Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα! Ναι για τα γλυκά ήταν κάθετος και είμαι κ εγώ γιατί φοβάμαι να σου πω την αλήθεια. Έχω κ γενέθλια την Παρασκευή θα βάλω κεράκια σε τυροπιτα! μακαρόνια θα φάω μια φορά την εβδομάδα δε γίνεται να τρώω συνέχεια κρέας αηδιάζω...

ωχ ναι? λογικό! πολύχρονη να είσαι κοπέλα μου και όλα καλά να σου πάνε!!!! του χρόνου στα γενέθλια σου θα τα γιορτάζεις με συντροφιά στην αγκαλίτσα σου οπότε χαλάλι!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημέρα κορίτσια!

Jasmine καλώς ήρθες στην παρέα μας! Με το καλό τα μωράκια σου! Η νύφη μου είχε δίδυμα και γέννησε 36 εβδ. Δύσκολα δίδυμη κύηση να πάει παραπάνω από 37 εβδ! Οπότε για μαμά Σεπτεμβρίου σε κόβω!

Irinoula πολύ μεγάλο το μέγεθος για την εβδομάδα σου! Είμαι κ εγώ 9+4 σήμερα! Παρασκευή πάω γιατρό! Πάντως στο πρώτο μου παιδί στην αυχενική ήταν 6 εκατοστά! Πολύ μεγάλο το νούμερο σου!

Από θέμα διατροφής εμένα ο γιατρός μου είπε να μην ξεπεράσω τα 10-15 γιατί κάτι γίνεται με την πίεση. Στο πρώτο παιδί είχα πάρει 12 αλλά είχα κ λίγο σάκχαρο εγκυμοσύνης κ προσεχα τη διατροφή μου. Τώρα τρώω τα πάντα εκτός από σαλάτες σε εστιατόρια...

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Jasmine καλώς ήρθες στην παρέα μας! Με το καλό τα μωράκια σου! Η νύφη μου είχε δίδυμα και γέννησε 36 εβδ. Δύσκολα δίδυμη κύηση να πάει παραπάνω από 37 εβδ! Οπότε για μαμά Σεπτεμβρίου σε κόβω!

Irinoula πολύ μεγάλο το μέγεθος για την εβδομάδα σου! Είμαι κ εγώ 9+4 σήμερα! Παρασκευή πάω γιατρό! Πάντως στο πρώτο μου παιδί στην αυχενική ήταν 6 εκατοστά! Πολύ μεγάλο το νούμερο σου!

Από θέμα διατροφής εμένα ο γιατρός μου είπε να μην ξεπεράσω τα 10-15 γιατί κάτι γίνεται με την πίεση. Στο πρώτο παιδί είχα πάρει 12 αλλά είχα κ λίγο σάκχαρο εγκυμοσύνης κ προσεχα τη διατροφή μου. Τώρα τρώω τα πάντα εκτός από σαλάτες σε εστιατόρια...

Μάλλον ναι είναι πολύ μεγάλο!!!!χαχαχα.. είπαμε γιγαντακι το δικό μου!!!!χαχχαχα

 

 

Link to comment
Share on other sites

Του χρόνου πρώτα ο θεός θα έχω υπερχειλισμένη αγκαλιά όχι απλά γεμάτη! Ναι προς το Σεπτέμβρη πάω αλλά εγώ θα κάτσω μαζί σας να είμαστε κοντά Στις εξετάσεις να παίρνουμε κουράγιο! Μου έδωσε κ trofocard από σήμερα ο γιατρός γιατί έχω πονάκια, μου είπε ότι είναι φυσιολογικό μεγαλώνει για 2 μωρά η μήτρα...

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Αρχικά χαίρομαι που είστε καλά!!!! Μιας και λέγαμε για την δουλειά..  να σας πω τις εξελίξεις μου.. πήγα να αφήσω το χαρτί για την άδεια και η κοπέλα που δουλεύουμε μαζί με έπιασε από τα μούτρα!!! Γιατί δεν της το είπα νωρίτερα μέχρι που έφτασε να μου πει ότι είναι αντιεπαγγελματικο αυτό που την άφησα μόνη της εται ξαφνικά!! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Αρχικά χαίρομαι που είστε καλά!!!! Μιας και λέγαμε για την δουλειά..  να σας πω τις εξελίξεις μου.. πήγα να αφήσω το χαρτί για την άδεια και η κοπέλα που δουλεύουμε μαζί με έπιασε από τα μούτρα!!! Γιατί δεν της το είπα νωρίτερα μέχρι που έφτασε να μου πει ότι είναι αντιεπαγγελματικο αυτό που την άφησα μόνη της εται ξαφνικά!! 

