Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

10 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Έχω χαθεί και δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας. Γενικά μέσα στη μέρα τρέχω συνέχεια ανάμεσα σε μωρό, παιδί, ινσουλινες, μετρήσεις, εξετάσεις κτλ κι όποτε βρω λίγο χρόνο διαβάζω για τον διαβήτη! Σιγά σιγά το παίρνω απόφαση και προσπαθώ να πορευτούμε παρέα μαζί του όσο καλύτερα γίνεται. Δεν είναι εύκολο. Δεν θα πω ψέματα. Αλλά έχω ελπίδα πως όλα θα πάνε καλά και θα προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα. Σας φιλώ όλες κι εύχομαι ότι καλύτερο για εσάς και τα παιδάκια σας! Μακάρι να φύγει ο κορονοϊος να στρώσουν τα πράγματα και να βρεθούμε κι από κοντά όσες μένουμε στην ίδια πόλη!

Καλή δύναμη κοριτσι μου! Προγραμματισμός κι όλα γίνονται! Καλά κάνεις κι ενημερώνεσαι,όσα περισσότερα ξέρεις τόσο πιο καλά! Θα σου πρότεινα να έχεις κ ένα ημερολόγιο να σημειώνεις συμπτώματα ημέρας,ραντεβού με γιατρούς, εξετάσεις κλπ, μπορεί να βοηθήσει.

Το χρόνιο νόσημα όσο πιο γρήγορα το αποδεχτείς τόσο πιο καλά θα είναι. Κ με τά δύο παιδιά είναι το τελευταίο που θες να κάνεις και εξαιτίας τους,το πρώτο που πρέπει να κάνεις! Έχω κι εγώ αυτοάνοσο κ μπορώ να καταλάβω τις δυσκολίες που έχουν προκύψει.

Όποτε μπορείς να μπαίνεις να μας γράφεις να μαθαίνουμε νέα σου!:wub:

8 ώρες πρίν, OctoberMom είπε:

@Renez 

Κάνε με αδδ, είμαι πλοκ! Σου στειλα pm :P

Το ίδιο ακριβώς είχα στείλει κι εγώ στη Ρενέ:lol:

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

3 ώρες πρίν, Aurora S είπε:

@Renez δε χρησιμοποιώ facebook δυστυχώς... Μήπως να φτιάξω;

Ναιιιιι!! Κ εγώ πριν ένα μήνα το έκανα απλά για να μπαίνω σε μαμαδοομαδες:mrgreen:

Δεν έχω καν φωτό σκέψου..

Αν κάνεις πάντως σε περιμένουμε:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου! @Renez σου έστειλα pm!!! Εμείς σήμερα δράμα κάθε μία ώρα φαγητό όλο το βράδυ. Ανά μία ώρα! Ρολόι η ρουφιάνα!!! Εμείς τρώμε τα πάντα με μια έμφαση το μασητικό της mam που μπαίνει ψυγείο το κίτρινο που είναι μαζί με κλιπ για να μην το χάνει! Χθες ξεκίνησε να κάνει και μπουρμπουληθρες στη βόλτα έτσι στο ξεκαρφωτο εντάξει πέσαμε κάτω από τα γέλια με τον άντρα! Είχε γίνει όλη κόκκινη η μούρη της από την προσπάθεια και φούσκωσαν και άλλο τα μάγουλα :grin:

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, LadyP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! @Renez σου έστειλα pm!!! Εμείς σήμερα δράμα κάθε μία ώρα φαγητό όλο το βράδυ. Ανά μία ώρα! Ρολόι η ρουφιάνα!!! Εμείς τρώμε τα πάντα με μια έμφαση το μασητικό της mam που μπαίνει ψυγείο το κίτρινο που είναι μαζί με κλιπ για να μην το χάνει! Χθες ξεκίνησε να κάνει και μπουρμπουληθρες στη βόλτα έτσι στο ξεκαρφωτο εντάξει πέσαμε κάτω από τα γέλια με τον άντρα! Είχε γίνει όλη κόκκινη η μούρη της από την προσπάθεια και φούσκωσαν και άλλο τα μάγουλα :grin:

Το πέρασα κι εγώ το κάθε ώρα, τζίζας...... Φτιάχνει, μην τρελλαίνεσαι! Υπομονήηηη

  • Μου αρέσει 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

@Nina13 Νίνα μου πως είστε? Πώς είναι η μικρή? 

