Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου, ευχαριστω όσες ρωτήσατε για τον μπεμπουλη μου..σηκερα 4η μέρα σπίτι είναι πολύ καλύτερα το λαιμουδακι του..μας περνάει δόξα τον Θεό:x 

Τα μπουμπούκια σας πως είναι???

@Christinα μου περαστικά κ στο αντράκι σου το γλυκούλη! Πραγματικά μπαίνω στη θέση σου κ καταλαβαινω πόσο δύσκολο αλλά ξέρεις κάτι? Όχι,να τον πάρεις όσες αγκαλιές χρειάζεται!! Όλοι μαζί πάντα θα τα ξεπερνάνε όλα,κ η μπέμπα θα είναι μια χαρά! 

@Anastasia05 εμένα πίνει συνήθως 5 γεύματα την ημέρα γτ εδώ κ 2 μήνες πλέον κοιμάται σερί! Όταν του ρθει κ ξυπνήσει ενδιάμεσα(γτ φυσικά το κάνει ενίοτε!) Ξυπνάει μια φορά κατά τις 3 πίνει 180μλ κ ξανά κοιμάται..

Γενικώς κοιμάται στις 9:30-10 (αφού πιει τουλάχιστον 220μλ πριν κοιμηθεί) κ ξυπνάει 8.. τα υπόλοιπα 4 γεύματα του είναι 150-180μλ..

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez said:

Καλημέρα κορίτσια μου, ευχαριστω όσες ρωτήσατε για τον μπεμπουλη μου..σηκερα 4η μέρα σπίτι είναι πολύ καλύτερα το λαιμουδακι του..μας περνάει δόξα τον Θεό:x 

Τα μπουμπούκια σας πως είναι???

@Christinα μου περαστικά κ στο αντράκι σου το γλυκούλη! Πραγματικά μπαίνω στη θέση σου κ καταλαβαινω πόσο δύσκολο αλλά ξέρεις κάτι? Όχι,να τον πάρεις όσες αγκαλιές χρειάζεται!! Όλοι μαζί πάντα θα τα ξεπερνάνε όλα,κ η μπέμπα θα είναι μια χαρά! 

@Anastasia05 εμένα πίνει συνήθως 5 γεύματα την ημέρα γτ εδώ κ 2 μήνες πλέον κοιμάται σερί! Όταν του ρθει κ ξυπνήσει ενδιάμεσα(γτ φυσικά το κάνει ενίοτε!) Ξυπνάει μια φορά κατά τις 3 πίνει 180μλ κ ξανά κοιμάται..

Γενικώς κοιμάται στις 9:30-10 (αφού πιει τουλάχιστον 220μλ πριν κοιμηθεί) κ ξυπνάει 8.. τα υπόλοιπα 4 γεύματα του είναι 150-180μλ..

 

Κλείσατε και τους 4 μηνες;;; τι μεγάλο αγόρι εγινεεεε :wub:  πέρασε και το λαιμουδακι, τελεια!! Να του δώσεις ένα μεγάλο φιλακι και από μας :)

 

  • Μου αρέσει 1

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Αναστασία μεταξύ 8-9 πίνει το τελευταίο γεύμα κ μετα κατά τις 1-2 μπορεί να πιεί +-100. Από τότε που άρχισε τα 210 δν το θέλει αυτό το τελευταίο γεύμα νομίζω κ θα την αφήσω απόψε να δω τι ώρα θα ξυπνήσει μόνη της.

Μαρτι μια χαρά τρώει καλέ! Κι εμένα ξαφνικά κ γρήγορα το αύξησε τόσο.

Μαριάννα μαζεύει απόθεμα για το βράδυ ο δικός σου!!! Αχαχαχα 

Κορίτσια μου έχω τον γιο με γαστρεντερίτιδα μάλλον: πυρετό έως 38,5, κ διάρροια(που τη βρήκε απορώ )! 1η φορά το παθαίνουμε κι εχω αγχωθεί κυρίως για το μωρό...το αγοράκι μου καλά είναι γενικά κεφάτο αλλά πεσμένο. Η μπέμπα μια χαρά αλλά ανησυχώ, δεν τη πιάνω καθόλου! Ήρθε η μαμα μ το πρωί κ τώρα έχει αναλάβεις ο άντρας μ αλλα είμαστε όλοι στον ίδιο χώρο . Ο μικρος με έχει ανάγκη κ θέλει αγκαλίτσες πως να του αρνηθώ που υποφέρει??? Αλλά με τρώει μέσα μου για το μωρό...κάνω ότι μπορώ κ βλέπουμε!