Όταν εννοεί νωρίτερα τι εννοεί;;να της το πει από όταν έκανες θετικό τέστ;;;;ε μην τρελαθουμε κιόλας!!! Εδώ τώρα έχουν αρχίσει κ το μαθαίνουν σιγά σιγά οι πελάτες στο γραφείο κ λέω ρε γαμωτο είναι νωρίς, χτυπά ξύλο κάτι να γίνει, θα πρέπει μετά να εξηγω τι και πως..ε όχι!!ξεκάθαρα προσωπικό θέμα κ δεν της πέφτει λόγος της κυρίας να της πεις!

@Jasmine@ εννοείται να μείνεις μαζί μας , δεν σε χαρίζουμε στον Σεπτεμβρη χιχι!εγώ με τα γλυκά πάλι ενώ ήμουν απίστευτη γλυκατζου τώρα ούτε να τα βλέπω, αφού μου φέρνει ο άντρας μου καμία παστουλα μπας κ φάω με τους εμετούς κ μένει στο ψυγείο μέχρι που πάει για πέταμα!!

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Αρχικά χαίρομαι που είστε καλά!!!! Μιας και λέγαμε για την δουλειά..  να σας πω τις εξελίξεις μου.. πήγα να αφήσω το χαρτί για την άδεια και η κοπέλα που δουλεύουμε μαζί με έπιασε από τα μούτρα!!! Γιατί δεν της το είπα νωρίτερα μέχρι που έφτασε να μου πει ότι είναι αντιεπαγγελματικο αυτό που την άφησα μόνη της εται ξαφνικά!! 

Επρεπε να την ρωτησεις πρωτα ποτε την βολεύει και μετα να ξεκινησεις τις προσπαθειες...... Χαχα... Πλακα κανω φυσικα....ειναι δικαιωμα μας φυσικα να το πουμε οποτε νιωθουμε ετοιμες!!!εμενα κοριτσια απο την ωρα που παντρεύτηκα και μετα με ρωτουσε ο διευθυντης μου ποτε θα ξεκινησω για παιδι.... Και επειδη ερχομουν σε δυσκολη θεση του ελεγα δεν ξερω..... Μου ειπε οταν ξεκινησω να του το πω... Το φανταζεστε? Του απαντησα οτι θα τον ενημερωνω καθ3 φορα που ερχομαι σε επαφη με τον αντρα μου και αν θελει να του πηγ; ινω και αναλυση καθε μήνα!!! Ε δεν αντεξα..... Για πολυ καιρο ενιωθα οτι με παρακολουθουσε και με ψαρευε στο συγκεκριμενο θεμα μεχρι που επαθα ξαφνικα το εξωμητριο και απλα πηρε ο αντρας μου κ ενημερωσε στην δουλεια οποτς και το εμαθε.... Τουλαχιστον εγω τα ακουω απο αντρα... Εσυ απο κοπελα που οποιαδηποτε στιγμή μπορει να μεινει εγκυος, αυτο ειναι ακομα πιο σοκαριστικο.... Αληθεια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπάρχει τέτοια κακια κ ζήλεια γύρω μας που δεν το φανταζόμαστε... Εμείς οι γυναίκες δυστυχώς είμαστε χειρότερες από τους άντρες! Άντε να περάσουν οι μερες να είσαι καλά εσυ κ το παιδάκι σου κ μη σκέφτεσαι κανενα! 

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβαίνω αυτό πραγματικά, επειδή δλδ είμαστε υπάλληλοι θα μας κάνουν κουμαντο στην ζωή μας;;εγώ είχα τελείως διαφορετική αντιμετώπιση, χάρηκαν για εμένα, με αγκάλιασαν, μου ευχήθηκαν τι να πω;;;απορώ πραγματικά με αυτά που ακούω!

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν έμεινε έγκυος συνάδελφος κ το ανακοίνωσε στη δουλειά η προϊσταμένη την έβαλε να κατεβάσει όλα τα προϊόντα από τις βιτρίνες κ να κάνει απογραφή. Ας μην πω κάτι άλλο...

