Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , dec-e είπε:

      Είναι άγχος κ αγωνία και ορμόνες! Θα τα πας καλύτερα από ότι νομίζεις. Εγώ γύρω στις 35-36 είχα έντονες συσπάσεις με πόνο κ τελικά υποχωρησαν κ γεννησα 39μισο. Το ξέρω είναι πολύ αγχωτικό, προσπάθησε να βάζεις χαλαρωτική μουσική, εμένα με βοηθούσε. Όλα θα πάνε καλά! Οι ορμόνες προκαλούν έντονα όνειρα 

      οχι δεν εχω όνειρα , προσμονή εχω σαν παιδάκι.  δεν είναι απαραίτητα άγχος  η αίσθηση!  άλλο στις 35 και άλλο στις 28 ! αν φτάσω 35 θα κάνω open party κορίτσια …χαχαχ θα εχω και άνευ !!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Κι εσύ ζορίζεσαι κορίτσι, ε? Δεν είμαι μόνο εγώ τελικά. Και μένα με ξυπνάει το βράδυ αρκετές φορές συνήθως, αλλά επειδή πλέον τον έχω αγκαλιά του δίνω στήθος ή πιπίλα, χαϊδεύω λίγο κοιλίτσα ή πλατούλα, του σιγοτραγουδάω και ξανακοιμόμαστε. Δεν κάνω και τον καλύτερο ύπνο, αλλά τουλάχιστον είναι καλύτερα από το να ξυπνούσα τελείως και να σηκωνόμουν να τον κάνω βόλτες μέσα στο σπίτι. Εσείς κοιμάστε μαζί? Καλά οι μπουρμπουλήθρες και τα κόλπα τους γενικά δε παίζονται... και θα αρχίσουν να μας κάνουν όλο και περισσότερα! Εμάς τελευταία έχει γίνει πολύ φλύαρος.. ώρες ώρες μιλάει μόνος του κάτι ακαταλαβίστικα και πατάει και κάτι δυνατές φωνές που κανείς δε ξέρει τί θέλει να πει! Ε, γελάμε μόνοι μας!:P

 

Ωχ, δεν το ήξερα ότι νοσηλευτήκατε κιόλας! Τί τραβάς κι εσύ βρε κοπέλα μου... Ελπίζω η μπουμπού σας να είναι καλά τώρα και άλλο κακό να μη σας βρει!

Για Αγίου Βαλεντίνου εμείς γενικά ποτέ δεν κάνουμε τίποτα, οπότε δεν περιμένω να αλλάξει κάτι και φέτος (ειδικά τώρα με τον εγκλεισμό, την παγωνιά και το μωρό). Δε με πειράζει όμως. Το βράδυ στο σπιτάκι μας, μπροστά στο τζάκι, με τον μπέμπη και ένα ποτηράκι κρασί και θα είμαι χαρούμενη!:)

Ευχαριστώ κοπέλα μου να σαι παντα καλά με το παιδακι σας!!!! 

 

9 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Απαντώ με λίγη καθυστέρηση, καταλαβαίνετε ελπίζω.. πιπίλες έχω δοκιμάσει πολλές κ έχει τύχει να την πάρουν 1-2 φορές μέσα στην ημέρα, αλλά πιο πολύ τη μασουλανε για τα δόντια τους.. το βράδυ δεν την παίρνουν με τίποτα, τσατιζονται κιόλας κ ξυπνάνε τελείως!! Άστα.. επειδή είμαι παθούσα κ με τον γιο μου, που με είχε για πιπίλα για πολυυυυ καιρό, ήμουν αποφασισμενη ότι αυτή τη φορά θα δώσω πιπίλα!! Αμ δε..λογάριαζαν χωρίς τον ξενοδόχο!!

Αχχχχ μωρέ γλυκιά μας Ρενεζ, τι ωραία που τα λες.. με συγκινήσεις είχες δεν είχες!! 14 Φεβρουαρίου είχα κάνει την 1η χοριακη μετά τηβ εξωσωματική κ έμαθα πως ήμουν έγκυος!! Κ έχει περάσει κιόλας ένας χρόνος! Στην πορεία σας βρήκα κ μπορεί να μην συμμετέχω τόσο ενεργά πια γτ η καθημερινότητα είναι αυτή που είναι, αλλά δεν παύω να σας διαβάζω όταν μπορώ, να χαίρομαι με τις χαρές σας κ να λυπάμαι με τις λύπες σας! Κ φυσικά αν δεν είχαμε την θεματοθετρια κ συντονίστρια τίποτα δεν θα ήταν το ίδιο!!