Καλησπερα κορίτσι μου.. Είμαστε καλά ευτυχώς.. Όλα καλά.. Περάσαμε δυσκολα, νοσηλεία και παει λέγοντας... Τελικά όλα για τον άνθρωπο.... 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου και καλή αρχή στο ξεκίνημα σας με την κουκλα σας παρεα!!! Ευχομαι καλές δουλειές!!!!! 

Εσείς πως ειστε?

Καλησπερα και σε όλα τα κορίτσια, ελπίζω να ΣτΕ καλά, φμπ δεν έχω ουτε θα φτιάξω κοριτσια @Renez... 

Ευχαριστώ για την προσκληση! 

Κορίτσια τελικά ο υπνο σάκος της γκρο... Φανταστικός... Πήρα και για την μπεμπα.. Πείτε νέα και οι υπόλοιπες... Τι θα κάνετε με τα βαλεντινακια σας αυριο???? 

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου.. Είμαστε καλά ευτυχώς.. Όλα καλά.. Περάσαμε δυσκολα, νοσηλεία και παει λέγοντας... Τελικά όλα για τον άνθρωπο.... 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου και καλή αρχή στο ξεκίνημα σας με την κουκλα σας παρεα!!! Ευχομαι καλές δουλειές!!!!! 

Εσείς πως ειστε?

Καλησπερα και σε όλα τα κορίτσια, ελπίζω να ΣτΕ καλά, φμπ δεν έχω ουτε θα φτιάξω κοριτσια @Renez... 

Ευχαριστώ για την προσκληση! 

Κορίτσια τελικά ο υπνο σάκος της γκρο... Φανταστικός... Πήρα και για την μπεμπα.. Πείτε νέα και οι υπόλοιπες... Τι θα κάνετε με τα βαλεντινακια σας αυριο???? 

Αχ κορίτσι μουυ! Είστε καλά δηλαδή τώρα; 

Πάει πέρασε κ αυτό! 

Εμείς τίποτα το ιδιαίτερο. Δεν πολύ πιστεύουμε/γιορτάζουμε αυτήν την γιορτή. Αν κ πέρσι μου είχε κάνει την πρόταση γάμου :x

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elenioz είπε:

Αχ κορίτσι μουυ! Είστε καλά δηλαδή τώρα; 

Πάει πέρασε κ αυτό! 

Εμείς τίποτα το ιδιαίτερο. Δεν πολύ πιστεύουμε/γιορτάζουμε αυτήν την γιορτή. Αν κ πέρσι μου είχε κάνει την πρόταση γάμου :x

Αστα αστα... Περάσαμε ταλαιπωρία και δυσκολες στιγμές.. Θέλω να πιστευω οτι το χουμε αφήσει πισω μας..... 

Κι εγώ δεν πιστευω αυτή τη γιορτή και την θεωρώ καθαρά εμπορική, αλλά τουλάχιστον θα δουλεψουν κάποιες επιχειρήσεις και το κλίμα θα ναι κάπως πιο παθιαρικο στον αέρα χαχαχαχα

Να ΣτΕ παντα χαρουμενοι ευχομαι

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, LadyP said:

Καλημέρα κορίτσια μου! @Renez σου έστειλα pm!!! Εμείς σήμερα δράμα κάθε μία ώρα φαγητό όλο το βράδυ. Ανά μία ώρα! Ρολόι η ρουφιάνα!!! Εμείς τρώμε τα πάντα με μια έμφαση το μασητικό της mam που μπαίνει ψυγείο το κίτρινο που είναι μαζί με κλιπ για να μην το χάνει! Χθες ξεκίνησε να κάνει και μπουρμπουληθρες στη βόλτα έτσι στο ξεκαρφωτο εντάξει πέσαμε κάτω από τα γέλια με τον άντρα! Είχε γίνει όλη κόκκινη η μούρη της από την προσπάθεια και φούσκωσαν και άλλο τα μάγουλα :grin:

Κι εσύ ζορίζεσαι κορίτσι, ε? Δεν είμαι μόνο εγώ τελικά. Και μένα με ξυπνάει το βράδυ αρκετές φορές συνήθως, αλλά επειδή πλέον τον έχω αγκαλιά του δίνω στήθος ή πιπίλα, χαϊδεύω λίγο κοιλίτσα ή πλατούλα, του σιγοτραγουδάω και ξανακοιμόμαστε. Δεν κάνω και τον καλύτερο ύπνο, αλλά τουλάχιστον είναι καλύτερα από το να ξυπνούσα τελείως και να σηκωνόμουν να τον κάνω βόλτες μέσα στο σπίτι. Εσείς κοιμάστε μαζί? Καλά οι μπουρμπουλήθρες και τα κόλπα τους γενικά δε παίζονται... και θα αρχίσουν να μας κάνουν όλο και περισσότερα! Εμάς τελευταία έχει γίνει πολύ φλύαρος.. ώρες ώρες μιλάει μόνος του κάτι ακαταλαβίστικα και πατάει και κάτι δυνατές φωνές που κανείς δε ξέρει τί θέλει να πει! Ε, γελάμε μόνοι μας!:P

 

5 hours ago, Nina13 said:

Καλησπερα κορίτσι μου.. Είμαστε καλά ευτυχώς.. Όλα καλά.. Περάσαμε δυσκολα, νοσηλεία και παει λέγοντας... Τελικά όλα για τον άνθρωπο.... 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου και καλή αρχή στο ξεκίνημα σας με την κουκλα σας παρεα!!! Ευχομαι καλές δουλειές!!!!! 

Εσείς πως ειστε?

Καλησπερα και σε όλα τα κορίτσια, ελπίζω να ΣτΕ καλά, φμπ δεν έχω ουτε θα φτιάξω κοριτσια @Renez... 

Ευχαριστώ για την προσκληση! 

Κορίτσια τελικά ο υπνο σάκος της γκρο... Φανταστικός... Πήρα και για την μπεμπα.. Πείτε νέα και οι υπόλοιπες... Τι θα κάνετε με τα βαλεντινακια σας αυριο???? 

Ωχ, δεν το ήξερα ότι νοσηλευτήκατε κιόλας! Τί τραβάς κι εσύ βρε κοπέλα μου... Ελπίζω η μπουμπού σας να είναι καλά τώρα και άλλο κακό να μη σας βρει!

Για Αγίου Βαλεντίνου εμείς γενικά ποτέ δεν κάνουμε τίποτα, οπότε δεν περιμένω να αλλάξει κάτι και φέτος (ειδικά τώρα με τον εγκλεισμό, την παγωνιά και το μωρό). Δε με πειράζει όμως. Το βράδυ στο σπιτάκι μας, μπροστά στο τζάκι, με τον μπέμπη και ένα ποτηράκι κρασί και θα είμαι χαρούμενη!:)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2021 at 1:47 ΠΜ, Eva137 είπε:

8,900?:shock: Πω πω μια μπουμπού θρεφταράκι!:P

Αχ, κι εμείς έτσι... από εκεί που είχαμε ένα ήσυχο βολικό μωρό τώρα έχουμε ένα μωρό που κλαίει συνέχεια μέσα στη μέρα, δεν κάθεται πουθενά και τα βράδια δεν το συζητάω καν, κοιμάται μόνο κολλημένος στο στήθος μου να πιπιλάει κι αυτό ξυπνάει κάθε λίγα λεπτά και ή κλαίει ή μουρμουρίζει ή ψάχνει θηλή... γενικώς μαύρο "ύπνο" κάνουμε. Πρέπει να έχει και κάποιο άγχος αποχωρισμού από τώρα, γιατί τις τελευταίες δυο μέρες όταν φεύγω από το δωμάτιο κλαίει και ο άντρας μου μόνος του δε μπορεί να τον ηρεμήσει. Χθες το βράδυ κοιμήθηκε στον ξενώνα κιόλας γιατί δεν άντεχε να τον ακούει να μουρμουρίζει στο κρεβάτι.

