Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Καλημέρα! 

Μα τι καλα τα μωράκια Οκτωβρίου, αντε και τα Σεπτεμβρίου καλα ειναι...χιχιχι! Τελεια που κοιμούνται τόσες ωρες! Κι εμενα κοιμάται ενα 5ωρο τη νυχτα κ μετα ανα 3 ή 4 ωρες, τη μερα βέβαια στις 2,5-3 ωρες ζηταει φαΐ να αναπληρώσει το κενο...Αχαχαχαχ. Μπαινουν σε καποιο πρόγραμμα σιγα σιγα τα γλυκουλια μας! @marianna1986 κλαίει οταν τρωει? Μηπως δεν θελει τη θηλη του μπιμπερό? Φαση θα ειναι για ασε να περάσουν λιγες μερες!

Κοριτσια εχω βολευτει πολυ τα μαμ τα μπιμπερό. Τα προτείνω σε οσες εχουν θεμα με κολικους κ παλινδρόμηση. Δν πινει αερα κ κ βλεπω διαφορα απο αλλες μάρκες κ η θηλη τους εφαρμόζει τέλεια κ δν της τρεχει γαλατακι.

Ποια μαμ έχει αντικολικ? 

20 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Κι εγώ τα μαμ έχω και με έχουν βολέψει παρα πολυ!!!! Παρήγγειλα και δυο suavinex για τη μόστρα αλλά τα περιμένω ακόμα από 13/11 γιατί η speedex πετάει χαρταετό! 

Να δεις τα ΕΛΤΑ κουριερ τι χαρταετό πετάνε! 

Μόλις ανακάλυψα ότι έχω και μαμ αντικολικ και nuk anticolic.. Απο δώρα κλινικής γιατρού κλπ.. και γω χαρταετό πετάω.. 

Εγω χρησιμοποιω το dr. Brown μια φορά μόνο έτρεξε γάλα από την άκρη αλλά όντως το χα διαβάσει και γω.. Το δέχεται πολυ καλα! 

 

Καλημέρα σε όλες τις μανουλες και σε όλα τα παιδακια! 

Και μενα ο μικρός μ προσπαθεί να φτιάξει το προς του ύπνου του.. 

Έχει αρχίσει και βγάζει λίγο νινιδα.. Δεν έχει γίνει κορα κιτρινη κλπ.. Ο παιδίατρος μου είπε επειδή είναι λίγη μπορω να βάζω λαδάκι αν ήταν πολύ θα έπαιρνα ειδικο σαμπουάν.. Έχει καμία ανάλογη εμπειρία και κανα βοτανι που να βοηθάει? Η μαμα μου πε να βάλω ελαιόλαδο! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Marti είπε:

Ποια μαμ έχει αντικολικ? 

Να δεις τα ΕΛΤΑ κουριερ τι χαρταετό πετάνε! 

Μόλις ανακάλυψα ότι έχω και μαμ αντικολικ και nuk anticolic.. Απο δώρα κλινικής γιατρού κλπ.. και γω χαρταετό πετάω.. 

Εγω χρησιμοποιω το dr. Brown μια φορά μόνο έτρεξε γάλα από την άκρη αλλά όντως το χα διαβάσει και γω.. Το δέχεται πολυ καλα! 

 

Καλημέρα σε όλες τις μανουλες και σε όλα τα παιδακια! 

Και μενα ο μικρός μ προσπαθεί να φτιάξει το προς του ύπνου του.. 

Έχει αρχίσει και βγάζει λίγο νινιδα.. Δεν έχει γίνει κορα κιτρινη κλπ.. Ο παιδίατρος μου είπε επειδή είναι λίγη μπορω να βάζω λαδάκι αν ήταν πολύ θα έπαιρνα ειδικο σαμπουάν.. Έχει καμία ανάλογη εμπειρία και κανα βοτανι που να βοηθάει? Η μαμα μου πε να βάλω ελαιόλαδο! 

