Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, LadyP είπε:

Καλά είμαστε! Έχουμε πάει στο 2-3 το βράδυ από εκεί που έκανε και ένα 4 Ώρο... Ααααα και είχα μια εβδομάδα να της δώσω μπουκάλι και χτες που προσπάθησα μου έριξε άκυρο... Πως της το μαθαίνω πάλι? Εγώ της πήρα ένα ξύλινο τρενάκι τις ίδιας σειράς που της έχω πάρει και μια πυραμίδα. Προς το παρών θα είναι διακοσμητικό στο δωμάτιο αλλά δεν μπορούσα να αντισταθώ! Καλά ο άντρας μου έχει πάθει πλάκα με τα ξύλινα του άντρα της @OctoberMom. Αυτά τα ξύλινα ζωάκια που μετατρέπονται σε διάφορα ζωάκια είναι τρεεεεελα! Η επόμενη μας αγορά σίγουρα!

Κι εσένα τρελάθηκε ο άντρας σου ε?? Ο δικός μου τα κοίταξε αναλυτικά ένα ένα πριν παραγγείλουμε! Τα περιμένουμε με χαρά! :wub:

Θυμάστε που σας είπα ότι περιμένω πολλά πράγματα. Εδώ ευτυχώς μας έρχονται όλα στην ώρα τους,δεν έχω κανένα παράπονο!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Elinita είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! 

Σήμερα ξεκινήσαμε το nexium εμεις, να δουμε αν θα βοηθήσει την μπεμπούλα μου καθολου γιατι τις τελευταίες μέρες άρχισε να μου κλαιει στο φαγητό. Ελπιζω να βοηθήσει και επιτέλους να ηρεμησει λιγο το μπεμπακι μου. 

Διάβαζα τα ποστ σας και αποφάσισα να της πάρω και εγώ ένα mobile για το λίκνο αλλα αν συνεχίσουν έτσι οι κουριερ δεν βλέπω να έρχεται πριν τα Χριστούγεννα :angry:

Περιεργες γιορτές θα είναι φέτος με όλα αυτά τα μέτρα. Τι κανετε εσεις;;

Nexium ε? Κι εμείς το ειχαμε ξεκινήσει... Αλλά πηγαμε στο επαντορεν 

Είχα δώσει και στον γιο επαντορεν, πολλαακουγονται. Έχει ανακληθεί, αλλά εγώ βρήκα και έδωσα μετά από συμβουλή γιατρών, τριών γιατρών παρακαλω... Όποτε θεωρώ ότι έκανα καλά και όντως είδα βελτίωση..  Ελπίζω να το μετριάσετε κι εσείς το θέμα της γοπ γιατί είναι ένα δυσκολο θέμα.. Και συνήθως κληρονομικο


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 said:

Nexium ε? Κι εμείς το ειχαμε ξεκινήσει... Αλλά πηγαμε στο επαντορεν 

Είχα δώσει και στον γιο επαντορεν, πολλαακουγονται. Έχει ανακληθεί, αλλά εγώ βρήκα και έδωσα μετά από συμβουλή γιατρών, τριών γιατρών παρακαλω... Όποτε θεωρώ ότι έκανα καλά και όντως είδα βελτίωση..  Ελπίζω να το μετριάσετε κι εσείς το θέμα της γοπ γιατί είναι ένα δυσκολο θέμα.. Και συνήθως κληρονομικο

Να ρωτήσω γιατί αφήσατε το nexium (αν επιτρέπεται). Ρωταω γιατι και εγω πήγα σε 3 παιδιατρους και 1 παιδογαστρεντερολογο και κανεις δεν μου συνέστησε epadoren. Είχατε και εσεις ΓΟΠ ε; ποτε είδατε βελτίωση, θυμασαι;;


Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elinita είπε:

Να ρωτήσω γιατί αφήσατε το nexium (αν επιτρέπεται). Ρωταω γιατι και εγω πήγα σε 3 παιδιατρους και 1 παιδογαστρεντερολογο και κανεις δεν μου συνέστησε epadoren. Είχατε και εσεις ΓΟΠ ε; ποτε είδατε βελτίωση, θυμασαι;;

Σου στέλνω μυνημα

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου και από μένα.. χάθηκα λίγο ελπίζω να είστε όλες καλά μαζί με τα μωράκι σας!! 

