Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

Κορίτσια ήρθανε!! 

Οι τρισωμιες είναι 1:4117 , 1:14348 και 1:8152

@marianna1986 έχω κ εγώ την ίδια ένδειξη αλλα μου είπε θα το παρακολουθούμε κ θα δούμε μελλοντικά για σαλοσπιρ.

Γενικά η ένδειξη είναι ότι μωρό είναι μια χαρά παρόλα αυτά συνεχίζουν να μου συστήνουν την τροφοβλάστη για να είμαστε 1000,% σίγουροι

Είναι πολύ καλές οι εξετάσεις σου! Όλα πήγαν καλά... <3

μιλησες με το γιατρό σου;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, marianna1986 είπε:

Εμένα μόλις με πηρε τηλ πως βγηκε. Όλα καλά αλλά επειδή στην αυχενική φάνηκε ένα μικρό πρόβλημα στη ροή αίματος προς τον πλακούντα θα πρέπει να πάρω σαλοσπιρ...

 

 

 

Εντάξει όλα καλά όμως στο θέμα για τα σύνδρομα έτσι? Τι να λέει το σαλοσπιρ λοιπόν?! :-)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ καλά τα αποτελέσματα σου!!! Μπράβο! Όποια και αν είναι η απόφαση σου να είναι για καλό! Εγώ παίζει κ να ζητούσα επανάληψη αυχενικής με τέτοιο αποτέλεσμα pappA! 

Σου έβγαλε κ εσένα θέμα με τα ντοπλερ; Εμένα μου είπε οποσδηποτε σαλοσπιρ γιατί έχω ιστορικό γέννησης τελειομηνου παιδιου με χαμηλό βάρος γέννησης.


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Είναι πολύ καλές οι εξετάσεις σου! Όλα πήγαν καλά... <3

μιλησες με το γιατρό σου;

Μίλησα με την γιατρό και λέει ότι το μωρό το πιθανότερο είναι να είναι  μια χαρά άλλα παρόλα αυτά συστήνουν την τροφοβλάστη για να είμαστε σίγουροι...

 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Κορίτσια ήρθανε!! 

Οι τρισωμιες είναι 1:4117 , 1:14348 και 1:8152

@marianna1986 έχω κ εγώ την ίδια ένδειξη αλλα μου είπε θα το παρακολουθούμε κ θα δούμε μελλοντικά για σαλοσπιρ.

Γενικά η ένδειξη είναι ότι μωρό είναι μια χαρά παρόλα αυτά συνεχίζουν να μου συστήνουν την τροφοβλάστη για να είμαστε 1000,% σίγουροι

Μπράβο κοπέλα μου είδες κ αγχωνοσουν?! Οι τιμές που λες είναι οι τριχρωμιες 21,18 και 13 αντίστοιχα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Μίλησα με την γιατρό και λέει ότι το μωρό το πιθανότερο είναι να είναι  μια χαρά άλλα παρόλα αυτά συστήνουν την τροφοβλάστη για να είμαστε σίγουροι...

 

Ε εντάξει σε όλες θα το πουν ότι η λήψη τροφοβλαστη έχει 1000% επιτυχία.... τι σκέφτεσαι ρε κορίτσι;;;; Το ενδεχόμενο να ξανακάνεις αυχενική;

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Είναι πάρα πολύ καλά τα αποτελέσματα σου!!! Μπράβο! Όποια και αν είναι η απόφαση σου να είναι για καλό! Εγώ παίζει κ να ζητούσα επανάληψη αυχενικής με τέτοιο αποτέλεσμα pappA! 

Σου έβγαλε κ εσένα θέμα με τα ντοπλερ; Εμένα μου είπε οποσδηποτε σαλοσπιρ γιατί έχω ιστορικό γέννησης τελειομηνου παιδιου με χαμηλό βάρος γέννησης.