Καλημερα, για την νινιδα, εμείς είχαμε χρησιμοποιήσει το ABC της φρεζυ... Νομίζω έτσι λέγεται.. Λαδακι, το βάζαμε καθημερινά για τρεις μερες και εφυγε αμέσως... Φιλιααα


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλημερα, για την νινιδα, εμείς είχαμε χρησιμοποιήσει το ABC της φρεζυ... Νομίζω έτσι λέγεται.. Λαδακι, το βάζαμε καθημερινά για τρεις μερες και εφυγε αμέσως... Φιλιααα

Ωραία! Θα ρωτήσω και το γιατρό! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marti είπε:

Ποια μαμ έχει αντικολικ? 

Να δεις τα ΕΛΤΑ κουριερ τι χαρταετό πετάνε! 

Μόλις ανακάλυψα ότι έχω και μαμ αντικολικ και nuk anticolic.. Απο δώρα κλινικής γιατρού κλπ.. και γω χαρταετό πετάω.. 

Εγω χρησιμοποιω το dr. Brown μια φορά μόνο έτρεξε γάλα από την άκρη αλλά όντως το χα διαβάσει και γω.. Το δέχεται πολυ καλα! 

 

Καλημέρα σε όλες τις μανουλες και σε όλα τα παιδακια! 

Και μενα ο μικρός μ προσπαθεί να φτιάξει το προς του ύπνου του.. 

Έχει αρχίσει και βγάζει λίγο νινιδα.. Δεν έχει γίνει κορα κιτρινη κλπ.. Ο παιδίατρος μου είπε επειδή είναι λίγη μπορω να βάζω λαδάκι αν ήταν πολύ θα έπαιρνα ειδικο σαμπουάν.. Έχει καμία ανάλογη εμπειρία και κανα βοτανι που να βοηθάει? Η μαμα μου πε να βάλω ελαιόλαδο! 

Αυτα που βιδωνουν απο κατω

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τωρα που χαλαρωσα λιγο θα σας πω!  τα ξξημερώματα που ξυπνησε η μπεμπα να φάει οταν τη πήρα αγκαλιά ειχε σαλακια πολλα κι άρχισε να πνιγεται...τα χρειάστηκα...σας εχει τυχει τπττετοιο? Φοβήθηκα κ απο τοτε δν την αφηνω απο τα ματια μ! Ειδα στο ίντερνετ οτι ισως ειναι κ δοντακια,οχι οτι θα βγουν αλλα αρχιζουν μερικες φορες νωρις ή ισως ιωσουλα αλλα δν εχει τπτ αλλο το παιδι! Εγω σκεφτηκα οτι πεινουσε πολυ κ ειχε εγκρίνει σαλιο. Τι λετε?


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Τωρα που χαλαρωσα λιγο θα σας πω!  τα ξξημερώματα που ξυπνησε η μπεμπα να φάει οταν τη πήρα αγκαλιά ειχε σαλακια πολλα κι άρχισε να πνιγεται...τα χρειάστηκα...σας εχει τυχει τπττετοιο? Φοβήθηκα κ απο τοτε δν την αφηνω απο τα ματια μ! Ειδα στο ίντερνετ οτι ισως ειναι κ δοντακια,οχι οτι θα βγουν αλλα αρχιζουν μερικες φορες νωρις ή ισως ιωσουλα αλλα δν εχει τπτ αλλο το παιδι! Εγω σκεφτηκα οτι πεινουσε πολυ κ ειχε εγκρίνει σαλιο. Τι λετε?

Κι εμένα έχει πολλά σαλακια. Μας είχε πει η γιατρός πως είναι προετοιμασία για τα δόντια

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εμένα έχει πολλά σαλακια. Μας είχε πει η γιατρός πως είναι προετοιμασία για τα δόντια

Αυτο μ ειπε κι εμενα στο τηλ.,θα παω την Τετάρτη που εχουμε εμβόλιο κ παρακολουθώ μεχρι τοτε αλλα φοβηθηκα μωρέ. Εν τω μεταξύ δν ειχε γαλα να πω αναγωγή αλλα δυσφορουσε πολυ.

Αν αρχισουν τα καλα των δοντιων απο τωρα καήκαμε φιλεναδα..Αχαχαχα 

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αυτο μ ειπε κι εμενα στο τηλ.,θα παω την Τετάρτη που εχουμε εμβόλιο κ παρακολουθώ μεχρι τοτε αλλα φοβηθηκα μωρέ. Εν τω μεταξύ δν ειχε γαλα να πω αναγωγή αλλα δυσφορουσε πολυ.

