Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, LadyP είπε:

Αχ κορίτσι μου και εγώ το ίδιο ακριβώς έχω κάνει και εγώ χειρουργειο... Εμένα με βοηθάει και η λεκιθίνη!  Παίρνω 2 χάπια τη μέρα. Έχω σκεφτεί μέχρι και το βράδυ να πίνω ένα ποτήρι φασκόμηλο. Λέει μειώνει τη παραγωγή βέβαια αν πίνεις πολύ .μου έστειλε η παγωτουλα έναν τρόπο αλλά εγώ ακόμα και που μου εδειξαν δνε μπορώ να βγάλω με το χέρι γάλα! Θα σου Στείλω τις οδηγίες της αν τα καταφέρεις εσύ! 

Α ξέχασα βάλαμε και τα χριστουγεννιάτικα μας!φρέσκια φωτό με τις μαγουλες!

Κορίτσι μου ,η παγωτουλα ανταποκρίθηκε αστραπιαία και μου έστειλε τις οδηγίες!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!Σε καταλαβαίνω σε όλα απόλυτα να ξέρεις!

Φασκόμηλο πήρα και ήπια 2-3 φλιτζανια αλλά μετά το άφησα γιατί δε μου πολυαρεσε και ήμουν κ ψιλοαπαισιοδοξη να σου πω την αλήθεια!όμως θα το ξαναρχίσω τώρα που το λες!

Λεκιθίνη δεν έχω πάρει!θα ξεκινήσω με τις οδηγίες αυτές και βλέπουμε...

Άμα γκουγκλαρεις δε θα βρεις λες κανένα βιντεάκι που να σου λέει επακριβως τον τρόπο;

Να τα φάτε τα μαγουλακια σας τα υπερθεικα!!!!Είναι μόνο για ζουμπηγμα!Να σου ζήσει!!!!

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Hliolousti είπε:

Κορίτσι μου ,η παγωτουλα ανταποκρίθηκε αστραπιαία και μου έστειλε τις οδηγίες!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!Σε καταλαβαίνω σε όλα απόλυτα να ξέρεις!

Φασκόμηλο πήρα και ήπια 2-3 φλιτζανια αλλά μετά το άφησα γιατί δε μου πολυαρεσε και ήμουν κ ψιλοαπαισιοδοξη να σου πω την αλήθεια!όμως θα το ξαναρχίσω τώρα που το λες!

Λεκιθίνη δεν έχω πάρει!θα ξεκινήσω με τις οδηγίες αυτές και βλέπουμε...

Άμα γκουγκλαρεις δε θα βρεις λες κανένα βιντεάκι που να σου λέει επακριβως τον τρόπο;

Να τα φάτε τα μαγουλακια σας τα υπερθεικα!!!!Είναι μόνο για ζουμπηγμα!Να σου ζήσει!!!!

Θα τσεκαρω βιντεάκια μήπως βρω κάτι σε καλύτερο τρόπο να βγάλω με το χέρι διότι δεν το καταφέρνω με τη καμία! Η λεκιθίνη λένε κάνει θαύματα! Επίσης τα αντιφλεγμονώδη είναι φίλοι μας! Τα παίρνεις άφοβα! Εγώ 2-3 φορές την εβδομάδα παίρνω και ένα nurofen 200 !σε ευχαριστούμε και εσένα κορίτσι μου να είναι γερό και καλότυχο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Renez ναι εχω διαβασει κ στα φόρουμ οτι στο 2ωρο χοντρικά απο το ποτό μπορούμε να θηλασουμε! Αλλα συνήθως απλα ξεραίνομαι !

Οσο για την άντληση κι εμανα στην αρχή ετσι πετάγεται κ μετα πεφτει σταγονιτσες.ισως για πανω απο 5 λεπτα αν το εχω αφησει πολυ χωρις θηλασμο. Ισως ισχύει κι αυτο που λεει η ηλιόλουστη ή εχει πιεση επειδη ειναι γεματο κ μετα χαλαρώνει!

@Hliolousti @LadyP χαρα στο κουραγιο σας! Χιλια μπράβο! 

Ακουστε αστειο! Ο μικρός μου ενω θηλαζα έρχεται κ μας παρατησει κ λεει: χμμμ μια το ενα ,μετα το αλλο...good! Και σηκωνει αντίχειρα !

