Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, OctoberMom είπε:

Καλημέρααα! Μετά απο νύχτα μαραθώνιου θηλασμού... Φωναξα στον άντρα μου απ'τα νευρα μου κ τωρα το πρωί του απολογούμαι :

-"Βγαζω νύχια όταν δεν κοιμάμαι ε??" 

-"Γκασμάδες...".

@Christinα, @elenioz Βασικά δεν έρχεσαι σχεδόν καθόλου σ'επαφή... Έχεις την πάνα απο fleece ή πετσετέ ύφασμα (το λεω γιατί με τον όρο "υφασμάτινη" μπορεί να φαντάζεστε κάτι διαφορετικό!) η οποια έχει κι επίθεμα μέσα για να κρατάει τα τσισα (ή βαζεις εσύ δικό σου/δεύτερο).

Κι απο πάνω βαζεις κάτι σαν χαρτί κουζινας (αυτό το ρολό της popolini) το οποίο συγκρατεί τα κακά. Το οποίο μόλις ανοιγεις την πάνα το πετάς. Κι απλά πλένεις την πάνα με τα τσισα.

Παρένθεση: Τότε με το περιβόητο σύγκαμα, σταμάτησα τα χαρτάκια κι έβαλα κάτι υφασμάτιμα πλενόμενα για τα κακά (για να ναι πιο απαλά στο δέρμα του μωρου), πάλι καλά μου τα χε βάλει στο πακέτο μια κυρία που μου πούλησε τις δικες της!

Το τόλμησα γιατί ειχα διαβάσει οτι τα κακά των αποκλειστικά θηλαζόμενων είναι υδατοδιαλυτά... Δεν ξέπλυνα τίποτα, τα έπλυνα μαζι με τις πάνες στους 40 κι όντως βγήκαν κάτασπρα και καθαρά! Μετά απ'αυτό το πείραμα νομίζω πλέον οτι για μέσα στην ημέρα έτσι θα κάνω κ θα βάζω χαρτάκι τη νύχτα! 

 

Έτσι όπως μας το λες ακούγεται πολύ καλύτερα. Δεν θέλεις να ξέρεις τι εικόνα είχα εγώ στο μυαλό μου για το πλύσιμο κ την κατάσταση της πανας :lol: 

@Jasmine@ Αχουυ πόσο μεγάλωσαν ! Να περνάτε όμορφα! Είναι ήσυχες; 

@Vivi8 Κορίτσι μου εγώ βλέπω ότι είστε πάρα πολύ καλά στα κιλά (χωρίς να είμαι γιατρός κ να ξέρω) μην μπαίνεις στο τρυπάκι να μετράς την μικρή συνέχεια γτ θα σου φέρνει περισσότερο άγχος. Στο στήθος μπορεί να θέλει να είναι συνέχεια κ για άλλους λόγους εκτός από το να φάει. Κ εγώ στις αρχές είχα το ίδιο άγχος μέχρι που το πήρα απόφαση. Ότι θα υπάρχουν μέρες που θα είναι μονο κολλημένη στο ζυζί άλλες που μπορεί να κλαίει πάνω του, κ άλλες φυσιολογικές. Όπως λέει και η Χριστίνα αν νιώθεις τόσο ότι δεν χορταινει δώσε 2 φορές πχ την ημέρα φόρμουλα κ μετά στήθος. Η στην τελική αν νιώθεις ότι δεν αντέχεις πλέον σταδιακά το γυρνάς και εντελώς στην σκόνη. Χωρίς καθόλου τύψεις! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Να σε ρωτησω στους 40 με συμβατικό απορρυπαντικό ή  αυτο με το σαπουνι που λέγαμε κάποτε ως εγκυουλες? Ρε συ εμενα απο ρουχαλακι δν μου εχει βγει εντελως λεκες απο κακακια(αυτα τα τζουσι βρεφικά απο θηλασμο),στους 60 και με baby pl@νeτ.

Ναι ναι, ένα καπάκι υγρό "Αφρός Μασσαλιας", στους 40, 800 στροφές. Τι να πω, ίσως είναι ειδικά για να φευγουν εύκολα, αλλά στα πανάκια αυτά δεν έμεινε τιποτα, ούτε σε μια πάνα που ακούμπησα (σα χαζή...) άπλυτη τη μπέμπα όταν έβγαλα το χαρτάκι...

