Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Εβγαλα αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται..

      Να βγάλω κ άλλη? Πέρασε και μισή ωρα

      Όχι εάν έχει περάσει ώρα άστο … εγώ βλέπω γραμμή … τώρα δεν ξέρω εσυ τι πιστεύεις ;;;; Γιατί σίγουρα από κοντά θα φαίνεται περισσότερο …

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Κορίτσιαααα... Χάθηκα κάνα 2μερες.. Λίγο η δουλειά λίγο οι εργασία λίγο τα Πονακια που μας ξαναπιάσαν εδώ και 2 μέρες.. Σήμερα έληξε η καραντίνα μας και αύριο επιστρέφουμε σπιτι μας.. Σκ να στολίσουμε και μεις μπας και αλλάξει λίγο η διάθεση μας.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

πρίν από 37 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Καλησπερα :) Ωραια ιδεα οντως! Αν κανω baby shower θα το χω στο νου μου! Σε ευχαριστω πολυ <3

Ρενεζ μου βοηθα με λιγο πλίιιιζ. Μπηκα στο μαρκς&σπενσερ κ οντως εχει ωραια κ οικονομικα πραγματα κ θελω να παραγγειλω. Αλλα οταν πηγαινω να παραγγειλω μου βγαζει επιλογη μονο μεσω καρτας να πληρωσω και κατι γραφει για αερομεταφορα. Απο το εξωτερικο ερχονται; Πηρα τηλ να ρωτησω αλλα στην επικοινωνια εχει ενα νουμερο μονο και μιλανε αγγλικα. Απτο ιντερνετ οι παραγγελειες γινονται απο εξωτερικο μονο; Δεν εχω καταλαβει. Βρηκα κ καποια καταστηματα στην Αθηνα και πηρα τηλ στης Κηφισιας κ δεν το σηκωνουν, γραφει οτι ειναι κλειστο. 1 σελιδα υπαρχει για την εταιρια κ ειναι του εξωτερικου;

Μάλλον ναι από εξωτερικό έρχονται κοριτσάκι μου..

Εγώ όλα με κάρτα τα πληρώνω (όταν είναι γνωστές εταιρείες που δεν υπάρχει περίπτωση να μη στείλουν το εμπόρευμα!) Οπότε δε μου έκανε εντύπωση κ δε το παρατήρησα εννοώ.. αν φοβάσαι να βάλεις τη κάρτα σας μπορείς να βγάλεις μια pre paid στη τράπεζα σας. Αυθημερόν στη βγάζουν κ τώρα που είσαι εγκυουλα κ με τον ιό πρώτη πρώτη θα περάσεις αν έχει ουρα;)

Εγώ πάντα το εκμεταλλευομουν στη τράπεζα γτ πήγαινα συχνά:P

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια μου!!! 

Εμείς πάντως που κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο πριν μια βδομάδα έκλαψε λιγάκι εκείνη την ώρα... Ήταν λίγο ζαβλακωμενη για 5 ωρίτσες και θέλαμε μόνο αγκαλίτσα.. Μετά συνήλθε ούτε πυρετό ούτε τίποτα πήγε πολύ καλά!! 

Μπράβο η ψυχούλα μας κ αυτή μωρέ μεγαλωσεεε!!!!

Πόσα κιλακια είναι τα μπουμπούκια βσας κοριτσουδια?(μη συγκρίνει καμία με της άλλης γτ κ η μία εβδομάδα διάφορα μεταξύ μας έχει τρελή διάφορα στην ανάπτυξη τους το ξέρετε!! Από περιέργειά ρωτάω :rolleyes:)

Just now, Elinita είπε:

Ρε κοριτσια να ρωτήσω κάτι, είχε ξανα συζητηθεί αλλα δεν μπορω να βγάλω άκρη. Καναμε υπέρηχο και μας είπε η γιατρός ότι έχουμε ηπια προς μεσαίου βαθμου ΓΟΠ. Εντωμεταξύ τρωει παρα πολυ η μικρή μ και όταν την σηκώνω να ρευτει ζοριζεται λιγο αλλα ενταξει δεν έχουμε κλάματα κλπ. Αυτο που δεν μπορω να καταλάβω είναι γιατι με το που την βάλω στο λίκνο, μετα από 10 λεπτά αρχίζει να μουγκριζει να σφίγγεται και τελικα να ξυπνάει. Είναι δυνατόν να της ανεβαίνει τόσο πολύ το φαι; και πλαι να την βάλω πάλι το ίδιο και την κρατάω 30 με 40 λεπτά όρθια. Δεν βγάζω άκρη και πήγα σε δυο παιδίατρους και οι 2 μου λένε έχει πονακια. Καλα ολη μερα έχει πονακια; έχει κάποια παρόμοια εμπειρία;

