Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, P.L.L. είπε:

Ουυυυ. Παρα πολλά..

Άμα δεν είναι Φιξ η τιμή βλέπω να μας φεύγει ενας μισθουλης ολόκληρος , αν κ στην αυχενική πήρε 130 νομίζω τόσα δώσαν κ τα άλλα κορίτσια..

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Άμα δεν είναι Φιξ η τιμή βλέπω να μας φεύγει ενας μισθουλης ολόκληρος , αν κ στην αυχενική πήρε 130 νομίζω τόσα δώσαν κ τα άλλα κορίτσια..

Ναι αυχενική κ εγώ έδωσα 120€.. μαζί με την αιμοληψια..χαλάλι ο μισθός..έτσι κ αλλιώς σε λίγους μήνες όλα τα λεφτά μας εκεί θα πηγαίνουν :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Να ρωτήσω επειδή έψαξα για εξέταση κυστικης ινωσης. Είναι απαραίτητο να γίνει; Δε μου έχει πει κάτι ο γιατρός. 

Δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο απλα ο γιατρός μου την ζήτησε εμένα. Επίσης γράφετε η εξέταση και πρέπει να βγαίνει (μας είπε ότι δείχνει αρκετές μεταλλάξεις ) γύρω στα 30 ευρώ συμμετοχή ..βέβαια εμένα μου ζήτησε 100 ευρώ μαζί με όλο το πακέτο Αυχενική και papp-a..τι να πω κορίτσια πραγματικά από τιμές αλλά ζητάει ο ένας αλλά ο άλλος δεν ξέρω τι να πω! 

@EugenJen πιστεύω θα πάρεις την πιο σωστή απόφαση και θα το απολαύσεις μετά βρε παιδί μου!!!!!! Να είστε καλά και πραγματικά όλα θα γίνουν με υπομονή!! Και πιστεύω τα αποτελέσματα σου θα βγουν πολύ καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Εχεις απόλυτο δίκιο αλλά όταν με το καλό βγούμε από την καραντίνα, ο Θεός ξέρει πότε , εγώ στο γραφείο με φόρμα δεν μπορώ να πάω , γενικά βέβαια δεν είμαι της άποψης να πάρω καινούργια γκαρνταρόμπα αλλά κάνα δυο παντελόνια σίγουρα κ κάνα σουτιέν!!

Κορίτσι μου να σε ρωτήσω εσύ που είσαι ομοιοπαθουσα , μετά την τροφοβλάστη που θα πρέπει να είσαι ξάπλα 2-3 μερουλες σου είπε ο γιατρός τίποτα για τους εμετούς , αν είναι επικίνδυνες οι συσπάσεις που κάνει η κοιλιά?? 

Καλησπέρα!!!Είμαι στις μανουλες Σεπτεμβρίου και σας διαβάζω καμιά φορά.... συγγνώμη που πετάγομαι ηθελα να ρωτήσω ο γιατρός σου σου συνέστησε τροφοβλαστη???είδε κάτι στις μετρήσεις σου???ρωτάω γιατί είχε κ η ξαδέρφη μου ένα θέμα αλλά δεν εκανε τροφοβλαστη η αμνιοπαρακέντηση έκανε μια εξέταση αίματος γιατί ήθελε κάτι λιγότερο παρεμβατικό!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariamaraki είπε:

Δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο απλα ο γιατρός μου την ζήτησε εμένα. Επίσης γράφετε η εξέταση και πρέπει να βγαίνει (μας είπε ότι δείχνει αρκετές μεταλλάξεις ) γύρω στα 30 ευρώ συμμετοχή ..βέβαια εμένα μου ζήτησε 100 ευρώ μαζί με όλο το πακέτο Αυχενική και papp-a..τι να πω κορίτσια πραγματικά από τιμές αλλά ζητάει ο ένας αλλά ο άλλος δεν ξέρω τι να πω! 

@EugenJen πιστεύω θα πάρεις την πιο σωστή απόφαση και θα το απολαύσεις μετά βρε παιδί μου!!!!!! Να είστε καλά και πραγματικά όλα θα γίνουν με υπομονή!! Και πιστεύω τα αποτελέσματα σου θα βγουν πολύ καλά! 

Ευχαριστώ!!! Θα τον ρωτήσω όταν ξαναπάω! Για αυχενική εμένα μου ζήτησε 140€ γι διδυμα κ θα κρατήσει 1,5 ώρα! Νορμαλ το βρήκα...

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ευχαριστώ!!! Θα τον ρωτήσω όταν ξαναπάω! Για αυχενική εμένα μου ζήτησε 140€ γι διδυμα κ θα κρατήσει 1,5 ώρα! Νορμαλ το βρήκα...

Και εμένα μου φαίνεται πολύ καλή τιμή!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ευχαριστώ!!! Θα τον ρωτήσω όταν ξαναπάω! Για αυχενική εμένα μου ζήτησε 140€ γι διδυμα κ θα κρατήσει 1,5 ώρα! Νορμαλ το βρήκα...

