Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Εμεις κοριτσια 2η ή 3η Κυριακή του Μαΐου θα κανουμε την βάπτιση (αν φυσικά επιτρέπεται) και για θεμα εγω ήθελα κάτι παραμυθένιο οποτε θα κανουμε αμαξες κολοκύθες κλπ και νεραιδουλες. Η μπομπονιέρα θα είναι αμαξα πλεξιγκλάς παρα πολυ ωραια που θα έχει μέσα κουφέτα περλιτσες. Εχω ξετρελαθεί :tongue:

  • Μου αρέσει 8

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@LadyP μου καλή επιτυχία στα νέα σου επιχειρηματικά σχέδια!! Θα μπω να δω!!! Ευχαριστούμε για την έκπτωση!

Κορίτσια εγώ επειδή θέλω να την βαφτίσω στον Λουμπαρδιάρη θα την βαφτίσω όποτε έχει ημερομηνία. Είναι πολύ δημοφιλής εκκλησία για μυστήρια δυστυχώς. Δεν έχω κολλήματα με την θρησκεία αλλά αφού θα τη βαφτίσω που θα τη βαφτίσω για εθιμοτυπικούς λόγους θα ήθελα να το κάνω όσο είναι μικρούλα. Μακάρι να τα καταφέρουμε με τα μέτρα! Για θέματα έχω σκεφτεί Sunshine (από το τραγούδι), ουράνιο τόξο ή λεοπάρ θέμα που θα παραπέμπει σε ζούγκλα. Έχω ένα κόλλημα με το λεοπάρ!!! Και με τον Harry Potter έχω κόλλημα αλλά δυστυχώς η εκκλησία έχει πρόβλημα! 

  • Μου αρέσει 1

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2021 at 4:23 AM, Hliolousti said:

Καλημέρα κι από μας κορίτσια!!!

Χάθηκα λιγάκι οπότε θα σα ςκανω μια πλήρη ενημέρωση:lol:

Εμείς κοιμόμαστε σχετικά καλά,ξυπνάμε μία στις 3 κ μια στις 6μιση!!!Συνεχίζουμε με αποκλειστικό θηλασμό ο οποίος δεν έχει ρυθμιστεί τελείως λόγω της υπερπαραγωγης απλά το παλεύω πλέον πιο ψύχραιμα κ έμπειρα θα έλεγα σχετικά με τις αρχές!

Η μπουμπού φοράει το νο4 στις πανες εδώ κ 20 μέρες περίπου!!!

Κάναμε κ το τρίτο εμβόλιο τις προάλλες κ ζυγιζαμε 8,900! οπότε καταλαβαίνετε!!!δίπλα κ κυτταρίτιδα κάνουν πάρτυ!πολύ ζουμπηγμα πέφτει!

Δεν έχει γυρίσει ακόμη ούτε από μπρούμυτα ανασκελου ούτε κ το αντίθετο!το προσπαθεί πολύ όμως κ θα το καταφέρει που θα πάει!το τελευταίο άλμα μας ζορισε πολύ!από ένα καλοβολο μωρό έγινε μια φωνακλου που δεν κάθεται ούτε στο ριλαξ ούτε στο γυμναστήριο πάνω από 5' κ γνκ εμφανίζει πλέον μια δυσαρέσκεια αν απομακρυνθω!θέλει συνέχεια να της κάνω τον καραγκιόζη η κιουρια!

Πιάνει όλα τα παιχνίδια της ,τα πάει από δω εκεί,άμα της δώσω κάτι το παίρνει κ ολαααα αυτά καταλήγουν στο στόμα της!!!χαχαχα έχω παρατηρήσει πως το αντανακλαστικό εξώθησης της γλώσσας έχει μειωθεί πολύ καθώς παίρνει το χέρι μου κ το δαγκώνει δυνατά ενώ παλιότερα το "θήλαζε".άρα αρχίσαμε να οδεύουμε προς το θέμα "μάσηση"

Βήχει ψεύτικα συχνά και γελάει ταυτόχρονα με ύφος αλεπούς!!γελάει πολύ εύκολα σε όλους αλλά όταν βλέπει εμένα ή τον πατέρα τγς κουνάει κ χέρια πόδια σαν αστερίας!

Θέλει επίσης να κάθεται και ο,τι είναι σε κλίση κ τη βάζουμε να κάτσει,αρχίζει να τραβάει το κεφάλι της προς τα εμπρός σαν να θέλει να σηκωθεί αλλά ο γιατρός Μ είπε μόνο για λίγο να τη βάζω καθιστή μέσα στη μέρα.

Σάλια!Σάλια! Σάλια!πολλά σάλια!και μάλιστα ήταν η αιτία ένα βράδυ να ζήσω τον εφιάλτη του πνιγμού όπου ένιωσα ότι πραγματικά την έσωσα κ δύο μέρες μετά αφού δεν κοιμήθηκα,παρακολούθησα σεμινάριο πρώτων βοηθειών!είχα σκοπό ούτως η άλλως να το κάνω πριν από την εισαγωγή στερεών αλλά το έκανα από τώρα καθώς έχασα χρόνια από τη ζωή μ με το περιστατικό!

Μας αρέσει πολύ το κινητό κ η τηλεόραση κ όλη μέρα την εμποδίζει κ της παίρνω το βλέμμα αλλά είναι πολύ αστείο!

Γελάει πολύ δυνατά κ γαργαλιεται Παντού!!!!!!!!ειδικά στις μπούτες τις ψωμενιες!

Η ατοπικη μας δερματίτιδα καλμάρει φουλ με μια κρέμα ειδική αλλά έχουμε δύο τρία εκζεματα που δεν υποχωρούν αλλά ακόμη το παλεύω χωρίς κορτιζόνη!

Κορίτσια αγόρασα σετ φαγητού κ είμαι τρισευτυχισμενη!Τα περιμένω πως κ πως να της δώσω το κουτάλι να παίζει να γίνει η πρώτη γνωριμία!

Να ξέρετε σας διαβάζω και χαίρομαι πολύ για όλες!είμαστε όλες μανουλες διαβασμενες κ αναλυτικές σε όλα κ Μ αρέσει πολύ αυτό! ποτε δεν αφήσαμε τπτ στην τύχη για τα μωρά μας από την μέρα που πήραμε θετικό τεστ!κι αυτό είναι υπέροχο!

 

 

8,900?:shock: Πω πω μια μπουμπού θρεφταράκι!:P

Αχ, κι εμείς έτσι... από εκεί που είχαμε ένα ήσυχο βολικό μωρό τώρα έχουμε ένα μωρό που κλαίει συνέχεια μέσα στη μέρα, δεν κάθεται πουθενά και τα βράδια δεν το συζητάω καν, κοιμάται μόνο κολλημένος στο στήθος μου να πιπιλάει κι αυτό ξυπνάει κάθε λίγα λεπτά και ή κλαίει ή μουρμουρίζει ή ψάχνει θηλή... γενικώς μαύρο "ύπνο" κάνουμε. Πρέπει να έχει και κάποιο άγχος αποχωρισμού από τώρα, γιατί τις τελευταίες δυο μέρες όταν φεύγω από το δωμάτιο κλαίει και ο άντρας μου μόνος του δε μπορεί να τον ηρεμήσει. Χθες το βράδυ κοιμήθηκε στον ξενώνα κιόλας γιατί δεν άντεχε να τον ακούει να μουρμουρίζει στο κρεβάτι.

Το σεμινάριο πρώτων βοηθειών πώς το βρήκες? Κι εγώ ήθελα να κάνω κάτι σχετικό, αλλά τώρα με τον κορονοϊό έχουν ακυρωθεί όλα και δεν έχω βρει ακόμα κάτι καλό online.

 

On 2/6/2021 at 4:16 PM, Hope89 said:

 

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Πώς είστε;; Εμείς στον αγώνα.. τα κορίτσια μου μεγαλώνουν, μας τρελαίνουν κ δένονται κάθε μέρα όλο κ περισσότερο με τον αδερφούλη τους! Αχχ οι δευτερομανουλες θα με καταλάβουν.. πόσο συγκινητικό βρε κορίτσια να βλέπεις αυτή την αδερφικη αγάπη να δημιουργείται από το μηδέν κ να μεγαλώνει μέρα με τη μέρα όλο κ πιο πολύ!! Τρελαίνομαι που τα βλέπω!!   

Βεβαίως, ειναι κ πολύ δύσκολα όπως καταλαβαίνετε.. ενώ εκεί στους δύο μήνες είχε στρωσει λίγο ο ύπνος τους, πρώτα ξεκίνησε η μία (που είναι κ πολύ ζορικη κ απαιτητική κ μέσα στην ημέρα) εδώ κ δύο μήνες σχεδόν κ πλέον κ η αδερφή της.. ξυπνανε συνεχώς το βράδυ κ θηλάζουν ατελείωτα.. κ άντε, αν είναι ένα το θηλάζεις ξαπλωμένη κ λίγο ξεκουράζεσαι (λέμε τώρα...).. στα δύο τι κάνεις;; Πραγματικά είμαι τόσο εξαντλημένη πλέον.. δεν κοιμάμαι καθόλου.. βλέπω ότι τα ίδια περνάτε κ εσείς.. κ θα ήθελα να δω πως εξελίσσεται κ στις δικές σας περιπτώσεις.. με τον γιο μου ας πούμε, δεν έφταιγε κανέναν άλμα κ το πήγε έτσι μέχρι τα δύο που σταματήσαμε το θηλασμό.. Δε θελω να σκέφτονται οτι θα συμβεί το ίδιο κ τώρα.. προσπαθώ να δώσω πιπίλα κ δεν παίρνουν.. εσενα Εύα μου που παίρνει πιπίλα αν θυμάμαι καλά, το βράδυ δεν βοηθάει; Επίσης, δεν πιστεύω ότι τίθεται θέμα πείνας γτ κυρίως πιπιλανε.. ωστόσο, σκέφτομαι να δοκιμάσω να δώσω ένα γεύμα ξένο το βράδυ να δω πως θα πάει.. Αναστασία μου περιμένω κ τη δική σου εμπειρία μόλις δώσεις ξένο το βράδυ, να δουμε αν βοήθησε καθόλου.. αλήθεια, τώρα που έλειπες τι έγινε; Συνέχισε να ξυπνάει εξίσου πολύ; 

 

Να τα χαίρεσαι όλα τα μπουμπούκια σου!

