Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

22 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Να είσαι καλά κοπέλα μου και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Τι να πω χαρά στο κουράγιο σου! Είσαι ηρωίδα μάνα που θηλαζεις αποκλειστικά 2 μωρά, απλά το θεωρούσα ακατόρθωτο! Τόσο διαφορετικές οι μικρές σου Ε? Πω πω πλάκα που θα έχουν 2 ζουζουνια κ ο μεγάλος ο αρχηγός!!!

Κορίτσια για τους παιδικούς κι εγώ έτσι ξέρω! Σε ιδιωτικό όποτε θες εφόσον υπάρχει θέση κ σε δημόσιο γίνονται εγγραφές λίγο πριν κλείσουν! Μαθαίνουν πολλά σε αυτη την ηλικία κ εγώ λυπάμαι που δν τον πάω τώρα, ίσως από Απρίλη! Όσο για τις αρρώστιες είναι και στο παιδί νομίζω! Αλλα αρρωσταίνουν νορμάλ 2- 3 φορές κι άλλα είναι με αντιβίωση κάθε μήνα! Στη 2η περίπτωση κόβεις τον παιδικό όποτε βλέποντας κ κάνοντας! Οδικός μ δν έχει αρρωστήσει ποτέ ποτε ως τωρα(δεν παει) κ δεν ξέρω πώς θα αντιδράσει ο οργανισμός τ. Απ τη μια λέω είναι γερός κ δν αρρωσταίνει αλλά απ την άλλη αφού δν έχει αρρωστήσει πως να έχει αντισώματα? Πιστεύω ότι κι εγώ κουβαλάω τόσα χρόνια απ τη δουλειά τα χίλια μύρια αλλά γενικά δν αρρωσταινουμε όλοι ποτέ. Φτου φτου μη το μελετάω!

Αποστείρωση θα τηρήσω μέχρι τις στερεές αλλά δν είμαι αυστηρή! Θα δώσω και πιπίλα απλά πλυμενη πχ αλλά δν με κουράζει κ να τα αποστειρωνω ρε κορίτσια όποτε δν με νοιάζει, το κάνω χωρίς να αγχώνομαι κιόλας αν καμμία φορά ξεμεινω!

@EugenJen μοντέλο η κόρη σου! Θα γίνει ολόκληρη κοπελάρα αλλά θέλει λίγο να κάνει ρα ναζακια της στη μανούλα!

@Jasmine@ οι μικρες σ κουτσομπολιτσες οι ζωηρουλες ! Κι εμένα έτσι ξυπνάει κουβεντιάζει με το μομπιλε κ μετα ξανακοιμαται! Γλωσσουδες καλά λες!

@marianna1986 για το γάλα δεν τα έχω υπολογίσει ακόμα γτ είμαστε στα 2-3 γεύματα δικό μου ακόμα, πάντως κάτω από 100 πιστεύω, γύρω στα 50 βγαίνει.

Για τα ρούχα να σου πω εγω μέχρι 2 τα έπλενα με πλάνετ μπέιμπι αλλά μετα δειλά δειλά τα έβαζα με τα δικά μας πάλι με μπέιμπι όμως γτ μ αρέσει κ στα δικά μας. Τώρα που είναι 3ων τα βάζω όλα μαζί με απλό απορρυπαντικό. Γενικά νομίζω μέχρι 1,5 να το κρατήσεις. Μαλακτικό στου μωρού δεν βάζω ακόμα αλλά όταν αρχίσει κ το φαΐ θα βάλω. Αν είχε δερματικά θα είχαν φανεί. 

Με έχει τρελάνει αυτό το μωρό κορίτσια! Θέλω να το εχω συνέχεια αγκαλιά και να το φιλάω! Όλο γελάει κ ξεκαρδιζεται! Το μάτι της είναι φιλοπεριεργο κ γυρίζει παντού να κοιτάξει ποιος είναι! Έχω λιώσει, δν μπορώωωωωω, έχω χαζέψει τελείωωωωως! Κι όταν της μιλάει ο μικρός μου, ο έρωτας μ ο 1ος, αυτή τον λατρεύει, τον κοιταει σαν Θεό της . Ζω για τη στιγμή που θα κάτσει η μικρή κ θα κάθονται μαζί να ψιλοπαιζουν! Να της δείχνει πραγματα6κ να της λεει αστείες κουβεντούλες! Ανυπομονώ! Θα κάθομαι να τα κοιτάζω όλη μέρα και να τα φιλάω!

Κράτησα για το τέλος το παραλήρημα της χαζομαμας! (Είναι που ξύπνησα στις 10 σήμερα με τη μπέμπα δίπλα μ στο κρεββάτι :tongue:)

Να είσαι καλά Χριστινάκι μου! Να τα χαιρόμαστε τα ζουζούνια μας όλες κ να τα καμαρώνουμε πάντα!! Πόσο συγκινητική αυτή η αδελφική αγάπη που τη βλέπουμε να αναπτύσσεται κ να μεγαλώνει μέρα με τη μέρα ε;; Ευτυχώς από ότι διαβάζω κορίτσια μου τα μεγάλα μας δέχτηκαν πολυ καλά τα αδερφάκια τους! Είμαστε τυχερές πολύ σε αυτό! Άλλο που ζοριστηκαν τα πουλάκια μας κ έβγαλαν αντιδρασεις σε εμάς! Όσο για τις αρρωστιες, να τον χαίρεσαι που είναι τόσο γέρος! Με το σχολείο σίγουρα θα σου κουβαλήσει κάποια όπως είναι απόλυτα φυσικό για να χτίσει τα αντισώματα του αλλά φαίνεται αν αρρωσταίνει εύκολα από μικρό νομίζω!

20 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Και μόνο που τα διάβασα να ξέρεις είπα πως θα σταματήσω να γκρινιάζω για την κούρασή μου! Είσαι ηρωίδα!!! Ζωή να έχουν τα παιδάκια σου, να τα χαίρεσαι!

Εεεπ!! Δεν θέλω να ακούω τέτοια! Η κάθε μία κουβαλάει τα δικά της κ αυτή ξέρει τι περνάει!! Λιγο διστάζω να σας πω την αλήθεια να γράψω τα δικά μου για να μην παρεξηγηθω κ φανώ σαν να υποτιμώ τον αγώνα που δίνει η καθεμία για να μεγαλώσει το ή τα παιδάκια της! Εγώ θυμάμαι με τον γιο μου τα είχα δει όλα, ήταν κ ζορικος ζωή να έχει κ σαν μωρό κ σαν νήπιο! Που να φανταστώ τι με περίμενε... χαχαχα!! 

