Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Irinoula86 είπε:

Ολα καλα θα ειναι! Θα δεις..... Εγω καλα προς το παρον.... Ουτε συμπτωματα εχω ουτε τπτ..... Μονο λιγη απεχθεια προς το κρεας..... Τπτ αλλο.... Μηπως να ανησυχω? Εχω την δευτερα ραντεβου με γιατρο και περιμςνω πως και πως για να μ πει αν ολα ειναι καλα... 

Να μην ανησυχείς καθόλου!!!! Ίσα ίσα είσαι απο τις τυχερές! Και εγώ απο συμπτωματα δεν εχω πολλα λίγη ανακατωσούρα...και απέχθεια και εγω στο κρέας και στον καφε! 

Όλα θα πάνε τέλεια!!!!!!!! Πόσο εβδομαδων είσαι τώρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

2 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Δεν έκανα κάτι..ίσα ίσα είχα και άδεια από την δουλειά! Δεν μου είπε κάτι απλά να πάω από εκεί αύριο να με δει για σιγουριά.. Ήταν  τόσο λίγο που δεν το θεωρησα σοβαρό και έλεγα να μην τον πάρω καν τηλέφωνο..άλλα τελικά έγινε όλο αυτό! 

Καλησπέρα κορίτσια!! Μην αγχώνεσαι Μαράκι μου δεν είναι κάτι..πολλές μανουλες το έχουν περάσει αυτό..εγώ στο προηγούμενο υπέρηχο είχα ένα αίματα κοντά στο σάκο με το μωρό κ αν δεν το είχε δει τότε ο γιατρός ώστε να με προειδοποίησει πως χρειάζομαι ξεκούραση τότε πιθανό να είχε "σπάσει" κ να είχα δει κ εγώ αίμα κ να τρελαινομουν!! Πάντως η αλήθεια είναι πως εγώ όντως κουραζομουν τη προηγούμενη εβδομάδα.. εσύ?

Just now, demifilol είπε:

Καλησπερα κορίτσια !σας ευχομαι να πανε ολα καλα και να έχετε μια καλη εγκυμοσύνη !αν κ έχω πητ 4-11 ,το πιο πιθανό (αν μου πανε καλα)να γεννήσω κ εγώ Οκτώβριο !εχω μια απορία :έχω έντονους πόνους στη μέση κ χαμηλά στην κοιλιά !εχει συμβεί σε καμία ;είμαι ξάπλα με προγεστερονη !

Καλησπέρα κοριτσι μου!! Σε ποια εβδομάδα εισαι τώρα? Εγώ είχα έτσι πόνους 5&6 εβδομάδα περίπου αλλά μετά σιγά σιγά υποχώρησαν..τώρα με πιάνει λίγο το βράδυ μόλις ξαπλώνω..βέβαια δε κάνω κ τη πιο καθιστική ζωή είναι η αλήθεια..

Δε κατάλαβα όμως γτ σου έδωσε προγεστερόνη ενώ έχεις μόνο πόνους? Κάτι θα ξέρει βέβαια αλλά συνήθως το δίνουν αν υπάρξει κ κάποια αιμορραγία.. βέβαια ίσως το κάνει προληπτικά..

Όλα είναι καλά παντως,μην αγχώνεσαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Μην αγχώνεσαι Μαράκι μου δεν είναι κάτι..πολλές μανουλες το έχουν περάσει αυτό..εγώ στο προηγούμενο υπέρηχο είχα ένα αίματα κοντά στο σάκο με το μωρό κ αν δεν το είχε δει τότε ο γιατρός ώστε να με προειδοποίησει πως χρειάζομαι ξεκούραση τότε πιθανό να είχε "σπάσει" κ να είχα δει κ εγώ αίμα κ να τρελαινομουν!! Πάντως η αλήθεια είναι πως εγώ όντως κουραζομουν τη προηγούμενη εβδομάδα.. εσύ?

