Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα μανουλιτσες!!

@elenioz φτου φτου μέσα από τη καρδιά μου,φίλη!! Ευελπιστώ να φτιάξει το πρόγραμμα της καλύτερα σιγά σιγά!!

Πάντως ένας ακόμη λόγος που λένε πως κοιμούνται κάποιες μέρες πιο πολύ είναι τα άλματα γτ στον ύπνο παράγεται η αυξητική ορμόνη που βοηθάει την ανάπτυξη τους:roll: 

Εμένα πλέον από 3ωρο τον πρώτο ύπνο τον έχουμε κάνει σίγουρα 4ωρο κ κάτι όμορφες νύχτες σαν τη χθεσινη μου χαρίζει κ κάτι 5ωρσκια να χαίρομαι η μάνα:mrgreen:

Ρε κορίτσια..σκεφτόμουν ότι τη Παρασκευή κλείνουμε 2 μήνες!! Πείτε μου λίγο,πως περνάει έτσι ο καιρός????? Εγώ ακόμη νομίζω πως η προηγμένη Κυριακή ήταν που θα πήγαινα για έναν καρδιοτοκογραφο ρουτίνας κ εν τέλη γέννησα..

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα μανουλιτσες!!

@elenioz φτου φτου μέσα από τη καρδιά μου,φίλη!! Ευελπιστώ να φτιάξει το πρόγραμμα της καλύτερα σιγά σιγά!!

Πάντως ένας ακόμη λόγος που λένε πως κοιμούνται κάποιες μέρες πιο πολύ είναι τα άλματα γτ στον ύπνο παράγεται η αυξητική ορμόνη που βοηθάει την ανάπτυξη τους:roll: 

Εμένα πλέον από 3ωρο τον πρώτο ύπνο τον έχουμε κάνει σίγουρα 4ωρο κ κάτι όμορφες νύχτες σαν τη χθεσινη μου χαρίζει κ κάτι 5ωρσκια να χαίρομαι η μάνα:mrgreen:

Ρε κορίτσια..σκεφτόμουν ότι τη Παρασκευή κλείνουμε 2 μήνες!! Πείτε μου λίγο,πως περνάει έτσι ο καιρός????? Εγώ ακόμη νομίζω πως η προηγμένη Κυριακή ήταν που θα πήγαινα για έναν καρδιοτοκογραφο ρουτίνας κ εν τέλη γέννησα..

 

Περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός... πότε θα γίνουν από νινακια ολόκληρα παιδάκια!! 

Να βγάζετε πολλές φωτογραφίες να έχετε να κοιτάτε! Εγώ βλέπω το άλμπουμ του πρώτου χρόνου του μεγάλου μου γιου κ δεν το πιστεύω!!!

Κ εμείς πολύ καλά με τον ύπνο εχθές:wub:

  • Μου αρέσει 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eva137 said:

Εμείς στολίσαμε χθες το απόγευμα επιτέλους!!! Μερικοί δεν έχουν όρεξη να στολίσουν φέτος, αλλά εγώ πιστεύω ότι ειδικά φέτος με όλα αυτά που γίνονται και με την καραντίνα που είμαστε κλεισμένοι σπίτια μας πρέπει να στολίσουμε για να μπούμε λίγο στο κλίμα. Εμείς βέβαια που θα περάσουμε και τα πρώτα Χριστούγεννα με τα μωράκια μας μία παραπάνω! Για εμάς εδώ είναι λίγο αργά τώρα (συνήθως στολίζουμε αρχές Νοεμβρίου) αλλά με όλα που μας συμβαίνουν φέτος είναι θαύμα που καταφέραμε να στολίσουμε γενικά! Κι εγώ ακούω χριστουγεννιάτικα κάθε μέρα... χαχα! Κρέμασα στο τζάκι και την κάλτσα που πήρα με το όνομα του μικρού και τώρα θέλω να κάνουμε και το αποτύπωμα του χεριού/ποδιού του στο πήλινο στολίδι που πήραμε για να το κρεμάσουμε και αυτό στο δέντρο! Εσείς συνήθως κάνετε αποτύπωμα χεράκι ή ποδαράκι?