Καλά θυμάσαι.. δεν έχω fb.. ελπίζω να γράφετε τα νέα σας κ εδώ!

Αχ βρε κορίτσι μου.. κ σε σκεφτόμουν κ αναρρωτιομουν γτ δεν γράφεις πια.. στην. αρχή νόμιζα ότι μιλάς για δικό σου διαβήτη κ μετά κατάλαβα... φαντάζομαι πόσο ζορισμενη είσαι.  Κουράγιο κ δύναμη κοπέλα μου.. όλα θα πάνε καλά! Κάθε μέρα θα προσαρμόζετε κ περισσότερο στη νέα κατάσταση!!

Πώς στενοχωριέμαι όταν διαβάζω ότι ταλαιπωρούνται μικρά αγγελουδακια... Κ μαζί τους κ οι γονείς φυσικά.. εύχομαι να το έχετε αφήσει πίσω σας μια κ καλή κ από εδώ κ πέρα μόνο χαρές!!

ΝαΝα σαι καλά κορίτσι μου με την όμορφη σας οικογένεια... 

Η αλήθεια είναι ότι πέρασα πολυ δυσκολα κι εγώ, αλλά το χειροτερο ειναι να βλέπεις το παιδι σου να υποφέρει.. Εκείνο σε σκοτώνει... Σε ευχαριστώ 

Δυναμη και κουράγιο σε όλες μας ευχομαι!!!! 

1 ώρα πρίν, LadyP είπε:

Εμείς κοιμόμαστε μαζί στο κρεβάτι και στα καλά της μπορεί να καθήσει και λίγο στο λίκνο . Ξυπνάει μόνο για να φάει και ύπνο πάλι αλλά εμένα με έχει πιάσει το κεφάλι μου με το κάθε ώρα ξυπνά. Σήμερα πήγαμε στο 2 Ώρο 

Βρήκατε φαρμακευτική αγωγή που να κάνει στη μικρούλα? Αρχισε να βάζει γραμμάριακια? Άντε μακάρι εύχομαι να μην ξαναπερασετε καμία στεναχώρια!

Βρηκαμε μια αγωγή και ειμαστε υπό δοκιμή ακόμα... Αλλά πιστευω θα παμε καλα... Γραμμάρια έβαζε ακόμα και όταν δεν έτρωγε... Δεν ξέρω πως το κατάφερνε αυτό... Καλα είμαστε, πιστευωθα το ξεπεράσουμε και με τις κρέμες που θα αρχίσουμε συντομα φαντάζομαι θα ναι ακόμα καλυτερα

πρίν από 8 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να είναι μια κακή ανάμνηση μονο!

Εμεις δεν θα κάνουμε κάτι ξεχωριστό σήμερα! Δουλεύω κ πολύ αυτές τις μέρες γιατι έχουν γεμίσει τα κρεβάτια στη ΜΕΘ..

Στο σπίτι ο μικρός μου έχει ηρεμήσει αυτές τις μέρες ο μεγάλος από την άλλη όχι! Στεναχωριέμαι που δεν πάει σχολείο ή δεν έχει ένα κάποιο πρόγραμμα ας πούμε ζωγραφική μετά παιχνίδι με αυτοκίνητα μετά διάβασμα παραμύθια κλπ. Όποτε είμαι σπίτι προσπαθώ να τα κάνω όλα..κ τα μωρά κ μαγείρεμα κ δουλειές σπιτιού.. πολύ δύσκολα. 

Κ οι βάρδιες δεν βοηθάνε.. κούραση κ αϋπνία

Εσείς τα νέα σας? Πως είναι η καθημερινότητα??

 

Ευχαριστω κουκλα μου να σαι καλά με τους παιδαρους σας!!! Υπομονή με την δουλειά και όλα θα φτιάξουν... Είναι αρχή ακόμα... Θα δεις ότι όλα θα στρώσουν... Σιγά σιγά.. Περνάμε όλες το πρωτο εξάμηνο... 

Εμείς μια χαρά ευτυχώς... Είναι οκ ο γιος με την μικρή.. Περνάμε καλά, και ο Μάρσιπος  βοηθάει πολυ οταν είμαι μόνη μου... 

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

17 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου να σαι παντα καλά με το παιδακι σας!!!! 

 

ΝαΝα σαι καλά κορίτσι μου με την όμορφη σας οικογένεια... 

