Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα από τον προεμφυτευρικο κ δεν αφήνω τίποτα στην τύχη! Με μια εξέταση αίματος γίνονται όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλια? Τα αποτελέσματα αργούν να βγουν? 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Renez Αχ έτσι είναι! Όσο και να με παιδεύει κάποιες μέρες μόλις μου κάνει τις τσαχπινιές της και μου γελάει τα ξεχνάω όλα. Νομίζω τα έχετε χωρίσει πολύ ωραία! Έτσι θα έχει κ ο μπαμπάς χρόνο με τον μικρό και εσύ θα ξεσκάς και θα είσαι ενεργεί. 

Εμένα δυστυχώς δεν μπορεί να κάτσει πολλές ώρες με κανέναν άλλον. Δεν θέλει καθόλου μπουκάλι - ούτε για αντλημένο. Έδινα στις αρχές της γεννήσεις της κάποιες φορές το βράδυ όταν ήμουν κουρασμένη. Αλλά κατέληγα να κουράζομαι περισσότερο γτ δεν το ήθελε. Μέχρι να το συνηθίσει στο στόμα της μας έπαιρνε μια ώρα... Και το σταμάτησα! Όποτε πλέον απλά δεν το πίνει με τίποτα από εκεί. Και ξέρεις κάθε μία ώρα τρώμε. Δεν πειράζει το κορίτσι μου θέλει μόνο ζυζί :lol: 

Εγώ πρώτα ο Θεός θα γυρίσω μετά τον χρόνο στην δουλειά. Για να την πάρω κ μαζί μου. 

@Eva137 Τι καλά που δεν κράτησε πολλές μέρες. Και εγώ σήμερα την βλέπω ελαφρώς καλύτερα. Να δούμε. 

@Marti Αν έχεις fb μπες στην ομάδα: Θεσσαλονίκη Πανελλήνιο δίκτυο εθελοντικών ομάδων υποστήριξης θηλασμού. Πάνε στα αρχεία κ ψάξε απογαλακτισμος. Πιστεύω θα σε βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, OctoberMom είπε:

@Renez @Anastasia05 Εγώ πήγα χθες γραφείο, πρώτη μερα! Ντύθηκα, χτενίστηκα, στολίστηκα, της εδωσα ενα ωραιο φιλάκι και μπήκα στ αμάξι πρωτη φορά μόνη μου μετά τη γέννα :) Μουσική στο φουλ, κανονική οδηγηση κι όχι σαν την κότα...

Αναζωογονήθηκα! Γύρισα πίσω με τρελλές αντοχές :) Και επιτέλους λεφτά :mrgreen:

Ντάξει, να δει λίγο κι ο σύζυγος τί εστί βερίκοκο... τίποτα δεν πρόλαβε να κάνει όσο έλειπα! 

Άντε, 10 του μήνα σαραντίζουμε κι εμείς οι τελευταίες, χαχα!

Μπράβο κοριτσάρα!!

Χχαχα όσο για τους πατεράδες ένα θα σου..με πήρε την να ρωτήσει αν είναι φυσιολογικός ο λοξιγγας!!:rolleyes:

Just now, Anastasia05 είπε:

Αι γουοντ του μπρεϊκ φρι, η φάση δηλαδή!!!

Κ μόνο που το διάβασα πήρα ανάσα να ξέρεις!!

Κοίτα κι εγώ θα ντυθώ θα στολιστω,θα πάω δουλειά κ θα βάλω τη στολή- πιτζαμα ,τα παπούτσια-παντοφλες ,μασκουλα κι όλα τα μαπ κ θα είμαι μια κουκλιτσα:lol:

Πολύ σε χάρηκα κι εσένα που βγήκες. Μπράβο!!!

Χχαχαχ κοίτα αυτές οι στολές τεινουν να είναι πολύ της μόδας τελευταία φιλη:D

Έλα έρχεται η σειρά σουυυυ!!

Just now, Vivi8 είπε:

Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα κι εγώ στη δουλεια για 6-7 ώρες και άφησα τη μικρή με τη μαμά μου. Ένιωσα υπέροχα. Μου λείπει πολύ η δουλεια κι ας λείπω μόλις 3.5 μήνες. Κανονικά έχω άδεια μέχρι τον Ιουνιο αλλά πιστεύω στο εξάμηνο μόλις μπουν οι στέρεες θα γυρίσω.