Το σεμινάριο πρώτων βοηθειών πώς το βρήκες? Κι εγώ ήθελα να κάνω κάτι σχετικό, αλλά τώρα με τον κορονοϊό έχουν ακυρωθεί όλα και δεν έχω βρει ακόμα κάτι καλό online.

 

Να τα χαίρεσαι όλα τα μπουμπούκια σου!

Αυτό ακριβώς που λες σκεφτόμουν κι εγώ... τώρα έχω το μωρό κολλημένο όλη μέρα/νύχτα πάνω μου, αλλά αν είχα 2 τί θα έκανα? Κάποιο αναγκαστικά θα έπρεπε να το αφήνω παραπάνω να κλαίει και μάλλον δε θα κοιμόταν ποτέ κανείς μας! Εμάς να σου πω η πιπίλα μας βοηθούσε λίγο στην αρχή όταν κοιμόταν ακόμα στο λίκνο του γιατί του την έβαζα στο στόμα όταν άρχιζε να κλαίει, του σιγοτραγουδούσα τον κουνούσα λίγο και ξανακοιμόταν. Τώρα όμως που δε δέχεται να ξεκολλήσει από πάνω μου του δίνω στήθος κατευθείαν. Την πιπίλα του την έδωσα μόνο προχθές το βράδυ κάποια στιγμή γιατί κουνιόταν και χτυπιόταν τόσο πολύ στο κρεβάτι που δεν καθόταν ακριβώς μπροστά στο στήθος μου και βοήθησε λιγάκι εκείνη την ώρα γιατί μετά από λίγο σταμάτησε να γκρινιάζει την έφτυσε και τον πήρε ο ύπνος. Το υπόλοιπο βράδυ όμως το έβγαλε στο στήθος πάλι. Εσύ έχεις δοκιμάσει διαφορετικές πιπίλες και δε δέχονται καμία?

 

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αυτό που λες ότι περάσατε νωρίς, μπορεί να ήταν το άλμα των 8-9 εβδομάδων. Θα δείξει στο μέλλον όμως. Κάποια παιδιά δεν περνάνε καν κάποια άλματα (εννοώ με δύσκολα συμπτώματα) και κάποια τα περνάνε κάνα-δυο εβδομάδες νωρίτερα ή αργότερα.

Τί φατσούλα γλυκιά είναι αυτή!!! Βρε κορίτσια, τί όμορφα που είναι τα παιδάκια μας!:wub:

 

Μπράβο βρε κορίτσι που ξεκίνησες καινούργια επιχείρηση τέτοια εποχή με καραντίνα και μωρό... σου βγάζω το καπέλο! Καλή αρχή και σε ευχαριστούμε για την έκπτωση!

Συμπάσχω και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εγώ που ήμουν πάντα ζεν, πριν λίγο πήγα μέσα στο δωμάτιο και φώναζα μόνη μου.

 

Από ότι βλέπεις Ελένη μου παιδευόμαστε δυστυχώς, χειρότερα από πριν. Τί καλά που έχετε ηρεμήσει εσείς! Μου δίνεις και μένα ελπίδες. Η αδερφή μου πριν μου έλεγε ότι ο μικρός της ήταν έτσι δύσκολος από τον 4ο μήνα μέχρι τον 9ο και μου έκανε την καρδιά περιβόλι.:wacko: Ελπίζω ο δικός μας να περνάει φάση λόγω άλματος, αλλά νομίζω τον ενοχλούν πολύ και τα δοντάκια του. Την Παρασκευή που έχουμε ραντεβού στον παιδίατρο και θα τον εξετάσει κιόλας θα τον ρωτήσω αν μπορούμε να του δώσουμε κάτι να ανακουφιστεί λίγο.

