Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!

Τσαμπίκα με το καλό κορίτσι μου! Είσαι κ μικρούλα τι καλά! Κ πιστεύω κ Ροδιτισα! 

Εugenjen έχω ακούσει αρκετές περιπτώσεις να βγάζουν λάθος αποτελέσματα για να ρουφάνε λεφτά. Όταν πήγα για αυχενική μου είπε για μια μέθοδο nipd test κάπως έτσι που γίνεται μόνο με αίμα που στέλνεται στη Γερμανία ή στις ΗΠΑ. Και έχει ποσοστό λαθους μικρότερο από 1%. Συνήθως την κάνουν οι γυναίκες κοντά στα 40 για να αποφύγουν το ενδεχομενο αποβολής της αμνιο τροφοβλάστης. Αλλά είναι λίγο ακριβη...

Εμένα είχε 170 παλμούς στην αυχενικη κ έχω κορίτσι. Κάπου τόσο είχε και η πρώτη μου. Ο γιατρός μου δεν τα πιστεύει αυτά.

Έχω ΠΗΤ 10/10. Κάποια για Ρέα;

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, marianna1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

Τσαμπίκα με το καλό κορίτσι μου! Είσαι κ μικρούλα τι καλά! Κ πιστεύω κ Ροδιτισα! 

Εugenjen έχω ακούσει αρκετές περιπτώσεις να βγάζουν λάθος αποτελέσματα για να ρουφάνε λεφτά. Όταν πήγα για αυχενική μου είπε για μια μέθοδο nipd test κάπως έτσι που γίνεται μόνο με αίμα που στέλνεται στη Γερμανία ή στις ΗΠΑ. Και έχει ποσοστό λαθους μικρότερο από 1%. Συνήθως την κάνουν οι γυναίκες κοντά στα 40 για να αποφύγουν το ενδεχομενο αποβολής της αμνιο τροφοβλάστης. Αλλά είναι λίγο ακριβη...

Εμένα είχε 170 παλμούς στην αυχενικη κ έχω κορίτσι. Κάπου τόσο είχε και η πρώτη μου. Ο γιατρός μου δεν τα πιστεύει αυτά.

Έχω ΠΗΤ 10/10. Κάποια για Ρέα;

Όχι...αν κ ό γιατρός μου είναι κ στο Ρέα κ πάω εκεί για τους υπερήχους για να μην περιμένω στο Έλενα.. ποιο γιατρό έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

Τσαμπίκα με το καλό κορίτσι μου! Είσαι κ μικρούλα τι καλά! Κ πιστεύω κ Ροδιτισα! 

Εugenjen έχω ακούσει αρκετές περιπτώσεις να βγάζουν λάθος αποτελέσματα για να ρουφάνε λεφτά. Όταν πήγα για αυχενική μου είπε για μια μέθοδο nipd test κάπως έτσι που γίνεται μόνο με αίμα που στέλνεται στη Γερμανία ή στις ΗΠΑ. Και έχει ποσοστό λαθους μικρότερο από 1%. Συνήθως την κάνουν οι γυναίκες κοντά στα 40 για να αποφύγουν το ενδεχομενο αποβολής της αμνιο τροφοβλάστης. Αλλά είναι λίγο ακριβη...

Εμένα είχε 170 παλμούς στην αυχενικη κ έχω κορίτσι. Κάπου τόσο είχε και η πρώτη μου. Ο γιατρός μου δεν τα πιστεύει αυτά.

Έχω ΠΗΤ 10/10. Κάποια για Ρέα;

Παρέα θα είμαστε να πάνε όλα καλά εγώ 9 εσύ 10 στο Ρέα!! Θα σου ετοιμάσω το δωμάτιο χιχιχι!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε χαζουλες η @Tsampika98 έκανε λάθος ήθελε να γράψει 32 όχι 23!!!! Ακόμα να το καταλάβετε;;;; Χαχχχχα 

καλως ήρθες κορίτσι! Με το καλό να σου πάνε όλα όπως τα θελεις!

εγω θα αυχενική έχω 8 Απριλίου κ θα σας ενημερώσω, επίσης για εμένα και τη @Hope89να αφησεις 2 σειρουλες στο πίνακα κι! Ευχαριστούμε @Renez που τα συγκέντρωσες!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope89 είπε:

Εγώ έχω ΠΗΤ 24 Οκτωβρίου κ αυχενική στις 13 Απριλίου! Για το φύλο ελπίζω να σας έχω νέα τότε! 

Καλώς την την μικρομανουλα! Με το καλό κοπέλα μου!! Έχουμε ίδια μέρα αυχενική!!!

Πονάκια έχω κ εγώ κάποιες μέρες, όχι έντονα.. είναι φυσιολογικό γτ ανοίγει η μήτρα! Κάπως σαν τραβήγματα τα νιώθω εγώ.. στα μπούτια που λες είχα από τη μεσα μεριά τις πρώτες μέρες, τώρα όχι πια. Αλλά από όσο ξέρω συμβαίνει κ αυτό!