9 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Κι εκεί που διαφωνούμε αν είναι πιο δυσκολο να έχεις δίδυμα ή μωρό κ νήπιο, έρχεται η ελπίδα μας που τα έχει και τα δύο! Ή μάλλον,3!

Είσαι αστέρι! Μπράβο σου! Σε διαβάζω κ παιρνω δύναμη!

Να είσαι καλά κοπέλα μου!! Κ εσύ επίσης είσαι αξία θαυμασμού που γύρισες με τόσο μικρο μωρακι σε μια τέτοια δουλειά κ βάζεις καθημερινά σε κίνδυνο την υγεία σου!! Κ που αντέχεις κ με αυτή τη στολή εεε!! 

1 hour ago, Nina13 είπε:

Είσαι ήρωας κορίτσι μου... Ήρωας... 

Να τα χαίρεσαι και να ναι η ζωή σας γεμάτη απο ευτυχία!!!! 

Να είσαι καλά κοπέλα μου!! Κ εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, να τα καμαρώνεις κ να τα μεγαλώνεις έτσι με πολλή αγάπη!!

πρίν από 41 λεπτά , OctoberMom είπε:

Λες ε??? Γινόμαστε σήμερα 2μιση (είναι το μικρό της παρέας, χιχιι!), ελπίζω να δω χαΐρι και προκοπή...

Αν και σήμερα δεν ξεκολλάει απ τη μαμά της, ο άντρας μου μ εβγαλε απ'το μπάνιο που ρημαδολουζόμουν πριν απο λίγο....!

Ο δικός μου σύζυγος από την άλλη μου λέει ότι τις θηλάζω πολλή ώρα κ τις κακομαθαινω! Αυτά βέβαια τώρα.. όταν αγχωνομασταν να πάρουν κιλά με αγχωνει κ εμένα να τις βάζω συνέχεια! 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

23 hours ago, Hope89 said:

Γεια σας κορίτσια μου!! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία κ πολλές ευτυχισμένες στιγμές για εσάς κ τις οικογενειες σας, αλλά κ για όλο τον κόσμο φυσικά!! 

Να ναι κ εγώ, ο τρίτος άσωτος ιός!!! Σας διαβάζω οποτε μπορώ κ χαίρομαι πολύ για τα ζουζουνακια σας που μεγαλώνουν κ κατορθωνουν συνεχώς κ κάτι καινούργιο!! Εγώ έχω χαθεί είναι η αλήθεια, αλλά δεν προλαβαίνω δυστυχώς..Μόνη με τα μωρά κ τον γιο τις περισσότερες ώρες της ημέρας, είχαμε κ τηλεκπαίδευση μέχρι τα Χριστούγεννα με τα προνήπια (εκεί να δείτε πανηγύρι, να προσπαθείς να κρατήσεις ένα νήπιο μόλις 4 χρόνων 3 ώρες στον υπολογιστή κάθε μεσημέρι, να παρακολουθεί κ να κάνει εργασίες με δύο μωρά μάρσιπο κ αγκαλιά να θηλάζουν/ουρλιάζουν!! Κ μετά να έχουμε κ εργασίες για το σπίτι!! Χαχαχαχα) Τώρα που άνοιξαν τα σχολεία πάλι δεν τον στέλνω, όπως κ πριν, γτ φοβόμαστε αλλά κ κατοπιν σύστασης παιδιάτρου..Κατά τα άλλα, τα κορίτσια μου μεγαλώνουν κ με τρελαίνουν με τα χαμόγελα τους!! Η μία είναι πιο καλόβολη ευτυχώς αλλά η άλλη είναι μεγάλη τζαναμπετισσα κ απαιτητική!! Όλη μέρα θέλει αγκαλιά κ βόλτες, σηκώνει τη γειτονιά αν δεν γίνει το δικό της! Μεσα στην ημέρα κοιμούνται ελάχιστα, μόνο αν τις κρατάμε αγκαλιά, αλλιώς ξυπνάνε στο 10'! Έχω κ το γιο που κάνει πολλή φασαρία κ τις ξυπνάει συνεχώς.. αλλά κ η μία ξυπνάει την άλλη! Το βράδυ τρελό πάρτυ! Η μία πιο ήσυχη κοιμάται καλύτερα, 5-6 ώρες σερί συνήθως! Η άλλη από την άλλη, ενώ ήταν η πρώτη που άρχισε τα 5ωρα, εδώ κ ένα μήνα κοιμάται το πολύ 2 ώρες συνεχόμενα..ξυπνάει όλο το βράδυ κ ξυπνάει κ την αδερφή της αλλά κ τον αδερφό τις κάποιες φορές.  Οπότε καταλήγω να θηλάζω οοολο το βράδυ.. πολύ δύσκολο κορίτσια μου, γτ δεν ξεκουράζεται καθόλου το σώμα μου.. για ύπνο δεν το συζητώ κάν!  Θηλάζουμε ακόμη αποκλειστικά κ δυστυχώς δεν παίρνουν πιπίλα όσο κ αν προσπαθώ.. Με το γιο μου έκανα συνκοιμιση κ παρόλο που ξυπνούσε πολύ κ αυτός ήταν σίγουρα πιο βατό. Ζοριζομαι πολύ είναι η αλήθεια, αλλά όταν "ξυπνάω" το πρωί κ βλέπω τα χαμόγελακια τους τα ξεχνάω όλα κ στο τέλος της ημέρας νιώθω μια μεγάλη πληρότητα παρά την κούραση!!

Τώρα για τα θέματα που συζητιούνται, να σας πω ότι εγώ αποθηλασα τον γιο μου φυσικά κ πολύ σταδιακά στα 2 του χρόνια! Δεν πήρα χαπι κ  δεν είχα κανένα θέμα! Επίσης, παρόλο που ήταν μεγάλος το έκανα με κλάματα (από τη δική μου μεριά εννοώ!!) για όλο αυτό το ταξίδι που τελείωνε..  Περίοδος άργησε πολύ να μου έρθει, μόνο όταν ξεκίνησα τον αποθηλασμο έσκασε μύτη! 

Σε ιδιωτικούς παιδικούς σταθμούς μπορείς να ξεκινήσεις οπότε θέλεις, σε δημόσιους δεν ξέρω τι ισχύει..