Μου έβγαλε μεγάλες πιθανότητες προεκλαμψίας το οποίο οφείλεται στην πίεση του πλακούντα Αποτι μου είπε , θα το παρακολουθούμε κ ίσως χρειαστεί να ξεκινήσω να μετράω καθημερινά πίεση να κόψω αλάτι και αν δούμε να συνεχίσει ξεκινάω σαλοσπιρ.

 

Just now, Renez είπε:

Μπράβο κοπέλα μου είδες κ αγχωνοσουν?! Οι τιμές που λες είναι οι τριχρωμιες 21,18 και 13 αντίστοιχα?

Ναι ναι έτσι ακριβώς είναι οι τρισωμιες..Απλά δεν κατάλαβαινω γιατί ρε γμτ να θέλουν να κάνω την εξέταση αφού οι πιθανότητες είναι καλές..βέβαια η γιατρός μου ήταν απόλυτη για το ρισκο ότι είναι μηδαμινο ..

 

Just now, Jasmine@ είπε:

Ε εντάξει σε όλες θα το πουν ότι η λήψη τροφοβλαστη έχει 1000% επιτυχία.... τι σκέφτεσαι ρε κορίτσι;;;; Το ενδεχόμενο να ξανακάνεις αυχενική;

Ρώτησα την γιατρό κ μου είπε ότι δεν έχει νόημα η επανάληψη  αυχενικής γτ το μωρό μεγαλώνει κ προφανώς θα μειωθεί η αυχενική


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Μου έβγαλε μεγάλες πιθανότητες προεκλαμψίας το οποίο οφείλεται στην πίεση του πλακούντα Αποτι μου είπε , θα το παρακολουθούμε κ ίσως χρειαστεί να ξεκινήσω να μετράω καθημερινά πίεση να κόψω αλάτι και αν δούμε να συνεχίσει ξεκινάω σαλοσπιρ.

 

Ναι ναι έτσι ακριβώς είναι οι τρισωμιες..Απλά δεν κατάλαβαινω γιατί ρε γμτ να θέλουν να κάνω την εξέταση αφού οι πιθανότητες είναι καλές..βέβαια η γιατρός μου ήταν απόλυτη για το ρισκο ότι είναι μηδαμινο ..

 

Ρώτησα την γιατρό κ μου είπε ότι δεν έχει νόημα η επανάληψη  αυχενικής γτ το μωρό μεγαλώνει κ προφανώς θα μειωθεί η αυχενική

Αραααα αν την είχες κάνει 13 εβδομάδων  για παράδειγμα, δε θα είχες μπει καν στο τρυπακι να σκέφτεσαι τροφοβλαστη.


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Αραααα αν την είχες κάνει 13 εβδομάδων  για παράδειγμα, δε θα είχες μπει καν στο τρυπακι να σκέφτεσαι τροφοβλαστη.

Τι να πω ρε γμτ?? Την ξαναρωτησα κ της λέω αφού είναι καλές οι πιθανότητες γτ να την κάνω?? Κ μου λέει γτ έχουμε μια ένδειξη κ εγώ σαν γιατρός πρέπει να σε ενημερώσω, δεν σου λέω κάντο υποχρεωτικά αλλά εγώ σαν μητέρα δεν θα άντεχα να περάσω μια εγκυμοσύνη κ να έχω αυτό το άγχος..θα κάνεις την εξέταση θα βγει αρνητική κ θα ηρεμήσεις ! Αυτά μου είπε!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Τι να πω ρε γμτ?? Την ξαναρωτησα κ της λέω αφού είναι καλές οι πιθανότητες γτ να την κάνω?? Κ μου λέει γτ έχουμε μια ένδειξη κ εγώ σαν γιατρός πρέπει να σε ενημερώσω, δεν σου λέω κάντο υποχρεωτικά αλλά εγώ σαν μητέρα δεν θα άντεχα να περάσω μια εγκυμοσύνη κ να έχω αυτό το άγχος..θα κάνεις την εξέταση θα βγει αρνητική κ θα ηρεμήσεις ! Αυτά μου είπε!

