Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Επιδοτήσεις άλλες γενικά δεν δικαιουσε Κ εντάξει για να λέμε Κ του στραβου το δίκιο δεν τις χρειάζεσε αν ήταν να περνούν Κ όλοι επιδοτήσεις τι να πουν Κ αυτοί που δεν έχουν . 

      πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      άρα το κύησης και το λοχείας δέν έχει  εισόδημα καλα διάβασα! μωρέ το ξέρω ότι είναι όλα χ2 απλώς ειμαι λίγο ζουρλή , και μόλις είδα το 2,4 και τα νερα επαθα σοκ! μη μου δίνεις  σημασία κορίτσι μ , να πάνε ολα καλα σ εύχομαι και να μείνουν τα πιτσάκια ‘σπίτι'τους όσο περισσότερο μπορούν ! 

      και στα πληρώνει ο οαεδ;  εχω χιλιομπερδευτει 

      Ναι τους μήνες που δεν δουλεύεις σε πληρώνει ο ΟΑΕΔ . Ο εργοδότης τι να πληρώσει αφού δεν του κάνεις δουλειά.  Απλά δεν σου δίνει όλο τον μισθό που επερνες σου δίνει κάποιο ποσό 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Eleni nik είπε:

Πως μπορώ να το βρω;; είμαι καινούρια εδώ και δεν ξέρω πώς λειτουργεί! 

Θα ανέβεις στην σελίδα πάνω πάνω. Εκεί θα δεις ένα + κ δίπλα έναν μεγενθυτικο φακό όπου θα πατήσεις πάνω του και στην αναζήτηση θα γράψεις ivd με δωρεά ωαρίων. Και γενικά όποιο άλλο θέμα θέλεις να ψάξεις.  :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Γεια σας κορίτσια μου! Χαθήκαμε και εμείς λιγάκι! Η μπουμπού θα μου δώσει τα χέρια και τη μέση πακέτο! Προχτές κλείσαμε 3 μηνών και είμαστε 6700. Μας λες και χοντρές! Μέρα νύχτα ανά 2 ώρες τρώμε! Άντε το βράδυ μπορεί να κάνει και ένα 3 Ώρο! Κατά τα άλλα και εμείς βάζουμε πραγματακια στο στόμα! 

23 ώρες πρίν, OctoberMom είπε:

Ρε συ.... ναιιι! Σήμερα έπιανε με τα δυό της χέρια ένα μασητικό απ'αυτά που φτιάχνει ο μπαμπάς της και το φερνε στο στόμα της και λέω, το δικό μας παιδί είναι αυτό? Πώς μεγάλωσε έτσι??

Και εμείς τιμάμε το.μασητικο σας! Αν και μπλε πράσινο πήραμε το χταπόδι γιατί μου άρεσε σαν σχεδιακι!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Hello! Τι κάνετε μανούλες κ μπεμπακια?

Εμείς μια χαρά! Τελικά βλέπω ότι έχουμε μπει σε κάποιο πρόγραμμα κ κοιμάται η μπούκα όλο το βράδυ! Τελικά συνεχίζω να δίνω 100-120ml το βράδυ κατα τις 12 παρότι η παιδίατρος μου είπε να τσεκάρω τι ώρα ξυπνάει κ αν ξυπνάει- τα έχει ανάγκη! Το κάνω γτ χωρίς αυτο μου φαίνεται λίγο το σύνολο των ml ημερησίως (περιπου 640 χωρίς το βραδινο). @Renez για πες πάλι πως υπολογίζουμε τα ml σύμφωνα με το βάρος!!! Ξέρω ότι όλα είναι σχετικά κορίτσια μ κ δν συγκρίνω ούτε κολλάω...εν τω μεταξύ βλέπω ότι ο γιός μ έπινε 1l σε αυτη την ηλικία κι ήταν ελάχιστα πιο μεγαλοσωμος!

Αφήστε που έδινα για 3 μέρες 210ml  ανά 5ωρο αλλά δν βόλευε καθόλου το πρόγραμμα που έβγαινε κ το γύρισα πάλι στα 180 ανά 4 ώρες. Δν διαμαρτύρεται, είναι χορτατη η λαιμαργουλα μου! Καλώς ή κακώς δεν μπορώ να λειτουργήσω χωρίς πρόγραμμα κ δν το επιτρέπουν οι ρυθμοί της καθημερινότητας μας.