Εκεί που συζητούσανε τα κορίτσια ποιό είναι πιο δύσκολο, τα μωρά να έχουν ίδια ηλικία ή διαφορετική, σκέφτηκα τί να πει κι αυτή η ψυχή που τα έχει όλα μαζεμένα! Και κάπου εκεί μας έγραψες τα νέα σου...:) Ηρωίδα! Το πρόγραμμά σου σίγουρα είναι πολύ δύσκολο, χαίρομαι όμως που η ικανοποίηση που παίρνεις είναι τόσο μεγάλη που τα ξεπερνάει όλα. Σε λίγα χρόνια εξάλλου όλα αυτά θα μοιάζουν τόσο μακρινά, τα παιδάκια μας δε θα θέλουν αγκαλιές και πολλά πολλά και θα μας αφήνουν για να βγαίνουν με τους φίλους τους, οπότε ας τα χαρούμε τώρα. (Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ που τις τελευταίες μέρες ο μικρός είναι το αυτοκολλητάκι μου, θηλάζει όλη μέρα και κοιμάται μόνο πάνω μου. Άσε που σε κάνα-δυο χρόνια που θα πάμε για την επόμενη εμβρυομεταφορά με βλέπω σαν εσένα... με ένα δίχρονο και δυο δίδυμα... και δυο ακόμα εμβρυάκια στην κατάψυξη:shock:)

Γελάω πολύ με τα κορίτσια σου, ειδικά την τζαναμπέτισσα... από τώρα δείχνουν τον χαρακτήρα τους! Σε λίγα χρόνια θα ξεδιπλώνονται ακόμα περισσότερο οι προσωπικότητές τους, οπότε θα διαφέρουν κι άλλο, αλλά πάντα θα είναι αγαπημένες και δεμένες κι εσύ θα τις βλέπεις και θα τις καμαρώνεις!:wub:

 

1 hour ago, OctoberMom said:

Λες ε??? Γινόμαστε σήμερα 2μιση (είναι το μικρό της παρέας, χιχιι!), ελπίζω να δω χαΐρι και προκοπή...

Αν και σήμερα δεν ξεκολλάει απ τη μαμά της, ο άντρας μου μ εβγαλε απ'το μπάνιο που ρημαδολουζόμουν πριν απο λίγο....!

Γενικά τσακωνόμαστε λίγο πάνω σ αυτό γιατί δεν κλαίει πάντα για φαΐ εγω πιστεύω, θέλει γενικά καθησυχασμό...

Το κακό είναι οτι άμα της βάλεις το.στήθος κάθε φορά που κλαίει, μιααα χαρά θα φάει λίγο οπότε μου βγαίνει απο πάνω "Να, πείναγε το παιδί..."

Σας κάνουν κι εσάς τέτοια οι σύζυγοι??

Α καλά, μια και δυο? Πόσες φορές έχουμε μαλώσει γι'αυτό (λίγο βέβαια, ευτυχώς την σταματάμε αμέσως την κουβέντα και δεν το συνεχίζουμε)! Αυτό του λέω κι εγώ, ότι το ότι κλαίει το παιδί δε σημαίνει απαραίτητα ότι πεινάει. Κάθε φορά που πάω σουπερμάρκετ ή για να κάνω ένα μπάνιο, πάω κατευθείαν μόλις τον έχω ταίσει και είμαι με το ρολόι στο χέρι να προσέχω συνέχεια να μην αργήσω. Του δίνω κάποιο δίκιο βέβαια γιατί ξέρω ότι όταν κλαίει ασταμάτητα ο μικρός πελαγώνει κι αυτός και είναι φορές που το μόνο που πιάνει και τον κάνει να σταματάει είναι να τον βάλεις στο στήθος... όπως λες κι εσύ, είτε πεινάει είτε όχι, θα φάει λίγο και θα σταματήσει το κλάμα. Η αλήθεια είναι ότι μου έχει πει "βγάλε γάλα να έχω να του δώσω και μετά πήγαινε όπου θες" γιατί πάντα αγχώνεται για αυτό, αλλά δεν ήθελα να μπλέξω με θήλαστρο, μπιμπερό και αποστειρώσεις αφού είμαι όλη μέρα μαζί του. Σύντομα θα δοκιμάσω να αντλήσω όμως, για να δω πόσο βγάζω από περιέργεια και για να αποθηκεύσω λίγο γάλα να έχω στην κατάψυξη για ώρα ανάγκης.

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, OctoberMom είπε:

Λες ε??? Γινόμαστε σήμερα 2μιση (είναι το μικρό της παρέας, χιχιι!), ελπίζω να δω χαΐρι και προκοπή...

Αν και σήμερα δεν ξεκολλάει απ τη μαμά της, ο άντρας μου μ εβγαλε απ'το μπάνιο που ρημαδολουζόμουν πριν απο λίγο....!

Γενικά τσακωνόμαστε λίγο πάνω σ αυτό γιατί δεν κλαίει πάντα για φαΐ εγω πιστεύω, θέλει γενικά καθησυχασμό...

Το κακό είναι οτι άμα της βάλεις το.στήθος κάθε φορά που κλαίει, μιααα χαρά θα φάει λίγο οπότε μου βγαίνει απο πάνω "Να, πείναγε το παιδί..."

Σας κάνουν κι εσάς τέτοια οι σύζυγοι??

Ε μα τι να σας πω? Εμείς μάλλον πάμε ανάποδα! Εγώ ανησυχώ πάντα για τη ποσότητα που εχει φάει το παιδί κ ο άντρας μ λέει μη μου μπουκωνεις τη κοπελάρα μου θα γίνει κουκλάρα 2μετρη κ λεπτή σαν τον μπαμπά της! Κάπου εκεί του αρχίζω εγώ τα μπινελίκια κ το ριχνουμε στο καλαμπούρι! Γενικά ασχολείται πολύ κ πραγματικά αν μπορούσε θα θηλαζε κιολας αλλά λείπει πολλές ώρες όποτε όταν γυρνάει κουρασμένος αργά δν κάνει κ πολλά! Αλλά βρε κορίτσια κ τα 2 όταν γκρινιάζουν πάντα με τη φωνή του κ μόνο ηρεμούν ενώ εμένα εκεί να με γράφουν...καημό το χω! Το κοκορευεται κιόλας κ μου τη σπάει! Χιχιχι τον λατρεύω...έχει τον τρόπο του να επιβάλλεται κ να κάνεις τους άλλους να τον λατρεύουν!

