Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Evgenjen εμένα στο κινέζικο αν βάλω 33 χρόνων το μηνα συλληψης μου βγάζει κορίτσι. Εσένα πως σου βγάζει αγόρι; Καλά βλακιες και η eirinoula που είναι ίδιας ηλικίας αγόρι θα κάνει.

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Δυστυχώς εδώ κ μια ώρα ξεκίνησε πάλι φαγούρα.... πρωί πρωί το γιατρό. Ελπίζω να καταφέρω να κοιμηθώ απόψε, είχα που είχα άστατο ύπνο επειδή είχα συχνοουρία ε τώρα με έχει αποτελειώσει, σα ζόμπι κυκλοφορώ σπιτι

  • Λυπημένη/-ος 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Evgenjen εμένα στο κινέζικο αν βάλω 33 χρόνων το μηνα συλληψης μου βγάζει κορίτσι. Εσένα πως σου βγάζει αγόρι; Καλά βλακιες και η eirinoula που είναι ίδιας ηλικίας αγόρι θα κάνει.

Ναι ακριβως..... Και εγω το εκανα και μ έβγαζε κοριτσι..... Λετε να μ αλλαξει???? 

Just now, Jasmine@ είπε:

Δυστυχώς εδώ κ μια ώρα ξεκίνησε πάλι φαγούρα.... πρωί πρωί το γιατρό. Ελπίζω να καταφέρω να κοιμηθώ απόψε, είχα που είχα άστατο ύπνο επειδή είχα συχνοουρία ε τώρα με έχει αποτελειώσει, σα ζόμπι κυκλοφορώ σπιτι

Υπομονη κοριτσι μου και ναι παρε γιατρο πρωι πρωι..... Μην ανησυχεις..... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eval είπε:

Έκανα κι εγώ την αυχενική κορίτσια!!!

Δόξα τω Θεώ όλα καλά. Εγώ μάλλον πάω για 26.9 τελικά αλλά θα συνεχίσω φυσικά σ αυτή τη συνομιλία!!!

Μάλλον για αγοράκι με είπαν !! 

*** Κι όχι @Renez η πιο μικρή εγώ ήμουν :P 26 ετών !! Χαχαχαχαχαχα

Όσο για τα πονακια κι εγώ έχω κυρίως όταν κουράζομαι. Πλέον δεν βολευομαι να κοιμάμαι μπρούμυτα όπως παλιά. Έχει αρχίσει η κοιλίτσα κ μεγαλώνει. Έχετε δει διαφορά εσείς?

Τέλεια!! Κ άλλο αντράκι στην παρέα... Για να δούμε πως θα καταλήξει το σκορ!! Όσο για την κοιλίτσα, σαν ένα πολύ μικρό φουσωμα χαμηλά..

2 ώρες πρίν, Eval είπε:

Κορίτσια θα σας φανώ μαμοθρεφτο.... Αλλά από τότε που έμεινα έγκυος θέλω να είμαι συνέχεια με τη μαμά μου. Να της μιλάω για την εγκυμοσύνη μου να μου μιλάει η ίδια για την εμπειρία της και νιώθω φοβερή ασφάλεια και ανακούφιση όταν μιλώ μαζί της. Νιώθω πως έχω αρχίσει να έχω μωρουδιστικη συμπεριφορά!

Τώρα με τον κορονοιο έχω δύο εβδομάδες να την δω! Εσείς??? Πηγαινοερχεστε καθόλου ; Τους βλέπετε τους γονείς σας???

Εμείς δεν βλέπουμε κανέναν δυστυχώς... Όχι ότι πριν βρισκόμασταν κ παραπάνω από μια φορά την εβδομάδα, αλλά αυτό το καθόλου είναι ζόρι..

1 hour ago, Jasmine@ είπε:

Εγώ ποτέ δεν ήμουν μαμάκιας δλδ δε θέλω κανένα μέσα στα πόδια μου, μόνο τον άντρα μου. Ώρες ώρες όμως θα ήθελα να είμαι.... χαχαχαχα 

κοιλια δεν έχω κάνει ακόμα καθόλου, μόνο έχει φαρδύνει η μέση. Βασικά έχει χαθεί η μέση...

Έτσι κ εγώ, δεν θελω κανέναν να ανακατεύεται στα πόδια μου! Για τον αντρα μου δε δεν το συζητώ! Όταν γέννησα κ δεν μπόρεσε η μαμά μου να έρθει καθόλου επειδή ήταν άρρωστη, στενοχωρήθηκα για εκείνη γτ ήξερα ότι το περίμενε! Τώρα βέβαια με τα δίδυμα θα είναι αλλιώς...

