Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Ninamc είπε:

Τι τελεια! Τι τελεια! Το δικο μ ειναι ησυχο. Στον γιο γινοταν χαμος στην κοιλια. Τωρα σε αυτο ειναι πιο γλυκες οι κινησεις χαχαχα

Μυριζομαι μπεμπα. Χαχαχαχα

Ευχαριστησου την εγκυμοσυνη σου ωσπου να ξαναρθει κ το 3ο χαχαχαχα

@EugenJen καλη επιτυχια σε ολα και υπομονη!

Και εγω ηθελα να κανω ζωγραφικη στν τοιχο, μα τελικα πηραμε κατι αυτοκολλητα απο το στικυ, τι να σου πω? Τ ε λ ε ι α!

Λευκο το χουμε το δωματιο.οσοι εχουν ερθει , τρελαινονται με τα αυτοκολλητα 

Πετυχημενο! Ονειρα μπλε ευχομαι! Καληνυχτα!

Το ποιοοοο??? Το ΠΟΙΟ???:tongue: Δε θα βρίσκω νύφες μετά με τρεις γιους!

Ακόμη έχεις αμφιβολίες για το φύλο? Μπέμπα είπαμε αφου!!!!

Κι εμείς λέγαμε για ζωγραφιά αλλά πήραμε αυτοκόλλητα από στικι που είναι σας ζωγραφιστα κ όσοι τα βλέπουν νομίζουν πως είναι ζωγραφιά! Είναι ονειρεμένα!!! Ένα με τον μικρό πρίγκιπα κ ένα άλλο σετ με πλανήτες κ αστέρια!

Αν όμως θέλει κάτι συγκεκριμένο που δεν υπάρχει σε αυτοκόλλητα κ έχει βρει άνθρωπο να το ζωγραφίζει,είναι επίσης όνειρο! Κάτι νεράιδες κάτι τέτοια που έχω δει σε φωτογραφίες, έχω πάθει ζημιά!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Το ποιοοοο??? Το ΠΟΙΟ???:tongue: Δε θα βρίσκω νύφες μετά με τρεις γιους!

Ακόμη έχεις αμφιβολίες για το φύλο? Μπέμπα είπαμε αφου!!!!

Κι εμείς λέγαμε για ζωγραφιά αλλά πήραμε αυτοκόλλητα από στικι που είναι σας ζωγραφιστα κ όσοι τα βλέπουν νομίζουν πως είναι ζωγραφιά! Είναι ονειρεμένα!!! Ένα με τον μικρό πρίγκιπα κ ένα άλλο σετ με πλανήτες κ αστέρια!

Αν όμως θέλει κάτι συγκεκριμένο που δεν υπάρχει σε αυτοκόλλητα κ έχει βρει άνθρωπο να το ζωγραφίζει,είναι επίσης όνειρο! Κάτι νεράιδες κάτι τέτοια που έχω δει σε φωτογραφίες, έχω πάθει ζημιά!

Χαχαχα με τετοια γονιδια , δν θα ξερουν ποια να διαλεξουν αγαπη μ!

Ναι εχεις δικιο, εαν ο καλλιτεχνης δε πετυχει και το σχεδιο, τοτε ειναι αριστουργημα!

Εμεις πηραμε ζωακια, μαιμουδες, προβατακια και αγελαδιτσες, κτλ. . .

Πολυ καλη ποιοτητα. Και τα εχουμε ονομασει κιολας. Το καθενα εχει τ ονομα του χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες με τα μωράκια τα χαριτωμένα! Καλό μήνα να έχουμε και ο,τι καλύτερο επιθυμείτε!

@EugenJen μπράβο που ομορφαινετε το σπίτι σας να το απολαύσετε με το μωράκι! Ολα κάτ ευχήν να πάνε με τν περήφανο παππού, τώρα που περιμένει την εγγονή δν τν πειράζει τίποτα!

