Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Mariamaraki said:

Καλημέρα κορίτσι μου! Και εμένα έτσι ηταν η δικιά μου μέχρι που έγινε 2 μηνών.. μουγκριζε στον ύπνο της και σφιγγοταν και ξυπναγε.  Ολη μέρα όπως το λες...

Όντως είναι πονακια! Και τώρα το κανει κάποιες φορές αλλα κοιμάται πιο ήρεμη..  

Μόνο υπομονή και πολλές αγκαλιτσεςςςς!

 

Just now, Nina13 said:

Καλημερα κουκλα μου.. Επειδή τα έχω περασει και τα περναω με την γοπ

Θα σου πω τα εξής.. Μπορεί να έχει πιει γαλατάκι και ακόμα και δυο ωρες αργότερα να της ανεβαίνει γάλα στον οισοφάγο. Πολυ καλα στα λένε οι γιατροί, έχει πονακια το μωρό γιατί καίγεται κάθε φορά που μια γουλια ανεβαίνει στον οισοφάγο της.. Η πιπιλα σώζει, καθώς πιπιλοντας ανακουφίζομαι αφου εκκρίνεται σάλιο... 

Και η όρθια στάση για ένα μισάωρο μετά το γευμα. Όταν τη ξαπλώσεις, να δεις ότι δυσανασχετεί σήκωσε την και χτυπα την στη πλατξ, μπορεί να θέλει να ρευτεις. Γενικά τα μωρά με γοπ θέλουν καλό και συχνότητα ρεψιμο. Και μικρα και συχνά γευματα. Τι γάλα πινει? Θηλάζει? 

Πάντως οι γιατροί τα λένε πολυ σωστά και όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις τόσο δεν θα υποφέρει το μωρό σας... Κάνε υπομονή και μετά τους έξι μήνες στρώνει.

Κοριτσια μου ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θηλαζω αποκλειστικά και τρωει παααρα πολυ, για να μην πω σχεδόν όλη μέρα. Προσπαθω να την σηκώνω να ρευεται και να μένει κανενα 10λεπτο όρθια όταν τρωει για να μην το πίνει μονορούφι αλλα δεν πιάνει πάντα γιατι κάποιες φορές χτυπιέται να φαει. Τα υπόλοιπα που συνιστούν για την παλινδρομηση τα κανω αλλα μεγάλη διαφορά δεν βλέπω. Και στο ρεψιμο φαίνεται να ενοχλείται πολύ, δεν κλαίει βεβαια αλλα κάνει απότομες κινήσεις. Ο ύπνος όμως είναι πρόβλημα γιατι δεν μπορούμε να ξεκουραστουμε. Ελπιζω να στρώσει σιγά σιγά. Τωρα τελευταία μάλιστα, δεν κάνει γουλιτσες αλλα ακούω ότι ανεβαίνει και κατεβαίνει το γάλα κάποιες φορές που μάλλον είναι χειρότερο.

  • Μου αρέσει 2

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημέρα κορίτσια! 

Και μένα ξυπνάει το βράδυ από τα Πονακια τα εντερικα του! Ότι θα περιμένα με χαρά τις κλανιτσες του μικρού μου ούτε π το φαντάζομουν.

Σήμερα πήγαμε να του πάρουν αίμα γιατί ο ίκτερος αν κ μειώθηκε έχει μείνει λίγο ακόμα..

Χθες έγινε ο δικός μου 30 ημερών.. Πριν μια εβδ. Ήταν 3800..γεννήθηκε 3300 αλλά βγήκε 3100..πηρε ένα 3ποντο.κ γενικα ο γιατρός μας είπε ότι είναι στις μεσαίες καμπύλες!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδιααα :)

@Elinita κανε λίγο υπομονή κ όπως σου ρα λέει κ η @Nina13. Συχνό ρέψιμο κ όρθια. Αστη να θηλάσει ένα τεταρτακι να χορτάσει λίγο κ σήκωσε τη. Προσπάθησε κ βλέπεις! Κι η δικιά μ βογκαει κάπως το βράδυ γτ τη κρατάω κ νιώθω τα χέρια μ να χαλαρώνουν από τη νύστα κ τη βάζω κάτω μην μου πέσει. Εγώ βάλει στη κούνια αυτό το μαξιλάρι για ανάκληση κ έβαλα τώρα κι ένα σφηνάκι για να τη κρατάει στο πλάι. Δοκίμασε κι αυτά. Εμείς δν έχουμε τόσο θέμα δλδ δν το νοιώθω να ανεβαίνει αλλά κάνει γουλιτσες. 