Για το εμβόλιο να μην ανησυχείτε! Το κάναμε κι εμείς χτες και πήγαν όλα πολύ καλα! Έκλαψε μόνο στο τσίμπημα και μετά τιποτα! Επίσης δεν έκανε καμία παρενέργεια μόνο που κοιμήθηκε λίγο παραπάνω μέσα στη μέρα το γλυκουλι και μάλιστα όχι στην αγκαλιά μου αλλά στο ριλαξ. Κάθεται παραπάνω στο ριλαξ εδώ και λίγες μέρες και επιτέλους παίρνω ανάσα!!! 

Εγω πλέον δίνω τρία γεύματα την ημέρα ξένο! Να σας πω την αλήθεια έχω το κεφάλι μου ησυχη γιατί δεν είμαι σίγουρη αν τρώει από το στηθος. Επίσης το περίεργο είναι πως μετά τον βραδινό πολύωρο υπνο της που δεν έχει θηλάσει ακόμα, δε με πονάει το στήθος.. αντέχω και χωρίς να αντλήσω.

Επίσης έπαθα σοκ σήμερα γιατί μου ήρθε και για δεύτερη φορά περίοδος!!!!!! Να μην ηρεμήσω εγώ λίγο!!!! 
Καλημέρα κορίτσια μου! 

Ναιιιι μεγάλη ανακούφιση να δίνεις μπιμπερό κ να ξέρεις πόσο περίπου τρώει!! Βασικά για εμένα είναι η καλύτερη λύση η μεικτή διατροφή γτ κ έχεις την τόσο στενή κ συναισθηματική στιγμή με το μωρό σου οπότε θηλάζει κ του δίνεις τα απαραίτητα αντισώματα αλλά και έχεις χρόνο για εσένα,κοιμάται περισσότερο κ φτιάχνει σιγά σιγά καλύτερο πρόγραμμα!!

Θύμισε μου που δουλεύεις εσύ Βιβή?? Ναιιι να πας στο 6μηνο αν μπορείς δε το συζητώ!

Just now, elenioz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Renez Αχ έτσι είναι! Όσο και να με παιδεύει κάποιες μέρες μόλις μου κάνει τις τσαχπινιές της και μου γελάει τα ξεχνάω όλα. Νομίζω τα έχετε χωρίσει πολύ ωραία! Έτσι θα έχει κ ο μπαμπάς χρόνο με τον μικρό και εσύ θα ξεσκάς και θα είσαι ενεργεί. 

Εμένα δυστυχώς δεν μπορεί να κάτσει πολλές ώρες με κανέναν άλλον. Δεν θέλει καθόλου μπουκάλι - ούτε για αντλημένο. Έδινα στις αρχές της γεννήσεις της κάποιες φορές το βράδυ όταν ήμουν κουρασμένη. Αλλά κατέληγα να κουράζομαι περισσότερο γτ δεν το ήθελε. Μέχρι να το συνηθίσει στο στόμα της μας έπαιρνε μια ώρα... Και το σταμάτησα! Όποτε πλέον απλά δεν το πίνει με τίποτα από εκεί. Και ξέρεις κάθε μία ώρα τρώμε. Δεν πειράζει το κορίτσι μου θέλει μόνο ζυζί :lol: 

Εγώ πρώτα ο Θεός θα γυρίσω μετά τον χρόνο στην δουλειά. Για να την πάρω κ μαζί μου. 

@Eva137 Τι καλά που δεν κράτησε πολλές μέρες. Και εγώ σήμερα την βλέπω ελαφρώς καλύτερα. Να δούμε. 

@Marti Αν έχεις fb μπες στην ομάδα: Θεσσαλονίκη Πανελλήνιο δίκτυο εθελοντικών ομάδων υποστήριξης θηλασμού. Πάνε στα αρχεία κ ψάξε απογαλακτισμος. Πιστεύω θα σε βοηθήσει!

ΠΟΣΟ τέλειο που θα την έχεις μαζί κ στη δουλειά ρεεε!!!! Κ θα κοινωνικοποιηθεί κ εσύ θα ξεσκας αλλά κ θα έχετε η μία την αλλη:x

Μωρεεε αφού της αρέσει το ζυζακι της μανουλιτσας αστην..κ για τις δουλειές καλά τα λέμε αλλααα ποτέ θα μεγαλώσουν κ θα πούμε δε τα χορτάσαμε άστο!! Ποτέ πήγα για nst εκείνη την Κυριακή κ με ψάχνατε κ η Αναστασία έβαζε στοιχήματα ότι γέννησα κ να που.τωρα έχουμε ήδη κάνει το πρώτο εμβόλιο...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

@Renez σε πολυεθνική δουλεύω στη διεύθυνση ανθρώπινου δυναμικού.

