Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! 

Και γω σημερα σαραντιζω αλλά δε θα πάω εκκλησία. Στην περιοχή που μένω γίνεται χαμός με το covid και δε θέλουμε να ξαναπέρασουμε τα ίδια. Μιλήσαμε με τον πάτερ και μας είπε καλύτερα όταν τελειώσει όλο αυτό  α γίνει η όλη διαδικασία κανονικά και έτσι πήραμε μια ευχή τηλεφωνικά,. 

Πήγα και χθες στο γυναικολογο για να δουμε τι παίζει και δοξα τω θεω μου είπε εισαι έτοιμη για το δεύτερο χαχαχαχ.. Εμεις νιώθω ότι άλμα περάσαμε στις 4εβδ. Αντί 5.με φουλ γκρίνια τότε και όλα τα συναφή και όντως ξεκίνησε τότε τα γελάκια όταν δε ξεκαρδιζεται (χωρίς ήχο φυσικά) τρελαίνομαι.. Συνήθως μιλάμε (κάνει τα πρώτα αααα ουυυ) και γελάμε όταν αλλάζουμε πανα.. Ευχάριστιεται να ναι γυμνουλης ενώ σα νεογέννητο δεν ήθελε καθόλου! Εμβολιο έχουμε στις 21 και το χώ το άγχος μου.. 

Τα βράδια κοιμάται κάνα 5ωρο σερί από το τελευταίο γεύμα (πχ 12-5) μετά στο κλασικό 2ωρο /μιάμισαωρο.. 

Λέω σε κανα 20ημερο να αρχίσουμε να απογαλακτιζουμε φυσικά.. Το χει κάνει καμία από σας να μου πει tips πχ προσθέτω γεύμα αφαιρώ θηλασμό σταδιακά? 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Marti είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Και γω σημερα σαραντιζω αλλά δε θα πάω εκκλησία. Στην περιοχή που μένω γίνεται χαμός με το covid και δε θέλουμε να ξαναπέρασουμε τα ίδια. Μιλήσαμε με τον πάτερ και μας είπε καλύτερα όταν τελειώσει όλο αυτό  α γίνει η όλη διαδικασία κανονικά και έτσι πήραμε μια ευχή τηλεφωνικά,. 

Πήγα και χθες στο γυναικολογο για να δουμε τι παίζει και δοξα τω θεω μου είπε εισαι έτοιμη για το δεύτερο χαχαχαχ.. Εμεις νιώθω ότι άλμα περάσαμε στις 4εβδ. Αντί 5.με φουλ γκρίνια τότε και όλα τα συναφή και όντως ξεκίνησε τότε τα γελάκια όταν δε ξεκαρδιζεται (χωρίς ήχο φυσικά) τρελαίνομαι.. Συνήθως μιλάμε (κάνει τα πρώτα αααα ουυυ) και γελάμε όταν αλλάζουμε πανα.. Ευχάριστιεται να ναι γυμνουλης ενώ σα νεογέννητο δεν ήθελε καθόλου! Εμβολιο έχουμε στις 21 και το χώ το άγχος μου.. 

Τα βράδια κοιμάται κάνα 5ωρο σερί από το τελευταίο γεύμα (πχ 12-5) μετά στο κλασικό 2ωρο /μιάμισαωρο.. 

Λέω σε κανα 20ημερο να αρχίσουμε να απογαλακτιζουμε φυσικά.. Το χει κάνει καμία από σας να μου πει tips πχ προσθέτω γεύμα αφαιρώ θηλασμό σταδιακά? 

Δεν ξέρω πως γίνεται αλλά ενδιαφέρομαι! Φαντάζομαι όμως ότι πρέπει να γίνει σταδιακά για να συνηθίζει κ το στήθος. Πόσο θα είναι το μωράκι σου όταν θα ξεκινήσεις τη διαδικασία κ πόσο υπολογίζεις να είναι όταν το πετύχεις?