@Anastasia05 κι εμένα το σπίτι είναι μερικές φορές σαν βομβαρδισμενο τοπίο! Αχαχα! Κυρίως παιχνίδια παντού! Δεν πειράζει ας χαρουνε τα ζουζουνια μας! Χθες ο μικρός μ ήθελε να κοιμηθεί αγκαλιά με 1 ψωμάκι...αντιλαμβανεσαι τι ψίχουλο κ κακό βρήκα... αχαχα

Να στλολισω δν πρόλαβα ακόμα κι όλο το σκέφτομαι!

@Martiκαλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας. Θα τη πας στο μικροβιολογο ή θα έρθει γιατρός σπίτι? Θέλω να κάνω στον μεγάλο κ προβληματίζομαι. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημερουδιααα :)

@Elinita κανε λίγο υπομονή κ όπως σου ρα λέει κ η @Nina13. Συχνό ρέψιμο κ όρθια. Αστη να θηλάσει ένα τεταρτακι να χορτάσει λίγο κ σήκωσε τη. Προσπάθησε κ βλέπεις! Κι η δικιά μ βογκαει κάπως το βράδυ γτ τη κρατάω κ νιώθω τα χέρια μ να χαλαρώνουν από τη νύστα κ τη βάζω κάτω μην μου πέσει. Εγώ βάλει στη κούνια αυτό το μαξιλάρι για ανάκληση κ έβαλα τώρα κι ένα σφηνάκι για να τη κρατάει στο πλάι. Δοκίμασε κι αυτά. Εμείς δν έχουμε τόσο θέμα δλδ δν το νοιώθω να ανεβαίνει αλλά κάνει γουλιτσες. 

@Anastasia05 κι εμένα το σπίτι είναι μερικές φορές σαν βομβαρδισμενο τοπίο! Αχαχα! Κυρίως παιχνίδια παντού! Δεν πειράζει ας χαρουνε τα ζουζουνια μας! Χθες ο μικρός μ ήθελε να κοιμηθεί αγκαλιά με 1 ψωμάκι...αντιλαμβανεσαι τι ψίχουλο κ κακό βρήκα... αχαχα

Να στλολισω δν πρόλαβα ακόμα κι όλο το σκέφτομαι!

@Martiκαλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας. Θα τη πας στο μικροβιολογο ή θα έρθει γιατρός σπίτι? Θέλω να κάνω στον μεγάλο κ προβληματίζομαι. 

Ναι ,παιχνίδια παντού!!!! Δεν μαζεύεται με τίποτα!!! Ήρθε κ πήρε η μαμά μου τον μεγάλο μου για μια μέρα κ ξεκίνησα να μαζεύω οοοοολα τα παιχνίδια κ να κάνω γενικά δουλίτσες!

Εννοείται αν θέλει να φάει κάτι του χεριού,το βουτάει κ κάνει βόλτα σε όλο το σπίτι!!! :shock:

Κ εμένα δυσκολεύεται το νινακι με τον ύπνο . Τα βράδια μας είναι πιο εύκολα, η μέρα είναι ζορικη 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα είπε:

Ερώτηση: όσα μωράκια έχουν κλείσει 2 μηνών τους αλλάξατε θηλή στο μπιμπερό? Πνιγονται? Πήρα 2+ και 0-6 και λέω να δοκιμάσω τον άλλο μήνα.

Φιλεναδιτσα μου δε ξέρω..επειδή θηλάζω φοβάμαι να του αλλάξω γμτ θηλή στο μπιμπερό μήπως με τη μεγαλύτερη ροή του φαίνεται κουραστικό το ζυζι μετα..

Οπότε θα συνεχίσω με αυτή αφού πίνει μια χαρά προς το παρόν κ βλέπουμε..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ερώτηση: όσα μωράκια έχουν κλείσει 2 μηνών τους αλλάξατε θηλή στο μπιμπερό? Πνιγονται? Πήρα 2+ και 0-6 και λέω να δοκιμάσω τον άλλο μήνα.

Εγώ αυτή που του έχω είναι από 0 το small που είναι για μητρικό γάλα. Δεν έχω σκοπό να την αλλάξω αλλάξω σύντομα. Αν ξεκινήσει γάλα σκόνη τον επόμενο μήνα, σίγουρα θα του βάλω την medium

Δεν ξέρω καθόλου πως κ πότε αλλάζουν αυτά..

