Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, LadyP είπε:

Σε 5 μερουλες γινόμαστε 2! Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί γιατί η αλήθεια είναι ότι είναι κουραστικό όλο αυτό και αγχωτικό κάθε φορά θα τη προλάβω τη μαστίτιδα? Και από τη μια θέλω να κοιμηθεί και παραπάνω το βράδυ από την άλλη με πονάει πάρα πολύ το στήθος στο 4 Ώρο χωρίς θηλασμό!

Κοριτσι, σε εχει δει συμβουλος;; (η γραφικη εδω.... :D)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Pagotoula είπε:

Κοριτσι, σε εχει δει συμβουλος;; (η γραφικη εδω.... :D)

Ναι! 2 φορές μάλιστα! Συζητήσαμε και για block feeding τεχνικές για μασάζ κτλ τα πάντα! Κορίτσια μου είναι ιδιαίτερη περίπτωση έχω ήδη ιναδενωματα και κύστες στο στήθος οπότε όλο και κάπουθα σκαλωσει το γαλατάκι! Σε συνδυασμό με την υπερπαραγωγή  δεν μπορεί να αδειάσει η μικρή το στήθος δυστυχώς παθαίνω διάφορα! Επίσης παίρνω και λεκιθίνες κάθε μέρα! Θέλω να ελπίζω ότι θα τη παλεύω και θα τις προλαβαίνω τις μαστιτιδες και ας ταλαιπωρούμαι λίγο παραπάνω!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Ναι! 2 φορές μάλιστα! Συζητήσαμε και για block feeding τεχνικές για μασάζ κτλ τα πάντα! Κορίτσια μου είναι ιδιαίτερη περίπτωση έχω ήδη ιναδενωματα και κύστες στο στήθος οπότε όλο και κάπουθα σκαλωσει το γαλατάκι! Σε συνδυασμό με την υπερπαραγωγή  δεν μπορεί να αδειάσει η μικρή το στήθος δυστυχώς παθαίνω διάφορα! Επίσης παίρνω και λεκιθίνες κάθε μέρα! Θέλω να ελπίζω ότι θα τη παλεύω και θα τις προλαβαίνω τις μαστιτιδες και ας ταλαιπωρούμαι λίγο παραπάνω!

Το παλεύεις όμως,μπράβο σου!

Ελπίζω σύντομα να ηρεμήσεις 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Ναι! 2 φορές μάλιστα! Συζητήσαμε και για block feeding τεχνικές για μασάζ κτλ τα πάντα! Κορίτσια μου είναι ιδιαίτερη περίπτωση έχω ήδη ιναδενωματα και κύστες στο στήθος οπότε όλο και κάπουθα σκαλωσει το γαλατάκι! Σε συνδυασμό με την υπερπαραγωγή  δεν μπορεί να αδειάσει η μικρή το στήθος δυστυχώς παθαίνω διάφορα! Επίσης παίρνω και λεκιθίνες κάθε μέρα! Θέλω να ελπίζω ότι θα τη παλεύω και θα τις προλαβαίνω τις μαστιτιδες και ας ταλαιπωρούμαι λίγο παραπάνω!

χμμμ...μ κανει εντυπωση παντως...το μασαζ οκ δν θα κανει πολλα πραγματα..σ χει πει δηλ για πολυωρη προσφορα ιδιου στηθους (ως κ 6ωρα η 8ωρα) κ να αδειαζεις παραλληλα μονη το αλλο μεχρι να το ρυθμισεις;; να δινεις παντα τελειως αδειο μαστο να τρωει..κ δν πετυχαινει;; ποσες μερες το εκανες κ ποσες ωρες; θελει πλ καθοδηγηση αλλα υπαρχουν μεθοδοι δηλαδη...εμενα μ λειτουργησε αυτο κ ξερω κ αλλες περιπτωσεις π ετσι ρυθμισαν παραγωγη..δν ειναι δυνατον δηλ να σε παει ετσι. πρεπει να βρεθει ακρη γτ για τους συμβ η υπερπαραγωγη ειναι το νο1 τζιζ!κακο κ για τη μανα κ για τη σιτιση κ την υγεια τ βρεφους κ εμμενουν πλ σε αυτο...οιβκυστες παντως μ λεγε δν παιζουν κανενα ρολο..στο λεω γτ εχω κνγω αρκετα μεγαλουτσικες κ αδενωματα λογω πλ πυκνων μαστων...ολα ρυθμιζονται παντως, δεν μενει ετσι για παντα, εχω ακουσει τα απειρα..αν θελησεις βοηθεια, πες μ κ σε πμ παντως.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ έχω εφαρμογή αλλά έχω σταματήσει να την χρησιμοποιώ για να σημειώνω θηλασμους,δεν προλαβαίνω! Συνήθως κάνω κ κάτι άλλο συγχρόνως:lol:

Είχαμε κι εμείς τέτοιες φάσεις με τον μεγάλο μου. Τώρα είμαστε πιο χαλαρά! Τουλάχιστον συνήθισε το στήθος ή ακόμη σε πονάει?

