Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Ξέρεις πως γίνεται ο έλεγχος? Για ιδιωτικά ξέρω ότι εξετάζουν την έγκυο με την εισαγωγή ή μία δύο μέρες πριν. Με τα δημόσια πως γίνεται? Εδώ είχαν βρει μια κοπέλα έγκυο θετική(σε δημόσιο νοσοκομείο) την στείλανε στο Αλεξάνδρα κ μετά μπήκανε σε καραντίνα πόσες μαιες(στο εδώ νοσοκομείο)..

Λογικά κάτι παρόμοιο πρέπει να γίνεται, μου φαίνεται όμως πιο δύσκολο αν σκεφτείς πόσα επείγοντα έχει το Έλενα κ πόσα το Ρέα για παράδειγμα..

Καλά μου είπανε κ το κουφό σε ένα κέντρο εδώ ότι την κάνει ο ακτινολόγος! Κ ρωτάω την (προφανώς) άσχετη κ αγενή κοπέλα στο τηλέφωνο: πως η β επιπέδου (συγκεκριμένα για εκείνη την εξέταση είχα καλέσει) την κάνουν μόνο πιστοποιημένοι εμβρυολογοι κι αν ο ακτινολόγος έχει αντίστοιχη εκπαίδευση?? Κ μου απαντάει : τι να σας πω?? Αν θέλετε εξειδικευμένο γιατρό?? Βρείτε κάπου αλλού

Γουατδεφακ

Δεν έχω ιδέα πως το κάνουν! Υποθέτω πως ελέγχουν την έγκυο τις τελευταίες εβδομαδες ή με την εισαγωγή της;;; Δεν ξερω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, P.L.L. είπε:

Καλε εννοείται! Αν ο γιατρος σου είναι πιστοποιημένος εμβρυολογος γιατι να τρέχεις σε άλλον εμβρυολογο;; 

Δες τι ειπε η @Anastasia05 

Μεχρι και ακτινολογοι το κανουν .χαχαχαχα δν υπαρχει μιλαμε.

  • Χαχα 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Κι ομως το εχω ξανακουσει για ακτινολογο. Και εκανε και προβλεψη φυλου χαχαχα νμζω το ειχα διαβασει εδω στο φορουμ.

Αστα φιλη μ, κομπογιανητες γιου νοου?

Χαχαχαχαχαχα επρεπε να της πεις οτι ειναι για Φουντο το τσαρδακι τους χαχαχαχαχαχαχαχα 

Ε Λ Ε Ο Σ

Με το πιρουνι κ το μαξιλάρι κι αυτός???(δε τα ξέρω κάτι τέτοια έχω διαβασει για τα φύλα από γιαγιάδες που τα κάνουν)

Δε νομίζω να καταλάβαινε κ πολλά η συγκεκριμένη! Οπότε δεν ασχολήθηκα άλλο!

Πολλά όμως γίνονται κ πρέπει να προσέχουμε !:)

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Με το πιρουνι κ το μαξιλάρι κι αυτός???(δε τα ξέρω κάτι τέτοια έχω διαβασει για τα φύλα από γιαγιάδες που τα κάνουν)

Δε νομίζω να καταλάβαινε κ πολλά η συγκεκριμένη! Οπότε δεν ασχολήθηκα άλλο!

Πολλά όμως γίνονται κ πρέπει να προσέχουμε !:)

Ναι ναι .θελει προσοχη και οποια δν εχει εμπιστοσυνη στν γιατρο , καιρος ν αλλαξει. Γενικα τα λεω. Μη παρεξηγηθω 

Καληνυχτα κοριτσια! Λιγο εμεινε και στις υπολοιπες για την β επιπεδου. Εγω θα μαι η τελευταια χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβάζω που λέμε για τις β επιπέδου όσες την έχετε ήδη κάνει..σκέφτομαι πως μεθαύριο έχω κ εγώ κ μετά λέω...

Καλέ ποτέ φτάσαμε εδώ???? Πότε ήταν που λέγαμε για την αυχενική κ αναρωτιόμασταν τι βλέπει ο γιατρός κ αγχωνομασταν κτλ κτλ κ ποτέ τώρα για β επιπέδου??