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Christinα είπε:

Καλημερουδιααα :)

@Elinita κανε λίγο υπομονή κ όπως σου ρα λέει κ η @Nina13. Συχνό ρέψιμο κ όρθια. Αστη να θηλάσει ένα τεταρτακι να χορτάσει λίγο κ σήκωσε τη. Προσπάθησε κ βλέπεις! Κι η δικιά μ βογκαει κάπως το βράδυ γτ τη κρατάω κ νιώθω τα χέρια μ να χαλαρώνουν από τη νύστα κ τη βάζω κάτω μην μου πέσει. Εγώ βάλει στη κούνια αυτό το μαξιλάρι για ανάκληση κ έβαλα τώρα κι ένα σφηνάκι για να τη κρατάει στο πλάι. Δοκίμασε κι αυτά. Εμείς δν έχουμε τόσο θέμα δλδ δν το νοιώθω να ανεβαίνει αλλά κάνει γουλιτσες. 

@Anastasia05 κι εμένα το σπίτι είναι μερικές φορές σαν βομβαρδισμενο τοπίο! Αχαχα! Κυρίως παιχνίδια παντού! Δεν πειράζει ας χαρουνε τα ζουζουνια μας! Χθες ο μικρός μ ήθελε να κοιμηθεί αγκαλιά με 1 ψωμάκι...αντιλαμβανεσαι τι ψίχουλο κ κακό βρήκα... αχαχα

Να στλολισω δν πρόλαβα ακόμα κι όλο το σκέφτομαι!

@Martiκαλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας. Θα τη πας στο μικροβιολογο ή θα έρθει γιατρός σπίτι? Θέλω να κάνω στον μεγάλο κ προβληματίζομαι. 

Βγήκαν κιόλας τα αποτελέσματα και είναι πολύ καλά. Ο ίκτερος είναι από το θηλασμο και όχι από παθολογικά αιτία! Άσε και γω προβλήματιστηκα πολύ. Θέλει 2ατομα για τα βρέφη.. Πηγα την παρασκευη στο μικροβιολογικο της γειτονιάς μ αφού τους είχα ρωτήσει αν παίρνουν αίμα από βρεφη και μου Χαν πει εννοείται..δε τα καταφέραν δε βρισκσαν φλέβα.. φάγαμε ταλαιπωρία.. Τελικά πήγα εκεί π γέννησα κ στο λεπτό πήραν αίμα από το χέρι του μωρό χώρις κλάμα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Βγήκαν κιόλας τα αποτελέσματα και είναι πολύ καλά. Ο ίκτερος είναι από το θηλασμο και όχι από παθολογικά αιτία! Άσε και γω προβλήματιστηκα πολύ. Θέλει 2ατομα για τα βρέφη.. Πηγα την παρασκευη στο μικροβιολογικο της γειτονιάς μ αφού τους είχα ρωτήσει αν παίρνουν αίμα από βρεφη και μου Χαν πει εννοείται..δε τα καταφέραν δε βρισκσαν φλέβα.. φάγαμε ταλαιπωρία.. Τελικά πήγα εκεί π γέννησα κ στο λεπτό πήραν αίμα από το χέρι του μωρό χώρις κλάμα! 

Τι εννοείς από τον θηλασμό?? Για πες..

Ταλαιπώρησαν το μαναρακι...εγώ πήγα κάπου δοκιμασμένα κ βρήκαν αμέσως. Για να πάρουν από μωρό πρέπει να έχουν εμπειρία πως το κάνουν χωρίς να ξέρουν καλά..:(

Τουλάχιστον βρήκες κ δε θα ταλαιπωρηθεί όποτε χρειαστεί παλι.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Christinα είπε:

Ερώτηση: όσα μωράκια έχουν κλείσει 2 μηνών τους αλλάξατε θηλή στο μπιμπερό? Πνιγονται? Πήρα 2+ και 0-6 και λέω να δοκιμάσω τον άλλο μήνα.

Εγώ από ημερών του έβαλα την chicco για 2 μηνων γιατί με την 0 εκανε 100 ώρες. Δοκίμασα και την 4 προχτες αλλά πνιγόταν κ το άφησα για αργοτερα. Δεν θηλάζω οπότε δεν φοβάμαι μήπως η μεγαλύτερη ροή προκαλέσει σύγχυση.