Μα ακριβώς αυτό με την εφαρμογή! Ούτε να σημειώνω δεν προλαβαίνω...

3μιση ώρα πήγε αισίως! Φιλιά απ'το μέτωπο... 2η φορά που ξυπνάω απ τις 10 που ταβλιάστηκα!


JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 11/12/2020 at 2:00 ΠΜ, Renez είπε:

Ναι ρε συ εννοείται τα κρατάει περισσότερο το ξένο..φίλη όσο μπορούμε δίνουμε κ το μητρικό του είναι ότι καλύτερο αδιαμφισβήτητα αλλαααα δεν αλλάζω τα προτερήματα κ του ξένου^_^

Όσο για το κατσικίσιο επειδή πίνει ο δικός μου όπως ξέρετε κ είμαι κ νερντουλας εγώ με συστατικά θα σου πω πως αυτό ίσχυε πολυυυυ παλιά..τώρα όλα τα κατσικίσια έχουν φολικό οξύ κ γενικώς ότι βιταμίνη έχουν κ τα αγελαδινα..σου έστειλα δύο φωτό σε μνμ τα συστατικά από το φρεζιλακ το κατσικίσιο κ της holle που δίνω εγώ να δεις..

Πάντως ναι κ όταν χρονισει μια χαρά είναι να το αρχίσει..κ το γιαούρτι έστω πολύ καλά είναι που το τρώει! Παίρνει λίγο απ ολα;)

Ο σύζυγος πάντως που το ψάχνει φουλ, μου λεγε για γάλα γαϊδούρας, πολύ κοντά στο ανθρώπινο (πανάκριβο βέβαια...). Μου το πρότεινε και για τώρα για να ξεκουράζομαι και του απάντησα οτι ανθρωπάκι έχουμε κι όχι γαϊδουράκι...

  • Μου αρέσει 4

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Ο σύζυγος πάντως που το ψάχνει φουλ, μου λεγε για γάλα γαϊδούρας, πολύ κοντά στο ανθρώπινο (πανάκριβο βέβαια...). Μου το πρότεινε και για τώρα για να ξεκουράζομαι και του απάντησα οτι ανθρωπάκι έχουμε κι όχι γαϊδουράκι...

Δεν το γνωρίζω να έχω γνώμη φίλη ούτε το έχω δει κάπου..ότι γενικώς είναι θεωρείται ευεργετικο το γάλα της είναι ακουστο..βέβαια ήδη δίνω 16.5 τα 400γρ δεν είμαι για κάτι πιο ακριβό!! 

ΥΓ: δυστυχώς κ οι υπόλοιπες μανουλες δεν έχουμε μοσχαράκια (αγελαδινη φόρμουλα) ή κατσικάκια αλλά η κάθε μία για τους λόγους της έχει επιλέξει ή ακόμη κ αναγκαστεί να δεχτεί τη βοήθεια της φύσης κ της επιστήμης..χμμμμ πάντως κ εγώ στη κατηγορία μοσχαράκι ήμουν μικρή όπως το θέτεις^_^

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, OctoberMom said:

Πωωω, σας διαβάζω και ζηλεύω που ξέρετε τί πίνουν τα σπλάχνα σας! Εγώ δεν έχω ιδέα... Κάνω αποκλειστικό θηλασμό και 3-4 φορές την εβδομάδα δίνω αντλημένο που είναι τελείως random το πόσο θα φάει... Τρώει απο 30 μεχρι 90, αλλά είναι σχεδόν πάντα μισοφαγωμένη οπότε Άι χαβ νόου αιντία! Δεν μετράω καν τις φορές που θηλάζει μέσα στην ημέρα, πρέπει ν αρχίσω, να έχω ένα μπούσουλα... Το βράδυ πάντως πάνω απο 3ωρο δε μου χει κοιμηθεί ποτέ... Αν μου κοιμόταν 4ωρο παίζει και ν ανησυχούσα!