Απο ρουχαλάκι επίσης, τότε με τη σκ@τοπλημμύρα της μίας χρήσης στην πλάτη, στους 40 με το σαπούνι που φτιάχνω (τρίμμα πράσινου κ αιθέρια έλαια) έφυγε κανονικά... Συνθετικό ήταν το υλικό?

Σε φόρουμ για πλενόμενες πάνες για λεκέδες απο κακα συμβουλεύανε να τις βγάλεις στον ήλιο πάντως...


JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Ναι ναι, ένα καπάκι υγρό "Αφρός Μασσαλιας", στους 40, 800 στροφές. Τι να πω, ίσως είναι ειδικά για να φευγουν εύκολα, αλλά στα πανάκια αυτά δεν έμεινε τιποτα, ούτε σε μια πάνα που ακούμπησα (σα χαζή...) άπλυτη τη μπέμπα όταν έβγαλα το χαρτάκι...

Απο ρουχαλάκι επίσης, τότε με τη σκ@τοπλημμύρα της μίας χρήσης στην πλάτη, στους 40 με το σαπούνι που φτιάχνω (τρίμμα πράσινου κ αιθέρια έλαια) έφυγε κανονικά... Συνθετικό ήταν το υλικό?

Σε φόρουμ για πλενόμενες πάνες για λεκέδες απο κακα συμβουλεύανε να τις βγάλεις στον ήλιο πάντως...

Βαμβακερό ζιπουνακι , ετσι της ειχαν φυγει στη πλάτη λιγο. Βέβαια στεγνωσε,δν το έπλυνα κατ ευθείαν κ τη πατησα. Αμυδρα φαίνεται αλλα υπαρχει! Θα το δοκιμασω αυτο η το βιονολ αναλογα τα κέφια. 

Και που λες @Anastasia05 οι τορτιγιες που λέγαμε έγιναν τυπου κρέπα με πραλινα κ μπανάνα! Μα δοκιμαστε βρε κορίτσια τη νουκρεμα τη διχρωμη, επαθα πλακα...εξ ου κ η μεσημεριατικη λογοδιαροια! Θυμηστε μ να μν γκρινιάξω αυριο οτι δν κοιμάται το παιδι μ...θα ξερω οτι είναι απ τη πολλη σοκολάτα...

  • Χαχα 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

@Vivi8 αγαπημένη μου 8η&9η εβδομάδα είναι αλματακι που πάντα εκεί θέλουν πιο πολύ φαι/στήθος κτλ γτ αναπτύσσονται!! Συμφωνώ με την φίλη μας @elenioz 5 κιλά όντως είναι καλά φίλη εμένα είναι 5200 που είναι συνομήλικα κ είναι κ αγοράκι που γενικά είναι πιο ανεπτυγμένα συνήθως!

Βέβαια κατανοώ το φόβο σου γτ κ εγώ του δίνω 1 αντλημενο το μεσημέρι κ 1 ξένο το βράδυ. Πάντα πριν θηλάζει όσο θέλει(γτ δε θέλω να ξεχάσει το ζυζι ,συνήθως κάθεται 10'+- κ μετά δίνω μπουκάλι) τρώει από 120-150 συνήθως.

Άρα φτιάχνε κατ εμέ 150 κ όσο πιει χωρίς πίεση!! Επίσης σαν γενικός κανόνας τα μλ που πρέπει να παίρνουν μες τη μέρα είναι τα κιλά τους ×150.. εσένα δλδ στα 5κιλα 750γρ +- πάντα !!

Υγ: να το συζητήσεις γενικώς κ με τον παιδίατρο σου φίλη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Βαμβακερό ζιπουνακι , ετσι της ειχαν φυγει στη πλάτη λιγο. Βέβαια στεγνωσε,δν το έπλυνα κατ ευθείαν κ τη πατησα. Αμυδρα φαίνεται αλλα υπαρχει! Θα το δοκιμασω αυτο η το βιονολ αναλογα τα κέφια. 

