Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλε που την είδες εσυ; Ήρθε στο μαγαζί κ σου είπε γεια σου είμαι η octobermom???? Χαχαχαχαχ ροζαλοπαρδαλες κλαίω!

Ναι ακριβώς αυτό εγινε:D

Εμμμ σου πα εγώ έλα Αθήνα γμτ σου εκεί εσύ καταυλακιοτισσα!!

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

4 hours ago, Hope89 said:

Αχχχχ αυτό που μπαίνουν έτσι ξαφνικά κ απότομα τα κιλά είναι που με ανησυχεί κ εμένα...

Ααα έχετε αρκετά εμβρυακια ακόμη! Πολύτεκνη σε βλέπω!! Χαχα.. κ εμείς τις δύο πρώτες που μεταφέραμε δύο το ένα είχε πιαστεί (η πρώτη παλινδρομη κ η δεύτερη ο γιοκας μου!) Οπότε είπαμε να βάλουμε πάλι δύο για περισσότερες πιθανότητες...δεν περίμενα με τίποτα δίδυμα κ δεν ήμουν προετοιμασμένη! Είναι όπως το λες, άλλο να είναι τα πρώτα κ άλλο να έχεις κ άλλο παιδί να φροντίζεις! Θα σου πω την εμπειρία μου όταν έρθει η ώρα με το καλό για το πώς είναι στην πράξη τελικά! Αλήθεια, Αμερική κάνατε την εξωσωματική ή Ελλάδα;; Όσο για το εμβρυακι μας, πραγματικα είναι κάτι που με προβληματίζει πολύ... Ο άντρας μου λέει ότι εφόσον το έχουμε δεν μπορεί ηθικά να το αφήσει κ θέλει να το βάλουμε....!!! Εγώ από την άλλη δεν ξέρω πως θα την πάλευα με 4 παιδιά!! 

 

Καλά, αν εξαρτώνταν από τον άντρα μου, θα κάναμε ποδοσφαιρική ομάδα... αυτός θέλει να τα βάλουμε όλα! Βέβαια εγώ του λέω ότι έχει άγνοια κινδύνου και δε ξέρει τί δουλειά μας περιμένει, ξενύχτια, τάισμα κάθε 2ωρο, άλλαγμα πάνας, παιδίατροι, παιχνίδια, σχολείο, ανατροφή γενικά και πάει λέγοντας! Θα δούμε τί άποψη θα έχει μετά από λίγους μήνες με τον μπέμπη!:P

Στην Θεσσαλονίκη την κάναμε την εξωσωματική. Είχαμε ξεκινήσει διαδικασίες σε ένα κέντρο εδώ στην Φλόριντα, για σπερματέγχυση αρχικά (μια και ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου είχαμε κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα), αλλά έκανα μια μεγάλη κύστη ακριβώς πριν τον κύκλο μου από κάτι αντισυλληπτικά που μου έδωσαν να πάρω δυο βδομάδες πριν (μεγάλη απογοήτευση, ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί μου τα έδωσαν) και ακυρώθηκε εκείνος ο κύκλος αναγκαστικά. Μετά, επειδή ήμουν ήδη ταλαιπωρημένη και απογοητευμένη είπαμε να πάμε κατευθείαν για εξωσωματική, μόλις έφευγε βέβαια η κύστη (που ευτυχώς έφυγε τον επόμενο μήνα μόλις μου ήρθε περίοδος). Εν τω μεταξύ κοίταξα και τα κέντρα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής στην Θεσσαλονίκη και είχανε πάρα πολύ καλές κριτικές και πολύ καλά αποτελέσματα, και στο 30% της τιμής που θα πληρώναμε εδώ, οπότε μίλησα μαζί τους και κανόνισα να το κάνω εκεί τις γιορτές που έτσι κι αλλιώς ήρθα στο πατρικό μου για να δω τους δικούς μου. Ευτυχώς πήγαν όλα πολύ καλά και, μια και έχω τα 4 εμβρυάκια (βλαστοκύστες κιόλας) αποθηκευμένα, δε θα χρειαστεί να ξαναπεράσω την διαδικασία της διέγερσης με τις ορμόνες και τις ενέσεις ανταγωνιστή, ωοληψία κτλ. Τα έμβρυα που θα περισσέψουν (αν περισσέψουν) με προβληματίζουν αρκετά και μένα, γιατί δε νιώθω άνετα ούτε να πεταχτούν ούτε να τα δωρίσουμε. Θα δούμε όμως όταν έρθει η ώρα, γιατί μπορεί (χτύπα ξύλο) και να μην εμφυτευτεί κανένα από αυτά ή απλά να μην περισσέψει κανένα στο τέλος. Προς το παρόν σκοπεύουμε να τα φυλάξουμε στην κρυοσυντήρηση για τα επόμενα χρόνια όσο χρειαστεί.