@Nina13  δίνω ακόμα αντλημενο αλλά έχω εικόνα κι από τον γιο μ που έπινε σκόνη μόνο από 3ων μηνών παρά κάτι,οπότε αν νομίζεις ότι μπορώ να βοηθήσω θα χαρώ πολύ!

Ώστε θέλουν να μασουλησουν τα φαφουτικα στοματακια κ να επεξεργαστούν πραγματάκια τα φιλοπεριεργα χεράκια? Μα τι θαύμα τα μωράκια μας?! Θυμάστε που λέγαμε για μουτζιτσες στη Αυχενική??? Αχαχα τι ωραία που περάσαμε βρε κορίτσια!

  • Μου αρέσει 6

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Τ

2 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Hello! Τι κάνετε μανούλες κ μπεμπακια?

Εμείς μια χαρά! Τελικά βλέπω ότι έχουμε μπει σε κάποιο πρόγραμμα κ κοιμάται η μπούκα όλο το βράδυ! Τελικά συνεχίζω να δίνω 100-120ml το βράδυ κατα τις 12 παρότι η παιδίατρος μου είπε να τσεκάρω τι ώρα ξυπνάει κ αν ξυπνάει- τα έχει ανάγκη! Το κάνω γτ χωρίς αυτο μου φαίνεται λίγο το σύνολο των ml ημερησίως (περιπου 640 χωρίς το βραδινο). @Renez για πες πάλι πως υπολογίζουμε τα ml σύμφωνα με το βάρος!!! Ξέρω ότι όλα είναι σχετικά κορίτσια μ κ δν συγκρίνω ούτε κολλάω...εν τω μεταξύ βλέπω ότι ο γιός μ έπινε 1l σε αυτη την ηλικία κι ήταν ελάχιστα πιο μεγαλοσωμος!

Αφήστε που έδινα για 3 μέρες 210ml  ανά 5ωρο αλλά δν βόλευε καθόλου το πρόγραμμα που έβγαινε κ το γύρισα πάλι στα 180 ανά 4 ώρες. Δν διαμαρτύρεται, είναι χορτατη η λαιμαργουλα μου! Καλώς ή κακώς δεν μπορώ να λειτουργήσω χωρίς πρόγραμμα κ δν το επιτρέπουν οι ρυθμοί της καθημερινότητας μας.

@Nina13  δίνω ακόμα αντλημενο αλλά έχω εικόνα κι από τον γιο μ που έπινε σκόνη μόνο από 3ων μηνών παρά κάτι,οπότε αν νομίζεις ότι μπορώ να βοηθήσω θα χαρώ πολύ!

Ώστε θέλουν να μασουλησουν τα φαφουτικα στοματακια κ να επεξεργαστούν πραγματάκια τα φιλοπεριεργα χεράκια? Μα τι θαύμα τα μωράκια μας?! Θυμάστε που λέγαμε για μουτζιτσες στη Αυχενική??? Αχαχα τι ωραία που περάσαμε βρε κορίτσια!

Ελα κορίτσι.. Τα μ-λ τα υπολογίζουμε ως εξής

Το βάρος του μωρου επι 110(ελαχιστο) η 150(μεγιστο)....οδηγιες παιδιατρου.. Και βγαίνεις ημερήσια ποσοτητα που πρεπει να πινει ένα μωρό συμφωνα με το βάρος του... Αυτά βέβαια είναι ενδεικτικά αλλά ο παιδιατρος μας λέει πρεπει οπωσδήποτε να φθάνουν έστω το ελάχιστο, αλλιώς δεν παιρνουν καλό βάρος.. Τι να σου πω? Εμείς τελευταία, ενώ πιναμε φουλ 150 σε κάθε γευμα, ξαφνικά έχει ξεκινήσει ένα βιολί... Τυπου, ακουει τα έντερα της και κλαιει γοερά, προσπαθεινα πιασει τη θηλη του μπιμπερο και εκνευρίζεται με αποτέλεσμα να μην τρώει καλά.. Δεν ξέρω τι την έχει πιασει.. Και νομίζω ότι έχει γαστροκολικο αντανακλαστικο 

Θα το ψάξω όμως να δω... 