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα μανούλες με τα μωράκια τα χαριτωμένα! Καλό μήνα να έχουμε και ο,τι καλύτερο επιθυμείτε!

@EugenJen μπράβο που ομορφαινετε το σπίτι σας να το απολαύσετε με το μωράκι! Ολα κάτ ευχήν να πάνε με τν περήφανο παππού, τώρα που περιμένει την εγγονή δν τν πειράζει τίποτα!

Καλό μήνα κορίτσι!

Λίγοι μήνες ακόμη κ θα ξεκινήσουν τα πρώτα νινακια να έκανε μύτη :wub:

Καλά αποτελέσματα σε όλες αυτό το μήνα!

  • Μου αρέσει 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλω γνώμες!

Θα φτιάξω μ κι εγώ το δωμάτιο τ μικρού αυτό το μήνα! Το καθυστερουσαμε Μήπως βρούμε άλλο σπίτι αλλά χλωμό το βλέπω κ δν πάει άλλο...έχει κάνει κατάληψη στο κρεββάτι μας! Αν βρούμε αυτό το 2μηνο το πολύ πολύ πάλι απ την αρχή! Απλά το παιδί πρέπει να συνηθίσει, μν του έρθουν όλα απότομα με το μωρό μαζί!!!!:shock: Στο δωμάτιο μέχρι τώρα είχαμε υπολογιστή κ Βιβλιοθήκη...Τώρα κάπως θα στριμωχτούμε ! Θα πάρω κρεββάτι κ σιφονιερα κ μάλλον η  Βιβλιοθήκη θα μείνει μέσα!

Ορίστε κι ο προβληματισμός!?( ζήτημα ζωής κ θανάτου λέμε...αχαχαχχα)Για να το δελεασω λέω να βάλω κουρτίνα, σεντόνια κ λοιπά spiderman που έχει φάει κόλλημα αλλά μ φαίνονται πολύ έντονα όλα κόκκινα κ μπλε κ το δωμάτιο είναι πολύ πολυ μικρό! Μήπως να βάλω κάτι πιο παλ με δεινόσαυρους ή διάστημα που πάλι του αρέσει??? ( με τν spiderman θα τρελαθεί σίγουρα ομως)


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα είπε:

Θέλω γνώμες!

Θα φτιάξω μ κι εγώ το δωμάτιο τ μικρού αυτό το μήνα! Το καθυστερουσαμε Μήπως βρούμε άλλο σπίτι αλλά χλωμό το βλέπω κ δν πάει άλλο...έχει κάνει κατάληψη στο κρεββάτι μας! Αν βρούμε αυτό το 2μηνο το πολύ πολύ πάλι απ την αρχή! Απλά το παιδί πρέπει να συνηθίσει, μν του έρθουν όλα απότομα με το μωρό μαζί!!!!:shock: Στο δωμάτιο μέχρι τώρα είχαμε υπολογιστή κ Βιβλιοθήκη...Τώρα κάπως θα στριμωχτούμε ! Θα πάρω κρεββάτι κ σιφονιερα κ μάλλον η  Βιβλιοθήκη θα μείνει μέσα!

Ορίστε κι ο προβληματισμός!?( ζήτημα ζωής κ θανάτου λέμε...αχαχαχχα)Για να το δελεασω λέω να βάλω κουρτίνα, σεντόνια κ λοιπά spiderman που έχει φάει κόλλημα αλλά μ φαίνονται πολύ έντονα όλα κόκκινα κ μπλε κ το δωμάτιο είναι πολύ πολυ μικρό! Μήπως να βάλω κάτι πιο παλ με δεινόσαυρους ή διάστημα που πάλι του αρέσει??? ( με τν spiderman θα τρελαθεί σίγουρα ομως)

Γιατί δεν του δείχνεις τις επιλογές κ να δεις τι προτιμάει?