Δεν μπορώ να πω ότι κουραστηκα...Τώρα να έκανα κάτι που δεν το κατάλαβα ? Τι να πω δεν ξέρω! Θα προσέχω πιο πολύ από εδώ και πέρα.... Μόνο να πάνε όλα καλά αύριο! Τήν θετική σας ενέργεια κορίτσια!!! Να είστε όλες καλά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Δεν μπορώ να πω ότι κουραστηκα...Τώρα να έκανα κάτι που δεν το κατάλαβα ? Τι να πω δεν ξέρω! Θα προσέχω πιο πολύ από εδώ και πέρα.... Μόνο να πάνε όλα καλά αύριο! Τήν θετική σας ενέργεια κορίτσια!!! Να είστε όλες καλά! 

Την έχεις εννοείται!! Ο,τι χρειάζεσαι μας λες!! :-)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Δεν μπορώ να πω ότι κουραστηκα...Τώρα να έκανα κάτι που δεν το κατάλαβα ? Τι να πω δεν ξέρω! Θα προσέχω πιο πολύ από εδώ και πέρα.... Μόνο να πάνε όλα καλά αύριο! Τήν θετική σας ενέργεια κορίτσια!!! Να είστε όλες καλά! 

Όλα καλά θα πάνε Μαράκι! Μην αγχώνεσαι καθόλου!! Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας! Προσπάθησε να μένεις ήρεμη !

Ενημέρωνε μας για την εξέλιξη!!! 

Οι σκέψεις μας μαζί σου !! :x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Renez είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Μην αγχώνεσαι Μαράκι μου δεν είναι κάτι..πολλές μανουλες το έχουν περάσει αυτό..εγώ στο προηγούμενο υπέρηχο είχα ένα αίματα κοντά στο σάκο με το μωρό κ αν δεν το είχε δει τότε ο γιατρός ώστε να με προειδοποίησει πως χρειάζομαι ξεκούραση τότε πιθανό να είχε "σπάσει" κ να είχα δει κ εγώ αίμα κ να τρελαινομουν!! Πάντως η αλήθεια είναι πως εγώ όντως κουραζομουν τη προηγούμενη εβδομάδα.. εσύ?

Καλησπέρα κοριτσι μου!! Σε ποια εβδομάδα εισαι τώρα? Εγώ είχα έτσι πόνους 5&6 εβδομάδα περίπου αλλά μετά σιγά σιγά υποχώρησαν..τώρα με πιάνει λίγο το βράδυ μόλις ξαπλώνω..βέβαια δε κάνω κ τη πιο καθιστική ζωή είναι η αλήθεια..

Δε κατάλαβα όμως γτ σου έδωσε προγεστερόνη ενώ έχεις μόνο πόνους? Κάτι θα ξέρει βέβαια αλλά συνήθως το δίνουν αν υπάρξει κ κάποια αιμορραγία.. βέβαια ίσως το κάνει προληπτικά..

Όλα είναι καλά παντως,μην αγχώνεσαι!!

Είμαι στη 6η εβδ νομίζω ,μακαρι να έχεις δίκιο κορίτσι μ!να προσπαθείς να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς !αιμοραγια Δ έχω ευτυχως,αλλα ανήκω σε κυηση υψηλού κινδύνου !επομενως ,κ χωρίς πόνους ,θα μου έδινε προγεστερονη !

πρίν από 17 λεπτά , Mariamaraki είπε:

Δεν μπορώ να πω ότι κουραστηκα...Τώρα να έκανα κάτι που δεν το κατάλαβα ? Τι να πω δεν ξέρω! Θα προσέχω πιο πολύ από εδώ και πέρα.... Μόνο να πάνε όλα καλά αύριο! Τήν θετική σας ενέργεια κορίτσια!!! Να είστε όλες καλά! 

Μαράκι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα αρκετές μέρες καφέ στο σκούπισμα και ολα πήγαν καλα !μην αγχώνεσαι ,,απλά περισσότερη ξεκουραση !να είσαι καλα !

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Να μην ανησυχείς καθόλου!!!! Ίσα ίσα είσαι απο τις τυχερές! Και εγώ απο συμπτωματα δεν εχω πολλα λίγη ανακατωσούρα...και απέχθεια και εγω στο κρέας και στον καφε! 

Όλα θα πάνε τέλεια!!!!!!!! Πόσο εβδομαδων είσαι τώρα?