 

Μπράβο Αρετή μου, κι εγώ από σήμερα θα αρχίσω να προσέχω τη διατροφή μου. Τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα αμέσως (ήταν λίγα βέβαια) αλλά είχα παχύνει λίγο από πιο πριν, οπότε θέλω να αδυνατίσω λιγάκι έτσι κι αλλιώς. Για το θηλασμό μην αγχώνεσαι και μη στεναχωριέσαι, κάνεις το καλύτερο που μπορείς για όσο μπορείς. Εξάλλου, όπως λες κι εσύ, για να μπορέσει μια μαμά να θηλάσει αποκλειστικά πρέπει να μη δουλεύει καθόλου και να είναι όοολη τη μέρα/νύχτα μαζί με το μωρό της. Για τις περισσότερες δυστυχώς αυτό δεν είναι εφικτό.

Όρεξη για αγαπούλες κι εγώ δεν έχω γενικά, αλλά αν αρχίσουμε μου έρχεται η όρεξη στην πορεία. Τί να το κάνω όμως? Αφού μετά από λίγα λεπτά ξυπνάει ο μικρός και κλαίει και πονάω για 2-3 μέρες μετά έτσι κι αλλιώς, οπότε δεν το ευχαριστιέμαι.

 

Έχεις δίκιο. Κι εγώ, παρόλο που δεν καταλαβαίνω πώς κάποιοι γονείς τα αφήνουν τα μωρά τους για μια-δυο εβδομάδες ή παραπάνω, νομίζω ότι ένα 2-3ήμερο μακριά από αυτές τις ευθύνες που και που είναι αναγκαίο για να νιώσουν κι αυτοί ξανά ζευγάρι. Κι εγώ θα ήθελα πολύ να το κανονίσουμε, αλλά θα πρέπει να περιμένει κάνα χρόνο ακόμα μάλλον.

 

Κορίτσια, τί πλάκα... κι εμείς θα πάμε Κρήτη το καλοκαίρι! Στις 24 Ιουλίου θα βαφτίσω το κοριτσάκι κάτι φίλων μας εκεί και λέμε να μείνουμε κάνα 5ήμερο να κάνουμε και τις διακοπές μας! Τώρα κοιτάω να κλείσω εισητήρια! Στις 18 Ιουλίου κλείσαμε εκκλησία να κάνουμε τη δική μας βάφτιση στη Θεσσαλονίκη, ακόμα όμως δεν έχουμε κανονίσει τίποτα άλλο (μπομπονιέρες, προσκλητήρια, στολισμό, τραπέζι κτλ.)... θα τα κάνουμε αργότερα αυτά, οπότε πείτε ιδέες!:) Πάντως εισητήρια για Ελλάδα αγοράσαμε ήδη!!!! Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να έρθουμε όπως σχεδιάζουμε, να δούνε και οι οικογένειές μας τον μικρό που τον περιμένουν πως και πως!

 

Τέλεια ιδέα ο Harry Potter! Και ο άντρας μου κι εγώ έχουμε τρέλα... να φανταστείς έχουμε ήδη πάει 4 φορές στο Wizarding World of Harry Potter στα Universal Studios και προσπαθούμε να οργανώσουμε πώς και πότε θα ξαναπάμε τώρα! Αν έχει η εκκλησία όμως πρόβλημα δε θα μπορέσουμε να το επιλέξουμε σαν θέμα.:sad: Σας το είπε παπάς αυτό?

Απαντώ με λίγη καθυστέρηση, καταλαβαίνετε ελπίζω.. πιπίλες έχω δοκιμάσει πολλές κ έχει τύχει να την πάρουν 1-2 φορές μέσα στην ημέρα, αλλά πιο πολύ τη μασουλανε για τα δόντια τους.. το βράδυ δεν την παίρνουν με τίποτα, τσατιζονται κιόλας κ ξυπνάνε τελείως!! Άστα.. επειδή είμαι παθούσα κ με τον γιο μου, που με είχε για πιπίλα για πολυυυυ καιρό, ήμουν αποφασισμενη ότι αυτή τη φορά θα δώσω πιπίλα!! Αμ δε..λογάριαζαν χωρίς τον ξενοδόχο!!

