Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, EugenJen είπε:

Σας χιιιιιλιο ευχαριστω όλες για τις συμβουλές κ την υποστήριξη!! είστε οι καλύτερες συνοδοιπόροι στο ταξίδι της εγκυμοσύνης που θα μπορούσα να έχω!!

@Jasmine@ Σκέφτομαι πολλά κ εννοείται σκέφτομαι κ το ότι κάποιοι γιατροί κοιτούν το πορτοφόλι τους ...

@P.L.L. εννοειται θα σας ενημερώσω!! Θυμάμαι ότι μου είχες πει λόγω ιστορικού αποβολής θα την κάνεις αλλά γιατί πριν την αυχενική;;;

@Tsampika98 καλώς ήρθες κορίτσι μου να έχειςμια ρόδινη εγκυμοσύνη!! Πρέπει να είσαι η πιο μικρή μας, στην εγκυμοσύνη εννοω.

Βρε κορίτσια μιας κ φύλο δεν έμαθα δεν μου λέτε εσείς που ξέρετε τους παλμούς της καρδιάς να δούμε αν ισχύει αυτό που λενε για τα 140 πάνω κάτω;;;

@EugenJen κοριτσι μου μαλλον δεν θα ειδε ξεκαθαρα το φυλλο γι αυτο δεν θα στο ειπε ο γιατρος......!!!!εμενα οι χτυποι ηταν 155/λεπτο και ειναι αγορακιιι..... Δεν ξερω αν απο αυτο μπορεις να βγαλεις συμπερασμα..... 

1 hour ago, Renez είπε:

Θα προσπαθήσω να μας φτιάξω ένα πινακακι στην αρχή για τα μπεμπέ κ τα Πητ μας. Θα σας γράψω όσα θυμάμαι κ όσα δεν διορθώστε με κ πείτε μου κ τους Πητ σας όλες.

@Irinoula86 αγοράκι Πητ(?)

@Mariamaraki κοριτσάκι (με ερωτηματικό) Πητ(?)

@marianna1986 κοριτσακι Πητ(?)

@kristalenia αγοράκι Πητ(?)

@Hope89 ??

@Jasmine ??

@EugenJen ξέρω δε ρώτησες από την ταραχή σου αλλά αυριο που θα τον πάρεις τηλ ρώτησε τον θα το δει απο τις φωτό εκείνος :-) πες μου κ Πητ.

4??? Τρομάρα σου από τα 19 σε πήρε ο ατιμος ε? Κ εμένα από τα 21 είμαστε μαζί στα 26 παντρευτηκαμε :-)

Τωρα είμαι 27 τον Ιούνη μπαίνω στα 28..

ευελπιστώ να έχουν φτιάξει τα πράγματα με τον ιό να χαρείτε τον γάμο σας φίλη..

Εγω ΠΗΤ 08.10. Στην αρχη 12.10 ηταν αλλα αλλαξε μετα την αυχενική. 

Just now, Eval είπε:

Κορίτσια θα σας φανώ μαμοθρεφτο.... Αλλά από τότε που έμεινα έγκυος θέλω να είμαι συνέχεια με τη μαμά μου. Να της μιλάω για την εγκυμοσύνη μου να μου μιλάει η ίδια για την εμπειρία της και νιώθω φοβερή ασφάλεια και ανακούφιση όταν μιλώ μαζί της. Νιώθω πως έχω αρχίσει να έχω μωρουδιστικη συμπεριφορά!

Τώρα με τον κορονοιο έχω δύο εβδομάδες να την δω! Εσείς??? Πηγαινοερχεστε καθόλου ; Τους βλέπετε τους γονείς σας???

Κ εγω το εχω παθει αυτο με τη μαμα μου!!! Την εχω αναγκη περισσοτερο απο ποτε.... Αλλα εμενα ζουν λιγο μακρια οι γονεις μου.... Περιμενω πως και πως να ερθει Αθήνα να τα ζησουμε ολα μαζιιιι..... Θελω να φτιαξω και το δικο της δωμάτιο.... Χιχιχι

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Irinoula86 είπε:

@EugenJen κοριτσι μου μαλλον δεν θα ειδε ξεκαθαρα το φυλλο γι αυτο δεν θα στο ειπε ο γιατρος......!!!!εμενα οι χτυποι ηταν 155/λεπτο και ειναι αγορακιιι..... Δεν ξερω αν απο αυτο μπορεις να βγαλεις συμπερασμα..... 