κλείνω την 8 την Κυριακή! Δευτέρα 09/03 έχω επόμενο ραντεβού με γιατρό. εσυ?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irinoula86 είπε:

κλείνω την 8 την Κυριακή! Δευτέρα 09/03 έχω επόμενο ραντεβού με γιατρό. εσυ?

 

Εγώ είμαι 9 και 4 ! Αχ άντε να μας πεις τα νεακια σου! Θα περάσουν οι μέρες! Έχεις κάνει καμία εξέταση? Εμένα μου είχε γράψει μερικές αίματος και ούρων και σήμερα περιμένω αποτελέσματα..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Εγώ είμαι 9 και 4 ! Αχ άντε να μας πεις τα νεακια σου! Θα περάσουν οι μέρες! Έχεις κάνει καμία εξέταση? Εμένα μου είχε γράψει μερικές αίματος και ούρων και σήμερα περιμένω αποτελέσματα..

Εχω κανει και αιματος και ουρων ήδη μια φορά! Αλλα μονο αυτες! Τπτ αλλο.... Θα σας πω την Δευτέρα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κορίτσια μου όλα καλά!!!!!  Σας ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια !!! Μου έγραψε και 2 βδομάδες άδεια να ξεκουραστώ! Τους κακοφανηκε στην δουλειά...Αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι!!!!❤

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Τελικά κορίτσια μου όλα καλά!!!!!  Σας ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια !!! Μου έγραψε και 2 βδομάδες άδεια να ξεκουραστώ! Τους κακοφανηκε στην δουλειά...Αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι!!!!❤

Τελεια κοριτσι μου!!! Μπραβο..... Ξεκουρασου κ ολα θα συνεχίσουν καλα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Τελικά κορίτσια μου όλα καλά!!!!!  Σας ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια !!! Μου έγραψε και 2 βδομάδες άδεια να ξεκουραστώ! Τους κακοφανηκε στην δουλειά...Αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι!!!!❤

Μπράβο σου κοριτσι μου όλα τέλεια!! Να ξεκουραστείς κ να μην νοιάζεσαι για την δουλειά , να προσέχεις τον εαυτό σου κ το μπεμπακι σου!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Τελικά κορίτσια μου όλα καλά!!!!!  Σας ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια !!! Μου έγραψε και 2 βδομάδες άδεια να ξεκουραστώ! Τους κακοφανηκε στην δουλειά...Αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι!!!!❤

Μαράκι μου τελικά κι εσένα αποκόλληση πλακούντα σου είπε;

Κορίτσια πονάω αρκετά εχθές και σήμερα, πονάει κ η μέση μου, όπως στην αρχή :(

και δυστυχώς έχω ξεκινήσει να βγάζω κίτρινες εγκρίσεις!!!! Φοβάμαι πολύ!!!! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Eval είπε:

Μαράκι μου τελικά κι εσένα αποκόλληση πλακούντα σου είπε;

Κορίτσια πονάω αρκετά εχθές και σήμερα, πονάει κ η μέση μου, όπως στην αρχή :(

και δυστυχώς έχω ξεκινήσει να βγάζω κίτρινες εγκρίσεις!!!! Φοβάμαι πολύ!!!! 

Δεν είδε κάτι στον υπέρηχο... τι να πω! Θα το παρακολουθούμε... 

Μην φοβάσαι κοριτσάκι μου.. τι σου είπε ο γιατρός για τις κίτρινες εκκρίσεις?  Και εγώ βγάζω κάποιες φορές. 

Πότε θα πας για υπέρηχο? 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Eval είπε:

Μαράκι μου τελικά κι εσένα αποκόλληση πλακούντα σου είπε;

Κορίτσια πονάω αρκετά εχθές και σήμερα, πονάει κ η μέση μου, όπως στην αρχή :(

και δυστυχώς έχω ξεκινήσει να βγάζω κίτρινες εγκρίσεις!!!! Φοβάμαι πολύ!!!! 

Κοριτσάκι μου πόνους έχω κ εγώ σαν περίοδου κ στην πλάτη πολύ, δεν πιστεύω να είναι ανησυχητικά...αλλά δεν έχω κίτρινα υγρά,πάρε τον γιατρό σου απλά για να σε καθησυχάσει, δεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικο..


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...