Αυτό ακριβώς που λες σκεφτόμουν κι εγώ... τώρα έχω το μωρό κολλημένο όλη μέρα/νύχτα πάνω μου, αλλά αν είχα 2 τί θα έκανα? Κάποιο αναγκαστικά θα έπρεπε να το αφήνω παραπάνω να κλαίει και μάλλον δε θα κοιμόταν ποτέ κανείς μας! Εμάς να σου πω η πιπίλα μας βοηθούσε λίγο στην αρχή όταν κοιμόταν ακόμα στο λίκνο του γιατί του την έβαζα στο στόμα όταν άρχιζε να κλαίει, του σιγοτραγουδούσα τον κουνούσα λίγο και ξανακοιμόταν. Τώρα όμως που δε δέχεται να ξεκολλήσει από πάνω μου του δίνω στήθος κατευθείαν. Την πιπίλα του την έδωσα μόνο προχθές το βράδυ κάποια στιγμή γιατί κουνιόταν και χτυπιόταν τόσο πολύ στο κρεβάτι που δεν καθόταν ακριβώς μπροστά στο στήθος μου και βοήθησε λιγάκι εκείνη την ώρα γιατί μετά από λίγο σταμάτησε να γκρινιάζει την έφτυσε και τον πήρε ο ύπνος. Το υπόλοιπο βράδυ όμως το έβγαλε στο στήθος πάλι. Εσύ έχεις δοκιμάσει διαφορετικές πιπίλες και δε δέχονται καμία?

 

On 2/7/2021 at 6:06 AM, OctoberMom said:

Καλημέρα στα αγαπημένα μου κορίτσια (και προσοντούχους!!!)

Πολύ μου λείψατε ομολογουμένως.... τα διάβασα όλα πριν σας απαντήσω και χαίρομαι τόσο που τα βλαστάρια μας μεγαλώνουν <3 

Έφαγα εξαφανιζόλ γιατί με το μωρό και τη δουλειά τα βρήκα λίγο μπαστούνια, επίσης η μουσίτσα μας πέρναγε φάση (λίγο μικρή για το τεράστιο άλμα του 3ου μήνα, εμας μας το κανε αρχές μέσα 2ου μέχρι τις πρώτες μέρες του 3ου), αλλά τα συμπτώματα του κατα τη διάρκεια και μετά είναι ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΑ όπως τα περιγράψατε οπότε μάλλον αυτό ήταν...

Θήλαζε ανα μία ώρα, δεν έμενε μόνη της σε δωμάτιο, γκρίνια γκρίνια και γκρίνια..... Κλάταρα! Θηλάζω αποκλειστικά αλλά ήμουν στο τσακ να δώσω συμπλήρωμα... Πώς το λεγε μία απο δω?? "Κλαίγαν τα βυζιά μου!"

Ευτυχώς σταμάτησε και μας ήρθαν τα δώρα... Γελάκια τσιριχτά, η μεσούλα γέφυρα (μας έπεσε κι απ το ριλάξ γιατί δεν το περιμέναμε!), σκανταλιές... Γραπώνει πράγματα και κατευθείαν στο στόμα! Με αγαπημένα τα μαλλιά μου (τα'κοψα!), αλλά και την πετσέτα χεριών την οποία έφτασε και γράπωσε καθώς της έπλενα το ποπουδάκι στο νιπτήρα και την πήρε μαζί στην αλλαξιέρα χωρίς να το αντιληφθώ!

Ήρθε κι η πεθερά μου Αθήνα να μας βοηθήσει κι έπαθα εξάντληση γιατί εκει που ήμουν όλη μέρα σπίτι με το μωρό ή δουλειά, έκανα όσα δεν έιχα κάνει το τελευταίο τρίμηνο και βάλε μέσα σε 10 μέρες! Σέρβις αμάξι, κομμωτήριο, ψώνια, γενική το σπίτι, ξειάλεγμα  αλλαγή παρόχου (επι 4 μήνες μου βάζανε οπτικές ίνες...), ιατρικά ραντεβού, όλα γίνανε! Κι επήλθε η υπερκόπωση :) Ρίξαμε κι έναν καλο καυγα με το σύζυγο (γιατί ΕΤΣΙ!) και λες και το κατάλαβε το μωρό ότι μέχρι εκεί είναι τα όριά μου και το σταμάτησε το κάθε ώρα! Οπότε συνεχίζω με αποκλειστικό θηλασμό...

Μας βοήθησε κι η κολλητή που είναι πεπειραμένη μαμα και μου πε το βράδυ να την έχω δίπλα μου και να θηλάζω στο πλάι χωρίς να πολυξυπνάμε κι οι 2 (προσπαθούσα να την έχω στο next to me) και μου πε να την έχω να θηλάζει στο mei tai μπας και κάνω και καμιά δουλειά μες το σπίτι (και να μην τρελλαθώ κυρίως) και μ έσωσε! Υποχώρησε κι η υπερπαραγωγή (σοκ, νόμιζα οτι μου στέρεψε το γάλα!) κι όλα καλά!

Προγραμματάκι έχουμε ως εξής:

Ξύπνημα στις 10.30 περίπου (ανάλογα με το αν έχω πρωινά ραντεβού), την αφήνω να κοιμάται το πρωί γιατί κάνει τον πιο βαθύ ύπνο.

Καλή τουαλέτα (χεράκια, μουτράκι, λαιμάκι, μύξες) με αερισμό ποπακίου. Θυμίζω οτι την πλένω ούτως ή άλλως σε κάθε αλλαγή, καθώς έχει σχεδόν πάντα κακά... Παραγωγικό κορίτσι!

Σπίτι ή στη γιαγιά της με αγκαλίτσες, παιχνιδάκια (το γυμναστήριο πολύ μας αρέσει!), θηλασμούς ανα μιάμιση/2 ώρες, κανα 5 λεπτο ύπνο. Γενικά μέσα στην ημέρα, ο μόνος ύπνος που μας κάνει είναι ένα 20λεπτάκι εκεί κατά τις 6... 

Το μεσημέρι/απόγευμα/βράδυ εγώ συνήθως δουλεύω οπότε την κρατάει ο μπαμπάς με τη δική του μαμά κι εκεί το βραδάκι κατά τις 8 μπορεί να κοιμηθεί και λίγο ακόμα...

Πάμε στο κρεβάτι κατά τις 10.30 όπου και λαγοκοιμάται, για να κοιμηθεί officially κατά τις 11.30/12.00. Τη βάζω στο λίκνο για να κάνω καμια αγκαλίτσα με το σύζυγο και θα ξυπνήσει κατά τις 4-5 ανάλογα με τα κέφια.

Μπορεί να ξυπνήσει και για κανα σνακ στη 1μιση αν δεν έχει φάει καλά το βράδυ! Την αλλάζω γιατί έχει ευαίσθητο δέρμα και συγκαίγεται, και ξαναξυπνάει εκεί στις 6 που θα ξυπνήσει κι ο μπαμπάς...

Θα ξανακοιμηθούμε εμείς οι 2 και θα σηκωθούμε απο 8.30 μέχρι 10.30, ανάλογα με την κούραση και τη δουλειά της μαμάς! Αν ξυπνήσει νωρίτερα κι έχουμε ώρα, θα κάνουμε σίγουρα μπόλικες αγκαλίτσες στο κρεβάτι με έναν ατελείωτο θηλασμό!

Υ.Γ.: Για μάρσιπο, εχω 2 ring sling, έναν baba sling, έναν ergobaby κι ένα mei tai αστεράκι. Για μένα ΜΑΚΡΑΝ βολικότερος ο τελευταίος, είναι πούπουλο η μπέμπα πάνω μου... Το ring sling είναι καλό για το σπίτι επίσης αλλά όχι για πολλά πολλά η αλήθεια είναι, (είναι κι αυτή η ενδιάμεση ηλικία που δε βολεύει καμία στάση!) και το baba sling είναι τέλειο για νεογνό αλλά δεν το χω δοκιμάσει για μεγαλύτερο... Το ergobaby τέλος, μου φαίνεται πολλή φασαρία (αλλά είναι το αγαπημένο του συζύγου, την έχει εκει μέσα ακόμα και μέσα στο σπίτι για να την κοιμήσει) αλλά νομίζω είναι καλό για μεγάλες αποστάσεις. 

 

 

 

 

 

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αυτό που λες ότι περάσατε νωρίς, μπορεί να ήταν το άλμα των 8-9 εβδομάδων. Θα δείξει στο μέλλον όμως. Κάποια παιδιά δεν περνάνε καν κάποια άλματα (εννοώ με δύσκολα συμπτώματα) και κάποια τα περνάνε κάνα-δυο εβδομάδες νωρίτερα ή αργότερα.