Δεν νομίζω να ναινσυγχυση θέλω επειδή της δίνω με δυο διαφορετικά είδη μπιμπερο της εταιρείας αβεντ

Τι λέτε εσείς???! 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 42 λεπτά , Nina13 είπε:

 

Τ

Ελα κορίτσι.. Τα μ-λ τα υπολογίζουμε ως εξής

Το βάρος του μωρου επι 110(ελαχιστο) η 150(μεγιστο)....οδηγιες παιδιατρου.. Και βγαίνεις ημερήσια ποσοτητα που πρεπει να πινει ένα μωρό συμφωνα με το βάρος του... Αυτά βέβαια είναι ενδεικτικά αλλά ο παιδιατρος μας λέει πρεπει οπωσδήποτε να φθάνουν έστω το ελάχιστο, αλλιώς δεν παιρνουν καλό βάρος.. Τι να σου πω? Εμείς τελευταία, ενώ πιναμε φουλ 150 σε κάθε γευμα, ξαφνικά έχει ξεκινήσει ένα βιολί... Τυπου, ακουει τα έντερα της και κλαιει γοερά, προσπαθεινα πιασει τη θηλη του μπιμπερο και εκνευρίζεται με αποτέλεσμα να μην τρώει καλά.. Δεν ξέρω τι την έχει πιασει.. Και νομίζω ότι έχει γαστροκολικο αντανακλαστικο 

Θα το ψάξω όμως να δω... 

Δεν νομίζω να ναινσυγχυση θέλω επειδή της δίνω με δυο διαφορετικά είδη μπιμπερο της εταιρείας αβεντ

Τι λέτε εσείς???! 

 

Καλημέρα!

Όλα αυτά περί ποσότητας είναι ενδεικτικά! Δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες! Κάποιες μέρες πίνουν πολύ και δεν τα προλαβαίνεις και κάποιες άλλες σου βγάζουν το λάδι! Χτες για εμάς ήταν μια τέτοια μέρα, πολλές φορές γίνεται αυτό που λες σαν να ακούω ένα Γκλουκ στην κοιλιά του την ώρα που προσπαθεί να καταπιεί κ κλαίει... 

Αφού είσαι κ δευτερομανουλα θα τα ξέρεις αυτά από το πρώτο! Εγώ αυτό προσπαθώ να έχω στο μυαλό μου ότι δεν θα είναι όλες οι μέρες ίδιες κ έτσι δεν με αγχώνομαι! Όταν πεινανε τρωνε αυτό είναι σίγουρο!!!

Τώρα αυτό με τα διαφορετικά μπιμπερο δεν ξέρω να σου απαντήσω...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nina13 είπε:

 

Τ

Ελα κορίτσι.. Τα μ-λ τα υπολογίζουμε ως εξής

Το βάρος του μωρου επι 110(ελαχιστο) η 150(μεγιστο)....οδηγιες παιδιατρου.. Και βγαίνεις ημερήσια ποσοτητα που πρεπει να πινει ένα μωρό συμφωνα με το βάρος του... Αυτά βέβαια είναι ενδεικτικά αλλά ο παιδιατρος μας λέει πρεπει οπωσδήποτε να φθάνουν έστω το ελάχιστο, αλλιώς δεν παιρνουν καλό βάρος.. Τι να σου πω? Εμείς τελευταία, ενώ πιναμε φουλ 150 σε κάθε γευμα, ξαφνικά έχει ξεκινήσει ένα βιολί... Τυπου, ακουει τα έντερα της και κλαιει γοερά, προσπαθεινα πιασει τη θηλη του μπιμπερο και εκνευρίζεται με αποτέλεσμα να μην τρώει καλά.. Δεν ξέρω τι την έχει πιασει.. Και νομίζω ότι έχει γαστροκολικο αντανακλαστικο 

Θα το ψάξω όμως να δω... 

Δεν νομίζω να ναινσυγχυση θέλω επειδή της δίνω με δυο διαφορετικά είδη μπιμπερο της εταιρείας αβεντ

Τι λέτε εσείς???! 

 

Καλημέρα! Ευχαριστώ για τη πληροφορία! Οκ μέσα είμαστε ευτυχώς μαζί με το βραδινό! Βέβαια συμφωνώ με τη @marianna1986 ότι όλα είναι σχετικά αλλά καλό είναι να έχουμε έναν μπούσουλα στο περίπου!