Η αλήθεια είναι ότι πέρασα πολυ δυσκολα κι εγώ, αλλά το χειροτερο ειναι να βλέπεις το παιδι σου να υποφέρει.. Εκείνο σε σκοτώνει... Σε ευχαριστώ 

Δυναμη και κουράγιο σε όλες μας ευχομαι!!!! 

Βρηκαμε μια αγωγή και ειμαστε υπό δοκιμή ακόμα... Αλλά πιστευω θα παμε καλα... Γραμμάρια έβαζε ακόμα και όταν δεν έτρωγε... Δεν ξέρω πως το κατάφερνε αυτό... Καλα είμαστε, πιστευωθα το ξεπεράσουμε και με τις κρέμες που θα αρχίσουμε συντομα φαντάζομαι θα ναι ακόμα καλυτερα

Ευχαριστω κουκλα μου να σαι καλά με τους παιδαρους σας!!! Υπομονή με την δουλειά και όλα θα φτιάξουν... Είναι αρχή ακόμα... Θα δεις ότι όλα θα στρώσουν... Σιγά σιγά.. Περνάμε όλες το πρωτο εξάμηνο... 

Εμείς μια χαρά ευτυχώς... Είναι οκ ο γιος με την μικρή.. Περνάμε καλά, και ο Μάρσιπος  βοηθάει πολυ οταν είμαι μόνη μου... 

Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου.

Βάζω μάρσιπο όποτε πάμε βόλτα επειδή δεν του αρέσει το καρότσι του μικρού! Τους αρέσει που κοιτάνε από ψηλά κ είναι κ πάνω μας! 

Όταν ταιζεις τη μικρή?? Τι κάνει ο γιος? Πως απασχολείται!? Σε ρωτάω γιατί εμεις σπάνια θα κάτσουμε όλοι όταν τρώει ο μικρός. Συνήθως ταιζω τον μικρό κ συγχρόνως κυνηγάω τον μεγάλο!

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Aurora S είπε:

@Renez σου έχω στείλει μήνυμα! Έφτιαξα Facebook αλλά ελπίζω να συνεχίσουμε να γράφουμε εδώ...

Όλες έτσι λέγαμε ρε φίλη αλλά..νομίζω θα κολλήσεις κ με το παρεακι μας εκεί κ εσύ γτ κάπως έτσι τη πάθαμε εμεις:P

Αλλά θα μπαίνουμε βέβαια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vivi8 είπε:

@Nina13 περαστικά σας! Εύχομαι μη βρεθεί άλλο κακό στο δρόμο σας και να είναι γερό το ζουζούνι σου!

Σε ευχαριστώ καλή μου να σαι παντα καλά με το παιδακι σας και να μαστε γενικά όλοι καλά.. :x


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Nina13 είπε:

Σε ευχαριστώ καλή μου να σαι παντα καλά με το παιδακι σας και να μαστε γενικά όλοι καλά.. :x

Περαστικά στη μικρούλα σας Νίνα μου..

Εύχομαι ό,τι καλύτερο κ να μη ξανά ταλαιπωρηθει το αγγελούδι σου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μπήκα στο γκρουπ, θα το ψάξω σιγα σιγά πως δουλεύει! Αλλά για εμένα είναι πιο εύκολο εδώ γιατί δε χρειάζεται να είμαι μπροστά στον υπολογιστή για να σας διαβάζω! Σε αυτό το γκρουπ μπαίνω από το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Aurora S είπε:

Κορίτσια μου μπήκα στο γκρουπ, θα το ψάξω σιγα σιγά πως δουλεύει! Αλλά για εμένα είναι πιο εύκολο εδώ γιατί δε χρειάζεται να είμαι μπροστά στον υπολογιστή για να σας διαβάζω! Σε αυτό το γκρουπ μπαίνω από το κινητό!

Μπορείς να κατεβάσεις κ facebook στο κινητό! Έχουμε ψιλοξεσαλωσει! Άντε ελααααα!

Κορίτσια μου αύριο έχουμε παιδίατρο μέσα στο κρύο...μπρρρρρ! Θα σας έχω νέα! 

@Nina13 τώρα είδα ότι νοσηλεύτηκε κιόλας το παιδί! Έλα βρε κορίτσι μου τι πάθατε? Λειτουργεί αυτή η αγωγή? Να φιλήσεις τη μικρούλα σου κ τον πρίγκιπα τον μεγάλο αδερφό! Καλή δύναμη μανούλα!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Renez είπε:

Περαστικά στη μικρούλα σας Νίνα μου..

Εύχομαι ό,τι καλύτερο κ να μη ξανά ταλαιπωρηθει το αγγελούδι σου!!

