Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Aurora S είπε:

Καλησπέρα! Έχω β επιπέδου την άλλη Παρασκευή! Όταν έκλεισα ρβ η γραμματέας μου είπε την τιμή, 180. Πηγαίνω σε ιδιώτη, με πιστοποίηση στην εμβρυομητρική ιατρική. Εννοείται με απόδειξη. Χωρίς παραπεμπτικό ΕΟΠΥΥ. Αλλά σε ενημερώνουν από πριν για την τιμή οπότε όλα εντάξει.

Παρεμπιπτόντως, είμαι η μόνη που δεν ξέρω το φύλο;;; Έχω σκεφτεί ότι το θέλω να είναι έκπληξη ως το τέλος. Το ίδιο τρισευτυχισμενη θα είμαι είτε είναι αγοράκι είτε είναι κοριτσάκι! 

Καλημέρα! Κι η κουνιάδα μου το έκανε έτσι. Μάλιστα είχε δύσκολο τοκετό και όταν της τον έφεραν στην αγκαλιά ήταν με τον άντρα της και τον φιλούσαν τον χάιδευαν έκλαιγαν γέλαγαν και τελικά θυμήθηκαν ότι ακόμα δεν είχαν δει το φύλο! Δεν τους ένοιαζε! Αλλά τη σημερον ημέρα πρέπει να κανεις προσπάθεια για να μην το καταλάβεις μόνη σου. Ειδικά στην β επιπέδου αν είναι αγόρι φαίνεται και δεν κρύβεται με τίποτα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@Aurora S μια χαρά σε βρίσκω! Κ εγώ δεν θα είχα την υπομονή να μην ξέρω τι είναι! Μπράβο σου! Πάντως κ η μαμά μου και στα 2 παιδιά δεν ήξερε τι είχε μέχρι τέλους, μας ήθελε έκπληξη!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Είχα μια μέρα και να μπω και έχω μπόλικα να διαβάσω! 

Είδατε την είδηση ότι βρέθηκε θετική στον ιό νοσηλεύτρια στο Έλενα;! :wacko:

@Jasmine@ Γίνεται μου είπε εμένα ανάμεσα στην 24η εβδομάδα με 28η. Το ιδανικό πάνω στην 26η και τότε μου είπε θα κανονίσουμε να την βαλούμε. 

@Christinα Και εγώ πιστεύω πως το καλύτερο είναι να συνδυάσεις πράγματα Spiderman με πιο ουδέτερα. π.χ Αν βάλεις κουρτίνες τέτοιες όχι και χαλί ή το αντίστροφο. Πάντως το ιδανικό όπως είπαν τα κορίτσια θα ήταν να τα διαλέξετε μαζί ή να πάτε για ψώνια και να τα δει όταν τα παίρνετε. Θα ενθουσιαστεί έτσι και σίγουρα θα θέλει να περνάει χρόνο στο δωμάτιο του. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα είπε:

Μου είπε 20 μέρες με 1 μήνα μετά τη Β επιπέδου!

 

Just now, elenioz είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Είχα μια μέρα και να μπω και έχω μπόλικα να διαβάσω! 

Είδατε την είδηση ότι βρέθηκε θετική στον ιό νοσηλεύτρια στο Έλενα;! :wacko:

@Jasmine@ Γίνεται μου είπε εμένα ανάμεσα στην 24η εβδομάδα με 28η. Το ιδανικό πάνω στην 26η και τότε μου είπε θα κανονίσουμε να την βαλούμε. 

@Christinα Και εγώ πιστεύω πως το καλύτερο είναι να συνδυάσεις πράγματα Spiderman με πιο ουδέτερα. π.χ Αν βάλεις κουρτίνες τέτοιες όχι και χαλί ή το αντίστροφο. Πάντως το ιδανικό όπως είπαν τα κορίτσια θα ήταν να τα διαλέξετε μαζί ή να πάτε για ψώνια και να τα δει όταν τα παίρνετε. Θα ενθουσιαστεί έτσι και σίγουρα θα θέλει να περνάει χρόνο στο δωμάτιο του. 

Εντάξει τζάμπα βιάζομαι, έχουμε ένα μήνα ακόμα!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Eva137 said:

Δε ξέρω αν ισχύει το ίδιο παντού, αλλά εμένα εδώ την πρώτη φορά που πήγα στον εμβρυολόγο μου είπαν ότι ακολουθούν όλοι την εκπαίδευση του γυναικολόγου, αλλά με κάποια έξτρα χρόνια εξειδίκευση στα έμβρυα. Οπότε ουσιαστικά είναι και γυναικολόγοι.

Στην Ελλάδα όσοι κάνουν εξειδικευμένο υπερηχογράφημα κύησης κ έχουν πιστοποίηση είναι γιατροί που έχουν ειδικότητα μαιευτικής-γυναικολογιας κ μετά έχουν κάνει εξειδίκευση, νομίζω γίνεται μόνο στο εξωτερικό. Κρατάει κάπου 2 χρόνια. Βέβαια, πολλοί μαιευτήρες-γυναικολογοι κάνουν υπερηχογράφημα κύησης, και ανάλογα με την εμπειρία μπορεί να είναι εξίσου αξιόπιστο.

