Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Nina13 είπε:

 

Χίλια ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια.. Να ΣτΕ παντα καλά ευχομαι. Το ένστικτο είναι αλάνθαστο τελικά.. Απλά στον γιο είχε περασει αμέσως με τα κατάλληλα φάρμακα, και η μικρή δεν είχε συμπτώματα περαν από τη μείωση ποσοτητας και το κλάμα την ώρα που έτρωγε.. Όλοι με έβγαζαν τρελή, ότι έχει κολικους κτλ.. Καμιά σχέση όμως... 

Και παλι ευχαριστώ. 

Γοπ έχει συμπτώματα να ανεβοκατεβαίνουν γουλιές γάλα με όξινα από το στομάχι και να καίνε τον οισοφάγο με αποτέλεσμα να δημιουργουν μικρά έλκη στον οισοφάγο, έτσι όταν πεφτει γάλα, την ώρα που καταπίνει το μωρό, εκείνο καίγεται και ποναει με αποτέλεσμα να μην τρώει από τον πονο. Σιγά σιγά οδηγείται σε οισοφαγιτιδα και σε απέχθεια προς τη τροφή, με λίγα λόγια ποναει και φοβάται ότι αν πιει γάλα θα ξανά πονέσει.. Αυτά.... 

Εύχομαι να το ξεπεράσει συντομα η μικρή σου ρε κορίτσι! Μη στεναχωριέσαι γιατί κανείς ότι καλύτερο μπορείς είμαι σίγουρη! Στέλνουμε όλη τη θετική μας ενέργεια....

  • Ευχαριστώ 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

πρίν από 8 λεπτά , Nina13 είπε:

Καλη μου κοπέλα ευχαριστω παρα πολυ!!! Παρα πολυ !!! Να σαι παντα καλά με το κοριτσάκι σας και να χετε όλα τα καλά!!!! Το χω ξαναπεράσει με τον γιο, οχι σε τέτοιο βαθμό όμως... Τουλάχιστον εκείνος με την πρωτη αγωγή έστρωσε μέσα σε τρεις ημέρες.. Η μπεμπα με την ίδια αγωγή, εδώ και ένα μήνα και οχι απλα δεν έστρωσε αλλά χειροτερεύει η κατάσταση μας ώρα με την ώρα, μέρα με την μέρα.... 

Πως το ξεπεράσατε που εσυ θηλάζει κιόλας??? Ποπο  φαντάζομαι τα κουράγια σου

Σας εύχομαι γρηγορη ανάρρωση! Το πουλακι μου το όμορφο!! Ολα θα πανε καλα! Το ένστικτο σου θα βοηθήσει το χαρούμενο μικρακι σου...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nina13 είπε:

 

Χίλια ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια.. Να ΣτΕ παντα καλά ευχομαι. Το ένστικτο είναι αλάνθαστο τελικά.. Απλά στον γιο είχε περασει αμέσως με τα κατάλληλα φάρμακα, και η μικρή δεν είχε συμπτώματα περαν από τη μείωση ποσοτητας και το κλάμα την ώρα που έτρωγε.. Όλοι με έβγαζαν τρελή, ότι έχει κολικους κτλ.. Καμιά σχέση όμως... 

Και παλι ευχαριστώ. 

Γοπ έχει συμπτώματα να ανεβοκατεβαίνουν γουλιές γάλα με όξινα από το στομάχι και να καίνε τον οισοφάγο με αποτέλεσμα να δημιουργουν μικρά έλκη στον οισοφάγο, έτσι όταν πεφτει γάλα, την ώρα που καταπίνει το μωρό, εκείνο καίγεται και ποναει με αποτέλεσμα να μην τρώει από τον πονο. Σιγά σιγά οδηγείται σε οισοφαγιτιδα και σε απέχθεια προς τη τροφή, με λίγα λόγια ποναει και φοβάται ότι αν πιει γάλα θα ξανά πονέσει.. Αυτά.... 

Το κοριτσάκι σου έχει μια μανούλα που το αγαπάει και ξέρει πως θα την βοηθήσει! Μην σε παίρνει από κάτω γιατί η ψυχολογία μας αντανακλάται στα παιδιά! Υπομονή μέχρι να μπείτε στο φαγακι αν κ μακάρι τα φάρμακα να βελτιώσουν το πρόβλημα νωρίτερα!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2021 at 11:00 ΜΜ, Christinα είπε:

Προγραμματάκι χμμμ!

Ξύπνημα 8.30 κ θηλασμός.