Εγω ΠΗΤ 08.10. Στην αρχη 12.10 ηταν αλλα αλλαξε μετα την αυχενική. 

Κ εγω το εχω παθει αυτο με τη μαμα μου!!! Την εχω αναγκη περισσοτερο απο ποτε.... Αλλα εμενα ζουν λιγο μακρια οι γονεις μου.... Περιμενω πως και πως να ερθει Αθήνα να τα ζησουμε ολα μαζιιιι..... Θελω να φτιαξω και το δικο της δωμάτιο.... Χιχιχι

Ωχ! Ο άντρας σου τι λέει για τη συνδιαμονη με τη πεθερά?? :D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καμια στο μητερα οχι ε????? Μονη μου θα είμαι???? Θα αλλαξω γιατροοοο. Τελος...... 

Just now, Renez είπε:

Ωχ! Ο άντρας σου τι λέει για τη συνδιαμονη με τη πεθερά?? :D

Δεν του εχω πει κατι..... Θα το δεχτει..... Θα αρχισουν να με πιανουν πονακια ξαφνικα και θα ζηταω τη μαμα μου.... Χαχαχα :)))))) 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν ήμουν μαμάκιας δλδ δε θέλω κανένα μέσα στα πόδια μου, μόνο τον άντρα μου. Ώρες ώρες όμως θα ήθελα να είμαι.... χαχαχαχα 

κοιλια δεν έχω κάνει ακόμα καθόλου, μόνο έχει φαρδύνει η μέση. Βασικά έχει χαθεί η μέση...

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tsampika είναι γνωστό πως το όνομα Τσαμπίκα είναι πολύ συνηθισμένο στη Ρόδο.

Renez στο Ρέα είχα γεννήσει κ την κορη. Ειχα μείνει πολύ ευχαριστημένη! Ελπίζω μέχρι τότε να μην έχουμε καραντινες κ μείνουμε χωρίς συνοδό και επισκεπτες.

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Irinoula86 είπε:

Κοριτσια καμια στο μητερα οχι ε????? Μονη μου θα είμαι???? Θα αλλαξω γιατροοοο. Τελος...... 

Δεν του εχω πει κατι..... Θα το δεχτει..... Θα αρχισουν να με πιανουν πονακια ξαφνικα και θα ζηταω τη μαμα μου.... Χαχαχα :)))))) 

Γυναίκες παιδάκι μου χαχαχχα

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ ποτέ δεν ήμουν μαμάκιας δλδ δε θέλω κανένα μέσα στα πόδια μου, μόνο τον άντρα μου. Ώρες ώρες όμως θα ήθελα να είμαι.... χαχαχαχα 

κοιλια δεν έχω κάνει ακόμα καθόλου, μόνο έχει φαρδύνει η μέση. Βασικά έχει χαθεί η μέση...

Πωωω μέση κ εγώ τίποτε φίλη!! Από το 2ο μήνα κιόλας ξεκίνησε να χάνεται :-/

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Γυναίκες παιδάκι μου χαχαχχα

Πωωω μέση κ εγώ τίποτε φίλη!! Από το 2ο μήνα κιόλας ξεκίνησε να χάνεται :-/

Ευτυχώς που είμαστε κλεισμένες σπίτι κ δε ντύνομαι. Δε θα ειχα ρούχα...χαχαχαχχα σκέφτομαι σιγά σιγά να παραγγείλω κανα παντελονάκι από asos Zara η h&m.

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Κοριτσια καμια στο μητερα οχι ε????? Μονη μου θα είμαι???? Θα αλλαξω γιατροοοο. Τελος...... 