Μια χαρά στο γραφείο σου κυουρια θα είσαι φίλη!! Ποιος θα το πίστευε ότι θ μας έλειπαν οι δουλειές μας?!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!! τι κάνετε???? είμαι απούσα πολυ καιρό τωωρραααα αλλά τι να κανω που δεν μ αφήνει χρόνο το μικρό μου.....??? δεν θέλω και εγω βέβαια να μου αφήνει και πολύ ελεύθερο χρόνο βεβαια.... του το επιτρέπω!!!!είναι μεγάλος έρωτας βρε κορίτσια!!!! εχω χασει πολλά από εσάς νομίζω... εμεθα τα διαβάσω σιγά σιγά και θα ενημερωθω... ελπίζω όλες να είστε καλα και να ευχαριστιεστε τα μωρακια σας.......!!!!εμείς ακομα είμαστε με αποκλειστικο θηλασμό.... βρίσκουμε τους ρυθμούς μας... τα τελευταία βραδυα εχει κοιμηθει 6 ωρες συνεχομενα... κλείνουμε 2 μηνών στις 11/12...  μόνο που δυο μέρες τώρα πινει λιγότερο απο όσο παράγει το στήθος και μένει γάλα στο στήθος..... φόβαμαι μην πετρώσει και για καμια μαστίτιδα..... πήρα παιδίατρο και μ είπε για θήλαστρο... προς το παρόν δεν έχω πάρει ακόμη.... και το /σκέφτομαιιι... δεν θέλω να αυξηθεί η παραγωγή μου.... πιο πολύ θελω για αποσυμφόρηση και θα ήθελα να μαζευω και κανενα μπουκαλακι για να μπορεσω να παω ενα κομμωτηριο βρε παιδί μου μολις ανοίξουν και να δίνει και ο αντρας μ κανενα μπουκαλακι το βράδυ.... ο θηλασμός πότε εδραιώνεται?? εμείς ακόμα την ημερα θηλάζουμε όποτε θέλει και όσο θέλει.....σκεφτομαι το νοσοκομειακο θηλαστρο ότι θα μου αυξησι την παραγωγή και δεν το θέλω και ουτε θελω να κανω μεγάλη αποθήκη.... λέω το θηλασμό να το παω ααποκλειστικά μεχρι 6 μηνών αν αντεξω και μετα σιγα σιγα να αρχισω και το ξένο....οπότε μήπως με αυτή τη λογική να πάρω ενα ηλεκτρικο οικιακο?θα ήθελα τη γνώμη σας..... ευχαριστωωωωω και ... μου λείψατε!!!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Irinoula86 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!! τι κάνετε???? είμαι απούσα πολυ καιρό τωωρραααα αλλά τι να κανω που δεν μ αφήνει χρόνο το μικρό μου.....??? δεν θέλω και εγω βέβαια να μου αφήνει και πολύ ελεύθερο χρόνο βεβαια.... του το επιτρέπω!!!!είναι μεγάλος έρωτας βρε κορίτσια!!!! εχω χασει πολλά από εσάς νομίζω... εμεθα τα διαβάσω σιγά σιγά και θα ενημερωθω... ελπίζω όλες να είστε καλα και να ευχαριστιεστε τα μωρακια σας.......!!!!εμείς ακομα είμαστε με αποκλειστικο θηλασμό.... βρίσκουμε τους ρυθμούς μας... τα τελευταία βραδυα εχει κοιμηθει 6 ωρες συνεχομενα... κλείνουμε 2 μηνών στις 11/12...  μόνο που δυο μέρες τώρα πινει λιγότερο απο όσο παράγει το στήθος και μένει γάλα στο στήθος..... φόβαμαι μην πετρώσει και για καμια μαστίτιδα..... πήρα παιδίατρο και μ είπε για θήλαστρο... προς το παρόν δεν έχω πάρει ακόμη.... και το /σκέφτομαιιι... δεν θέλω να αυξηθεί η παραγωγή μου.... πιο πολύ θελω για αποσυμφόρηση και θα ήθελα να μαζευω και κανενα μπουκαλακι για να μπορεσω να παω ενα κομμωτηριο βρε παιδί μου μολις ανοίξουν και να δίνει και ο αντρας μ κανενα μπουκαλακι το βράδυ.... ο θηλασμός πότε εδραιώνεται?? εμείς ακόμα την ημερα θηλάζουμε όποτε θέλει και όσο θέλει.....σκεφτομαι το νοσοκομειακο θηλαστρο ότι θα μου αυξησι την παραγωγή και δεν το θέλω και ουτε θελω να κανω μεγάλη αποθήκη.... λέω το θηλασμό να το παω ααποκλειστικά μεχρι 6 μηνών αν αντεξω και μετα σιγα σιγα να αρχισω και το ξένο....οπότε μήπως με αυτή τη λογική να πάρω ενα ηλεκτρικο οικιακο?θα ήθελα τη γνώμη σας..... ευχαριστωωωωω και ... μου λείψατε!!!!!!