Just now, Hope89 είπε:

Να είσαι καλά Χριστινάκι μου! Να τα χαιρόμαστε τα ζουζούνια μας όλες κ να τα καμαρώνουμε πάντα!! Πόσο συγκινητική αυτή η αδελφική αγάπη που τη βλέπουμε να αναπτύσσεται κ να μεγαλώνει μέρα με τη μέρα ε;; Ευτυχώς από ότι διαβάζω κορίτσια μου τα μεγάλα μας δέχτηκαν πολυ καλά τα αδερφάκια τους! Είμαστε τυχερές πολύ σε αυτό! Άλλο που ζοριστηκαν τα πουλάκια μας κ έβγαλαν αντιδρασεις σε εμάς! Όσο για τις αρρωστιες, να τον χαίρεσαι που είναι τόσο γέρος! Με το σχολείο σίγουρα θα σου κουβαλήσει κάποια όπως είναι απόλυτα φυσικό για να χτίσει τα αντισώματα του αλλά φαίνεται αν αρρωσταίνει εύκολα από μικρό νομίζω!

Εεεπ!! Δεν θέλω να ακούω τέτοια! Η κάθε μία κουβαλάει τα δικά της κ αυτή ξέρει τι περνάει!! Λιγο διστάζω να σας πω την αλήθεια να γράψω τα δικά μου για να μην παρεξηγηθω κ φανώ σαν να υποτιμώ τον αγώνα που δίνει η καθεμία για να μεγαλώσει το ή τα παιδάκια της! Εγώ θυμάμαι με τον γιο μου τα είχα δει όλα, ήταν κ ζορικος ζωή να έχει κ σαν μωρό κ σαν νήπιο! Που να φανταστώ τι με περίμενε... χαχαχα!! 

Να είσαι καλά κοπέλα μου!! Κ εσύ επίσης είσαι αξία θαυμασμού που γύρισες με τόσο μικρο μωρακι σε μια τέτοια δουλειά κ βάζεις καθημερινά σε κίνδυνο την υγεία σου!! Κ που αντέχεις κ με αυτή τη στολή εεε!! 

Να είσαι καλά κοπέλα μου!! Κ εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, να τα καμαρώνεις κ να τα μεγαλώνεις έτσι με πολλή αγάπη!!

Ο δικός μου σύζυγος από την άλλη μου λέει ότι τις θηλάζω πολλή ώρα κ τις κακομαθαινω! Αυτά βέβαια τώρα.. όταν αγχωνομασταν να πάρουν κιλά με αγχωνει κ εμένα να τις βάζω συνέχεια! 

 Ζοριστηκαν τα καμάρια μας μα ειναι αγαπημένα!

Αχ μακαρι να είναι έτσι κ να είναι γερός!

Να γράφεις καλέ!Τι να παρεξηγηθείς? Η κάθε μια μας τα χει καλά με τον εαυτό της κ με τις επιλογές της!

Just now, Eva137 είπε:

Εκεί που συζητούσανε τα κορίτσια ποιό είναι πιο δύσκολο, τα μωρά να έχουν ίδια ηλικία ή διαφορετική, σκέφτηκα τί να πει κι αυτή η ψυχή που τα έχει όλα μαζεμένα! Και κάπου εκεί μας έγραψες τα νέα σου...:) Ηρωίδα! Το πρόγραμμά σου σίγουρα είναι πολύ δύσκολο, χαίρομαι όμως που η ικανοποίηση που παίρνεις είναι τόσο μεγάλη που τα ξεπερνάει όλα. Σε λίγα χρόνια εξάλλου όλα αυτά θα μοιάζουν τόσο μακρινά, τα παιδάκια μας δε θα θέλουν αγκαλιές και πολλά πολλά και θα μας αφήνουν για να βγαίνουν με τους φίλους τους, οπότε ας τα χαρούμε τώρα. (Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ που τις τελευταίες μέρες ο μικρός είναι το αυτοκολλητάκι μου, θηλάζει όλη μέρα και κοιμάται μόνο πάνω μου. Άσε που σε κάνα-δυο χρόνια που θα πάμε για την επόμενη εμβρυομεταφορά με βλέπω σαν εσένα... με ένα δίχρονο και δυο δίδυμα... και δυο ακόμα εμβρυάκια στην κατάψυξη:shock:)

Γελάω πολύ με τα κορίτσια σου, ειδικά την τζαναμπέτισσα... από τώρα δείχνουν τον χαρακτήρα τους! Σε λίγα χρόνια θα ξεδιπλώνονται ακόμα περισσότερο οι προσωπικότητές τους, οπότε θα διαφέρουν κι άλλο, αλλά πάντα θα είναι αγαπημένες και δεμένες κι εσύ θα τις βλέπεις και θα τις καμαρώνεις!:wub:

 

Α καλά, μια και δυο? Πόσες φορές έχουμε μαλώσει γι'αυτό (λίγο βέβαια, ευτυχώς την σταματάμε αμέσως την κουβέντα και δεν το συνεχίζουμε)! Αυτό του λέω κι εγώ, ότι το ότι κλαίει το παιδί δε σημαίνει απαραίτητα ότι πεινάει. Κάθε φορά που πάω σουπερμάρκετ ή για να κάνω ένα μπάνιο, πάω κατευθείαν μόλις τον έχω ταίσει και είμαι με το ρολόι στο χέρι να προσέχω συνέχεια να μην αργήσω. Του δίνω κάποιο δίκιο βέβαια γιατί ξέρω ότι όταν κλαίει ασταμάτητα ο μικρός πελαγώνει κι αυτός και είναι φορές που το μόνο που πιάνει και τον κάνει να σταματάει είναι να τον βάλεις στο στήθος... όπως λες κι εσύ, είτε πεινάει είτε όχι, θα φάει λίγο και θα σταματήσει το κλάμα. Η αλήθεια είναι ότι μου έχει πει "βγάλε γάλα να έχω να του δώσω και μετά πήγαινε όπου θες" γιατί πάντα αγχώνεται για αυτό, αλλά δεν ήθελα να μπλέξω με θήλαστρο, μπιμπερό και αποστειρώσεις αφού είμαι όλη μέρα μαζί του. Σύντομα θα δοκιμάσω να αντλήσω όμως, για να δω πόσο βγάζω από περιέργεια και για να αποθηκεύσω λίγο γάλα να έχω στην κατάψυξη για ώρα ανάγκης.

Αχ πριν λίγο έλεγα στον άντρα μ ότι δεν θέλω να τη βάλω κάτω, θέλω να την έχω αγκαλιά συνέχεια γτ για λίγο ακόμα θα είναι μωρό κ θα με έχει τόσο ανάγκη! 

