Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Eva137 είπε:

@Renez μου, περνάτε κι εσείς τα ζόρια σας εκεί... λίγη προσοχή με παρακολούθηση και τις κάμερες και θα την βρείτε την άκρη. Ε, να αλλάξετε και υπάλληλο σιγά σιγά να ησυχάσετε λίγο. Και όσο σκέφτομαι ότι εγώ τα περνούσα αυτά από την άλλη οπτική, σαν σερβιτόρα... θυμάμαι σε μια καφετέρια που δούλευα είχαμε έναν υπεύθυνο που μας φερόταν πολύ χάλια, αλλά κάναμε όλοι υπομονή, και μια εβδομάδα είχαμε διάφορα πάρτυ, έλειπαν και κάποιοι σερβιτόροι και είχαμε πάρα πολύ δουλειά που για να την καλύψω δούλευα υπερωρίες (χωρίς να τις πληρωθώ φυσικά) και μετά γυρνούσα σπίτι και ένιωθα σαν να με έχουν δείρει από την κούραση, τόσο που ήθελα να βάλω τα κλάματα. Τέλος πάντων, εκείνη τη βδομάδα πληρώθηκα 120 ευρώ συνολικά και την επόμενη μέρα που ήμουν έξω για καφέ, άνοιξα το πορτοφόλι και δεν είχα να πληρώσω... έλειπαν όλα τα χρήματα από μέσα, τα είχε πάρει ο υπεύθυνος μέσα από την τσάντα μου. Αυτόν τον έδιωξαν τα αφεντικά από τη δουλειά τελικά, αλλά εγώ ποτέ δε τα πήρα πίσω τα λεφτά μου.. ακόμα το φυσάω και δεν κρυώνει, 14 χρόνια μετά! Δυστυχώς παντού υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι.:sad: 

 

Και μένα πετάχτηκε πολύ κ κοιλίτσα μου τις τελευταίες μέρες. Εν τω μεταξύ, τόσο καιρό φορούσα φαρδιές μπλούζες και δεν φαινόταν ότι ήμουν έγκυος... ακόμα και προχθές που ήμουν στην δουλειά το είπα σε 2 συναδέλφους ότι είμαι έγκυος και δεν το είχαν καταλάβει από πριν! Χθες όμως για πρώτη φορά έβαλα εφαρμοστό μπλουζάκι εγκυμοσύνης, από αυτά που έχουν σούρα στην μέση, και φαινόταν πολύ στρογγυλή η κοιλίτσα μου.. έκανε μπαμ ότι είμαι έγκυος!

Καλά μου θύμισες που δούλευα σε ένα μπαρ κ μας έκλεβε συνάδελφος... δουλεύαμε μέσα από τη μπάρα 6 άτομα κ μόλις κάποιος πήγαινε τουαλέτα αυτός πήγαινε κ καλά στο πόστο για να χαιρετήσει κάποιον  κ έπαιρνε 50€. Αστα τα πάντα γίνονται.... επίσης ένα άλλο αφεντικό περνούσε από τα τραπέζια κ μάζευε τα μπουρμπουαρ! 
τα ρούχα εγκυμοσύνης νομίζω ότι τονίζουν την κοιλιτσα μας περισσότερο!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλά μου θύμισες που δούλευα σε ένα μπαρ κ μας έκλεβε συνάδελφος... δουλεύαμε μέσα από τη μπάρα 6 άτομα κ μόλις κάποιος πήγαινε τουαλέτα αυτός πήγαινε κ καλά στο πόστο για να χαιρετήσει κάποιον  κ έπαιρνε 50€. Αστα τα πάντα γίνονται.... επίσης ένα άλλο αφεντικό περνούσε από τα τραπέζια κ μάζευε τα μπουρμπουαρ! 
τα ρούχα εγκυμοσύνης νομίζω ότι τονίζουν την κοιλιτσα μας περισσότερο!

Εγώ πάλι είχα τσεκαδορο αστέρι που κάθε βράδυ με έβγαζε με κανα +200€...επειδή δεν μου έδινε και τόση σημασία κ καθόταν κ έπινε... Φυσικά και δεν τα κρατούσα κ τα έβαζα ταμείο κανονικοτατα.