Μπράβο μας ρε ομαδάρα!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Ναι ναι .θελει προσοχη και οποια δν εχει εμπιστοσυνη στν γιατρο , καιρος ν αλλαξει. Γενικα τα λεω. Μη παρεξηγηθω 

Καληνυχτα κοριτσια! Λιγο εμεινε και στις υπολοιπες για την β επιπεδου. Εγω θα μαι η τελευταια χαχαχα

Mη μας κανείς καμιά έκπληξη τελευταία!! :P 

Ροζ κ κόκκινα μονο!!

Just now, Renez είπε:

Διαβάζω που λέμε για τις β επιπέδου όσες την έχετε ήδη κάνει..σκέφτομαι πως μεθαύριο έχω κ εγώ κ μετά λέω...

Καλέ ποτέ φτάσαμε εδώ???? Πότε ήταν που λέγαμε για την αυχενική κ αναρωτιόμασταν τι βλέπει ο γιατρός κ αγχωνομασταν κτλ κτλ κ ποτέ τώρα για β επιπέδου??

Μπράβο μας ρε ομαδάρα!!!

Να δεις για πότε θα τα κρατάμε αγκαλίτσα κ θα λέμε αχ δεν ρευτηκε/έκλασε τι να κάνω??

Όλα καλά μανάρες, προχωράμε δυνατά με δυνατά μωράκια!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Όνειρα ροζ και βελούτε! Χαχαχαχαχαχα

Και γαλάζια απαλά συννεφάκια! Χιχιχιχι

:x

Θα φανει στο επομ ρβ σε λιγες ημερες, που ειναι πριν τη β επιπεδου. Αρα θα κρατηθω ως τοτε. Μετα τερμα οι αμφιβολιες χαχαχα @Anastasia05

 Ρ Ο Ζ   ΚΑΙ   ΛΙΛΑ ΧΑΧΑΧΑ

ΚΑΛΗΝΥΧΤΟΥΔΙΑ

 

@Renez ολα πανε ρολοι.. σε λιγο θα μιλαμε για το ποσο πλ θελουμε να γεννησουμε , να δουμε επιτελους τα μουτρακια τους.να γεμισει μωρουδιλα0το σπιτι. Τετοια φαση

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα said:

Είναι τραγικοί...ότι θέλουν κάνουν! Πατάνε στην ανάγκη κ τν αγωνία μας κάθε φορά! Λέμε δε βαριέσαι θα πληρώσω αρκεί να είμαστε καλα κι έτσι τρέφουμε το σύστημα τους... Πάντως νομίζω σ πήραν κ πολλά αφού θα πληρωθούν κι από το ταμείο! Νομίζω 90 (δλδ λιγότερα από τν Αυχενική )είχα πληρώσει στη Β στο 1ο μ παιδάκι σε πολύ γνωστό εμβρυολογο στο Κολωνάκι, βέβαια χωρίς απόδειξη τόσο!!! Άλλο κι αυτό! Κορίτσια εσείς που έχετε κάνει Β πόσο πληρώσετε αν επιτρέπεται?

Καλησπέρα! Έχω β επιπέδου την άλλη Παρασκευή! Όταν έκλεισα ρβ η γραμματέας μου είπε την τιμή, 180. Πηγαίνω σε ιδιώτη, με πιστοποίηση στην εμβρυομητρική ιατρική. Εννοείται με απόδειξη. Χωρίς παραπεμπτικό ΕΟΠΥΥ. Αλλά σε ενημερώνουν από πριν για την τιμή οπότε όλα εντάξει.

Παρεμπιπτόντως, είμαι η μόνη που δεν ξέρω το φύλο;;; Έχω σκεφτεί ότι το θέλω να είναι έκπληξη ως το τέλος. Το ίδιο τρισευτυχισμενη θα είμαι είτε είναι αγοράκι είτε είναι κοριτσάκι! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc said:

Πολυ σωστα τα λες μα και οι εμβρυολογοι ειναι και γυναικολογοι. Τουλαχιστν ο εμβρυολογος μ ειναι και γυναικολογος, και μαλιστα πλ γνωστων προσωπων .εχει ξεγεννησει πολλες της τβ. Αρα φανταζομαι οτι εξαρταται που παμε καθε φορα. Σε τι γιατρο απευθυνομαστε.