9.30 100μλ + υπνακι μισαωρο

12.00 180μλ + ύπνος 1.30-2 με 3.00

4.00 180μλ + υπνος 6.30-7.30

8.00 180μλ + υπνος ελαφρύς κ μετα βραδινος 10.30

12-1 100-120ml  νάνι 

Ώρες ύπνου στο περίπου!

Μια χαρά είστε! Αφού θηλάζει λογικό να μην κοιμάται πολύ συνεχόμενα! Όσο για κούνια εγώ έχω ΙΚΕΑ κ μια χαρά έβγαλε κ τα 2 μ παιδιά! Πάρε άφοβα!

Να χαίρεσαι το μωράκι σου! Τα μωρά μας είναι γύρω στα 6.500 κιλά πλέον γι αυτό τρώνε τόσο. Αν κρίνω από το ύψος κ το βάρος του καλά τρώει 120 απλά μεσολαβούν πολλές ώρες! Έχεις δοκιμάσει να δώσεις χωρίς να κλάψει? Μήπως πεινάει αλλά δν γκρινιάζει? Αφού είναι πρόωρο κ ο γιατρός σου λέει ότι πάει καλά μν ανησυχείς κι αν αγχώνεσαι πάρε μια 2η γνώμη από παιδίατρο άλλο.

Προσπαθώ να της δώσω κ στον ύπνο αλλά δεν το δέχεται κλαίει κ διώχνει το μπιμπερο. 

20 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Πόσο είναι το μωράκι σου και σε ποια εβδομάδα γεννησες; Ίσως τα προωρακια να έχουν αλλο ρυθμο ανάπτυξης...

Τώρα είναι 3 μηνών και 10 ημερών. Γέννησα στην 34 εβδομαδα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

 

Χίλια ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια.. Να ΣτΕ παντα καλά ευχομαι. Το ένστικτο είναι αλάνθαστο τελικά.. Απλά στον γιο είχε περασει αμέσως με τα κατάλληλα φάρμακα, και η μικρή δεν είχε συμπτώματα περαν από τη μείωση ποσοτητας και το κλάμα την ώρα που έτρωγε.. Όλοι με έβγαζαν τρελή, ότι έχει κολικους κτλ.. Καμιά σχέση όμως... 

Και παλι ευχαριστώ. 

Γοπ έχει συμπτώματα να ανεβοκατεβαίνουν γουλιές γάλα με όξινα από το στομάχι και να καίνε τον οισοφάγο με αποτέλεσμα να δημιουργουν μικρά έλκη στον οισοφάγο, έτσι όταν πεφτει γάλα, την ώρα που καταπίνει το μωρό, εκείνο καίγεται και ποναει με αποτέλεσμα να μην τρώει από τον πονο. Σιγά σιγά οδηγείται σε οισοφαγιτιδα και σε απέχθεια προς τη τροφή, με λίγα λόγια ποναει και φοβάται ότι αν πιει γάλα θα ξανά πονέσει.. Αυτά.... 

Ψυχούλα τι περνάει..

Περαστικά να είναι Νίνα μου! Όπως είπες η μαμά έχει ένστικτο κ πολύ καλά κάνεις κ το ακολουθείς 

 

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

4 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

ασε...εκανε αφαγιες...εβλεπε στηθος κ πλανταζε στο κλαμα...απο τη στιγμη που την εβαζα σε σταση θηλασμου..πηραμε αγωγη αντιοξινου και σταδιακα βελτιωθηκε..ηταν κ με τις μερες της ομως....γενικα εμετοι ρουκετες κ γουλιες, οπως κι αυπνια, μονο αγκαλια ορθια ολη μερα, ακομα κ στον υπνο ετσι, μονο πανω μου...ανησυχια...κ πλ πλ κλαμα, απαρηγορητο λογω πονου...τα περασαμε ολα...η δικια μ ειχε γινει πλ ανησυχη κ κολλημενη ΜΟΝΟ πανω μου επι μηνες ολοκληρους...σιγουρα ως τον 7ο...αλλα μετα αλλαξε πολυ πλεον...με στερεες κλπ...

Ποιο αντιοξινο πηρατε καλή μου??? Οχι εμένα είναι ένα αγγελουδι όλη μέρα, λες λαινδνενυπαρχει μωρό στο σπίτι... Και απλά κλαίει όταν είναι να φαει η αν έχει αέρια.  Σε ευχαριστώ πολυ... Τον ξέρω ότι είναι περαστικο για το είχε και ο γιος μου... Απλά τώρα παιδευεται από τον πρωτο μήνα ζωησ της.... 