Στην Αγγλία από την άλλη τα μαιευτικα υπερηχογραφηματα τα κάνουν οι ειδικοί υπερηχογραφιστες, που δεν είναι απαραίτητο να είναι γιατροί, αλλά δεν είναι και απλή υπόθεση να σε δεχτούν για να κάνεις το training. 

Κάθε χώρα τα δικά της! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

Στην Ελλάδα όσοι κάνουν εξειδικευμένο υπερηχογράφημα κύησης κ έχουν πιστοποίηση είναι γιατροί που έχουν ειδικότητα μαιευτικής-γυναικολογιας κ μετά έχουν κάνει εξειδίκευση, νομίζω γίνεται μόνο στο εξωτερικό. Κρατάει κάπου 2 χρόνια. Βέβαια, πολλοί μαιευτήρες-γυναικολογοι κάνουν υπερηχογράφημα κύησης, και ανάλογα με την εμπειρία μπορεί να είναι εξίσου αξιόπιστο.

Στην Αγγλία από την άλλη τα μαιευτικα υπερηχογραφηματα τα κάνουν οι ειδικοί υπερηχογραφιστες, που δεν είναι απαραίτητο να είναι γιατροί, αλλά δεν είναι και απλή υπόθεση να σε δεχτούν για να κάνεις το training. 

Κάθε χώρα τα δικά της! 

Στην Ελλάδα το κανει οποίος έχει το μηχάνημα..:blink:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια! Ειμαι παρα πλ υπερηφανη για το παιδακι μ! Τρωει με πιρουνι (τα μικρα -του γλυκου) μονος του! Ειναι απιστευτο!

Και πινει νερο απο ποτηρι πλαστικο μικρο. Χωρις στομιο η καλαμακι.

Ειμαι τρελαμενη σας λεω!

Ειχα μπιφτεκια με πουρε πατατας και λαχανικα στν ατμο. Και τα βαλα στο πιατο και πηγα να τν ταισω. Ξαφνικα χτυπαει το κινητο μ, και σηκωνομαι απ το τραπεζι να παω να το κλεισω. Και τν βλεπω να αρπαζει το πιρουνι, να καρφωνει καροτο και να το βαζει στο στομα. Ε ενταξει! Το εφαγε ολο μονος του. Το τραβηξα και βιντεο καθως κανεις δν με πιστευε! 

@Christinα @Anastasia05

  • Μου αρέσει 4

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ninamc είπε:

Καλησπερα κοριτσακια! Ειμαι παρα πλ υπερηφανη για το παιδακι μ! Τρωει με πιρουνι (τα μικρα -του γλυκου) μονος του! Ειναι απιστευτο!

Και πινει νερο απο ποτηρι πλαστικο μικρο. Χωρις στομιο η καλαμακι.

Ειμαι τρελαμενη σας λεω!

Ειχα μπιφτεκια με πουρε πατατας και λαχανικα στν ατμο. Και τα βαλα στο πιατο και πηγα να τν ταισω. Ξαφνικα χτυπαει το κινητο μ, και σηκωνομαι απ το τραπεζι να παω να το κλεισω. Και τν βλεπω να αρπαζει το πιρουνι, να καρφωνει καροτο και να το βαζει στο στομα. Ε ενταξει! Το εφαγε ολο μονος του. Το τραβηξα και βιντεο καθως κανεις δν με πιστευε! 

@Christinα @Anastasia05

Μεγαλώνει το αντρακι σου!! Μπράβο!!!

Καλές μάσες λοιπόν!!! :wub:

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Μεγαλώνει το αντρακι σου!! Μπράβο!!!

Καλές μάσες λοιπόν!!! :wub:

 

Μα δν ειναι φοβερο? Ο παιδιατρος μας ειπε οτι ειναι πλ μπροστα σε Ολα για την ηλικια0του. 

Ειμαι τρελαμενη! 

Ολα τα κανει να δειχνουν τοσο ευκολα.τι πλασματακια θεε μ!

Και μετα λενε για τα κοριτσια. Ο γιος μ τις βαζει κατω ολες στην εξυπναδα.

Κουκουβαγια χαχαχα

Ευχαριστουμε!μεγαλωνει και ευτχς που θα κανω 2ο γτ μου λειπει η μωρουδιλα!

Χαχαχαχα τρελαμενη γενικα. Θα με θυμηθεις @Renez μου! Οταν θα τρελαινεσαι γτ δν εφαγε τη φρουτοκρεμα κτλ. Μα ερχονται απο μονα τους και μας δειχνουν τι θελουν. 15 μηνων μωρο να τρψει με πιρουνι και να ειναι και τοσο προσεκτικο, ε οχι! Δν υπαρχει ο Αντρακλας μ!

