Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Αχ κορίτσια μ αυτοι οι πρωτοι μας έρωτες, τα πρωτα μας παιδάκια ειναι μοναδικά! Μας εδωσαν αυτά τα πρωτόγνωρα συναισθήματα, μας εκαναν μανούλες!

Το αγοράκι μ ηταν πιο ζωηρό κ κινητικό ενω η μπούκα πιο χαμογελαστή κ παιχνιδιάρα! Καλε πολυ κουτσομπολιό τα μωρά! Κ το ματι παιζει παντού! Λατρείες ειναι ολα τα παιδάκια!

Θα το τσεκαρω το κιτρινι πουλάκι! Τωρα το έχουμε ριξει στα κλασσικα εμείς στον Αίσωπο. Θελει να του λεμε κ ιστορίες δικες μας με ήρωα οποιο ζωακι θελει αυτος κ παρεμβαίνει στη πλοκη κ λεει δικα τ. Α! κ εχει εναν φιλο που παιρνει τηλ οταν θέλει να αποφυγει κατι... τον Φουτουλη...αχαχα...μια μέρα πηρα τηλ τη μαμα τ τη Φουτουλα γτ δν μας αφηνε ο γιος της να κοιμηθούμε το μέσημερι απ τα τηλεφωνα...αχαχα...ειμαστε νουμερα!

Οτι χαιρόμαστε με σακουλες σκούπας κ λοιπά που δν περιεχουν εστω κ ενα βρακι δικο μας που το βαζεις? Εγω πρώτη φορα παρήγγειλα hm κ δν πηρα ουτε τσιμπιδάκι δικο μ! Επίσης οταν πηγα στν γιατρο το πιστεύεις οτι κατι μ ελειπε? Το μόνιτορ δν έδειχνε τπτ κ δν ακουγα τουκ τουκ σ ολο το δωματιο.

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

2 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Νινα μ βιασου! Οι ηλεκτρονικές αγορές φρακαρουν ολο κ περισσότερο κ βασικά τα κούριερ! Εγω ειχα παρει καιρο πριν τα δώρα αν κ παλι τωρα κατι περιμένω! Ως γνωστόν δεν κρατιέμαι κ τα παραγγέλνω, παντα υπάρχει στοκ παιχνίδι κρυμμένο στη ντουλαπα...χιχιχι 

Μια χαρα τα κανετε και να περνατε υπέροχα! 

Το κοριτσακι μας ειναι μια γλυκα! Ολο τη φιλαω δεν κρατιέμαι! Στολίδι του σπιτιου μας τη λεω! Ολο χαμογελι κ νάζι! Ειδικα οταν ξυπνάει ή μετα το φαγητό κάνει ζουζουνιες! Λατρεύει τα κρεμάστα παιχνίδια κ εχω κανει τσιρκολικι κουνια,ριλαξ κ καρότσι! Ο μικρός μας έχει τις ζηλιτσες του αλλα ευτυχώς δν πειραζει το μωρό ισα ισα το προσέχει! Ειναι κι αυτός γλύκας με τα λογάκια του,ολο μας τραγουδάει τελευταία, λεει τραγουδάκια κ στην αδερφουλα!

Χρήσιμος για μενα ! Τον χρησιμοποιω ακόμα με τον μεγάλο! Του ζεσταινω το γαλα τ! Και για τη μπεμπα ζεσταίνω το γαλα που εχω αντλήσει κ τα μπιμπερό απ το ψυγείο για να μν πέσει πολυ η θερμοκρασία του νερου. Ουτε κατσαρολια,μπρικια ,βρασιματα. Πετας το μπιμπερό μεσα κ σε 5 λεπτάκια ετοιμο.

Αχ δεν μας βλέπω να βρίσκουν δώρα κάτω από το δέντρο φέτος.  Μα τι μπάχαλο είναι αυτό ρε παιδια???? Έλεος

Αχ κι εμείς στολίδι μας τα λέμε και τα δυο...... Να τα χαιρόμαστε όλα τα παιδακια... Τραγουδάκια ε??? Αχ τα αγοράκια μας... Είναι οι μεγάλοι του σπιτιου χαχαχαχαχ

Κι εσυ μέσα τώρα ε? 