Δε ξέρω αν ισχύει το ίδιο παντού, αλλά εμένα εδώ την πρώτη φορά που πήγα στον εμβρυολόγο μου είπαν ότι ακολουθούν όλοι την εκπαίδευση του γυναικολόγου, αλλά με κάποια έξτρα χρόνια εξειδίκευση στα έμβρυα. Οπότε ουσιαστικά είναι και γυναικολόγοι.


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

Καλησπέρα! Έχω β επιπέδου την άλλη Παρασκευή! Όταν έκλεισα ρβ η γραμματέας μου είπε την τιμή, 180. Πηγαίνω σε ιδιώτη, με πιστοποίηση στην εμβρυομητρική ιατρική. Εννοείται με απόδειξη. Χωρίς παραπεμπτικό ΕΟΠΥΥ. Αλλά σε ενημερώνουν από πριν για την τιμή οπότε όλα εντάξει.

Παρεμπιπτόντως, είμαι η μόνη που δεν ξέρω το φύλο;;; Έχω σκεφτεί ότι το θέλω να είναι έκπληξη ως το τέλος. Το ίδιο τρισευτυχισμενη θα είμαι είτε είναι αγοράκι είτε είναι κοριτσάκι! 

Καλησπέρα!!! Με το καλό το μωράκι σου! Εφόσον δεν έχεις κόλλημα για ρουχαλάκια, δωμάτιο κτλ γιατί όχι να το μάθεις όταν γεννηθεί με το καλό!?! Είναι εξίσου όμορφο το συναίσθημα! Αν είχα την ευχέρεια θα το κανα κ εγώ! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Aurora S είπε:

Καλησπέρα! Έχω β επιπέδου την άλλη Παρασκευή! Όταν έκλεισα ρβ η γραμματέας μου είπε την τιμή, 180. Πηγαίνω σε ιδιώτη, με πιστοποίηση στην εμβρυομητρική ιατρική. Εννοείται με απόδειξη. Χωρίς παραπεμπτικό ΕΟΠΥΥ. Αλλά σε ενημερώνουν από πριν για την τιμή οπότε όλα εντάξει.

Παρεμπιπτόντως, είμαι η μόνη που δεν ξέρω το φύλο;;; Έχω σκεφτεί ότι το θέλω να είναι έκπληξη ως το τέλος. Το ίδιο τρισευτυχισμενη θα είμαι είτε είναι αγοράκι είτε είναι κοριτσάκι! 

Θα περιμένουμε νέα σου από την εξέταση!!

Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να κρατηθώ 9 μήνες χωρίς να ξέρω το φύλο αλλά θα εσκαγα από την αναμονή!! Μπράβο που αντέχεις! Θα είναι η πιο όμορφη έκπληξη!!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Aurora S είπε:

Καλησπέρα! Έχω β επιπέδου την άλλη Παρασκευή! Όταν έκλεισα ρβ η γραμματέας μου είπε την τιμή, 180. Πηγαίνω σε ιδιώτη, με πιστοποίηση στην εμβρυομητρική ιατρική. Εννοείται με απόδειξη. Χωρίς παραπεμπτικό ΕΟΠΥΥ. Αλλά σε ενημερώνουν από πριν για την τιμή οπότε όλα εντάξει.

Παρεμπιπτόντως, είμαι η μόνη που δεν ξέρω το φύλο;;; Έχω σκεφτεί ότι το θέλω να είναι έκπληξη ως το τέλος. Το ίδιο τρισευτυχισμενη θα είμαι είτε είναι αγοράκι είτε είναι κοριτσάκι! 

Καλημέρα! Με το καλό να δεις το μωράκι σου! Χαρά στην υπομονή σου που δν το έχεις ρωτήσει! Να το πεις στη Β  μν ξεφύγει του γιατρού ή μη ζουμαρει το σημείο. Πολύ ωραία κ ρομαντική η ιδέα σου αλλά εγώ δν θα άντεχα! Φυσικά και τα 2 φύλα είναι καλοδεχούμενα ! Αν και νομίζω ότι θα το καταλάβαινα  λόγω εμπειρίας από το 1ο μ παιδάκι γτ κοιτώντας τν υπέρηχο το αγοράκι μου φαινόταν ...κ το εψαχνε κι ο γιατρός εκεί κατω. Μν πολυκοιτας!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...