Επεξεργάστηκαν by Ninamc
  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Καλησπερα κοριτσακια! Ειμαι παρα πλ υπερηφανη για το παιδακι μ! Τρωει με πιρουνι (τα μικρα -του γλυκου) μονος του! Ειναι απιστευτο!

Και πινει νερο απο ποτηρι πλαστικο μικρο. Χωρις στομιο η καλαμακι.

Ειμαι τρελαμενη σας λεω!

Ειχα μπιφτεκια με πουρε πατατας και λαχανικα στν ατμο. Και τα βαλα στο πιατο και πηγα να τν ταισω. Ξαφνικα χτυπαει το κινητο μ, και σηκωνομαι απ το τραπεζι να παω να το κλεισω. Και τν βλεπω να αρπαζει το πιρουνι, να καρφωνει καροτο και να το βαζει στο στομα. Ε ενταξει! Το εφαγε ολο μονος του. Το τραβηξα και βιντεο καθως κανεις δν με πιστευε! 

@Christinα @Anastasia05

Αχχχ κ πριν λίγο καιρό ήσουν τρελαμενη που δεν καλό έτρωγε το φαι του! Κ τώρα ορίστε,όχι απλά το τρώει αλλά κ μόνος του παρακαλω!!:x

Άντε κ το άλλο αντράκι σου με το καλό..ωχ..κοριτσάκι ήθελα να πω χαχαχαχα

13 ώρες πρίν, Aurora S είπε:

Καλησπέρα! Έχω β επιπέδου την άλλη Παρασκευή! Όταν έκλεισα ρβ η γραμματέας μου είπε την τιμή, 180. Πηγαίνω σε ιδιώτη, με πιστοποίηση στην εμβρυομητρική ιατρική. Εννοείται με απόδειξη. Χωρίς παραπεμπτικό ΕΟΠΥΥ. Αλλά σε ενημερώνουν από πριν για την τιμή οπότε όλα εντάξει.

Παρεμπιπτόντως, είμαι η μόνη που δεν ξέρω το φύλο;;; Έχω σκεφτεί ότι το θέλω να είναι έκπληξη ως το τέλος. Το ίδιο τρισευτυχισμενη θα είμαι είτε είναι αγοράκι είτε είναι κοριτσάκι! 

Ναι μάλλον από το παρεάκι μας είσαι η μόνη με αυτή την υπομονή κ μπράβο σου κορίτσι μου!!

Εγώ δε θα το άντεχα..εδώ μέχρι την αυχενική (3.5 μήνες) περίμενα πως κ πως να μάθω όχι και 9!!

Ρε αγάπη να σε ρωτήσω..οκ φορμακια το καταλαβαίνω παίρνεις ουδέτερα χρώματα κ σχέδια αλλά με το δωμάτιο τι κάνεις? Η θα το φτιάξεις αφότου γεννήσεις..?

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αχχχ κ πριν λίγο καιρό ήσουν τρελαμενη που δεν καλό έτρωγε το φαι του! Κ τώρα ορίστε,όχι απλά το τρώει αλλά κ μόνος του παρακαλω!!:x

Άντε κ το άλλο αντράκι σου με το καλό..ωχ..κοριτσάκι ήθελα να πω χαχαχαχα

Ναι μάλλον από το παρεάκι μας είσαι η μόνη με αυτή την υπομονή κ μπράβο σου κορίτσι μου!!

Εγώ δε θα το άντεχα..εδώ μέχρι την αυχενική (3.5 μήνες) περίμενα πως κ πως να μάθω όχι και 9!!

Ρε αγάπη να σε ρωτήσω..οκ φορμακια το καταλαβαίνω παίρνεις ουδέτερα χρώματα κ σχέδια αλλά με το δωμάτιο τι κάνεις? Η θα το φτιάξεις αφότου γεννήσεις..?

Χαχαχαχα τρελαμενη γενικα. Θα με θυμηθεις @Renez μου! Οταν θα τρελαινεσαι γτ δν εφαγε τη φρουτοκρεμα κτλ. Μα ερχονται απο μονα τους και μας δειχνουν τι θελουν. 15 μηνων μωρο να τρψει με πιρουνι και να ειναι και τοσο προσεκτικο, ε οχι! Δν υπαρχει ο Αντρακλας μ!


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Χαχαχαχα τρελαμενη γενικα. Θα με θυμηθεις @Renez μου! Οταν θα τρελαινεσαι γτ δν εφαγε τη φρουτοκρεμα κτλ. Μα ερχονται απο μονα τους και μας δειχνουν τι θελουν. 15 μηνων μωρο να τρψει με πιρουνι και να ειναι και τοσο προσεκτικο, ε οχι! Δν υπαρχει ο Αντρακλας μ!

Εδώ είμαστε εμείς που ακόμη δε τα έχουμε καν πιάσει στην αγκαλιά μας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...