Όλη μέρα στο κάνει ή το βράδυ μόνο? Το λίκνο το έχεις σε ανάκληση?

Εμένα το κάνει μόνο όταν τρώω κάτι που τον πειράζει..θηλάζεις?!

Just now, Marti είπε:

Κορίτσιαααα... Χάθηκα κάνα 2μερες.. Λίγο η δουλειά λίγο οι εργασία λίγο τα Πονακια που μας ξαναπιάσαν εδώ και 2 μέρες.. Σήμερα έληξε η καραντίνα μας και αύριο επιστρέφουμε σπιτι μας.. Σκ να στολίσουμε και μεις μπας και αλλάξει λίγο η διάθεση μας.. 

Ναιιιι!! Τι πιο όμορφο από γιορτινή διάθεση??

Ότι κ αν γίνεται δε πρέπει να επιτρέψουμε σε κανέναν κ τίποτε να μας κλέβει τη χαρά,την ελπίδα κ τα όνειρα μας!! Ειδικά έχοντας δίπλα μας το πιο μεγάλο μας όνειρο ζωντανό!!:x

Υγ: ξέρεις ε? Το στόλισμα θέλει κ γλυκάκια για συνοδία:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας πω.. φοβερό σάιτ για βρεφικά και παιδικά με νορμάλ (όχι οικονομικές) τιμές είναι το nextdirect.com. Έρχονται από Αγγλία σε 3-4 μέρες! Παρήγγειλα Σάββατο και ήρθαν Τρίτη! Είναι πανέμορφα!!!!! Εγώ χάζεψα και τα ήθελα όλα!

  • Μου αρέσει 4

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και μανουλεσ καλησπέρα.  Ψάχνω ένα στηθόδεσμο θηλασμού υποστηρικτικό. Αυτοί που πήρα από hm και mothercare ξεχείλωσαν και τελικά η το πίσω μέρος ανεβαίνει ψηλά στην πλατη αντί να ανεβαίνει το μπροστινό. Ψάχνω κάποιον υποστηρικτικό να μη μου τα ρίχνει. Έχετε να μου προτείνετε κάποιον;

Link to comment
Share on other sites

@elenioz σωστηηη!!! Άρχισες από τώρα τις μαμαδοπατεντες...το κάνω κι εγώ...μονο που βασικά μας πάνε όλα τα ρούχα ίσα ίσα...θεριό η μπέμπα! Και @Renez  πριν 2 εβδομάδες, 1 μηνός, ήταν 4600 από 3130 που γεννήθηκε κ 59 πόντους από 50. Πολύ απότομα μεγάλωσε αυτή ...θα μας πλακώσει ...χιχιχι. Ελπίζω να κόψει λίγο φορά, κορίτσι πράμα να μου βγει 2 μέτρα?

@MartiΜε το καλό να ομορφύνει κι άλλο το σπίτι σας!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez said:

 

Πόσα κιλακια είναι τα μπουμπούκια βσας κοριτσουδια?(μη συγκρίνει καμία με της άλλης γτ κ η μία εβδομάδα διάφορα μεταξύ μας έχει τρελή διάφορα στην ανάπτυξη τους το ξέρετε!! Από περιέργειά ρωτάω :rolleyes:)

Όλη μέρα στο κάνει ή το βράδυ μόνο? Το λίκνο το έχεις σε ανάκληση?

Εμένα το κάνει μόνο όταν τρώω κάτι που τον πειράζει..θηλάζεις?!

Εμεις χθες που ζυγιστηκαμε ήμασταν 4.600gr. 