Τί φατσούλα γλυκιά είναι αυτή!!! Βρε κορίτσια, τί όμορφα που είναι τα παιδάκια μας!:wub:

 

On 2/7/2021 at 1:18 PM, LadyP said:

Κορίτσια μου θυμάστε για την επιχείρηση που άνοιξα τρομάρα μου μαζί ενώ έχω τη μπέμπα? Λοιπόν επιτέλους είναι έτοιμη και μπορώ να σας πω παραπάνω! Άνοιξα ένα eshop με βρεφικά και παιδικά ρούχα με ιδιαίτερη αισθητική σαν αυτά που έψαχνα για τη μπέμπα και δεν έβρισκα πουθενά Ελλάδα! Μου βγήκε η πίστη να βρω προμηθευτές και με μια μπέμπα συνέχεια στο βυζί! Θα δούμε πως θα πάει αλλά είμαι πολύ χαρούμενη που το έβαλα στο μυαλό μου και το κατάφερα! Λοιπόν στα χνάρια της @OctoberMom (αχ καλέ τώρα είδα τη φωτό τι μουτράκι είναι αυτό?????):x  για όλες μας που μοιράστηκαμε και μοιραζόμαστε τα άγχη μας και τις κατακτήσεις αλλά και για την στήριξη στα δύσκολα με τον κωδικό OCTOBERBABY  έχετε 30% έκπτωση. Αγορομανες μου θα μείνετε λίγο δυσαρεστημένες προς το παρών αλλά υπόσχομαι σύντομα να φέρω και άλλα αγοριστικα! Το site είναι το vintagebaby.gr  και insta vintagebaby_gr ( στειλτε μου να τα λέμε και όλας)  και ο κωδικός ισχύει για 2 μήνες! Σε περίπτωση που κάποια κοπέλα ενοχληθεί από την διαφήμιση στείλτε μου και θα κατεβάσω κατευθείαν το post! Επίσης σημαντική είναι και η άποψη σας κριτική σας οπότε αν τσεκαρετε μου λέτε πως σας φάνηκαν! Και συνεχίζουμε στα δικά μας. ΤΙ ΑΛΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΡΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ? ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΑΨΩ .

Μπράβο βρε κορίτσι που ξεκίνησες καινούργια επιχείρηση τέτοια εποχή με καραντίνα και μωρό... σου βγάζω το καπέλο! Καλή αρχή και σε ευχαριστούμε για την έκπτωση!

Συμπάσχω και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εγώ που ήμουν πάντα ζεν, πριν λίγο πήγα μέσα στο δωμάτιο και φώναζα μόνη μου.

 

On 2/7/2021 at 4:11 PM, elenioz said:

@OctoberMom Καλέ τι κουκλάκι ζωγραφιστο είναι αυτό! Να φάω εγώ χαμόγελο :x 

@Anastasia05 Κουράγιο μανούλα! Εναλλάξ πάνε οι νυχτερινές βάρδιες; Και εμένα η αδελφή μου το έκανε ακριβώς όπως κ η @Christinα το γαλα. Και θυμάμαι γινόταν πολύ γρήγορα. Θα το βρείτε σιγά σιγά. Η αρχή θα είναι δύσκολη. Κυρίως για τον φροντιστή και τον μικρούλη αλλά όλα θα γίνουν! 

@Eva137 Ακόμα παιδευεστε κορίτσι μου; Εμείς έχουμε ηρεμήσει ευτυχώς. Είμαστε κ προς το τέλος του άλματος πλέον. Μόνο το βράδυ ξυπνάει ακόμη αρκετά.  

@Renez Δεν γλύτωσα για πολύ :grin: Πως τα πάτε κορίτσι μου; Η δουλειά, οι άνδρες σου; 

@LadyP Καλέ πόσο όμορφο site Μπράβο!!! Και τα ρουχαλακια υπέροχα. Σε ακολούθησα και στο insta :mrgreen:  

@Elinita Εμείς κορίτσι μου δεν έχουμε γοπ οπότε δεν ξέρω. Αλλά ακριβώς έτσι μου έκανε σε όλα τα άλματα πάνω. Και ενώ είναι ένα μωρό που σπάνια έκανε γουλιτσες, τώρα με τα δόντια της, πολλές φορές έβαζε τόσο βαθιά το χέρι που μετά έβγαζε γαλατάκι από την αναγουλα. Παρατήρησε αν είναι κ πιο άσπρα τα ούλα. Είναι κ αυτό σημάδι.  

Εμείς όλα καλά! Έχει ηρεμήσει η μικρή μου. Κάθεται ξανά πλέον παντού και είναι ευδιάθετη. Το καλύτερο κορίτσι. Μόνο τις τρεις πρώτες μέρες που αδιαθετησα είχαμε θέμα. Δεν ήθελε με τιποτααααα το στήθος!!!!! Κλάμα, δράμα αφήστε. Σκέφτηκα μέχρι να πάω να αγοράσω σκόνη γτ στεναχωριομουν που δεν έπινε καθόλου. Αλλά είπα θα επιμείνω και πλέον το συνήθισε μαλλον...δεν ξέρω κ τρώει μια χαραα! 

Από ότι βλέπεις Ελένη μου παιδευόμαστε δυστυχώς, χειρότερα από πριν. Τί καλά που έχετε ηρεμήσει εσείς! Μου δίνεις και μένα ελπίδες. Η αδερφή μου πριν μου έλεγε ότι ο μικρός της ήταν έτσι δύσκολος από τον 4ο μήνα μέχρι τον 9ο και μου έκανε την καρδιά περιβόλι.:wacko: Ελπίζω ο δικός μας να περνάει φάση λόγω άλματος, αλλά νομίζω τον ενοχλούν πολύ και τα δοντάκια του. Την Παρασκευή που έχουμε ραντεβού στον παιδίατρο και θα τον εξετάσει κιόλας θα τον ρωτήσω αν μπορούμε να του δώσουμε κάτι να ανακουφιστεί λίγο.

 

23 hours ago, Renez said:

Βρε θα έχεις κρύο νεράκι αλλά εννοώ βρασμένο για να μην είναι βρύσης ,να είναι "καθαρό" (αν δε δίνεις ακόμη βρύσης ) θα βράζεις μετά εκείνη την ώρα καυτό κ θα βάζεις λίγο από του θερμός το κρύο πλέον κ λίγο καυτό κ θα έρχεται σε ισορροπία;)

Κ εγώ εκεί την έπαθα με τον θηλασμό! 

Ακριβώς όταν ξεκίνησα τη δουλειά που ήδη άρχισα ο έδινα αναγκαστικά μπιμπερό 3 γεύματα κ φοβόμουν τη σύγχιση θηλών,μου γρθε κ η περίοδος κ το αποτελείωσε ! Ήταν πριν 2 μήνες όταν ήταν δλδ 2.5 μηνών..

Εγώ όμως η άτιμη δε το πάλεψα τόσο με το στήθος τότε γαμωτο γτ ποναγε η καρδιά μου να ξέρω ότι πεινάει κ ότι βασανίζεται κ έδινα όλο κ πιο.πολυ μπιμπερό όπου το έπιανε κ κάπως έτσι εδώ κ 1.5 μήνα δεν ζει αγγίξει στήθος κ παλεύω με αντλήσεις κ ξένο βέβαια..

Επίσης κορίτσια μου εδώ να σας πω ότι ενώ έλεγα να αντλώ τουλάχιστον μέχρι τον 6 διότι τότε θα αρχίσει κ τροφές οπότε θα συμπληρώνει από εκεί τα απαραίτητα συστατικα που θέλω να παίρνει είπα να αξεκινησω επιτέλους διατροφή σοβαρή γιατί είχα τα 10 κολλημενα κιλά που σας έλεγα από τη γέννα..

Με αποτέλεσμα να έχω χάσει 1 κιλό κ 800 γραμμάρια παρακαλω σε 6 μέρες ΑΛΛΑ να έχει μειωθεί απίστευτα το γάλα..δλδ από εκεί που έβγαζα 2 γεύματα του τη μέρα τώρα πλέον ένα με το ζόρι..(180μλ δλδ..)

Με τρώει το τι να κάνω αλλά να σας πω ξεπρηστικα κ ήδη ξανά νιώθω όλο κ πιο κοντά στον εαυτό μου,το ότι δεν έχω βάλει κανένα παντελόνι μου 1 χρόνο τώρα με έχει τσακίσει..κάθε μέρα κολάν κ μλκιες!!

Συν ότι όσες κάνετε άντληση ξέρετε τι...ΕΞΑΝΛΤΗΣΗ είναι πλύνε/αποστείρωσε/ξεβυζιασοθ ανά 3 ώρες..

Οπότε... Το παλεύω σίγουρα μέχρι 15 του μηνός που θα έχω το θηλαστρο (έχω νοικιάσει νοσοκομειακό) κ παράλληλα μείωσα τις αντλήσεις στις 3 την ημέρα κ όταν το επιστρέψω θα αποθηλασω με το οικιακό που έχω..

Ευελπιστώ στο επόμενο να μη χρειαστεί να γυρίσω τόσο γρήγορα στη δουλειά κ να καταφέρω να απολαύσω τον θηλασμό..γιατί ομολογώ οι 2 μήνες που θήλαζα αποκλειστικά ήταν από τις πιο γλυκές εμπειρίες της ζωής μου..

@LadyP καλορίζικο κοπελαρα μου το μαγαζί σου,εύχομαι χρυσές δουλειές από τη καρδιά μου! Πολύ ιδιαίτερα κομμάτια!! (Περιττώ να σου πω πως τα δύο που έχουν εξαντληθεί θέλω να αγοράσωωωω,ενημέρωσε με σε παρακαλώ όταν θα τα έχεις!! Ειδικά το θεϊκό πουκάμισακι με τις τιράντες!)

Από όρεξη για αγαπούλες πως είστε??? Εγώ τίποτες...

 

Μπράβο Αρετή μου, κι εγώ από σήμερα θα αρχίσω να προσέχω τη διατροφή μου. Τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα αμέσως (ήταν λίγα βέβαια) αλλά είχα παχύνει λίγο από πιο πριν, οπότε θέλω να αδυνατίσω λιγάκι έτσι κι αλλιώς. Για το θηλασμό μην αγχώνεσαι και μη στεναχωριέσαι, κάνεις το καλύτερο που μπορείς για όσο μπορείς. Εξάλλου, όπως λες κι εσύ, για να μπορέσει μια μαμά να θηλάσει αποκλειστικά πρέπει να μη δουλεύει καθόλου και να είναι όοολη τη μέρα/νύχτα μαζί με το μωρό της. Για τις περισσότερες δυστυχώς αυτό δεν είναι εφικτό.

