Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Blossombaby είπε:

Ναι και εμείς νερουλά... αφού μέχρι να την ξαπλώσω να την αλλάξω έχουν βγει πίσω στη πλάτη και τί να σου λέω, μια ομορφιά αστα...εγώ χθες τη ζύγισα 6140, θα δούμε επίσημα όμως την παρασκευή στο γιατρό. Κλείνουμε 4 μηνες τη πέμπτη!!

Έτσι ακριβώς,πάνε στη πλάτη κ μπροστά στο πιπι της! Εσείς θηλάζετε αποκλειστικά όμως,Ε?! Εγώ 1 γεύμα δίνω δικό μ! Αχ μωρέ μεγαλώνουν τα μωράκια μας! Εμείς 4 μ κ 9ημ σήμερα!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα said:

Έτσι ακριβώς,πάνε στη πλάτη κ μπροστά στο πιπι της! Εσείς θηλάζετε αποκλειστικά όμως,Ε?! Εγώ 1 γεύμα δίνω δικό μ! Αχ μωρέ μεγαλώνουν τα μωράκια μας! Εμείς 4 μ κ 9ημ σήμερα!

Δεν τον κατάφερα τον αποκλειστικο θηλασμό αν και προσπάθησα. Δινουμε και ξένο κανένα γεύμα αλλά ναι οντως κυριως μητρικό. Πριν λίγο καιρό μάλιστα νόμιζα ότι αυτό ήταν με το θηλασμό αλλά το πάλεψα λίγο ακόμα και βλέπουμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εμάς νερουλά είναι. Μόνο δικό μου πίνει. Έχουμε κάνει κ εμβόλιο όμως πριν λίγες μέρες.

Είναι δλδ για λίγες μέρες εσάς έτσι? Εμένα είναι πάντα, από την αρχή έτσι κι έλεγα είναι από το μητρικό κ τα διατροφή μ.

Just now, Blossombaby είπε:

Δεν τον κατάφερα τον αποκλειστικο θηλασμό αν και προσπάθησα. Δινουμε και ξένο κανένα γεύμα αλλά ναι οντως κυριως μητρικό. Πριν λίγο καιρό μάλιστα νόμιζα ότι αυτό ήταν με το θηλασμό αλλά το πάλεψα λίγο ακόμα και βλέπουμε..

Κι εγώ παλεύω για αυτό το ένα γεύμα αλλά για λίγο ακόμα. Καλά κάνεις, όσο αντέξεις!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Christinα είπε:

Καλημέρα με κρύο και χιόνι σε εσάς στη πρωτεύουσα! Γυρίσαμε απο παιδίατρο και είμαστε 7 κιλά μπουμπούκι! 68 πόντους ψηλεγκω και πολύ καλή σε όλα της!!!! Κουβεντιαζε με τη παιδίατρο, την τρέλανε! Βρε κορίτσια της είπα ότι κάνει ζουμερά κακακια κ μ ειπε να πάρω ένα γάλα υποαλλεργικο κ να δουμε. Πάντα ζουμερά έκανε αλλά έλεγα ότι είναι από το μητρικο,θα δοκιμάσουμε κ θα δούμε. Εσάς πως είναι τα κακά σας??? Θυμάμαι του γιου ήταν σαν πουρες!:D

Νερουλοτατα, και επειδή τελευταία έχει αρχίσει και ανά 4 μέρες μόλις τα αμολαει βγαίνουν από πίσω από πλάι, άσε που πάνε κ στο πιπι της κ την πλένω δύο φορές για να σιγουρευτώ ότι έχει καθαρίσει

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Νερουλοτατα, και επειδή τελευταία έχει αρχίσει και ανά 4 μέρες μόλις τα αμολαει βγαίνουν από πίσω από πλάι, άσε που πάνε κ στο πιπι της κ την πλένω δύο φορές για να σιγουρευτώ ότι έχει καθαρίσει

Αχ Ευγενία κι εσένα Ε? Δίνεις κι εσυ φόρμουλα νομίζω! Οπότε να μν ανησυχώ τελικά. Άρχισα αυτό το γάλα κ θα δω τι θα αλλάξει. Το χουμανα  ηα πηρα. 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ του δικού μου νερουλά είναι μουστάρδα με σπορακια! Πίνει μητρικό κ ένα γεύμα το βράδυ ξένο! Ή θα βγουν πίσω στην πλάτη και θα φτάσουν αυχένα ή θα βγουν από τα μπούτια και θα φτάσουν καλτσα:lol:

  • Χαχα 3

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Κ του δικού μου νερουλά είναι μουστάρδα με σπορακια! Πίνει μητρικό κ ένα γεύμα το βράδυ ξένο! Ή θα βγουν πίσω στην πλάτη και θα φτάσουν αυχένα ή θα βγουν από τα μπούτια και θα φτάσουν καλτσα:lol:

Λέτε τσάμπα το έβαλα το γάλα το αη?παιδάκια μου σκατιαρικα :mrgreen:

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Είναι δλδ για λίγες μέρες εσάς έτσι? Εμένα είναι πάντα, από την αρχή έτσι κι έλεγα είναι από το μητρικό κ τα διατροφή μ.

Κι εγώ παλεύω για αυτό το ένα γεύμα αλλά για λίγο ακόμα. Καλά κάνεις, όσο αντέξεις!

Κάλε κ τα δικά μας ζουμερά είναι, φτάνουν αφαλο, μην αγχώνεσαι θα ξεκινήσουμε τα φρούτα κ θα πέσει πολύ σφιξιμο:tongue::P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Κάλε κ τα δικά μας ζουμερά είναι, φτάνουν αφαλο, μην αγχώνεσαι θα ξεκινήσουμε τα φρούτα κ θα πέσει πολύ σφιξιμο:tongue::P

Καλά λέω τζάμπα φοβήθηκα...τζάμπα κ το γάλα! Κι είναι κ κατιτίς πιο ακριβό!:tongue:

Με τα φρούτα θα γίνει χαμουλης!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Christinα είπε:

Καλημέρα με κρύο και χιόνι σε εσάς στη πρωτεύουσα! Γυρίσαμε απο παιδίατρο και είμαστε 7 κιλά μπουμπούκι! 68 πόντους ψηλεγκω και πολύ καλή σε όλα της!!!! Κουβεντιαζε με τη παιδίατρο, την τρέλανε! Βρε κορίτσια της είπα ότι κάνει ζουμερά κακακια κ μ ειπε να πάρω ένα γάλα υποαλλεργικο κ να δουμε. Πάντα ζουμερά έκανε αλλά έλεγα ότι είναι από το μητρικο,θα δοκιμάσουμε κ θα δούμε. Εσάς πως είναι τα κακά σας??? Θυμάμαι του γιου ήταν σαν πουρες!:D

Καλη μου τσαμπα το γάλα.. Μην το παρεις. Μια χαρά είναι τα κακά της. 

Εμάς δεν είναι νερουλα, αλλά δίνω σκόνη γάλα.  

Όσο πιο υπό αλλεργικο και εξειδικευμένο το γάλα, τόσο πιο ανοστο να ξέρεις.. Μην αγχωθεις αν δεν το πινει καθόλου.. 

Σου παραθετω ην άποψη μου καθώς και σε μας υπό αλλεργικο έδιναν και γι αυτό δεν έπινε το μωρό. Τελικά ήπιε το απλό και παπαλα η ιστορία... Χαχαχα

Κορίτσια δεν έχω προλαβει να πω και ένα σημαντικό.... Κόψαμε την πιπιλα εδώ και ένα μήνα.... Ναι ναι ναι!! Και είμαι πολυ περηφανη για το παιδακι μου που με εκπλήσσει συνεχώς... 

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλη μου τσαμπα το γάλα.. Μην το παρεις. Μια χαρά είναι τα κακά της. 

Εμάς δεν είναι νερουλα, αλλά δίνω σκόνη γάλα.  

Όσο πιο υπό αλλεργικο και εξειδικευμένο το γάλα, τόσο πιο ανοστο να ξέρεις.. Μην αγχωθεις αν δεν το πινει καθόλου.. 

Σου παραθετω ην άποψη μου καθώς και σε μας υπό αλλεργικο έδιναν και γι αυτό δεν έπινε το μωρό. Τελικά ήπιε το απλό και παπαλα η ιστορία... Χαχαχα

Κορίτσια δεν έχω προλαβει να πω και ένα σημαντικό.... Κόψαμε την πιπιλα εδώ και ένα μήνα.... Ναι ναι ναι!! Και είμαι πολυ περηφανη για το παιδακι μου που με εκπλήσσει συνεχώς... 