Η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα σκεφτεί, αλλά τώρα που το αναφέρατε θα ήθελα να κανω. Προτιμω το πατουσακι πάντως, είναι το αγαπημένο μου :wub:

  • Μου αρέσει 2

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια γεια σας! Τι κανετε; θελω τη βοήθεια σας σαν εμπειρες μανουλες πλεον. Λεω να αγοράσω μερικά ρουχαλάκια κ εγω σιγα σιγα τωρα που έχει εκπτώσεις. Βρήκα στο kidscom καποια οικονομικά. Την ξερετε την εταιρία; ειναι καλη; επισης πειτε μ γιατι εχω πελαγώσει. Τι νούμερα να παρω και ποσα κομμάτια από το καθε τι; να παρω 62αρια; τα 56αρια μου ειπαν οτι μπορει να μην τα φορέσει καν αν βγει λιγο ψηλη η μικρή. Επισης μου ειπαν για αρχες Απριλίου που γενναω πρώτα ο Θεός να μην πάρω πολλα μακρυμανικα φανελακια απο μεσα. Να παρω κοντομάνικα κ απο πανω το μακρυμανικο φορμακι κ θα ειναι μια χαρα. Εσεις τι λετε; κ ποσα να παρω απο το καθε τι; εσεις τι πήρατε, απο που, τι νούμερα κ ποσα; αχ σορρυ αν σας κούρασα αλλα δεν εχω ιδεα τι να παρω.

Καλημέρα χαρούμενες μανούλες!

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια παραπάνω! Πάρε κοντομανικα ζιπουνακια! Στα φορμάκια η πατουσιτσα μέσα γτ τα καλτσακια βγαίνουν! 56 να πάρεις για αρχή μερικά γτ το 62 θα είναι τεράστιο τον 1ο μήνα, να μπορείς να πιάσεις καλά το νινί κ να είναι όμορφο. Η μπέμπα μ γεννήθηκε 50 πόντους κ τα φόρεσε 1 μήνα τώρα στον 1,5 μήνα φτάσαμε 59,μεγάλωσε πολύ απότομα κ δν τις κάνουν κ βάζουμε 62 αλλά μάλλον για λίγο ακόμα, θα πάμε στο 68 σύντομα. Δν τα προλαβαίνεις τα μωράκια στην ανάπτυξη! Και για τις εταιρίες όπως τα λένε, εγώ έχω βολευτεί πολύ τα h&m. Newborn μην πάρεις είναι 50 πόντους, θα τα φορέσει 1 εβδομάδα. 

@elenioz μπράβο τα κορίτσια μου! Καλούς ύπνους.. Αχαχαχ 

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια γεια σας! Τι κανετε; θελω τη βοήθεια σας σαν εμπειρες μανουλες πλεον. Λεω να αγοράσω μερικά ρουχαλάκια κ εγω σιγα σιγα τωρα που έχει εκπτώσεις. Βρήκα στο kidscom καποια οικονομικά. Την ξερετε την εταιρία; ειναι καλη; επισης πειτε μ γιατι εχω πελαγώσει. Τι νούμερα να παρω και ποσα κομμάτια από το καθε τι; να παρω 62αρια; τα 56αρια μου ειπαν οτι μπορει να μην τα φορέσει καν αν βγει λιγο ψηλη η μικρή. Επισης μου ειπαν για αρχες Απριλίου που γενναω πρώτα ο Θεός να μην πάρω πολλα μακρυμανικα φανελακια απο μεσα. Να παρω κοντομάνικα κ απο πανω το μακρυμανικο φορμακι κ θα ειναι μια χαρα. Εσεις τι λετε; κ ποσα να παρω απο το καθε τι; εσεις τι πήρατε, απο που, τι νούμερα κ ποσα; αχ σορρυ αν σας κούρασα αλλα δεν εχω ιδεα τι να παρω.

Καλημέρα! Την εταιρεία που λες δεν την έχω δοκιμάσει... 

Επειδή ο Απρίλιος είναι μεταβατικός μήνας και μπορεί να γεννήσεις κ Μάρτιο που κάνει ακόμα κρυο, πάρε λίγα μακρυμάνικα ζιπουνακια για νεογεννητο και πολλά κοντομανικα με νούμερο 60 ή 1-3. Πολλά φορμακια μόνο νούμερο 60 ή  1-3 για να σε βγάλει από την αρχή μέχρι Ιουνίου που θα βγάλεις το φορμακι. Εμείς τα 1-3 τα φορέσαμε από νεογέννητο και ακόμα τα φοράμε και βγάζει κάνα μήνα ακόμα! 