Δεν του εχω πει κατι..... Θα το δεχτει..... Θα αρχισουν να με πιανουν πονακια ξαφνικα και θα ζηταω τη μαμα μου.... Χαχαχα :)))))) 

Μητέρα ε?? Πφφφφ όχι...αλλά τι σε νοιάζει? Μας έχεις εδώ :-) κ όπως τώρα περνάμε τις εγκυμοσύνες μας μαζί μετά θα μοιραζόμαστε κ τις εμπειρίες από το νινια μας με το καλό :-)

Just now, Jasmine@ είπε:

Ευτυχώς που είμαστε κλεισμένες σπίτι κ δε ντύνομαι. Δε θα ειχα ρούχα...χαχαχαχχα σκέφτομαι σιγά σιγά να παραγγείλω κανα παντελονάκι από asos Zara η h&m.

Θα σε συμβουλευα να αφήσεις λίγο ακόμη που θα φτιάξει σε 2-3 βδομάδες καλά καλά ο καιρός να πάρεις κατευθείαν ανοιξιατικο-καλοκαιρινα παντελονάκια κ φορεματακια μια κ καλή :-)

Έτσι σκέφτομαι εγώ ..προς το παρών τον τελευταίο μήνα τη βγάζω με 2 κολάν γτ οοολα Μ τα τζιν είναι τύπου slim και δε κουμπώνει κανένα!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Σας χιιιιιλιο ευχαριστω όλες για τις συμβουλές κ την υποστήριξη!! είστε οι καλύτερες συνοδοιπόροι στο ταξίδι της εγκυμοσύνης που θα μπορούσα να έχω!!

@Jasmine@ Σκέφτομαι πολλά κ εννοείται σκέφτομαι κ το ότι κάποιοι γιατροί κοιτούν το πορτοφόλι τους ...

@P.L.L. εννοειται θα σας ενημερώσω!! Θυμάμαι ότι μου είχες πει λόγω ιστορικού αποβολής θα την κάνεις αλλά γιατί πριν την αυχενική;;;

@Tsampika98 καλώς ήρθες κορίτσι μου να έχειςμια ρόδινη εγκυμοσύνη!! Πρέπει να είσαι η πιο μικρή μας, στην εγκυμοσύνη εννοω.

Βρε κορίτσια μιας κ φύλο δεν έμαθα δεν μου λέτε εσείς που ξέρετε τους παλμούς της καρδιάς να δούμε αν ισχύει αυτό που λενε για τα 140 πάνω κάτω;;;

Ε όταν είναι σίγουρος ο τροφοβλαστης η αυχενική περισσεύει. Γίνεται μόνο λίγο πριν την παρακέντηση για να πάρουν καποιες μετρήσεις.  

Εμενα στις 9+4 εβδομαδες είχε 176 παλμούς κι ο γιατρος μου είπε μάλλον κορίτσι. Αλλά μετά διαβασα ότι δεν είναι κοινώς αποδεκτή αυτή η μέτρηση. 

Εννοώ δεν είναι αξιόπιστη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ευτυχώς που είμαστε κλεισμένες σπίτι κ δε ντύνομαι. Δε θα ειχα ρούχα...χαχαχαχχα σκέφτομαι σιγά σιγά να παραγγείλω κανα παντελονάκι από asos Zara η h&m.

Κ εγώ το ίδιο σκέφτομαι μια χαρά την έχουμε βολεύει με τις πυζαμουλες!! Όταν με το καλό βγούμε από την καραντίνα θα πέσει ψώνιο με το κιλό!! Σουτιέν, παντελόνια φόρεματα, άσε που έχω ακούσει ότι σε μερικές μεγαλώνει κ το πόδι!!!

Just now, Renez είπε:

Μητέρα ε?? Πφφφφ όχι...αλλά τι σε νοιάζει? Μας έχεις εδώ :-) κ όπως τώρα περνάμε τις εγκυμοσύνες μας μαζί μετά θα μοιραζόμαστε κ τις εμπειρίες από το νινια μας με το καλό :-)

Θα σε συμβουλευα να αφήσεις λίγο ακόμη που θα φτιάξει σε 2-3 βδομάδες καλά καλά ο καιρός να πάρεις κατευθείαν ανοιξιατικο-καλοκαιρινα παντελονάκια κ φορεματακια μια κ καλή :-)

Έτσι σκέφτομαι εγώ ..προς το παρών τον τελευταίο μήνα τη βγάζω με 2 κολάν γτ οοολα Μ τα τζιν είναι τύπου slim και δε κουμπώνει κανένα!!!!!