Ναι ναι ολη μερα. Ευτυχως τωρα τελευταίες μέρες αρχισε να κοιμάται ένα 3/4ωρο το βράδυ και ενα 2ωρο την μέρα. Αλλα ολη την υπόλοιπη ξυπνάει στο 10λεπτο. Βεβαια και αυτά τα 3ωρα παλι με ζορι κοιμάται. Τι να πω. Πραγματικά μου φαίνεται πολύ περίεργο η παλινδρομηση να την ενοχλεί τόσο. Ειδικα όταν την βάζω καμια ωρα μετα το φαι.


Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

@elenioz σωστηηη!!! Άρχισες από τώρα τις μαμαδοπατεντες...το κάνω κι εγώ...μονο που βασικά μας πάνε όλα τα ρούχα ίσα ίσα...θεριό η μπέμπα! Και @Renez  πριν 2 εβδομάδες, 1 μηνός, ήταν 4600 από 3130 που γεννήθηκε κ 59 πόντους από 50. Πολύ απότομα μεγάλωσε αυτή ...θα μας πλακώσει ...χιχιχι. Ελπίζω να κόψει λίγο φορά, κορίτσι πράμα να μου βγει 2 μέτρα?

@MartiΜε το καλό να ομορφύνει κι άλλο το σπίτι σας!

Άστη καλέ τη διμετρη τη κούκλα να μας γίνει μοντελακι!! Φτου φτου η κοριτσάρα σου μανιτσα μου!!

Ο μπέμπης προχθές 5 κιλά ακριβώς 1 μηνών κ 3ων εβδομαδων από 3280 που βγήκε από το μαιευτήριο ,ύψος θα ξέρω τη Πέμπτη ξανά :)

Just now, Elinita είπε:

Εμεις χθες που ζυγιστηκαμε ήμασταν 4.600gr. 

Ναι ναι ολη μερα. Ευτυχως τωρα τελευταίες μέρες αρχισε να κοιμάται ένα 3/4ωρο το βράδυ και ενα 2ωρο την μέρα. Αλλα ολη την υπόλοιπη ξυπνάει στο 10λεπτο. Βεβαια και αυτά τα 3ωρα παλι με ζορι κοιμάται. Τι να πω. Πραγματικά μου φαίνεται πολύ περίεργο η παλινδρομηση να την ενοχλεί τόσο. Ειδικα όταν την βάζω καμια ωρα μετα το φαι.

Μπορεί να μην οφείλεται μόνο στη παλινδρόμηση αλλά κ σε εντερικά τύπου κολικούς..παίρνετε κάτι για τη κοιλίτσα? 

Προβιοτικα ή κάτι άλλο..?

Πάντως για να σου είπαν δύο γιατροί ότι δεν είναι κάτι σοβαρότερο μην αγχώνεσαι..όσο μεγαλώνουν θα τους περνάνε αυτα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Renez είπε:

Μάλλον ναι από εξωτερικό έρχονται κοριτσάκι μου..

Εγώ όλα με κάρτα τα πληρώνω (όταν είναι γνωστές εταιρείες που δεν υπάρχει περίπτωση να μη στείλουν το εμπόρευμα!) Οπότε δε μου έκανε εντύπωση κ δε το παρατήρησα εννοώ.. αν φοβάσαι να βάλεις τη κάρτα σας μπορείς να βγάλεις μια pre paid στη τράπεζα σας. Αυθημερόν στη βγάζουν κ τώρα που είσαι εγκυουλα κ με τον ιό πρώτη πρώτη θα περάσεις αν έχει ουρα;)

Εγώ πάντα το εκμεταλλευομουν στη τράπεζα γτ πήγαινα συχνά:P

Μπράβο η ψυχούλα μας κ αυτή μωρέ μεγαλωσεεε!!!!

Πόσα κιλακια είναι τα μπουμπούκια βσας κοριτσουδια?(μη συγκρίνει καμία με της άλλης γτ κ η μία εβδομάδα διάφορα μεταξύ μας έχει τρελή διάφορα στην ανάπτυξη τους το ξέρετε!! Από περιέργειά ρωτάω :rolleyes:)

Όλη μέρα στο κάνει ή το βράδυ μόνο? Το λίκνο το έχεις σε ανάκληση?

