kidscom καποια οικονομικά. Την ξερετε την εταιρία; ειναι καλη; επισης πειτε μ γιατι εχω πελαγώσει. Τι νούμερα να παρω και ποσα κομμάτια από το καθε τι; να παρω 62αρια; τα 56αρια μου ειπαν οτι μπορει να μην τα φορέσει καν αν βγει λιγο ψηλη η μικρή. Επισης μου ειπαν για αρχες Απριλίου που γενναω πρώτα ο Θεός να μην πάρω πολλα μακρυμανικα φανελακια απο μεσα. Να παρω κοντομάνικα κ απο πανω το μακρυμανικο φορμακι κ θα ειναι μια χαρα. Εσεις τι λετε; κ ποσα να παρω απο το καθε τι; εσεις τι πήρατε, απο που, τι νούμερα κ ποσα; αχ σορρυ αν σας κούρασα αλλα δεν εχω ιδεα τι να παρω.

Αν τα ρούχα που λες είναι από το κατάστημα κουλ κλαμπ στο Περιστέρι (έχει κ τις δύο ονομασίες κιντσκομ-κουλ κλαμπ κ υπάρχουν 2-3 στην Αθήνα) να παρεις! Έχω πάρει λίγα πράγματα από εκεί κ ειναι πολύ όμορφα κ ποιοτικά! 

Για τα υπόλοιπα θα συμφωνήσω και με τα δύο κορίτσια!! 

Μακρυμάνικα ζιπουνακια  θα σου έλεγα να πάρεις πολύ λίγα για αρχή κ να επικεντρωθείς στα κοντομανικα ζιπουνακια κ στα φορμακια! Κ όχι το μικρό νούμερο(0-1)...καλύτερα να είναι λίγο μεγάλο(στο ζιπουνακι ειδικά δεν σε ενοχλεί κ καθόλου) πάρα να μη χωράει το παιδί! 

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια γεια σας! Τι κανετε; θελω τη βοήθεια σας σαν εμπειρες μανουλες πλεον. Λεω να αγοράσω μερικά ρουχαλάκια κ εγω σιγα σιγα τωρα που έχει εκπτώσεις. Βρήκα στο kidscom καποια οικονομικά. Την ξερετε την εταιρία; ειναι καλη; επισης πειτε μ γιατι εχω πελαγώσει. Τι νούμερα να παρω και ποσα κομμάτια από το καθε τι; να παρω 62αρια; τα 56αρια μου ειπαν οτι μπορει να μην τα φορέσει καν αν βγει λιγο ψηλη η μικρή. Επισης μου ειπαν για αρχες Απριλίου που γενναω πρώτα ο Θεός να μην πάρω πολλα μακρυμανικα φανελακια απο μεσα. Να παρω κοντομάνικα κ απο πανω το μακρυμανικο φορμακι κ θα ειναι μια χαρα. Εσεις τι λετε; κ ποσα να παρω απο το καθε τι; εσεις τι πήρατε, απο που, τι νούμερα κ ποσα; αχ σορρυ αν σας κούρασα αλλα δεν εχω ιδεα τι να παρω.

Με το καλό κορίτσι μου! Από ότι είδα όπως λέει και η Αναστασία τα ρουχαλακια από εκεί είναι τα cool club που για εμένα είναι τοπ τα καλύτερα ποιοτικά που έχω. Μετά σίγουρα να κοιτάξεις και στα H&M, Zara κ Minerva. 

Όσο για τα νούμερα είναι κ ανάλογα πόσο θα βγει το μωράκι. Εμένα ήταν πχ μικροσκοπική (47 εκ) κ αδυνατούλα, οπότε τα 62 της ήταν γιγάντια τώρα στον τρίτο μήνα θα αρχίσουμε να τα φοράμε. Καλύτερα όμως να είναι λίγο μεγαλύτερα (τα φοράει το πολύ πολύ με καλτσακι από κάτω κ λίγο διπλωμένα πάρα ίσα ίσα) Καλαα ψωνιαα :x 

Καλημέραα! Τι κάνετε κορίτσια μου; 

Εμείς έχουμε δύο μέρες που κοιμάται από τις 9παρα το βράδυ μέχρι τις 6 το πρωί σερί! Σήμερα την ξυπνησα κ ενδιάμεσα να φάει γτ δεν άντεχε το στήθος. Είμαι σίγουρη ότι δεν θα κρατήσει πολύ αλλά το ευχαριστήθηκα η μάνα. Φυσικά το πρωί μου βγάζει το λάδι με όλη την σημασία της λέξης αλλά μην τα θέλω όλα δικά μου... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...