Τα έντονα χρώματα πιστεύω κι εγώ πως θα του τραβήξουν περισσότερο την προσοχή!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Γιατί δεν του δείχνεις τις επιλογές κ να δεις τι προτιμάει?

Τα έντονα χρώματα πιστεύω κι εγώ πως θα του τραβήξουν περισσότερο την προσοχή!!

Μμμ spiderman προτιμάει! Εγώ έχω κόλλημα κ τα θέλω όλα παλ κ χαλαρωτικα στο σπίτι...φαντάσου είναι όλα σε αποχρώσεις εκρου με πινελιές καφέ κ μπορντω ! Όχι όσο αποστειρωμένα ακούγονται!:roll:  Βέβαια του παιδιού έχω παρδαλα πραγματα γτ τα παιδάκια θέλουν χρώμα αλλά στο δωμάτιο έλεγα να μν είναι όλα ντουμ ντουμ...


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μμμ spiderman προτιμάει! Εγώ έχω κόλλημα κ τα θέλω όλα παλ κ χαλαρωτικα στο σπίτι...φαντάσου είναι όλα σε αποχρώσεις εκρου με πινελιές καφέ κ μπορντω ! Όχι όσο αποστειρωμένα ακούγονται!:roll:  Βέβαια του παιδιού έχω παρδαλα πραγματα γτ τα παιδάκια θέλουν χρώμα αλλά στο δωμάτιο έλεγα να μν είναι όλα ντουμ ντουμ...

Ότι θελει ο μικρός!!! Να του αρεσει το δωμάτιο του να πηγαίνει κι εκεί! 

Θύμισε μου πόσο χρονών είναι? Γενικά δεν έχει κοιμηθεί καθόλου σε άλλο δωμάτιο απ οτι κατάλαβα? Τώρα θα του φτιάξετε?

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Θέλω γνώμες!

Θα φτιάξω μ κι εγώ το δωμάτιο τ μικρού αυτό το μήνα! Το καθυστερουσαμε Μήπως βρούμε άλλο σπίτι αλλά χλωμό το βλέπω κ δν πάει άλλο...έχει κάνει κατάληψη στο κρεββάτι μας! Αν βρούμε αυτό το 2μηνο το πολύ πολύ πάλι απ την αρχή! Απλά το παιδί πρέπει να συνηθίσει, μν του έρθουν όλα απότομα με το μωρό μαζί!!!!:shock: Στο δωμάτιο μέχρι τώρα είχαμε υπολογιστή κ Βιβλιοθήκη...Τώρα κάπως θα στριμωχτούμε ! Θα πάρω κρεββάτι κ σιφονιερα κ μάλλον η  Βιβλιοθήκη θα μείνει μέσα!

Ορίστε κι ο προβληματισμός!?( ζήτημα ζωής κ θανάτου λέμε...αχαχαχχα)Για να το δελεασω λέω να βάλω κουρτίνα, σεντόνια κ λοιπά spiderman που έχει φάει κόλλημα αλλά μ φαίνονται πολύ έντονα όλα κόκκινα κ μπλε κ το δωμάτιο είναι πολύ πολυ μικρό! Μήπως να βάλω κάτι πιο παλ με δεινόσαυρους ή διάστημα που πάλι του αρέσει??? ( με τν spiderman θα τρελαθεί σίγουρα ομως)

Ωστόσο θεωρώ ότι ενα τόσο έντονο θέμα στο δωμάτιο είναι κουραστικό.. Μήπως τη γλιτώσεις με μια κανα αυτοκόλλητο μονο σπαιντερμαν.. Τωρα για κουρτίνες εγω το νιώθω πολύ βαρυ.. 