Νίνα με τα μπιμπερό πάντως εγώ το είχα πάθει με τη μπέμπα όταν έδινα από 2 διαφορετικά ! Παρατήρησε το! Εν τω μεταξύ κι εμένα μου κάνει νούμερα τέτοια αλλά νομίζω ότι την έχει κόψει η πείνα κι επειδή παίζει η κοιμάται περνάει λίγο η ώρα που είναι να φαει και την πιάνει μανία μετά!

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marianna1986 είπε:

Καλημέρα!

Όλα αυτά περί ποσότητας είναι ενδεικτικά! Δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες! Κάποιες μέρες πίνουν πολύ και δεν τα προλαβαίνεις και κάποιες άλλες σου βγάζουν το λάδι! Χτες για εμάς ήταν μια τέτοια μέρα, πολλές φορές γίνεται αυτό που λες σαν να ακούω ένα Γκλουκ στην κοιλιά του την ώρα που προσπαθεί να καταπιεί κ κλαίει... 

Αφού είσαι κ δευτερομανουλα θα τα ξέρεις αυτά από το πρώτο! Εγώ αυτό προσπαθώ να έχω στο μυαλό μου ότι δεν θα είναι όλες οι μέρες ίδιες κ έτσι δεν με αγχώνομαι! Όταν πεινανε τρωνε αυτό είναι σίγουρο!!!

Τώρα αυτό με τα διαφορετικά μπιμπερο δεν ξέρω να σου απαντήσω...

Επειδή αυτό γίνεται αρκετές ημέρες και μειώνει συνέχεια την ποσοτητα.. Θα παμε σήμερα για εξετάσεις, οι οποίες θέλουν τρεις ημέρες να βγουν τα αποτελέσματα.. Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας... 

 

 

πρίν από 14 λεπτά , Christinα είπε:

Καλημέρα! Ευχαριστώ για τη πληροφορία! Οκ μέσα είμαστε ευτυχώς μαζί με το βραδινό! Βέβαια συμφωνώ με τη @marianna1986 ότι όλα είναι σχετικά αλλά καλό είναι να έχουμε έναν μπούσουλα στο περίπου!

Νίνα με τα μπιμπερό πάντως εγώ το είχα πάθει με τη μπέμπα όταν έδινα από 2 διαφορετικά ! Παρατήρησε το! Εν τω μεταξύ κι εμένα μου κάνει νούμερα τέτοια αλλά νομίζω ότι την έχει κόψει η πείνα κι επειδή παίζει η κοιμάται περνάει λίγο η ώρα που είναι να φαει και την πιάνει μανία μετά!

Ο Μπουσουλας πρεπει να υπάρχει και τα μωρά να τρωνε το φαι τους... Αλλιώς κάτι υποβόσκει και δεν τρώνε... Τώρα εμάς το κάνει εδω και αρκετές ημέρες όποτε δεν επαναπαυομαστε, το ψάχνουμε καθώς το να μην τρώει ένα μωρό είναι ένδειξη προβληματος... 

Ελπίζω να χω καλά νέα. 

Φιλια κορίτσια και ευχαριστώ πολυ!!! Θα το λύσουμε κι αυτο

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Επειδή αυτό γίνεται αρκετές ημέρες και μειώνει συνέχεια την ποσοτητα.. Θα παμε σήμερα για εξετάσεις, οι οποίες θέλουν τρεις ημέρες να βγουν τα αποτελέσματα.. Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας... 

 

 

Ο Μπουσουλας πρεπει να υπάρχει και τα μωρά να τρωνε το φαι τους... Αλλιώς κάτι υποβόσκει και δεν τρώνε... Τώρα εμάς το κάνει εδω και αρκετές ημέρες όποτε δεν επαναπαυομαστε, το ψάχνουμε καθώς το να μην τρώει ένα μωρό είναι ένδειξη προβληματος... 

Ελπίζω να χω καλά νέα. 

Φιλια κορίτσια και ευχαριστώ πολυ!!! Θα το λύσουμε κι αυτο

Καλά αποτελέσματα! Τίποτα δεν θα είναι! Κάνει λίγο διατροφή μετά τη κραιπάλη των γιορτών! Τα φιλιά μου!