  • Χαχα 8

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Θέμα 

1ο ποτά: κορίτσια μου εγώ εδώ κ 2 εβδομαδες περίπου κάθε βράδυ είναι η ιεροτελεστία μου..θηλασμός/ύπνος μπέμπη/θηλαστρο καιιιι το αγαπημένο μου κρασάκι με περιμένει!! Ένα ποτήρι 130μλ (που βάση του ύψους κ των κιλών μου αποβάλλεται σε 2-2.5 ώρες από τον οργανισμό μου έχω site που τα γράφει οποία θελει;)) και μου είναι υπεραρκετό κ φυσικά η πιο χαλαρωτική στιγμή της ημέρας μου..

2ο θηλασμός: πόσο σας νιώθω κορίτσια μου..εγώ δεν έχω βέβαια το ίδιο θέμα με εσάς αλλά έχω ζήσει τον πόνο με τις πληγωμένες θηλές κ να παλεύω με το.θηλαστρο μέχρι να γιατρευτούν,έναν πόνο που έρχεται από βαθυα μέσα στο στήθος κ δε ξέρω γτ κ τον καθημερινό άγονα να πιει ο μπέμπης που άλλες φορές το αρπάζει για ώρα δίχως αύριο κ άλλες μου βγάζει τη πίστη για 7'.. αλλά ξέροντας πως παλεύω για το καλύτερο για εκείνον τ αντέχω όλα!!

Είδα που λες @Hliolousti (όπου παρεμπιπτόντως μην ακούσω ξανά κάποια στην ομάδα να λέει συγγνώμη για τα μεγάλα κείμενα καλέ!!!!) Για άσπρο στις θηλές..κ εμένα έχουν..σημαίνει κάτι..? Επίσης κάτι που εγώ έχω παρατηρήσει κ θέλω τα φώτα σας είναι ότι όταν βάζω θηλαστρο στην αρχή για 5' βγαίνουν πίδακες με πίεση κτλ αλλά μετά πολύ πιο αργά..κ αν το εναλλασω στα στήθη ανά 5' τότε συνεχίζουν οι πίδακες αλλά αν αφήσω σερί ένα στήθος 15'-20' που πρέπει κανονικά τότε μόνο τα πρώτα 5 βγάζει πολύ κ μετά πολυυυυ αργά..έχετε καμία ιδέα..?

 

 

 

 

 

 

Κορίτσι μου νομίζω ότι απλά είναι η αρχή γιατί έχεις ώρα να το δώσεις! Αν ο μικρός δεν πνίγεται  δεν έχεις θέμα! Όσα για τα ποτά πίνω και εγώ το κρασάκι μου που και που όταν έδινα μετά ξένο για βράδυ! Πριν κάποιες μέρες ήπια και μια βότκα λεμόνι! Καλε είχα ξεχάσει τη γεύση της!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, LadyP είπε:

Αχ κορίτσι μου και εγώ το ίδιο ακριβώς έχω κάνει και εγώ χειρουργειο... Εμένα με βοηθάει και η λεκιθίνη!  Παίρνω 2 χάπια τη μέρα. Έχω σκεφτεί μέχρι και το βράδυ να πίνω ένα ποτήρι φασκόμηλο. Λέει μειώνει τη παραγωγή βέβαια αν πίνεις πολύ .μου έστειλε η παγωτουλα έναν τρόπο αλλά εγώ ακόμα και που μου εδειξαν δνε μπορώ να βγάλω με το χέρι γάλα! Θα σου Στείλω τις οδηγίες της αν τα καταφέρεις εσύ! 

Α ξέχασα βάλαμε και τα χριστουγεννιάτικα μας!φρέσκια φωτό με τις μαγουλες!

Πωπω μια κοπέλα!!! Μαγούλες για ρουφηγμα!!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Αχ κορίτσι μου και εγώ το ίδιο ακριβώς έχω κάνει και εγώ χειρουργειο... Εμένα με βοηθάει και η λεκιθίνη!  Παίρνω 2 χάπια τη μέρα. Έχω σκεφτεί μέχρι και το βράδυ να πίνω ένα ποτήρι φασκόμηλο. Λέει μειώνει τη παραγωγή βέβαια αν πίνεις πολύ .μου έστειλε η παγωτουλα έναν τρόπο αλλά εγώ ακόμα και που μου εδειξαν δνε μπορώ να βγάλω με το χέρι γάλα! Θα σου Στείλω τις οδηγίες της αν τα καταφέρεις εσύ! 