Αν αρχισουν τα καλα των δοντιων απο τωρα καήκαμε φιλεναδα..Αχαχαχα 

Αστα να πάνε...δεν είχαμε χειρότερο με τον μεγάλο. Ειδικά όταν έβγαιναν 2 και 3 συγχρόνως


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αστα να πάνε...δεν είχαμε χειρότερο με τον μεγάλο. Ειδικά όταν έβγαιναν 2 και 3 συγχρόνως

Κι εμείς...για το μονο πραγμα που ειχε γκρινια ως μωρό, οχι υπερβολικη αλλα κ μονο που το βλεπεις να βασανίζεται αστα! Μονίμως βρεγμενες σαλιαρες, και ολα μα ολα στο στομα για μάσημα! Οι κρεμουλες δε,δεν εκαναν τπτ. Για να δουμε...τουλαχιστον αληθεια σου λεω με παρηγορεί σ αυτη τη φαση να ειναι απλα τα δόντια!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια και πάλι από τις μανούλες Ιανουαρίου. 

Ήθελα να σας ρωτήσω μιας και τα έχετε πιο φρέσκα. Όταν βγηκατε σε άδεια κυοφορίας και λαμβάνατε το επίδομα, πληρωθήκατε μόνο από το ΙΚΑ ή και από τον εργοδότη;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δέκα μέρες έχει κι εμενα πολλά σαλακια! Αφού όταν την κρατάω μπρούμυτα και κάνουμε βόλτες στο σαλόνι που την ηρεμεί πολύ όταν γκρινιάζει, πέφτουν τα σάλια κάτω :rolleyes: 

Προετοιμασια για δόντια είναι αλλά αυτό δε σημαίνει πως θα έρθουν άμεσα! Έτσι διάβασα στα μαμαδογκρουπ στο φβ.

Σημερα είπα στην γιατρό ότι έχει να ενεργηθεί τρεις μέρες μου είπε να μην ανησυχώ αφού δε ζοριζεται αλλά μετά της είπα ότι όταν έχει αέρια κάποιες φορές ζορίζεται και κλαίει και μου άλλαξε τη φόρμουλα (δίνω 1-2 φορές τη μέρα) και πήρα αντί για almiron το frezylac gold. Έχω δει τι γράφετε Γι αυτό αλλά αφού μου το έδωσε η γιατρος είπα να το δοκιμάσω για να δω πως θα πάει με το εντερο της. Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί το είχαμε βολευτεί το almiron και ξέρω πως είναι πολύ καλό γάλα. Θα δούμε..

  • Μου αρέσει 2

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Kalispera manoules!Emeis eimaste stin fasi alamatos 5i evdomada k einai ligo duskola!Anyway tha perasei..Apo pote na xekinisw na tin vazw broumita?To Kefalaki tis pantws olo to Sikwnei k to krataei olo k pio polu orthio.Kai pote tha arxisei na mas antilamvanetai?Ap’oti katalavainw pantws den estiazei akoma teleia!!Axxx sas akouw pou lete k gia tous ixous pou vgazoun k ta gelakia k anupomonw toso polu!!!Ma pote xekinane?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

Kalispera manoules!Emeis eimaste stin fasi alamatos 5i evdomada k einai ligo duskola!Anyway tha perasei..Apo pote na xekinisw na tin vazw broumita?To Kefalaki tis pantws olo to Sikwnei k to krataei olo k pio polu orthio.Kai pote tha arxisei na mas antilamvanetai?Ap’oti katalavainw pantws den estiazei akoma teleia!!Axxx sas akouw pou lete k gia tous ixous pou vgazoun k ta gelakia k anupomonw toso polu!!!Ma pote xekinane?

Εμείς μετά από αυτό το άλμα ξεκίνησε κ τα γέλια και τους ήχους. Και να κοιτάει τα πάντα γύρω της. Θα δεις σίγουρα διάφορα φίλη! 