Μια από τα ίδια όλα τα παντελόνια είναι χωρίς ανάσα οπότε με κολάν κ εγώ κ να έχουν αρχίσει να με κόβουν κ τα βρακάκια μου, που να έιχα πάρει κ κιλα,!!

Just now, P.L.L. είπε:

Ε όταν είναι σίγουρος ο τροφοβλαστης η αυχενική περισσεύει. Γίνεται μόνο λίγο πριν την παρακέντηση για να πάρουν καποιες μετρήσεις.  

Εμενα στις 9+4 εβδομαδες είχε 176 παλμούς κι ο γιατρος μου είπε μάλλον κορίτσι. Αλλά μετά διαβασα ότι δεν είναι κοινώς αποδεκτή αυτή η μέτρηση. 

Εννοώ δεν είναι αξιόπιστη 

Καλά εννοείται δεν το παίρνουμε στα σοβαρά αλλά είπα έτσι μιας κ έμεινα με την απορία στο φύλο να δω με τους παλμούς!! Έκανα κ το τεστ με το κινέζικο ημερολόγιο κ βγήκε αγόρι , μιλάμε για επιστήμονικα πράγματα όχι αστεία χαχαχα

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Κ εγώ το ίδιο σκέφτομαι μια χαρά την έχουμε βολεύει με τις πυζαμουλες!! Όταν με το καλό βγούμε από την καραντίνα θα πέσει ψώνιο με το κιλό!! Σουτιέν, παντελόνια φόρεματα, άσε που έχω ακούσει ότι σε μερικές μεγαλώνει κ το πόδι!!!

Μια από τα ίδια όλα τα παντελόνια είναι χωρίς ανάσα οπότε με κολάν κ εγώ κ να έχουν αρχίσει να με κόβουν κ τα βρακάκια μου, που να έιχα πάρει κ κιλα,!!

Καλά εννοείται δεν το παίρνουμε στα σοβαρά αλλά είπα έτσι μιας κ έμεινα με την απορία στο φύλο να δω με τους παλμούς!! Έκανα κ το τεστ με το κινέζικο ημερολόγιο κ βγήκε αγόρι , μιλάμε για επιστήμονικα πράγματα όχι αστεία χαχαχα

Ναι η αλήθεια είναι κι εμενα και με το κινεζικό ημερολογιοκαι με τους παλμους κορίτσι βγαίνει. Μενει να το δούμε σε λίγες εβδομαδες! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Κ εγώ το ίδιο σκέφτομαι μια χαρά την έχουμε βολεύει με τις πυζαμουλες!! Όταν με το καλό βγούμε από την καραντίνα θα πέσει ψώνιο με το κιλό!! Σουτιέν, παντελόνια φόρεματα, άσε που έχω ακούσει ότι σε μερικές μεγαλώνει κ το πόδι!!!

Μια από τα ίδια όλα τα παντελόνια είναι χωρίς ανάσα οπότε με κολάν κ εγώ κ να έχουν αρχίσει να με κόβουν κ τα βρακάκια μου, που να έιχα πάρει κ κιλα,!!

Καλά εννοείται δεν το παίρνουμε στα σοβαρά αλλά είπα έτσι μιας κ έμεινα με την απορία στο φύλο να δω με τους παλμούς!! Έκανα κ το τεστ με το κινέζικο ημερολόγιο κ βγήκε αγόρι , μιλάμε για επιστήμονικα πράγματα όχι αστεία χαχαχα

Τα σουτιεν Κ τα βρακάκια που τα πας;;;; Τα είχα ξεχάσει....

