Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα! 

Μα τι καλα τα μωράκια Οκτωβρίου, αντε και τα Σεπτεμβρίου καλα ειναι...χιχιχι! Τελεια που κοιμούνται τόσες ωρες! Κι εμενα κοιμάται ενα 5ωρο τη νυχτα κ μετα ανα 3 ή 4 ωρες, τη μερα βέβαια στις 2,5-3 ωρες ζηταει φαΐ να αναπληρώσει το κενο...Αχαχαχαχ. Μπαινουν σε καποιο πρόγραμμα σιγα σιγα τα γλυκουλια μας! @marianna1986 κλαίει οταν τρωει? Μηπως δεν θελει τη θηλη του μπιμπερό? Φαση θα ειναι για ασε να περάσουν λιγες μερες!

Κοριτσια εχω βολευτει πολυ τα μαμ τα μπιμπερό. Τα προτείνω σε οσες εχουν θεμα με κολικους κ παλινδρόμηση. Δν πινει αερα κ κ βλεπω διαφορα απο αλλες μάρκες κ η θηλη τους εφαρμόζει τέλεια κ δν της τρεχει γαλατακι.

Κι εγώ τα μαμ έχω και με έχουν βολέψει παρα πολυ!!!! Παρήγγειλα και δυο suavinex για τη μόστρα αλλά τα περιμένω ακόμα από 13/11 γιατί η speedex πετάει χαρταετό! 

  • Χαχα 5

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα! 

Μα τι καλα τα μωράκια Οκτωβρίου, αντε και τα Σεπτεμβρίου καλα ειναι...χιχιχι! Τελεια που κοιμούνται τόσες ωρες! Κι εμενα κοιμάται ενα 5ωρο τη νυχτα κ μετα ανα 3 ή 4 ωρες, τη μερα βέβαια στις 2,5-3 ωρες ζηταει φαΐ να αναπληρώσει το κενο...Αχαχαχαχ. Μπαινουν σε καποιο πρόγραμμα σιγα σιγα τα γλυκουλια μας! @marianna1986 κλαίει οταν τρωει? Μηπως δεν θελει τη θηλη του μπιμπερό? Φαση θα ειναι για ασε να περάσουν λιγες μερες!

Κοριτσια εχω βολευτει πολυ τα μαμ τα μπιμπερό. Τα προτείνω σε οσες εχουν θεμα με κολικους κ παλινδρόμηση. Δν πινει αερα κ κ βλεπω διαφορα απο αλλες μάρκες κ η θηλη τους εφαρμόζει τέλεια κ δν της τρεχει γαλατακι.

Καλημερα κουκλα μου...!!! Πως ειστε? Τα παιδακια σου? Να σε ρωτησω για τα μαμ τα μπιμπερό... Είναι καλυτερα κι από αβεντ? 

Εμείς δεν έχουμε κολικους, έχουμε όμως μια μετρίου βαθμου γοπ... Αλλά μέχρι στιγμής τα δέχεται καλά τα μπιμπερό της αβεντ. 

 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλημερα κουκλα μου...!!! Πως ειστε? Τα παιδακια σου? Να σε ρωτησω για τα μαμ τα μπιμπερό... Είναι καλυτερα κι από αβεντ? 

Εμείς δεν έχουμε κολικους, έχουμε όμως μια μετρίου βαθμου γοπ... Αλλά μέχρι στιγμής τα δέχεται καλά τα μπιμπερό της αβεντ. 

 

Οπότε γιατί να αλλάξεις??

Εγώ έχω τα νουκ first choice κ είμαστε μια χαρά. Του έχω κ τη θηλή small που είναι για μητρικό/γάλα/τσάι . Τρώει ευχάριστα χωρις να έχει γουλιτσες μετα

Έχω πάρει κ dr browns αλλά δεν το έχουμε δοκιμάσει ακόμη. 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλημερα κουκλα μου...!!! Πως ειστε? Τα παιδακια σου? Να σε ρωτησω για τα μαμ τα μπιμπερό... Είναι καλυτερα κι από αβεντ? 

Εμείς δεν έχουμε κολικους, έχουμε όμως μια μετρίου βαθμου γοπ... Αλλά μέχρι στιγμής τα δέχεται καλά τα μπιμπερό της αβεντ. 