Εγώ σκέφτομαι όταν κλείσει 3 μήνες να τον ξεκινήσω κ γάλα σκόνη σιγά σιγά. Σε ποιο γάλα έχεις καταλήξει?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Και γω σημερα σαραντιζω αλλά δε θα πάω εκκλησία. Στην περιοχή που μένω γίνεται χαμός με το covid και δε θέλουμε να ξαναπέρασουμε τα ίδια. Μιλήσαμε με τον πάτερ και μας είπε καλύτερα όταν τελειώσει όλο αυτό  α γίνει η όλη διαδικασία κανονικά και έτσι πήραμε μια ευχή τηλεφωνικά,. 

Πήγα και χθες στο γυναικολογο για να δουμε τι παίζει και δοξα τω θεω μου είπε εισαι έτοιμη για το δεύτερο χαχαχαχ.. Εμεις νιώθω ότι άλμα περάσαμε στις 4εβδ. Αντί 5.με φουλ γκρίνια τότε και όλα τα συναφή και όντως ξεκίνησε τότε τα γελάκια όταν δε ξεκαρδιζεται (χωρίς ήχο φυσικά) τρελαίνομαι.. Συνήθως μιλάμε (κάνει τα πρώτα αααα ουυυ) και γελάμε όταν αλλάζουμε πανα.. Ευχάριστιεται να ναι γυμνουλης ενώ σα νεογέννητο δεν ήθελε καθόλου! Εμβολιο έχουμε στις 21 και το χώ το άγχος μου.. 

Τα βράδια κοιμάται κάνα 5ωρο σερί από το τελευταίο γεύμα (πχ 12-5) μετά στο κλασικό 2ωρο /μιάμισαωρο.. 

Λέω σε κανα 20ημερο να αρχίσουμε να απογαλακτιζουμε φυσικά.. Το χει κάνει καμία από σας να μου πει tips πχ προσθέτω γεύμα αφαιρώ θηλασμό σταδιακά? 

Και εγώ δεν θα παω στην εκκλησία αυτή τη φορά... Θα περιμενω να παω στο νησί μας, όταν τα καταφέρω... Δεν έγινε κάτι.. 

Έτοιμη για το δευτερο ε??? Τέλεια ααα

Εγώ θα παω σήμερα γυναικολόγο. Και χθες είχα παιδιατρο...Πάντως η μικρή πηρε 1.500 μέσα σε ένα μήνα... Δηλαδή κάνουμε πολυ καλη δουλειά χαχαχαχαχ

Μην αγχώνεσαι για το εμβόλιο.. Όλα θα πανε καλα

Να σου πω για τον αποθηλασμο, επειδή είχα προσπαθησει, μα δεν μου βγήκε. Κρατάς το πρωινο και το βραδινό γευμα, και ανά τρεις; ημέρες κόβεις και ένα γευμα... Ώσπου να καταλήξεις να κόψεις και το πρωινο, και έπειτα τελευταίο το βραδινό.. Έτσι θυμάμαι.. 

Να μας πει η @Pagotoula που ξέρει καλυτερα όμως,δώσε μας τα φώτα σου κουκλαααα... Εγώ θηλασα τρεις μήνες και μετά πηρα χάπια... 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Και γω σημερα σαραντιζω αλλά δε θα πάω εκκλησία. Στην περιοχή που μένω γίνεται χαμός με το covid και δε θέλουμε να ξαναπέρασουμε τα ίδια. Μιλήσαμε με τον πάτερ και μας είπε καλύτερα όταν τελειώσει όλο αυτό  α γίνει η όλη διαδικασία κανονικά και έτσι πήραμε μια ευχή τηλεφωνικά,. 