 

4 hours ago, EugenJen said:

Kαλησπέρα κορίτσια, τώρα κατάφερα να κλέψω λίγο χρόνο να σας δω!!πως είστε σήμερα??

πφφφφ πάλι για κοιλά μιλάμε???και οτι σκεφτόμουν τι να παραγγείλω να φάω στην δουλειά γιατί χθες δεν μαγείρεψα η ανοικοκύρευτη!!

εγώ σωματότυπο έχω σαν την @Eva137 χεράκια , ποδαράκια καλαμάκια περιφέρεια κούτσικη και τώρα έχω μια κοιλάααααρα και κάτι πεπόοοονια!!όλοι μου δίνουν την θέση τους!:tongue: και ερωτώ τώρα φίλη @Eva137 πως θα βρούμε μαγιό??

Χαχα, έχουμε τα προβλήματά μας είναι η αλήθεια. Από μαγιό, εγώ μόνο μπικίνι μπορώ να βάλω, αλλά το πάνω σε μεγαλύτερο μέγεθος και σε συγκεκριμένα νούμερα... με έχουν βολέψει πολύ αυτά που έχουν νούμερα όπως και τα σουτιέν π.χ. 34D, 36DD κτλ., αντί για απλά small/medium/large. Απλά τώρα αυτά που είχα πριν μου είναι μικρά. Ευτυχώς δε χρειάστηκε να αγοράσω καινούργιο γιατί μου έδωσε η αδερφή μου ένα που φορούσε αυτή στην εγκυμοσύνη/θηλασμό... στην αρχή που το είχα δει σκέφτηκα ότι δε θα το χρειαστώ γιατί μου φάνηκε πολύ μεγάλο, αλλά τελικά τώρα μου κάνει μια χαρά και έχει και λίγο χώρο για μετά προς το τέλος και τον θηλασμό που θα έχει μεγαλώσει το στήθος λίγο ακόμα. Τα κάτω ευτυχώς μου κάνουν μια χαρά ακόμα!

 

3 hours ago, Flaquita said:

Γεια σας κ απο μενα...καινούργια κ εγω εδώ!!! Βρηκα ευκαιρία με αυτο το πινακακι να κανω και εγω την εισοδο μου Ειμαι 19 εβδομαδων κ 1 ημερα και η ΠΗΤ ειναι για 20/10 στο Ιασώ και κατα 99% ειναι κοριτσάκι!! Στις 12/6 εχω την Β επιπέδου!! Τον Ιουλιο θα κλεισω τα 38 και η εγκυμοσυνη προχωραει παρα πολυ ομαλα και φυσιολογικά... ειμαι 1.62 (πρωτο μποι ) κ πριν την εγκυμοσυνη ημουν 49 κιλα...πλεον εχω παει στα 53-54!! Εχω ηδη μεγαλη κοιλια για τον μηνα μου Εχει πλακα ομως..ολοι κανουν περα να περασω ...έχω ήδη αισθανθεί το μωρο κανα 2 φορες και περιμενω κ τις επόμενες!! 

Καλως σας βρήκα και εύχομαι με το καλό κ με εναν πονο που λενε σε ολες μας!!! 

Καλώς ήρθες στην γουρλίδικη ομάδα μας... όλα να σου πάνε τέλεια!:)

 

Just now, Renez said:

Ναι ακριβώς αυτό εγινε:D

Εμμμ σου πα εγώ έλα Αθήνα γμτ σου εκεί εσύ καταυλακιοτισσα!!

 

Αααχ, εγώ να δω πότε θα μπορέσω να έρθω να δοκιμάσω επιτέλους και αυτά τα κολασμένα καλιτσούνια!!:P

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Καλά, αν εξαρτώνταν από τον άντρα μου, θα κάναμε ποδοσφαιρική ομάδα... αυτός θέλει να τα βάλουμε όλα! Βέβαια εγώ του λέω ότι έχει άγνοια κινδύνου και δε ξέρει τί δουλειά μας περιμένει, ξενύχτια, τάισμα κάθε 2ωρο, άλλαγμα πάνας, παιδίατροι, παιχνίδια, σχολείο, ανατροφή γενικά και πάει λέγοντας! Θα δούμε τί άποψη θα έχει μετά από λίγους μήνες με τον μπέμπη!:P