Όρεξη για αγαπούλες κι εγώ δεν έχω γενικά, αλλά αν αρχίσουμε μου έρχεται η όρεξη στην πορεία. Τί να το κάνω όμως? Αφού μετά από λίγα λεπτά ξυπνάει ο μικρός και κλαίει και πονάω για 2-3 μέρες μετά έτσι κι αλλιώς, οπότε δεν το ευχαριστιέμαι.

 

9 hours ago, Christinα said:

Έτσι όπως τα λες είναι κ για μένα! Θ αποθηλασουμε να έρθουν κ οι ορμόνες στα καλά τους, θα χαλαρώσουμε κ κάποια στιγμή να ξεκουραστούμε κ θα ρθει κι ο ερωτισμός! Αγάπη κ υπομονή να υπάρχει!

Βέβαια η άνεση κ η χαλαρότητα που υπήρχε πριν δν υπάρχει μετά το παιδί! Με πρόγραμμα κ ίσως όταν λίγο μεγαλώσει να μένει σε γιαγιά μια νύχτα. Κορίτσια ξέρω ότι δν συμφωνούν πολλοί αλλά εγώ που έλεγα πριν το παιδί όλοι μαζί παντού μαζί, μετά το παιδί λέω να μένουμε κ μόνοι μας κ διάκοπες μόνοι μας 2-3 μερες! Το έχουμε ανάγκη!

Έχεις δίκιο. Κι εγώ, παρόλο που δεν καταλαβαίνω πώς κάποιοι γονείς τα αφήνουν τα μωρά τους για μια-δυο εβδομάδες ή παραπάνω, νομίζω ότι ένα 2-3ήμερο μακριά από αυτές τις ευθύνες που και που είναι αναγκαίο για να νιώσουν κι αυτοί ξανά ζευγάρι. Κι εγώ θα ήθελα πολύ να το κανονίσουμε, αλλά θα πρέπει να περιμένει κάνα χρόνο ακόμα μάλλον.

 

7 hours ago, Anastasia05 said:

Που θα πάτε κορίτσι!? Πείτε καμιά κουβέντα για ταξίδια να ξεφύγουμε λίγο!!

Εμείς το καλοκαιρακι έχουμε γάμο καλών μας φίλων στη Κρήτη κ το περιμένω πως κ πως!!!! Κρήτη έχω πάει πολλές φορές στο παρελθόν όχι όμως στην πλευρά που θα γίνει ο γάμος!

Πριν δύο χρόνια είχαμε κάνει το πρώτο μας ταξίδι με τον πρώτο μου γιο κ χαζεύω τις φωτογραφίες. Πως άλλαξαν έτσι τα πράγματα??

Κορίτσια, τί πλάκα... κι εμείς θα πάμε Κρήτη το καλοκαίρι! Στις 24 Ιουλίου θα βαφτίσω το κοριτσάκι κάτι φίλων μας εκεί και λέμε να μείνουμε κάνα 5ήμερο να κάνουμε και τις διακοπές μας! Τώρα κοιτάω να κλείσω εισητήρια! Στις 18 Ιουλίου κλείσαμε εκκλησία να κάνουμε τη δική μας βάφτιση στη Θεσσαλονίκη, ακόμα όμως δεν έχουμε κανονίσει τίποτα άλλο (μπομπονιέρες, προσκλητήρια, στολισμό, τραπέζι κτλ.)... θα τα κάνουμε αργότερα αυτά, οπότε πείτε ιδέες!:) Πάντως εισητήρια για Ελλάδα αγοράσαμε ήδη!!!! Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να έρθουμε όπως σχεδιάζουμε, να δούνε και οι οικογένειές μας τον μικρό που τον περιμένουν πως και πως!

 

Just now, Vivi8 said:

@LadyP μου καλή επιτυχία στα νέα σου επιχειρηματικά σχέδια!! Θα μπω να δω!!! Ευχαριστούμε για την έκπτωση!

Κορίτσια εγώ επειδή θέλω να την βαφτίσω στον Λουμπαρδιάρη θα την βαφτίσω όποτε έχει ημερομηνία. Είναι πολύ δημοφιλής εκκλησία για μυστήρια δυστυχώς. Δεν έχω κολλήματα με την θρησκεία αλλά αφού θα τη βαφτίσω που θα τη βαφτίσω για εθιμοτυπικούς λόγους θα ήθελα να το κάνω όσο είναι μικρούλα. Μακάρι να τα καταφέρουμε με τα μέτρα! Για θέματα έχω σκεφτεί Sunshine (από το τραγούδι), ουράνιο τόξο ή λεοπάρ θέμα που θα παραπέμπει σε ζούγκλα. Έχω ένα κόλλημα με το λεοπάρ!!! Και με τον Harry Potter έχω κόλλημα αλλά δυστυχώς η εκκλησία έχει πρόβλημα! 

Τέλεια ιδέα ο Harry Potter! Και ο άντρας μου κι εγώ έχουμε τρέλα... να φανταστείς έχουμε ήδη πάει 4 φορές στο Wizarding World of Harry Potter στα Universal Studios και προσπαθούμε να οργανώσουμε πώς και πότε θα ξαναπάμε τώρα! Αν έχει η εκκλησία όμως πρόβλημα δε θα μπορέσουμε να το επιλέξουμε σαν θέμα.:sad: Σας το είπε παπάς αυτό?

  • Μου αρέσει 5
  • Λυπημένη/-ος 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Κ εμείς εδώ στον αγώνα και στο άλμα 15-19 το οποίο μας έχει φέρει αφαγιες. Κατα τ αλλά ηρεμία, τάξη, ασφάλεια! Είχαμε κ γιατρό σήμερα για εμβόλιο και είναι πλέον 7.100! 

Απο όρεξη για τρελιτσες άλλο τπτ! Κάθε σκ μόλις μπουν τα παιδιά για ύπνο έχουμε το ραντεβού μας στο σαλονι! Κ απορώ που τη βρίσκω τόση όρεξη όταν όλη μέρα ξεπατωνομαι με τα παιδιά και το νοικοκυριό...

Για βάφτιση θα ήθελα ιδανικά να ήταν μικρό το μωρό δλδ γύρω στο Πάσχα αλλά με τον κορονοιο δεν ρισκαρω κ με τους περιορισμούς από νομό σε νομό... Οπότε πάει για φθινόπωρο (δεν μου αρέσουν τα μυστήρια το καλοκαίρι γιατί ζεσταίνομαι). Κάτι λιτό και απέριττο, ούτε θέματα ούτε τπτ ιδανικά σε ξωκλήσι δίπλα σε θάλασσα και με πολύ λίγα άτομα αλλά μας βλέπω στην εκκλησία της γειτονιάς:lol:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

8,900?:shock: Πω πω μια μπουμπού θρεφταράκι!:P

Αχ, κι εμείς έτσι... από εκεί που είχαμε ένα ήσυχο βολικό μωρό τώρα έχουμε ένα μωρό που κλαίει συνέχεια μέσα στη μέρα, δεν κάθεται πουθενά και τα βράδια δεν το συζητάω καν, κοιμάται μόνο κολλημένος στο στήθος μου να πιπιλάει κι αυτό ξυπνάει κάθε λίγα λεπτά και ή κλαίει ή μουρμουρίζει ή ψάχνει θηλή... γενικώς μαύρο "ύπνο" κάνουμε. Πρέπει να έχει και κάποιο άγχος αποχωρισμού από τώρα, γιατί τις τελευταίες δυο μέρες όταν φεύγω από το δωμάτιο κλαίει και ο άντρας μου μόνος του δε μπορεί να τον ηρεμήσει. Χθες το βράδυ κοιμήθηκε στον ξενώνα κιόλας γιατί δεν άντεχε να τον ακούει να μουρμουρίζει στο κρεβάτι.

Το σεμινάριο πρώτων βοηθειών πώς το βρήκες? Κι εγώ ήθελα να κάνω κάτι σχετικό, αλλά τώρα με τον κορονοϊό έχουν ακυρωθεί όλα και δεν έχω βρει ακόμα κάτι καλό online.

 

Να τα χαίρεσαι όλα τα μπουμπούκια σου!

Αυτό ακριβώς που λες σκεφτόμουν κι εγώ... τώρα έχω το μωρό κολλημένο όλη μέρα/νύχτα πάνω μου, αλλά αν είχα 2 τί θα έκανα? Κάποιο αναγκαστικά θα έπρεπε να το αφήνω παραπάνω να κλαίει και μάλλον δε θα κοιμόταν ποτέ κανείς μας! Εμάς να σου πω η πιπίλα μας βοηθούσε λίγο στην αρχή όταν κοιμόταν ακόμα στο λίκνο του γιατί του την έβαζα στο στόμα όταν άρχιζε να κλαίει, του σιγοτραγουδούσα τον κουνούσα λίγο και ξανακοιμόταν. Τώρα όμως που δε δέχεται να ξεκολλήσει από πάνω μου του δίνω στήθος κατευθείαν. Την πιπίλα του την έδωσα μόνο προχθές το βράδυ κάποια στιγμή γιατί κουνιόταν και χτυπιόταν τόσο πολύ στο κρεβάτι που δεν καθόταν ακριβώς μπροστά στο στήθος μου και βοήθησε λιγάκι εκείνη την ώρα γιατί μετά από λίγο σταμάτησε να γκρινιάζει την έφτυσε και τον πήρε ο ύπνος. Το υπόλοιπο βράδυ όμως το έβγαλε στο στήθος πάλι. Εσύ έχεις δοκιμάσει διαφορετικές πιπίλες και δε δέχονται καμία?

 

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αυτό που λες ότι περάσατε νωρίς, μπορεί να ήταν το άλμα των 8-9 εβδομάδων. Θα δείξει στο μέλλον όμως. Κάποια παιδιά δεν περνάνε καν κάποια άλματα (εννοώ με δύσκολα συμπτώματα) και κάποια τα περνάνε κάνα-δυο εβδομάδες νωρίτερα ή αργότερα.