Α ξέχασα βάλαμε και τα χριστουγεννιάτικα μας!φρέσκια φωτό με τις μαγουλες!

Τι υπέροχη κουκλίτσα μαγουληθρα!!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Σας ευχαριστούμε κορίτσια μου! Δεν άντεξα η ποζερου η μάνα :-P

Κι εγώ περιμένω κάτι χριστουγεννιάτικα του μεγάλου να τα στήσω στο δέντρο κ τα δυο για φωτογραφίες, σε καταλαβαίνω:wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LadyP είπε:

Σας ευχαριστούμε κορίτσια μου! Δεν άντεξα η ποζερου η μάνα :-P

Φτου φτου το κορίτσι!!! Να σου ζήσει!!!

Τι όμορφη που είναι! Μια γλύκα με τα μαγουλακια της!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Γεννάω σε ένα μήνα και παίρνω κάποια πράγματα για το θηλασμό. Θέλω να αγοράσω λοιπόν κοχύλια, αλλά online δεν ξέρω με τι κριτήρια να διαλέξω.. υπάρχουν νούμερα ή κάτι που πρέπει να έχω στο νου μου???

Επίσης αυτά πρέπει να αποστειρώνονται? Και πόσα ζευγάρια πρέπει να πάρω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Γεια σας κορίτσια! Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Γεννάω σε ένα μήνα και παίρνω κάποια πράγματα για το θηλασμό. Θέλω να αγοράσω λοιπόν κοχύλια, αλλά online δεν ξέρω με τι κριτήρια να διαλέξω.. υπάρχουν νούμερα ή κάτι που πρέπει να έχω στο νου μου???

Επίσης αυτά πρέπει να αποστειρώνονται? Και πόσα ζευγάρια πρέπει να πάρω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Εγώ τα νουκ πήρα, με βολεψαν όσο τα χρησιμοποίησα.. δεν έχουν νούμερα.

Δεν αποστειρώνονται, έχουν μέσα οδηγίες χρησης. Οπότε μη σε αγχωνει αυτό.

Με ένα ζευγάρι είσαι καλυμμένη. Έτσι κι αλλιώς δεν θα τα φοράς συνέχεια.

Με το καλό να έρθει το νινακι σου!:wub:

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo said:

Γεια σας κορίτσια! Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Γεννάω σε ένα μήνα και παίρνω κάποια πράγματα για το θηλασμό. Θέλω να αγοράσω λοιπόν κοχύλια, αλλά online δεν ξέρω με τι κριτήρια να διαλέξω.. υπάρχουν νούμερα ή κάτι που πρέπει να έχω στο νου μου???

Επίσης αυτά πρέπει να αποστειρώνονται? Και πόσα ζευγάρια πρέπει να πάρω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Εγώ πήρα της κικο. Δεν έχει νούμερα. Δεν είναι απαραίτητο ότι θα τα χρειαστείς αλλά καλό είναι να υπάρχει ένα ζευγάρι. 

Εγώ τα φοράω συνέχεια γιατί τρέχει το στήθος μου. Χρήσιμα είναι κ αν κάνεις πληγές στην αρχή. Επίσης αν τα αποστειρωσεις μπορείς να δώσεις το γάλα που θα μαζέψουν - έτσι λέει στις οδηγίες, εγώ δεν το έχω κάνει. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, marianna1986 said:

Αχ άσε κ εγώ το πρωί όταν ξυπνάει οριστικά είναι μέσα στα χαμόγελα και το ρουφάω! Μου αρέσει να τον έχω αγκαλιά κ να του χαϊδεύω τα μαλλιά με τη μύτη μου, να τον μυρίζω:wub: είναι τα αγόρια άλλη φάση! 

Μια φορά είναι αλλά η ώρα με χαλάει... 4; Μέσα στην άγρια νύχτα; Τουλάχιστον ας το κάνει 6... Όσο ζω θα ελπίζω...