Έτοιμη είσαι φίλη για οικογένεια Χωραφα ! Χαχαχα μπράβο σου! Με το καλό!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, OctoberMom είπε:

Φαντάσου να σουν έτσι κάθε μέρα :):):) Live my life (#υπερπαραγωγή)...

Έχει καμιά άλλη να ενώσουμε τις καρδιές μας  τα πετρωμένα μας βυζιά?? :unsure:

(Σήμερα έβγαλα 180ml απ'το ένα στήθος σε 9 λεπτά... σταμάτησα γιατί δε χώραγε άλλο το έρμο το θήλαστρο...) Στο 20λεπτο άντλημα πάντως το στήθος μου δεν έχει αδειάσει...

Εδώ μια παθούσα ακόμη! Ευτυχώς πλέον στους 3 μήνες δεν πρήζεται τόσο εύκολα αλλά πριν της δώσω να φάει βγάζω πάντα λίγο γτ η κακομοίρα πνίγεται από την έντονη ροή και πλέον βγάζω κ μετά από κάθε γεύμα, γτ έχω τόσο πολύ που δεν αδειάζει ποτέ το στήθος με αποτέλεσμα να γεμίζω μετά σβόλους/καρούμπαλα και το μαρτύριο ξεκινάει. Θηλαστρο δεν με αφήνει πλέον η τελευταία συμβούλους που μίλησα γτ κάνει λέει ακόμα πιο έντονη την υπερπαραγωγή. Βγάζω με το χέρι (άρμεγμα κανονικό :mrgreen:) κ γεμίζει φουλ ένα μπουκάλι μεγάλο, βγάζω περίπου 330 ml κ από τα δύο.

Εμένα πάντως βρε κορίτσια σίγουρα κάπου στη μιάμιση ώρα αρχίζει η γκρίνια κ αν δεν μπει στήθος ότι κ να κάνει ο άλλος που την έχει δεν - φάει θέλω τώρα το εθελω -. Γι'αυτό δυστυχώς δεν μπορώ να πάω σχεδόν πουθενά χωρίς την μικρή. Όπως λέει η Εύα ακόμα κ μπάνιο μόνο όταν θα την έχω ταισει καλά πριν μπαίνω ή το βράδυ που θα έχει κοιμηθεί. Και ευτυχώς ο μπαμπάς της θα την παίξει φουλ, θα την κάνει βόλτες δεν θα με βγάλει όσο κ αν γκρινιάζει. Αλλά αυτή ξεχνιέται δύο λεπτά κ μετά ξανά φωνές. Για τον μόνο λόγο που ας πούμε "τσακωνόμαστε" είναι πως επειδή παθαίνω συνέχεια αυτά με το στήθος για αυτόν η αιτία είναι πως δεν τρέφομαι καλά. Είναι το μόνιμο πράγμα που μου λέει και εγώ τσατιζομαι γτ πραγματικά όταν είμαι μόνη με την μικρή δεν προλαβαίνω να φάω όπως θα ήθελα, γίνεται λίγο στο πόδι αλλά τι να κάνω;! 

@Hope89 Μπράβο βρε κορίτσι μου για το κουράγιο σου! Είσαι η απόδειξη ότι πολλά πράγματα είναι δύσκολα αλλά η αγάπη μας και η δύναμή μας δεν τα κάνει ακατόρθωτα. 

@Jasmine@ Eλα οι γλυκές μου! Καλή δύναμη φίλη !!! 

@EugenJen Καλά έκανες και άλλαξες γιατρό! Είναι μεγάλο ατού να μπορεί να σε καθησυχάζει και να είναι ήρεμος. Και εμένα η μικρή μου αν και τρώει πολύ είναι ένα αδύνατο μωράκι (διαβάζω καμια φορά τα κιλά που λένε τα κορίτσια εδώ κ μου φαίνονται εξωπραγματικά για εμάς) αλλά το κάθε παιδί είναι αλλιώς. Κάθε φορά που πάμε αυτό μου λέει κ ο γιατρός μας. Μην αγχώνεσαι, έχεις ένα υγιές μωρό. Απλά ψηλόλιγνο! Δεν θα μπορούσα με τίποτα να με αγχωνει κ αυτός πάρα πάνω... 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, OctoberMom είπε:

Λες ε??? Γινόμαστε σήμερα 2μιση (είναι το μικρό της παρέας, χιχιι!), ελπίζω να δω χαΐρι και προκοπή...

Αν και σήμερα δεν ξεκολλάει απ τη μαμά της, ο άντρας μου μ εβγαλε απ'το μπάνιο που ρημαδολουζόμουν πριν απο λίγο....!

Γενικά τσακωνόμαστε λίγο πάνω σ αυτό γιατί δεν κλαίει πάντα για φαΐ εγω πιστεύω, θέλει γενικά καθησυχασμό...

Το κακό είναι οτι άμα της βάλεις το.στήθος κάθε φορά που κλαίει, μιααα χαρά θα φάει λίγο οπότε μου βγαίνει απο πάνω "Να, πείναγε το παιδί..."

Σας κάνουν κι εσάς τέτοια οι σύζυγοι??

Έτσι ήταν στο πρώτο!!! Τώρα έχει μάθει κ με αφήνει να πλυθω! Σε αντίθεση με τον μεγάλο γιο,που μπαίνει στο μπάνιο για παρέα:lol:

  • Χαχα 7

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/1/2021 at 11:56 ΠΜ, Nina13 είπε:

Πες τα κορίτσι μου!!! Ευγε

Λοιπόν σήμερα έπαθα πλακα με την μικρή... Κοιτάζει τον καθρέφτη και ξεκαρδίζεται και μιλάει... Χαχα επίσης με το που ακουσει την φωνή του αδερφου της γελάει δυνατά χαχαχαχαχ δεν υπάρχουν... 

Απολαυστε τα όσο μπορείτε γιατί κορίτσια... Μεγαλώνουν αμέσως... Σαν χθες θυμάμαι που έμαθα ότι ήμουν έγκυος.. Φοβερό οοο

Καλημερα 

Τα παιδακια μας!.μεγαλώνουν!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Τα παιδακια μας!.μεγαλώνουν!!! 

Ρε συ.... ναιιι! Σήμερα έπιανε με τα δυό της χέρια ένα μασητικό απ'αυτά που φτιάχνει ο μπαμπάς της και το φερνε στο στόμα της και λέω, το δικό μας παιδί είναι αυτό? Πώς μεγάλωσε έτσι??