Πήγα και χθες στο γυναικολογο για να δουμε τι παίζει και δοξα τω θεω μου είπε εισαι έτοιμη για το δεύτερο χαχαχαχ.. Εμεις νιώθω ότι άλμα περάσαμε στις 4εβδ. Αντί 5.με φουλ γκρίνια τότε και όλα τα συναφή και όντως ξεκίνησε τότε τα γελάκια όταν δε ξεκαρδιζεται (χωρίς ήχο φυσικά) τρελαίνομαι.. Συνήθως μιλάμε (κάνει τα πρώτα αααα ουυυ) και γελάμε όταν αλλάζουμε πανα.. Ευχάριστιεται να ναι γυμνουλης ενώ σα νεογέννητο δεν ήθελε καθόλου! Εμβολιο έχουμε στις 21 και το χώ το άγχος μου.. 

Τα βράδια κοιμάται κάνα 5ωρο σερί από το τελευταίο γεύμα (πχ 12-5) μετά στο κλασικό 2ωρο /μιάμισαωρο.. 

Λέω σε κανα 20ημερο να αρχίσουμε να απογαλακτιζουμε φυσικά.. Το χει κάνει καμία από σας να μου πει tips πχ προσθέτω γεύμα αφαιρώ θηλασμό σταδιακά? 

Θα κόψεις θηλασμους; Ενδιαφέρον! Κ εμένα θα μου άρεσε να κόψω το άρμεγμα αλλά είναι κ η σκόνη ασύμφορη! Θα υπομένω άλλους 3 μήνες να μπει στις στέρεες...

Just now, Elinita είπε:

Κορίτσια χαίρομαι που το πήραν τόσο καλά τα μωρακια σας το εμβολιο! Εμεις έχουμε ραντεβού στις 14 για το πρώτο μας. Από ωράρια δυστυχώς δεν έχουμε καθόλου πρόγραμμα. Τρωει πολυ αστατα και κοιμαται κάποιες μέρες σερί 5 με 6 ωρες άλλες μόνο 3 το βράδυ οπότε μια χαιρόμαστε μια μας φεύγει η χαρά :-D ευτυχως βοηθαει λιγο η μαμα και βγαίνει κάπως η μέρα. Ηρθε επιτέλους και το στολιδι που της παρήγγειλα και το κρεμασα στο δεντρακι μας :)

Τι στολίδι είναι αυτό; Από αυτά τα ξύλινα που γράφουν πάνω στοιχεία γέννησης;


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 said:

Τι στολίδι είναι αυτό; Από αυτά τα ξύλινα που γράφουν πάνω στοιχεία γέννησης;

Το παρήγγειλα απο το Αμαζον. Ναι ξυλινο είναι, εχει πάνω 3 χιονανθρωπακια τύπου οικογένεια και ενα τάρανδο μικρό (έχουμε και ένα σκυλάκι, χεχε), και γράφει Maria's First Christmas 2020 ^_^ είναι πολύ όμορφο!!

  • Μου αρέσει 5

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elinita είπε:

Το παρήγγειλα απο το Αμαζον. Ναι ξυλινο είναι, εχει πάνω 3 χιονανθρωπακια τύπου οικογένεια και ενα τάρανδο μικρό (έχουμε και ένα σκυλάκι, χεχε), και γράφει Maria's First Christmas 2020 ^_^ είναι πολύ όμορφο!!

Στείλε λινκ παρακαλώ αν μπορείς! Όσα έχω δει εδώ δεν με καλύπτουν!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν ξέρω πως γίνεται αλλά ενδιαφέρομαι! Φαντάζομαι όμως ότι πρέπει να γίνει σταδιακά για να συνηθίζει κ το στήθος. Πόσο θα είναι το μωράκι σου όταν θα ξεκινήσεις τη διαδικασία κ πόσο υπολογίζεις να είναι όταν το πετύχεις?

Εγώ σκέφτομαι όταν κλείσει 3 μήνες να τον ξεκινήσω κ γάλα σκόνη σιγά σιγά. Σε ποιο γάλα έχεις καταλήξει?