Τί φατσούλα γλυκιά είναι αυτή!!! Βρε κορίτσια, τί όμορφα που είναι τα παιδάκια μας!:wub:

 

Μπράβο βρε κορίτσι που ξεκίνησες καινούργια επιχείρηση τέτοια εποχή με καραντίνα και μωρό... σου βγάζω το καπέλο! Καλή αρχή και σε ευχαριστούμε για την έκπτωση!

Συμπάσχω και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εγώ που ήμουν πάντα ζεν, πριν λίγο πήγα μέσα στο δωμάτιο και φώναζα μόνη μου.

 

Από ότι βλέπεις Ελένη μου παιδευόμαστε δυστυχώς, χειρότερα από πριν. Τί καλά που έχετε ηρεμήσει εσείς! Μου δίνεις και μένα ελπίδες. Η αδερφή μου πριν μου έλεγε ότι ο μικρός της ήταν έτσι δύσκολος από τον 4ο μήνα μέχρι τον 9ο και μου έκανε την καρδιά περιβόλι.:wacko: Ελπίζω ο δικός μας να περνάει φάση λόγω άλματος, αλλά νομίζω τον ενοχλούν πολύ και τα δοντάκια του. Την Παρασκευή που έχουμε ραντεβού στον παιδίατρο και θα τον εξετάσει κιόλας θα τον ρωτήσω αν μπορούμε να του δώσουμε κάτι να ανακουφιστεί λίγο.

 

Μπράβο Αρετή μου, κι εγώ από σήμερα θα αρχίσω να προσέχω τη διατροφή μου. Τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα αμέσως (ήταν λίγα βέβαια) αλλά είχα παχύνει λίγο από πιο πριν, οπότε θέλω να αδυνατίσω λιγάκι έτσι κι αλλιώς. Για το θηλασμό μην αγχώνεσαι και μη στεναχωριέσαι, κάνεις το καλύτερο που μπορείς για όσο μπορείς. Εξάλλου, όπως λες κι εσύ, για να μπορέσει μια μαμά να θηλάσει αποκλειστικά πρέπει να μη δουλεύει καθόλου και να είναι όοολη τη μέρα/νύχτα μαζί με το μωρό της. Για τις περισσότερες δυστυχώς αυτό δεν είναι εφικτό.

Όρεξη για αγαπούλες κι εγώ δεν έχω γενικά, αλλά αν αρχίσουμε μου έρχεται η όρεξη στην πορεία. Τί να το κάνω όμως? Αφού μετά από λίγα λεπτά ξυπνάει ο μικρός και κλαίει και πονάω για 2-3 μέρες μετά έτσι κι αλλιώς, οπότε δεν το ευχαριστιέμαι.

 

Έχεις δίκιο. Κι εγώ, παρόλο που δεν καταλαβαίνω πώς κάποιοι γονείς τα αφήνουν τα μωρά τους για μια-δυο εβδομάδες ή παραπάνω, νομίζω ότι ένα 2-3ήμερο μακριά από αυτές τις ευθύνες που και που είναι αναγκαίο για να νιώσουν κι αυτοί ξανά ζευγάρι. Κι εγώ θα ήθελα πολύ να το κανονίσουμε, αλλά θα πρέπει να περιμένει κάνα χρόνο ακόμα μάλλον.

 

Κορίτσια, τί πλάκα... κι εμείς θα πάμε Κρήτη το καλοκαίρι! Στις 24 Ιουλίου θα βαφτίσω το κοριτσάκι κάτι φίλων μας εκεί και λέμε να μείνουμε κάνα 5ήμερο να κάνουμε και τις διακοπές μας! Τώρα κοιτάω να κλείσω εισητήρια! Στις 18 Ιουλίου κλείσαμε εκκλησία να κάνουμε τη δική μας βάφτιση στη Θεσσαλονίκη, ακόμα όμως δεν έχουμε κανονίσει τίποτα άλλο (μπομπονιέρες, προσκλητήρια, στολισμό, τραπέζι κτλ.)... θα τα κάνουμε αργότερα αυτά, οπότε πείτε ιδέες!:) Πάντως εισητήρια για Ελλάδα αγοράσαμε ήδη!!!! Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να έρθουμε όπως σχεδιάζουμε, να δούνε και οι οικογένειές μας τον μικρό που τον περιμένουν πως και πως!

 

Τέλεια ιδέα ο Harry Potter! Και ο άντρας μου κι εγώ έχουμε τρέλα... να φανταστείς έχουμε ήδη πάει 4 φορές στο Wizarding World of Harry Potter στα Universal Studios και προσπαθούμε να οργανώσουμε πώς και πότε θα ξαναπάμε τώρα! Αν έχει η εκκλησία όμως πρόβλημα δε θα μπορέσουμε να το επιλέξουμε σαν θέμα.:sad: Σας το είπε παπάς αυτό?

Δε μας το είπε παπάς αλλά απ όταν βγήκε γενικά ο Harry Potter η εκκλησία ήταν ενάντια λόγω μαγείας και καλά ότι επηρεάζει και παραπέμπει σε σκοτεινά πράγματα κλπ Στο Ίντερνετ έψαξα ανάλογες βαπτίσεις και βρήκα μόνο μια στην Ρόδο που ήταν στολισμένο μόνο το κτήμα (φαντασμαγορικά κιόλας!! Ήταν υπέροχο! Ψαξτο λίγο!) και όχι η εκκλησία. :sad:

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έμας μας είχανε πει οι παπάδες να φοράει λευκά το παιδι και ο στολισμός να είναι διακριτικός..

Ο στολισμός ήταν απλά πάνω στη λαμπάδα δύο ζωάκια ξύλινα,ένα candy bar στο ίδιο θέμα και το μπαούλο που ήταν στο ίδιο θέμα κ είχα τα βαφτιστικά. Τα προσκλητήρια μόνη τα είχα φτιάξει. Μππονιερες επίσης στο θέμα κ τέλος! Απλά,λιτά,όμορφα!

 

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα ομορφα κορίτσια και στα τέλεια παιδιά μας:tongue:

Το νέο μας κατόρθωμα είναι ότι χθες και προχθές εκανε απο μια στροφή από μπρουμυτα ανάσκελα.  Πήρα μεγάλη χαρά για κάποιο λογοΤο αλμα προς το παρον το περνάμε ομαλα ειχε λίγες αφαγιες μέτρησα 3 24 ώρα ποσο τρώει κα και ο γιατρός μ πε οτι ειναι οκ να μην ανησυχώ! 

Η περίοδος εμένα ηταν οκ λίγο παραπάνω αιμα αλλλα όχι κάτι υπερβολικό για να με προβληματίσει. 

Βήχει και μενα ψεύτικα... 

Για το εμβόλιο και για την εισαγωγή τροφών δεν έχω μιλήσει ακομα γιατί δε μπηκε καν στον 4 αλλα ψυχανεμιζομαι ότι λόγω βάρους θα κάνουμε εισαγωγή λιγο πριν τον 6 μηνα. 

Βαφτιση λεω να κάνω Σεπτέμβριο μήπως και είναι πιο χαλαρά τα πράγματα γιατί εχω να καλέσω κόσμο. Δεν αντέχω αλλο αυτήν την απομόνωση και τη δουλειά από το σπίτι βαρέθηκα. 

Ερωτικά σταματήσα να ποναω, πήραμε κατι λιπαντικά και βοηθησαν αλλα απο κέφι δεν.. Εύχομαι να ξαναβρω τη φόρμα μ.. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2021 at 8:06 ΜΜ, Elinita είπε:

Εμεις κοριτσια 2η ή 3η Κυριακή του Μαΐου θα κανουμε την βάπτιση (αν φυσικά επιτρέπεται) και για θεμα εγω ήθελα κάτι παραμυθένιο οποτε θα κανουμε αμαξες κολοκύθες κλπ και νεραιδουλες. Η μπομπονιέρα θα είναι αμαξα πλεξιγκλάς παρα πολυ ωραια που θα έχει μέσα κουφέτα περλιτσες. Εχω ξετρελαθεί :tongue:

Λατρεύω το θέμα σου!!

Αν είχα κ εγώ κοριτσάκι θα έκανα σίγουρα κάτι με την άμαξα/κολοκύθα:x

Με το καλό!!

20 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

8,900?:shock: Πω πω μια μπουμπού θρεφταράκι!:P

Αχ, κι εμείς έτσι... από εκεί που είχαμε ένα ήσυχο βολικό μωρό τώρα έχουμε ένα μωρό που κλαίει συνέχεια μέσα στη μέρα, δεν κάθεται πουθενά και τα βράδια δεν το συζητάω καν, κοιμάται μόνο κολλημένος στο στήθος μου να πιπιλάει κι αυτό ξυπνάει κάθε λίγα λεπτά και ή κλαίει ή μουρμουρίζει ή ψάχνει θηλή... γενικώς μαύρο "ύπνο" κάνουμε. Πρέπει να έχει και κάποιο άγχος αποχωρισμού από τώρα, γιατί τις τελευταίες δυο μέρες όταν φεύγω από το δωμάτιο κλαίει και ο άντρας μου μόνος του δε μπορεί να τον ηρεμήσει. Χθες το βράδυ κοιμήθηκε στον ξενώνα κιόλας γιατί δεν άντεχε να τον ακούει να μουρμουρίζει στο κρεβάτι.

Το σεμινάριο πρώτων βοηθειών πώς το βρήκες? Κι εγώ ήθελα να κάνω κάτι σχετικό, αλλά τώρα με τον κορονοϊό έχουν ακυρωθεί όλα και δεν έχω βρει ακόμα κάτι καλό online.

 

Να τα χαίρεσαι όλα τα μπουμπούκια σου!