Εμένα το κάνει μόνο όταν τρώω κάτι που τον πειράζει..θηλάζεις?!

Ναιιιι!! Τι πιο όμορφο από γιορτινή διάθεση??

Ότι κ αν γίνεται δε πρέπει να επιτρέψουμε σε κανέναν κ τίποτε να μας κλέβει τη χαρά,την ελπίδα κ τα όνειρα μας!! Ειδικά έχοντας δίπλα μας το πιο μεγάλο μας όνειρο ζωντανό!!:x

Υγ: ξέρεις ε? Το στόλισμα θέλει κ γλυκάκια για συνοδία:mrgreen:

Ετσι ακριβώς!! Σκέφτομαι κάτι ν κανω σε γλυκό αλλά έχω κολλήσει.. Ίσως cinnamon rolls για αρχή που είναι εύκολα..! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Ετσι ακριβώς!! Σκέφτομαι κάτι ν κανω σε γλυκό αλλά έχω κολλήσει.. Ίσως cinnamon rolls για αρχή που είναι εύκολα..! 

 H καρδούλα πάει στα σιναμον ρολς:wub:

*Κι ανοίγω τη Μερέντα*

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, strs92 είπε:

Κορίτσια και μανουλεσ καλησπέρα.  Ψάχνω ένα στηθόδεσμο θηλασμού υποστηρικτικό. Αυτοί που πήρα από hm και mothercare ξεχείλωσαν και τελικά η το πίσω μέρος ανεβαίνει ψηλά στην πλατη αντί να ανεβαίνει το μπροστινό. Ψάχνω κάποιον υποστηρικτικό να μη μου τα ρίχνει. Έχετε να μου προτείνετε κάποιον;

Κοίτα στα Λητώ τα carrywell!

2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Μάλλον ναι από εξωτερικό έρχονται κοριτσάκι μου..

Εγώ όλα με κάρτα τα πληρώνω (όταν είναι γνωστές εταιρείες που δεν υπάρχει περίπτωση να μη στείλουν το εμπόρευμα!) Οπότε δε μου έκανε εντύπωση κ δε το παρατήρησα εννοώ.. αν φοβάσαι να βάλεις τη κάρτα σας μπορείς να βγάλεις μια pre paid στη τράπεζα σας. Αυθημερόν στη βγάζουν κ τώρα που είσαι εγκυουλα κ με τον ιό πρώτη πρώτη θα περάσεις αν έχει ουρα;)

Εγώ πάντα το εκμεταλλευομουν στη τράπεζα γτ πήγαινα συχνά:P

Μπράβο η ψυχούλα μας κ αυτή μωρέ μεγαλωσεεε!!!!

Πόσα κιλακια είναι τα μπουμπούκια βσας κοριτσουδια?(μη συγκρίνει καμία με της άλλης γτ κ η μία εβδομάδα διάφορα μεταξύ μας έχει τρελή διάφορα στην ανάπτυξη τους το ξέρετε!! Από περιέργειά ρωτάω :rolleyes:)

Όλη μέρα στο κάνει ή το βράδυ μόνο? Το λίκνο το έχεις σε ανάκληση?

Εμένα το κάνει μόνο όταν τρώω κάτι που τον πειράζει..θηλάζεις?!

Ναιιιι!! Τι πιο όμορφο από γιορτινή διάθεση??

Ότι κ αν γίνεται δε πρέπει να επιτρέψουμε σε κανέναν κ τίποτε να μας κλέβει τη χαρά,την ελπίδα κ τα όνειρα μας!! Ειδικά έχοντας δίπλα μας το πιο μεγάλο μας όνειρο ζωντανό!!:x

Υγ: ξέρεις ε? Το στόλισμα θέλει κ γλυκάκια για συνοδία:mrgreen:

Εμένα είναι 5 κιλα, ύψος δεν ξέρω θα δω την άλλη Πέμπτη που θα είναι 2 μηνων!

Just now, Anastasia05 είπε:

 H καρδούλα πάει στα σιναμον ρολς:wub:

*Κι ανοίγω τη Μερέντα*

Εν τω μεταξύ τα μωρά μας που έχουν γεννηθεί ίδια μερα, στο τικερακι έχουν διαφορά μιας μερας:lol:


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marianna1986 είπε:

Κοίτα στα Λητώ τα carrywell!