Στην Θεσσαλονίκη την κάναμε την εξωσωματική. Είχαμε ξεκινήσει διαδικασίες σε ένα κέντρο εδώ στην Φλόριντα, για σπερματέγχυση αρχικά (μια και ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου είχαμε κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα), αλλά έκανα μια μεγάλη κύστη ακριβώς πριν τον κύκλο μου από κάτι αντισυλληπτικά που μου έδωσαν να πάρω δυο βδομάδες πριν (μεγάλη απογοήτευση, ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί μου τα έδωσαν) και ακυρώθηκε εκείνος ο κύκλος αναγκαστικά. Μετά, επειδή ήμουν ήδη ταλαιπωρημένη και απογοητευμένη είπαμε να πάμε κατευθείαν για εξωσωματική, μόλις έφευγε βέβαια η κύστη (που ευτυχώς έφυγε τον επόμενο μήνα μόλις μου ήρθε περίοδος). Εν τω μεταξύ κοίταξα και τα κέντρα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής στην Θεσσαλονίκη και είχανε πάρα πολύ καλές κριτικές και πολύ καλά αποτελέσματα, και στο 30% της τιμής που θα πληρώναμε εδώ, οπότε μίλησα μαζί τους και κανόνισα να το κάνω εκεί τις γιορτές που έτσι κι αλλιώς ήρθα στο πατρικό μου για να δω τους δικούς μου. Ευτυχώς πήγαν όλα πολύ καλά και, μια και έχω τα 4 εμβρυάκια (βλαστοκύστες κιόλας) αποθηκευμένα, δε θα χρειαστεί να ξαναπεράσω την διαδικασία της διέγερσης με τις ορμόνες και τις ενέσεις ανταγωνιστή, ωοληψία κτλ. Τα έμβρυα που θα περισσέψουν (αν περισσέψουν) με προβληματίζουν αρκετά και μένα, γιατί δε νιώθω άνετα ούτε να πεταχτούν ούτε να τα δωρίσουμε. Θα δούμε όμως όταν έρθει η ώρα, γιατί μπορεί (χτύπα ξύλο) και να μην εμφυτευτεί κανένα από αυτά ή απλά να μην περισσέψει κανένα στο τέλος. Προς το παρόν σκοπεύουμε να τα φυλάξουμε στην κρυοσυντήρηση για τα επόμενα χρόνια όσο χρειαστεί.

 

Χαχα, έχουμε τα προβλήματά μας είναι η αλήθεια. Από μαγιό, εγώ μόνο μπικίνι μπορώ να βάλω, αλλά το πάνω σε μεγαλύτερο μέγεθος και σε συγκεκριμένα νούμερα... με έχουν βολέψει πολύ αυτά που έχουν νούμερα όπως και τα σουτιέν π.χ. 34D, 36DD κτλ., αντί για απλά small/medium/large. Απλά τώρα αυτά που είχα πριν μου είναι μικρά. Ευτυχώς δε χρειάστηκε να αγοράσω καινούργιο γιατί μου έδωσε η αδερφή μου ένα που φορούσε αυτή στην εγκυμοσύνη/θηλασμό... στην αρχή που το είχα δει σκέφτηκα ότι δε θα το χρειαστώ γιατί μου φάνηκε πολύ μεγάλο, αλλά τελικά τώρα μου κάνει μια χαρά και έχει και λίγο χώρο για μετά προς το τέλος και τον θηλασμό που θα έχει μεγαλώσει το στήθος λίγο ακόμα. Τα κάτω ευτυχώς μου κάνουν μια χαρά ακόμα!

 

Καλώς ήρθες στην γουρλίδικη ομάδα μας... όλα να σου πάνε τέλεια!:)

 

Αααχ, εγώ να δω πότε θα μπορέσω να έρθω να δοκιμάσω επιτέλους και αυτά τα κολασμένα καλιτσούνια!!:P

Χαχαχα μόλις τα καταφέρεις πάντως εγώ εκεί θα είμαι να σε περιμένω :-)

οσο για τα εμβρυακια λογικό να μη νιώθετε καλά με το τι να τα κάνετε κ συμφωνώ απόλυτα στο να τα κρατήσετε αφού μπορείτε κάποια χρόνια μέχρι να αποφασίσετε πως θα συνεχίσετε σαν οικογένεια..πάντως ένα ακόμη τουλάχιστον θα είναι τέλειο πιστεύω!! Πάντα Μ άρεσαν οι οικογένειες με αδερφάκια..:wub:

δε σας κρύβω ότι ακόμη δε γέννησα το αντράκι μου κ σκέφτομαι ποτέ θα ήταν καλή στιγμή για το επόμενο...ναι ναι ξέρω είμαι τρελή...τι καλάααα:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia mou,sas diavazw opote bw ligo sta grigora.H alitheia einai autes tis meres trexw full me tin douleia k gurnaw ena ptwma spiti.

Kila exw parei 5,bika episima sto large apo Medium pou imoun alla den aisthanomai boulouka akoma.Nomizw mono koilia k stithos exw valei full!

Anyway, ithela na mou proteinete opoia xerei maxilari egkumosunis na parw k egw (auto pou einai san fidi to lew egw,to markry) me yfasma pou na vgainei k na plenetai..Egrapsa xtes maxilari egkumosunis alla mou vgainoun kati koula!