Θα ναι 2μηνων και φαντάζομαι μέχρι να τελειώσουμε θα ναι 3, 3.1/2..το βράδυ του δινω, ηδη ένα μπουκάλι (120ml)novalac bio και το δέχτηκε σχετικά καλά (είχε λίγους κολικους, αλλά αναγωγες όχι) 

Just now, Nina13 είπε:

Και εγώ δεν θα παω στην εκκλησία αυτή τη φορά... Θα περιμενω να παω στο νησί μας, όταν τα καταφέρω... Δεν έγινε κάτι.. 

Έτοιμη για το δευτερο ε??? Τέλεια ααα

Εγώ θα παω σήμερα γυναικολόγο. Και χθες είχα παιδιατρο...Πάντως η μικρή πηρε 1.500 μέσα σε ένα μήνα... Δηλαδή κάνουμε πολυ καλη δουλειά χαχαχαχαχ

Μην αγχώνεσαι για το εμβόλιο.. Όλα θα πανε καλα

Να σου πω για τον αποθηλασμο, επειδή είχα προσπαθησει, μα δεν μου βγήκε. Κρατάς το πρωινο και το βραδινό γευμα, και ανά τρεις; ημέρες κόβεις και ένα γευμα... Ώσπου να καταλήξεις να κόψεις και το πρωινο, και έπειτα τελευταίο το βραδινό.. Έτσι θυμάμαι.. 

Να μας πει η @Pagotoula που ξέρει καλυτερα όμως,δώσε μας τα φώτα σου κουκλαααα... Εγώ θηλασα τρεις μήνες και μετά πηρα χάπια... 

Όχι ακόμα για το 2.. Ο γιατρος έχει μεγάλες προσδοκίες χαχαχα. 

Ναι η αλήθεια είναι ότι δε πρέπει να αγχώνομαι γιατί όταν το σκέφτεσαι ερχεται! 

Στο νησί! Το ωραία!! ! Πότε θα απελευθέρωθουμε να κάνουμε μια εκδρομή! 

 

Just now, marianna1986 είπε:

Θα κόψεις θηλασμους; Ενδιαφέρον! Κ εμένα θα μου άρεσε να κόψω το άρμεγμα αλλά είναι κ η σκόνη ασύμφορη! Θα υπομένω άλλους 3 μήνες να μπει στις στέρεες...

Τι στολίδι είναι αυτό; Από αυτά τα ξύλινα που γράφουν πάνω στοιχεία γέννησης;

Και καλά θα κάνεις! Μακάρι να είχα και γω υπομονή αλλά επειδή έχω ήδη ξεκινήσει τη δουλειά εδώ και 20μερς  με τα μαθήματα κάνω σκαιπ και από κάτω είναι ο μικρός και θηλαζει αν δε το χουμε πρόγραμματισει πολύ καλακαι κάπως εκνευρίζομαι είναι η αλήθεια.. 

Και να πω την αμαρτία μου.. Χθες που πήρα το αμάξι και κατέβηκα στο κέντρο, γιατρό κλπ μόνη μου ήταν ωραία η αίσθηση λίγο ένιωσα ξανά εγώ.. Η καραντίνα και το γεγονος ότι δε βρισκόμαστε με κόσμο με χει ρίξει κάπως.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

Kalimera!!nai nai fusika tha tin paw.Na paroume tin euxoula mas,ok tha prosexoume me covid alla euxi sigoura!!Exoume k  enan katapliktiko pater.H ekklisia einai katw ap to spiti mou!!

Μπράβο ρε αγάπη μου!! Άντε με το καλό!!

Ναι εννοούσα βασικά αν "επιτρέπεται" λόγω κοβιντ κ καλά να πάτε! Αλλά να σου πω κ εγώ προσωπικά αν δεν επιτρεπόταν κ πάλι θα έψαχνα κάποιον πάτερ να δώσει την ευχή!