@Eva137 Αχχχ κ εμείς πάνω σε αυτό το άλμα είμαστε κ σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εμένα θέλει όλοι μέρα στήθος.... Τα έχω δει όλα. Σήμερα ξύπνησε κ θηλαζαμε 3 ώρες σερί (χωρίς σταματημό αφού έλεγα θα σκάσει η κοιλιά της) κοιμήθηκε καμία ώρα κ μετά ξανά επί 4 ώρες. Μόλις την έβγαζα χαλασμός.... Τα είδα όλα! Το ποσό πονάνε οι θηλές μου δεν λέγεται... Αφού πήρα κ τον γιατρό λέω δεν είναι νορμάλ όλο αυτό. Και γελούσε ο άνθρωπός. Καλό μας κουράγιο θα περάσει κ αυτό :-) 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Christinα said:

Τωρα που χαλαρωσα λιγο θα σας πω!  τα ξξημερώματα που ξυπνησε η μπεμπα να φάει οταν τη πήρα αγκαλιά ειχε σαλακια πολλα κι άρχισε να πνιγεται...τα χρειάστηκα...σας εχει τυχει τπττετοιο? Φοβήθηκα κ απο τοτε δν την αφηνω απο τα ματια μ! Ειδα στο ίντερνετ οτι ισως ειναι κ δοντακια,οχι οτι θα βγουν αλλα αρχιζουν μερικες φορες νωρις ή ισως ιωσουλα αλλα δν εχει τπτ αλλο το παιδι! Εγω σκεφτηκα οτι πεινουσε πολυ κ ειχε εγκρίνει σαλιο. Τι λετε?

Και εμείς έχουμε πολλά σαλάκια τελευταία! Τώρα του φοράω όλη μέρα σαλιάρα και βρέχεται συνέχεια. Δε ξέρω αν τον ενοχλούν τα ούλα του, αλλά τον βλέπω μερικές φορές που βάζει το χέρι στο στόμα και κουνάει το κεφάλι του δεξιά-αριστερά για να τρίβεται το χεράκι στα ούλα του. Τί να πω... ξεκίνησαν οι ενοχλήσεις των δοντιών από τώρα? Νωρίς μου φαίνεται!

 

Just now, elenioz said:

Εμείς μετά από αυτό το άλμα ξεκίνησε κ τα γέλια και τους ήχους. Και να κοιτάει τα πάντα γύρω της. Θα δεις σίγουρα διάφορα φίλη! 

@Eva137 Αχχχ κ εμείς πάνω σε αυτό το άλμα είμαστε κ σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εμένα θέλει όλοι μέρα στήθος.... Τα έχω δει όλα. Σήμερα ξύπνησε κ θηλαζαμε 3 ώρες σερί (χωρίς σταματημό αφού έλεγα θα σκάσει η κοιλιά της) κοιμήθηκε καμία ώρα κ μετά ξανά επί 4 ώρες. Μόλις την έβγαζα χαλασμός.... Τα είδα όλα! Το ποσό πονάνε οι θηλές μου δεν λέγεται... Αφού πήρα κ τον γιατρό λέω δεν είναι νορμάλ όλο αυτό. Και γελούσε ο άνθρωπός. Καλό μας κουράγιο θα περάσει κ αυτό :-) 

Κουράγιο μάνα! Είναι με τις μέρες τους και τα στάδια που περνάνε, πραγματικά. Καταλαβαίνω πως θα σου πονάνε και οι θηλές σου μετά από τόσο θηλασμό! Αν σε παρηγορεί, ο δικός μου χθες έφαγε πολλά γεύματα μεν αλλά μικρά σε διάρκεια (πιο πολύ τον έβαζα στο στήθος για να ηρεμήσει γιατί τον έπιασαν άσχημα κλάματα μερικές φορές και μετά από λίγα λεπτά σταματούσε από μόνος του και ήταν ήρεμος). Το απόγευμα κοιμήθηκε πολλή ώρα σερί και έκανα πόσες δουλειές σπίτι... αφού ξεχάστηκα και μετά θυμήθηκα ότι έχω παιδί και τρόμαξα, λέω είναι σίγουρα καλά? Παρόλα αυτά το βράδυ κοιμήθηκε κανονικά και στη φωλίτσα του παρακαλώ, ούτε καν αγκαλιά, και κοιμήθηκα κι εγώ σαν άνθρωπος!

  • Μου αρέσει 4

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...