λοιπόν εμένα το ένα είχε 177παλμους κ το άλλο 172 σαν τρελή κ εγώ λέω 2 κορίτσια, κοιταζω τώρα που το είπες κ βγάζει αγόρι! Πρόβλεψη για διδυμα πουθενά! Χαχαχχαχα τα λεφτά μου πίσω!!!

επισης εγώ δεν έχω κολάν, ευτυχώς κάτι υφασμάτινα παντελόνια μου κουμπώνουν ακόμα, καλά τα τζιν στη μέση ούτε καν!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Renez said:

Θα προσπαθήσω να μας φτιάξω ένα πινακακι στην αρχή για τα μπεμπέ κ τα Πητ μας. Θα σας γράψω όσα θυμάμαι κ όσα δεν διορθώστε με κ πείτε μου κ τους Πητ σας όλες.

@Irinoula86 αγοράκι Πητ(?)

@Mariamaraki κοριτσάκι (με ερωτηματικό) Πητ(?)

@marianna1986 κοριτσακι Πητ(?)

@kristalenia αγοράκι Πητ(?)

@Hope89 ??

@Jasmine ??

@EugenJen ξέρω δε ρώτησες από την ταραχή σου αλλά αυριο που θα τον πάρεις τηλ ρώτησε τον θα το δει απο τις φωτό εκείνος :-) πες μου κ Πητ.

4??? Τρομάρα σου από τα 19 σε πήρε ο ατιμος ε? Κ εμένα από τα 21 είμαστε μαζί στα 26 παντρευτηκαμε :-)

Τωρα είμαι 27 τον Ιούνη μπαίνω στα 28..

ευελπιστώ να έχουν φτιάξει τα πράγματα με τον ιό να χαρείτε τον γάμο σας φίλη..

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Εγώ έχω ΠΗΤ 5/10. Εμένα οι παλμοί στην αρχή ήταν 165, μετά 180 και στην αυχενική 165. Μια κοπέλα είπε για το κινεζικό ημερολόγιο και το έψαξα και όντως μου βγαίνει αγοράκι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

 

Καλά εννοείται δεν το παίρνουμε στα σοβαρά αλλά είπα έτσι μιας κ έμεινα με την απορία στο φύλο να δω με τους παλμούς!! Έκανα κ το τεστ με το κινέζικο ημερολόγιο κ βγήκε αγόρι , μιλάμε για επιστήμονικα πράγματα όχι αστεία χαχαχα

Χαχαχαχ εμένα και με τους παλμούς και με το κινέζικο ημερολόγιο και με το φεγγάρι που λένε βγαίνει αγόρι τελικά έχω κοριτσακι....αφού είχα το είχα πιστέψει και το πρώτο πράγμα που πήρα για γούρι ήταν μπλε καλτσουλες χχαχχααχ:D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Κ εγώ το ίδιο σκέφτομαι μια χαρά την έχουμε βολεύει με τις πυζαμουλες!! Όταν με το καλό βγούμε από την καραντίνα θα πέσει ψώνιο με το κιλό!! Σουτιέν, παντελόνια φόρεματα, άσε που έχω ακούσει ότι σε μερικές μεγαλώνει κ το πόδι!!!

Μια από τα ίδια όλα τα παντελόνια είναι χωρίς ανάσα οπότε με κολάν κ εγώ κ να έχουν αρχίσει να με κόβουν κ τα βρακάκια μου, που να έιχα πάρει κ κιλα,!!

Καλά εννοείται δεν το παίρνουμε στα σοβαρά αλλά είπα έτσι μιας κ έμεινα με την απορία στο φύλο να δω με τους παλμούς!! Έκανα κ το τεστ με το κινέζικο ημερολόγιο κ βγήκε αγόρι , μιλάμε για επιστήμονικα πράγματα όχι αστεία χαχαχα

Χαχαχα κ εγώ το είχα κάνει αυτό 

4 ώρες πρίν, Renez είπε:

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10

@EugenJen  ?? --} ΠΗΤ: 9/10 

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

***Να θυμόμαστε όταν θέλουμε να το βλέπουμε πως θα είναι στη σελίδα 38!!

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...