 

Δεν εχω αβεντ αλλα είναι νομίζω σαν τα τομι τιπι. Νομιζω τα μαμ ειναι καλύτερα αλλα γιατι να αλλαξεις? Κι εμενα κανει κατι μεγαλες γουλιτσες γι αυτο θορυβηθηκα. Τα νουκ δν τα θελει καθόλου παρ ολο που ξεκινησαμε μ αυτα κ εχω πολλα, τα βαζω πλεον αν ξεμεινω.


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Καλημέρα σας!

Σας γράφω για να σας αναφέρω το εξής περίεργο: εχτές το βράδυ η μικρούλα κοιμήθηκε 6 ώρες σερί! Χάρηκα αλλά συγκρατημένα! Καθ’ όλη τη διάρκεια της ημέρας κοιμήθηκε μόνο στη βόλτα με το καρότσι! Όλη την υπόλοιπη μέρα κοιμόταν όταν τη θήλαζα και μόλις την αγκαλιαζα ξυπνουσε αμέσως. Και ερχόμαστε στο σημερινό βράδυ: κοιμήθηκε από τις 11 το βράδυ μέχρι τις 7 το πρωί. 8 ώρες!!!!! Άρχισε να κάνει κάποιες κινήσεις στις 6 αλλά ξανακοιμηθηκε και έκλαψε στις 7. Μου φαίνεται απίστευτο! Μήπως έπρεπε να την ξυπνήσω να θηλάσει; Να πω ότι τελευταίο γεύμα της δίνω ξένο και πίνει γύρω στα 180 ml.

Όχι Καλε που θα ξυπνήσεις το παιδάκι... και οι δικές μου κοιμούνται μέχρι τις 9 το πρωί σερί! Εκτός κ αν έχει χαμηλό βάρος κ δεν πρέπει να χάνει γεύματα.... αν συνεχίσει να το κάνει ρωτά τον παιδίατρο για σίγουρα, κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό! Αν κ πιστεύω ότι φτιάχνει μόνο του το προγραμμα του...

επισης εμείς έχουμε δοκιμάσει nuk first choice με anticolic θηλές, dr browns(απαίσια, χύνεται γάλα στα πλαγια κ διάβασα στο Σκρουτζ κριτικές όλοι το ίδιο γράφουν) man anticolic κ της chicco! Έχουν προτίμηση στα μαμ κ στα nuk.... νομίζω πως τα mam έχουν την πιο παραπλήσια στη δικιά μας θηλή!

  • Μου αρέσει 4

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Καλημέρα! 

Μα τι καλα τα μωράκια Οκτωβρίου, αντε και τα Σεπτεμβρίου καλα ειναι...χιχιχι! Τελεια που κοιμούνται τόσες ωρες! Κι εμενα κοιμάται ενα 5ωρο τη νυχτα κ μετα ανα 3 ή 4 ωρες, τη μερα βέβαια στις 2,5-3 ωρες ζηταει φαΐ να αναπληρώσει το κενο...Αχαχαχαχ. Μπαινουν σε καποιο πρόγραμμα σιγα σιγα τα γλυκουλια μας! @marianna1986 κλαίει οταν τρωει? Μηπως δεν θελει τη θηλη του μπιμπερό? Φαση θα ειναι για ασε να περάσουν λιγες μερες!

Κοριτσια εχω βολευτει πολυ τα μαμ τα μπιμπερό. Τα προτείνω σε οσες εχουν θεμα με κολικους κ παλινδρόμηση. Δν πινει αερα κ κ βλεπω διαφορα απο αλλες μάρκες κ η θηλη τους εφαρμόζει τέλεια κ δν της τρεχει γαλατακι.

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Όντως της μαμ πήρα και εγώ μπιμπερό καμία σε σχέση με αλλά...μας βόλεψε πολύ και δεν τρέχει γαλατακια!!

5 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Vivi8 μια χαρά είσαι! Δεν χρειάζεται να ξυπνάς. Το στήθος θα προσαρμοστεί αλλά μπορείς να αντλήσεις αν νιώθεις περίεργα...