πρίν από 59 λεπτά , elenioz είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Από ότι είδα όπως λέει και η Αναστασία τα ρουχαλακια από εκεί είναι τα cool club που για εμένα είναι τοπ τα καλύτερα ποιοτικά που έχω. Μετά σίγουρα να κοιτάξεις και στα H&M, Zara κ Minerva. 

Όσο για τα νούμερα είναι κ ανάλογα πόσο θα βγει το μωράκι. Εμένα ήταν πχ μικροσκοπική (47 εκ) κ αδυνατούλα, οπότε τα 62 της ήταν γιγάντια τώρα στον τρίτο μήνα θα αρχίσουμε να τα φοράμε. Καλύτερα όμως να είναι λίγο μεγαλύτερα (τα φοράει το πολύ πολύ με καλτσακι από κάτω κ λίγο διπλωμένα πάρα ίσα ίσα) Καλαα ψωνιαα :x 

Καλημέραα! Τι κάνετε κορίτσια μου; 

Εμείς έχουμε δύο μέρες που κοιμάται από τις 9παρα το βράδυ μέχρι τις 6 το πρωί σερί! Σήμερα την ξυπνησα κ ενδιάμεσα να φάει γτ δεν άντεχε το στήθος. Είμαι σίγουρη ότι δεν θα κρατήσει πολύ αλλά το ευχαριστήθηκα η μάνα. Φυσικά το πρωί μου βγάζει το λάδι με όλη την σημασία της λέξης αλλά μην τα θέλω όλα δικά μου... 

Μπράβο σας! Να είσαι σίγουρη πως αυτό το κορίτσι δεν θα ξενυχτισει ποτέ!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! Σας ευχαριστω παρα παρα πολυ ολες για τις απαντησεις σας! Με βοηθησατε παρα πολυ! Για τις δυο κοπελες που ρωτησαν, ναι το coolclub εννοω. Χαιρομαι που μου λετε οτι ειναι καλη εταιρια γιατι εχει και καλες τιμες και με συμφερει. Θα ψαξω και σε καποιες αλλες που μου αναφερατε! Να χαιρεστε τα ζουζουνακια σας! <3 <3 <3

  • Μου αρέσει 3

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Renez είπε:

Καλημέρα μανουλιτσες!!

@elenioz φτου φτου μέσα από τη καρδιά μου,φίλη!! Ευελπιστώ να φτιάξει το πρόγραμμα της καλύτερα σιγά σιγά!!

Πάντως ένας ακόμη λόγος που λένε πως κοιμούνται κάποιες μέρες πιο πολύ είναι τα άλματα γτ στον ύπνο παράγεται η αυξητική ορμόνη που βοηθάει την ανάπτυξη τους:roll: 

Εμένα πλέον από 3ωρο τον πρώτο ύπνο τον έχουμε κάνει σίγουρα 4ωρο κ κάτι όμορφες νύχτες σαν τη χθεσινη μου χαρίζει κ κάτι 5ωρσκια να χαίρομαι η μάνα:mrgreen:

Ρε κορίτσια..σκεφτόμουν ότι τη Παρασκευή κλείνουμε 2 μήνες!! Πείτε μου λίγο,πως περνάει έτσι ο καιρός????? Εγώ ακόμη νομίζω πως η προηγμένη Κυριακή ήταν που θα πήγαινα για έναν καρδιοτοκογραφο ρουτίνας κ εν τέλη γέννησα..

 

Αχχ και εγώ αυτό σκεφτόμουν. Περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός κ μεγαλώνουν τόσο πολύ! Κοιτούσα τις φωτογραφίες από το μαιευτήριο και ήταν ένα μικρό φασολάκι. 

Πότε έχετε το εμβόλιο αγάπη; Να μας πεις πως πήγε. Την άλλη εβδομάδα πάμε κ εμείς κ έχω ένα ψηλό άγχος για κάποιο λόγο.

@Christinα Ευχαριστούμε! Το ευχαριστιόμαστε γτ τα καλά ποτέ δεν κρατάνε για πάντα :tongue: Καλέ εγώ τα καλτσακια τα βάζω πάνω από τα φορμάκια που έχουν ήδη πατουσάκια μέσα. Επειδή μας ήταν τα 60αρια μεγάλα αλλά δεν είχα πολλά μικρότερα όποτε για να κάθονται καλύτερα έβαζα κ μια κάλτσα. Πατέντες! 