Είναι πολύ συναισθηματική στιγμή..:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Και εγώ δεν θα παω στην εκκλησία αυτή τη φορά... Θα περιμενω να παω στο νησί μας, όταν τα καταφέρω... Δεν έγινε κάτι.. 

Έτοιμη για το δευτερο ε??? Τέλεια ααα

Εγώ θα παω σήμερα γυναικολόγο. Και χθες είχα παιδιατρο...Πάντως η μικρή πηρε 1.500 μέσα σε ένα μήνα... Δηλαδή κάνουμε πολυ καλη δουλειά χαχαχαχαχ

Μην αγχώνεσαι για το εμβόλιο.. Όλα θα πανε καλα

Να σου πω για τον αποθηλασμο, επειδή είχα προσπαθησει, μα δεν μου βγήκε. Κρατάς το πρωινο και το βραδινό γευμα, και ανά τρεις; ημέρες κόβεις και ένα γευμα... Ώσπου να καταλήξεις να κόψεις και το πρωινο, και έπειτα τελευταίο το βραδινό.. Έτσι θυμάμαι.. 

Να μας πει η @Pagotoula που ξέρει καλυτερα όμως,δώσε μας τα φώτα σου κουκλαααα... Εγώ θηλασα τρεις μήνες και μετά πηρα χάπια... 