4 ώρες πρίν, Flaquita είπε:

Γεια σας κ απο μενα...καινούργια κ εγω εδώ!!! Βρηκα ευκαιρία με αυτο το πινακακι να κανω και εγω την εισοδο μου Ειμαι 19 εβδομαδων κ 1 ημερα και η ΠΗΤ ειναι για 20/10 στο Ιασώ και κατα 99% ειναι κοριτσάκι!! Στις 12/6 εχω την Β επιπέδου!! Τον Ιουλιο θα κλεισω τα 38 και η εγκυμοσυνη προχωραει παρα πολυ ομαλα και φυσιολογικά... ειμαι 1.62 (πρωτο μποι ) κ πριν την εγκυμοσυνη ημουν 49 κιλα...πλεον εχω παει στα 53-54!! Εχω ηδη μεγαλη κοιλια για τον μηνα μου Εχει πλακα ομως..ολοι κανουν περα να περασω ...έχω ήδη αισθανθεί το μωρο κανα 2 φορες και περιμενω κ τις επόμενες!! 

Καλως σας βρήκα και εύχομαι με το καλό κ με εναν πονο που λενε σε ολες μας!!! 

Koritsi mou kalws mas irthes!!Na exeis mia polu kali egkumosuni!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

Kalispera koritsia mou,sas diavazw opote bw ligo sta grigora.H alitheia einai autes tis meres trexw full me tin douleia k gurnaw ena ptwma spiti.

Kila exw parei 5,bika episima sto large apo Medium pou imoun alla den aisthanomai boulouka akoma.Nomizw mono koilia k stithos exw valei full!

Anyway, ithela na mou proteinete opoia xerei maxilari egkumosunis na parw k egw (auto pou einai san fidi to lew egw,to markry) me yfasma pou na vgainei k na plenetai..Egrapsa xtes maxilari egkumosunis alla mou vgainoun kati koula!

Koritsi mou kalws mas irthes!!Na exeis mia polu kali egkumosuni!!

Στο mothercare είχα δει ένα μεγάλο κ ωραίο αλλά μ είχε φανεί ακριβουτσικο, έπιανε από κεφάλι έως πόδια. Στο κατάστημα το είχα δει το 2017...στο site δν έχω κοιτάξει. 

Κορίτσια να σας πωωω? Πριν που λέγαμε για μπικίνι...ξέρετε τι σκέφτηκα τώρα...Η κοιλιά μ εχει μελανιές από τις ενέσεις που κάνω...που θα τη βγάλω μισομαυρουκα? Κανει καμμία σας ηπαρίνη να μου πει αν παθαίνει το ίδιο?

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα είπε:

Στο mothercare είχα δει ένα μεγάλο κ ωραίο αλλά μ είχε φανεί ακριβουτσικο, έπιανε από κεφάλι έως πόδια. Στο κατάστημα το είχα δει το 2017...στο site δν έχω κοιτάξει. 

Κορίτσια να σας πωωω? Πριν που λέγαμε για μπικίνι...ξέρετε τι σκέφτηκα τώρα...Η κοιλιά μ εχει μελανιές από τις ενέσεις που κάνω...που θα τη βγάλω μισομαυρουκα? Κανει καμμία σας ηπαρίνη να μου πει αν παθαίνει το ίδιο?

Κάνω κι εγώ ενεσουλες. Τις κάνω στο μπούτι κ κάποιες φορές κάνουν μελάνια. 

Δεν μπορείς να κάνεις πολλά δυστυχως! αρκεί να προσέχεις όσο μπορείς!

Θα σου έλεγα όμως να σταματήσεις να τις κάνεις στη κοιλίτσα κ να πας μπούτι..:)

 

Just now, Annou είπε:

Kalispera koritsia mou,sas diavazw opote bw ligo sta grigora.H alitheia einai autes tis meres trexw full me tin douleia k gurnaw ena ptwma spiti.

Kila exw parei 5,bika episima sto large apo Medium pou imoun alla den aisthanomai boulouka akoma.Nomizw mono koilia k stithos exw valei full!

Anyway, ithela na mou proteinete opoia xerei maxilari egkumosunis na parw k egw (auto pou einai san fidi to lew egw,to markry) me yfasma pou na vgainei k na plenetai..Egrapsa xtes maxilari egkumosunis alla mou vgainoun kati koula!

Koritsi mou kalws mas irthes!!Na exeis mia polu kali egkumosuni!!

Έχουν τα λιντλ τέτοιο μαξιλάρι αυτές τις μερες κ απ' ότι είπαν εδώ κάποιες κοπέλες που το πήραν, είναι πολύ ωραίο!