Όσο για τους παλμούς, εμένα κ τα δυο αυτά ζουζούνια έχουν πολύ υψηλούς, πάνω από 180 το καθένα! Όμως κ ο γιος μου κάπου εκεί είχε κ τελικά ήταν αγοραρος!! Ελπίζω αυτή τη φορά έστω ένα από τα 2 να είναι κορίτσι γτ αλλιώς δεν με βλέπω καλά!! 

Εγώ έχω πονάκια στα πόδια μου κ μερικές φορές σαν κράμπες στη κοιλιά...

Link to comment
Share on other sites

Τσαμπικα καλώς ήρθες μικρούλα στην όμορφη παρέα μας!!!! Με το καλό να εχεις ομορφη εγκυμοσύνη!!!

Καλέ κορίτσια τι όμορφο το πινακακι μας!!! Εγω έχω ΠΗΤ 5 Οκτωβρίου!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

Τσαμπίκα με το καλό κορίτσι μου! Είσαι κ μικρούλα τι καλά! Κ πιστεύω κ Ροδιτισα! 

Εugenjen έχω ακούσει αρκετές περιπτώσεις να βγάζουν λάθος αποτελέσματα για να ρουφάνε λεφτά. Όταν πήγα για αυχενική μου είπε για μια μέθοδο nipd test κάπως έτσι που γίνεται μόνο με αίμα που στέλνεται στη Γερμανία ή στις ΗΠΑ. Και έχει ποσοστό λαθους μικρότερο από 1%. Συνήθως την κάνουν οι γυναίκες κοντά στα 40 για να αποφύγουν το ενδεχομενο αποβολής της αμνιο τροφοβλάστης. Αλλά είναι λίγο ακριβη...

Εμένα είχε 170 παλμούς στην αυχενικη κ έχω κορίτσι. Κάπου τόσο είχε και η πρώτη μου. Ο γιατρός μου δεν τα πιστεύει αυτά.

Έχω ΠΗΤ 10/10. Κάποια για Ρέα;

Ναι που το κατάλαβες ότι είμαι Ροδίτσα;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Βρε χαζουλες η @Tsampika98 έκανε λάθος ήθελε να γράψει 32 όχι 23!!!! Ακόμα να το καταλάβετε;;;; Χαχχχχα 

καλως ήρθες κορίτσι! Με το καλό να σου πάνε όλα όπως τα θελεις!

εγω θα αυχενική έχω 8 Απριλίου κ θα σας ενημερώσω, επίσης για εμένα και τη @Hope89να αφησεις 2 σειρουλες στο πίνακα κι! Ευχαριστούμε @Renez που τα συγκέντρωσες!!!!

Σωστηηηη έχετε δύο νινια!! Θα το φτιάξω λοιπόν :-) αντε να μας πάνε όλα καλά σε όλες μας :)

Just now, marianna1986 είπε:

Είναι περίεργη η ιστορία μου! Ενώ μένω Πάτρα, ο γιατρός είναι στην Κόρινθο και ξεγενναει στο Ρέα. Δεν έχω σχέση με Αθήνα.

Έχεις πάει καθόλου στο Ρέα να το δεις? Μην αγχώνεσαι πάντως είναι υπέροχο μαιευτήριο ήσυχο,καθαρό μια χαρά ;-) και θα έχεις και την @EugenJen παρεούλα :-D

Just now, Tsampika98 είπε:

Ναι που το κατάλαβες ότι είμαι Ροδίτσα;; 

Εικάζω από το όνομα σου το κατάλαβε.. :razz:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Renez είπε:

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ:

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10

@EugenJen  ?? --} ΠΗΤ: 9/10 

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

***Να θυμόμαστε όταν θέλουμε να το βλέπουμε πως θα είναι στη σελίδα 38!!

 

 

 

Έκανα κι εγώ την αυχενική κορίτσια!!!

Δόξα τω Θεώ όλα καλά. Εγώ μάλλον πάω για 26.9 τελικά αλλά θα συνεχίσω φυσικά σ αυτή τη συνομιλία!!!

Μάλλον για αγοράκι με είπαν !! 

*** Κι όχι @Renez η πιο μικρή εγώ ήμουν :P 26 ετών !! Χαχαχαχαχαχα

Όσο για τα πονακια κι εγώ έχω κυρίως όταν κουράζομαι. Πλέον δεν βολευομαι να κοιμάμαι μπρούμυτα όπως παλιά. Έχει αρχίσει η κοιλίτσα κ μεγαλώνει. Έχετε δει διαφορά εσείς?

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eval είπε:

Έκανα κι εγώ την αυχενική κορίτσια!!!