On 10/2/2021 at 4:00 ΜΜ, Renez είπε:

Δεν έχω πάρει ακόμη κάτι αλλά κ εγώ το σκεφτόμουν...-_- 

Έστω να τη χρησιμοποιώ όταν βλέπω πως πονάει κ ενοχλείται πολύ..

Τι να τα κάνουμε μωρέ γαμωτο τους?!

Γελάω με το "για να τους ξανά πέσουν":mrgreen:

Ρεεε κοριτσιαααα ,είδατε που έκαναν "μανουλες Οκτωβρίου 2021"?????:wub:

Τέτοια εποχή περισυ γνωριζόμασταν λ μεταξύ μας αλλά κ με τα πλασματακια στη κοιλίτσα μας...

Καλεεε τώρα το τσεκαρα, ΑΚΡΙΒΏΣ σαν σήμερα έφτιαξα την ομάδα μας...

Ωωωωω έχουμε γενέθλια κορίτσια μου!!

@marianna1986 @Jasmine@ @EugenJen @DemiMom @elenioz @Anastasia05 @Christinα @Nina13 @Aurora S @Vivi8

@Mariamaraki @Eva137 @Elinita @Marti @LadyP @OctoberMom @Hope89 @Hliolousti

Συγγνώμη αν έχω ξεχάσει κάποια..είμαστε κ πολλές οι άτιμες!!

απλά ήθελα να σας (ξανά)πω πόσο χαρούμενη είμαι που αυτό το τόσο όμορφο, αγχωτικό,συναισθηματικό,γλυκό, πρωτόγνωρο,μοναδικό ταξίδι της εγκυμοσύνης μου το έζησα μαζί σας..

ΜΠορεί κάποιες να ταιριάξαμε περισσότερο ,κάποιες όχι,να διαφωνήσαμε,να συμφωνήσαμε ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΗΜΑΣΤΑΝ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ χωρίς ταμπού, χωρίς να κατακρίνουμε,όλες πρόθυμες να βοηθήσουμε η μία την άλλη,να βγάλουμε τα ψυχολογικα μας κ πολλές φορές τα άπλυτα μας στη φόρα (που είμαι βέβαιη αν δεν ξέραμε ότι διαβάζουν κ άσχετοι την ομάδα μας θα λέγαμε πολλά περισσότερα :mrgreen:) κ αυτό είναι που μας έχει κρατήσει έναν χρόνο τώρα όλες μαζί..

κάποιες από την αρχή ξεκινήσαμε μαζί κάποιες λίγο μετά το αποτέλεσμα είναι πως γέννησαμε τα υπέροχα πλάσματα μας,τ έχουμε εδώ (να μας τυραννανε) κ ακόμη μοιραζόμαστε τα άγχη κ τις χαρές μας κ χαιρομαι πολύ για αυτό! 

Σας ευχαριστώ:x

 

Αχχχχ μωρέ γλυκιά μας Ρενεζ, τι ωραία που τα λες.. με συγκινήσεις είχες δεν είχες!! 14 Φεβρουαρίου είχα κάνει την 1η χοριακη μετά τηβ εξωσωματική κ έμαθα πως ήμουν έγκυος!! Κ έχει περάσει κιόλας ένας χρόνος! Στην πορεία σας βρήκα κ μπορεί να μην συμμετέχω τόσο ενεργά πια γτ η καθημερινότητα είναι αυτή που είναι, αλλά δεν παύω να σας διαβάζω όταν μπορώ, να χαίρομαι με τις χαρές σας κ να λυπάμαι με τις λύπες σας! Κ φυσικά αν δεν είχαμε την θεματοθετρια κ συντονίστρια τίποτα δεν θα ήταν το ίδιο!!