Just now, Renez είπε:

Χαχαχα μόλις τα καταφέρεις πάντως εγώ εκεί θα είμαι να σε περιμένω :-)

οσο για τα εμβρυακια λογικό να μη νιώθετε καλά με το τι να τα κάνετε κ συμφωνώ απόλυτα στο να τα κρατήσετε αφού μπορείτε κάποια χρόνια μέχρι να αποφασίσετε πως θα συνεχίσετε σαν οικογένεια..πάντως ένα ακόμη τουλάχιστον θα είναι τέλειο πιστεύω!! Πάντα Μ άρεσαν οι οικογένειες με αδερφάκια..:wub:

δε σας κρύβω ότι ακόμη δε γέννησα το αντράκι μου κ σκέφτομαι ποτέ θα ήταν καλή στιγμή για το επόμενο...ναι ναι ξέρω είμαι τρελή...τι καλάααα:mrgreen:

Θέλω να ακούσω την άποψη σου σε ένα χρόνο από τώρα, πάνω στο τελευταίο που λες!!

Τότε θα έχεις καλύτερη εικόνα!

Κι εγώ πάντα ήθελα να έχουν αδερφάκια τα παιδάκια μου κ το ιδανικό μου ήταν 3 παιδάκια !:x

Δύο αγόρια κ ένα κορίτσι!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Χαχαχα μόλις τα καταφέρεις πάντως εγώ εκεί θα είμαι να σε περιμένω :-)

οσο για τα εμβρυακια λογικό να μη νιώθετε καλά με το τι να τα κάνετε κ συμφωνώ απόλυτα στο να τα κρατήσετε αφού μπορείτε κάποια χρόνια μέχρι να αποφασίσετε πως θα συνεχίσετε σαν οικογένεια..πάντως ένα ακόμη τουλάχιστον θα είναι τέλειο πιστεύω!! Πάντα Μ άρεσαν οι οικογένειες με αδερφάκια..:wub:

δε σας κρύβω ότι ακόμη δε γέννησα το αντράκι μου κ σκέφτομαι ποτέ θα ήταν καλή στιγμή για το επόμενο...ναι ναι ξέρω είμαι τρελή...τι καλάααα:mrgreen:

Καλά, ένα ακόμα θέλω κι εγώ σίγουρα... απλά θα προτιμούσα να μέναμε στα 2 σύνολο και όχι 3-4-5 που θέλει ο άντρας μου! Μπορεί βέβαια κι αυτός να αλλάξει γνώμη.:P Το δεύτερο σκέφτομαι κι εγώ να το βάλω αν όλα πάνε καλά πάλι στις γιορτές σε ενάμιση χρόνο από τώρα, έτσι ώστε να έχει συνέλθει το σώμα μου από την πρώτη εγκυμοσύνη, αλλά να μην έχει περάσει πολύ ο καιρός και να έχουν τα αδερφάκια δυο χρόνια διαφορά. Είδες, δε τα σκέφτεσαι μόνο εσύ η τρελή! χαχα!!!

 

Just now, Christinα said:

Στο mothercare είχα δει ένα μεγάλο κ ωραίο αλλά μ είχε φανεί ακριβουτσικο, έπιανε από κεφάλι έως πόδια. Στο κατάστημα το είχα δει το 2017...στο site δν έχω κοιτάξει. 

Κορίτσια να σας πωωω? Πριν που λέγαμε για μπικίνι...ξέρετε τι σκέφτηκα τώρα...Η κοιλιά μ εχει μελανιές από τις ενέσεις που κάνω...που θα τη βγάλω μισομαυρουκα? Κανει καμμία σας ηπαρίνη να μου πει αν παθαίνει το ίδιο?

Ωχ, ακόμα ενέσεις ηπαρίνης κάνεις κορίτσι μου? Χαρά στο κουράγιο σου! Εγώ έκανα για το 1ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μόνο προληπτικά και περίμενα πώς και πώς να τελειώσουν. Και μένα η κοιλιά μου και τα πλαϊνά ήταν γεμάτα μελανιές και θυμάμαι πονούσα πολύ κατά τη διάρκεια της ένεσης και ένιωθα και ναυτία-αναγούλα. Βέβαια μολις σταμάτησα μου έφυγαν οι μελανιές σε λίγες μέρες. Εσύ θα τις κάνεις μέχρι το τέλος?

 

Just now, Annou said:

Kalispera koritsia mou,sas diavazw opote bw ligo sta grigora.H alitheia einai autes tis meres trexw full me tin douleia k gurnaw ena ptwma spiti.

Kila exw parei 5,bika episima sto large apo Medium pou imoun alla den aisthanomai boulouka akoma.Nomizw mono koilia k stithos exw valei full!

Anyway, ithela na mou proteinete opoia xerei maxilari egkumosunis na parw k egw (auto pou einai san fidi to lew egw,to markry) me yfasma pou na vgainei k na plenetai..Egrapsa xtes maxilari egkumosunis alla mou vgainoun kati koula!

Koritsi mou kalws mas irthes!!Na exeis mia polu kali egkumosuni!!

Κι εγώ μόνο κοιλιά και στήθος έχω βάλει προς το παρόν, αλλά νιώθω λίγο μπουλούκα (ίσως επειδή δεν είμαι και πολύ ψηλή, 1,65 είμαι).