Έτσι ακριβώς κι εγώ... αποκλειστικό θηλασμό μέχρι στιγμής και δεν έχω δώσει ποτέ μπουκάλι, οπότε δεν έχω ιδέα πόσο πίνει! 

 

11 hours ago, LadyP said:

Κορίτσια μου εγώ έχω εφαρμογή για τους θηλασμους από πια μεριά κτλ. Παίζουμε κάθε μέρα από 13-16 ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΜΟΥ ΚΛΑΙΝΕ

Κι εγώ έχω μια εφαρμογή που σημειώνω πότε και για πόση ώρα τρώει (στην αρχή σημείωνα και τις αλλαγές πάνας και πότε ήτανε βρεγμένες ή λερωμένες, αλλά δεν άντεξα παραπάνω από 2 εβδομάδες γιατί μου έτρωγε πάαααρα πολύ χρόνο). Τους θηλασμούς με βοηθάει που τους σημειώνω μέχρι στιγμής για να θυμάμαι περίπου πότε είναι η ώρα να τον ξαναταϊσω και από ποιά μεριά, και για να τα λέω και στον παιδίατρο που με ρωτάει, αλλά σε κάνα μήνα λέω να το κόψω κι αυτό.

 

Κορίτσια μου, σας καληνυχτώ και αντιγράφω ένα πολύ όμορφο ποιήμα που διάβασα μόλις και συγκινήθηκα. Απευθύνεται στις καινούργιες μανούλες, είναι στα Αγγλικά, αλλά ελπίζω να δώσει και σε εσάς δύναμη όπως και σε εμένα! Καλή μέρα σε όλες σας εκεί!:) 

"Mama,

I can’t see past you right now, I’m so small and everything’s a little blurry. 

All I see is you.

When you feel alone, like the walls are closing in, remember I’m here too. I know your world has changed and the days feel a little lonely. But they aren’t lonely for me.

You are my everything.

When you feel like you don’t know what you’re doing, you’re making it look easy to me. Even though we’re still getting to know each other, you know me better than anyone.

I trust you.

When you think some nights you’ll never sleep again, you will. We both will. But I’m scared right now. I promise I’m not manipulating you. I just need your smell and comfort. Do you feel that tug in your heart when we’re apart? I do too.

I miss you.

When you feel as if you’ve achieved nothing, please know, my cup has never been so full. 
The days that get away on you will be some of my best memories of us playing together on the ground.

I love you.

When you feel like you don’t know who you are anymore, when you turn away from the mirror. That face will be the one I look to when I achieve something, the one I search for in a crowd. The reason for my first smile.

You’re perfect to me.

When you feel like the weight of it all is heavy in your heart, please know I’ve never felt lighter. Can I lay here with you a little longer? 
I won’t always need you like this. 

But I need you right now.

When you feel as if you have nothing left to give, when I see your hands outstretched at me, pleading. When we’re both crying. I wish I could talk, but I can’t. 
If I could I would tell you,

There’s a reason I chose you. 

I can’t see past you right now mama, because you are my world.
It will get bigger, soon enough.

But for now,
All I see is you."

Jessica Urlichs - All i see is you

  • Μου αρέσει 12
  • Λυπημένη/-ος 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Έτσι ακριβώς κι εγώ... αποκλειστικό θηλασμό μέχρι στιγμής και δεν έχω δώσει ποτέ μπουκάλι, οπότε δεν έχω ιδέα πόσο πίνει! 

 

Κι εγώ έχω μια εφαρμογή που σημειώνω πότε και για πόση ώρα τρώει (στην αρχή σημείωνα και τις αλλαγές πάνας και πότε ήτανε βρεγμένες ή λερωμένες, αλλά δεν άντεξα παραπάνω από 2 εβδομάδες γιατί μου έτρωγε πάαααρα πολύ χρόνο). Τους θηλασμούς με βοηθάει που τους σημειώνω μέχρι στιγμής για να θυμάμαι περίπου πότε είναι η ώρα να τον ξαναταϊσω και από ποιά μεριά, και για να τα λέω και στον παιδίατρο που με ρωτάει, αλλά σε κάνα μήνα λέω να το κόψω κι αυτό.