Εμένα ρε κορίτσια πλέον δεν κοιμάται μέσα στη μέρα... 3-4 μισαωρα στο πολύ κέφι μπορεί κάνα κ κάνα δίωρο! Το βράδυ κοιμάται 11-9 με δύο ξυπνήματα περίπου 4.30-7.30. Επίσης, το γάλα του δεν το πίνει μονορουφι την ημέρα, πίνει συχνά και λιγο δλδ λίγο να γκρινιάξει του χώνω μπουκαλι. Εσείς έχετε πρόγραμμα όσες δίνετε μπιμπερο; Έχουμε ένα μπουκάλι και το λιβανιζει 3-4 ώρες μέχρι να το τελειώσει.... Δεν το πίνει με τη μία ώστε μετά από 3-4 ώρες να δώσω άλλο...

Εμένα το έπινε μέχρι τώρα ..οπότε τρώμε ανα 3 η 4 ώρες... τώρα την τελευταία βδομάδα μας κάνει κάτι κολπάκια οπότε της το δίνω ξανα μετά από κανένα  20 λεπτό...ζόρικα μωράκια!!! Χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ίδια είναι στο βάρος κ ύψος  τα μωρά μας! Οπότε καλά είμαστε! Εσένα την μέρα κάθε ποτε θηλάζει? 

Πάντως ο γιος μου Δεν είχε καμία σχέση με την μπέμπα τώρα.  Τότε δν είχα μωρό μπορώ να πω!! Απλά θηλαζε συχνά την μέρα κ τη νύχτα κοιμόταν.  Μόνο αυτό.  Η μπέμπα είναι πιο ευαίσθητη.. 

Αλλά μπορώ να πω πως είναι λίγο διαφορετικά τώρα που έγινε 2 μηνών . Εσείς πως τα πάτε με τα δικά σας μωράκια?

Εμμμ κοριτσακια Άντα μου,απαιτητικες από μικρές είμαστε οι κυουριες:P

Εμένα γενικά τρώει 6-7 γεύματα το 24ωρο..3 με μπιμπερο (μεσημέρι κ τα 2 βραδυνα) κ 4 θηλασμους..βέβαια κ πριν από κάθε μπιμπερό προσφέρω στήθος..πάνω κάτω τρώει 7:30-10:30-1:30-5:30-9:30-3:30 κ ίσως 5:30..

Βέβαια έχουμε αποκλείσεις +-30' κάθε φορά αλλά κάπως έτσι κινούμαστε στο φαγητό..εσείς??

9 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Καλημέρα σας!

Σας γράφω για να σας αναφέρω το εξής περίεργο: εχτές το βράδυ η μικρούλα κοιμήθηκε 6 ώρες σερί! Χάρηκα αλλά συγκρατημένα! Καθ’ όλη τη διάρκεια της ημέρας κοιμήθηκε μόνο στη βόλτα με το καρότσι! Όλη την υπόλοιπη μέρα κοιμόταν όταν τη θήλαζα και μόλις την αγκαλιαζα ξυπνουσε αμέσως. Και ερχόμαστε στο σημερινό βράδυ: κοιμήθηκε από τις 11 το βράδυ μέχρι τις 7 το πρωί. 8 ώρες!!!!! Άρχισε να κάνει κάποιες κινήσεις στις 6 αλλά ξανακοιμηθηκε και έκλαψε στις 7. Μου φαίνεται απίστευτο! Μήπως έπρεπε να την ξυπνήσω να θηλάσει; Να πω ότι τελευταίο γεύμα της δίνω ξένο και πίνει γύρω στα 180 ml.

Συμφωνώ με τα κορίτσια να μην την ξυπνάς για φαγητό! Για να κοιμάται περισσότερο σημαίνει πως πλέον χορταινει κ πιο πολύ!!

Κ εμένα εδώ κ μια εβδομάδα δόξα τον Θεό κοιμάται 5 ώρες το λιγότερο!!

7 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Vivi8 μια χαρά είσαι! Δεν χρειάζεται να ξυπνάς. Το στήθος θα προσαρμοστεί αλλά μπορείς να αντλήσεις αν νιώθεις περίεργα...