Μαξιλάρια εγκυμοσύνης σαν αυτά που λες έχει πολύ ωραία στο amazon. Εμένα με βολεύει πολύ να παραγγέλνω από εκεί γιατί έχω και prime shipping, αλλά η αδερφή μου μου έχει πει ότι στην Ελλάδα δεν είναι τόσο βολικές οι αποστολές. Κοίταξέ το όμως. Λογικά θα μπορείς να βρεις και στο ebay!

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

@Anastasia05 thanks! Για πες, μπούτι που? Δν είναι πιο καλή η απορρόφηση από τη κοιλιά όμως? Κ μου αφήνει και κάτι γρουμπουλακι μερικές φορές!

@Eva137 γλίτωσες... Δεν με πονουν όμως, απλά το έχω εύκολο γενικά το λαχάνιασμα κ είμαι κι ασπρουλιαρα πολύ...

Στο amazon βρίσκεις τα πάντα σε πολύ καλές τιμές,είχα πάρει πολλά πράγματα πολύ πιο οικονομικά  αλλά από το UK το 2017. Τώρα πρέπει να έχει αλλάξει η φάση με τους φόρους νομίζω.

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα said:

@Anastasia05 thanks! Για πες, μπούτι που? Δν είναι πιο καλή η απορρόφηση από τη κοιλιά όμως? Κ μου αφήνει και κάτι γρουμπουλακι μερικές φορές!

@Eva137 γλίτωσες... Δεν με πονουν όμως, απλά το έχω εύκολο γενικά το λαχάνιασμα κ είμαι κι ασπρουλιαρα πολύ...

Νομίζω δεν έχει σημασία σε ποιο σημείο θα τις κάνεις, μπορείς να διαλέξεις όπου θες. Η κουμπάρα μου τις έκανε στα μπράτσα. Εγώ τις έκανα συνήθως στα πλαϊνά της κοιλιάς (στους πατσάδες που λέω εγώ) γιατί σε εμένα είναι το πιο μαλακό σημείο που έχω περισσότερο λίπος και δεν πονούσα τόσο πολύ (η κοιλιά μου ήταν πολύ σκληρή και πονούσε φοβερά). Απλά τις μελανιές δεν τις γλίτωσα... κάθε μέρα και μια καινούργια.

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Στο mothercare είχα δει ένα μεγάλο κ ωραίο αλλά μ είχε φανεί ακριβουτσικο, έπιανε από κεφάλι έως πόδια. Στο κατάστημα το είχα δει το 2017...στο site δν έχω κοιτάξει. 

Κορίτσια να σας πωωω? Πριν που λέγαμε για μπικίνι...ξέρετε τι σκέφτηκα τώρα...Η κοιλιά μ εχει μελανιές από τις ενέσεις που κάνω...που θα τη βγάλω μισομαυρουκα? Κανει καμμία σας ηπαρίνη να μου πει αν παθαίνει το ίδιο?

Μήν αγχώνεσαι κ εγώ γεμάτη μελανιές είμαι... ειδικά μια την έχω 15 μερες μάλλον θα χτύπησα καμία φλέβα έχει γίνει τεράστια κ μαύρη! Που να πάμε εμείς με το μπικίνι;

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Μήν αγχώνεσαι κ εγώ γεμάτη μελανιές είμαι... ειδικά μια την έχω 15 μερες μάλλον θα χτύπησα καμία φλέβα έχει γίνει τεράστια κ μαύρη! Που να πάμε εμείς με το μπικίνι;

Γρουμπουλακια εσύ κάνεις μέσα?

@Eva137 να και κάπου που μπορούν να χρησιμεύσουν αυτές οι πατσούλες!:shock:

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Γρουμπουλακια εσύ κάνεις μέσα?

@Eva137 να και κάπου που μπορούν να χρησιμεύσουν αυτές οι πατσούλες!:shock:

Σε αυτό το σημείο πχ που είναι η μελάνια είναι πιο σκληρό αν εννοείς αυτό... προσπαθω να τις κάνω όσο πιο πλάι μπορώ αλλά αναγκαστικά κάποια στιγμή θα πετύχεις σημείο που έχεις ξανακάνει! Καλά εμένα μου είχαν πει να τις κάνω ρολόι γύρω από τον αφαλο με 2δακτυλα απόσταση, μιλάμε για πόνο! Γενικως ποναω αλλά όσο πιο κοιλιά τις κάνω τόσο περισσότερο! Προσπαθω στα πλαϊνά κ εγώ, απλ τώρα έχει τσιτωσει το δέρμα κ δε μπορώ να το πιάσω καλά, δε θέλω να τις κάνω μπούτι γιατί έχω διαβάσει ότι δεν απορροφούνται το ίδιο.... ας κάνουμε κουράγιο άλλοι 7 μήνες έμειναν!!!! Χαχαχχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

Kalispera koritsia mou,sas diavazw opote bw ligo sta grigora.H alitheia einai autes tis meres trexw full me tin douleia k gurnaw ena ptwma spiti.