Και γω εχω μεγαλο πρόβλημα με το δωμάτιό μ που θα γίνει δωμάτιο του μικρού μ.. Που θα ναι το γραφειο μ και οι βιβλιοθήκες οεο..εχει πέσει πολύ pinterest.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Ωστόσο θεωρώ ότι ενα τόσο έντονο θέμα στο δωμάτιο είναι κουραστικό.. Μήπως τη γλιτώσεις με μια κανα αυτοκόλλητο μονο σπαιντερμαν.. Τωρα για κουρτίνες εγω το νιώθω πολύ βαρυ.. 

Και γω εχω μεγαλο πρόβλημα με το δωμάτιό μ που θα γίνει δωμάτιο του μικρού μ.. Που θα ναι το γραφειο μ και οι βιβλιοθήκες οεο..εχει πέσει πολύ pinterest.. 

Βιβλιοθήκη είναι τέλεια παντού! Γνώμη μου!!! Αν μπορέσεις να τη κάνεις κ μισή μισή ,δηλαδή να αδειάσεις κάτω ράφια για το παιδί? Να βάζει  κ τα δικά του βιβλία κ παιχνίδια 

 

Κουρτίνες πάντως αλλάζουν άμα δεν τις θέλει αργότερα! Κ τα αυτοκόλλητα βγαίνουν! Θέλω να πω πως είναι οκ κ τα δυο γιατί εύκολα αλλάζουν!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι 2,5! Κι έχουμε ακόμα τη κούνια στο δικό μας δωμάτιο κυρίως γτ υν χειμώνα δν βάζουν πετρέλαιο κ αναγκαζόμαστε να βάζουμε θετμοπομπους! Οπότε για να μν έχουμε 3 σώματα στο ρεύμα κοιμόμαστε όλοι μαζί κ το άλλο δωμάτιο το έχουμε γραφείο! Γι αυτό θέλουμε να φύγουμε, να βρούμε κάποιο μεγάλο κ με θέρμανση!!!

Η βιβλιοθήκη όντως βολεύεται παντού απλά εγώ φοβάμαι γτ θα είναι κοντά με το κρεββάτι ένεκα μικρού δωματίου κ είμαστε σεισμογενης περιοχή!!!!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Είναι 2,5! Κι έχουμε ακόμα τη κούνια στο δικό μας δωμάτιο κυρίως γτ υν χειμώνα δν βάζουν πετρέλαιο κ αναγκαζόμαστε να βάζουμε θετμοπομπους! Οπότε για να μν έχουμε 3 σώματα στο ρεύμα κοιμόμαστε όλοι μαζί κ το άλλο δωμάτιο το έχουμε γραφείο! Γι αυτό θέλουμε να φύγουμε, να βρούμε κάποιο μεγάλο κ με θέρμανση!!!

Η βιβλιοθήκη όντως βολεύεται παντού απλά εγώ φοβάμαι γτ θα είναι κοντά με το κρεββάτι ένεκα μικρού δωματίου κ είμαστε σεισμογενης περιοχή!!!!

Πολλές αλλαγές μαζί,όπως είπες κι εσύ κ είναι μικρούλης ακομη! Θα του πάρει λίγο καιρό να συνηθίσει πιστεύω :) κ το βρίσκω απόλυτα φυσιολογικό!! Βέβαια μπορεί κ να το συνηθίσει γρήγορα,πότε δεν ξέρεις!

 Εγώ θα βάλω στο παιδικό δωμάτιο ένα μονό κρεβάτι κ θα αφήσω κ την κούνια μήπως σιγά σιγά πήγαινει κ στο κρεβάτι.. μέχρι τώρα κοιμάται στην κούνια του κ κάποιες φορές ξυπνάει ξημερώματα για να ξαπλώσει μαζί μας.

Κ θέλω να τη κάνω την αλλαγή μέσα στο καλοκαίρι να το συνηθίσει κ σαν εικόνα για να γίνονται σιγά σιγά οι αλλαγες :)

Έτσι όταν ο μικρούλης πάει στην κούνια (γύρω στους 5 μήνες) ο μεγάλος να έχει συνηθισει το κρεβάτι του! Ελπίζω!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Christinα είπε:

Θέλω γνώμες!