Καλημερα κοριτσια. Ακομα δεν εχω αποθηλασει και δεν το σκεφτομαι καθολου αμεσα, να πω την αληθεια. Η μικρη μου ειναι 8μιση μηνων, θηλαζει αποκλειστικα και δεν εχει παρει ποτε αλλη θηλη, πιπιλα η μπιμπερο με αντλημενο, ειναι απαιτητικο μωρακι. Κοιτα, θα σου πω οσα εχω μαθει σε κουβεντες με τη συμβουλο μου και διαφορα σεμιναρια της, που παρακολουθω, στη φαση που ειστε κι εαν το μωρο δεχεται μπιμπερο, ισως ειναι πιο ευκολο να αποθηλασετε απ οτι αργοτερα. Αλλα παιζει ρολο και ο αριθμος των θηλασμων κι ο χρονος. Η μικρη μου στην ηλικια των 2 η 3 μηνων θηλαζε ανα 40λεπτα με μαξ μιαμιση ωρα. Δηλαδη μιλαμε για γυρω στις 15 και βαλε φορες το 24ωρο και σε ακαταστατο προγραμμα αποκλειστικα κατ απαιτηση του βρεφους, αρα εκ των πραγματων σε τετοια συνθηκη ειναι καπως ανεφικτο. Αν οι φορες ειναι κατω απο 10 κι ειναι σταθερες, μπορει να συμβει. Επισης παιζει ρολο αν γενικα παιρνει ξενο. Συμφωνα με τους συμβουλους μωρακια που σε αυτη την ηλικια παιρνουν 3 και πανω γευματα ξενου ή γενικα πανω απο το 1/3 των ημερησιων γευματων ειναι ξενο, οδηγουνται σταδιακα σε πληρη αποθηλασμο μεσα στους προσεχεις μηνες. Η αντικατασταση γευματων προκειμενου να γλιτωσεις κι η ιδια την υπερπαραγαγωγη, πρεπει να γινεται ανα 3 με 7 μερες αναλογα και τις αναγκες του μωρου και του στηθους σου. Ξεκινας με αντικατασταση του βραδυνου προ υπνου γευματος και των υπολοιπων νυκτερινων θηλασμων και καταληγεις στους ημερησιους. Επειδη ομως ο θηλασμος δεν ειναι απλα μεσο τροφης, αλλα κι ανατροφης, εγω @Marti θα σε επικεντρωνα κυριως στο αν το παιδι κοιμαται, ηρεμει, παρηγοριεται με αλλο τροπο. Πιθανον πρωτα να χρειαστει να καλυψεις αυτες τις παραμετρους, γιατι ακομα ειναι πολυ πολυ μικρο.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημερα κοριτσια. Ακομα δεν εχω αποθηλασει και δεν το σκεφτομαι καθολου αμεσα, να πω την αληθεια. Η μικρη μου ειναι 8μιση μηνων, θηλαζει αποκλειστικα και δεν εχει παρει ποτε αλλη θηλη, πιπιλα η μπιμπερο με αντλημενο, ειναι απαιτητικο μωρακι. Κοιτα, θα σου πω οσα εχω μαθει σε κουβεντες με τη συμβουλο μου και διαφορα σεμιναρια της, που παρακολουθω, στη φαση που ειστε κι εαν το μωρο δεχεται μπιμπερο, ισως ειναι πιο ευκολο να αποθηλασετε απ οτι αργοτερα. Αλλα παιζει ρολο και ο αριθμος των θηλασμων κι ο χρονος. Η μικρη μου στην ηλικια των 2 η 3 μηνων θηλαζε ανα 40λεπτα με μαξ μιαμιση ωρα. Δηλαδη μιλαμε για γυρω στις 15 και βαλε φορες το 24ωρο και σε ακαταστατο προγραμμα αποκλειστικα κατ απαιτηση του βρεφους, αρα εκ των πραγματων σε τετοια συνθηκη ειναι καπως ανεφικτο. Αν οι φορες ειναι κατω απο 10 κι ειναι σταθερες, μπορει να συμβει. Επισης παιζει ρολο αν γενικα παιρνει ξενο. Συμφωνα με τους συμβουλους μωρακια που σε αυτη την ηλικια παιρνουν 3 και πανω γευματα ξενου ή γενικα πανω απο το 1/3 των ημερησιων γευματων ειναι ξενο, οδηγουνται σταδιακα σε πληρη αποθηλασμο μεσα στους προσεχεις μηνες. Η αντικατασταση γευματων προκειμενου να γλιτωσεις κι η ιδια την υπερπαραγαγωγη, πρεπει να γινεται ανα 3 με 7 μερες αναλογα και τις αναγκες του μωρου και του στηθους σου. Ξεκινας με αντικατασταση του βραδυνου προ υπνου γευματος και των υπολοιπων νυκτερινων θηλασμων και καταληγεις στους ημερησιους. Επειδη ομως ο θηλασμος δεν ειναι απλα μεσο τροφης, αλλα κι ανατροφης, εγω @Marti θα σε επικεντρωνα κυριως στο αν το παιδι κοιμαται, ηρεμει, παρηγοριεται με αλλο τροπο. Πιθανον πρωτα να χρειαστει να καλυψεις αυτες τις παραμετρους, γιατι ακομα ειναι πολυ πολυ μικρο.

Δεν θα μπορουσες να το θέσεις καλυτερα... Ευγε εεε 

Σας έξω ξαναπεί ποσο σας θαυμάζω όσες το παλευετε και θηλάζετε τα μωρά σας ε??? Άλλη μια... Σας θαυμάζω ωωωω

Φιλια και σε ευχαριστουμε για τις συμβουλές... Εγώ βέβαια δεν θηλαζω αλλά επειδή εσυ γνωρίζεις παρα πολλα για τον θηλασμό, προτρεπωτα κορίτσια να σε ρωτάνε..  Εμείς τα λέμε σε λιγοοο

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marti είπε:

Θα ναι 2μηνων και φαντάζομαι μέχρι να τελειώσουμε θα ναι 3, 3.1/2..το βράδυ του δινω, ηδη ένα μπουκάλι (120ml)novalac bio και το δέχτηκε σχετικά καλά (είχε λίγους κολικους, αλλά αναγωγες όχι) 

Όχι ακόμα για το 2.. Ο γιατρος έχει μεγάλες προσδοκίες χαχαχα. 