Ερώτηση προς ναυτιλομενους χεχε, μπάνιο κάνετε καθημερινά στα μπεμπουδια σας; Κάπου διάβασα ότι δε χρειάζεται κάθε μερα αλλά μέρα παρά μέρα ή ανά δύο μερες, γτ διαταράσσεται το ph λεει και κάτι τέτοια..

Εμείς κάνουμε κάθε μέρα σαν ρουτίνα αλλά αρχίζω κ το ξανασκέφτομαι.. ειδικά τώρα π είναι κ χειμώνας..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eirini_ka είπε:

Γεια σας κορίτσια μου και από μένα.. χάθηκα λίγο ελπίζω να είστε όλες καλά μαζί με τα μωράκι σας!! 

Ερώτηση προς ναυτιλομενους χεχε, μπάνιο κάνετε καθημερινά στα μπεμπουδια σας; Κάπου διάβασα ότι δε χρειάζεται κάθε μερα αλλά μέρα παρά μέρα ή ανά δύο μερες, γτ διαταράσσεται το ph λεει και κάτι τέτοια..

Εμείς κάνουμε κάθε μέρα σαν ρουτίνα αλλά αρχίζω κ το ξανασκέφτομαι.. ειδικά τώρα π είναι κ χειμώνας..

Ελπίζω και εσείς να ΣτΕ καλά... Εγώ κάνω κάθε βράδυ σαν ρουτίνα, βάζουμε κρεμουλες μετά, αλλάζουμε ρουχα και πινουμε τη μπουκαλα μας και νάνι ως το πρωι.. Έτσι έκανα και στον γιο ώσπου το σταμάτησα όταν μπήκαμε στις στερεες τροφές και εκεί πια έκανα μέρα παρα μέρα το κεφάλι.. Το σώμα παντως το κάνω καθημερινά.. Αφου φοράει ακόμα πανα, πωςθα καθαρίζεται από τα τσίσα κτλ? Κάθε φορά που κάνουν κακά τα πλενω στο Σώμα τοπικά και μια ολόκληρα το βράδυ, σα ντουζακι

Τη μπουμπου μας παντως κάθε βραδυ

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

Γεια σας κορίτσια μου και από μένα.. χάθηκα λίγο ελπίζω να είστε όλες καλά μαζί με τα μωράκι σας!! 

Ερώτηση προς ναυτιλομενους χεχε, μπάνιο κάνετε καθημερινά στα μπεμπουδια σας; Κάπου διάβασα ότι δε χρειάζεται κάθε μερα αλλά μέρα παρά μέρα ή ανά δύο μερες, γτ διαταράσσεται το ph λεει και κάτι τέτοια..

Εμείς κάνουμε κάθε μέρα σαν ρουτίνα αλλά αρχίζω κ το ξανασκέφτομαι.. ειδικά τώρα π είναι κ χειμώνας..

Εμείς κάνουμε κάθε μέρα κ σαν ρουτίνα αλλά κυρίως γτ το λατρεύει ο άτιμος!! Όλο γέλια κ χαρές μέσα στο μπανάκι οπότε δε πρόκειται να του το στερήσω!! Για το ότι είναι χειμώνας δε με νοιάζει φίλη γτ έχουμε το αέριο ανοιχτό 10 με 10 κ είναι πολύ ζεστό το σπίτι..οπότε θα σου έλεγα αν του αρέσει να κάνετε καθε μέρα γτ βοηθάει κ στη καθημερινή ρουτίνα σας,αλλιώς αν δε πολύ χαίρεται κιόλας κάνε μέρα παρά μέρα κ βρες κάτι άλλο για καθημερινή ρουτίνα..πχ μασαζακι.. ή τραγουδάκια πριν τον ύπνο κτλ..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εμείς κάνουμε κάθε μέρα κ σαν ρουτίνα αλλά κυρίως γτ το λατρεύει ο άτιμος!! Όλο γέλια κ χαρές μέσα στο μπανάκι οπότε δε πρόκειται να του το στερήσω!! Για το ότι είναι χειμώνας δε με νοιάζει φίλη γτ έχουμε το αέριο ανοιχτό 10 με 10 κ είναι πολύ ζεστό το σπίτι..οπότε θα σου έλεγα αν του αρέσει να κάνετε καθε μέρα γτ βοηθάει κ στη καθημερινή ρουτίνα σας,αλλιώς αν δε πολύ χαίρεται κιόλας κάνε μέρα παρά μέρα κ βρες κάτι άλλο για καθημερινή ρουτίνα..πχ μασαζακι.. ή τραγουδάκια πριν τον ύπνο κτλ..