  • Μου αρέσει 2

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Christinα said:

Ε μα τι να σας πω? Εμείς μάλλον πάμε ανάποδα! Εγώ ανησυχώ πάντα για τη ποσότητα που εχει φάει το παιδί κ ο άντρας μ λέει μη μου μπουκωνεις τη κοπελάρα μου θα γίνει κουκλάρα 2μετρη κ λεπτή σαν τον μπαμπά της! Κάπου εκεί του αρχίζω εγώ τα μπινελίκια κ το ριχνουμε στο καλαμπούρι! Γενικά ασχολείται πολύ κ πραγματικά αν μπορούσε θα θηλαζε κιολας αλλά λείπει πολλές ώρες όποτε όταν γυρνάει κουρασμένος αργά δν κάνει κ πολλά! Αλλά βρε κορίτσια κ τα 2 όταν γκρινιάζουν πάντα με τη φωνή του κ μόνο ηρεμούν ενώ εμένα εκεί να με γράφουν...καημό το χω! Το κοκορευεται κιόλας κ μου τη σπάει! Χιχιχι τον λατρεύω...έχει τον τρόπο του να επιβάλλεται κ να κάνεις τους άλλους να τον λατρεύουν!

 Ζοριστηκαν τα καμάρια μας μα ειναι αγαπημένα!

Αχ μακαρι να είναι έτσι κ να είναι γερός!

Να γράφεις καλέ!Τι να παρεξηγηθείς? Η κάθε μια μας τα χει καλά με τον εαυτό της κ με τις επιλογές της!

Αχ πριν λίγο έλεγα στον άντρα μ ότι δεν θέλω να τη βάλω κάτω, θέλω να την έχω αγκαλιά συνέχεια γτ για λίγο ακόμα θα είναι μωρό κ θα με έχει τόσο ανάγκη! 

Έτοιμη είσαι φίλη για οικογένεια Χωραφα ! Χαχαχα μπράβο σου! Με το καλό!

Χαχα, αυτό θέλω να αποφύγουμε, γιατί εκτός του ότι δε θα προλαβαίνω να αναπνεύσω θα πρέπει να πουλήσω και κάνα νεφρό για να τα βγάλουμε πέρα!

 

Just now, OctoberMom said:

Ρε συ.... ναιιι! Σήμερα έπιανε με τα δυό της χέρια ένα μασητικό απ'αυτά που φτιάχνει ο μπαμπάς της και το φερνε στο στόμα της και λέω, το δικό μας παιδί είναι αυτό? Πώς μεγάλωσε έτσι??

Είδες? Πότε πίστευες ότι δε θα γεννήσεις ποτέ (μας γκάστρωσες είναι η αλήθεια) και πότε ξεπετάχτηκε ούτε που το κατάλαβες!

 

Just now, Eleni nik said:

Γειά σας.. Θα ήθελα γνώμες από κοπέλες που έχουν κάνει εξωσωματικη με δωρεά ωαρίων... Για κέντρο κ γιατρό! 

Εγώ έχω κάνει εξωσωματική, αλλά με δικά μου ωάρια. Για την διαδικασία της δωρεάς δε γνωρίζω, αλλά αν έχεις άλλες απορίες σχετικά με την εξωσωματική μπορώ να σου πω τη δική μου εμπειρία.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, OctoberMom είπε:

Ρε συ.... ναιιι! Σήμερα έπιανε με τα δυό της χέρια ένα μασητικό απ'αυτά που φτιάχνει ο μπαμπάς της και το φερνε στο στόμα της και λέω, το δικό μας παιδί είναι αυτό? Πώς μεγάλωσε έτσι??

Κι εγώ του το δίνω κ το βουτάει με τις χερουκλες του:lol:

Παιδάκια μας, μας χαρίζουν υπέροχες στιγμές:wub:

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Eva137 είπε:

Χαχα, αυτό θέλω να αποφύγουμε, γιατί εκτός του ότι δε θα προλαβαίνω να αναπνεύσω θα πρέπει να πουλήσω και κάνα νεφρό για να τα βγάλουμε πέρα!

 

Είδες? Πότε πίστευες ότι δε θα γεννήσεις ποτέ (μας γκάστρωσες είναι η αλήθεια) και πότε ξεπετάχτηκε ούτε που το κατάλαβες!

 

Εγώ έχω κάνει εξωσωματική, αλλά με δικά μου ωάρια. Για την διαδικασία της δωρεάς δε γνωρίζω, αλλά αν έχεις άλλες απορίες σχετικά με την εξωσωματική μπορώ να σου πω τη δική μου εμπειρία.

Σε ποιο γιατρό αν επιτρέπεται;; μπορείς να μου στείλεις προσωπικό μνμ;; Είμαι καινούργια εδώ και δεν ξέρω πώς λειτουργεί.. 

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Εκεί που συζητούσανε τα κορίτσια ποιό είναι πιο δύσκολο, τα μωρά να έχουν ίδια ηλικία ή διαφορετική, σκέφτηκα τί να πει κι αυτή η ψυχή που τα έχει όλα μαζεμένα! Και κάπου εκεί μας έγραψες τα νέα σου...:) Ηρωίδα! Το πρόγραμμά σου σίγουρα είναι πολύ δύσκολο, χαίρομαι όμως που η ικανοποίηση που παίρνεις είναι τόσο μεγάλη που τα ξεπερνάει όλα. Σε λίγα χρόνια εξάλλου όλα αυτά θα μοιάζουν τόσο μακρινά, τα παιδάκια μας δε θα θέλουν αγκαλιές και πολλά πολλά και θα μας αφήνουν για να βγαίνουν με τους φίλους τους, οπότε ας τα χαρούμε τώρα. (Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ που τις τελευταίες μέρες ο μικρός είναι το αυτοκολλητάκι μου, θηλάζει όλη μέρα και κοιμάται μόνο πάνω μου. Άσε που σε κάνα-δυο χρόνια που θα πάμε για την επόμενη εμβρυομεταφορά με βλέπω σαν εσένα... με ένα δίχρονο και δυο δίδυμα... και δυο ακόμα εμβρυάκια στην κατάψυξη:shock:)

Γελάω πολύ με τα κορίτσια σου, ειδικά την τζαναμπέτισσα... από τώρα δείχνουν τον χαρακτήρα τους! Σε λίγα χρόνια θα ξεδιπλώνονται ακόμα περισσότερο οι προσωπικότητές τους, οπότε θα διαφέρουν κι άλλο, αλλά πάντα θα είναι αγαπημένες και δεμένες κι εσύ θα τις βλέπεις και θα τις καμαρώνεις!:wub:

 

Α καλά, μια και δυο? Πόσες φορές έχουμε μαλώσει γι'αυτό (λίγο βέβαια, ευτυχώς την σταματάμε αμέσως την κουβέντα και δεν το συνεχίζουμε)! Αυτό του λέω κι εγώ, ότι το ότι κλαίει το παιδί δε σημαίνει απαραίτητα ότι πεινάει. Κάθε φορά που πάω σουπερμάρκετ ή για να κάνω ένα μπάνιο, πάω κατευθείαν μόλις τον έχω ταίσει και είμαι με το ρολόι στο χέρι να προσέχω συνέχεια να μην αργήσω. Του δίνω κάποιο δίκιο βέβαια γιατί ξέρω ότι όταν κλαίει ασταμάτητα ο μικρός πελαγώνει κι αυτός και είναι φορές που το μόνο που πιάνει και τον κάνει να σταματάει είναι να τον βάλεις στο στήθος... όπως λες κι εσύ, είτε πεινάει είτε όχι, θα φάει λίγο και θα σταματήσει το κλάμα. Η αλήθεια είναι ότι μου έχει πει "βγάλε γάλα να έχω να του δώσω και μετά πήγαινε όπου θες" γιατί πάντα αγχώνεται για αυτό, αλλά δεν ήθελα να μπλέξω με θήλαστρο, μπιμπερό και αποστειρώσεις αφού είμαι όλη μέρα μαζί του. Σύντομα θα δοκιμάσω να αντλήσω όμως, για να δω πόσο βγάζω από περιέργεια και για να αποθηκεύσω λίγο γάλα να έχω στην κατάψυξη για ώρα ανάγκης.

Αχχχ λες να ακολουθησεις τον δρόμο μου;;; Σε συμβουλεύω να το σκεφτείς καλά.αν θα βάλεις ένα ή δύο! Εγώ το θεωρούσα απίθανο να πιάνουν κ τα δυο, γτ στις δύο προηγούμενα έμβρυο μεταφορές  που είχα κάνει μετέφερα 2 καθε φορά κ τη πρώτη είχα μια παλινδρομη κ τη 2η τον γιο μου! Οπότε έλεγα τι πιθανότητες έχω τώρα.. επέμενε κ η γιατρός, λέω οκ! Κ να ναι τώρα! Γτ άλλο να σου τύχουν δίδυμα την πρώτη φορά κ άλλο όταν έχεις ήδη ενα παιδί..κ είσαι κ.μακρυα κ δεν έχεις βοήθεια κ εσύ.. αν πάλι το θέλεις τότε go for it, είναι πολύ δύσκολα αλλα δεν παύει να είναι.μεγακη ευτυχία! Τώρα για τα άλλα δύο που σε περιμένουν...κ άλλο αχχχχχ θα πω! Θυμάσαι ότι κ εγώ έχω όλο ένα κ ο άντρας μου είναι ανένδοτος ότι πρέπει να του δώσουμε μια ευκαιρία!! Μου σηκώνεται η τρίχα κ μόνο που το λέω!!!

Ναι μωρέ οι ζουζουνες... Είναι απίστευτο πόσο έντονα δείχνουν το χαρακτήρα τους από μια σταλια μωράκια!! Έχω εντυπωσιαστεί!!

Κ οι δικές μου έτσι, αυτοκολλητακια συνεχως επάνω μου. Αλλά κ ο γιος μου ήταν έτσι κ ο καιρός πέρασε τόσο γρήγορα κ ξεπετάχτηκε που βλέπω συνεχώς φωτογραφίες από.οταν ήταν σταλιτσας κ στενοχωριέμαι τόσο πολυ που έχασε τη μωρουδιλα του..τώρα βέβαια έχει αλλά ωραία.. οπότε το απολαμβάνω γτ πραγματικά περνάει τοοοοσο γρήγορα όλο αυτό όσο κ αν οι.μερες κ οι νύχτες φαίνονται ατελείωτες καμία φορά!

Αχ κορίτσια, όλες τα ίδια τραβάμε! Ρούπι δεν μπορούμε να κάνουμε με τον θηλασμό.. το μπάνιο πλέον είναι μεγάλη πολυτέλεια! 

2 ώρες πρίν, Eleni nik είπε:

Γειά σας.. Θα ήθελα γνώμες από κοπέλες που έχουν κάνει εξωσωματικη με δωρεά ωαρίων... Για κέντρο κ γιατρό! 

Κοπέλα μου κ εγώ έχω κάνει εξωσωματική αλλα με δικά μου ωαρια. Ωστόσο υπάρχει σχετικό τοπικ εδώ στο φόρουμ με τίτλο "ivf με δωρεά ωαρίων" νομίζω. Για ρίξε μια ματιά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 said:

Αχχχ λες να ακολουθησεις τον δρόμο μου;;; Σε συμβουλεύω να το σκεφτείς καλά.αν θα βάλεις ένα ή δύο! Εγώ το θεωρούσα απίθανο να πιάνουν κ τα δυο, γτ στις δύο προηγούμενα έμβρυο μεταφορές  που είχα κάνει μετέφερα 2 καθε φορά κ τη πρώτη είχα μια παλινδρομη κ τη 2η τον γιο μου! Οπότε έλεγα τι πιθανότητες έχω τώρα.. επέμενε κ η γιατρός, λέω οκ! Κ να ναι τώρα! Γτ άλλο να σου τύχουν δίδυμα την πρώτη φορά κ άλλο όταν έχεις ήδη ενα παιδί..κ είσαι κ.μακρυα κ δεν έχεις βοήθεια κ εσύ.. αν πάλι το θέλεις τότε go for it, είναι πολύ δύσκολα αλλα δεν παύει να είναι.μεγακη ευτυχία! Τώρα για τα άλλα δύο που σε περιμένουν...κ άλλο αχχχχχ θα πω! Θυμάσαι ότι κ εγώ έχω όλο ένα κ ο άντρας μου είναι ανένδοτος ότι πρέπει να του δώσουμε μια ευκαιρία!! Μου σηκώνεται η τρίχα κ μόνο που το λέω!!!

Ναι μωρέ οι ζουζουνες... Είναι απίστευτο πόσο έντονα δείχνουν το χαρακτήρα τους από μια σταλια μωράκια!! Έχω εντυπωσιαστεί!!