Ωχ περαστικά σας κορίτσι μου! Λογικό να θέλει την μανούλα δίπλα του τώρα, θα περάσει κ αυτό. 

Και εμένα είναι δύο μέρες με διάρροια η μικρή, τώρα από τα δοντακια, από κανένα κρύωμα δεν ξέρω.... Ευτυχώς δεν έχει όμως τίποτα άλλο. 

@Renez Αχχχ ποτε μεγάλωσε ρε συ τόσο!!! Πέρασαν τέσσερις μήνες. Σαν χθες μου φαίνεται που τα γεννήσαμε :mrgreen: Υγεία να έχουν τα ζουζούνια μας και όλα καλά θα μας πάνε.

Υ.Γ Αυτό γτ το λες για να μας πληγώσεις; :tongue:Ακου 10-8 όνειρο μου φαίνεται. Χθες η δικιά μου κοιμήθηκε στις 11 και έκανα πάρτι (τελευταία έχει γίνει ξενυχτού - πριν τις 1 δεν κλείνει μάτι) 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenioz είπε:

Ωχ περαστικά σας κορίτσι μου! Λογικό να θέλει την μανούλα δίπλα του τώρα, θα περάσει κ αυτό. 

Και εμένα είναι δύο μέρες με διάρροια η μικρή, τώρα από τα δοντακια, από κανένα κρύωμα δεν ξέρω.... Ευτυχώς δεν έχει όμως τίποτα άλλο. 

@Renez Αχχχ ποτε μεγάλωσε ρε συ τόσο!!! Πέρασαν τέσσερις μήνες. Σαν χθες μου φαίνεται που τα γεννήσαμε :mrgreen: Υγεία να έχουν τα ζουζούνια μας και όλα καλά θα μας πάνε.

Υ.Γ Αυτό γτ το λες για να μας πληγώσεις; :tongue:Ακου 10-8 όνειρο μου φαίνεται. Χθες η δικιά μου κοιμήθηκε στις 11 και έκανα πάρτι (τελευταία έχει γίνει ξενυχτού - πριν τις 1 δεν κλείνει μάτι) 

Μάλλον απ τη δοντάκια, πολύ συχνά κάνουν διάρροια! Αν συνεχίσει να το πάρεις σε παιδίατρο.

8 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Φυσιολογικοτατο ειναι καλη μου.. Όλα μια χαραγμένο ανησυχείς... Το ίδιο ανησυχούσα κι εγώ όταν έβλεπα τον γιο μου... 

Εγώ έχω άλλη ερώτηση... Υπνοσακο κορίτσια σε ποια εταιρεία??? The gro??? 

Πείτε γνώμη. Οχι για την μπεμπα, για τον γιο... Ξεσκεπαζεται συνεχεια

Υπνοσακος με ποδαράκια κ χεράκια! Από χρόνο κ μετα έβαλα! Δεν έχω gro! Βαμβακερα σαν λεπτό κουβερλι...Αχαχα...πολύ άνετα κ είναι ευκινητο το παιδί 

15 ώρες πρίν, Elinita είπε:

Κοριτσια ερώτηση! Η μπέμπα μου νομίζω κουνάει το αριστερό καλυτερα από το δεξί. Δηλαδη όταν βάζω μπροστά παιχνίδι απευθείας απλώνει το αριστερό και ακόμα και αν το στριψω δεξιά παλι με το αριστερό παει να το πιάσει. Το δεξί το έχει πιο μαζεμένο και σφιγμένο. Το κουνάει μεν αλλά μόνο αν της βάλω κάτι στο χέρι πιάνει. Είναι φυσιολογικο; γιατι ειχα την εντύπωση ότι και τα δυο μαζί κινητοποιουνται.

Περαστικά στο αγοράκι σου!!