@marianna1986 Χαχααα η ευτυχία κάθε πατέρα :grin: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Vaso11.4.11 said:

Κοριτσια γεια σας! Τι κανετε; θελω τη βοήθεια σας σαν εμπειρες μανουλες πλεον. Λεω να αγοράσω μερικά ρουχαλάκια κ εγω σιγα σιγα τωρα που έχει εκπτώσεις. Βρήκα στο kidscom καποια οικονομικά. Την ξερετε την εταιρία; ειναι καλη; επισης πειτε μ γιατι εχω πελαγώσει. Τι νούμερα να παρω και ποσα κομμάτια από το καθε τι; να παρω 62αρια; τα 56αρια μου ειπαν οτι μπορει να μην τα φορέσει καν αν βγει λιγο ψηλη η μικρή. Επισης μου ειπαν για αρχες Απριλίου που γενναω πρώτα ο Θεός να μην πάρω πολλα μακρυμανικα φανελακια απο μεσα. Να παρω κοντομάνικα κ απο πανω το μακρυμανικο φορμακι κ θα ειναι μια χαρα. Εσεις τι λετε; κ ποσα να παρω απο το καθε τι; εσεις τι πήρατε, απο που, τι νούμερα κ ποσα; αχ σορρυ αν σας κούρασα αλλα δεν εχω ιδεα τι να παρω.

Καλησπέρα Βασω, συμφωνώ με τα κορίτσια. Μια ωραια ιδέα, αν θα κανεις baby shower, είναι να πάρεις άσπρα κοντομάνικα φορμακια και να βάλεις τις φίλες σου να τα ζωγραφίσουν με ειδικούς μαρκαδόρους. Στο λέω σαν ιδεα γιατί εμενα αυτα είναι τα αγαπημένα μου :)

  • Μου αρέσει 1

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Αχχ και εγώ αυτό σκεφτόμουν. Περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός κ μεγαλώνουν τόσο πολύ! Κοιτούσα τις φωτογραφίες από το μαιευτήριο και ήταν ένα μικρό φασολάκι. 

Πότε έχετε το εμβόλιο αγάπη; Να μας πεις πως πήγε. Την άλλη εβδομάδα πάμε κ εμείς κ έχω ένα ψηλό άγχος για κάποιο λόγο.

@Christinα Ευχαριστούμε! Το ευχαριστιόμαστε γτ τα καλά ποτέ δεν κρατάνε για πάντα :tongue: Καλέ εγώ τα καλτσακια τα βάζω πάνω από τα φορμάκια που έχουν ήδη πατουσάκια μέσα. Επειδή μας ήταν τα 60αρια μεγάλα αλλά δεν είχα πολλά μικρότερα όποτε για να κάθονται καλύτερα έβαζα κ μια κάλτσα. Πατέντες! 

@marianna1986 Χαχααα η ευτυχία κάθε πατέρα :grin: 

Ρε συυυ ωραία ιδέα με τη κάλτσα^_^

Τη Πέμπτη έχουμε εμβολιο!! Κ εγώ έχω λιγάκι άγχος να δω πως θα αντιδράσει αλλά πιστεύω πως δε θα είναι κάτι!! Τόσα αντισώματα έχουν από το γαλατάκι μας,θα τους φανεί ένα τίποτε το παλιό εμβόλιο!!(τσάμπα το ξεβυζιασμα 2 μήνες???:mrgreen:)

Πάντως η @EugenJen και η @Jasmine@ που έκαναν πήγαν όλα καλά στα κοριτσάκια τους!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Αχχ και εγώ αυτό σκεφτόμουν. Περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός κ μεγαλώνουν τόσο πολύ! Κοιτούσα τις φωτογραφίες από το μαιευτήριο και ήταν ένα μικρό φασολάκι. 

Πότε έχετε το εμβόλιο αγάπη; Να μας πεις πως πήγε. Την άλλη εβδομάδα πάμε κ εμείς κ έχω ένα ψηλό άγχος για κάποιο λόγο.