 

11 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Μπορείς να κατεβάσεις κ facebook στο κινητό! Έχουμε ψιλοξεσαλωσει! Άντε ελααααα!

Κορίτσια μου αύριο έχουμε παιδίατρο μέσα στο κρύο...μπρρρρρ! Θα σας έχω νέα! 

@Nina13 τώρα είδα ότι νοσηλεύτηκε κιόλας το παιδί! Έλα βρε κορίτσι μου τι πάθατε? Λειτουργεί αυτή η αγωγή? Να φιλήσεις τη μικρούλα σου κ τον πρίγκιπα τον μεγάλο αδερφό! Καλή δύναμη μανούλα!

 

10 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

@Nina13 περαστικά στο κοριτσάκι σου! Και να μην ξαναταλαιπωρηθει με αυτό το θέμα! 

Σας ευχαριστω κορίτσια!!! Να ΣτΕ παντα καλά με τα παιδακια σας... 

Είμαστε καλά τώρα , θα τα αφήσουμε πλα πισω μας. Έρχονται ωραίες μέρες σε λίγο καιρό... 

Είδαμε και άσπρη μέρα κυριολεκτικά και μεταφορικά χαχαχ

Χιονισμένα φιλιά σε ολες

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με κρύο και χιόνι σε εσάς στη πρωτεύουσα! Γυρίσαμε απο παιδίατρο και είμαστε 7 κιλά μπουμπούκι! 68 πόντους ψηλεγκω και πολύ καλή σε όλα της!!!! Κουβεντιαζε με τη παιδίατρο, την τρέλανε! Βρε κορίτσια της είπα ότι κάνει ζουμερά κακακια κ μ ειπε να πάρω ένα γάλα υποαλλεργικο κ να δουμε. Πάντα ζουμερά έκανε αλλά έλεγα ότι είναι από το μητρικο,θα δοκιμάσουμε κ θα δούμε. Εσάς πως είναι τα κακά σας??? Θυμάμαι του γιου ήταν σαν πουρες!:D

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα με κρύο και χιόνι σε εσάς στη πρωτεύουσα! Γυρίσαμε απο παιδίατρο και είμαστε 7 κιλά μπουμπούκι! 68 πόντους ψηλεγκω και πολύ καλή σε όλα της!!!! Κουβεντιαζε με τη παιδίατρο, την τρέλανε! Βρε κορίτσια της είπα ότι κάνει ζουμερά κακακια κ μ ειπε να πάρω ένα γάλα υποαλλεργικο κ να δουμε. Πάντα ζουμερά έκανε αλλά έλεγα ότι είναι από το μητρικο,θα δοκιμάσουμε κ θα δούμε. Εσάς πως είναι τα κακά σας??? Θυμάμαι του γιου ήταν σαν πουρες!:D

Παγωμένες Καλημέρες!

Χμμ και εμείς συνήθως έχουμε μουσταρδι νερουλά. Τώρα τελευταία έχει καμία εβδομάδα κάνει μόνο μια φορά την ημέρα και είναι πιο πηχτά. Εγώ που είχα ρωτήσει μου είχε πει είναι φυσιολογικο. Αλλά δεν ξέρω τι ισχύει γενικά όταν παίρνει κ σκόνη. 

Πάντως τελικά όλες σκατοσυζητηση κάνουμε με τους παιδιάτρους μας :mrgreen:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα said:

Καλημέρα με κρύο και χιόνι σε εσάς στη πρωτεύουσα! Γυρίσαμε απο παιδίατρο και είμαστε 7 κιλά μπουμπούκι! 68 πόντους ψηλεγκω και πολύ καλή σε όλα της!!!! Κουβεντιαζε με τη παιδίατρο, την τρέλανε! Βρε κορίτσια της είπα ότι κάνει ζουμερά κακακια κ μ ειπε να πάρω ένα γάλα υποαλλεργικο κ να δουμε. Πάντα ζουμερά έκανε αλλά έλεγα ότι είναι από το μητρικο,θα δοκιμάσουμε κ θα δούμε. Εσάς πως είναι τα κακά σας??? Θυμάμαι του γιου ήταν σαν πουρες!:D

Ναι και εμείς νερουλά... αφού μέχρι να την ξαπλώσω να την αλλάξω έχουν βγει πίσω στη πλάτη και τί να σου λέω, μια ομορφιά αστα...εγώ χθες τη ζύγισα 6140, θα δούμε επίσημα όμως την παρασκευή στο γιατρό. Κλείνουμε 4 μηνες τη πέμπτη!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...