Καλέ μην ανησυχείς μια χαρά ριναι το παιδί ζωηρό ζωηρό κ σφιχτό! Φτου φτου

4 ώρες πρίν, Renez είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, ευχαριστω όσες ρωτήσατε για τον μπεμπουλη μου..σηκερα 4η μέρα σπίτι είναι πολύ καλύτερα το λαιμουδακι του..μας περνάει δόξα τον Θεό:x 

Τα μπουμπούκια σας πως είναι???

@Christinα μου περαστικά κ στο αντράκι σου το γλυκούλη! Πραγματικά μπαίνω στη θέση σου κ καταλαβαινω πόσο δύσκολο αλλά ξέρεις κάτι? Όχι,να τον πάρεις όσες αγκαλιές χρειάζεται!! Όλοι μαζί πάντα θα τα ξεπερνάνε όλα,κ η μπέμπα θα είναι μια χαρά! 

@Anastasia05 εμένα πίνει συνήθως 5 γεύματα την ημέρα γτ εδώ κ 2 μήνες πλέον κοιμάται σερί! Όταν του ρθει κ ξυπνήσει ενδιάμεσα(γτ φυσικά το κάνει ενίοτε!) Ξυπνάει μια φορά κατά τις 3 πίνει 180μλ κ ξανά κοιμάται..

Γενικώς κοιμάται στις 9:30-10 (αφού πιει τουλάχιστον 220μλ πριν κοιμηθεί) κ ξυπνάει 8.. τα υπόλοιπα 4 γεύματα του είναι 150-180μλ..

 

Σκληρά αντρακια τα αγόρια μας...αχαχα...αν κ το κορίτσι μου φαίνεται πιο ζόρικο- δυναμικό!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, elenioz said:

Ωχ περαστικά σας κορίτσι μου! Λογικό να θέλει την μανούλα δίπλα του τώρα, θα περάσει κ αυτό. 

Και εμένα είναι δύο μέρες με διάρροια η μικρή, τώρα από τα δοντακια, από κανένα κρύωμα δεν ξέρω.... Ευτυχώς δεν έχει όμως τίποτα άλλο. 

@Renez Αχχχ ποτε μεγάλωσε ρε συ τόσο!!! Πέρασαν τέσσερις μήνες. Σαν χθες μου φαίνεται που τα γεννήσαμε :mrgreen: Υγεία να έχουν τα ζουζούνια μας και όλα καλά θα μας πάνε.

Υ.Γ Αυτό γτ το λες για να μας πληγώσεις; :tongue:Ακου 10-8 όνειρο μου φαίνεται. Χθες η δικιά μου κοιμήθηκε στις 11 και έκανα πάρτι (τελευταία έχει γίνει ξενυχτού - πριν τις 1 δεν κλείνει μάτι) 

Έλα ντε, και μένα το ενδεχόμενο να κοιμηθεί 10 ώρες συνεχόμενα μου φαίνεται όνειρο. Ο δικός μου κοιμάται κατά τη 1 πλέον (με το ζόρι κι αυτό πολλές φορές) και ξυπνάει κατά τις 9, και πλέον ξυπνάει και τουλάχιστον δυο φορές ενδιάμεσα (κατά τις 3-4 και μετά κατά τις 7). Άσε που τα τελευταία βράδια κλαίει και δεν ηρεμεί με κανέναν άλλο τρόπο οπότε αναγκαστικά τον βάζω στο στήθος και κοιμόμαστε όλη νύχτα αγκαλιά... φυσικά εγώ κάνω πολύ ελαφρύ ύπνο έτσι γιατί ανησυχώ μην τον πλακώσω και εκείνος κουνιέται κάθε τρεις και λίγο και εγώ πιάνομαι στην ίδια άβολη στάση τόσες ώρες. Τί να κάνουμε όμως, υπομονή. Κάπου διάβασα ότι αυτό είναι το 4-month sleep regression, που χαλάει ο ύπνος τους γιατί αρχίζουν να έχουν τους κύκλους ύπνου (ελαφρύ, REM, βαθύ κτλ.) που έχουμε οι ενήλικες, και όταν ξυπνάνε ενδιάμεσα δε ξέρουν ακόμα πώς να ξανακοιμηθούν. Αυτό μπορεί να κρατήσει κάποιες εβδομάδες, αλλά σίγουρα καραδοκούν και όλες οι γνωστές ενοχλήσεις (κοιλίτσα, δόντια κτλ.). Έχω πάντως μια ελπίδα ότι σε λίγες εβδομάδες που θα περάσει το άλμα 15-19 θα βελτιωθεί η κατάσταση πάλι.