 

4 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Εύχομαι να το ξεπεράσει συντομα η μικρή σου ρε κορίτσι! Μη στεναχωριέσαι γιατί κανείς ότι καλύτερο μπορείς είμαι σίγουρη! Στέλνουμε όλη τη θετική μας ενέργεια....

Να σαι καλά και να χαίρεσαι τα παιδακια σας!!! Σε ευχαριστώ πολυ

 

2 ώρες πρίν, Marti είπε:

Σας εύχομαι γρηγορη ανάρρωση! Το πουλακι μου το όμορφο!! Ολα θα πανε καλα! Το ένστικτο σου θα βοηθήσει το χαρούμενο μικρακι σου...

Σε ευχαριστώ καλή μου!!!! Να σαι παντα καλά υγεία και μόνο καλά να έρχονται σε όλους μας!!! 

 

1 ώρα πρίν, marianna1986 είπε:

Το κοριτσάκι σου έχει μια μανούλα που το αγαπάει και ξέρει πως θα την βοηθήσει! Μην σε παίρνει από κάτω γιατί η ψυχολογία μας αντανακλάται στα παιδιά! Υπομονή μέχρι να μπείτε στο φαγακι αν κ μακάρι τα φάρμακα να βελτιώσουν το πρόβλημα νωρίτερα!

Χιλια ευχαριστωωωω 

Υπομονή και επιμονή στο στόχο!!! Μπας και το ξεπεράσει γρήγορα γιατί έχει γίνει σαν φάντασμα από την αφαγια το μωρό μου... Και είναι ένας άγγελος... 

Just now, Anastasia05 είπε:

Ψυχούλα τι περνάει..

Περαστικά να είναι Νίνα μου! Όπως είπες η μαμά έχει ένστικτο κ πολύ καλά κάνεις κ το ακολουθείς 

 

Σε ευχαριστώ κουκλα μου!!! Όλες τ ακολουθουμε... Όταν βλέπεις ένα παιδι ανορεκτο κάτι συμβαίνει εκεί.. Καινοτομία η μαμά που θέλει να τρώει το παιδι της.. Και βασικά σε τέτοια ηλικία τι άλλο να θέλει μια μαμά? Να τρώει το μωρό... Και να αναπτύσσεται σωστά και μέσα στις καμπυλες... 

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mariapap1986 είπε:

Προσπαθώ να της δώσω κ στον ύπνο αλλά δεν το δέχεται κλαίει κ διώχνει το μπιμπερο. 

Τώρα είναι 3 μηνών και 10 ημερών. Γέννησα στην 34 εβδομαδα. 

Νομίζω σημασία έχει να ακολουθεί τις καμπύλες γέννησης! 

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Nina13 είπε:

 

 

Ποιο αντιοξινο πηρατε καλή μου??? Οχι εμένα είναι ένα αγγελουδι όλη μέρα, λες λαινδνενυπαρχει μωρό στο σπίτι... Και απλά κλαίει όταν είναι να φαει η αν έχει αέρια.  Σε ευχαριστώ πολυ... Τον ξέρω ότι είναι περαστικο για το είχε και ο γιος μου... Απλά τώρα παιδευεται από τον πρωτο μήνα ζωησ της.... 

 

Να σαι καλά και να χαίρεσαι τα παιδακια σας!!! Σε ευχαριστώ πολυ

 

Σε ευχαριστώ καλή μου!!!! Να σαι παντα καλά υγεία και μόνο καλά να έρχονται σε όλους μας!!! 

 

Χιλια ευχαριστωωωω 

Υπομονή και επιμονή στο στόχο!!! Μπας και το ξεπεράσει γρήγορα γιατί έχει γίνει σαν φάντασμα από την αφαγια το μωρό μου... Και είναι ένας άγγελος... 

Σε ευχαριστώ κουκλα μου!!! Όλες τ ακολουθουμε... Όταν βλέπεις ένα παιδι ανορεκτο κάτι συμβαίνει εκεί.. Καινοτομία η μαμά που θέλει να τρώει το παιδι της.. Και βασικά σε τέτοια ηλικία τι άλλο να θέλει μια μαμά? Να τρώει το μωρό... Και να αναπτύσσεται σωστά και μέσα στις καμπυλες... 