 

Κορίτσια μου, σας καληνυχτώ και αντιγράφω ένα πολύ όμορφο ποιήμα που διάβασα μόλις και συγκινήθηκα. Απευθύνεται στις καινούργιες μανούλες, είναι στα Αγγλικά, αλλά ελπίζω να δώσει και σε εσάς δύναμη όπως και σε εμένα! Καλή μέρα σε όλες σας εκεί!:) 

"Mama,

I can’t see past you right now, I’m so small and everything’s a little blurry. 

All I see is you.

When you feel alone, like the walls are closing in, remember I’m here too. I know your world has changed and the days feel a little lonely. But they aren’t lonely for me.

You are my everything.

When you feel like you don’t know what you’re doing, you’re making it look easy to me. Even though we’re still getting to know each other, you know me better than anyone.

I trust you.

When you think some nights you’ll never sleep again, you will. We both will. But I’m scared right now. I promise I’m not manipulating you. I just need your smell and comfort. Do you feel that tug in your heart when we’re apart? I do too.

I miss you.

When you feel as if you’ve achieved nothing, please know, my cup has never been so full. 
The days that get away on you will be some of my best memories of us playing together on the ground.

I love you.

When you feel like you don’t know who you are anymore, when you turn away from the mirror. That face will be the one I look to when I achieve something, the one I search for in a crowd. The reason for my first smile.

You’re perfect to me.

When you feel like the weight of it all is heavy in your heart, please know I’ve never felt lighter. Can I lay here with you a little longer? 
I won’t always need you like this. 

But I need you right now.

When you feel as if you have nothing left to give, when I see your hands outstretched at me, pleading. When we’re both crying. I wish I could talk, but I can’t. 
If I could I would tell you,

There’s a reason I chose you. 

I can’t see past you right now mama, because you are my world.
It will get bigger, soon enough.

But for now,
All I see is you."

Jessica Urlichs - All i see is you

Τι όμορφο!:wub:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

χμμμ...μ κανει εντυπωση παντως...το μασαζ οκ δν θα κανει πολλα πραγματα..σ χει πει δηλ για πολυωρη προσφορα ιδιου στηθους (ως κ 6ωρα η 8ωρα) κ να αδειαζεις παραλληλα μονη το αλλο μεχρι να το ρυθμισεις;; να δινεις παντα τελειως αδειο μαστο να τρωει..κ δν πετυχαινει;; ποσες μερες το εκανες κ ποσες ωρες; θελει πλ καθοδηγηση αλλα υπαρχουν μεθοδοι δηλαδη...εμενα μ λειτουργησε αυτο κ ξερω κ αλλες περιπτωσεις π ετσι ρυθμισαν παραγωγη..δν ειναι δυνατον δηλ να σε παει ετσι. πρεπει να βρεθει ακρη γτ για τους συμβ η υπερπαραγωγη ειναι το νο1 τζιζ!κακο κ για τη μανα κ για τη σιτιση κ την υγεια τ βρεφους κ εμμενουν πλ σε αυτο...οιβκυστες παντως μ λεγε δν παιζουν κανενα ρολο..στο λεω γτ εχω κνγω αρκετα μεγαλουτσικες κ αδενωματα λογω πλ πυκνων μαστων...ολα ρυθμιζονται παντως, δεν μενει ετσι για παντα, εχω ακουσει τα απειρα..αν θελησεις βοηθεια, πες μ κ σε πμ παντως.