 

 

Να πάρεις τότε κ να πάρεις κ σακουλάκια για αποθήκευση! 

Σε κάθε κοπέλα εδραιώνεται διαφορετικά. Εμένα τώρα εδραιώθηκε στον 1,5 μήνα αλλά την πρώτη φορά είχα αργήσει λίγο περισσότερο. Υπομονή ,θα συμβεί!:)

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Να πάρεις τότε κ να πάρεις κ σακουλάκια για αποθήκευση! 

Σε κάθε κοπέλα εδραιώνεται διαφορετικά. Εμένα τώρα εδραιώθηκε στον 1,5 μήνα αλλά την πρώτη φορά είχα αργήσει λίγο περισσότερο. Υπομονή ,θα συμβεί!:)

 

ποιο θηλαστρο να παρω ομως?

εσεις ποιο έχετε?

κοιταζω τωρα το ηλεκτρικο philips αvent... έχει καμια σας εμπειρια απο αυτό?

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σας χαίρομαι που πήγατε στη δουλειά! Σας ζηλεύω λίγο αν κ μου αρέσει κ η φάση σπίτι με τα παιδιά! Αχ, αυτός ο αέρας ελευθερίας μετά απ τόση κλεισούρα δεν υπάρχει! Κ να έχω κ τον άντρα μου να μου λέει έλα μωρέ σιγά την κούραση, δεν κάνεις κ τπτ!:lol: Το κορμάκι μου το ξέρει που έχω βαρεσει διάλυση!

Κάναμε κ εμείς το πρώτο μας εμβόλιο, κλάψαμε λίγο αλλά όλα καλά!

 

Just now, Irinoula86 είπε:

ποιο θηλαστρο να παρω ομως?

εσεις ποιο έχετε?

κοιταζω τωρα το ηλεκτρικο philips αvent... έχει καμια σας εμπειρια απο αυτό?

 

Εγώ έχω το ameda purely yours από το πρώτο παιδί φουλ ευχαριστημένη! Αν αγόραζα τώρα θα έπαιρνα κάτι σε medela γιατί βρίσκεις εύκολα ανταλλακτικά...

  • Μου αρέσει 4

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

ποιο θηλαστρο να παρω ομως?

εσεις ποιο έχετε?

κοιταζω τωρα το ηλεκτρικο philips αvent... έχει καμια σας εμπειρια απο αυτό?

 

Εγώ έχω της cangaroo το elegance. Είμαι πολύ ευχαριστημένη!! Μου το είχανε προτείνει δύο φίλες μου που το έχουν.

Από Phillips Avent έχω όλες τις υπόλοιπες ηλεκτρικές συσκευές οπότε την εμπιστεύομαι πολυ σαν εταιρεία.

 

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Irinoula86 εμενα μου δάνεισαν το mendela swing. Είναι σκυλί! Το έχει ήδη χρησιμοποιήσει η κουμπάρα μου και η κολλητή της και είμαι η Τρίτη σε σειρά. Είναι σαν ολοκαίνουριο. Κυκλοφορούν και απειρα ανταλλακτικά. Αν σκοπεύεις να το χρησιμοποιήσεις αρκετά αξίζει τα λεφτά του. Για αραιή χρήση ίσως θα ήταν καλύτερα να κοιτάξεις κάτι πιο οικονομικό οπως αυτό της cangaroo που έχει η Αναστασία. Έχω ακούσει πολύ καλα λόγια.