Αυτό ακριβώς που λες σκεφτόμουν κι εγώ... τώρα έχω το μωρό κολλημένο όλη μέρα/νύχτα πάνω μου, αλλά αν είχα 2 τί θα έκανα? Κάποιο αναγκαστικά θα έπρεπε να το αφήνω παραπάνω να κλαίει και μάλλον δε θα κοιμόταν ποτέ κανείς μας! Εμάς να σου πω η πιπίλα μας βοηθούσε λίγο στην αρχή όταν κοιμόταν ακόμα στο λίκνο του γιατί του την έβαζα στο στόμα όταν άρχιζε να κλαίει, του σιγοτραγουδούσα τον κουνούσα λίγο και ξανακοιμόταν. Τώρα όμως που δε δέχεται να ξεκολλήσει από πάνω μου του δίνω στήθος κατευθείαν. Την πιπίλα του την έδωσα μόνο προχθές το βράδυ κάποια στιγμή γιατί κουνιόταν και χτυπιόταν τόσο πολύ στο κρεβάτι που δεν καθόταν ακριβώς μπροστά στο στήθος μου και βοήθησε λιγάκι εκείνη την ώρα γιατί μετά από λίγο σταμάτησε να γκρινιάζει την έφτυσε και τον πήρε ο ύπνος. Το υπόλοιπο βράδυ όμως το έβγαλε στο στήθος πάλι. Εσύ έχεις δοκιμάσει διαφορετικές πιπίλες και δε δέχονται καμία?

 

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αυτό που λες ότι περάσατε νωρίς, μπορεί να ήταν το άλμα των 8-9 εβδομάδων. Θα δείξει στο μέλλον όμως. Κάποια παιδιά δεν περνάνε καν κάποια άλματα (εννοώ με δύσκολα συμπτώματα) και κάποια τα περνάνε κάνα-δυο εβδομάδες νωρίτερα ή αργότερα.

Τί φατσούλα γλυκιά είναι αυτή!!! Βρε κορίτσια, τί όμορφα που είναι τα παιδάκια μας!:wub:

 

Μπράβο βρε κορίτσι που ξεκίνησες καινούργια επιχείρηση τέτοια εποχή με καραντίνα και μωρό... σου βγάζω το καπέλο! Καλή αρχή και σε ευχαριστούμε για την έκπτωση!

Συμπάσχω και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εγώ που ήμουν πάντα ζεν, πριν λίγο πήγα μέσα στο δωμάτιο και φώναζα μόνη μου.

 

Από ότι βλέπεις Ελένη μου παιδευόμαστε δυστυχώς, χειρότερα από πριν. Τί καλά που έχετε ηρεμήσει εσείς! Μου δίνεις και μένα ελπίδες. Η αδερφή μου πριν μου έλεγε ότι ο μικρός της ήταν έτσι δύσκολος από τον 4ο μήνα μέχρι τον 9ο και μου έκανε την καρδιά περιβόλι.:wacko: Ελπίζω ο δικός μας να περνάει φάση λόγω άλματος, αλλά νομίζω τον ενοχλούν πολύ και τα δοντάκια του. Την Παρασκευή που έχουμε ραντεβού στον παιδίατρο και θα τον εξετάσει κιόλας θα τον ρωτήσω αν μπορούμε να του δώσουμε κάτι να ανακουφιστεί λίγο.

 

Μπράβο Αρετή μου, κι εγώ από σήμερα θα αρχίσω να προσέχω τη διατροφή μου. Τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα αμέσως (ήταν λίγα βέβαια) αλλά είχα παχύνει λίγο από πιο πριν, οπότε θέλω να αδυνατίσω λιγάκι έτσι κι αλλιώς. Για το θηλασμό μην αγχώνεσαι και μη στεναχωριέσαι, κάνεις το καλύτερο που μπορείς για όσο μπορείς. Εξάλλου, όπως λες κι εσύ, για να μπορέσει μια μαμά να θηλάσει αποκλειστικά πρέπει να μη δουλεύει καθόλου και να είναι όοολη τη μέρα/νύχτα μαζί με το μωρό της. Για τις περισσότερες δυστυχώς αυτό δεν είναι εφικτό.

Όρεξη για αγαπούλες κι εγώ δεν έχω γενικά, αλλά αν αρχίσουμε μου έρχεται η όρεξη στην πορεία. Τί να το κάνω όμως? Αφού μετά από λίγα λεπτά ξυπνάει ο μικρός και κλαίει και πονάω για 2-3 μέρες μετά έτσι κι αλλιώς, οπότε δεν το ευχαριστιέμαι.

 

Έχεις δίκιο. Κι εγώ, παρόλο που δεν καταλαβαίνω πώς κάποιοι γονείς τα αφήνουν τα μωρά τους για μια-δυο εβδομάδες ή παραπάνω, νομίζω ότι ένα 2-3ήμερο μακριά από αυτές τις ευθύνες που και που είναι αναγκαίο για να νιώσουν κι αυτοί ξανά ζευγάρι. Κι εγώ θα ήθελα πολύ να το κανονίσουμε, αλλά θα πρέπει να περιμένει κάνα χρόνο ακόμα μάλλον.

 

Κορίτσια, τί πλάκα... κι εμείς θα πάμε Κρήτη το καλοκαίρι! Στις 24 Ιουλίου θα βαφτίσω το κοριτσάκι κάτι φίλων μας εκεί και λέμε να μείνουμε κάνα 5ήμερο να κάνουμε και τις διακοπές μας! Τώρα κοιτάω να κλείσω εισητήρια! Στις 18 Ιουλίου κλείσαμε εκκλησία να κάνουμε τη δική μας βάφτιση στη Θεσσαλονίκη, ακόμα όμως δεν έχουμε κανονίσει τίποτα άλλο (μπομπονιέρες, προσκλητήρια, στολισμό, τραπέζι κτλ.)... θα τα κάνουμε αργότερα αυτά, οπότε πείτε ιδέες!:) Πάντως εισητήρια για Ελλάδα αγοράσαμε ήδη!!!! Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να έρθουμε όπως σχεδιάζουμε, να δούνε και οι οικογένειές μας τον μικρό που τον περιμένουν πως και πως!

 

Τέλεια ιδέα ο Harry Potter! Και ο άντρας μου κι εγώ έχουμε τρέλα... να φανταστείς έχουμε ήδη πάει 4 φορές στο Wizarding World of Harry Potter στα Universal Studios και προσπαθούμε να οργανώσουμε πώς και πότε θα ξαναπάμε τώρα! Αν έχει η εκκλησία όμως πρόβλημα δε θα μπορέσουμε να το επιλέξουμε σαν θέμα.:sad: Σας το είπε παπάς αυτό?

Αχ κουράγιο Εύα μου..

Κ εμένα τώρα είναι 4.5 ακριβώς κ εδώ κ κάτι μέρες έχει ΤΡΕΛΗ γκρίνια!!

Θέλει συνέχεια αγκαλιά κ να ασχολούμαι μαζί του ΕΓΩ αποκλειστικά!!

Από εκεί που ήταν τόσο καλοβολος κ ήσυχος..αλλά είμαι βέβαιη πως οφείλετε στα δοντακια του γμτ γτ έχει τρελααα σάλια κ συνέχεια βαζει χέρια κ οοοτι βρει κ τα τρίβει η ψυχούλα μου..κάποια βράδυα έχει τόσο ανήσυχο ύπνο που δε κλείνω μάτι γτ τον έχω συνεχώς στο νου μου που στριφογυρναει κ μουρμουριζει..

Ευελπιστώ να περάσει γρήγορα για όλες μας αγαπούλες!!

13 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Έμας μας είχανε πει οι παπάδες να φοράει λευκά το παιδι και ο στολισμός να είναι διακριτικός..

Ο στολισμός ήταν απλά πάνω στη λαμπάδα δύο ζωάκια ξύλινα,ένα candy bar στο ίδιο θέμα και το μπαούλο που ήταν στο ίδιο θέμα κ είχα τα βαφτιστικά. Τα προσκλητήρια μόνη τα είχα φτιάξει. Μππονιερες επίσης στο θέμα κ τέλος! Απλά,λιτά,όμορφα!

 

Ε ναι κ εγώ αυτό εννοώ στολισμο ρε κορίτσια..

Ένα κομοδίνακι/κουτί με το θέμα,η λαμπάδα κ εξω στα σκαλάκια έλεγα ίσως 2-3 φαναράκια με ύφασμα ξέρετε..

Αυτά..

Μπομπονιέρες εμείς θα φτιάξουμε όπως στον γάμο μας..

10 ώρες πρίν, Marti είπε:

Καλημέρα στα ομορφα κορίτσια και στα τέλεια παιδιά μας:tongue:

Το νέο μας κατόρθωμα είναι ότι χθες και προχθές εκανε απο μια στροφή από μπρουμυτα ανάσκελα.  Πήρα μεγάλη χαρά για κάποιο λογοΤο αλμα προς το παρον το περνάμε ομαλα ειχε λίγες αφαγιες μέτρησα 3 24 ώρα ποσο τρώει κα και ο γιατρός μ πε οτι ειναι οκ να μην ανησυχώ! 

Η περίοδος εμένα ηταν οκ λίγο παραπάνω αιμα αλλλα όχι κάτι υπερβολικό για να με προβληματίσει. 

Βήχει και μενα ψεύτικα... 

Για το εμβόλιο και για την εισαγωγή τροφών δεν έχω μιλήσει ακομα γιατί δε μπηκε καν στον 4 αλλα ψυχανεμιζομαι ότι λόγω βάρους θα κάνουμε εισαγωγή λιγο πριν τον 6 μηνα. 

Βαφτιση λεω να κάνω Σεπτέμβριο μήπως και είναι πιο χαλαρά τα πράγματα γιατί εχω να καλέσω κόσμο. Δεν αντέχω αλλο αυτήν την απομόνωση και τη δουλειά από το σπίτι βαρέθηκα. 

Ερωτικά σταματήσα να ποναω, πήραμε κατι λιπαντικά και βοηθησαν αλλα απο κέφι δεν.. Εύχομαι να ξαναβρω τη φόρμα μ.. 

Κ εγώ αυτό το κέφι δεν..