Καλημέρα κορίτσι μου! Τη τελευταία φορά που ήρθε ήταν στις 40 ημέρες. Το 6ωρο δεν παίζει καθόλου θα γίνει μεγάλη ζημιά στο στήθος. Γενικά είχαμε πει στο 3 Ώρο με 4 Ώρο και αυτό έκανα όταν μπορούσα γιατί κάθε εβδομάδα μου το πάει για μαστίτιδα οπότε αναγκάζομαι και προσφέρω πιο συχνά το πονεμένο για να αποσυμφόρηση. Έλα μου όμως που κάθε φορά είναι και διαφορετικο στήθος? Άρα στην ουσία δίνοντας μια το ένα πιο πολύ για αποσυμφόρηση και μια το άλλο πάλι στα ίδια καταλήγουμε. Όχι δεν μου είχε πει να το αδειάζω μου είχε πει να αποσυμφόριζω ( 10-15 λεπτά θηλαστρο). Έχω διαβάσει την άποψη που λες για άδειασμα και μετά όλη τη μέρα block feeding αλλά φοβάμαι ότι με το άδειασμα και πριν την εδραίωση θα δίνω ξανά σήμα...θα ήθελα αν μπορείς να μου στείλεις πμ για τον τρόπο που λες να τον δοκιμάσω. Αν έχεις κάπου οδηγίες κτλ! Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LadyP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Τη τελευταία φορά που ήρθε ήταν στις 40 ημέρες. Το 6ωρο δεν παίζει καθόλου θα γίνει μεγάλη ζημιά στο στήθος. Γενικά είχαμε πει στο 3 Ώρο με 4 Ώρο και αυτό έκανα όταν μπορούσα γιατί κάθε εβδομάδα μου το πάει για μαστίτιδα οπότε αναγκάζομαι και προσφέρω πιο συχνά το πονεμένο για να αποσυμφόρηση. Έλα μου όμως που κάθε φορά είναι και διαφορετικο στήθος? Άρα στην ουσία δίνοντας μια το ένα πιο πολύ για αποσυμφόρηση και μια το άλλο πάλι στα ίδια καταλήγουμε. Όχι δεν μου είχε πει να το αδειάζω μου είχε πει να αποσυμφόριζω ( 10-15 λεπτά θηλαστρο). Έχω διαβάσει την άποψη που λες για άδειασμα και μετά όλη τη μέρα block feeding αλλά φοβάμαι ότι με το άδειασμα και πριν την εδραίωση θα δίνω ξανά σήμα...θα ήθελα αν μπορείς να μου στείλεις πμ για τον τρόπο που λες να τον δοκιμάσω. Αν έχεις κάπου οδηγίες κτλ! Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου!

Θα σου στειλω αναλυτικα μες στη μερα. Το αδειασμα με θηλαστρο θεωρειται σε γενικες λαθος τακτικη, ειδικα αν δεν εχει εδραιωθει ο θηλασμος. μονο με το χερι πρεπει να κανεις αμελξη ωσπου να αδειασουν. Το να δινεις εναλλαξ τα στηθη δεν εχει αξια. Πρεπει να προσφερονται τουλ 3 γευματα με το ενα, οταν μιλαμε για μπλοκ φιντινγκ κ παραλληλα να διατηρειται κ ο αλλος μαστος αδειος. το 6ωρο μονο ζημια δεν σου κανει αν γινεται σωστα. Πιστεψε με το αντιθετο...ειδικα εσυ στην κατασταση σου, θα φτασεις στο σημειο να νομισεις οτι δεν εχεις γαλα...κ αυτο βεβαια θα ναι κ η επιτυχια.. θα σου στειλω μες στη μερα. Δυστυχως και στους συμβουλους, οπως και σε γιατρους κ σε καθε ειδικοτητα, θελει ψαξιμο για να βρεις τον καταλληλο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Έτσι ακριβώς κι εγώ... αποκλειστικό θηλασμό μέχρι στιγμής και δεν έχω δώσει ποτέ μπουκάλι, οπότε δεν έχω ιδέα πόσο πίνει! 

 

Κι εγώ έχω μια εφαρμογή που σημειώνω πότε και για πόση ώρα τρώει (στην αρχή σημείωνα και τις αλλαγές πάνας και πότε ήτανε βρεγμένες ή λερωμένες, αλλά δεν άντεξα παραπάνω από 2 εβδομάδες γιατί μου έτρωγε πάαααρα πολύ χρόνο). Τους θηλασμούς με βοηθάει που τους σημειώνω μέχρι στιγμής για να θυμάμαι περίπου πότε είναι η ώρα να τον ξαναταϊσω και από ποιά μεριά, και για να τα λέω και στον παιδίατρο που με ρωτάει, αλλά σε κάνα μήνα λέω να το κόψω κι αυτό.

 

Κορίτσια μου, σας καληνυχτώ και αντιγράφω ένα πολύ όμορφο ποιήμα που διάβασα μόλις και συγκινήθηκα. Απευθύνεται στις καινούργιες μανούλες, είναι στα Αγγλικά, αλλά ελπίζω να δώσει και σε εσάς δύναμη όπως και σε εμένα! Καλή μέρα σε όλες σας εκεί!:) 

"Mama,

I can’t see past you right now, I’m so small and everything’s a little blurry. 

All I see is you.

When you feel alone, like the walls are closing in, remember I’m here too. I know your world has changed and the days feel a little lonely. But they aren’t lonely for me.

You are my everything.

When you feel like you don’t know what you’re doing, you’re making it look easy to me. Even though we’re still getting to know each other, you know me better than anyone.

I trust you.