Just now, Jasmine@ είπε:

Δυστυχώς εδώ κ μια ώρα ξεκίνησε πάλι φαγούρα.... πρωί πρωί το γιατρό. Ελπίζω να καταφέρω να κοιμηθώ απόψε, είχα που είχα άστατο ύπνο επειδή είχα συχνοουρία ε τώρα με έχει αποτελειώσει, σα ζόμπι κυκλοφορώ σπιτι

Πφφφ... Οπωσδήποτε τηλ τον γιατρό το πρωί..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eval είπε:

Έκανα κι εγώ την αυχενική κορίτσια!!!

Δόξα τω Θεώ όλα καλά. Εγώ μάλλον πάω για 26.9 τελικά αλλά θα συνεχίσω φυσικά σ αυτή τη συνομιλία!!!

Μάλλον για αγοράκι με είπαν !! 

*** Κι όχι @Renez η πιο μικρή εγώ ήμουν :P 26 ετών !! Χαχαχαχαχαχα

Όσο για τα πονακια κι εγώ έχω κυρίως όταν κουράζομαι. Πλέον δεν βολευομαι να κοιμάμαι μπρούμυτα όπως παλιά. Έχει αρχίσει η κοιλίτσα κ μεγαλώνει. Έχετε δει διαφορά εσείς?

Εγώ ακόμη δεν έχω δει διάφορα άλλα ακόμη είμαι στην 11 εβδομάδα προχωράω για 12η!! Ίσα ίσα φουσκωματάκι χαμηλά... Όχι πολύ ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Δυστυχώς εδώ κ μια ώρα ξεκίνησε πάλι φαγούρα.... πρωί πρωί το γιατρό. Ελπίζω να καταφέρω να κοιμηθώ απόψε, είχα που είχα άστατο ύπνο επειδή είχα συχνοουρία ε τώρα με έχει αποτελειώσει, σα ζόμπι κυκλοφορώ σπιτι

Παστωσου σε κρέμες πριν ξαπλώσεις μπας κ ανακουφιστείς ...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Δυστυχώς εδώ κ μια ώρα ξεκίνησε πάλι φαγούρα.... πρωί πρωί το γιατρό. Ελπίζω να καταφέρω να κοιμηθώ απόψε, είχα που είχα άστατο ύπνο επειδή είχα συχνοουρία ε τώρα με έχει αποτελειώσει, σα ζόμπι κυκλοφορώ σπιτι

Καλημέρα κορίτσι μου πως είσαι;

μόλις μιλήσεις με τον γιατρό ενημέρωσε μας , εύχομαι μην είναι τίποτα απολύτως !

@marianna1986μου το έκανε η αδερφή μου λες να με έβαλε 34χρονων?? Η κακούργα εκεί να με μεγαλώσει!!!

 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Jasmine !! Που είπαμε ότι έχεις φαγουρες; Γιατί κι εγώ είχα για ένα διάστημα μήπως μπορώ να σε βοηθήσω κάπως!!!

 

Και κάτι άσχετο. Όταν έρθει η στιγμή .. από ποιο site θα πάρετε εσείς τα ρουχαλακια σας ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το γιατρό.... μου είπε 2 μερες να μην πάρω κανένα από τα φάρμακα κ να ξαναμιλήσω μαζί του, θέλει να δει μάλλον αν με επιβαρύνουν... Του λέω τίποτα τίποτα; Όχι μου λέει.

Just now, Eval είπε:

Jasmine !! Που είπαμε ότι έχεις φαγουρες; Γιατί κι εγώ είχα για ένα διάστημα μήπως μπορώ να σε βοηθήσω κάπως!!!

 

Και κάτι άσχετο. Όταν έρθει η στιγμή .. από ποιο site θα πάρετε εσείς τα ρουχαλακια σας ;;;;

Καλημέρα! Στα χέρια κ στα πόδια τις βραδινές ώρες. Ρούχα για εμένα εννοείς; Από asos κ hmm Zara μάλλον... έχεις δει κάπου άλλου ωραία;

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

Jasmine !! Που είπαμε ότι έχεις φαγουρες; Γιατί κι εγώ είχα για ένα διάστημα μήπως μπορώ να σε βοηθήσω κάπως!!!

 

Και κάτι άσχετο. Όταν έρθει η στιγμή .. από ποιο site θα πάρετε εσείς τα ρουχαλακια σας ;;;;

Εγώ έχω ρίξει μια ματιά στα h&m γιατί κάτι Mothercare κλπ κλπ είναι πανακριβα,

Just now, Jasmine@ είπε:

Μίλησα με το γιατρό.... μου είπε 2 μερες να μην πάρω κανένα από τα φάρμακα κ να ξαναμιλήσω μαζί του, θέλει να δει μάλλον αν με επιβαρύνουν... Του λέω τίποτα τίποτα; Όχι μου λέει.