Εμένα είναι 5 κιλα, ύψος δεν ξέρω θα δω την άλλη Πέμπτη που θα είναι 2 μηνων!

Εν τω μεταξύ τα μωρά μας που έχουν γεννηθεί ίδια μερα, στο τικερακι έχουν διαφορά μιας μερας:lol:

Όντως!!

Εγώ θα μάθω βάρος 7/12 κ θα σας πω τότε:wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Renez said:

Μάλλον ναι από εξωτερικό έρχονται κοριτσάκι μου..

Εγώ όλα με κάρτα τα πληρώνω (όταν είναι γνωστές εταιρείες που δεν υπάρχει περίπτωση να μη στείλουν το εμπόρευμα!) Οπότε δε μου έκανε εντύπωση κ δε το παρατήρησα εννοώ.. αν φοβάσαι να βάλεις τη κάρτα σας μπορείς να βγάλεις μια pre paid στη τράπεζα σας. Αυθημερόν στη βγάζουν κ τώρα που είσαι εγκυουλα κ με τον ιό πρώτη πρώτη θα περάσεις αν έχει ουρα;)

Εγώ πάντα το εκμεταλλευομουν στη τράπεζα γτ πήγαινα συχνά:P

Μπράβο η ψυχούλα μας κ αυτή μωρέ μεγαλωσεεε!!!!

Πόσα κιλακια είναι τα μπουμπούκια βσας κοριτσουδια?(μη συγκρίνει καμία με της άλλης γτ κ η μία εβδομάδα διάφορα μεταξύ μας έχει τρελή διάφορα στην ανάπτυξη τους το ξέρετε!! Από περιέργειά ρωτάω :rolleyes:)

Όλη μέρα στο κάνει ή το βράδυ μόνο? Το λίκνο το έχεις σε ανάκληση?

Εμένα το κάνει μόνο όταν τρώω κάτι που τον πειράζει..θηλάζεις?!

Ναιιιι!! Τι πιο όμορφο από γιορτινή διάθεση??

Ότι κ αν γίνεται δε πρέπει να επιτρέψουμε σε κανέναν κ τίποτε να μας κλέβει τη χαρά,την ελπίδα κ τα όνειρα μας!! Ειδικά έχοντας δίπλα μας το πιο μεγάλο μας όνειρο ζωντανό!!:x

Υγ: ξέρεις ε? Το στόλισμα θέλει κ γλυκάκια για συνοδία:mrgreen:

Το στόλισμα θέλει γλυκάκια, ζεστό κακάο και Χριστουγεννιάτικα τραγούδια!:rolleyes:

  • Μου αρέσει 5

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Elinita είπε:

Ρε κοριτσια να ρωτήσω κάτι, είχε ξανα συζητηθεί αλλα δεν μπορω να βγάλω άκρη. Καναμε υπέρηχο και μας είπε η γιατρός ότι έχουμε ηπια προς μεσαίου βαθμου ΓΟΠ. Εντωμεταξύ τρωει παρα πολυ η μικρή μ και όταν την σηκώνω να ρευτει ζοριζεται λιγο αλλα ενταξει δεν έχουμε κλάματα κλπ. Αυτο που δεν μπορω να καταλάβω είναι γιατι με το που την βάλω στο λίκνο, μετα από 10 λεπτά αρχίζει να μουγκριζει να σφίγγεται και τελικα να ξυπνάει. Είναι δυνατόν να της ανεβαίνει τόσο πολύ το φαι; και πλαι να την βάλω πάλι το ίδιο και την κρατάω 30 με 40 λεπτά όρθια. Δεν βγάζω άκρη και πήγα σε δυο παιδίατρους και οι 2 μου λένε έχει πονακια. Καλα ολη μερα έχει πονακια; έχει κάποια παρόμοια εμπειρία;

Καλημέρα κορίτσι μου! Και εμένα έτσι ηταν η δικιά μου μέχρι που έγινε 2 μηνών.. μουγκριζε στον ύπνο της και σφιγγοταν και ξυπναγε.  Ολη μέρα όπως το λες...

Όντως είναι πονακια! Και τώρα το κανει κάποιες φορές αλλα κοιμάται πιο ήρεμη..  