Και που λες @Anastasia05 οι τορτιγιες που λέγαμε έγιναν τυπου κρέπα με πραλινα κ μπανάνα! Μα δοκιμαστε βρε κορίτσια τη νουκρεμα τη διχρωμη, επαθα πλακα...εξ ου κ η μεσημεριατικη λογοδιαροια! Θυμηστε μ να μν γκρινιάξω αυριο οτι δν κοιμάται το παιδι μ...θα ξερω οτι είναι απ τη πολλη σοκολάτα...

Δεν τις έχω φάει ακόμη γλυκές!!!! Θα το κάνω όμως!:) Δεν το ήξερα ότι βγαίνει ακόμη η δίχρωμη...  Εγώ είμαι team Μερέντα αλλά στη δίχρωμη λυγίζω:lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν τις έχω φάει ακόμη γλυκές!!!! Θα το κάνω όμως!:) Δεν το ήξερα ότι βγαίνει ακόμη η δίχρωμη...  Εγώ είμαι team Μερέντα αλλά στη δίχρωμη λυγίζω:lol:

Κορίτσια, βρήκα στον Άλφα Β την κρέμα κάστανο που κουτάλιζα στη Γαλλία... Ο,τιδήποτε άλλο ωχριά μπροστά της! Τη βγαζει και η Bonne Maman νομίζω πλέον!

  • Χαχα 2

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

@Vivi8 αγαπημένη μου 8η&9η εβδομάδα είναι αλματακι που πάντα εκεί θέλουν πιο πολύ φαι/στήθος κτλ γτ αναπτύσσονται!! Συμφωνώ με την φίλη μας @elenioz 5 κιλά όντως είναι καλά φίλη εμένα είναι 5200 που είναι συνομήλικα κ είναι κ αγοράκι που γενικά είναι πιο ανεπτυγμένα συνήθως!

Βέβαια κατανοώ το φόβο σου γτ κ εγώ του δίνω 1 αντλημενο το μεσημέρι κ 1 ξένο το βράδυ. Πάντα πριν θηλάζει όσο θέλει(γτ δε θέλω να ξεχάσει το ζυζι ,συνήθως κάθεται 10'+- κ μετά δίνω μπουκάλι) τρώει από 120-150 συνήθως.

Άρα φτιάχνε κατ εμέ 150 κ όσο πιει χωρίς πίεση!! Επίσης σαν γενικός κανόνας τα μλ που πρέπει να παίρνουν μες τη μέρα είναι τα κιλά τους ×150.. εσένα δλδ στα 5κιλα 750γρ +- πάντα !!

Υγ: να το συζητήσεις γενικώς κ με τον παιδίατρο σου φίλη!

Καλά εννοείται την Τετάρτη που έχουμε εμβόλιο θα το συζητήσουμε.

Παντως τώρα το απόγευμα τη θήλασα και μετά έβγαλα θήλαστρο. Έβγαλα και από τα δυο μόλις 60ml. Δεν ξέρω αν είναι λογικό επειδή μόλις είχα θηλάσει από το ένα. Τέλος πάντων βλέποντας και κάνοντας. 
Σας ευχαριστώ όλες για τη βοήθεια και τις απαντήσεις σας!


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλά εννοείται την Τετάρτη που έχουμε εμβόλιο θα το συζητήσουμε.

Παντως τώρα το απόγευμα τη θήλασα και μετά έβγαλα θήλαστρο. Έβγαλα και από τα δυο μόλις 60ml. Δεν ξέρω αν είναι λογικό επειδή μόλις είχα θηλάσει από το ένα. Τέλος πάντων βλέποντας και κάνοντας. 
Σας ευχαριστώ όλες για τη βοήθεια και τις απαντήσεις σας!

Καλέ τόσο βγάζω κ εγώ συνήθως!! Σε τρελά κέφια 100 κάτι.. το πρωί κυρίως..

Έχουμε ξανά πει βρε δεν είναι δείκτης του πόσο έχουμε το θηλαστρο γτ βγάζει μόνο το 70% μάξιμουμ κ δεν έχει την ιδιότητα να παράγει ταυτόχρονα φρέσκο όπως όταν θηλάζει το μωρό:)

Αλλά σε κατάλαβαινω είναι δύσκολος κ αγχωφικος ο θηλασμός για αυτό κ εγώ δίνω κ δυο μπιμπερό γτ είμαι αγχωτική! Οποτε ή κάνε υπομονή κ συνέχισε σταθερά θηλασμό εφόσον αυξάνει κιλακια η ξεκινά όπως σήμερα κ δίνε συμπληρωμα μπιμπερό αφού έχει θηλάσει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλέ τόσο βγάζω κ εγώ συνήθως!! Σε τρελά κέφια 100 κάτι.. το πρωί κυρίως..