Αφηστε τα παιδια να πλατσουρισουν, χαλαρώνουν και ξεδινουν κιόλας... Είναι καλό για την πνευματικη ανάπτυξη 

Πολυ καλα κανεις Αρετή!!! Ευγε! 

Ρουτινα και παλι ρουτίνα, καθώς τα μωράκια τη ζητουν για να ναι ήρεμα και να ξέρουν τι να περιμενουν... Ώσπου να μεγαλώσουν και να κόψουν κάθε ρουτινα χαχαχαχαχ

Πάντως έχεις δίκιο, υπάρχουν πολκα μωράκια που δεν τους αρέσει το μπάνιο, θεωρώ ότι είμαστε από τις τυχερες, αφου τους αρέσει, και περναει και ευχάριστα η ώρα πριν τον υπνο... 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Εμείς κάναμε χθες το δεύτερο εμβόλιο !! Όλα πήγαν καλά μόνο λίγη υπνηλία είχαμε ..

το βάρος που πήρε Ήταν οριακό μου είπε.. μόνο 600 γραμμάρια Αλλά πήρε πιο πολύ ύψος! Συνεχίζουμε όμως κανονικά όπως πριν δεν μου είπε να αλλάξουμε κάτι..  και βλέπουμε!!

 

Ξέχασα να σας πω βγάζουμε και δοντάκια αμεεεεεε

Μπραβο το μωρακι σου! Δοντακια ε? Απο τωρα??? Αχ νομιζω οτι κι εμεις εχουμε αυτα τα πρωτα σαλακια! Ας μν τα ταλαιπωρησουν τα γλυκουλια μας!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μπραβο το μωρακι σου! Δοντακια ε? Απο τωρα??? Αχ νομιζω οτι κι εμεις εχουμε αυτα τα πρωτα σαλακια! Ας μν τα ταλαιπωρησουν τα γλυκουλια μας!

Ελα ελα μην παραπονιεσαιιι εμείς τα χουμε περασει ήδη μια φορά τα άτομα τα δόντια... Όποτε ξέρουμε τον τρόπο και το κόλπο χαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nina13 είπε:

Αφηστε τα παιδια να πλατσουρισουν, χαλαρώνουν και ξεδινουν κιόλας... Είναι καλό για την πνευματικη ανάπτυξη 

Πολυ καλα κανεις Αρετή!!! Ευγε! 

Ρουτινα και παλι ρουτίνα, καθώς τα μωράκια τη ζητουν για να ναι ήρεμα και να ξέρουν τι να περιμενουν... Ώσπου να μεγαλώσουν και να κόψουν κάθε ρουτινα χαχαχαχαχ

Πάντως έχεις δίκιο, υπάρχουν πολκα μωράκια που δεν τους αρέσει το μπάνιο, θεωρώ ότι είμαστε από τις τυχερες, αφου τους αρέσει, και περναει και ευχάριστα η ώρα πριν τον υπνο... 

Όντως είμαστε τυχερες δε το συζητάω!! Καλέ μαζί του ξεδινω κ εγώ τόσο χορό κ τραγούδι που ρίχνω εκείνη την ωρα:D είναι γενικά η στιγμή μας..

Κ στον μικρό σου του άρεσε το ίδιο? Όσο για αυτά που δε το πολύ γουστάρουν ευελπιστώ μεγαλώνοντας να το συνηθίσουν σιγά σιγά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

Γεια σας κορίτσια μου και από μένα.. χάθηκα λίγο ελπίζω να είστε όλες καλά μαζί με τα μωράκι σας!! 

Ερώτηση προς ναυτιλομενους χεχε, μπάνιο κάνετε καθημερινά στα μπεμπουδια σας; Κάπου διάβασα ότι δε χρειάζεται κάθε μερα αλλά μέρα παρά μέρα ή ανά δύο μερες, γτ διαταράσσεται το ph λεει και κάτι τέτοια..

Εμείς κάνουμε κάθε μέρα σαν ρουτίνα αλλά αρχίζω κ το ξανασκέφτομαι.. ειδικά τώρα π είναι κ χειμώνας..