Θα φτιάξω μ κι εγώ το δωμάτιο τ μικρού αυτό το μήνα! Το καθυστερουσαμε Μήπως βρούμε άλλο σπίτι αλλά χλωμό το βλέπω κ δν πάει άλλο...έχει κάνει κατάληψη στο κρεββάτι μας! Αν βρούμε αυτό το 2μηνο το πολύ πολύ πάλι απ την αρχή! Απλά το παιδί πρέπει να συνηθίσει, μν του έρθουν όλα απότομα με το μωρό μαζί!!!!:shock: Στο δωμάτιο μέχρι τώρα είχαμε υπολογιστή κ Βιβλιοθήκη...Τώρα κάπως θα στριμωχτούμε ! Θα πάρω κρεββάτι κ σιφονιερα κ μάλλον η  Βιβλιοθήκη θα μείνει μέσα!

Ορίστε κι ο προβληματισμός!?( ζήτημα ζωής κ θανάτου λέμε...αχαχαχχα)Για να το δελεασω λέω να βάλω κουρτίνα, σεντόνια κ λοιπά spiderman που έχει φάει κόλλημα αλλά μ φαίνονται πολύ έντονα όλα κόκκινα κ μπλε κ το δωμάτιο είναι πολύ πολυ μικρό! Μήπως να βάλω κάτι πιο παλ με δεινόσαυρους ή διάστημα που πάλι του αρέσει??? ( με τν spiderman θα τρελαθεί σίγουρα ομως)

Εγώ προτεινω να τον βάλεις μέσα στο παιχνίδι κ εκείνον!!

Τι εννοώ..! Να του δείξεις πχ από το κινητό μια κουρτίνα με spiderman κ μια με κάτι άλλο που σ αρέσει κ να τον ρωτήσεις τι θα ήθελε για το δωμάτιο του! Ωστε 1. Θα έχεις τη σωστή απάντηση από τον άμεσα ενδιαφερόμενο οπότε τέλος το δίλημμα και  2. Θα νιώσει πως κ τον υπολογίζεις αλλά κ πως πραγματικα αυτό θα είναι το δωμάτιο του με το στυλ του,ο προσωπικός του χώρος που έχει άποψη για αυτό 

Είμαι γενικά πολύ της άποψης να συμμετέχει το παιδί σε ότι τον αφορά ώστε να νιώθει υπολογίσιμος να γίνεται σιγά σιγά πιο υπεύθυνος(αν τελικά δε το αρέσει θα του πεις αγάπη μου ήταν δική σου επιλογή) και γενικά θεωρώ πως ωριμάζουν παίρνοντας γνώμη τουλάχιστον σε ότι τα αφορά για αρχή :-)

1 hour ago, Marti είπε:

Ωστόσο θεωρώ ότι ενα τόσο έντονο θέμα στο δωμάτιο είναι κουραστικό.. Μήπως τη γλιτώσεις με μια κανα αυτοκόλλητο μονο σπαιντερμαν.. Τωρα για κουρτίνες εγω το νιώθω πολύ βαρυ.. 

Και γω εχω μεγαλο πρόβλημα με το δωμάτιό μ που θα γίνει δωμάτιο του μικρού μ.. Που θα ναι το γραφειο μ και οι βιβλιοθήκες οεο..εχει πέσει πολύ pinterest.. 

Στο σαλόνι δε χωράνε..? Με μια ανανέωση χώρου ίσως... Εγώ πχ το γραφείο με το laptop και τον εκτυπωτή τα έχω στο σαλόνι..

Καλό μήνα και καλή εβδομάδα σε όλες κοριτσουδια μου!!

Ψυχική ηρεμία να έχουμε κ σωματική υγεία,εμείς,τα παιδάκια μας κ όλος ο κόσμος!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...