Μιλάω για μπαρ καλοκαιρινό, μη παρεξηγηθω:P

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 26/9 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) (μπήκε λαθραία στην ομάδα μας..χεχεχε)

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός)

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος)

 @marianna1986 αγοράκι Η ανατροπή της μέρας!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος)

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Αλεξάνδρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός)

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς)

 @AuroraS ?? --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτήριο Αρεταίειο)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

   @DemiMom ?? ΠΗΤ: 17/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρας)

 @elenioz αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou αγοράκι --} ΠΗΤ: 21/10 (Κλινική Γαία - Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης)

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 26/10 (κλινική Λητώ)

 @Ninamc κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 26!!

Αγοράκια 12!!

Κοριτσάκια 14!!

 

Τέτοια να ακούω για προσόντα κ να ξεχνάω τις πικρές μου!!!.:D

Ναι δε ξέρω ούτε κ εγώ τι σχέση μπορεί να έχει το ασβέστιο με αυτό αλλά για να στο είπε ο γιατρός κάτι παραπάνω ξέρει..καλό που υποχώρησαν..εμένα μόνο όταν στέκω ώρα με πιάνει εκεί κ κάποιες φορές όταν κάνω πιπι μου νιώθω έτσι σαν πόνο/πίεση εκεί κάτω..περιμένω κ εγώ τη Τετάρτη που έχω β επιπέδου κ θα κάνω κ κολπικό υπέρηχο να ρωτήσω τον γιατρό..

Στο ισχίο ευτυχώς ακόμη δεν έχω κάποια ενόχληση εγώ..

Αχ Παναγία μου τι να πει κάνεις... τουλάχιστον αν εξαιρέσεις την απογοητεύση που τρως με τετοισ γραπτά,έχουν κ το γέλιο τους μερικα..

θύμισε μου τι καθηγήτρια είσαι? 

Φιλόλογος / ψυχολόγος τα γραπτά αφορούν φοιτητές/τριες με θέμα γνωστικη ψυχολογία, έρευνα κλπ.. Κλαμα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Το θεϊκό είναι πως όλες μας τελικά έχουμε την εμπειρία μας με τα καφέ :P

Κ εγώ όταν δούλευα σερβιτόρα είχαμε ένα μπουφετζη που όταν παίρνανε καφε taΚe away κ δεν τα χτυπούσαμε οι σερβιτόροι από το pda να βγει αμέσως η απόδειξη εκείνος δε τα χτυπούσε καθόλου κ τον έπιασαν από τις κάμερες..τον απείλησαν ότι θα δείξουν το βίντεο κ θα του κάνουν μήνυση κ έφυγε χωρίς φυσικά να του πληρώσουν το υπόλοιπο του μήνα..

Τι να πεις ποια?! 

@Marti αχ κορίτσι μου γλυκό όσο αφορά κ θέματα ψυχολογίας τι να γράψουν τα καημένα μωρέ που έχουν λαλισει όλα??!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Το θεϊκό είναι πως όλες μας τελικά έχουμε την εμπειρία μας με τα καφέ :P

Κ εγώ όταν δούλευα σερβιτόρα είχαμε ένα μπουφετζη που όταν παίρνανε καφε taΚe away κ δεν τα χτυπούσαμε οι σερβιτόροι από το pda να βγει αμέσως η απόδειξη εκείνος δε τα χτυπούσε καθόλου κ τον έπιασαν από τις κάμερες..τον απείλησαν ότι θα δείξουν το βίντεο κ θα του κάνουν μήνυση κ έφυγε χωρίς φυσικά να του πληρώσουν το υπόλοιπο του μήνα..

Τι να πεις ποια?! 

@Marti αχ κορίτσι μου γλυκό όσο αφορά κ θέματα ψυχολογίας τι να γράψουν τα καημένα μωρέ που έχουν λαλισει όλα??!! 