Εμένα ρε κορίτσια πλέον δεν κοιμάται μέσα στη μέρα... 3-4 μισαωρα στο πολύ κέφι μπορεί κάνα κ κάνα δίωρο! Το βράδυ κοιμάται 11-9 με δύο ξυπνήματα περίπου 4.30-7.30. Επίσης, το γάλα του δεν το πίνει μονορουφι την ημέρα, πίνει συχνά και λιγο δλδ λίγο να γκρινιάξει του χώνω μπουκαλι. Εσείς έχετε πρόγραμμα όσες δίνετε μπιμπερο; Έχουμε ένα μπουκάλι και το λιβανιζει 3-4 ώρες μέχρι να το τελειώσει.... Δεν το πίνει με τη μία ώστε μετά από 3-4 ώρες να δώσω άλλο...

Εγώ σαν "πρόγραμμα" έχω αυτό που ανέφερα παραπάνω βέβαια το έχει διαμορφώσει σιγά σιγά μόνος του ο μικρός. Οπότε κ εσύ ακολούθησε προς το παρόν τις ορέξεις του κ θα βρείτε το μπουσουλα σας..

Απ' ότι καταλαβαινω τώρα αρχίζουν όλα να έχουν καλύτερο ύπνο κ πρόγραμμα γενικώς..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό το προγραμμα και ο υπνος αλλά έχει να ενεργηθεί από την Κυριακή το πρωί και ταλαιπωρείται το κακόμοιρο με αέρια!

Αυριο που θα πάμε για το εμβόλιο θα ρωτήσω τη γιατρό αν μπορώ να κάνω κάτι και αν θεωρείται δυσκοιλιότητα. Έχω και ένα άγχος για το εμβόλιο δε σας κρυβω!!!

Καλο βράδυ σε όλες και όλα τα μωρακια!

  • Μου αρέσει 2

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς πάλι τώρα άρχισε να χαλάει ο ύπνος μας... μάλλον περνάμε το άλμα των 8-9 εβδομάδων γιατί όλη την ημέρα είναι ανήσυχος, φαίνεται ότι είναι κουρασμένος και θέλει να κοιμηθεί αλλά κάτι τον ενοχλεί και ξυπνάει συνέχεια. Το βράδυ κοιμάται μόνο αγκαλιά μου στο στήθος (αλλιώς τσιρίζει) και μετά το πρωϊνό τάισμα των 7:00 δε ξανακοιμάται το καθιερωμένο 2ωράκι. Ώρες ώρες βέβαια τον βλέπω που έχει αέρια και ζορίζεται ο καημενούλης. Από γοπ πάντως είμαστε πολύ καλύτερα... μία γουλίτσα μόνο θα βγάλει πλέον κάνα-δυο φορές τη μέρα και ααααν. Τί να πω, ελπίζω να του περάσουν σύντομα οι ενοχλήσεις που έχει και να ξαναστρώσει λίγο ο ύπνος του πάλι!

Καλό βράδυ κορίτσια μου!!

  • Μου αρέσει 4

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλό το προγραμμα και ο υπνος αλλά έχει να ενεργηθεί από την Κυριακή το πρωί και ταλαιπωρείται το κακόμοιρο με αέρια!

Αυριο που θα πάμε για το εμβόλιο θα ρωτήσω τη γιατρό αν μπορώ να κάνω κάτι και αν θεωρείται δυσκοιλιότητα. Έχω και ένα άγχος για το εμβόλιο δε σας κρυβω!!!

Καλο βράδυ σε όλες και όλα τα μωρακια!

Ναι μίλησε με τη γιατρό σου εννοείται αν κ επειδή το έχω συζητήσει κ εγώ δε θεωρείται δυσκοιλιότητα..

Δυσκοιλιότητα είναι πάνω από 6-7 ημέρες κ να κάνει σκληρά κακακια..

Καληνύχτα Βιβή μου!