When you think some nights you’ll never sleep again, you will. We both will. But I’m scared right now. I promise I’m not manipulating you. I just need your smell and comfort. Do you feel that tug in your heart when we’re apart? I do too.

I miss you.

When you feel as if you’ve achieved nothing, please know, my cup has never been so full. 
The days that get away on you will be some of my best memories of us playing together on the ground.

I love you.

When you feel like you don’t know who you are anymore, when you turn away from the mirror. That face will be the one I look to when I achieve something, the one I search for in a crowd. The reason for my first smile.

You’re perfect to me.

When you feel like the weight of it all is heavy in your heart, please know I’ve never felt lighter. Can I lay here with you a little longer? 
I won’t always need you like this. 

But I need you right now.

When you feel as if you have nothing left to give, when I see your hands outstretched at me, pleading. When we’re both crying. I wish I could talk, but I can’t. 
If I could I would tell you,

There’s a reason I chose you. 

I can’t see past you right now mama, because you are my world.
It will get bigger, soon enough.

But for now,
All I see is you."

Jessica Urlichs - All i see is you

Αχ αντε πάλι να μας παρουν τα ζουμιά!

Μα πόσο γλυκό!

Τα θαυματακια μας τα υπέροχα, οι γλυκές αγκαλίτσες!

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Renez είπε:

Δεν το γνωρίζω να έχω γνώμη φίλη ούτε το έχω δει κάπου..ότι γενικώς είναι θεωρείται ευεργετικο το γάλα της είναι ακουστο..βέβαια ήδη δίνω 16.5 τα 400γρ δεν είμαι για κάτι πιο ακριβό!! 

ΥΓ: δυστυχώς κ οι υπόλοιπες μανουλες δεν έχουμε μοσχαράκια (αγελαδινη φόρμουλα) ή κατσικάκια αλλά η κάθε μία για τους λόγους της έχει επιλέξει ή ακόμη κ αναγκαστεί να δεχτεί τη βοήθεια της φύσης κ της επιστήμης..χμμμμ πάντως κ εγώ στη κατηγορία μοσχαράκι ήμουν μικρή όπως το θέτεις^_^

Τι ωραία που τα λες!!!!

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Η μικρούλα μας κοιμάται πλέον όλο το βράδυ..αργεί να κοιμηθεί βέβαια 11 ή 12 ανάλογα και πάει μέχρι 7.30 -8.00..μπορώ να πω ότι ξεκουράζομαι πλέον.. Αλλά την μέρα φουλ ενεργεια και γκρίνια!! Αλλά προτιμώ να είναι το βράδυ ήσυχη χαχαχ!

Την Τετάρτη έχουμε το δεύτερο εμβόλιο! 

Σας φιλωωωω

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Τι ωραία που τα λες!!!!

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Η μικρούλα μας κοιμάται πλέον όλο το βράδυ..αργεί να κοιμηθεί βέβαια 11 ή 12 ανάλογα και πάει μέχρι 7.30 -8.00..μπορώ να πω ότι ξεκουράζομαι πλέον.. Αλλά την μέρα φουλ ενεργεια και γκρίνια!! Αλλά προτιμώ να είναι το βράδυ ήσυχη χαχαχ!

Την Τετάρτη έχουμε το δεύτερο εμβόλιο! 

Σας φιλωωωω

Άντε με το καλό η μπεμπουλα:x

Εμείς κάπου τέλος του μηνός θα το κάνουμε..κ δόξα το Θεό κοιμομαστε πλέον καλά τα βράδυα..μεγαλώνουν μωρέ τα αγγελούδια μας..

Ποτέ με ρωτούσες για τον γιατρό κ ποτέ φτάσατε 3ων μηνών απίστευτο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άντε με το καλό η μπεμπουλα:x

Εμείς κάπου τέλος του μηνός θα το κάνουμε..κ δόξα το Θεό κοιμομαστε πλέον καλά τα βράδυα..μεγαλώνουν μωρέ τα αγγελούδια μας..

Ποτέ με ρωτούσες για τον γιατρό κ ποτέ φτάσατε 3ων μηνών απίστευτο!!

Είστε προκλητικές!!!! Εμένα ακόμα ξυπναει γύρω στις 4 και ευτυχώς μετά θα ξυπνήσει γύρω στις 8 και μετά πάλι 11... Δλδ κοιμάται 23.00-11 με δύο ξυπνήματα. Κ τη μέρα είναι ησυχος δεν γκρινιάζει ούτε όμως θα κοιμηθεί πολύ!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...