Να δούμε..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Renez είπε:

Λατρεύω το θέμα σου!!

Αν είχα κ εγώ κοριτσάκι θα έκανα σίγουρα κάτι με την άμαξα/κολοκύθα:x

Με το καλό!!

Αχ κουράγιο Εύα μου..

Κ εμένα τώρα είναι 4.5 ακριβώς κ εδώ κ κάτι μέρες έχει ΤΡΕΛΗ γκρίνια!!

Θέλει συνέχεια αγκαλιά κ να ασχολούμαι μαζί του ΕΓΩ αποκλειστικά!!

Από εκεί που ήταν τόσο καλοβολος κ ήσυχος..αλλά είμαι βέβαιη πως οφείλετε στα δοντακια του γμτ γτ έχει τρελααα σάλια κ συνέχεια βαζει χέρια κ οοοτι βρει κ τα τρίβει η ψυχούλα μου..κάποια βράδυα έχει τόσο ανήσυχο ύπνο που δε κλείνω μάτι γτ τον έχω συνεχώς στο νου μου που στριφογυρναει κ μουρμουριζει..

Ευελπιστώ να περάσει γρήγορα για όλες μας αγαπούλες!!

Ε ναι κ εγώ αυτό εννοώ στολισμο ρε κορίτσια..

Ένα κομοδίνακι/κουτί με το θέμα,η λαμπάδα κ εξω στα σκαλάκια έλεγα ίσως 2-3 φαναράκια με ύφασμα ξέρετε..

Αυτά..

Μπομπονιέρες εμείς θα φτιάξουμε όπως στον γάμο μας..

Κ εγώ αυτό το κέφι δεν..

Να δούμε..

Τα ίδια τραβάμε με τον υπνο.. πολύ ανήσυχος υπνος! Συνέχεια κουνιέται και βάζει τα χέρια στο στόμα! Τα ενοχλούν τα ούλα τους μάλλον!!! Κι εμενα έχει γκρίνια από το απόγευμα και μετά! Του βάζεις κάτι στα ούλα; Σκέφτομαι μήπως πάρω αυτό της Frezyderm που λενε μπας και νιώσει καλύτερα.


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Από τα ούλα τους ειναι σίγουρα... Εμάς ειδικά πριν βγει το δόντι εκεί που καθόταν ήρεμη έκλαιγε σπαραχτικα κ μόλις έβαζα το χεράκι μου κ την έτριβα ηρεμούσε. 

Η γέλη σε εμάς έκανε δουλίτσα αλλά οχι κάτι τρομερό. Παροδικά όμως ανακούφιζε για λίγα λεπτά. 

Τι τραβάνε και αυτά τα κακομοίρα. Για να τους ξανά πέσουν σε λίγα χρόνια :roll: 

@marianna1986 Μα πόσο φάτσας :x

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Vivi8 είπε:

Τα ίδια τραβάμε με τον υπνο.. πολύ ανήσυχος υπνος! Συνέχεια κουνιέται και βάζει τα χέρια στο στόμα! Τα ενοχλούν τα ούλα τους μάλλον!!! Κι εμενα έχει γκρίνια από το απόγευμα και μετά! Του βάζεις κάτι στα ούλα; Σκέφτομαι μήπως πάρω αυτό της Frezyderm που λενε μπας και νιώσει καλύτερα.

Δεν έχω πάρει ακόμη κάτι αλλά κ εγώ το σκεφτόμουν...-_- 

Έστω να τη χρησιμοποιώ όταν βλέπω πως πονάει κ ενοχλείται πολύ..

Τι να τα κάνουμε μωρέ γαμωτο τους?!

Just now, elenioz είπε:

Από τα ούλα τους ειναι σίγουρα... Εμάς ειδικά πριν βγει το δόντι εκεί που καθόταν ήρεμη έκλαιγε σπαραχτικα κ μόλις έβαζα το χεράκι μου κ την έτριβα ηρεμούσε. 

Η γέλη σε εμάς έκανε δουλίτσα αλλά οχι κάτι τρομερό. Παροδικά όμως ανακούφιζε για λίγα λεπτά. 

Τι τραβάνε και αυτά τα κακομοίρα. Για να τους ξανά πέσουν σε λίγα χρόνια :roll: 

@marianna1986 Μα πόσο φάτσας :x

Γελάω με το "για να τους ξανά πέσουν":mrgreen:

Ρεεε κοριτσιαααα ,είδατε που έκαναν "μανουλες Οκτωβρίου 2021"?????:wub:

Τέτοια εποχή περισυ γνωριζόμασταν λ μεταξύ μας αλλά κ με τα πλασματακια στη κοιλίτσα μας...

Καλεεε τώρα το τσεκαρα, ΑΚΡΙΒΏΣ σαν σήμερα έφτιαξα την ομάδα μας...

Ωωωωω έχουμε γενέθλια κορίτσια μου!!

@marianna1986 @Jasmine@ @EugenJen @DemiMom @elenioz @Anastasia05 @Christinα @Nina13 @Aurora S @Vivi8

@Mariamaraki @Eva137 @Elinita @Marti @LadyP @OctoberMom @Hope89 @Hliolousti

Συγγνώμη αν έχω ξεχάσει κάποια..είμαστε κ πολλές οι άτιμες!!

απλά ήθελα να σας (ξανά)πω πόσο χαρούμενη είμαι που αυτό το τόσο όμορφο, αγχωτικό,συναισθηματικό,γλυκό, πρωτόγνωρο,μοναδικό ταξίδι της εγκυμοσύνης μου το έζησα μαζί σας..

ΜΠορεί κάποιες να ταιριάξαμε περισσότερο ,κάποιες όχι,να διαφωνήσαμε,να συμφωνήσαμε ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΗΜΑΣΤΑΝ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ χωρίς ταμπού, χωρίς να κατακρίνουμε,όλες πρόθυμες να βοηθήσουμε η μία την άλλη,να βγάλουμε τα ψυχολογικα μας κ πολλές φορές τα άπλυτα μας στη φόρα (που είμαι βέβαιη αν δεν ξέραμε ότι διαβάζουν κ άσχετοι την ομάδα μας θα λέγαμε πολλά περισσότερα :mrgreen:) κ αυτό είναι που μας έχει κρατήσει έναν χρόνο τώρα όλες μαζί..

κάποιες από την αρχή ξεκινήσαμε μαζί κάποιες λίγο μετά το αποτέλεσμα είναι πως γέννησαμε τα υπέροχα πλάσματα μας,τ έχουμε εδώ (να μας τυραννανε) κ ακόμη μοιραζόμαστε τα άγχη κ τις χαρές μας κ χαιρομαι πολύ για αυτό! 

Σας ευχαριστώ:x

 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Δεν έχω πάρει ακόμη κάτι αλλά κ εγώ το σκεφτόμουν...-_- 

Έστω να τη χρησιμοποιώ όταν βλέπω πως πονάει κ ενοχλείται πολύ..

Τι να τα κάνουμε μωρέ γαμωτο τους?!

Γελάω με το "για να τους ξανά πέσουν":mrgreen:

Ρεεε κοριτσιαααα ,είδατε που έκαναν "μανουλες Οκτωβρίου 2021"?????:wub:

Τέτοια εποχή περισυ γνωριζόμασταν λ μεταξύ μας αλλά κ με τα πλασματακια στη κοιλίτσα μας...

Καλεεε τώρα το τσεκαρα, ΑΚΡΙΒΏΣ σαν σήμερα έφτιαξα την ομάδα μας...

Ωωωωω έχουμε γενέθλια κορίτσια μου!!

@marianna1986 @Jasmine@ @EugenJen @DemiMom @elenioz @Anastasia05 @Christinα @Nina13 @Aurora S @Vivi8

@Mariamaraki @Eva137 @Elinita @Marti @LadyP @OctoberMom @Hope89 @Hliolousti

Συγγνώμη αν έχω ξεχάσει κάποια..είμαστε κ πολλές οι άτιμες!!

απλά ήθελα να σας (ξανά)πω πόσο χαρούμενη είμαι που αυτό το τόσο όμορφο, αγχωτικό,συναισθηματικό,γλυκό, πρωτόγνωρο,μοναδικό ταξίδι της εγκυμοσύνης μου το έζησα μαζί σας..

ΜΠορεί κάποιες να ταιριάξαμε περισσότερο ,κάποιες όχι,να διαφωνήσαμε,να συμφωνήσαμε ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΗΜΑΣΤΑΝ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ χωρίς ταμπού, χωρίς να κατακρίνουμε,όλες πρόθυμες να βοηθήσουμε η μία την άλλη,να βγάλουμε τα ψυχολογικα μας κ πολλές φορές τα άπλυτα μας στη φόρα (που είμαι βέβαιη αν δεν ξέραμε ότι διαβάζουν κ άσχετοι την ομάδα μας θα λέγαμε πολλά περισσότερα :mrgreen:) κ αυτό είναι που μας έχει κρατήσει έναν χρόνο τώρα όλες μαζί..

κάποιες από την αρχή ξεκινήσαμε μαζί κάποιες λίγο μετά το αποτέλεσμα είναι πως γέννησαμε τα υπέροχα πλάσματα μας,τ έχουμε εδώ (να μας τυραννανε) κ ακόμη μοιραζόμαστε τα άγχη κ τις χαρές μας κ χαιρομαι πολύ για αυτό! 

Σας ευχαριστώ:x

 

Αν και ήρθα αργα στην ομάδα, χαιρομαι και εγω παρα πολυ και μπράβο σου που την δημιούργησες! Είμαι σίγουρη ότι μας έχει βοηθήσει όλες παρα πολυ :) ειναι μια πρωτόγνωρη εμπειρία, είμαστε και κλεισμένες μέσα οποτε ειναι ένα μέσο επικοινωνίας!

Οποία περάσει από Καβαλα μέχρι τον Σεπτέμβρη που θα μαι εδω να στείλει να γνωριστούμε (αν ανοιξουν ποτέ οι μετακινήσεις, χαχα).