Έχουμε ξανά πει βρε δεν είναι δείκτης του πόσο έχουμε το θηλαστρο γτ βγάζει μόνο το 70% μάξιμουμ κ δεν έχει την ιδιότητα να παράγει ταυτόχρονα φρέσκο όπως όταν θηλάζει το μωρό:)

Αλλά σε κατάλαβαινω είναι δύσκολος κ αγχωφικος ο θηλασμός για αυτό κ εγώ δίνω κ δυο μπιμπερό γτ είμαι αγχωτική! Οποτε ή κάνε υπομονή κ συνέχισε σταθερά θηλασμό εφόσον αυξάνει κιλακια η ξεκινά όπως σήμερα κ δίνε συμπληρωμα μπιμπερό αφού έχει θηλάσει!

Τελικά ποιο γάλα σε σκόνη δίνεις?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τελικά ποιο γάλα σε σκόνη δίνεις?

ΑλλαξΑ το φρεζυλακ γτ επηρεάστηκα η μάνα με αυτά που λέγαμε αλλά συνέχισα με κατσικίσιο γτ το έχει μάθει ο μπέμπης κ το ph του είναι πολύ πιο κοντά στο μητρικό..κ επειδή θηλάζω παράλληλα δε θέλω να μπερδεύεται πολύ..

Μετά από έρευνα κατέληξα προς το παρόν στο Holle κατσικισιο βιολογικό από την Ελβετία. Γενικώς εταιρεία με άριστες κριτικές κ στη χώρα της(έχω θεία που μένει εκεί κ το έψαξε κ εκείνη..) οπότε είμαι σε αυτό εδώ κ ένα μήνα πλέον..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

ΑλλαξΑ το φρεζυλακ γτ επηρεάστηκα η μάνα με αυτά που λέγαμε αλλά συνέχισα με κατσικίσιο γτ το έχει μάθει ο μπέμπης κ το ph του είναι πολύ πιο κοντά στο μητρικό..κ επειδή θηλάζω παράλληλα δε θέλω να μπερδεύεται πολύ..

Μετά από έρευνα κατέληξα προς το παρόν στο Holle κατσικισιο βιολογικό από την Ελβετία. Γενικώς εταιρεία με άριστες κριτικές κ στη χώρα της(έχω θεία που μένει εκεί κ το έψαξε κ εκείνη..) οπότε είμαι σε αυτό εδώ κ ένα μήνα πλέον..

 

Ενδιαφέρον!! Το αποθηκευσα;-)

Καλά έκανες κ το άλλαξες γιατί για να ακούγεται κάτι, κάτι παίζει.

Ρωτάω τι δινεις γιατί όταν ρώτησα την παιδίατρο ποιο προτείνει,δεν πρότεινε κανένα συγκεκριμένο! 'Το δικό σου' μου λέει κ όταν γυρίσω δουλειά βλέπουμε:P Κ εντάξει να μη πιέζομαι με τις αντλήσεις κ θα το δούμε εκείνη τη στιγμή:) 

Εγώ πάω κ της λέω διάφορες εταιρείες για να μου πει γνώμη. 

Online το αγοράζεις ε? Ο μικρός τα δέχτηκε το ίδιο κ τα δυο?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια! 

Για τα λερωμένα φορμακια  , εγώ πρώτα τα τρίβω με πράσινο σαπούνι κ μετά στο πλυντήριο με αρκαδι απορρυπαντικό το πράσινο στους 40 βαθμούς . Δεν μένει τίποτα!!!

@Anastasia05 τι τυχερή που είσαι.  Εμένα ο μεγάλος κοιμάται 1 την νύχτα κ μέχρι να κοιμηθεί  , ξυπνάει  κ τη μπέμπα..