Να κάνω μια χαζή ερώτηση: Πώς το καταλαβαίνετε όταν έχουν διάρροια τα μωράκια σας? Ρωτάω γιατί ο μπέμπης κάνει πάντα μόνο νερουλά-κρεμώδη κακά, οπότε είναι πάντα σαν διάρροια έτσι κι αλλιώς.


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, Eva137 said:

Έλα ντε, και μένα το ενδεχόμενο να κοιμηθεί 10 ώρες συνεχόμενα μου φαίνεται όνειρο. Ο δικός μου κοιμάται κατά τη 1 πλέον (με το ζόρι κι αυτό πολλές φορές) και ξυπνάει κατά τις 9, και πλέον ξυπνάει και τουλάχιστον δυο φορές ενδιάμεσα (κατά τις 3-4 και μετά κατά τις 7). Άσε που τα τελευταία βράδια κλαίει και δεν ηρεμεί με κανέναν άλλο τρόπο οπότε αναγκαστικά τον βάζω στο στήθος και κοιμόμαστε όλη νύχτα αγκαλιά... φυσικά εγώ κάνω πολύ ελαφρύ ύπνο έτσι γιατί ανησυχώ μην τον πλακώσω και εκείνος κουνιέται κάθε τρεις και λίγο και εγώ πιάνομαι στην ίδια άβολη στάση τόσες ώρες. Τί να κάνουμε όμως, υπομονή. Κάπου διάβασα ότι αυτό είναι το 4-month sleep regression, που χαλάει ο ύπνος τους γιατί αρχίζουν να έχουν τους κύκλους ύπνου (ελαφρύ, REM, βαθύ κτλ.) που έχουμε οι ενήλικες, και όταν ξυπνάνε ενδιάμεσα δε ξέρουν ακόμα πώς να ξανακοιμηθούν. Αυτό μπορεί να κρατήσει κάποιες εβδομάδες, αλλά σίγουρα καραδοκούν και όλες οι γνωστές ενοχλήσεις (κοιλίτσα, δόντια κτλ.). Έχω πάντως μια ελπίδα ότι σε λίγες εβδομάδες που θα περάσει το άλμα 15-19 θα βελτιωθεί η κατάσταση πάλι.

Να κάνω μια χαζή ερώτηση: Πώς το καταλαβαίνετε όταν έχουν διάρροια τα μωράκια σας? Ρωτάω γιατί ο μπέμπης κάνει πάντα μόνο νερουλά-κρεμώδη κακά, οπότε είναι πάντα σαν διάρροια έτσι κι αλλιώς.

Νομίζω με τον θηλασμό είναι δύσκολο να το διακρίνεις απλα και μόνο από την υφη. Αλλα το υποψιάζεσαι αμα αυξηθεί πολυ η συχνότητα νομίζω.

  • Μου αρέσει 1

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Έλα ντε, και μένα το ενδεχόμενο να κοιμηθεί 10 ώρες συνεχόμενα μου φαίνεται όνειρο. Ο δικός μου κοιμάται κατά τη 1 πλέον (με το ζόρι κι αυτό πολλές φορές) και ξυπνάει κατά τις 9, και πλέον ξυπνάει και τουλάχιστον δυο φορές ενδιάμεσα (κατά τις 3-4 και μετά κατά τις 7). Άσε που τα τελευταία βράδια κλαίει και δεν ηρεμεί με κανέναν άλλο τρόπο οπότε αναγκαστικά τον βάζω στο στήθος και κοιμόμαστε όλη νύχτα αγκαλιά... φυσικά εγώ κάνω πολύ ελαφρύ ύπνο έτσι γιατί ανησυχώ μην τον πλακώσω και εκείνος κουνιέται κάθε τρεις και λίγο και εγώ πιάνομαι στην ίδια άβολη στάση τόσες ώρες. Τί να κάνουμε όμως, υπομονή. Κάπου διάβασα ότι αυτό είναι το 4-month sleep regression, που χαλάει ο ύπνος τους γιατί αρχίζουν να έχουν τους κύκλους ύπνου (ελαφρύ, REM, βαθύ κτλ.) που έχουμε οι ενήλικες, και όταν ξυπνάνε ενδιάμεσα δε ξέρουν ακόμα πώς να ξανακοιμηθούν. Αυτό μπορεί να κρατήσει κάποιες εβδομάδες, αλλά σίγουρα καραδοκούν και όλες οι γνωστές ενοχλήσεις (κοιλίτσα, δόντια κτλ.). Έχω πάντως μια ελπίδα ότι σε λίγες εβδομάδες που θα περάσει το άλμα 15-19 θα βελτιωθεί η κατάσταση πάλι.