Just now, Christinα είπε:

Αχ κορίτσια μ αυτοι οι πρωτοι μας έρωτες, τα πρωτα μας παιδάκια ειναι μοναδικά! Μας εδωσαν αυτά τα πρωτόγνωρα συναισθήματα, μας εκαναν μανούλες!

Το αγοράκι μ ηταν πιο ζωηρό κ κινητικό ενω η μπούκα πιο χαμογελαστή κ παιχνιδιάρα! Καλε πολυ κουτσομπολιό τα μωρά! Κ το ματι παιζει παντού! Λατρείες ειναι ολα τα παιδάκια!

Θα το τσεκαρω το κιτρινι πουλάκι! Τωρα το έχουμε ριξει στα κλασσικα εμείς στον Αίσωπο. Θελει να του λεμε κ ιστορίες δικες μας με ήρωα οποιο ζωακι θελει αυτος κ παρεμβαίνει στη πλοκη κ λεει δικα τ. Α! κ εχει εναν φιλο που παιρνει τηλ οταν θέλει να αποφυγει κατι... τον Φουτουλη...αχαχα...μια μέρα πηρα τηλ τη μαμα τ τη Φουτουλα γτ δν μας αφηνε ο γιος της να κοιμηθούμε το μέσημερι απ τα τηλεφωνα...αχαχα...ειμαστε νουμερα!

Οτι χαιρόμαστε με σακουλες σκούπας κ λοιπά που δν περιεχουν εστω κ ενα βρακι δικο μας που το βαζεις? Εγω πρώτη φορα παρήγγειλα hm κ δν πηρα ουτε τσιμπιδάκι δικο μ! Επίσης οταν πηγα στν γιατρο το πιστεύεις οτι κατι μ ελειπε? Το μόνιτορ δν έδειχνε τπτ κ δν ακουγα τουκ τουκ σ ολο το δωματιο.

Αχ δεν θα μπορουσες να τα πεις καλυτερα. . Ευγε μανουλατι τέλειο να χει φίλο.. Χαχαχα εμάς μας καλουν τα κοριτσάκια και τους λέμε ότι πνιγομαστε και δεν έχουμε χρόνο χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Αχ δεν μας βλέπω να βρίσκουν δώρα κάτω από το δέντρο φέτος.  Μα τι μπάχαλο είναι αυτό ρε παιδια???? Έλεος

Αχ κι εμείς στολίδι μας τα λέμε και τα δυο...... Να τα χαιρόμαστε όλα τα παιδακια... Τραγουδάκια ε??? Αχ τα αγοράκια μας... Είναι οι μεγάλοι του σπιτιου χαχαχαχαχ

Κι εσυ μέσα τώρα ε? 

Αχαχαχα φαγατε? Εμεις ρευτηκαμε κ ξαναπεφτουμε! :mrgreen:Καλε τι ωραίες ωρες τα λεμε! Παμε για after! Αχαχα

Καλημέρα  κ καλη συνέχεια στον υπνο!

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αχαχαχα φαγατε? Εμεις ρευτηκαμε κ ξαναπεφτουμε! :mrgreen:Καλε τι ωραίες ωρες τα λεμε! Παμε για after! Αχαχα

Καλημέρα  κ καλη συνέχεια στον υπνο!

Φαγαμε και νομίζω ήθελε κι άλλο αλλά την κράτησα... Χαχαχαχα έχει παρει δυο κιλα μεσα σε 45 ημέρες... Θα παθει τιποτα.  

Καλο μας υπνο κουκλα μουυυ φιλια στα μπουτακιααα

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Αχ κορίτσια μ αυτοι οι πρωτοι μας έρωτες, τα πρωτα μας παιδάκια ειναι μοναδικά! Μας εδωσαν αυτά τα πρωτόγνωρα συναισθήματα, μας εκαναν μανούλες!

Το αγοράκι μ ηταν πιο ζωηρό κ κινητικό ενω η μπούκα πιο χαμογελαστή κ παιχνιδιάρα! Καλε πολυ κουτσομπολιό τα μωρά! Κ το ματι παιζει παντού! Λατρείες ειναι ολα τα παιδάκια!