  • Μου αρέσει 2

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Irinoula86 είπε:

ποιο θηλαστρο να παρω ομως?

εσεις ποιο έχετε?

κοιταζω τωρα το ηλεκτρικο philips αvent... έχει καμια σας εμπειρια απο αυτό?

 

Έχω πάρει από amazon το spectra s1 είναι νοσοκομειακό. Το προτείνουν στις ομάδες θηλασμου κ έχουν δίκιο, αν έχεις fb ψαξτο.... μη το πάρεις από Ελλάδα έχει την τριπλή τιμή! Αλλά το νοικιάζουν όπως το medela  κιολας μπορείς να το δοκιμάσεις...

Επειδή μέχρι να έρθει είχα δανειστεί το swing καμία σχέση! Πολύ καλύτερο το spectra, άσε που είναι κ διπλής άντλησης!!! 

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!! τι κάνετε???? είμαι απούσα πολυ καιρό τωωρραααα αλλά τι να κανω που δεν μ αφήνει χρόνο το μικρό μου.....??? δεν θέλω και εγω βέβαια να μου αφήνει και πολύ ελεύθερο χρόνο βεβαια.... του το επιτρέπω!!!!είναι μεγάλος έρωτας βρε κορίτσια!!!! εχω χασει πολλά από εσάς νομίζω... εμεθα τα διαβάσω σιγά σιγά και θα ενημερωθω... ελπίζω όλες να είστε καλα και να ευχαριστιεστε τα μωρακια σας.......!!!!εμείς ακομα είμαστε με αποκλειστικο θηλασμό.... βρίσκουμε τους ρυθμούς μας... τα τελευταία βραδυα εχει κοιμηθει 6 ωρες συνεχομενα... κλείνουμε 2 μηνών στις 11/12...  μόνο που δυο μέρες τώρα πινει λιγότερο απο όσο παράγει το στήθος και μένει γάλα στο στήθος..... φόβαμαι μην πετρώσει και για καμια μαστίτιδα..... πήρα παιδίατρο και μ είπε για θήλαστρο... προς το παρόν δεν έχω πάρει ακόμη.... και το /σκέφτομαιιι... δεν θέλω να αυξηθεί η παραγωγή μου.... πιο πολύ θελω για αποσυμφόρηση και θα ήθελα να μαζευω και κανενα μπουκαλακι για να μπορεσω να παω ενα κομμωτηριο βρε παιδί μου μολις ανοίξουν και να δίνει και ο αντρας μ κανενα μπουκαλακι το βράδυ.... ο θηλασμός πότε εδραιώνεται?? εμείς ακόμα την ημερα θηλάζουμε όποτε θέλει και όσο θέλει.....σκεφτομαι το νοσοκομειακο θηλαστρο ότι θα μου αυξησι την παραγωγή και δεν το θέλω και ουτε θελω να κανω μεγάλη αποθήκη.... λέω το θηλασμό να το παω ααποκλειστικά μεχρι 6 μηνών αν αντεξω και μετα σιγα σιγα να αρχισω και το ξένο....οπότε μήπως με αυτή τη λογική να πάρω ενα ηλεκτρικο οικιακο?θα ήθελα τη γνώμη σας..... ευχαριστωωωωω και ... μου λείψατε!!!!!!

 

 

Egw exw parei to harmony tis medela.Eixa provlima giati exw polu gala k i mikri fusika den to pinei olo k egw den thelw na tin boukwnw gia na min petrwsei to stithos mou.Ase pou epeidi exw polu katevainei k me megali roi k i mikri pnigetai.H maia mou arxika den ithele na parw gia na min prokalesw uperparagwgi alla tin pira mia mera k tis eipa oti den antexw allo.K mou eipe toulaxiston pare xeirokinito k tis medela.Fili to pira k isuxasa.Vgazw mia fora tin imera (prospathw)..Alles fores ,(elaxistes) vgazw kai 2 .Iremw polu otan aposumforizw..Den xerw an telika exw prokalesei uperparagwgi giati to pira prin kana 2vdomado k den afisa na dw pooso gala eixa..Alla petrwna toso polu pou den antexa na to afisw..O paidiatros mou eipe oti den trexei tipota k na exw toso polu..Sto metaxy exw k sakoulakia k apothikevw stin katapsuxi..Auta ta oliga apo mena..An einai na aisthantheis kalutera,na pareis.K poy tha paei , kapoia stigmi tha stamatisei to gala..!♥️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

ποιο θηλαστρο να παρω ομως?