On 11/2/2021 at 6:16 ΜΜ, Renez είπε:

@LadyP @OctoberMom @Annou@Nina13

Σας περιμένουμε!!

 @Hope89@P.L.L. ξέρω ότι δεν έχετε φμπ..όμως εννοείται ολες θα μπαίνουμε κ εδώ να μιλάμε κ να σας βλέπουμε οπότε μπορείτε:x

Καλά θυμάσαι.. δεν έχω fb.. ελπίζω να γράφετε τα νέα σας κ εδώ!

On 11/2/2021 at 10:58 ΜΜ, P.L.L. είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Έχω χαθεί και δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας. Γενικά μέσα στη μέρα τρέχω συνέχεια ανάμεσα σε μωρό, παιδί, ινσουλινες, μετρήσεις, εξετάσεις κτλ κι όποτε βρω λίγο χρόνο διαβάζω για τον διαβήτη! Σιγά σιγά το παίρνω απόφαση και προσπαθώ να πορευτούμε παρέα μαζί του όσο καλύτερα γίνεται. Δεν είναι εύκολο. Δεν θα πω ψέματα. Αλλά έχω ελπίδα πως όλα θα πάνε καλά και θα προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα. Σας φιλώ όλες κι εύχομαι ότι καλύτερο για εσάς και τα παιδάκια σας! Μακάρι να φύγει ο κορονοϊος να στρώσουν τα πράγματα και να βρεθούμε κι από κοντά όσες μένουμε στην ίδια πόλη!

Αχ βρε κορίτσι μου.. κ σε σκεφτόμουν κ αναρρωτιομουν γτ δεν γράφεις πια.. στην. αρχή νόμιζα ότι μιλάς για δικό σου διαβήτη κ μετά κατάλαβα... φαντάζομαι πόσο ζορισμενη είσαι.  Κουράγιο κ δύναμη κοπέλα μου.. όλα θα πάνε καλά! Κάθε μέρα θα προσαρμόζετε κ περισσότερο στη νέα κατάσταση!!

5 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου.. Είμαστε καλά ευτυχώς.. Όλα καλά.. Περάσαμε δυσκολα, νοσηλεία και παει λέγοντας... Τελικά όλα για τον άνθρωπο.... 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου και καλή αρχή στο ξεκίνημα σας με την κουκλα σας παρεα!!! Ευχομαι καλές δουλειές!!!!! 

Εσείς πως ειστε?

Καλησπερα και σε όλα τα κορίτσια, ελπίζω να ΣτΕ καλά, φμπ δεν έχω ουτε θα φτιάξω κοριτσια @Renez... 

Ευχαριστώ για την προσκληση! 

Κορίτσια τελικά ο υπνο σάκος της γκρο... Φανταστικός... Πήρα και για την μπεμπα.. Πείτε νέα και οι υπόλοιπες... Τι θα κάνετε με τα βαλεντινακια σας αυριο???? 

Πώς στενοχωριέμαι όταν διαβάζω ότι ταλαιπωρούνται μικρά αγγελουδακια... Κ μαζί τους κ οι γονείς φυσικά.. εύχομαι να το έχετε αφήσει πίσω σας μια κ καλή κ από εδώ κ πέρα μόνο χαρές!!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Κι εσύ ζορίζεσαι κορίτσι, ε? Δεν είμαι μόνο εγώ τελικά. Και μένα με ξυπνάει το βράδυ αρκετές φορές συνήθως, αλλά επειδή πλέον τον έχω αγκαλιά του δίνω στήθος ή πιπίλα, χαϊδεύω λίγο κοιλίτσα ή πλατούλα, του σιγοτραγουδάω και ξανακοιμόμαστε. Δεν κάνω και τον καλύτερο ύπνο, αλλά τουλάχιστον είναι καλύτερα από το να ξυπνούσα τελείως και να σηκωνόμουν να τον κάνω βόλτες μέσα στο σπίτι. Εσείς κοιμάστε μαζί? Καλά οι μπουρμπουλήθρες και τα κόλπα τους γενικά δε παίζονται... και θα αρχίσουν να μας κάνουν όλο και περισσότερα! Εμάς τελευταία έχει γίνει πολύ φλύαρος.. ώρες ώρες μιλάει μόνος του κάτι ακαταλαβίστικα και πατάει και κάτι δυνατές φωνές που κανείς δε ξέρει τί θέλει να πει! Ε, γελάμε μόνοι μας!:P