Να κάνω μια χαζή ερώτηση: Πώς το καταλαβαίνετε όταν έχουν διάρροια τα μωράκια σας? Ρωτάω γιατί ο μπέμπης κάνει πάντα μόνο νερουλά-κρεμώδη κακά, οπότε είναι πάντα σαν διάρροια έτσι κι αλλιώς.

Και εμείς έτσι ακριβώς όμως!!! Με τα χίλια ζόρια κοιμάται κατά τις 1 (από τις 9 όμως είναι στο στήθος). Με μικρά διαλείμματα. Και ξυπνάει σίγουρα 2-3 φορές μέχρι το πρωί που θα σηκωθεί κανονικά. Γύρω στις 9:30. Άσε ειδικά η μία πλευρά (γτ έχει κ προτίμηση στο ένα στήθος όταν είμαστε ξαπλωμένοι) έχει γίνει σαν τελικό συγμα. Εμείς κάνουμε συγκίνηση εδώ και καιρό. Οπότε αρκετές φορές μέσα στην νύχτα ψηλό ζητούσε στήθος έπινε δύο γουλιτσες κ κοιμόταν. Σαν να διψάει ένα πράγμα. Αλλά τώρα είναι συνεχώς κολλημένη πάνω μου, με αποτέλεσμα όπως λες να κοιμάμαι ελάχιστα. Αχχ υπομονή που θα πάει & εγώ πιστεύω μετά το άλμα θα ηρεμήσουμε λίγο. 

Δεν το ήξερα αυτό με τον ύπνο. Πάντως τώρα που το λες, έχει αρχίσει γενικά πολύ εύκολα να της αποσπάει την προσοχή κάτι (κάποιος ήχος ή φως) και αργεί πολύ να την πάρει ο βαθύς ο ύπνος. Επίσης ξυπνάει κ δεν μπορεί ενώ νυστάζει να ξανά κοιμηθεί. 

Θα σου πω. Και εγώ επειδή θηλάζουμε είχα το ίδιο θέμα. Δεν ήμουν 100% σίγουρη γτ γενικά είναι υγρά τα κακά μας. Αλλά αυτά τα περισσότερα είναι τόσο υγρά σε σημείο που τα απορροφάει το παμερς κ σχεδόν δεν φαίνονται. Μένει λίγο μόνο στη πάνω επιφάνεια το μουσταρδι το χρώμα. Δηλαδή αν δεν έβλεπα αυτό το χρωματακι ή το ζόρι της κ τον ήχο κάθε φορά που κάνει μπορεί να νμζ ότι είναι κ μόνο τσίσα. Επίσης όπως είπε και η Elinita έχει αλλάξει κ η συχνότητα. Εμένα τις τελευταίες εβδομάδες έκανε 1-2 φορές την ημέρα κ το βράδυ καθόλου. Και τώρα κάνει 10-12.... Μίλησα με τον γιατρό κ μου είπε ότι μάλλον είναι από τα δοντακια κ το εμβόλιο. Θα το παρακολουθούμε κ αν συνεχίσει θα μας δώσει σταγονίτσες. 

@Christinα Πως είστε κορίτσι μου ;; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elenioz είπε:

Και εμείς έτσι ακριβώς όμως!!! Με τα χίλια ζόρια κοιμάται κατά τις 1 (από τις 9 όμως είναι στο στήθος). Με μικρά διαλείμματα. Και ξυπνάει σίγουρα 2-3 φορές μέχρι το πρωί που θα σηκωθεί κανονικά. Γύρω στις 9:30. Άσε ειδικά η μία πλευρά (γτ έχει κ προτίμηση στο ένα στήθος όταν είμαστε ξαπλωμένοι) έχει γίνει σαν τελικό συγμα. Εμείς κάνουμε συγκίνηση εδώ και καιρό. Οπότε αρκετές φορές μέσα στην νύχτα ψηλό ζητούσε στήθος έπινε δύο γουλιτσες κ κοιμόταν. Σαν να διψάει ένα πράγμα. Αλλά τώρα είναι συνεχώς κολλημένη πάνω μου, με αποτέλεσμα όπως λες να κοιμάμαι ελάχιστα. Αχχ υπομονή που θα πάει & εγώ πιστεύω μετά το άλμα θα ηρεμήσουμε λίγο. 