Να σε ρωτήσω ο εμβρυολογος είναι σε ιδιωτικό ιατρείο η σε νοσοκομείο; Η γιατρός σου σε έστειλε σε αυτόν; Απλά περνάνε από το μυαλό μου διαφορά μας αναγκάζουν να είμαστε καχυποπτες! Και είμαι καχύποπτη γιατί στην Πάτρα υπάρχει εμβρυολογος που σε όλες τις γυναίκες λέει να κάνουν τροφοβλαστη 

εγω όταν πήρα τηλ την εμβρυολογο να κλείσω ραντεβού μου είπε ότι θέλει να με δει 13η εβδομάδας οχι λιγότερο για να έχει σαφη αποτελέσματα.


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Να σε ρωτήσω ο εμβρυολογος είναι σε ιδιωτικό ιατρείο η σε νοσοκομείο; Η γιατρός σου σε έστειλε σε αυτόν; Απλά περνάνε από το μυαλό μου διαφορά μας αναγκάζουν να είμαστε καχυποπτες! Και είμαι καχύποπτη γιατί στην Πάτρα υπάρχει εμβρυολογος που σε όλες τις γυναίκες λέει να κάνουν τροφοβλαστη 

εγω όταν πήρα τηλ την εμβρυολογο να κλείσω ραντεβού μου είπε ότι θέλει να με δει 13η εβδομάδας οχι λιγότερο για να έχει σαφη αποτελέσματα.

Το έχουμε σκεφτεί κ εμείς  αυτό γτ όντως μας τον σύστησε η γιατρός αλλά γενικά η γιατρός μου έχει αποδείξει αρκετές φορές ότι δεν σκέφτεται με το πορτοφόλι,μου έχει κάνει χειρουργειο κ ενω στην αρχή μου είχε πει τάδε πόσο , όταν καναμε το χειρουργειο μου είπε λιγότερα γτ έκανε κάτι με το νοσοκομείο κ δήλωσε οτι κράτησε λιγότερη ώρα, επίσης πολλές φορές πριν μείνω έγκυος είχα πάει κ δεν μου χρέωνε επίσκεψη..όλα τα σκέφτομαι εννοειται εμπιστοσύνη δεν εχεις σε κανένα δεν το συζητώ!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

@Eval μήπως πηγές σε νοσοκομείο που τις κάνουν εκει εσύ? Γιατί αν είναι ιδιώτης τα στέλνει σε εξωτερικό ιατρείο κ περιμένει τις απαντήσεις..

Σε ιδιωτική κλινική την έκανα την εξέταση . Εκεί που θα γεννήσω πρωτα ο Θεός!

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Το έχουμε σκεφτεί κ εμείς  αυτό γτ όντως μας τον σύστησε η γιατρός αλλά γενικά η γιατρός μου έχει αποδείξει αρκετές φορές ότι δεν σκέφτεται με το πορτοφόλι,μου έχει κάνει χειρουργειο κ ενω στην αρχή μου είχε πει τάδε πόσο , όταν καναμε το χειρουργειο μου είπε λιγότερα γτ έκανε κάτι με το νοσοκομείο κ δήλωσε οτι κράτησε λιγότερη ώρα, επίσης πολλές φορές πριν μείνω έγκυος είχα πάει κ δεν μου χρέωνε επίσκεψη..όλα τα σκέφτομαι εννοειται εμπιστοσύνη δεν εχεις σε κανένα δεν το συζητώ!

Κορίτσι μου εμείς εδώ λέμε τα δικά μας κ η καθε μια την άποψη της η τι θα έκανε στη θέση σου, αν κ δεν έχουμε κάνει ακόμα όλες αυχενική όποτε μπορεί κ κάποια άλλη να περάσει τα ίδια.... σκεψου να πάρεις σε άλλο εμβρυολογο να κλείσεις για αυχενική το πολύ πολύ να χάσεις 100€! Αλλά αν γλυτώσεις την τροφοβλαστη αξίζει να την ξανακάνεις... 

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...