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, elenioz είπε:

Θα ανέβεις στην σελίδα πάνω πάνω. Εκεί θα δεις ένα + κ δίπλα έναν μεγενθυτικο φακό όπου θα πατήσεις πάνω του και στην αναζήτηση θα γράψεις ivd με δωρεά ωαρίων. Και γενικά όποιο άλλο θέμα θέλεις να ψάξεις.  :)

Ωραία ευχαριστώ πολύ! 

19 ώρες πρίν, elenioz είπε:

Θα ανέβεις στην σελίδα πάνω πάνω. Εκεί θα δεις ένα + κ δίπλα έναν μεγενθυτικο φακό όπου θα πατήσεις πάνω του και στην αναζήτηση θα γράψεις ivd με δωρεά ωαρίων. Και γενικά όποιο άλλο θέμα θέλεις να ψάξεις.  :)

Και που πάω για να γράψω; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Καλά αποτελέσματα! Τίποτα δεν θα είναι! Κάνει λίγο διατροφή μετά τη κραιπάλη των γιορτών! Τα φιλιά μου!

Ευχαριστώ κορίτσι ΙΙΙ

Θα το ξεπεράσουμε ότι και να ναι... Χαχα

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Hello! Τι κάνετε μανούλες κ μπεμπακια?

Εμείς μια χαρά! Τελικά βλέπω ότι έχουμε μπει σε κάποιο πρόγραμμα κ κοιμάται η μπούκα όλο το βράδυ! Τελικά συνεχίζω να δίνω 100-120ml το βράδυ κατα τις 12 παρότι η παιδίατρος μου είπε να τσεκάρω τι ώρα ξυπνάει κ αν ξυπνάει- τα έχει ανάγκη! Το κάνω γτ χωρίς αυτο μου φαίνεται λίγο το σύνολο των ml ημερησίως (περιπου 640 χωρίς το βραδινο). @Renez για πες πάλι πως υπολογίζουμε τα ml σύμφωνα με το βάρος!!! Ξέρω ότι όλα είναι σχετικά κορίτσια μ κ δν συγκρίνω ούτε κολλάω...εν τω μεταξύ βλέπω ότι ο γιός μ έπινε 1l σε αυτη την ηλικία κι ήταν ελάχιστα πιο μεγαλοσωμος!

Αφήστε που έδινα για 3 μέρες 210ml  ανά 5ωρο αλλά δν βόλευε καθόλου το πρόγραμμα που έβγαινε κ το γύρισα πάλι στα 180 ανά 4 ώρες. Δν διαμαρτύρεται, είναι χορτατη η λαιμαργουλα μου! Καλώς ή κακώς δεν μπορώ να λειτουργήσω χωρίς πρόγραμμα κ δν το επιτρέπουν οι ρυθμοί της καθημερινότητας μας.

@Nina13  δίνω ακόμα αντλημενο αλλά έχω εικόνα κι από τον γιο μ που έπινε σκόνη μόνο από 3ων μηνών παρά κάτι,οπότε αν νομίζεις ότι μπορώ να βοηθήσω θα χαρώ πολύ!

Ώστε θέλουν να μασουλησουν τα φαφουτικα στοματακια κ να επεξεργαστούν πραγματάκια τα φιλοπεριεργα χεράκια? Μα τι θαύμα τα μωράκια μας?! Θυμάστε που λέγαμε για μουτζιτσες στη Αυχενική??? Αχαχα τι ωραία που περάσαμε βρε κορίτσια!

Ωραία περάσαμε, όλα τα θυμαμαι:wub:

Just now, Nina13 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι ΙΙΙ

Θα το ξεπεράσουμε ότι και να ναι... Χαχα

Καλά αποτελέσματα στη μικρή σου όλα να πάνε καλά!

Κι εμάς έχει τα ζόρια του ο μικρός μας..  τεντώνεται,κλαιει γοερα κ συνεχιζει να μην κοιμαται καλά...

Κι εγώ τα ιδια,εχω ξεχάσει τι σημαίνει ξεκούραση κ ύπνος!!!

Το φαι από την άλλη μια χαρά κρατεί:lol: για όλους μας!

Το γάλα μου από την κατάψυξη έχει αρχίσει να τελειώνει κ δεν αρκεί όσο αντλώ  ,οπότε σενλιγο θα ξεκινήσουμε κ τη σκόνη σιγά σιγά

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ωραία περάσαμε, όλα τα θυμαμαι:wub:

Καλά αποτελέσματα στη μικρή σου όλα να πάνε καλά!