Θα το τσεκαρω το κιτρινι πουλάκι! Τωρα το έχουμε ριξει στα κλασσικα εμείς στον Αίσωπο. Θελει να του λεμε κ ιστορίες δικες μας με ήρωα οποιο ζωακι θελει αυτος κ παρεμβαίνει στη πλοκη κ λεει δικα τ. Α! κ εχει εναν φιλο που παιρνει τηλ οταν θέλει να αποφυγει κατι... τον Φουτουλη...αχαχα...μια μέρα πηρα τηλ τη μαμα τ τη Φουτουλα γτ δν μας αφηνε ο γιος της να κοιμηθούμε το μέσημερι απ τα τηλεφωνα...αχαχα...ειμαστε νουμερα!

Οτι χαιρόμαστε με σακουλες σκούπας κ λοιπά που δν περιεχουν εστω κ ενα βρακι δικο μας που το βαζεις? Εγω πρώτη φορα παρήγγειλα hm κ δν πηρα ουτε τσιμπιδάκι δικο μ! Επίσης οταν πηγα στν γιατρο το πιστεύεις οτι κατι μ ελειπε? Το μόνιτορ δν έδειχνε τπτ κ δν ακουγα τουκ τουκ σ ολο το δωματιο.

Νόμιζα εσύ το είχες προτείνει το κίτρινο πουλάκι!! :) Πολύ καλό!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Αχ κορίτσια μ αυτοι οι πρωτοι μας έρωτες, τα πρωτα μας παιδάκια ειναι μοναδικά! Μας εδωσαν αυτά τα πρωτόγνωρα συναισθήματα, μας εκαναν μανούλες!

Το αγοράκι μ ηταν πιο ζωηρό κ κινητικό ενω η μπούκα πιο χαμογελαστή κ παιχνιδιάρα! Καλε πολυ κουτσομπολιό τα μωρά! Κ το ματι παιζει παντού! Λατρείες ειναι ολα τα παιδάκια!

Θα το τσεκαρω το κιτρινι πουλάκι! Τωρα το έχουμε ριξει στα κλασσικα εμείς στον Αίσωπο. Θελει να του λεμε κ ιστορίες δικες μας με ήρωα οποιο ζωακι θελει αυτος κ παρεμβαίνει στη πλοκη κ λεει δικα τ. Α! κ εχει εναν φιλο που παιρνει τηλ οταν θέλει να αποφυγει κατι... τον Φουτουλη...αχαχα...μια μέρα πηρα τηλ τη μαμα τ τη Φουτουλα γτ δν μας αφηνε ο γιος της να κοιμηθούμε το μέσημερι απ τα τηλεφωνα...αχαχα...ειμαστε νουμερα!

Οτι χαιρόμαστε με σακουλες σκούπας κ λοιπά που δν περιεχουν εστω κ ενα βρακι δικο μας που το βαζεις? Εγω πρώτη φορα παρήγγειλα hm κ δν πηρα ουτε τσιμπιδάκι δικο μ! Επίσης οταν πηγα στν γιατρο το πιστεύεις οτι κατι μ ελειπε? Το μόνιτορ δν έδειχνε τπτ κ δν ακουγα τουκ τουκ σ ολο το δωματιο.

Αυτό με το γιατρό κ το μόνιτορ το έπαθα κ εγώ... Πολλή ησυχία και μου έλειπε το τουκ τουκ... Επίσης, έκατσα στην καρέκλα που καθόμουν για να μου πάρει πίεση και από συνήθεια σήκωσα το μανίκι για να μου τη μετρήσει:lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά παραγγειλα ένα σωρό παιχνιδια σήμερα... Από ένα κατάστημα στο χωριό/πολη μας.. Χαχαχαχ

Και τα έχει όλα και θα τα παρει η μαμά μου, καθώς ο πατερας μου, θα κάνει τον Άγιο Βασίλη φέτος... Χαχαχα είναι τρία τα εγγόνια βλέπετε.. Χαχαχ

Αντε και καλές γιορτές κορίτσια μου.... Είχα απογοητευθεί ότι θα μείνουμε χωρίς; δώρα, αλλά τελικά όλα έγιναν όπως έπρεπε.. Χαχα 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Τι κουκλα είναι αυτή καλε...!!! Ψυχή μουυυ

Εγώ της πηρα ένα φορμακι σαν στολή του Αγίου Βασίλη και θα το φορέσουμε με φουστα τουτου... 