Τι χάπια παίρνεις;;τα κλασικά utrogestan κ φυλικο;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Εγώ έχω ρίξει μια ματιά στα h&m γιατί κάτι Mothercare κλπ κλπ είναι πανακριβα,

Τι χάπια παίρνεις;;τα κλασικά utrogestan κ φυλικο;;

Κολπική προγεστερονη το πρωί, ένα ultrogestan το μεσημέρι, 2 trofocard, φυλλικό, το πρωί το χάπι του θυρεοειδή, κ ένεση ηπαρινης την οποία θα την κάνω κανονικά. 
δε θυμάμαι κάτι αλλο

  • Μπερδεμένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Κολπική προγεστερονη το πρωί, ένα ultrogestan το μεσημέρι, 2 trofocard, φυλλικό, το πρωί το χάπι του θυρεοειδή, κ ένεση ηπαρινης την οποία θα την κάνω κανονικά. 
δε θυμάμαι κάτι αλλο

Αχ πουλάκι μου παίρνεις χαπακια μπόλικα! τουλάχιστον για 2 μερουλες θα είσαι ξεγνοιαστη ..όλα καλά θα πάνε θετική σκέψη κ άμα φαγουριζεσαι κάνε αγκαλίτσες με το αντρουλη σου!!:x

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Αχ πουλάκι μου παίρνεις χαπακια μπόλικα! τουλάχιστον για 2 μερουλες θα είσαι ξεγνοιαστη ..όλα καλά θα πάνε θετική σκέψη κ άμα φαγουριζεσαι κάνε αγκαλίτσες με το αντρουλη σου!!:x

Καλε δε θέλω να με ακουμπάει τιποτα... ούτε η πυτζαμα μου!χαχαχαχ!!!    ελπίζω να είναι αυτό ότι πίνω πολλά φάρμακα κ αν τα μειώσουμε να σταματήσει η φαγούρα. 
εσυ μίλησες με τους γιατρούς;;;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Μίλησα με το γιατρό.... μου είπε 2 μερες να μην πάρω κανένα από τα φάρμακα κ να ξαναμιλήσω μαζί του, θέλει να δει μάλλον αν με επιβαρύνουν... Του λέω τίποτα τίποτα; Όχι μου λέει.

Καλημέρα! Στα χέρια κ στα πόδια τις βραδινές ώρες. Ρούχα για εμένα εννοείς; Από asos κ hmm Zara μάλλον... έχεις δει κάπου άλλου ωραία;

Ίσως κάποιο σου κάνει αλλεργική αντίδραση..δες κ στις παρενέργειες τους μήπως κάποιο λέει κνησμό ή αλλεργική αντίδραση...

Just now, Jasmine@ είπε:

Κολπική προγεστερονη το πρωί, ένα ultrogestan το μεσημέρι, 2 trofocard, φυλλικό, το πρωί το χάπι του θυρεοειδή, κ ένεση ηπαρινης την οποία θα την κάνω κανονικά. 
δε θυμάμαι κάτι αλλο

Αγαπη μου μωρέ παίρνεις πολλά γμτ σου..ελπίζω να είναι κάτι από αυτα κ να ηρεμήσεις..βέβαια αν τα κόψεις όλα μαζί πως θα καταλάβεις πιο είναι?:confused: τεσπα,κάτι θα έχει στο νου το ο γιατρός..

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλε δε θέλω να με ακουμπάει τιποτα... ούτε η πυτζαμα μου!χαχαχαχ!!!    ελπίζω να είναι αυτό ότι πίνω πολλά φάρμακα κ αν τα μειώσουμε να σταματήσει η φαγούρα. 
εσυ μίλησες με τους γιατρούς;;;

Οντως,εσύ μίλησες???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ίσως κάποιο σου κάνει αλλεργική αντίδραση..δες κ στις παρενέργειες τους μήπως κάποιο λέει κνησμό ή αλλεργική αντίδραση...

Αγαπη μου μωρέ παίρνεις πολλά γμτ σου..ελπίζω να είναι κάτι από αυτα κ να ηρεμήσεις..βέβαια αν τα κόψεις όλα μαζί πως θα καταλάβεις πιο είναι?:confused: τεσπα,κάτι θα έχει στο νου το ο γιατρός..

Οντως,εσύ μίλησες???

Δε θέλει να δει ποιο με πειράζει από ότι κατάλαβα αλλά αν είναι αντίδραση του συκωτιού στα πολλά φάρμακα. Τι εννοείς αν όντως μίλησα εγώ;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...