Το ήπιε μια χαρά η μπουμπού μου,δεν κολλάει,φαΐ να ναι κι ότι να ναι! Το πήρα αμέσως κ έδωσα. Θα το δώσω τώρα αφού το πήρα κ θα παρατηρήσω αν αλλάξει κάτι. Καλά κι εγώ ουσιαστικά φόρμουλα δίνω μόνο ένα γεύμα δικό πίνει πια όποτε δν λέει κ κάτι άλλα δν έχουν σφίξει.

Μπράβο ο παιδαρος! Και εις ανώτερα! Πάμε για πάνα το καλοκαιράκι!

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Καλημέρα με κρύο και χιόνι σε εσάς στη πρωτεύουσα! Γυρίσαμε απο παιδίατρο και είμαστε 7 κιλά μπουμπούκι! 68 πόντους ψηλεγκω και πολύ καλή σε όλα της!!!! Κουβεντιαζε με τη παιδίατρο, την τρέλανε! Βρε κορίτσια της είπα ότι κάνει ζουμερά κακακια κ μ ειπε να πάρω ένα γάλα υποαλλεργικο κ να δουμε. Πάντα ζουμερά έκανε αλλά έλεγα ότι είναι από το μητρικο,θα δοκιμάσουμε κ θα δούμε. Εσάς πως είναι τα κακά σας??? Θυμάμαι του γιου ήταν σαν πουρες!:D

Κορμί η κόρη φίλη!!

Λοιπόν εμένα τους δύο μήνες με τον θηλασμό ήταν αρκετά ζουμερα αλλά όχι κ υγρά τελείως όπως τις πρώτες ημέρες..

Μετά με τη μεικτή διατροφή βγαίνουν σαν..... μους (και δυστυχώς όχι σοκολάτας :mrgreen:)

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Το ήπιε μια χαρά η μπουμπού μου,δεν κολλάει,φαΐ να ναι κι ότι να ναι! Το πήρα αμέσως κ έδωσα. Θα το δώσω τώρα αφού το πήρα κ θα παρατηρήσω αν αλλάξει κάτι. Καλά κι εγώ ουσιαστικά φόρμουλα δίνω μόνο ένα γεύμα δικό πίνει πια όποτε δν λέει κ κάτι άλλα δν έχουν σφίξει.

Μπράβο ο παιδαρος! Και εις ανώτερα! Πάμε για πάνα το καλοκαιράκι!

Ε εντάξει τότε.. Αν το πινει είστε μια χαρά!!! Πα να έχουμε ξεκινήσει προσπαθειες και πάμε καλά πιστευω.  Θα την κόψουμε συντομα κι αυτή... Καλε χιονίζει όλη μέρα... Δεν έχω ξαναδεί τόσο χιόνι , και με τόση διάρκεια... 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κορμί η κόρη φίλη!!

Λοιπόν εμένα τους δύο μήνες με τον θηλασμό ήταν αρκετά ζουμερα αλλά όχι κ υγρά τελείως όπως τις πρώτες ημέρες..

Μετά με τη μεικτή διατροφή βγαίνουν σαν..... μους (και δυστυχώς όχι σοκολάτας :mrgreen:)

 Πηρε μισό κιλό αυτόν τον μήνα από 1 που έπαιρνε πριν! Εγώ λίγο ανησύχησα γτ κάνει 4 γεύματα μόνο από 210 κάθε φορά, άντε 180 καμμία φορά. Αλλά έχει αναπτυχθεί μια χαρά κ η παιδίατρος μ είπε να μην ανησυχώ κ να μην τη ξυπνήσω το βράδυ για φαΐ. Μόνο μάγουλο φουσκώνει αυτό το παιδί και μπόι :tongue:

Just now, Nina13 είπε:

Ε εντάξει τότε.. Αν το πινει είστε μια χαρά!!! Πα να έχουμε ξεκινήσει προσπαθειες και πάμε καλά πιστευω.  Θα την κόψουμε συντομα κι αυτή... Καλε χιονίζει όλη μέρα... Δεν έχω ξαναδεί τόσο χιόνι , και με τόση διάρκεια... 

Αχ ζηλεύω χιονιιιι,εδώ τζάμπα κρύο τρώμε...Αχαχαχα! 

Αστέρι ο γιος!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...