Αχ είναι γλυκές τα κορίτσια μας

Να μαστε όλες καλά

Γερά και τυχεραααα

Θα παω και την επόμενη εβδομάδα... Και περιμενω πως και πως.. Εγώ δεν πήρα τίποτα από αυτά γιατί τα έχει η νυφη μου και τα δανείστηκα και τα αφησα στο σπίτι μου.. Μετά τις γιορτές θα τα επιστρέψω.. Σκέψου έχουμε αφήσει μέχρι και κουτιά με παοχνιδια εκεί για να χει ο γιος να μην μεταφέρω και τετοια... Καρέκλα και, παρκοκρεβατα, όλα έτοιμα... Μόνο ρουχα περνω κάθε φορά.. 

Πως τα πατε κορίτσια με τα παιδακια σας?? Εμείς έχουμε ξετρελαθει με την κόρη, αλλά και ο γιος όσο μεγαλώνει τόσο πιο συνεργάσιμος και υπάκουος είναι... 

Εγώ κορίτσι μου δεν χρειάστηκα... Δεν έχω άποψη.. 

Φιλιαααα

Ευχαριστώ όπως και να χει!! 

15 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Νινα μ βιασου! Οι ηλεκτρονικές αγορές φρακαρουν ολο κ περισσότερο κ βασικά τα κούριερ! Εγω ειχα παρει καιρο πριν τα δώρα αν κ παλι τωρα κατι περιμένω! Ως γνωστόν δεν κρατιέμαι κ τα παραγγέλνω, παντα υπάρχει στοκ παιχνίδι κρυμμένο στη ντουλαπα...χιχιχι 

Μια χαρα τα κανετε και να περνατε υπέροχα! 

Το κοριτσακι μας ειναι μια γλυκα! Ολο τη φιλαω δεν κρατιέμαι! Στολίδι του σπιτιου μας τη λεω! Ολο χαμογελι κ νάζι! Ειδικα οταν ξυπνάει ή μετα το φαγητό κάνει ζουζουνιες! Λατρεύει τα κρεμάστα παιχνίδια κ εχω κανει τσιρκολικι κουνια,ριλαξ κ καρότσι! Ο μικρός μας έχει τις ζηλιτσες του αλλα ευτυχώς δν πειραζει το μωρό ισα ισα το προσέχει! Ειναι κι αυτός γλύκας με τα λογάκια του,ολο μας τραγουδάει τελευταία, λεει τραγουδάκια κ στην αδερφουλα!

Χρήσιμος για μενα ! Τον χρησιμοποιω ακόμα με τον μεγάλο! Του ζεσταινω το γαλα τ! Και για τη μπεμπα ζεσταίνω το γαλα που εχω αντλήσει κ τα μπιμπερό απ το ψυγείο για να μν πέσει πολυ η θερμοκρασία του νερου. Ουτε κατσαρολια,μπρικια ,βρασιματα. Πετας το μπιμπερό μεσα κ σε 5 λεπτάκια ετοιμο.

Δηλ για να καταλάβω.. Πχ βάζω σκέτο νερό το ζεσταίνει και μετά βάζω τη σκόνη? 

15 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Κ για μένα χρήσιμος. Πετάς το μπουκάλι μέσα κ έτοιμο σε λίγα λεπτά! Αν θηλάζεις όμως το θεωρώ περιττό...

Κ εμένα το παιδάκι μου είναι ένας έρωτας! Με τα γελακια του και τις ζουζουνιες του έχω ξετρελαθει! Καμία σχέση με την κόρη μωρο το πώς αισθάνομαι! Τα αγόρια είναι έρωτας!!!

Αλλά η μεγάλη μου θα είναι πάντα η βασίλισσα της καρδιάς μου! Σπάνια θα βρω χρόνο ελεύθερο αλλά οπότε βρω κάνουμε μια τεράστια αγκαλιά και θα μπορουσα να την έχω εκεί για ώρες!