Εγώ μια απορια έχω πως διακινδυνεύουν να γίνουν ξεφτίλα για 2€;;;; Ποτέ δεν το κατάλαβα! Να μου πεις να κλέψουμε μια τράπεζα να το συζητήσουμε:mrgreen: αλλά δε νομίζω ότι αυτοί που κλέβουν 5-10-100€ σώζονται.... τι να πω!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ μια απορια έχω πως διακινδυνεύουν να γίνουν ξεφτίλα για 2€;;;; Ποτέ δεν το κατάλαβα! Να μου πεις να κλέψουμε μια τράπεζα να το συζητήσουμε:mrgreen: αλλά δε νομίζω ότι αυτοί που κλέβουν 5-10-100€ σώζονται.... τι να πω!

Αυτο απορώ κ εγώ!! Κ να διακυνδινευουν κ να γίνουν ρεζίλι αλλά κ να χάσουν τελείως τη δουλειά..

Αλλά μάλλον όταν το κάνουν νομίζουν πως είναι οι έξυπνοι κ εμείς οι μλκες κ δε θα τους πάρει πρέφα κανείς. Κ εγώ έχω κάνει μλκιες στη ζωή μου ,δεν είμαι καμία Αγία,κ ψέματα έχω πει κ έχω απατησει παλιά μου σχέση κ.α αλλά να απλώσω χέρι σε λεφτά στη δουλειά μου ποτέ! Ούτε καν το σκέφτηκα ποτέ να δαγκώσω το χέρι που με ταιζει! Δε πειράζει..είναι που λένε μια του κλέφτη,δύο του κλέφτη τρεις κ τον τσακωσανε!!(ελπίζω να ήταν η τρίτη της φορά κ όχι παραπάνω:evil:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αυτο απορώ κ εγώ!! Κ να διακυνδινευουν κ να γίνουν ρεζίλι αλλά κ να χάσουν τελείως τη δουλειά..

Αλλά μάλλον όταν το κάνουν νομίζουν πως είναι οι έξυπνοι κ εμείς οι μλκες κ δε θα τους πάρει πρέφα κανείς. Κ εγώ έχω κάνει μλκιες στη ζωή μου ,δεν είμαι καμία Αγία,κ ψέματα έχω πει κ έχω απατησει παλιά μου σχέση κ.α αλλά να απλώσω χέρι σε λεφτά στη δουλειά μου ποτέ! Ούτε καν το σκέφτηκα ποτέ να δαγκώσω το χέρι που με ταιζει! Δε πειράζει..είναι που λένε μια του κλέφτη,δύο του κλέφτη τρεις κ τον τσακωσανε!!(ελπίζω να ήταν η τρίτη της φορά κ όχι παραπάνω:evil:)

Χαχαχαχαχ μη σκας λίγα τα ψωμιά της ακόμα! Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί τέτοιοι άνθρωποι γύρω μας... είστε κ Σάββατο ανοιχτά; 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez παιδάκι μου παλι στην έκανε? Μήπως να ψάχνατε μέσω γνωστών  έναν άνθρωπο εμπιστοσύνης να αφήσεις στο πόδι σου κ να έχεις το κεφάλι σ ήσυχο? Δυστυχώς αυτά υπάρχουν! Κι όπως ο εργοδότης πρέπει να σέβεται τν άνθρωπο που του βγάζει τη δουλειά, έτσι κι ο εργαζόμενος τν άνθρωπο που τν εμπιστεύτηκε το βιος του !

@Marti τι να πω? Πολλά μαργαριτάρια...ψυχραιμια!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Χαχαχαχαχ μη σκας λίγα τα ψωμιά της ακόμα! Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί τέτοιοι άνθρωποι γύρω μας... είστε κ Σάββατο ανοιχτά; 

Ναι..Κυριακή κλείνουμε μόνο..όσο γ το λογιστή που λέγαμε ρώτησα κ μου είπε πως μπορώ να απολύσω κανονικά αρκεί να προσλάβω άλλον στη θέση του. Δλδ να μείνω ως τον Γενάρη με τουλάχιστον ίδιο αριθμό υπαλλήλων..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Το θεϊκό είναι πως όλες μας τελικά έχουμε την εμπειρία μας με τα καφέ :P

Κ εγώ όταν δούλευα σερβιτόρα είχαμε ένα μπουφετζη που όταν παίρνανε καφε taΚe away κ δεν τα χτυπούσαμε οι σερβιτόροι από το pda να βγει αμέσως η απόδειξη εκείνος δε τα χτυπούσε καθόλου κ τον έπιασαν από τις κάμερες..τον απείλησαν ότι θα δείξουν το βίντεο κ θα του κάνουν μήνυση κ έφυγε χωρίς φυσικά να του πληρώσουν το υπόλοιπο του μήνα..