@Renez  ποσό ήταν  ο μπέμπης σου σε βάρος? Εμένα ήταν 5200 κ 59 εκ κ μου φάνηκε ότι πήρε λίγο ..Ο γιος μου ήταν 5800 ,2 μηνών κ τα συγκρίνω κ τα δύο. Το κακό είναι ότι η μπέμπα δεν δέχεται πλέον ξένο κ μπιμπερό..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Anastasia05 said:

Κάθε φορα που κάνει τσισα? Πόσες φορές τον αλλάζεις μέσα στη μέρα περίπου?

Ειναι κ στο παιδί . Ο πρώτος μου ποτέ δεν είχε ενόχληση από τη πάνα,ότι κ να ειχεμέσα.:P Ο μικρός νευριάζει κ ενοχλείται συχνά από την πάνα του.

Καμιά 15αριά! Δεν μπορώ να τον αφήσω παραπάνω κιόλας γιατί αλλιώς ξεχειλίζει κ βγαίνουν έξω από την πάνα και λερώνει τα ρούχα του, σεντόνια, καναπέδες, εμάς... ό,τι έρθει σε επαφή γενικά.

 

12 hours ago, Marti said:

Eμενα ρε γ@@ο δε με χει βόλεψει.. 

Ούτε εμένα, καθόλου, κάτι θα κάνω λάθος μάλλον.:unsure:

 

8 hours ago, OctoberMom said:

Κορίτσια, βρήκα στον Άλφα Β την κρέμα κάστανο που κουτάλιζα στη Γαλλία... Ο,τιδήποτε άλλο ωχριά μπροστά της! Τη βγαζει και η Bonne Maman νομίζω πλέον!

Τυχερή!!! Εγώ δε μπορώ να βρω τίποτα αντίστοιχο εδώ.:sad: Έψαχνα τις προάλλες για να επιχειρήσω να φτιάξω τσουρέκι με λευκή σοκολάτα και κάστανο (σαν το αγαπημένο μου από τον Τερκενλή), αλλά τζίφος!


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ενδιαφέρον!! Το αποθηκευσα;-)

Καλά έκανες κ το άλλαξες γιατί για να ακούγεται κάτι, κάτι παίζει.

Ρωτάω τι δινεις γιατί όταν ρώτησα την παιδίατρο ποιο προτείνει,δεν πρότεινε κανένα συγκεκριμένο! 'Το δικό σου' μου λέει κ όταν γυρίσω δουλειά βλέπουμε:P Κ εντάξει να μη πιέζομαι με τις αντλήσεις κ θα το δούμε εκείνη τη στιγμή:) 

Εγώ πάω κ της λέω διάφορες εταιρείες για να μου πει γνώμη. 

Online το αγοράζεις ε? Ο μικρός τα δέχτηκε το ίδιο κ τα δυο?

Ναι από το ίντερνετ..δε το βρίσκω εύκολα σε φυσικό κατάστημα αλλά πέραν τούτου το βρίσκω κ φθηνότερα στο ίντερνετ;)

Το ίδιο ακριβώς φίλη! Τη πρώτη φορά μόνο όταν δοκίμασε το.εεπξερωαστηκε 1-2' κ μετά συνέχισε κανονικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια! 

Για τα λερωμένα φορμακια  , εγώ πρώτα τα τρίβω με πράσινο σαπούνι κ μετά στο πλυντήριο με αρκαδι απορρυπαντικό το πράσινο στους 40 βαθμούς . Δεν μένει τίποτα!!!

@Anastasia05 τι τυχερή που είσαι.  Εμένα ο μεγάλος κοιμάται 1 την νύχτα κ μέχρι να κοιμηθεί  , ξυπνάει  κ τη μπέμπα..

@Renez  ποσό ήταν  ο μπέμπης σου σε βάρος? Εμένα ήταν 5200 κ 59 εκ κ μου φάνηκε ότι πήρε λίγο ..Ο γιος μου ήταν 5800 ,2 μηνών κ τα συγκρίνω κ τα δύο. Το κακό είναι ότι η μπέμπα δεν δέχεται πλέον ξένο κ μπιμπερό..

Τη Πέμπτη 5200 κ 58.5εκ φίλη..

Γτ λίγο μωρέ? Μια χαρά είναι να δε παίρνουν πάντα το ίδιο κάθε μέρα..επίσης τα κοριτσάκια συνήθως είναι πιο μικροκαμωμένα λένε..για αυτό κ έχουν διαφορετικές καμπύλες ανάπτυξης από τα αγόρια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...