 

Ωχ, δεν το ήξερα ότι νοσηλευτήκατε κιόλας! Τί τραβάς κι εσύ βρε κοπέλα μου... Ελπίζω η μπουμπού σας να είναι καλά τώρα και άλλο κακό να μη σας βρει!

Για Αγίου Βαλεντίνου εμείς γενικά ποτέ δεν κάνουμε τίποτα, οπότε δεν περιμένω να αλλάξει κάτι και φέτος (ειδικά τώρα με τον εγκλεισμό, την παγωνιά και το μωρό). Δε με πειράζει όμως. Το βράδυ στο σπιτάκι μας, μπροστά στο τζάκι, με τον μπέμπη και ένα ποτηράκι κρασί και θα είμαι χαρούμενη!:)

Εμείς κοιμόμαστε μαζί στο κρεβάτι και στα καλά της μπορεί να καθήσει και λίγο στο λίκνο . Ξυπνάει μόνο για να φάει και ύπνο πάλι αλλά εμένα με έχει πιάσει το κεφάλι μου με το κάθε ώρα ξυπνά. Σήμερα πήγαμε στο 2 Ώρο 

11 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Αστα αστα... Περάσαμε ταλαιπωρία και δυσκολες στιγμές.. Θέλω να πιστευω οτι το χουμε αφήσει πισω μας..... 

Κι εγώ δεν πιστευω αυτή τη γιορτή και την θεωρώ καθαρά εμπορική, αλλά τουλάχιστον θα δουλεψουν κάποιες επιχειρήσεις και το κλίμα θα ναι κάπως πιο παθιαρικο στον αέρα χαχαχαχα

Να ΣτΕ παντα χαρουμενοι ευχομαι

Βρήκατε φαρμακευτική αγωγή που να κάνει στη μικρούλα? Αρχισε να βάζει γραμμάριακια? Άντε μακάρι εύχομαι να μην ξαναπερασετε καμία στεναχώρια!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Αστα αστα... Περάσαμε ταλαιπωρία και δυσκολες στιγμές.. Θέλω να πιστευω οτι το χουμε αφήσει πισω μας..... 

Κι εγώ δεν πιστευω αυτή τη γιορτή και την θεωρώ καθαρά εμπορική, αλλά τουλάχιστον θα δουλεψουν κάποιες επιχειρήσεις και το κλίμα θα ναι κάπως πιο παθιαρικο στον αέρα χαχαχαχα

Να ΣτΕ παντα χαρουμενοι ευχομαι

Μακάρι κορίτσι μου να είναι μια κακή ανάμνηση μονο!

Εμεις δεν θα κάνουμε κάτι ξεχωριστό σήμερα! Δουλεύω κ πολύ αυτές τις μέρες γιατι έχουν γεμίσει τα κρεβάτια στη ΜΕΘ..

Στο σπίτι ο μικρός μου έχει ηρεμήσει αυτές τις μέρες ο μεγάλος από την άλλη όχι! Στεναχωριέμαι που δεν πάει σχολείο ή δεν έχει ένα κάποιο πρόγραμμα ας πούμε ζωγραφική μετά παιχνίδι με αυτοκίνητα μετά διάβασμα παραμύθια κλπ. Όποτε είμαι σπίτι προσπαθώ να τα κάνω όλα..κ τα μωρά κ μαγείρεμα κ δουλειές σπιτιού.. πολύ δύσκολα. 

Κ οι βάρδιες δεν βοηθάνε.. κούραση κ αϋπνία

Εσείς τα νέα σας? Πως είναι η καθημερινότητα??

 

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...