εσεις ποιο έχετε?

κοιταζω τωρα το ηλεκτρικο philips αvent... έχει καμια σας εμπειρια απο αυτό?

 

Εγώ έχω της μεντελα..είμαι πολύ ικανοποιημένη!!

Επειδή είχα χρησιμοποιησει κ το νοσοκομειακό της μεντελα ,είναι ακριβώς το ίδιο σε δύναμη κτλ απλά μικρότερο σε μέγεθος (Πράγμα που με βολεύει βασικά!)

1 hour ago, marianna1986 είπε:

Πολύ σας χαίρομαι που πήγατε στη δουλειά! Σας ζηλεύω λίγο αν κ μου αρέσει κ η φάση σπίτι με τα παιδιά! Αχ, αυτός ο αέρας ελευθερίας μετά απ τόση κλεισούρα δεν υπάρχει! Κ να έχω κ τον άντρα μου να μου λέει έλα μωρέ σιγά την κούραση, δεν κάνεις κ τπτ!:lol: Το κορμάκι μου το ξέρει που έχω βαρεσει διάλυση!

Κάναμε κ εμείς το πρώτο μας εμβόλιο, κλάψαμε λίγο αλλά όλα καλά!

 

Εγώ έχω το ameda purely yours από το πρώτο παιδί φουλ ευχαριστημένη! Αν αγόραζα τώρα θα έπαιρνα κάτι σε medela γιατί βρίσκεις εύκολα ανταλλακτικά...

Είδες που αγχωνοσουν μανούλα για το εμβόλιο?? Είναι δυνατό το αντράκι σου:x

Φίλη..ποτέ κανείς άντρας δε θα καταλάβει τη κούραση μας με τα παιδιά..γτ δεν είναι μόνο η σωματική αλλά κ ψυχολογική όταν 24ωρες το 24ωρο σκεφτόμαστε για τα παιδάκια μας τα πάντα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μίλησα με παιδιατρο και Μ είπε και εμένα ότι δν υπάρχει προβλημα να έχω παραπανω απο αυτο π πινει ο μικρός.... Αρκεί να μην με ενοχλεί... Και αν με ενοχλεί να αποσυμφοριζω με το χέρι....επιαης αν παρω θηλαστρο θα δημιουργήσω υπερπαραγωγή.....εγω δεν θέλω να αποθήκευσω επίσης.... Θα ηθελα μόνο να αποθήκευσω για πολυ λίγο έτσι αν χρειαστεί να λείψω λίγο παραπανω κπ στιγμή..... Όποτε Μ είπε να μην προχωρησω ακόμη σε αγορά και προχωραω έτσι και βλέπουμε.... Ευχαριστώ κορίτσια για τις προτασεις σας.... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Λοιπόν μίλησα με παιδιατρο και Μ είπε και εμένα ότι δν υπάρχει προβλημα να έχω παραπανω απο αυτο π πινει ο μικρός.... Αρκεί να μην με ενοχλεί... Και αν με ενοχλεί να αποσυμφοριζω με το χέρι....επιαης αν παρω θηλαστρο θα δημιουργήσω υπερπαραγωγή.....εγω δεν θέλω να αποθήκευσω επίσης.... Θα ηθελα μόνο να αποθήκευσω για πολυ λίγο έτσι αν χρειαστεί να λείψω λίγο παραπανω κπ στιγμή..... Όποτε Μ είπε να μην προχωρησω ακόμη σε αγορά και προχωραω έτσι και βλέπουμε.... Ευχαριστώ κορίτσια για τις προτασεις σας.... 

Δες το πώς θα πάει,το καλύτερο είναι αυτό. Αν δεν υπάρχει λόγος να βιάζεσαι (δουλειά κλπ)

Εγώ το πήρα στην πρώτη εγκυμοσύνη για να έχω αν χρειαστεί ,το χρησιμοποίησα δύο φορές,το μωρό δεν ήθελε μπιμπερο ,δεν επέμεινα κ το χρησιμοποιώ τώρα.

Κ με χειροκίνητο θα κάνεις τη δουλειά σου (όπως η αννου) κ δεν χρειάζεσαι απαραίτητα αποστειρωτη. Θ το δεις κ στην πορεία όμως κ θα αποφασίσεις. ;)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...