Just now, Eva137 είπε:

Εμάς πάλι τώρα άρχισε να χαλάει ο ύπνος μας... μάλλον περνάμε το άλμα των 8-9 εβδομάδων γιατί όλη την ημέρα είναι ανήσυχος, φαίνεται ότι είναι κουρασμένος και θέλει να κοιμηθεί αλλά κάτι τον ενοχλεί και ξυπνάει συνέχεια. Το βράδυ κοιμάται μόνο αγκαλιά μου στο στήθος (αλλιώς τσιρίζει) και μετά το πρωϊνό τάισμα των 7:00 δε ξανακοιμάται το καθιερωμένο 2ωράκι. Ώρες ώρες βέβαια τον βλέπω που έχει αέρια και ζορίζεται ο καημενούλης. Από γοπ πάντως είμαστε πολύ καλύτερα... μία γουλίτσα μόνο θα βγάλει πλέον κάνα-δυο φορές τη μέρα και ααααν. Τί να πω, ελπίζω να του περάσουν σύντομα οι ενοχλήσεις που έχει και να ξαναστρώσει λίγο ο ύπνος του πάλι!

Καλό βράδυ κορίτσια μου!!

Φάγαμε τους πρώτους δύο μήνες!! Υποτίθεται ότι μετά τον 3ο στρώνει η κοιλίτσα κτλ..να δούμε..

Εμένα κορίτσια μου αποψε ο τύπος με τρέλανε!!

Ξάπλωσε κ κοιμήθηκε στα καθιερωμένα μας κατά τις 10+ και στις 11 ξυπνάει..η αλήθεια είναι δεν είχε ρευτει..τον βάζω να ρευτει κ μετά πεινούσε.. ξανά τρώει κ μετά μου άρχισε κάτι γέλια κ χαρές όπως κάνει κανονικά το πρωί που ξυπνάει!! Πάλεψα να τον κοιμισω τιιιιποτε εκεί χαρές μόνος του..ε,υπέκυψα κ τον πλάκωσα στα φιλιά! Τώρα ψιλό γλαρωσε ξανά..να δω ποτέ θα κοιμηθεί ο κύριος απόψε. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Ναι μίλησε με τη γιατρό σου εννοείται αν κ επειδή το έχω συζητήσει κ εγώ δε θεωρείται δυσκοιλιότητα..

Δυσκοιλιότητα είναι πάνω από 6-7 ημέρες κ να κάνει σκληρά κακακια..

Καληνύχτα Βιβή μου!

Φάγαμε τους πρώτους δύο μήνες!! Υποτίθεται ότι μετά τον 3ο στρώνει η κοιλίτσα κτλ..να δούμε..

Εμένα κορίτσια μου αποψε ο τύπος με τρέλανε!!

Ξάπλωσε κ κοιμήθηκε στα καθιερωμένα μας κατά τις 10+ και στις 11 ξυπνάει..η αλήθεια είναι δεν είχε ρευτει..τον βάζω να ρευτει κ μετά πεινούσε.. ξανά τρώει κ μετά μου άρχισε κάτι γέλια κ χαρές όπως κάνει κανονικά το πρωί που ξυπνάει!! Πάλεψα να τον κοιμισω τιιιιποτε εκεί χαρές μόνος του..ε,υπέκυψα κ τον πλάκωσα στα φιλιά! Τώρα ψιλό γλαρωσε ξανά..να δω ποτέ θα κοιμηθεί ο κύριος απόψε. 

Χαλάρωσε βρε με τα προγράμματα λιγάκι κ ζουμπηξε τον!!! Πριν διάβασα για τις ώρες που ταιζεις κ αγχώθηκα(για εμένα, γιατί ξεφεύγουμε συχνά από πρόγραμμα)

Κάποια μωράκια μπαίνουν σε πρόγραμμα από νωρίς,κάποια αργά κάποια ποτέ! Τα περισσότερα όμως μπαίνουν κ μετά το αλλάζουν,ξαναμπαίνουν κλπ. Τώρα έχουν τη κοιλίτσα αλλά μετά έχουν τα δόντια που είναι μεγάλο ζόρι κ για περισσότερο καιρό!

Χαλαρωσε κι απόλαυσε το!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Χαλάρωσε βρε με τα προγράμματα λιγάκι κ ζουμπηξε τον!!! Πριν διάβασα για τις ώρες που ταιζεις κ αγχώθηκα(για εμένα, γιατί ξεφεύγουμε συχνά από πρόγραμμα)

Κάποια μωράκια μπαίνουν σε πρόγραμμα από νωρίς,κάποια αργά κάποια ποτέ! Τα περισσότερα όμως μπαίνουν κ μετά το αλλάζουν,ξαναμπαίνουν κλπ. Τώρα έχουν τη κοιλίτσα αλλά μετά έχουν τα δόντια που είναι μεγάλο ζόρι κ για περισσότερο καιρό!