Ναι η αλήθεια είναι ότι δε πρέπει να αγχώνομαι γιατί όταν το σκέφτεσαι ερχεται! 

Στο νησί! Το ωραία!! ! Πότε θα απελευθέρωθουμε να κάνουμε μια εκδρομή! 

 

Και καλά θα κάνεις! Μακάρι να είχα και γω υπομονή αλλά επειδή έχω ήδη ξεκινήσει τη δουλειά εδώ και 20μερς  με τα μαθήματα κάνω σκαιπ και από κάτω είναι ο μικρός και θηλαζει αν δε το χουμε πρόγραμματισει πολύ καλακαι κάπως εκνευρίζομαι είναι η αλήθεια.. 

Και να πω την αμαρτία μου.. Χθες που πήρα το αμάξι και κατέβηκα στο κέντρο, γιατρό κλπ μόνη μου ήταν ωραία η αίσθηση λίγο ένιωσα ξανά εγώ.. Η καραντίνα και το γεγονος ότι δε βρισκόμαστε με κόσμο με χει ρίξει κάπως.. 

Εχω περασει ακριβως αυτο στο 1ο μ παιδάκι κ στους 2 μήνες αρχισα σιγα σιγα να το κόβω! Δεν ειχα συμβουλο θηλασμού κ σίγουρα η παγωτουλα τα ειπε καλύτερα. Εγω εκανα οτι διάβασα στο Φόρουμ κ κοπηκε σε λιγοτερο απο μηνα χωρις να εχω υπολείμματα.  Μειωνα θηλασμους κ στο τελος εβγαζα μονο λιγο με το θήλαστρο. Τωρα λεω να παρω χαπι γτ φοβάμαι μην δν το κανω σωστά λογω μειωμένου χρονου κ υπομονής! Κανε οτι σε κανει να νιώθεις καλά χωρις ενδοιασμούς!

Κι εγω κλείνω τη κάμερα κ κανω άντληση για δωσω να ταισουν κ να μν παθω μαστιτιδα,δν εχω διάλειμμα. Παρ ολα αυτα Θα σου ελεγα να κανεις υπομονή μέχρι καο τις διακοπές των Χριστουγέννων κ μετα να το κοψεις. Το θηλαστρο θα σε διευκολύνει πολυ. Εγω αυτο θα κανω για να εχει παει 3ων μηνων.

Οσο για τις βολτες κ την ελευθερια αστο φιλη σε νιωθω! Εγω ειμαι 2-8   σε ενα δωματιοκ εχω βγει απο το σπιτι συνολο 4 φορες κ αυτες για γιατρο κ δουλειές. Οταν εχω χρόνο ή εχει νυχτώνει  ή παιζω με τν μικρο ηκανω δουλειές. Εχω φρικάρει, περιμένω να περάσουν οι μερες μεχρι τις γιορτές. 

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez @Anastasia05 Εγώ πήγα χθες γραφείο, πρώτη μερα! Ντύθηκα, χτενίστηκα, στολίστηκα, της εδωσα ενα ωραιο φιλάκι και μπήκα στ αμάξι πρωτη φορά μόνη μου μετά τη γέννα :) Μουσική στο φουλ, κανονική οδηγηση κι όχι σαν την κότα...

Αναζωογονήθηκα! Γύρισα πίσω με τρελλές αντοχές :) Και επιτέλους λεφτά :mrgreen:

Ντάξει, να δει λίγο κι ο σύζυγος τί εστί βερίκοκο... τίποτα δεν πρόλαβε να κάνει όσο έλειπα! 

Άντε, 10 του μήνα σαραντίζουμε κι εμείς οι τελευταίες, χαχα!

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

@Renez @Anastasia05 Εγώ πήγα χθες γραφείο, πρώτη μερα! Ντύθηκα, χτενίστηκα, στολίστηκα, της εδωσα ενα ωραιο φιλάκι και μπήκα στ αμάξι πρωτη φορά μόνη μου μετά τη γέννα :) Μουσική στο φουλ, κανονική οδηγηση κι όχι σαν την κότα...