@Christinα Ευχαριστούμε! Το ευχαριστιόμαστε γτ τα καλά ποτέ δεν κρατάνε για πάντα :tongue: Καλέ εγώ τα καλτσακια τα βάζω πάνω από τα φορμάκια που έχουν ήδη πατουσάκια μέσα. Επειδή μας ήταν τα 60αρια μεγάλα αλλά δεν είχα πολλά μικρότερα όποτε για να κάθονται καλύτερα έβαζα κ μια κάλτσα. Πατέντες! 

@marianna1986 Χαχααα η ευτυχία κάθε πατέρα :grin: 

Πότε έχεις εμβόλιο; Εμείς την άλλη Πέμπτη! Μια τσιριδα θα την πατήσουν πάντως! Αχαχαχα! Κ μετά υπνηλία 1-2 μέρες. Μερικά μωρά ανεβάζουν κ πυρετό...

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elinita είπε:

Καλησπέρα Βασω, συμφωνώ με τα κορίτσια. Μια ωραια ιδέα, αν θα κανεις baby shower, είναι να πάρεις άσπρα κοντομάνικα φορμακια και να βάλεις τις φίλες σου να τα ζωγραφίσουν με ειδικούς μαρκαδόρους. Στο λέω σαν ιδεα γιατί εμενα αυτα είναι τα αγαπημένα μου :)

Καλησπερα :) Ωραια ιδεα οντως! Αν κανω baby shower θα το χω στο νου μου! Σε ευχαριστω πολυ <3

9 ώρες πρίν, Renez είπε:

Άντε κοριτσάκι μου να αρχίσεις κ εσύ τα ψώνια σιγά σιγά..

Την εταιρεία που λες δε τη ξέρω καθόλου!! Για την εποχή που γέννας έχει πολύ ωραία κ οικονομικά πακέτα των 5 σε ζιπουνακια (τα από μέσα) κ σε φορμακια(τα απ' έξω) το HnM να μπεις οπωσδήποτε να δεις απλά έχουν λεπτό ύφασμα (βαμβακερο βεβαια πάντα) κ είναι καλά μόνο για άνοιξη/καλοκαίρι!

Επίσης πολύ ωραία κ οικονομικά εξίσου κ με πιο πιο  ζεστό ύφασμα έχουν τα Μαρκς&Σπένσερ!!

Τέλος,τα Ορκεστρα και τα Πρεναταλ έχουν οικονομικά κ ωραία αλλά αξίζουν μόνο από κοντα να τα πάρεις γτ δεν έχουν καλά sote ενώ από κοντά έχουν πολύ ποικιλία(και για να συρρέουν αυτά καλό είναι να βγάλεις τη κάρτα τους 50% που έχουν..)

Τώρα σε ποσότητες...πάρε ζιπουνακια κοντομανικα 12 θα σου ελεγα νούμερο 62(αυτά θα σου φτουρισουν μέχρι τον 3ο περίπου έτσι κ αλλιώς!) Και άλλα τόσα φορμακια (στα φορμακια αν θες στην αρχή να της είναι λιγο πιο εφαρμοστά πάρε 4-5 νούμερο 56 για τον πρώτο μηνα και 8-10 νούμερο 62 που θα σου μεινουν μέχρι τον 3ο..

Μη σου φαίνονται πολλά,θα έχετε ατυχήματα με τσισακια/γάλα κτλ..επίσης κάθε μέρα θα τη κάνεις μπανάκι άρα θα θες σίγουρα δύο την ημέρα..

Ρενεζ μου βοηθα με λιγο πλίιιιζ. Μπηκα στο μαρκς&σπενσερ κ οντως εχει ωραια κ οικονομικα πραγματα κ θελω να παραγγειλω. Αλλα οταν πηγαινω να παραγγειλω μου βγαζει επιλογη μονο μεσω καρτας να πληρωσω και κατι γραφει για αερομεταφορα. Απο το εξωτερικο ερχονται; Πηρα τηλ να ρωτησω αλλα στην επικοινωνια εχει ενα νουμερο μονο και μιλανε αγγλικα. Απτο ιντερνετ οι παραγγελειες γινονται απο εξωτερικο μονο; Δεν εχω καταλαβει. Βρηκα κ καποια καταστηματα στην Αθηνα και πηρα τηλ στης Κηφισιας κ δεν το σηκωνουν, γραφει οτι ειναι κλειστο. 1 σελιδα υπαρχει για την εταιρια κ ειναι του εξωτερικου;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ρε συυυ ωραία ιδέα με τη κάλτσα^_^