  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ που πήρα μεγαλύτερα μπουκάλια έβαλα τις πιπίλες των μικρότερων (της ίδιας εταιρείας) οπότε τρώμε ακόμα με την 1 και δεν λερωνεται καθόλου. Έχω δοκιμάσει και την 2 και τρώει κανονικότατα αλλά λερωνεται λίγο. Της φεύγει γάλα. 

  • Ευχαριστώ 1

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Α κορίτσια μου ευχαριστώ! Κι εγώ επειδή θηλάζω, φοβάμαι μην βολευτεί! Θα δοκιμάσω από Δεκέμβρη που θα γίνουμε 2 μηνών. Εν τω μεταξύ έχω 3 μάρκες να δω ποια θα τη βολέψει. Βλέπω ότι πλέον μάλλον θέλει 150ml όταν τρώει μπιμπερό κ έβγαλα κ τα πιο μεγάλα για τη μπουλουκα μου!

Άλλο τώρα! Λοιπόν έφτιαξα σήμερα τη σούπα με το φιλέτο μπακαλιάρου που έλεγε η @P.L.L.! Γιαμι πολύ νόστιμη! Με κατεψυγμένο δν είχα ξανακάνει κ είναι πολύ βολικό να το έχεις ανά πάσα ώρα! Ευχαριστώ κορίτσι! Τώρα για την παραγωγή δν ξέρω να σας πω...δν ξέρω αν θα το καταλάβω!

Για πείτε καμμία συνταγή κάτι δικό σας ασυνήθιστο που φτιάχνετε κ εύκολο! Κολλάει το μυαλό ώρες ώρες κ βαριέσαι τα ίδια κ τα ίδια! Εγώ π.χ φτιάχνω σούπα με λαχανικά σαν ψαρόσουπα αλλά χωρίς ψάρι. Πατάτα, καρότο,κολοκύθι, σελερι κ λίγο κριθαράκι. Τα τσιγαριζω ελαφρώς στην αρχή κ στο τέλος μαζί με το λεμόνι λιώνω στο μουλτι λίγο πατάτα κ καρότο ( κ κολοκύθι για να μη το βλέπει ο μικρος)για να είναι πιο βελούδινη ! Α κ γαριδοσουπα παρόμοια!

 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Α κορίτσια μου ευχαριστώ! Κι εγώ επειδή θηλάζω, φοβάμαι μην βολευτεί! Θα δοκιμάσω από Δεκέμβρη που θα γίνουμε 2 μηνών. Εν τω μεταξύ έχω 3 μάρκες να δω ποια θα τη βολέψει. Βλέπω ότι πλέον μάλλον θέλει 150ml όταν τρώει μπιμπερό κ έβγαλα κ τα πιο μεγάλα για τη μπουλουκα μου!

Άλλο τώρα! Λοιπόν έφτιαξα σήμερα τη σούπα με το φιλέτο μπακαλιάρου που έλεγε η @P.L.L.! Γιαμι πολύ νόστιμη! Με κατεψυγμένο δν είχα ξανακάνει κ είναι πολύ βολικό να το έχεις ανά πάσα ώρα! Ευχαριστώ κορίτσι! Τώρα για την παραγωγή δν ξέρω να σας πω...δν ξέρω αν θα το καταλάβω!

Για πείτε καμμία συνταγή κάτι δικό σας ασυνήθιστο που φτιάχνετε κ εύκολο! Κολλάει το μυαλό ώρες ώρες κ βαριέσαι τα ίδια κ τα ίδια! Εγώ π.χ φτιάχνω σούπα με λαχανικά σαν ψαρόσουπα αλλά χωρίς ψάρι. Πατάτα, καρότο,κολοκύθι, σελερι κ λίγο κριθαράκι. Τα τσιγαριζω ελαφρώς στην αρχή κ στο τέλος μαζί με το λεμόνι λιώνω στο μουλτι λίγο πατάτα κ καρότο ( κ κολοκύθι για να μη το βλέπει ο μικρος)για να είναι πιο βελούδινη ! Α κ γαριδοσουπα παρόμοια!

 

Πατάτες με αυγά!!! Δύο λέξεις χιλιάδες συναισθηματα!:wub:

Αυτό που λες με λαχανικά το κάνω στον φούρνο(χωρίς κριθαράκι με μελιτζάνες,πιπεριές κνοτο έχω). Κ με μανιτάρια ή λουκάνικο για γεύση.