Τι να πεις ποια?! 

@Marti αχ κορίτσι μου γλυκό όσο αφορά κ θέματα ψυχολογίας τι να γράψουν τα καημένα μωρέ που έχουν λαλισει όλα??!! 

Θα χρειαστώ και γω ψυχολόγο στο τέλος! Αχαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marti είπε:

Θα χρειαστώ και γω ψυχολόγο στο τέλος! Αχαχαχαχα 

Μπορεί κ ψυχίατρο κατευθείαν :D το πολύ πολύ ζητά βαρέα ανθυγιεινα από το κράτος για αρχή χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αυτο απορώ κ εγώ!! Κ να διακυνδινευουν κ να γίνουν ρεζίλι αλλά κ να χάσουν τελείως τη δουλειά..

Αλλά μάλλον όταν το κάνουν νομίζουν πως είναι οι έξυπνοι κ εμείς οι μλκες κ δε θα τους πάρει πρέφα κανείς. Κ εγώ έχω κάνει μλκιες στη ζωή μου ,δεν είμαι καμία Αγία,κ ψέματα έχω πει κ έχω απατησει παλιά μου σχέση κ.α αλλά να απλώσω χέρι σε λεφτά στη δουλειά μου ποτέ! Ούτε καν το σκέφτηκα ποτέ να δαγκώσω το χέρι που με ταιζει! Δε πειράζει..είναι που λένε μια του κλέφτη,δύο του κλέφτη τρεις κ τον τσακωσανε!!(ελπίζω να ήταν η τρίτη της φορά κ όχι παραπάνω:evil:)

Τι να πω ρε κορίτσι μου.. Το θεωρώ αδιανόητο πραγματικά.. Δε ξέρω τι θα εκανα στη θέση σου.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Τι να πω ρε κορίτσι μου.. Το θεωρώ αδιανόητο πραγματικά.. Δε ξέρω τι θα εκανα στη θέση σου.. 

Τπτ καλέ δε το σκέφτομαι καν η απόλυση ειναι μονόδρομος δε το συζητάω!

Απλά κάνω λίγη υπομονή όπως είπα να βάλω την αγγελία μαζί με τους ντιλιβερα τώρα αρχές Ιούνη..όσο σκέφτομαι ότι το πρωί θα τη δω κ θα το παίζει όλα μέλι γάλα......:evil:

Τεσπα,συμβαίνουν αυτά,προτιμώ να σκέφτομαι τον μπέμπη μου αυτόν τον καιρό κ να ζω το γαλάζιο συννεφάκι μου. Όλα τα υπόλοιπα φτιάχνονται..

Ευχαριστώ πάντως όλες για τις συμβουλές κ τη στήριξη σας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τπτ καλέ δε το σκέφτομαι καν η απόλυση ειναι μονόδρομος δε το συζητάω!

Απλά κάνω λίγη υπομονή όπως είπα να βάλω την αγγελία μαζί με τους ντιλιβερα τώρα αρχές Ιούνη..όσο σκέφτομαι ότι το πρωί θα τη δω κ θα το παίζει όλα μέλι γάλα......:evil:

Τεσπα,συμβαίνουν αυτά,προτιμώ να σκέφτομαι τον μπέμπη μου αυτόν τον καιρό κ να ζω το γαλάζιο συννεφάκι μου. Όλα τα υπόλοιπα φτιάχνονται..

Ευχαριστώ πάντως όλες για τις συμβουλές κ τη στήριξη σας..

Ας μιλήσουμε για κάτι άλλο πρωτότυπο!!!:DΠείτε καμία ιδέα για φαγητά, φτιάχνω λίστα για την επόμενη εβδομάδα....


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...