  • Λυπημένη/-ος 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτη την απορία εχω και εγώ...μάλλον έπρεπε να δω θετικό το τεστ και να την πάρω τηλέφωνο επιτόπου!αχχααχχααχ...Αφηστε κοριτσια πολύ κακια και ζηλεια απο ανθρωπους που πίστευες ότι έχετε πολύ καλές σχέσεις!!! Μαθηματα ειναι αυτα!!! Να είμαστε καλα εμείς και τα μπιζελακια μας ❤❤❤

@Jasmine@ Καλώς ήρθες στην παρέα μας με τα γλυκά σου μπιζελακια!!! Εννοείται να μείνεις μαζί μας ❤❤

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ... Να ανοίξω νέο θέμα;

Μόνο εγώ φοβάμαι για τον Κορωνοιο;

Για την ακρίβεια με τόσα που ακούω , συγνώμη για την έκφραση, έχω χεστει πάνω μου!! Το πρωί βγάλανε στις ειδήσεις απαγορευτικό στις εγκύους να μην βγαίνουν από τα σπίτια τους. Να σας πω την αλήθεια αν δεν ήμουν έγκυος δεν θα αγχωνομουν καθόλου αλλά τώρα μ εχουν πιάσει οι μικροανασφαλειες μου!! Όχι τίποτα άλλο , πλέον έχουμε ευθύνη για τα μωρακια μας !!!

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Eval είπε:

Κορίτσια ... Να ανοίξω νέο θέμα;

Μόνο εγώ φοβάμαι για τον Κορωνοιο;

Για την ακρίβεια με τόσα που ακούω , συγνώμη για την έκφραση, έχω χεστει πάνω μου!! Το πρωί βγάλανε στις ειδήσεις απαγορευτικό στις εγκύους να μην βγαίνουν από τα σπίτια τους. Να σας πω την αλήθεια αν δεν ήμουν έγκυος δεν θα αγχωνομουν καθόλου αλλά τώρα μ εχουν πιάσει οι μικροανασφαλειες μου!! Όχι τίποτα άλλο , πλέον έχουμε ευθύνη για τα μωρακια μας !!!

καλημέρα!Ανοιξες μεγάλο θέμα! όλες φαντάζομαι φοβόμαστε!Εγώ ρώτησα γιατρό.... Μου είπε να τηρώ τους κανόνες υγιεινής και όχι σε χώρους με κόσμο μαζεμένο!να αποφεύγω συναντήσεις!

Μου είπε ότι αν κολλήσω τη γνωστή γρίπη είναι γνωστά τα συμπτώματα στις εγκύους και είναι αρκετά επικίνδυνα. Για τον κορωνοιο όμως δεν μπορεί να ξέρει τι συμπτώματα και επιπτώσεις έχει στις εγκύους καθώς είναι πολύ καινούριος. Μου είπε να προσέχω πολύ και να μένω σπίτι όσο μπορώ. Η αλήθεια είναι τον τελευταίο καιρό αποφεύγω τις εξόδους και συναντήσεις. είμαι δουλειά-σπίτι-δουλειά! αλλά στην δουλειά τι κάνω? που ξέρω τι έχουν οι άλλοι?είναι εργοστάσιο που κυκλοφορούν γύρω μου πολλοί εργαζόμενοι και μέσα στο γραφείο είμαστε όλοι μαζί σε ένα χώρο 15 άτομα. Πώς να προστατευτούμε? Δεν ξέρουμε από που θα μας έρθει!Οι έγκυες είναι στις ευπαθείς ομάδες οντως....κ εγω δεν ξέρω τι επιπλέον να κάνω!

 

Just now, marianna1986 είπε:

Αλήθεια; Να μην βγαίνουμε καθόλου; Γιατί; Πωωωω

κανονικά νομίζω πρέπει όλοι για λίγο καιρό να αποφεύγουμε τις πολλές βολτίτσες....... πολύ περισσότερο εμείς οι εγκυούλες και κυρίως γτ οι συνέπειες του ιού στις έγκυες είναι άγνωστες.:)

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ φοβάμαι πολύ!!!!

Ο γιατρός είπε τα γνωστά καλό πλύσιμο χεριών... να μην είσαι σε συνωστισμό κλπ κλπ... 

Δεν έχουμε μάθει καν αν προκαλεί κάτι κακό...

Αλλά δεν φτάνει αυτό είναι επικίνδυνα και στην δουλειά...με τόσο κόσμο ερχόμαστε σε επαφή.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...