Χαλαρωσε κι απόλαυσε το!

Βρε δεν τον πιέζω για αυτό είπα ότι έχουν κ αποκλείσεις οι ώρες που είπα..μόνος του το έχει φτιάξει ουσίαστικα το πρόγραμμα του και έτσι......με κακομαθαινει κυρία μου κ γελα εσύ:P

Όσο για να τα απολαύσουμε ρε Αναστασία αυτό συζητούσα κ με την @Jasmine@ και την @EugenJen..είμαστε μαζί 24ψρες το 24ωρο..κ όμως...νιώθω πως ο χρόνος τρέχει κ δεν τον χορταινω!! Πως γίνεται μου λες???αχχχ έρως ....

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Βρε δεν τον πιέζω για αυτό είπα ότι έχουν κ αποκλείσεις οι ώρες που είπα..μόνος του το έχει φτιάξει ουσίαστικα το πρόγραμμα του και έτσι......με κακομαθαινει κυρία μου κ γελα εσύ:P

Όχι για να τα απολαύσουμε ρε Αναστασία αυτό συζητούσα κ με την @Jasmine@ και την @EugenJen..είμαστε μαζί 24ψρες το 24ωρο..κ όμως...νιώθω πως ο χρόνος τρέχει κ δεν τον χορταινω!! Πως γίνεται μου λες???αχχχ έρως ....

Έρωτας δεν λες τίποτα! Κι εγώ λιωνω με τα χαμογελακια του κ τις φατσουλες!!!!

Καλέ μιλάει κιόλας κ λέει τα δικά του κ τρελαίνομαι

Μα περνάει πολύ γρήγορα...όση αϋπνία,όση κούραση κι αν έχει!  Κάθε μέρα μου φαίνεται πιο μεγάλος κ δεν το πιστεύω!!!

Τραβάτε φωτογραφίες κ ζουμπηξτε τα, τώρα που κάθονται!!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Anastasia05 @Renez καθως χάζευα φουμπου διάβασα εναν τίτλο: για πάντα θα είσαι το παιδί μου, ομως το μωρο μ θα είσαι για εναν χρονο(το πολυ λεω γω). Δν το διαβασα γτ σήμερα ηταν απο τις μερες αγωνας δρόμου αλλα συγκινήθηκα βρε κοριτσια! Περναει ο καιρος κ μεγαλώνουν κ δν τα χορταινεις ποτέ! Αποψε είμασταν με τν αντρα μου πολυ κουρασμένοι κι ομως λέγαμε οτι δν το χορταινουμε, τσακωνομασταν ποιος θα τη σηκωσει αγκαλια! Οση κι αν ειναι η κούραση,  τα συναισθήματα ειναι μοναδικά με το μωρο! Κ οσο σκέφτομαι οτι μαλλον ειναι η τελευταια φορά που το ζω κατι με πιανει, θελω να ρουφήξω καθε στιγμή,καθε αυπνο δευτερόλεπτο κι ας γκρινιαζω! Βλεπω κ τν μεγάλο, βλεπω τις φωτο που ηταν νινί κ νιώθω οτι κατι χανω! Λατρεια ειναι τα παιδακια μας!

Οσο για το πρόγραμμα σιγουρα μιλαμε για υποτυπώδες πρόγραμμα που φτιαχνουν μονα τους, ακομα δν μπορουμε να παρέμβουμε ιδιαίτερα ειδικα στα θηλαζοντα. Με τη στερεα τροφή θα μπει σειρα σε ολα σιγα σιγα και θα οργανωθούμε στρατηγοί μανουλες! 

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το πρόγραμμα! Δεν γίνεται... Αλλάζουν αυτα από μέρα σε μέρα... Χτες ευτυχώς κατάφερα να τον ταιζω κάθε 3-4 ώρες! Τη νύχτα όμως είπε να μας θυμίσει πως ήταν νεογεννητο και ξύπνησε 3-6-9:lol:

  • Χαχα 4

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...