Κι εμάς έχει τα ζόρια του ο μικρός μας..  τεντώνεται,κλαιει γοερα κ συνεχιζει να μην κοιμαται καλά...

Κι εγώ τα ιδια,εχω ξεχάσει τι σημαίνει ξεκούραση κ ύπνος!!!

Το φαι από την άλλη μια χαρά κρατεί:lol: για όλους μας!

Το γάλα μου από την κατάψυξη έχει αρχίσει να τελειώνει κ δεν αρκεί όσο αντλώ  ,οπότε σενλιγο θα ξεκινήσουμε κ τη σκόνη σιγά σιγά

Μια απ' τα ίδια... Ο,τι κ να κάνω το γάλα μου δεν αυξάνεται οπότε σιγά σιγά και άλλο γεύμα ξένο και ελπίζω να μην συνεχίσει η μειωση:neutral:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ μιας κ τα περισσότερα μωράκια είναι 3 μηνών κ έχουν αποκτήσει ένα στοιχειώδες πρόγραμμα, για πείτε το!

Εμένα ξυπνάει 9-10, αράζει κ μετά πίνει γάλα των 10+ μετά κατα τις 12 ύπνος για μισή με μία ώρα.

Μετά θα πιει το γάλα των 13:00 κ στις 14:00 θα βγούμε την καροτσαδα μας για μια ώρα.

15:00 επιστρέφουμε σπίτι και κατά τις 16:00 θα πιει γάλα. Στις 5 ύπνος για μισή με μία ώρα.

Στις 19:00 θα πιει γάλα και στις 8 θα ξανακοιμηθεί για μισή με μία ώρα.

Στις 22:00 μπανάκι, γάλα κ νανι...

Στις 06:00 αν δεν έχει ξυπνήσει πιο νωρίς το μωρό, ο άντρας μου πριν φύγει για δουλειά του δίνει γάλα στον ύπνο του!

Σε όλα αυτά μπορούν να υπάρξουν αποκλισεις αλλά στο περίπου αυτό είναι το πρόγραμμα μας!

@elenioz να τη χαίρεσαι την κουκλίτσα σου! Είναι πολύ χαριτωμένη!!!!

 

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Μια απ' τα ίδια... Ο,τι κ να κάνω το γάλα μου δεν αυξάνεται οπότε σιγά σιγά και άλλο γεύμα ξένο και ελπίζω να μην συνεχίσει η μειωση:neutral:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ μιας κ τα περισσότερα μωράκια είναι 3 μηνών κ έχουν αποκτήσει ένα στοιχειώδες πρόγραμμα, για πείτε το!

Εμένα ξυπνάει 9-10, αράζει κ μετά πίνει γάλα των 10+ μετά κατα τις 12 ύπνος για μισή με μία ώρα.

Μετά θα πιει το γάλα των 13:00 κ στις 14:00 θα βγούμε την καροτσαδα μας για μια ώρα.

15:00 επιστρέφουμε σπίτι και κατά τις 16:00 θα πιει γάλα. Στις 5 ύπνος για μισή με μία ώρα.

Στις 19:00 θα πιει γάλα και στις 8 θα ξανακοιμηθεί για μισή με μία ώρα.

Στις 22:00 μπανάκι, γάλα κ νανι...

Στις 06:00 αν δεν έχει ξυπνήσει πιο νωρίς το μωρό, ο άντρας μου πριν φύγει για δουλειά του δίνει γάλα στον ύπνο του!

Σε όλα αυτά μπορούν να υπάρξουν αποκλισεις αλλά στο περίπου αυτό είναι το πρόγραμμα μας!

@elenioz να τη χαίρεσαι την κουκλίτσα σου! Είναι πολύ χαριτωμένη!!!!

 

Εμείς κοιμόμαστε γύρω στις 11 το βράδυ, ξυπνάμε 6-7 πίνουμε το γαλατάκι που φτιάχνει ο μπαμπάς και ξανά υπνο μέχρι 9.30 -10.00. Γάλα (150-180ml) κάθε τρεις ώρες και μέσα στην ημέρα κάνουμε 3-4 μικρούς ύπνους άναρχες ώρες. Από τις 10 παρα ξεκινάει η ρουτίνα υπνου! Μοιάζουν τα προγράμματα μας @marianna1986 !


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...