Κ οι δικές μου έτσι, αυτοκολλητακια συνεχως επάνω μου. Αλλά κ ο γιος μου ήταν έτσι κ ο καιρός πέρασε τόσο γρήγορα κ ξεπετάχτηκε που βλέπω συνεχώς φωτογραφίες από.οταν ήταν σταλιτσας κ στενοχωριέμαι τόσο πολυ που έχασε τη μωρουδιλα του..τώρα βέβαια έχει αλλά ωραία.. οπότε το απολαμβάνω γτ πραγματικά περνάει τοοοοσο γρήγορα όλο αυτό όσο κ αν οι.μερες κ οι νύχτες φαίνονται ατελείωτες καμία φορά!

Αχ κορίτσια, όλες τα ίδια τραβάμε! Ρούπι δεν μπορούμε να κάνουμε με τον θηλασμό.. το μπάνιο πλέον είναι μεγάλη πολυτέλεια! 

Κοπέλα μου κ εγώ έχω κάνει εξωσωματική αλλα με δικά μου ωαρια. Ωστόσο υπάρχει σχετικό τοπικ εδώ στο φόρουμ με τίτλο "ivf με δωρεά ωαρίων" νομίζω. Για ρίξε μια ματιά!

Ναι, εγώ συμφωνώ, είναι ένας πολύ συχνός καυγάς με τον άντρα μου αυτός. Εγώ δε θέλω με τίποτα να βγουν δίδυμα τα επόμενα (που είναι πάντα μια πιθανότητα αν βάλεις δυο), εκείνος δεν έχει πρόβλημα και πιστεύει ότι μόνο ένα θα πιάσει έτσι κι αλλιώς, εγώ του λέω ότι το ότι έπιασε ένα την πρώτη φορά δε σημαίνει ότι θα είναι και την επόμενη έτσι, κι εκείνος μου λέει ότι έτσι θα είναι και θα κάνουμε άλλα δυο παιδιά με αυτόν τον τρόπο (ένα με την μία εμβρυομεταφορά και ένα με την επόμενη) για να έχουμε συνολικά τρία. Άσε, λέω να την αναβάλω τη συζήτηση και να την ξανακάνουμε αργότερα όταν θα έχει καταλάβει καλύτερα πόσο χρόνο και έξοδα χρειάζεται ένα παιδί, πόσο μάλλον 3, ή ακόμα περισσότερο 5! Θα προσπαθήσω να τον πάρω και στην κλινική εξωσωματικής μαζί μου μήπως του μιλήσει και ο γιατρός για τις πιθανότητες και τον ακούσει, γιατί εγώ του λέω ότι μια άριστης ποιότητας βλαστοκύστη (όπως είναι όλα τα εμβρυάκια μας) έχει περίπου 75% πιθανότητες να εμφυτευτεί σε υγιή μήτρα (όπως είναι η δική μου), αλλά εκείνος δε με ακούει. Και εσένα ο άντρας σου είναι ακόμα ανένδοτος? Παρόλο που έχει δει πόση δουλειά είναι ήδη τα 3 παιδιά? Τί να πω... μακάρι να έχουμε την υγεία μας πρώτα από όλα, και όλα τα συζητάμε και τα βρίσκουμε αργότερα.


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, OctoberMom είπε:

Ρε συ.... ναιιι! Σήμερα έπιανε με τα δυό της χέρια ένα μασητικό απ'αυτά που φτιάχνει ο μπαμπάς της και το φερνε στο στόμα της και λέω, το δικό μας παιδί είναι αυτό? Πώς μεγάλωσε έτσι??

Σήμερα κ γω του δώσα ενα συννεφακι το πήρε και το βαλε στο στομα του!!! 

Την Τετάρτη εχω παιδίατρο, θέλετε να ρωτήσω τίποτα extra? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Αχχχ λες να ακολουθησεις τον δρόμο μου;;; Σε συμβουλεύω να το σκεφτείς καλά.αν θα βάλεις ένα ή δύο! Εγώ το θεωρούσα απίθανο να πιάνουν κ τα δυο, γτ στις δύο προηγούμενα έμβρυο μεταφορές  που είχα κάνει μετέφερα 2 καθε φορά κ τη πρώτη είχα μια παλινδρομη κ τη 2η τον γιο μου! Οπότε έλεγα τι πιθανότητες έχω τώρα.. επέμενε κ η γιατρός, λέω οκ! Κ να ναι τώρα! Γτ άλλο να σου τύχουν δίδυμα την πρώτη φορά κ άλλο όταν έχεις ήδη ενα παιδί..κ είσαι κ.μακρυα κ δεν έχεις βοήθεια κ εσύ.. αν πάλι το θέλεις τότε go for it, είναι πολύ δύσκολα αλλα δεν παύει να είναι.μεγακη ευτυχία! Τώρα για τα άλλα δύο που σε περιμένουν...κ άλλο αχχχχχ θα πω! Θυμάσαι ότι κ εγώ έχω όλο ένα κ ο άντρας μου είναι ανένδοτος ότι πρέπει να του δώσουμε μια ευκαιρία!! Μου σηκώνεται η τρίχα κ μόνο που το λέω!!!

Ναι μωρέ οι ζουζουνες... Είναι απίστευτο πόσο έντονα δείχνουν το χαρακτήρα τους από μια σταλια μωράκια!! Έχω εντυπωσιαστεί!!

Κ οι δικές μου έτσι, αυτοκολλητακια συνεχως επάνω μου. Αλλά κ ο γιος μου ήταν έτσι κ ο καιρός πέρασε τόσο γρήγορα κ ξεπετάχτηκε που βλέπω συνεχώς φωτογραφίες από.οταν ήταν σταλιτσας κ στενοχωριέμαι τόσο πολυ που έχασε τη μωρουδιλα του..τώρα βέβαια έχει αλλά ωραία.. οπότε το απολαμβάνω γτ πραγματικά περνάει τοοοοσο γρήγορα όλο αυτό όσο κ αν οι.μερες κ οι νύχτες φαίνονται ατελείωτες καμία φορά!

Αχ κορίτσια, όλες τα ίδια τραβάμε! Ρούπι δεν μπορούμε να κάνουμε με τον θηλασμό.. το μπάνιο πλέον είναι μεγάλη πολυτέλεια! 

Κοπέλα μου κ εγώ έχω κάνει εξωσωματική αλλα με δικά μου ωαρια. Ωστόσο υπάρχει σχετικό τοπικ εδώ στο φόρουμ με τίτλο "ivf με δωρεά ωαρίων" νομίζω. Για ρίξε μια ματιά!

Πως μπορώ να το βρω;; είμαι καινούρια εδώ και δεν ξέρω πώς λειτουργεί! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...