το επαντορεν για σχεδον 3βδομ οταν ηταν 4μηνων. αναγωγες κ εμετους ειχαμε απο 15ημερων. γενικα δεν ειδαμε μεφαλη διαφορα με το φαρμακο ουτε ως προς τις παλινδρομισεις ουτε ως προς την ανησυχια. .αλλα τουλ βελτιωθηκαν οι αφαγιες. μετα τον 6ο 7ο π πλεον ωριμασε το πεπτικο κι εκλεινε ο σφιγκτηρας του στομαχου, τελειωσαν ολα ...επισης ειχε κ αλλεργια, που επισηςγυρω στους 6, απευαισθητοποιηθηκε. .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Renez είπε:

Καλεεεεε ΊΔΙΑ ΕΣΥ!!! 

Δεν έχω δει τον άντρα σου βέβαια αλλά φίλη όσο σε θυμάμαι από τη προηγούμενη φωτό σε μυτούλα κ χείλη μου φαίνεται ίδια!!

Να τη χαίρεσαι κ να τη γεμίζεις φιλουρες!!!

Ρε κορίτσια,με αφορμή αυτό..

Μέχρι πότε μπορούμε να μας βλέπουν γυμνούς? Ιδίως τα αντίθετα φύλλα σε παιδιά μας? Σκεφτόμουν μέχρι να αρχίσει να με ρωτάει γτ έχω διαφορετικό σωμα πχ από εκείνον ή τον μπαμπά (δλδ από όταν θα αρχίσει να αντιλαμβάνεται κ να καταλαβαίνει το γυναικείο κ το αντρικό σώμα) να βρω αφορμη τότε να εξηγήσω τη διαφορετικότητα μας κ από κει κ έπειτα να προσέχω..3ων-4ων έτσι το σκέφτομαι..

Για πείτε μου κ εσείς..

 

Πόσο όμορφα ,απλά κ αληθινά τα λες..πόσο δυνατή είσαι.. ή πόσο δυνατές μας κάνουν τα παιδιά μας..όσα κ αν είναι τελικά!!

Πόσο όμορφο να είμαστε μανουλες..

Μπράβο σε όλες μας ρε κορίτσια μου,μπράβο που από το άγχος της χοριακης,αυχενικής,Β επιπέδου,ντοπλερ,γέννας,θηλασμού,πέσιμο αφαλού, φτάσαμε στο να περιμένουμε να βγάλουν τα πρώτα τους δοντακια κ να ετοιμάζουμε σιγαααα σιγαααα κουταλάκια!!

 

Μέχρι τα 6 κιλά μου είχε πει τα κιλά επί 150..από 6 κ πάνω τα κιλά επί 100.

Το αποτέλεσμα είναι το ΕΛΆΧΙΣΤΟ σε ποσότητα που θέλουμε! Δλδ εμένα είναι 6500 πχ τώρα πρέπει να πίνει 650μλ το λιγότερο ώστε να μείνει έστω στάσιμος..από κει κ έπειτα όσο θέλουν για να χορτάσουν! Εμένα συνήθως πίνει 850-1000..

Λοιπόοον εμένα ξυπναει κατά τις 9:30 πίνει άλλοτε τότε γάλα αλλιώς κατά τις 10:30 κοιμάται 40' περίπου μετά παιχνιδάκια/τραγούδια/παραμύθια κτλ γύρω στις 1:30 ξανά φαγακι κάτι 20' υπνους κ αραγμα στο γυμναστήριο του κ μετά φαγητό στις 4:30 κ κοιμάται 1ωρα τουλάχιστον σερί(αν τον πάρω μαζί στο κρεβάτι κοιμόμαστε κ δίωρο μαζί!) Τον κρατάω ξυπνιο από τις 6:30 κ μετά..7 ξανά τρώμε κ 8:30 έχουμε μπάνιο(καθόμαστε περίπου 30')/αγάπες/μασαζακι/φαι κ ύπνο στις 10 περίπου..

 

Εμένα πλέον δε ξυπνάει κάθε βράδυ..αν ξυπνήσει ναι τον αλλάζω γτ σκέφτομαι πως αν είναι στεγνός κ καθαρός θα κοιμηθεί ξανά καλύτερα κ για περισσότερες ώρες..βέβαια το δέχεται,εννοώ δεν κλαίει κτλ..αν τον αναστατωνε δε θα το έκανα..