Θηλαζω αλλά είπα μήπως είναι χρήσιμος για μετά! Thanks 

Just now, Marti είπε:

Ευχαριστώ όπως και να χει!! 

Δηλ για να καταλάβω.. Πχ βάζω σκέτο νερό το ζεσταίνει και μετά βάζω τη σκόνη? 

Θηλαζω αλλά είπα μήπως είναι χρήσιμος για μετά! Thanks 

@LadyP καλε τώρα την είδα την κουκλίτσα σου!!! Tι όμορφη!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Marti είπε:

Ευχαριστώ όπως και να χει!! 

Δηλ για να καταλάβω.. Πχ βάζω σκέτο νερό το ζεσταίνει και μετά βάζω τη σκόνη? 

Θηλαζω αλλά είπα μήπως είναι χρήσιμος για μετά! Thanks 

@LadyP καλε τώρα την είδα την κουκλίτσα σου!!! Tι όμορφη!! 

Εκει μέσα βάζεις νεράκι κ το ζεσταίνει! Οχι για να το χρησιμοποιήσεις αλλα το νερο αυτό θερμαίνει το αντλημενο γαλα απ το ψυγείο ή το φρέσκο που θα πίνει απ τον χρονο κ μετα. Εγω θερμαινω μερικές φορές κ τα μπιμπερό όταν τα βγαζω απο το ψυγείο για να μν ριξουν τη θερμοκρασία του νερου απο το θερμός που θα φτιαξω το γάλα σκονη. Δεν βραζει αυτό νερο στο μπιμπερό. 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πως μεταφέρετε αντλημενο γάλα?? Αν κάποια αντλεί στην δουλειά της,μέχρι να γυρίσετε σπίτι,τι το κάνετε??

Θα αντλώ με χειροκίνητο θηλαστρο (αν τα καταφέρω λόγω δουλειάς έστω κ μια φορά θα είμαι ευτυχισμένη) κ σκέφτομαι με παγοκυστες σε ισοθερμική τσαντα. Τι λέτε?

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 said:

Κορίτσια μου πως μεταφέρετε αντλημενο γάλα?? Αν κάποια αντλεί στην δουλειά της,μέχρι να γυρίσετε σπίτι,τι το κάνετε??

Θα αντλώ με χειροκίνητο θηλαστρο (αν τα καταφέρω λόγω δουλειάς έστω κ μια φορά θα είμαι ευτυχισμένη) κ σκέφτομαι με παγοκυστες σε ισοθερμική τσαντα. Τι λέτε?

Αυτο θα έλεγα και εγώ με τις παγοκύστες. Το σκέφτομαι και εγώ πώς θα το κάνω όταν επιστρέψω στη δουλειά. Θα είναι και πολύ δύσκολο να αντλώ, δεν υπάρχει κάποιος χώρος εκεί που δουλεύω και με αχγώνει και αυτό...εν τω μεταξύ μέχρι τώρα έχω καταφέρει να παγώσω μόνο 4 τεσσερα σακουλάκια όλον αυτό το καιρό και επιστρεφω τέλη Ιανουαρίου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Αυτο θα έλεγα και εγώ με τις παγοκύστες. Το σκέφτομαι και εγώ πώς θα το κάνω όταν επιστρέψω στη δουλειά. Θα είναι και πολύ δύσκολο να αντλώ, δεν υπάρχει κάποιος χώρος εκεί που δουλεύω και με αχγώνει και αυτό...εν τω μεταξύ μέχρι τώρα έχω καταφέρει να παγώσω μόνο 4 τεσσερα σακουλάκια όλον αυτό το καιρό και επιστρεφω τέλη Ιανουαρίου...

Πότε ξεκίνησες να μαζεύεις? Έχεις ακόμη καιρο μπροστά σου αν θες να μαζέψεις!

Εγώ κάνω μία άντληση κάθε μέρα από αρχές Νοεμβρίου. Σάββατο ξεκινάω δουλεια. Έχω ένα συρτάρι γεμάτο μόνο με γάλα στην κατάψυξη.