Μόνο υπομονή και πολλές αγκαλιτσεςςςς!

11 ώρες πρίν, Renez είπε:

Μάλλον ναι από εξωτερικό έρχονται κοριτσάκι μου..

Εγώ όλα με κάρτα τα πληρώνω (όταν είναι γνωστές εταιρείες που δεν υπάρχει περίπτωση να μη στείλουν το εμπόρευμα!) Οπότε δε μου έκανε εντύπωση κ δε το παρατήρησα εννοώ.. αν φοβάσαι να βάλεις τη κάρτα σας μπορείς να βγάλεις μια pre paid στη τράπεζα σας. Αυθημερόν στη βγάζουν κ τώρα που είσαι εγκυουλα κ με τον ιό πρώτη πρώτη θα περάσεις αν έχει ουρα;)

Εγώ πάντα το εκμεταλλευομουν στη τράπεζα γτ πήγαινα συχνά:P

Μπράβο η ψυχούλα μας κ αυτή μωρέ μεγαλωσεεε!!!!

Πόσα κιλακια είναι τα μπουμπούκια βσας κοριτσουδια?(μη συγκρίνει καμία με της άλλης γτ κ η μία εβδομάδα διάφορα μεταξύ μας έχει τρελή διάφορα στην ανάπτυξη τους το ξέρετε!! Από περιέργειά ρωτάω :rolleyes:)

Όλη μέρα στο κάνει ή το βράδυ μόνο? Το λίκνο το έχεις σε ανάκληση?

Εμένα το κάνει μόνο όταν τρώω κάτι που τον πειράζει..θηλάζεις?!

Ναιιιι!! Τι πιο όμορφο από γιορτινή διάθεση??

Ότι κ αν γίνεται δε πρέπει να επιτρέψουμε σε κανέναν κ τίποτε να μας κλέβει τη χαρά,την ελπίδα κ τα όνειρα μας!! Ειδικά έχοντας δίπλα μας το πιο μεγάλο μας όνειρο ζωντανό!!:x

Υγ: ξέρεις ε? Το στόλισμα θέλει κ γλυκάκια για συνοδία:mrgreen:

Φίλη μου γλυκιά Καλημέρα!! 

Μεγαλώνουν τα μικρά μας..σαν χθες θυμάμαι τις πρώτες σελίδες που γράφαμε εδώ για τους υπερηχους μας.. εμας η μικρή μας είναι 5.200 τωρα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Elinita είπε:

Ρε κοριτσια να ρωτήσω κάτι, είχε ξανα συζητηθεί αλλα δεν μπορω να βγάλω άκρη. Καναμε υπέρηχο και μας είπε η γιατρός ότι έχουμε ηπια προς μεσαίου βαθμου ΓΟΠ. Εντωμεταξύ τρωει παρα πολυ η μικρή μ και όταν την σηκώνω να ρευτει ζοριζεται λιγο αλλα ενταξει δεν έχουμε κλάματα κλπ. Αυτο που δεν μπορω να καταλάβω είναι γιατι με το που την βάλω στο λίκνο, μετα από 10 λεπτά αρχίζει να μουγκριζει να σφίγγεται και τελικα να ξυπνάει. Είναι δυνατόν να της ανεβαίνει τόσο πολύ το φαι; και πλαι να την βάλω πάλι το ίδιο και την κρατάω 30 με 40 λεπτά όρθια. Δεν βγάζω άκρη και πήγα σε δυο παιδίατρους και οι 2 μου λένε έχει πονακια. Καλα ολη μερα έχει πονακια; έχει κάποια παρόμοια εμπειρία;

Καλημερα κουκλα μου.. Επειδή τα έχω περασει και τα περναω με την γοπ

Θα σου πω τα εξής.. Μπορεί να έχει πιει γαλατάκι και ακόμα και δυο ωρες αργότερα να της ανεβαίνει γάλα στον οισοφάγο. Πολυ καλα στα λένε οι γιατροί, έχει πονακια το μωρό γιατί καίγεται κάθε φορά που μια γουλια ανεβαίνει στον οισοφάγο της.. Η πιπιλα σώζει, καθώς πιπιλοντας ανακουφίζομαι αφου εκκρίνεται σάλιο... 