Εγώ θα το σταματήσω όταν ξεκινήσω να νιώθω άβολα! Τόσο απλά!:)

Σύντομα δηλαδή ,δεν μου αρέσει κ τόσο να είμαι γυμνή στο μπάνιο με παρέα μου μπομπιρες:lol:

Τώρα που ξεκίνησα δουλειά έρχεται για παρέα,επειδή του λειπω. Ήδη έχει αρχίσει να μην το κάνει τόσο!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

 

Χίλια ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια.. Να ΣτΕ παντα καλά ευχομαι. Το ένστικτο είναι αλάνθαστο τελικά.. Απλά στον γιο είχε περασει αμέσως με τα κατάλληλα φάρμακα, και η μικρή δεν είχε συμπτώματα περαν από τη μείωση ποσοτητας και το κλάμα την ώρα που έτρωγε.. Όλοι με έβγαζαν τρελή, ότι έχει κολικους κτλ.. Καμιά σχέση όμως... 

Και παλι ευχαριστώ. 

Γοπ έχει συμπτώματα να ανεβοκατεβαίνουν γουλιές γάλα με όξινα από το στομάχι και να καίνε τον οισοφάγο με αποτέλεσμα να δημιουργουν μικρά έλκη στον οισοφάγο, έτσι όταν πεφτει γάλα, την ώρα που καταπίνει το μωρό, εκείνο καίγεται και ποναει με αποτέλεσμα να μην τρώει από τον πονο. Σιγά σιγά οδηγείται σε οισοφαγιτιδα και σε απέχθεια προς τη τροφή, με λίγα λόγια ποναει και φοβάται ότι αν πιει γάλα θα ξανά πονέσει.. Αυτά.... 

Νίνα μου γλυκιά θα περάσει και σύντομα και τότε η μπουμπού σου θα είναι ακόμα πιο χαμογελαστή και φαγανη! Περαστικά και κουράγιο σας εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 hours ago, Nina13 said:

Κορίτσια αυτά που περναμε ουτε στον εχθρό μου... Δεν το πςριμενα ποτε αυτό.... 

Το παιδακι μας παλι επαθε προφανως οισοφαγιτιδα, παρολοπου κάνουμε θεραπεία εδώ και ένα μήνα... Οι εξετάσεις αίματος και ουρων ήταν καλές, αλλά το παιδι συνεχίζει και μειώνει ποσοτητες και εμείς χθες πηγαμε σε παιδογαστρεντερολογο... Ξεκίνησαμε νέα αγωγή από χθες το βράδυ, μα η μπεμπα μας όλο και μειώνει. Είπαμε να δουμε πως θα παει μέχρι την Κυριακή, αν φθάσουμε στην Κυριακή δλδ και δεν χρειαστεί να νοσηλευθουμε. 

Αυτά ελπίζω να περασει συντομα και να δράσει η νέα αγωγή αλλιώς δεν μας βλέπω καλά. 

Σας ευχαριστω όλες. 

ΥΓ το παιδι μου, το αγγελουδι μου υποφέρει εδώ και καιρό και δεν το πηραμρ είδηση καθώς νομίζαμε ότι παει καλά με την αγωγή... Αλλά κορίτσια αυτό το αγγελουδι ενώ υποφέρει και ποναει , γελαει όλη την ώρα   που το βρίσκει το κουράγιο να χαμογελάσει ενώ είναι νηστικό και τόσο ταλαιπωρημένο??? Πείτε μου που??? Είναι ένα αγγελουδι

Ψυχούλα μου... Υπομονή βρε Νίνα μου. Δεν είσαι καθόλου υπερβολική, πρέπει να είναι απαίσιο να βλέπεις το μωράκι σου να υποφέρει τόσο και να μη ξέρεις τί άλλο να κάνεις για να το βοηθήσεις. Έχεις πάρει όμως τα μέτρα σου και ξέρουμε όλοι ότι κάνεις ότι είναι ανθρωπίνως δυνατό. Θα περάσουν όλα μια μέρα, ελπίζω όσο πιο σύντομα γίνεται, και το κοριτσάκι σου θα χαμογελάει περισσότερο, ακόμα και όταν θα τρώει, θα δεις. Κουράγιο και αισιοδοξία.

  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

@Nina13 Αχχ ψυχούλα μου, πόσο στεναχωρήθηκα τώρα! Ψυχραιμία κ όλα θα γίνουν, με τις κατάλληλες οδηγίες θα βρείτε το δρόμο σας. Είμαστε εδώ ότι και αν χρειαστείς. 

@LadyP @Marti Ειναι κουκλάκια όλα τα μωράκια μας :x 

@Renez Χαχαχα μην το ακούσει ο άνδρας μου αυτό. Η αλήθεια είναι πως αλλάζει συνεχώς. Όταν γεννήθηκε λέγαμε ίδια ο μπαμπάς της, τώρα έχει αρχίσει να φέρνει σε μένα. 