 

 

 

Μόνο εμένα ο δικός μου είναι μέσα στο κλάμα και τη γκρίνια το πρωί? Φταίω κι εγώ βέβαια γιατί ξυπνάω δύσκολα, οπότε μέχρι να τον πάρω χαμπάρι και να σηκωθώ αυτός έχει ήδη ξυπνήσει και γκρινιάξει για λίγα λεπτα και μέχρι να τον αλλάξω χαλάει τον κόσμο. Μόλις ξεκινήσουμε το τάισμα επιτέλους ηρεμεί όμως.

 

11 hours ago, OctoberMom said:

Επιτέλους βρήκα χρόνο να το φτιάξω:

 

Ακολουθεί σοροπιαστό μήνυμα:

Θέλω από καρδιάς να σας ευχαριστήσω όλες γιατί ήσασταν για μένα ένα ανέλπιστο δώρο στην όλη πορεία, από την αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι σήμερα που το κοριτσάκι μου σαράντισε...(χθες δλδ αλλά χθες δε μ'άφησε να σας γράψω το σεντόνι που ακολουθεί!). Με βοήθησε τόσο πολύ η ομάδα μας να μοιραστώ τη χαρά μου, να συμμεριστώ τα άγχη και την ταλαίπα όλης αυτής της περιόδου (μου έδειχναν τα λόγια σας οτι δεν είμαι η μόνη τρελλή!), να συγκινηθώ και να τσιρίξω απο χαρά κάθε φορά που κάποια απο μας γένναγε και φυσικά να γελάσω με τα ευτράπελά μας και το σουρεάλ της φάσης μας, πόσο μάλλον σε περίοδο COVIDοκαραντίνων...

Και φυσικά μ'έκανε να πιστέψω στη δύναμη των γυναικών, στο πόσο υπέροχες είμαστε, στο ότι υπάρχουν εκεί έξω κοπέλες σαν κι εμένα που είναι έτοιμες να στηρίξουν και να στηριχτούν και στο οτι δε μεταμορφώνεσαι σε καρικατούρα όταν γίνεσαι μαμά! Προσωπικά, η φάση της μητρότητας με πέτυχε σε μια εποχή που δεν έχω ακόμη φτιάξει ισχυρές φιλίες με άλλες γυναίκες στην Ελλάδα (κι οι παλιές φίλες που είχα εδώ δεν έχουν και δε θέλουν να κάνουν παιδιά) κι έχοντας μετακομίσει σε μια περιοχή της Αθήνας όπου δεν ξέρω κανέναν συν το ότι η φύση του επαγγέλματός μου είναι αρκετά μοναχική, αυτή η ομάδα ήταν πολύ βασική για να το ζήσω υπέροχα όλο αυτό! Ευχαριστώ πραγματικά!

Without further ado που λένε και στο χωριό της @Eva137, σας έφτιαξα έναν κωδικό για να έχετε έκπτωση 40% σε όσα παιχνίδια του συζύγου πάρετε επειδή σαράντισε η γλυκούλα μας και τζάμπα μεταφορικά για να σας έρθουν! (Ναι, ΚΑΙ στο χωριό σου @Eva137 ). Μακάρι να μπορούσαμε να σας τα βάλουμε τσάμπα αλλά δεν έχουμε γίνει ακόμα π(ε)λούσιοι, ίσως στο 2ο να χουμε πλουτίσει και να σας κάνουμε δώρο τις μπομπονιέρες στα βαφτίσια (ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ!).

Πώς θα πάρετε την έκπτωση: Όταν γεμίσετε το καλάθι σας στο e-shop, δίπλα στο συνολικό ποσό έχει ένα καρτελάκι που λέει "apply shop coupon codes". Ε, λοιπόν εκεί πρέπει να γράψετε OCTOBERMOM2020 .  Το βάλαμε απο τώρα μέχρι πρώτη Φλεβάρη για να προλάβετε <3 Enjoy... χιχι! 

( Α, το σάιτ είναι το beaverstoys . com )

Αυτά, σνιφ!

 

Αχ, μας έχουν πάρει τα ζουμιά σήμερα! Τέλεια! Ευχαριστούμε πολύ για τον κωδικό και εννοείται θα τον τιμήσουμε!:wink: 

 

7 hours ago, Renez said:

Θέμα 

1ο ποτά: κορίτσια μου εγώ εδώ κ 2 εβδομαδες περίπου κάθε βράδυ είναι η ιεροτελεστία μου..θηλασμός/ύπνος μπέμπη/θηλαστρο καιιιι το αγαπημένο μου κρασάκι με περιμένει!! Ένα ποτήρι 130μλ (που βάση του ύψους κ των κιλών μου αποβάλλεται σε 2-2.5 ώρες από τον οργανισμό μου έχω site που τα γράφει οποία θελει;)) και μου είναι υπεραρκετό κ φυσικά η πιο χαλαρωτική στιγμή της ημέρας μου..