Και η όρθια στάση για ένα μισάωρο μετά το γευμα. Όταν τη ξαπλώσεις, να δεις ότι δυσανασχετεί σήκωσε την και χτυπα την στη πλατξ, μπορεί να θέλει να ρευτεις. Γενικά τα μωρά με γοπ θέλουν καλό και συχνότητα ρεψιμο. Και μικρα και συχνά γευματα. Τι γάλα πινει? Θηλάζει? 

Πάντως οι γιατροί τα λένε πολυ σωστά και όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις τόσο δεν θα υποφέρει το μωρό σας... Κάνε υπομονή και μετά τους έξι μήνες στρώνει... 

 

3 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Το στόλισμα θέλει γλυκάκια, ζεστό κακάο και Χριστουγεννιάτικα τραγούδια!:rolleyes:

Αχ θα συμφωνήσω μαζί σου... 

Για πες μας πως τα πας με τον παιδαρο σας? Όλα καλά? Πως είναι ο Νικολάκης???? Το λατρευω αυτό το όνομα.. Στο χω ξαναπεί ε??? 

Αχ αχ έρωτας τα μωρά μας

Γενικά κορίτσια πως ειστε? Πως νιώθετε? 

Εμείς το βράδυ τρώμε ανά 4-5ωρο και έτσι κοιμάται όλη η μεξικανό οικογενεια μας... Και ειμαστε μια χαρά δόξα το θεο.. 

Σήμερα ξυπνησα με διάθεση να κάνω κέικ... Θα τρελαθωωωω ποση δυναμη έχουμε.. Να κάνουμε όλο το σπίτι να λάμπει και ταυτόχρονα να χουμε και παιδια και συζυγο και δουλειά και όλα. Είμαστε θεες

Τα φιλιά μουυυ

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλημερα κουκλα μου.. Επειδή τα έχω περασει και τα περναω με την γοπ

Θα σου πω τα εξής.. Μπορεί να έχει πιει γαλατάκι και ακόμα και δυο ωρες αργότερα να της ανεβαίνει γάλα στον οισοφάγο. Πολυ καλα στα λένε οι γιατροί, έχει πονακια το μωρό γιατί καίγεται κάθε φορά που μια γουλια ανεβαίνει στον οισοφάγο της.. Η πιπιλα σώζει, καθώς πιπιλοντας ανακουφίζομαι αφου εκκρίνεται σάλιο... 

Και η όρθια στάση για ένα μισάωρο μετά το γευμα. Όταν τη ξαπλώσεις, να δεις ότι δυσανασχετεί σήκωσε την και χτυπα την στη πλατξ, μπορεί να θέλει να ρευτεις. Γενικά τα μωρά με γοπ θέλουν καλό και συχνότητα ρεψιμο. Και μικρα και συχνά γευματα. Τι γάλα πινει? Θηλάζει? 

Πάντως οι γιατροί τα λένε πολυ σωστά και όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις τόσο δεν θα υποφέρει το μωρό σας... Κάνε υπομονή και μετά τους έξι μήνες στρώνει... 

 

Αχ θα συμφωνήσω μαζί σου... 

Για πες μας πως τα πας με τον παιδαρο σας? Όλα καλά? Πως είναι ο Νικολάκης???? Το λατρευω αυτό το όνομα.. Στο χω ξαναπεί ε??? 

Αχ αχ έρωτας τα μωρά μας

Γενικά κορίτσια πως ειστε? Πως νιώθετε? 

Εμείς το βράδυ τρώμε ανά 4-5ωρο και έτσι κοιμάται όλη η μεξικανό οικογενεια μας... Και ειμαστε μια χαρά δόξα το θεο.. 

Σήμερα ξυπνησα με διάθεση να κάνω κέικ... Θα τρελαθωωωω ποση δυναμη έχουμε.. Να κάνουμε όλο το σπίτι να λάμπει και ταυτόχρονα να χουμε και παιδια και συζυγο και δουλειά και όλα. Είμαστε θεες

Τα φιλιά μουυυ

Tο δικό μου σπίτι πάντως είναι μυλος:lol:

  • Χαχα 5

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...