Νομίζω εκεί 2μιση με 3 καλο είναι να σταματάει -- κ όπως λες απλά να τους μιλάμε για το σώμα τους κ την διαφορετικότητα με τις απορίες που σίγουρα θα έχουν μιας κ ήδη θα έχουν ξεκινήσει να εξερευνούν κ το δικό τους. Κυρίως νμζ όχι τόσο για λόγους σεμνοτυφιας αλλά σίγουρα με αυτό τον τρόπο θα τους μάθουμε να προφυλάζουν το σώμα τους από τυχόν άσχημα περιστατικά που μπορεί να συμβούν και να κατανοήσουν ότι είναι κάτι ιδιωτικό και εντελώς δικό τους. Που δεν το αφήνουμε να το βλέπει ο καθένας. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

@Nina13 Αχχ ψυχούλα μου, πόσο στεναχωρήθηκα τώρα! Ψυχραιμία κ όλα θα γίνουν, με τις κατάλληλες οδηγίες θα βρείτε το δρόμο σας. Είμαστε εδώ ότι και αν χρειαστείς. 

@LadyP @Marti Ειναι κουκλάκια όλα τα μωράκια μας :x 

 

@Renez Χαχαχα μην το ακούσει ο άνδρας μου αυτό. Η αλήθεια είναι πως αλλάζει συνεχώς. Όταν γεννήθηκε λέγαμε ίδια ο μπαμπάς της, τώρα έχει αρχίσει να φέρνει σε μένα. 

Νομίζω εκεί 2μιση με 3 καλο είναι να σταματάει -- κ όπως λες απλά να τους μιλάμε για το σώμα τους κ την διαφορετικότητα με τις απορίες που σίγουρα θα έχουν μιας κ ήδη θα έχουν ξεκινήσει να εξερευνούν κ το δικό τους. Κυρίως νμζ όχι τόσο για λόγους σεμνοτυφιας αλλά σίγουρα με αυτό τον τρόπο θα τους μάθουμε να προφυλάζουν το σώμα τους από τυχόν άσχημα περιστατικά που μπορεί να συμβούν και να κατανοήσουν ότι είναι κάτι ιδιωτικό και εντελώς δικό τους. Που δεν το αφήνουμε να το βλέπει ο καθένας. 

Ακριβώς αυτό! Το έθεσες υπέροχα!

Εντάξει δεν είπε να μην με βλέπει ούτε με εσώρουχα αν τύχει,αφού κ το καλοκαίρι με μαγιό θα είμαστε αλλά με υπάρχει ένα όριο ώστε να μάθει κ εκείνος πως τελείως γυμνούς μας βλέπει οποίος εμείς θέλουμε κ οπότε θέλουμε.

Ρε κορίτσια σας έχει πεθάνει κ εσάς η μέση σας ή μόνο η δική μου διαλύεται αργά κ σταθερά??

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Νομίζω σημασία έχει να ακολουθεί τις καμπύλες γέννησης! 

Στο βάρος είναι χαμηλά δεν έχει μπει μέσα στις καμπυλες

4 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

@Nina13 περαστικά σας! Να γίνει το μωράκι σας γρήγορα καλά... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Ακριβώς αυτό! Το έθεσες υπέροχα!

Εντάξει δεν είπε να μην με βλέπει ούτε με εσώρουχα αν τύχει,αφού κ το καλοκαίρι με μαγιό θα είμαστε αλλά με υπάρχει ένα όριο ώστε να μάθει κ εκείνος πως τελείως γυμνούς μας βλέπει οποίος εμείς θέλουμε κ οπότε θέλουμε.

Ρε κορίτσια σας έχει πεθάνει κ εσάς η μέση σας ή μόνο η δική μου διαλύεται αργά κ σταθερά??

 

Όχι φιλη μου και η δική μου μέση είναι στα τελειώματα... πριν 2 εβδομαδες με ντεπον την περνούσα. Ανέλαβε ο αντρας μου την αλλαγή πάνας και έτσι μόνο ηρεμησε. Σκέψου εμεις την έχουμε ορθια πάντα ένα μισάωρο μετά το φαι και 1 ωρα στον βραδινό υπνο για σιγουριά, λόγω παλινδρόμησης... οποτε η μέση τα χει παιξειιι!

  • Λυπημένη/-ος 1

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...