2ο θηλασμός: πόσο σας νιώθω κορίτσια μου..εγώ δεν έχω βέβαια το ίδιο θέμα με εσάς αλλά έχω ζήσει τον πόνο με τις πληγωμένες θηλές κ να παλεύω με το.θηλαστρο μέχρι να γιατρευτούν,έναν πόνο που έρχεται από βαθυα μέσα στο στήθος κ δε ξέρω γτ κ τον καθημερινό άγονα να πιει ο μπέμπης που άλλες φορές το αρπάζει για ώρα δίχως αύριο κ άλλες μου βγάζει τη πίστη για 7'.. αλλά ξέροντας πως παλεύω για το καλύτερο για εκείνον τ αντέχω όλα!!

Είδα που λες @Hliolousti (όπου παρεμπιπτόντως μην ακούσω ξανά κάποια στην ομάδα να λέει συγγνώμη για τα μεγάλα κείμενα καλέ!!!!) Για άσπρο στις θηλές..κ εμένα έχουν..σημαίνει κάτι..? Επίσης κάτι που εγώ έχω παρατηρήσει κ θέλω τα φώτα σας είναι ότι όταν βάζω θηλαστρο στην αρχή για 5' βγαίνουν πίδακες με πίεση κτλ αλλά μετά πολύ πιο αργά..κ αν το εναλλασω στα στήθη ανά 5' τότε συνεχίζουν οι πίδακες αλλά αν αφήσω σερί ένα στήθος 15'-20' που πρέπει κανονικά τότε μόνο τα πρώτα 5 βγάζει πολύ κ μετά πολυυυυ αργά..έχετε καμία ιδέα..?

 

 

 

 

 

 

Είναι λογικό γιατί στην αρχή βγαίνει το πιο νερουλό γάλα που το περισσότερο έχει ήδη μαζευτεί στο στήθος και έχει πιο έντονη ροή. Μετά από λίγο βγαίνει το πιο λιπαρό γάλα που παράγεται και είναι πιο παχύρευστο οπότε δεν έχει τόσο δυνατή ροή.

 

4 hours ago, Anastasia05 said:

Κι εγώ περιμένω κάτι χριστουγεννιάτικα του μεγάλου να τα στήσω στο δέντρο κ τα δυο για φωτογραφίες, σε καταλαβαίνω:wub:

Εμείς ήδη βγήκαμε οι τρεις μας φωτογραφίες μπροστά στο δέντρο... ο μικρός φορούσε φορμάκι ασπρο με κόκκινα γράμματα που έγραφαν "Baby's 1st Christmas" και εμείς κόκκινα ρούχα για να είμαστε ασορτί. Ωραίες βγήκαν! Τον είχαμε βάλει στη μέση και τον πλακώναμε στα φιλάκια!:P

 

3 hours ago, dpilo said:

Γεια σας κορίτσια! Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Γεννάω σε ένα μήνα και παίρνω κάποια πράγματα για το θηλασμό. Θέλω να αγοράσω λοιπόν κοχύλια, αλλά online δεν ξέρω με τι κριτήρια να διαλέξω.. υπάρχουν νούμερα ή κάτι που πρέπει να έχω στο νου μου???

Επίσης αυτά πρέπει να αποστειρώνονται? Και πόσα ζευγάρια πρέπει να πάρω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Εμένα μου έδωσε η αδερφή μου τα κοχύλια της Μεντελα (1 ζευγάρι). Είναι ένα μέγεθος και δεν τα αποστειρώνω. Τα φοράω συνέχεια, τα βγάζω μόνο όταν κάνω μπάνιο που τα πλένω κιόλας. Είναι λίγο άβολα κάτω από τα ρούχα, αλλά βοηθάνε πολύ γιατί μαζεύουν το γάλα και βοηθάνε τις θηλές να παίρνουν αέρα και να παίρνουν καλό σχήμα για το θηλασμό. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...