Τη Πέμπτη έχουμε εμβολιο!! Κ εγώ έχω λιγάκι άγχος να δω πως θα αντιδράσει αλλά πιστεύω πως δε θα είναι κάτι!! Τόσα αντισώματα έχουν από το γαλατάκι μας,θα τους φανεί ένα τίποτε το παλιό εμβόλιο!!(τσάμπα το ξεβυζιασμα 2 μήνες???:mrgreen:)

Πάντως η @EugenJen και η @Jasmine@ που έκαναν πήγαν όλα καλά στα κοριτσάκια τους!!

Τι καλά που η εμπειρία από τα κορίτσια μας ήταν καλή. Με καθησυχάζει κάπως αυτό! Και εμένα κυρίως το μετά με αγχωνει. Αλλά εδώ περάσαμε αλλά κ άλλα το εμβόλιο θα φοβηθούμε :tongue: 

@marianna1986 Και εμείς την άλλη Παρασκευή. Άντε να δούμε :grin: Έχω ακούσει ότι με κάποια εμβόλια μπορεί να κάνουν κ πυρετό μια εβδομάδα μετά. Εσείς οι δευτερομανούλες που ξέρετε καλύτερα. Ισχύει κάτι τέτοιο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Τι καλά που η εμπειρία από τα κορίτσια μας ήταν καλή. Με καθησυχάζει κάπως αυτό! Και εμένα κυρίως το μετά με αγχωνει. Αλλά εδώ περάσαμε αλλά κ άλλα το εμβόλιο θα φοβηθούμε :tongue: 

@marianna1986 Και εμείς την άλλη Παρασκευή. Άντε να δούμε :grin: Έχω ακούσει ότι με κάποια εμβόλια μπορεί να κάνουν κ πυρετό μια εβδομάδα μετά. Εσείς οι δευτερομανούλες που ξέρετε καλύτερα. Ισχύει κάτι τέτοιο; 

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια μου!!! 

Εμείς πάντως που κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο πριν μια βδομάδα έκλαψε λιγάκι εκείνη την ώρα... Ήταν λίγο ζαβλακωμενη για 5 ωρίτσες και θέλαμε μόνο αγκαλίτσα.. Μετά συνήλθε ούτε πυρετό ούτε τίποτα πήγε πολύ καλά!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Τι καλά που η εμπειρία από τα κορίτσια μας ήταν καλή. Με καθησυχάζει κάπως αυτό! Και εμένα κυρίως το μετά με αγχωνει. Αλλά εδώ περάσαμε αλλά κ άλλα το εμβόλιο θα φοβηθούμε :tongue: 

@marianna1986 Και εμείς την άλλη Παρασκευή. Άντε να δούμε :grin: Έχω ακούσει ότι με κάποια εμβόλια μπορεί να κάνουν κ πυρετό μια εβδομάδα μετά. Εσείς οι δευτερομανούλες που ξέρετε καλύτερα. Ισχύει κάτι τέτοιο; 

Εμένα δεν έκανε πυρετό αλλά ξέρω αλλά μωράκια μου έκαναν!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια να ρωτήσω κάτι, είχε ξανα συζητηθεί αλλα δεν μπορω να βγάλω άκρη. Καναμε υπέρηχο και μας είπε η γιατρός ότι έχουμε ηπια προς μεσαίου βαθμου ΓΟΠ. Εντωμεταξύ τρωει παρα πολυ η μικρή μ και όταν την σηκώνω να ρευτει ζοριζεται λιγο αλλα ενταξει δεν έχουμε κλάματα κλπ. Αυτο που δεν μπορω να καταλάβω είναι γιατι με το που την βάλω στο λίκνο, μετα από 10 λεπτά αρχίζει να μουγκριζει να σφίγγεται και τελικα να ξυπνάει. Είναι δυνατόν να της ανεβαίνει τόσο πολύ το φαι; και πλαι να την βάλω πάλι το ίδιο και την κρατάω 30 με 40 λεπτά όρθια. Δεν βγάζω άκρη και πήγα σε δυο παιδίατρους και οι 2 μου λένε έχει πονακια. Καλα ολη μερα έχει πονακια; έχει κάποια παρόμοια εμπειρία;


Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...