Εγω τη κανω μπανακι ολόκληρη καθε 2η μερα γτ εχουμε κρυουλι στο σπιτι(δν εχω βρει να μετακομίσω ακομα:angry:) αλλα ποπουζινι πλένουμε καθε μερα και ντουζάκι λιγο σύντομο! Λατρεύει το νερό η ομορφια μου! Κανε οτι σε βολεύει,δν θα παθει τπτ αν δν τη κανεις καθε μερα! Η ρουτινα ειναι πολυ σωστη για τα μωράκια παντως οπως λενε κ τα κοριτσια! Τον μεγαλο τον κανω καθε μερα γτ τρεχει κ ιδρώνει συνέχεια ο σούπερμαν!

Just now, Nina13 είπε:

Ελα ελα μην παραπονιεσαιιι εμείς τα χουμε περασει ήδη μια φορά τα άτομα τα δόντια... Όποτε ξέρουμε τον τρόπο και το κόλπο χαχαχαχαχ

Ααα δν παραπονιέμαι απλα τα λυπάμαι γτ οντως υποφέρουν! Η μονη γκρίνια που ειχε το αγοράκι μ ως μωρο (κι αυτη ηπια κιολας)ηταν για τα δόντια! Η μπούκα (χαϊδευτικό του μπαμπα μας) ειναι πιο τσαουσα όμως, εχει ταπεραμέντο! Αχαχαχ

Και τωρα θυμήθηκα τη πιο spooky στιγμή που εχουμε ζησει με τα δόντια! Βραδυ,αγριο χάραμα ,κοιμάται στο πάρκο στο εξοχικο, περιπου 8 μηνων. Ακούμε μες τη νύχτα θόρυβο, πεταγομαστε κ το μωρο πήγαινε πανω κατω μεσα στο πάρκο τοσο γρήγορα, σφαίρα(απο τοτε εκανε τον flash), χωρίς να κλαίει! Ειχα φρικάρει, παροξυσμός!

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Βλέπω όλα τα μωράκια μας είναι καλά :x 

Και εμείς ήσυχα. Η μικρή είναι μια γλύκα, έχει αρχίσει εκτός από τα αγκού κτλπ να ρίχνει κάτι τρελές τσιρίδες κ να γελάει μόνη της μετά με ήχο. Είναι λατρεία. Και εμείς μπανάκι κάθε μέρα κάνουμε, περισσότερο γτ όπως λένε και τα κορίτσια το λατρεύειιιι! Είναι η πιο ευτυχισμένη στιγμή της με διάφορα. Το έχουμε κ σαν παιχνίδι δλδ κ περνάει κ η ώρα μας πιο γρήγορα κ ευχάριστα. Έχει τύχει πάντως μια δύο φορές να μην την κάνω. Μια χαρά ήταν, ούτε βγήκε από πρόγραμμα κτλπ. Θα δεις τι σας βολεύει εσάς @Eirini_ka και θα το προσαρμόσεις! 

Αχχ με την θέρμανση έχουμε κ εμείς τα θεματακια μας. Πέρσι κάψαμε σόμπα πέλλετ αλλά φέτος έχουμε θέμα με την από πάνω (που τώρα ξαφνικά το θυμήθηκε) ότι δε το θέλει. Και είχαμε κάτι ωραίους τσακωμούς. Αλλά τα τζάκια με την φουλ κάψα, που ντουμανιάζουν την περιοχή είναι καλύτερα. Τέλος πάντων, οπότε μέχρι να λυθεί είμαστε κυρίως με αλογόνου κ αερόθερμα που αν έχεις κ μεγάλο σπίτι δεν..... Πραγματικά όσες έχετε αυτόνομη θέρμανση ή αέριο είστε φουλ τυχερές. Σας ζηλεύω χαχααα!  

@LadyP Καλεεε τι μάγουλα είναι αυτά! Για τσίμπημα !!!!

Τις γιορτές πως θα τις περάσετε φέτος; Εμείς εδώ μοναχούλιδες γτ πάνω δεν μπορούμε να ανέβουμε δυστυχώς. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ααα εμεις μπανάκι ολόκληρο 2 φορές τη βδομάδα κάνουμε, αλλά την πλενουμε απ τη μέση και κάτω σε κάθε αλλαγή πάνας, ετσι και την ακουμπήσει μωρομάντιλο (συγ)καήκαμε με τετοιο δέρμα που έχει!