Δόξα τω Θεώ όλα καλά. Εγώ μάλλον πάω για 26.9 τελικά αλλά θα συνεχίσω φυσικά σ αυτή τη συνομιλία!!!

Μάλλον για αγοράκι με είπαν !! 

*** Κι όχι @Renez η πιο μικρή εγώ ήμουν :P 26 ετών !! Χαχαχαχαχαχα

Όσο για τα πονακια κι εγώ έχω κυρίως όταν κουράζομαι. Πλέον δεν βολευομαι να κοιμάμαι μπρούμυτα όπως παλιά. Έχει αρχίσει η κοιλίτσα κ μεγαλώνει. Έχετε δει διαφορά εσείς?

Μααααα σε χάνουμε :-) 26?? Ας σε ξανά χάσουμε λοιπόν!! Χαχχαχα

@Eval φύλλο ξέρεις εσύ?? :-)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα σας φανώ μαμοθρεφτο.... Αλλά από τότε που έμεινα έγκυος θέλω να είμαι συνέχεια με τη μαμά μου. Να της μιλάω για την εγκυμοσύνη μου να μου μιλάει η ίδια για την εμπειρία της και νιώθω φοβερή ασφάλεια και ανακούφιση όταν μιλώ μαζί της. Νιώθω πως έχω αρχίσει να έχω μωρουδιστικη συμπεριφορά!

Τώρα με τον κορονοιο έχω δύο εβδομάδες να την δω! Εσείς??? Πηγαινοερχεστε καθόλου ; Τους βλέπετε τους γονείς σας???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Χαχαχαχ καλε δεν ντρέπομαι να τον πάρω ίσα ίσα που μου έχει δώσει πολύ θάρρος , έτσι κ αλλιώς θα τον έπαιρνα αύριο μα μου γράψει κάτι φάρμακα που μου τελείωσαν κ θα του πω κ αυτό, θέλω να δω πως θα είμαι κ σήμερα το βράδυ γιατί προς το παρόν δεν έχω τίποτα! 
Τότε που είχα την κνίδωση ο Δερματολογος μου είχε πει ότι σε μεγάλα σοκ του οργανισμού έχω πολλές πιθανότητες να παρουσιάζω δερματικά...

νιωθω ότι είσαι η μαμά μας κ μας βάζεις σε τάξη εμένα κ την @EugenJen.χαχαχχα

Ναι ναι θα τον πάρω αύριο κ θα του πω να μου τις γράψει έτσι κ αλλιώς να μπυ φύγει από το μυαλό! Το είχες στην εγκυμοσύνη σου;

Όχι αγάπη μου ακόμη δεν έχω γεννήσει αλλά μια γνωστή μου το έπαθε χωρίς η κοπέλα να έχει κάποιο πρόβλημα απλά τώρα στην εγκυμοσύνη της βγήκε. Κι αυτή δεν μπορεί να κοιμηθεί το βράδυ από την φαγούρα.


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Tsampika98 είπε:

Άκουσα καρδούλα ναι στις 8 εμδομαδες. Στις 13 του μηνός έχω αυχενική διαφάνεια!!! Νιώθω υπέροχα απλώς κ αγχωμενη... 

 

Με το καλοοοοο κ εσυυυυ..... Ολα τελειααα θα πανεεε...... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

Κορίτσια θα σας φανώ μαμοθρεφτο.... Αλλά από τότε που έμεινα έγκυος θέλω να είμαι συνέχεια με τη μαμά μου. Να της μιλάω για την εγκυμοσύνη μου να μου μιλάει η ίδια για την εμπειρία της και νιώθω φοβερή ασφάλεια και ανακούφιση όταν μιλώ μαζί της. Νιώθω πως έχω αρχίσει να έχω μωρουδιστικη συμπεριφορά!

Τώρα με τον κορονοιο έχω δύο εβδομάδες να την δω! Εσείς??? Πηγαινοερχεστε καθόλου ; Τους βλέπετε τους γονείς σας???

Τίποτε τους έχω χάσει τελείως όμως τουλάχιστον με τη μάνα μου που είναι της τεχνολογίας μιλάμε με video viber οπότε κάπως καλύπτονται τα κενά μου :-)

Είναι φυσιολογικό να θες τη μανούλα σου,αφού πάντα εκείνες είναι κοντά μας στα δύσκολα..εμένα δυστυχώς πριν τη καραντίνα δουλεύαμε κ οι δύο,δε μένουμε κ κοντά κ πάλι μόνο Κυριακές βρισκόμασταν οπότε έχω συνηθίσει..

οσο για τη κοιλίτσα που έλεγες πριν κ εμένα έχει αρχίσει κ φουσκώνει χαμηλά αλλά δε ξέρω αν είναι από το νινι μου ή από τα αποτελέσματα της καραντίνας χαχχαα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...