Από χώρο,σίγουρα θα βρω κάπου να αντλώ ,ελπίζω να βρω κ λιγο χρόνο!!

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Πότε ξεκίνησες να μαζεύεις? Έχεις ακόμη καιρο μπροστά σου αν θες να μαζέψεις!

Εγώ κάνω μία άντληση κάθε μέρα από αρχές Νοεμβρίου. Σάββατο ξεκινάω δουλεια. Έχω ένα συρτάρι γεμάτο μόνο με γάλα στην κατάψυξη.

Από χώρο,σίγουρα θα βρω κάπου να αντλώ ,ελπίζω να βρω κ λιγο χρόνο!!

 

@Blossombaby Κι εγώ τα ίδια άγχη έχω γιατί είναι ήδη η 3η εβδομάδα που δουλεύω (ω ναι, ελεύθερη επαγγελματίας!) κι η φάση είναι μεροδούλι-μεροφάι... Αύριο πχ 4 με 6 και 7 με 9 θα την κρατάει ο αδερφός μου και στο ψυγείο έχει μόνο 60ml που σημαίνει οτι πρέπει να βγάλω τουλάχιστον άλλα 100 αύριο πρωί. Ιδανικά θα θελα να χω κι ένα γεύμα να δίνει ο σύζυγος με sns μεσα στο βράδυ μπας και κοιμηθούμε αλλά αυτά είναι όνειρα θερινής νυχτός κι ουχί χειμερινής :P

Η δικιά μου υπάρχουν μέρες σαν σήμερα που δεν αφήνει το στήθος μου σε χλωρό κλαρί και μου είναι δύσκολο να τραβήξω, πρέπει να μπω σε πρόγραμμα όπως εσύ !

Θέμα χώρου στην εργασία μου δεν υπάρχει (τα καλά του να χεις δικό σου γραφείο) αλλά δουλεύω λίγες ώρες με ραντεβού και δε θα χρειαστεί ν αντλώ εκεί.

Αν θα πρεπε όμως να μεταφέρω, θα σκεφτόμουν σοβαρά αν υπήρχε κάποιο ασφαλές περβάζι (περβάζι ή πρεβάζι??) που θα μπορούσα να τ αφήνω έξω τώρα το χειμώνα γιατί οι θερμοκρασίες είναι με το μέρος μας! Αλλιώς ναι, θα επένδυα σ ένα καλό φορητό ψυγειάκι...

Και φυσικά η Medela έχει ήδη εμπορευματοποιήσει τις ανάγκες μας και με 30κάτι ευρά μπορείς να πάρεις το breastmilk cooler απ ο,τι μου λέει ο φίλος google...

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 2

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Κορίτσια μου πως μεταφέρετε αντλημενο γάλα?? Αν κάποια αντλεί στην δουλειά της,μέχρι να γυρίσετε σπίτι,τι το κάνετε??

Θα αντλώ με χειροκίνητο θηλαστρο (αν τα καταφέρω λόγω δουλειάς έστω κ μια φορά θα είμαι ευτυχισμένη) κ σκέφτομαι με παγοκυστες σε ισοθερμική τσαντα. Τι λέτε?

Έχω αγοράσει από τα τζάμπο ένα ισοθερμικό τσαντάκι από αυτά τα τετράγωνα που κλείνουν με φερμουάρ. Κάθε σκ που φεύγουμε, βάζω τα μπουκάλια με το γάλα (χωράει μέχρι 6-8) και μια παγωμένη παγοκυστη κ κομπλέ.

Ακόμα και τη νυχτα έχω το συγκεκριμένο τσαντάκι δίπλα στο κρεβάτι. Με ένα γάλα και μια παγοκυστη μέσα με το που αρχίσει να κουνιέται το μωρό βγάζω το γάλα από το τσαντάκι, το βάζω θερμαντήρα που το έχω βάλει κ αυτό δίπλα μου κ έτσι δεν χρειάζεται να σηκωθώ απ το κρεβάτι! 

  • Μου αρέσει 4

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Έχω αγοράσει από τα τζάμπο ένα ισοθερμικό τσαντάκι από αυτά τα τετράγωνα που κλείνουν με φερμουάρ. Κάθε σκ που φεύγουμε, βάζω τα μπουκάλια με το γάλα (χωράει μέχρι 6-8) και μια παγωμένη παγοκυστη κ κομπλέ.