Kila exw parei 5,bika episima sto large apo Medium pou imoun alla den aisthanomai boulouka akoma.Nomizw mono koilia k stithos exw valei full!

Anyway, ithela na mou proteinete opoia xerei maxilari egkumosunis na parw k egw (auto pou einai san fidi to lew egw,to markry) me yfasma pou na vgainei k na plenetai..Egrapsa xtes maxilari egkumosunis alla mou vgainoun kati koula!

Koritsi mou kalws mas irthes!!Na exeis mia polu kali egkumosuni!!

Ευχαριστω πολυ πολυ !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Στο mothercare είχα δει ένα μεγάλο κ ωραίο αλλά μ είχε φανεί ακριβουτσικο, έπιανε από κεφάλι έως πόδια. Στο κατάστημα το είχα δει το 2017...στο site δν έχω κοιτάξει. 

Κορίτσια να σας πωωω? Πριν που λέγαμε για μπικίνι...ξέρετε τι σκέφτηκα τώρα...Η κοιλιά μ εχει μελανιές από τις ενέσεις που κάνω...που θα τη βγάλω μισομαυρουκα? Κανει καμμία σας ηπαρίνη να μου πει αν παθαίνει το ίδιο?

Έχω ακούσει ότι η αρνικα κάνει δουλειά ( νομίζω έτσι λέγεται ) κ τη βρίσκεις στα φαρμακεία!

Just now, Eva137 είπε:

Καλά, αν εξαρτώνταν από τον άντρα μου, θα κάναμε ποδοσφαιρική ομάδα... αυτός θέλει να τα βάλουμε όλα! Βέβαια εγώ του λέω ότι έχει άγνοια κινδύνου και δε ξέρει τί δουλειά μας περιμένει, ξενύχτια, τάισμα κάθε 2ωρο, άλλαγμα πάνας, παιδίατροι, παιχνίδια, σχολείο, ανατροφή γενικά και πάει λέγοντας! Θα δούμε τί άποψη θα έχει μετά από λίγους μήνες με τον μπέμπη!:P

Στην Θεσσαλονίκη την κάναμε την εξωσωματική. Είχαμε ξεκινήσει διαδικασίες σε ένα κέντρο εδώ στην Φλόριντα, για σπερματέγχυση αρχικά (μια και ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου είχαμε κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα), αλλά έκανα μια μεγάλη κύστη ακριβώς πριν τον κύκλο μου από κάτι αντισυλληπτικά που μου έδωσαν να πάρω δυο βδομάδες πριν (μεγάλη απογοήτευση, ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί μου τα έδωσαν) και ακυρώθηκε εκείνος ο κύκλος αναγκαστικά. Μετά, επειδή ήμουν ήδη ταλαιπωρημένη και απογοητευμένη είπαμε να πάμε κατευθείαν για εξωσωματική, μόλις έφευγε βέβαια η κύστη (που ευτυχώς έφυγε τον επόμενο μήνα μόλις μου ήρθε περίοδος). Εν τω μεταξύ κοίταξα και τα κέντρα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής στην Θεσσαλονίκη και είχανε πάρα πολύ καλές κριτικές και πολύ καλά αποτελέσματα, και στο 30% της τιμής που θα πληρώναμε εδώ, οπότε μίλησα μαζί τους και κανόνισα να το κάνω εκεί τις γιορτές που έτσι κι αλλιώς ήρθα στο πατρικό μου για να δω τους δικούς μου. Ευτυχώς πήγαν όλα πολύ καλά και, μια και έχω τα 4 εμβρυάκια (βλαστοκύστες κιόλας) αποθηκευμένα, δε θα χρειαστεί να ξαναπεράσω την διαδικασία της διέγερσης με τις ορμόνες και τις ενέσεις ανταγωνιστή, ωοληψία κτλ. Τα έμβρυα που θα περισσέψουν (αν περισσέψουν) με προβληματίζουν αρκετά και μένα, γιατί δε νιώθω άνετα ούτε να πεταχτούν ούτε να τα δωρίσουμε. Θα δούμε όμως όταν έρθει η ώρα, γιατί μπορεί (χτύπα ξύλο) και να μην εμφυτευτεί κανένα από αυτά ή απλά να μην περισσέψει κανένα στο τέλος. Προς το παρόν σκοπεύουμε να τα φυλάξουμε στην κρυοσυντήρηση για τα επόμενα χρόνια όσο χρειαστεί.