Αναζωογονήθηκα! Γύρισα πίσω με τρελλές αντοχές :) Και επιτέλους λεφτά :mrgreen:

Ντάξει, να δει λίγο κι ο σύζυγος τί εστί βερίκοκο... τίποτα δεν πρόλαβε να κάνει όσο έλειπα! 

Άντε, 10 του μήνα σαραντίζουμε κι εμείς οι τελευταίες, χαχα!

Αι γουοντ του μπρεϊκ φρι, η φάση δηλαδή!!!

Κ μόνο που το διάβασα πήρα ανάσα να ξέρεις!!

Κοίτα κι εγώ θα ντυθώ θα στολιστω,θα πάω δουλειά κ θα βάλω τη στολή- πιτζαμα ,τα παπούτσια-παντοφλες ,μασκουλα κι όλα τα μαπ κ θα είμαι μια κουκλιτσα:lol:

Πολύ σε χάρηκα κι εσένα που βγήκες. Μπράβο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα κι εγώ στη δουλεια για 6-7 ώρες και άφησα τη μικρή με τη μαμά μου. Ένιωσα υπέροχα. Μου λείπει πολύ η δουλεια κι ας λείπω μόλις 3.5 μήνες. Κανονικά έχω άδεια μέχρι τον Ιουνιο αλλά πιστεύω στο εξάμηνο μόλις μπουν οι στέρεες θα γυρίσω.

Για το εμβόλιο να μην ανησυχείτε! Το κάναμε κι εμείς χτες και πήγαν όλα πολύ καλα! Έκλαψε μόνο στο τσίμπημα και μετά τιποτα! Επίσης δεν έκανε καμία παρενέργεια μόνο που κοιμήθηκε λίγο παραπάνω μέσα στη μέρα το γλυκουλι και μάλιστα όχι στην αγκαλιά μου αλλά στο ριλαξ. Κάθεται παραπάνω στο ριλαξ εδώ και λίγες μέρες και επιτέλους παίρνω ανάσα!!! 

Εγω πλέον δίνω τρία γεύματα την ημέρα ξένο! Να σας πω την αλήθεια έχω το κεφάλι μου ησυχη γιατί δεν είμαι σίγουρη αν τρώει από το στηθος. Επίσης το περίεργο είναι πως μετά τον βραδινό πολύωρο υπνο της που δεν έχει θηλάσει ακόμα, δε με πονάει το στήθος.. αντέχω και χωρίς να αντλήσω.

Επίσης έπαθα σοκ σήμερα γιατί μου ήρθε και για δεύτερη φορά περίοδος!!!!!! Να μην ηρεμήσω εγώ λίγο!!!! 
Καλημέρα κορίτσια μου! 

  • Μου αρέσει 5

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αι γουοντ του μπρεϊκ φρι, η φάση δηλαδή!!!

Κ μόνο που το διάβασα πήρα ανάσα να ξέρεις!!

Κοίτα κι εγώ θα ντυθώ θα στολιστω,θα πάω δουλειά κ θα βάλω τη στολή- πιτζαμα ,τα παπούτσια-παντοφλες ,μασκουλα κι όλα τα μαπ κ θα είμαι μια κουκλιτσα:lol:

Πολύ σε χάρηκα κι εσένα που βγήκες. Μπράβο!!!

Άααανετα το παιζε αυτό στο ραδιόφωνο καθώς ανέμιζαν τα μαλλιά μου απ το Νοεμβριάτικο αέρα! Ωραίες οι βολτίτσες με την κόρη αλλά ως εργαζόμενο κοριτσι έχει άλλη χάρη... Απλά εμείς οι κοινοί θνητοί φοράμε τα ρούχα μας στη δουλειά :P

  • Χαχα 2

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...