Δεν το ήξερα αυτό με τον ύπνο. Πάντως τώρα που το λες, έχει αρχίσει γενικά πολύ εύκολα να της αποσπάει την προσοχή κάτι (κάποιος ήχος ή φως) και αργεί πολύ να την πάρει ο βαθύς ο ύπνος. Επίσης ξυπνάει κ δεν μπορεί ενώ νυστάζει να ξανά κοιμηθεί. 

Θα σου πω. Και εγώ επειδή θηλάζουμε είχα το ίδιο θέμα. Δεν ήμουν 100% σίγουρη γτ γενικά είναι υγρά τα κακά μας. Αλλά αυτά τα περισσότερα είναι τόσο υγρά σε σημείο που τα απορροφάει το παμερς κ σχεδόν δεν φαίνονται. Μένει λίγο μόνο στη πάνω επιφάνεια το μουσταρδι το χρώμα. Δηλαδή αν δεν έβλεπα αυτό το χρωματακι ή το ζόρι της κ τον ήχο κάθε φορά που κάνει μπορεί να νμζ ότι είναι κ μόνο τσίσα. Επίσης όπως είπε και η Elinita έχει αλλάξει κ η συχνότητα. Εμένα τις τελευταίες εβδομάδες έκανε 1-2 φορές την ημέρα κ το βράδυ καθόλου. Και τώρα κάνει 10-12.... Μίλησα με τον γιατρό κ μου είπε ότι μάλλον είναι από τα δοντακια κ το εμβόλιο. Θα το παρακολουθούμε κ αν συνεχίσει θα μας δώσει σταγονίτσες. 

@Christinα Πως είστε κορίτσι μου ;; 

 

Περαστικά στη μικρούλα σου!

Πάλι καλά το αγοράκι μου είναι μια χαρά σήμερα και η μπέμπα φαίνεται να τη γλίτωσε! 

Εσείς τι κάνετε μανούλες? Πως είστε? Για πείτε εσείς πως νοιώθετε τώρα που έχει φύγει η πρώτη φάση? Ψυχολογικά και ως γυναικα-μαμά?


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Περαστικά στη μικρούλα σου!

Πάλι καλά το αγοράκι μου είναι μια χαρά σήμερα και η μπέμπα φαίνεται να τη γλίτωσε! 

Εσείς τι κάνετε μανούλες? Πως είστε? Για πείτε εσείς πως νοιώθετε τώρα που έχει φύγει η πρώτη φάση? Ψυχολογικά και ως γυναικα-μαμά?

Ευτυχώς τη γλύτωσε η μικρούλα!

Εγώ διάρροια όλη μέρα σήμερα με πολύ πόνο στην κοιλιά.. κ έκανε κ ο μικρός διάρροια κ έχει έντονη ανησυχια,γκρίνια αϋπνία. Πήγα δουλειά κ γύρισα πίσω επειδή δεν μπορούσα να δουλεψω κ παλεύω όλη μέρα με τον μικρο μήπως κ ανακουφιστούμε κ οι 2:(

Έχει κολικούς κ πολλά σάλια κ ενόχληση από τα δόντια..δεν μπορεί να ησυχάσει ο μικρός μου..

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου!!! Τι κάνετε;; Εγώ όπως βλέπετε μια χάνομαι μια εμφανίζομαι χεχε! Προσπάθησα να σας διαβάσω, αρχικά να ευχηθώ περαστικά σε μωράκια και μανουλες αρρωστουλικα!! Όλα να πάνε καλά!!