Ακόμα και τη νυχτα έχω το συγκεκριμένο τσαντάκι δίπλα στο κρεβάτι. Με ένα γάλα και μια παγοκυστη μέσα με το που αρχίσει να κουνιέται το μωρό βγάζω το γάλα από το τσαντάκι, το βάζω θερμαντήρα που το έχω βάλει κ αυτό δίπλα μου κ έτσι δεν χρειάζεται να σηκωθώ απ το κρεβάτι! 

Κοριτσι μ εχεις master στην άντληση!

Just now, OctoberMom είπε:

@Blossombaby Κι εγώ τα ίδια άγχη έχω γιατί είναι ήδη η 3η εβδομάδα που δουλεύω (ω ναι, ελεύθερη επαγγελματίας!) κι η φάση είναι μεροδούλι-μεροφάι... Αύριο πχ 4 με 6 και 7 με 9 θα την κρατάει ο αδερφός μου και στο ψυγείο έχει μόνο 60ml που σημαίνει οτι πρέπει να βγάλω τουλάχιστον άλλα 100 αύριο πρωί. Ιδανικά θα θελα να χω κι ένα γεύμα να δίνει ο σύζυγος με sns μεσα στο βράδυ μπας και κοιμηθούμε αλλά αυτά είναι όνειρα θερινής νυχτός κι ουχί χειμερινής :P

Η δικιά μου υπάρχουν μέρες σαν σήμερα που δεν αφήνει το στήθος μου σε χλωρό κλαρί και μου είναι δύσκολο να τραβήξω, πρέπει να μπω σε πρόγραμμα όπως εσύ !

Θέμα χώρου στην εργασία μου δεν υπάρχει (τα καλά του να χεις δικό σου γραφείο) αλλά δουλεύω λίγες ώρες με ραντεβού και δε θα χρειαστεί ν αντλώ εκεί.

Αν θα πρεπε όμως να μεταφέρω, θα σκεφτόμουν σοβαρά αν υπήρχε κάποιο ασφαλές περβάζι (περβάζι ή πρεβάζι??) που θα μπορούσα να τ αφήνω έξω τώρα το χειμώνα γιατί οι θερμοκρασίες είναι με το μέρος μας! Αλλιώς ναι, θα επένδυα σ ένα καλό φορητό ψυγειάκι...

Και φυσικά η Medela έχει ήδη εμπορευματοποιήσει τις ανάγκες μας και με 30κάτι ευρά μπορείς να πάρεις το breastmilk cooler απ ο,τι μου λέει ο φίλος google...

 

Αυτο με περβαζι αχαχχα εκανα στο πρωτο μ μωράκι! Οπως αντλουσα το εβαζα σε ενα ισιθερμικο τσαντάκι κ σε ενα δωματιο που εχω στη δουλεια χωρις θέρμανση για ενα 3ωρο ,μια χαρα ηταν. Δεκέμβρης ηταν τοτε οποτε το κρύο τσουχτερό απο τις 5 κ μετά. Τη μερα ομως αν εχει ηλιο ειναι δύσκολο. 

1 hour ago, Blossombaby είπε:

Αυτο θα έλεγα και εγώ με τις παγοκύστες. Το σκέφτομαι και εγώ πώς θα το κάνω όταν επιστρέψω στη δουλειά. Θα είναι και πολύ δύσκολο να αντλώ, δεν υπάρχει κάποιος χώρος εκεί που δουλεύω και με αχγώνει και αυτό...εν τω μεταξύ μέχρι τώρα έχω καταφέρει να παγώσω μόνο 4 τεσσερα σακουλάκια όλον αυτό το καιρό και επιστρεφω τέλη Ιανουαρίου...

Με τσαντακι ισιθερμικο κ παγοκυστη πιστευω θα ειναι μια χαρα!

Θα ελεγα κοριτσια μ ομως αυτο το γαλα να πηγαίνει προς κατανάλωση κ οχι για αποθήκευση γτ ειναι ευαίσθητο. 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...