Ομελέτα! Με ότι έχεις,κανεις ωραία ομελέτα φούρνου ή στο τηγάνι.

Μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα από φρέσκια ντομάτα κ τυρί τριμμένο.

Τορτίγιες με ότι έχεις στο ψυγείο .εγω τις έχω δοκιμάσει κ γεμιστές με τυρί μπεσαμέλ ζαμπόν,όπως κάνουμε τις κρέπες κ ήταν τέλειες. Που χρόνος να κάνω δικές μου κρέπες????

Είχε γεύση ρε συ η σούπα με το φιλέτο?? Με πήρανε από τα μούτρα εδώ,και που έχουμε τη θάλασσα δίπλα,κ τόσα ψαράδικα ,κ αν το πάρεις κατεψυγμένο είναι ωραίο για ψήσιμο μόνο κλπ. Μου κόψανε τη φορά, αλλά θα το δοκιμάσω γιατί μου έχει καρφωθεί στο μυαλό!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ωραία φαγακια!!! Λίγο πολύ τα κάνω κι εγώ έτσι αλλά ξερεις τι μ καρφώθηκε από όλα...οι τύπου κρέπες...Για πες μαλακωνουν? Τις βάζεις φούρνο, ε? Ετοιμάζω λίστα για σουπερμάρκετ.! Εγώ αλοιφω αβοκάντο στην αραβική πίτα κι από πάνω ομελέτα κ 1 φέτα τυράκι τοστ κ το τυλιγω, μ αρέσει για πρωινό.

Είχε πλούσια γεύση μπακαλιάρου,ωραίο!& να φανταστείς 1 κομμάτι έβαλα. Θα το ξαναφτιαξω! Κι εμείς εδώ έχουμε φρέσκα  κ δν παίρνωκατεψυγμένα αλλά μια χαρά είναι! 

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Α κορίτσια μου ευχαριστώ! Κι εγώ επειδή θηλάζω, φοβάμαι μην βολευτεί! Θα δοκιμάσω από Δεκέμβρη που θα γίνουμε 2 μηνών. Εν τω μεταξύ έχω 3 μάρκες να δω ποια θα τη βολέψει. Βλέπω ότι πλέον μάλλον θέλει 150ml όταν τρώει μπιμπερό κ έβγαλα κ τα πιο μεγάλα για τη μπουλουκα μου!

Άλλο τώρα! Λοιπόν έφτιαξα σήμερα τη σούπα με το φιλέτο μπακαλιάρου που έλεγε η @P.L.L.! Γιαμι πολύ νόστιμη! Με κατεψυγμένο δν είχα ξανακάνει κ είναι πολύ βολικό να το έχεις ανά πάσα ώρα! Ευχαριστώ κορίτσι! Τώρα για την παραγωγή δν ξέρω να σας πω...δν ξέρω αν θα το καταλάβω!

Για πείτε καμμία συνταγή κάτι δικό σας ασυνήθιστο που φτιάχνετε κ εύκολο! Κολλάει το μυαλό ώρες ώρες κ βαριέσαι τα ίδια κ τα ίδια! Εγώ π.χ φτιάχνω σούπα με λαχανικά σαν ψαρόσουπα αλλά χωρίς ψάρι. Πατάτα, καρότο,κολοκύθι, σελερι κ λίγο κριθαράκι. Τα τσιγαριζω ελαφρώς στην αρχή κ στο τέλος μαζί με το λεμόνι λιώνω στο μουλτι λίγο πατάτα κ καρότο ( κ κολοκύθι για να μη το βλέπει ο μικρος)για να είναι πιο βελούδινη ! Α κ γαριδοσουπα παρόμοια!

 

Λοιπόν, εγώ σήμερα θα φτιάξω κριθαροτο με γαρίδες. Πολύ νόστιμο! Προχθες έφτιαξα σούπα βελουτε με κίτρινη κολοκύθα. Υπέροχη βγήκε! Επισης εχθές έφτιαξα τούρτα και χριστουγεννιάτικα τυροπιτάκια γιατί η κόρη μου έγινε δυο ετών! 

Α, επισης φτιάχνω στον φούρνο πολύ ωραία τσιπς πατάτας και γλυκοπατατας. Πεντανόστιμα και πιο υγιεινά φυσικά από τηγανητά. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...