Κι ακόμα  και δικά μου μωρομάντηλα που έχω φτιάξει (ωραιότατα, να σας πω συνταγή κάποια στιγμή), την πλένω πάντα για να μαι ήσυχη...

Και της περνάω το προσωπάκι με βρεγμένο πανάκι όταν τρώει και γεμίζει όλη γάλα και τα χεράκια... όποτε μ αφήνει βασικά! Τα χει ακόμα μπουνίτσες και δεν της αρέσει να της τα ανοίγω, απλά πιάνουν μάκα εκει μέσα!! 

Κι εμείς σίριαλ με τη θέρμανση... Είχαμε σόμπα γκαζιού μια χαρούλα ζεστη μέχρι πέρισυ και φετος με το μωρό ο σύζυγος εφαγε φλασιά οτι δεν κάνει για την κόρη του και να βάλουμε πετρέλαιο... ΟΚ, μόνο που με τα υδραυλικάδικα κλειστά δεν είχε υλικά να τα επισκευάσει (νοικιάζουμε ένα ψιλοχρέπι, ψάχνουμε κι εμείς ν αγοράσουμε να φύγουμε!) και χθες που κατάφερε να βρει χρόνο και πήγε ν αγοράσει του είπαν να κλείσει ραντεβού... Οπότε η φάση είναι σόμπα ηλεκτρική κι air condition προς το παρόν!

 

  • Μου αρέσει 2

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Βλέπω όλα τα μωράκια μας είναι καλά :x 

Και εμείς ήσυχα. Η μικρή είναι μια γλύκα, έχει αρχίσει εκτός από τα αγκού κτλπ να ρίχνει κάτι τρελές τσιρίδες κ να γελάει μόνη της μετά με ήχο. Είναι λατρεία. Και εμείς μπανάκι κάθε μέρα κάνουμε, περισσότερο γτ όπως λένε και τα κορίτσια το λατρεύειιιι! Είναι η πιο ευτυχισμένη στιγμή της με διάφορα. Το έχουμε κ σαν παιχνίδι δλδ κ περνάει κ η ώρα μας πιο γρήγορα κ ευχάριστα. Έχει τύχει πάντως μια δύο φορές να μην την κάνω. Μια χαρά ήταν, ούτε βγήκε από πρόγραμμα κτλπ. Θα δεις τι σας βολεύει εσάς @Eirini_ka και θα το προσαρμόσεις! 

Αχχ με την θέρμανση έχουμε κ εμείς τα θεματακια μας. Πέρσι κάψαμε σόμπα πέλλετ αλλά φέτος έχουμε θέμα με την από πάνω (που τώρα ξαφνικά το θυμήθηκε) ότι δε το θέλει. Και είχαμε κάτι ωραίους τσακωμούς. Αλλά τα τζάκια με την φουλ κάψα, που ντουμανιάζουν την περιοχή είναι καλύτερα. Τέλος πάντων, οπότε μέχρι να λυθεί είμαστε κυρίως με αλογόνου κ αερόθερμα που αν έχεις κ μεγάλο σπίτι δεν..... Πραγματικά όσες έχετε αυτόνομη θέρμανση ή αέριο είστε φουλ τυχερές. Σας ζηλεύω χαχααα!  

@LadyP Καλεεε τι μάγουλα είναι αυτά! Για τσίμπημα !!!!

Τις γιορτές πως θα τις περάσετε φέτος; Εμείς εδώ μοναχούλιδες γτ πάνω δεν μπορούμε να ανέβουμε δυστυχώς. 

Περιμένω να μάθω μέσα στην επόμενη εβδομάδα το πρόγραμμα να δω τι ώρα θα δουλεύω τα Χριστούγεννα για να δούμε πότε θα φάμε!:) Εμείς κι εμείς ,όπως κάθε χρονιά!

Εγώ συνήθως τον κάνω μπανακι κάθε μέρα. Εκτός κι αν έχει λερωθεί κ τον έχω ξανακάνει ντουζ μέσα στη μέρα κ δεν χρειάζεται.

Τον πλένω σε κάθε αλλαγμα Πάνας,μικρότερος έκανε κ κοκκινίλες πλέον όμως όχι. 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...