  • Μου αρέσει 4

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Δεν έχω πάρει ακόμη κάτι αλλά κ εγώ το σκεφτόμουν...-_- 

Έστω να τη χρησιμοποιώ όταν βλέπω πως πονάει κ ενοχλείται πολύ..

Τι να τα κάνουμε μωρέ γαμωτο τους?!

Γελάω με το "για να τους ξανά πέσουν":mrgreen:

Ρεεε κοριτσιαααα ,είδατε που έκαναν "μανουλες Οκτωβρίου 2021"?????:wub:

Τέτοια εποχή περισυ γνωριζόμασταν λ μεταξύ μας αλλά κ με τα πλασματακια στη κοιλίτσα μας...

Καλεεε τώρα το τσεκαρα, ΑΚΡΙΒΏΣ σαν σήμερα έφτιαξα την ομάδα μας...

Ωωωωω έχουμε γενέθλια κορίτσια μου!!

@marianna1986 @Jasmine@ @EugenJen @DemiMom @elenioz @Anastasia05 @Christinα @Nina13 @Aurora S @Vivi8

@Mariamaraki @Eva137 @Elinita @Marti @LadyP @OctoberMom @Hope89 @Hliolousti

Συγγνώμη αν έχω ξεχάσει κάποια..είμαστε κ πολλές οι άτιμες!!

απλά ήθελα να σας (ξανά)πω πόσο χαρούμενη είμαι που αυτό το τόσο όμορφο, αγχωτικό,συναισθηματικό,γλυκό, πρωτόγνωρο,μοναδικό ταξίδι της εγκυμοσύνης μου το έζησα μαζί σας..

ΜΠορεί κάποιες να ταιριάξαμε περισσότερο ,κάποιες όχι,να διαφωνήσαμε,να συμφωνήσαμε ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΗΜΑΣΤΑΝ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ χωρίς ταμπού, χωρίς να κατακρίνουμε,όλες πρόθυμες να βοηθήσουμε η μία την άλλη,να βγάλουμε τα ψυχολογικα μας κ πολλές φορές τα άπλυτα μας στη φόρα (που είμαι βέβαιη αν δεν ξέραμε ότι διαβάζουν κ άσχετοι την ομάδα μας θα λέγαμε πολλά περισσότερα :mrgreen:) κ αυτό είναι που μας έχει κρατήσει έναν χρόνο τώρα όλες μαζί..

κάποιες από την αρχή ξεκινήσαμε μαζί κάποιες λίγο μετά το αποτέλεσμα είναι πως γέννησαμε τα υπέροχα πλάσματα μας,τ έχουμε εδώ (να μας τυραννανε) κ ακόμη μοιραζόμαστε τα άγχη κ τις χαρές μας κ χαιρομαι πολύ για αυτό! 

Σας ευχαριστώ:x

 

Με συγκίνησες άτιμη!!! 

Ακριβώς τέτοια μέρα ήταν που είχα κάνει το τεστ και είχε βγει θετικό, τον Απρίλιο ψάχνοντας θυμάμαι κάτι σχετικό στο ίντερνετ σας είχα βρει να πολυλογάτε για διάφορα (θυμάμαι χαρακτηριστικά την @EugenJen να λέει για την ζάχαρη και τα αναψυκτικά χαχαα)0! Ενα χρόνο μετά ακόμη εδώ με τα αγγελούδια μας δίπλα! 

Σ'ευχαριστουμε κορίτσι μου γιατί ήσουν πάντα δίπλα σε όλες μας και που φυσικά συντόνιζες αυτήν την ομάδα και που εφτιαχνες το σούπερ ντούπερ πινακακι μας. 

Χαίρομαι αφάνταστα που σας γνώρισα όλες !!!! 

Και γιατί όχι του χρόνου να γιορτάσουμε άλλη μια χρονιά! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Δεν έχω πάρει ακόμη κάτι αλλά κ εγώ το σκεφτόμουν...-_- 

Έστω να τη χρησιμοποιώ όταν βλέπω πως πονάει κ ενοχλείται πολύ..

Τι να τα κάνουμε μωρέ γαμωτο τους?!

Γελάω με το "για να τους ξανά πέσουν":mrgreen:

Ρεεε κοριτσιαααα ,είδατε που έκαναν "μανουλες Οκτωβρίου 2021"?????:wub:

Τέτοια εποχή περισυ γνωριζόμασταν λ μεταξύ μας αλλά κ με τα πλασματακια στη κοιλίτσα μας...

Καλεεε τώρα το τσεκαρα, ΑΚΡΙΒΏΣ σαν σήμερα έφτιαξα την ομάδα μας...

Ωωωωω έχουμε γενέθλια κορίτσια μου!!

@marianna1986 @Jasmine@ @EugenJen @DemiMom @elenioz @Anastasia05 @Christinα @Nina13 @Aurora S @Vivi8

@Mariamaraki @Eva137 @Elinita @Marti @LadyP @OctoberMom @Hope89 @Hliolousti

Συγγνώμη αν έχω ξεχάσει κάποια..είμαστε κ πολλές οι άτιμες!!

απλά ήθελα να σας (ξανά)πω πόσο χαρούμενη είμαι που αυτό το τόσο όμορφο, αγχωτικό,συναισθηματικό,γλυκό, πρωτόγνωρο,μοναδικό ταξίδι της εγκυμοσύνης μου το έζησα μαζί σας..

ΜΠορεί κάποιες να ταιριάξαμε περισσότερο ,κάποιες όχι,να διαφωνήσαμε,να συμφωνήσαμε ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΗΜΑΣΤΑΝ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ χωρίς ταμπού, χωρίς να κατακρίνουμε,όλες πρόθυμες να βοηθήσουμε η μία την άλλη,να βγάλουμε τα ψυχολογικα μας κ πολλές φορές τα άπλυτα μας στη φόρα (που είμαι βέβαιη αν δεν ξέραμε ότι διαβάζουν κ άσχετοι την ομάδα μας θα λέγαμε πολλά περισσότερα :mrgreen:) κ αυτό είναι που μας έχει κρατήσει έναν χρόνο τώρα όλες μαζί..

κάποιες από την αρχή ξεκινήσαμε μαζί κάποιες λίγο μετά το αποτέλεσμα είναι πως γέννησαμε τα υπέροχα πλάσματα μας,τ έχουμε εδώ (να μας τυραννανε) κ ακόμη μοιραζόμαστε τα άγχη κ τις χαρές μας κ χαιρομαι πολύ για αυτό! 

Σας ευχαριστώ:x

 

Αρετή!

Έφτιαξες την ομάδα κ μαζευτηκαμε όλες εδώ με την ανάγκη να επικοινωνούμε μεταξύ μας! Κ έτσι φτιάξαμε την πιο καλή διαδικτυακή παρέα!

Κ προστέθηκαν κ τα νινακια μας σε αυτή!

Καλά να είμαστε όλοι μας κ να μοιραζόμαστε τις στιγμές μας!:wub:

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Renez είπε:

Δεν έχω πάρει ακόμη κάτι αλλά κ εγώ το σκεφτόμουν...-_- 

Έστω να τη χρησιμοποιώ όταν βλέπω πως πονάει κ ενοχλείται πολύ..

Τι να τα κάνουμε μωρέ γαμωτο τους?!

Γελάω με το "για να τους ξανά πέσουν":mrgreen:

Ρεεε κοριτσιαααα ,είδατε που έκαναν "μανουλες Οκτωβρίου 2021"?????:wub:

Τέτοια εποχή περισυ γνωριζόμασταν λ μεταξύ μας αλλά κ με τα πλασματακια στη κοιλίτσα μας...

Καλεεε τώρα το τσεκαρα, ΑΚΡΙΒΏΣ σαν σήμερα έφτιαξα την ομάδα μας...

Ωωωωω έχουμε γενέθλια κορίτσια μου!!

@marianna1986 @Jasmine@ @EugenJen @DemiMom @elenioz @Anastasia05 @Christinα @Nina13 @Aurora S @Vivi8

@Mariamaraki @Eva137 @Elinita @Marti @LadyP @OctoberMom @Hope89 @Hliolousti

Συγγνώμη αν έχω ξεχάσει κάποια..είμαστε κ πολλές οι άτιμες!!

απλά ήθελα να σας (ξανά)πω πόσο χαρούμενη είμαι που αυτό το τόσο όμορφο, αγχωτικό,συναισθηματικό,γλυκό, πρωτόγνωρο,μοναδικό ταξίδι της εγκυμοσύνης μου το έζησα μαζί σας..

ΜΠορεί κάποιες να ταιριάξαμε περισσότερο ,κάποιες όχι,να διαφωνήσαμε,να συμφωνήσαμε ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΗΜΑΣΤΑΝ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ χωρίς ταμπού, χωρίς να κατακρίνουμε,όλες πρόθυμες να βοηθήσουμε η μία την άλλη,να βγάλουμε τα ψυχολογικα μας κ πολλές φορές τα άπλυτα μας στη φόρα (που είμαι βέβαιη αν δεν ξέραμε ότι διαβάζουν κ άσχετοι την ομάδα μας θα λέγαμε πολλά περισσότερα :mrgreen:) κ αυτό είναι που μας έχει κρατήσει έναν χρόνο τώρα όλες μαζί..

κάποιες από την αρχή ξεκινήσαμε μαζί κάποιες λίγο μετά το αποτέλεσμα είναι πως γέννησαμε τα υπέροχα πλάσματα μας,τ έχουμε εδώ (να μας τυραννανε) κ ακόμη μοιραζόμαστε τα άγχη κ τις χαρές μας κ χαιρομαι πολύ για αυτό! 

Σας ευχαριστώ:x

 

Πραγματικά εύχομαι να σας είχα βρει νωρίτερα και όχι κάτι μέρες πριν γεννήσω! Θα είχα παρέα σε όλο αυτό! Κι εγώ ευχαριστώ για το ‘μοίρασμα’ !!


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...