 

Χαχα, έχουμε τα προβλήματά μας είναι η αλήθεια. Από μαγιό, εγώ μόνο μπικίνι μπορώ να βάλω, αλλά το πάνω σε μεγαλύτερο μέγεθος και σε συγκεκριμένα νούμερα... με έχουν βολέψει πολύ αυτά που έχουν νούμερα όπως και τα σουτιέν π.χ. 34D, 36DD κτλ., αντί για απλά small/medium/large. Απλά τώρα αυτά που είχα πριν μου είναι μικρά. Ευτυχώς δε χρειάστηκε να αγοράσω καινούργιο γιατί μου έδωσε η αδερφή μου ένα που φορούσε αυτή στην εγκυμοσύνη/θηλασμό... στην αρχή που το είχα δει σκέφτηκα ότι δε θα το χρειαστώ γιατί μου φάνηκε πολύ μεγάλο, αλλά τελικά τώρα μου κάνει μια χαρά και έχει και λίγο χώρο για μετά προς το τέλος και τον θηλασμό που θα έχει μεγαλώσει το στήθος λίγο ακόμα. Τα κάτω ευτυχώς μου κάνουν μια χαρά ακόμα!

 

Καλώς ήρθες στην γουρλίδικη ομάδα μας... όλα να σου πάνε τέλεια!:)

 

Αααχ, εγώ να δω πότε θα μπορέσω να έρθω να δοκιμάσω επιτέλους και αυτά τα κολασμένα καλιτσούνια!!:P

Θεσσαλονίκη κ εγώ! Βρε λες να ήμασταν κ στο ίδιο κέντρο;; Εγώ ήμουν στο emb...lab! Το έχω ακούσει ότι στην Αμερική είναι εξωφρενικές οι τιμές πάντως... Ευτυχώς που δεν παιδευτηκατε πολύ κ με μια διέγερση έχετε κ εμβρυακια για αδερφάκι!! Αυτό σκεφτομαι κ εγώ, ότι θα βάλεις ένα εμβρυακι δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα πιάσει..αλλά αν;;; Είναι πολύ δύσκολες αποφάσεις αυτές...

Just now, Renez είπε:

Χαχαχα μόλις τα καταφέρεις πάντως εγώ εκεί θα είμαι να σε περιμένω :-)

οσο για τα εμβρυακια λογικό να μη νιώθετε καλά με το τι να τα κάνετε κ συμφωνώ απόλυτα στο να τα κρατήσετε αφού μπορείτε κάποια χρόνια μέχρι να αποφασίσετε πως θα συνεχίσετε σαν οικογένεια..πάντως ένα ακόμη τουλάχιστον θα είναι τέλειο πιστεύω!! Πάντα Μ άρεσαν οι οικογένειες με αδερφάκια..:wub:

δε σας κρύβω ότι ακόμη δε γέννησα το αντράκι μου κ σκέφτομαι ποτέ θα ήταν καλή στιγμή για το επόμενο...ναι ναι ξέρω είμαι τρελή...τι καλάααα:mrgreen:

Χαχα!! Μου θυμίζεις εμένα... Με το που γέννησα έλεγα πότε θα ξαναμεινω έγκυος!! Μου έλειπε η κοιλιά μου να σκεφτείς!! Τελικά ζοριστηκα τόσο πολύ με τον μικρούλη μου (ζωή να χει το πουλάκι μου) που εκεί πριν τα 2 του άρχισα να σκέφτομαι για δεύτερο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο γρήγορη η απορρόφηση στην κοιλιά,όχι ότι στο μπούτι δεν απορροφάται..

Στον μηρό γίνεται στο πάνω σημείο κεντρικά κ εξωτερικα.

Γίνεται κ στον μπράτσο, απλά είναι δύσκολο αν την κάνεις μόνη σου

Μετά δεν θέλει καθόλου τρίψιμο κ πίεση το σημείο. Επίσης παίζει ρόλο κ η κλίση που θα την κάνεις που εξαρτάται απο το σημείο που θα τη κάνεις

 

Just now, Hope89 είπε:

Έχω ακούσει ότι η αρνικα κάνει δουλειά ( νομίζω έτσι λέγεται ) κ τη βρίσκεις στα φαρμακεία!

Θεσσαλονίκη κ εγώ! Βρε λες να ήμασταν κ στο ίδιο κέντρο;; Εγώ ήμουν στο emb...lab! Το έχω ακούσει ότι στην Αμερική είναι εξωφρενικές οι τιμές πάντως... Ευτυχώς που δεν παιδευτηκατε πολύ κ με μια διέγερση έχετε κ εμβρυακια για αδερφάκι!! Αυτό σκεφτομαι κ εγώ, ότι θα βάλεις ένα εμβρυακι δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα πιάσει..αλλά αν;;; Είναι πολύ δύσκολες αποφάσεις αυτές...

Χαχα!! Μου θυμίζεις εμένα... Με το που γέννησα έλεγα πότε θα ξαναμεινω έγκυος!! Μου έλειπε η κοιλιά μου να σκεφτείς!! Τελικά ζοριστηκα τόσο πολύ με τον μικρούλη μου (ζωή να χει το πουλάκι μου) που εκεί πριν τα 2 του άρχισα να σκέφτομαι για δεύτερο!

Κ μένα μου έλειπε η κοιλιά μου!!!:x

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...