Ως προς την εισαγωγή στερεών θέλω κ εγώ να ξεκινήσω ιδανικα κλεισμενους τους 6 μήνες.. αρχικά με λαχανικά, κρέας, φρούτα και δημητριακά λογικά βρώμη με κάποιο φρουτακι.. πολύ καλό πρόγραμμα μου φαίνεται του Παπαβεντση το πρόγραμμα στερεών τροφών, οποία ενδιαφέρεται μπορεί να το γκουγκλαρει, τείνω προς αυτό κ γενικά αυτός ο παιδίατρος είναι από τους κορυφαίους για μένα.. λίγο με τις ποσότητες ακόμα δεν το έχω ξεκαθαρα στο μυαλό μου, ελπίζω να το βρω στην πορεία..

Ως προς τον ύπνο εμείς σταθερα ξυπνάμε ανά δύο τρεις ώρες.. το χω πάρει απόφαση νομίζω αυτό δε θα αλλάξει τουλάχιστον όχι άμεσα..

@Nina13 μάρσιπο έχω έναν kavka πολύ καλός αποδείχτηκε μέχρι στιγμής και βάζω συνήθως μια ολόσωμη φορμιτσα και στον καλό καιρό πού είχε κάποιες μερες με χοντρή ζακετουλα..

@Elinita εγώ από την αρχή τη σκεπάζω κανονικά με ένα κουβερτακι μέχρι το στήθος περίπου και τα χέρια εννοείται απέξω.. 

Με τα κιλα λίγο της μικρής μου κορίτσια αγχώνομαι.. στους 3 μήνες ήμασταν 5750γρ βαρος και 66εκ. ύψος.. πήρε μόνο 450γρ και τώρα στους 4 μήνες καλά καλά δεν ξέρω αν θα πάρει 350-400γρ με βάση τα ζυγισματα που την κάνω στο σπίτι.. ουφ κ λίγο με στεναχωρεί γτ τους πρώτους δύο μήνες έπαιρνε από ένα κιλό!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Ευτυχώς τη γλύτωσε η μικρούλα!

Εγώ διάρροια όλη μέρα σήμερα με πολύ πόνο στην κοιλιά.. κ έκανε κ ο μικρός διάρροια κ έχει έντονη ανησυχια,γκρίνια αϋπνία. Πήγα δουλειά κ γύρισα πίσω επειδή δεν μπορούσα να δουλεψω κ παλεύω όλη μέρα με τον μικρο μήπως κ ανακουφιστούμε κ οι 2:(

Έχει κολικούς κ πολλά σάλια κ ενόχληση από τα δόντια..δεν μπορεί να ησυχάσει ο μικρός μου..

Περαστικά σας Αναστασία μου! Μεγάλη ταλαιπωρία τραβάς,δεν υποφέρεται αυτό το πράγμα! Το μωρό έχει διάρροια ή ο μεγάλος? Λες να κόλλησε τπτ ή μάλλον από τα δοντάκια? Να ξεκούραστεις κορίτσι !

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Περαστικά σας Αναστασία μου! Μεγάλη ταλαιπωρία τραβάς,δεν υποφέρεται αυτό το πράγμα! Το μωρό έχει διάρροια ή ο μεγάλος? Λες να κόλλησε τπτ ή μάλλον από τα δοντάκια? Να ξεκούραστεις κορίτσι !

Το μωρό. Μάλλον ηρέμησε σήμερα... Δυστυχώς δεν μπορώ να ξεκουραστώ όπως πρέπει όσο δεν κοιμάται κ γκρινιάζει ο μικρός.

Ίσως από δοντακια,πολλά σάλια συνέχεια!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Το μωρό. Μάλλον ηρέμησε σήμερα... Δυστυχώς δεν μπορώ να ξεκουραστώ όπως πρέπει όσο δεν κοιμάται κ γκρινιάζει ο μικρός.

Ίσως από δοντακια,πολλά σάλια συνέχεια!

Αχ αυτά τα δοντάκια, βάσανο είναι για τα μικρούλια μας! Καλή δύναμη! Εσύ είσαι καλύτερα?


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αχ αυτά τα δοντάκια, βάσανο είναι για τα μικρούλια μας! Καλή δύναμη! Εσύ είσαι καλύτερα?

Ναι είμαι καλύτερα από εχθές. Ευχαριστώ!:)

 

Τα δοντακια φαίνεται θα τον ζορισουν πολύ δυστυχώς

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...