Γιατί όμως τόση ώρα? Η τιμή μια χαρά απλά αν σε εμάς με ένα έκανε ένα 20' εσένα να θέλει 4πλασια ώρα?! Εντύπωση μου κάνει..ίσως θέλει να το χαρείς κ εσύ εμένα ας πούμε το τελευταίο 5 λεπτό κράτησε τον υπέρηχο μόνο για να το βλέπω με τον άντρα μ κ να χαιρόμαστε :D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Ευχαριστώ!!! Θα τον ρωτήσω όταν ξαναπάω! Για αυχενική εμένα μου ζήτησε 140€ γι διδυμα κ θα κρατήσει 1,5 ώρα! Νορμαλ το βρήκα...

Καλημέρα!!! Εμένα 1.5 ώρα κράτησε συνολικά το ραντεβού , δεν ξέρω εάν αυτό εννοούσε ο γιατρός μπήκα στις 11 ,μου πήραν ιστορικό, αίμα, επίσης μετά τον κοιλιακό υπέρηχο μου έκανε κ κολπικό για να δει τράχηλο εάν είναι κλειστός ε κ μετά κάνα 10λςπτο η κουβέντα κ βγήκα 12.30 , είδα το ρολόι γτ σκέφτομουν τον άντρα μου που περίμενε ο δόλιος κάτω στον δρόμο !!!γενικά επέμεινε πολύ στον υπέρηχο ,να δει καλά τα οργανα του μωρού κ κυρίως την καρδούλα την οποία μετρουσε κ ξαναμετραγε, πρεπει να είναι πολύ ψείρας ο δικός μου, οπότε λογικό μου φαίνεται για εσένα κ η ώρα κ τα χρήματα πολύ καλά!!

8 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλησπέρα!!!Είμαι στις μανουλες Σεπτεμβρίου και σας διαβάζω καμιά φορά.... συγγνώμη που πετάγομαι ηθελα να ρωτήσω ο γιατρός σου σου συνέστησε τροφοβλαστη???είδε κάτι στις μετρήσεις σου???ρωτάω γιατί είχε κ η ξαδέρφη μου ένα θέμα αλλά δεν εκανε τροφοβλαστη η αμνιοπαρακέντηση έκανε μια εξέταση αίματος γιατί ήθελε κάτι λιγότερο παρεμβατικό!!!

Καλή σου μέρα κορίτσι μου!! Σας παρακολουθώ κ εγώ οπότε μπορώ τις μανουλες Σεπτεμβρίου είστε κοντά με εμάς!! Λοιπόν ο γιατρός βρήκε την μέτρηση της αυχενικής διαφάνειας οριακα αυξημένη..μου εξηγησε ότι η μέτρηση δουλεύει συνδυαστικά κ όχι μονη της κ ότι το πιθανότερο είναι να μην υπάρχει θέμα αλλά υπάρχει σαν ένδειξη κ εκείνος προτείνει να μην την αγνοήσουμε.

Μου το είπε κ άλλη κοπέλα από την ομάδα μας αυτό το τεστ για το οποίο θα ρωτήσω τον εμβρυολογο! Σήμερα θα μιλήσω μαζί του!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Renez είπε:

Γιατί όμως τόση ώρα? Η τιμή μια χαρά απλά αν σε εμάς με ένα έκανε ένα 20' εσένα να θέλει 4πλασια ώρα?! Εντύπωση μου κάνει..ίσως θέλει να το χαρείς κ εσύ εμένα ας πούμε το τελευταίο 5 λεπτό κράτησε τον υπέρηχο μόνο για να το βλέπω με τον άντρα μ κ να χαιρόμαστε :D

Καλημέρα... μου είπε ότι θέλει 45 λεπτά για το κάθε παιδί!!! Τι να σου πω κ εγώ την άλλη εβδομάδα που θ πάω θα σας ενημερώσω...

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα... μου είπε ότι θέλει 45 λεπτά για το κάθε παιδί!!! Τι να σου πω κ εγώ την άλλη εβδομάδα που θ πάω θα σας ενημερώσω...

Βρε ας είναι όλα καλα κ ας καθόμαστε κάθε φορά κ 2 ώρες!! :-) καλημερα κορίτσια μου!!

Άσχετο άλλο χθες χάλια ύπνος! Ρε συς έχω αρχίσει κ δε βολευομαι κάποια βράδυα..δε φτάνει που από την αρχή σταμάτησα να κοιμάμαι μπρούμυτα που συνήθιζα γτ μου βγήκε φόβος για το νινι τώρα τη τελευταία εβδομάδα κάποιες μέρες όπως εχθές κοιμάμαι στο πλάι από τη μια μεριά πιανομαι, γυρνάω από την άλλη μεριά νιώθω σαν να τραβιέται χαμηλά το νινι,είμαι ανάσκελα μετά από λίγο με ενοχλεί η μέση μου.. τι φάση?? Κ μόλις μπαίνω στον 4ο..δλδ μετά τι?!?!?!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Βρε ας είναι όλα καλα κ ας καθόμαστε κάθε φορά κ 2 ώρες!! :-) καλημερα κορίτσια μου!!

Άσχετο άλλο χθες χάλια ύπνος! Ρε συς έχω αρχίσει κ δε βολευομαι κάποια βράδυα..δε φτάνει που από την αρχή σταμάτησα να κοιμάμαι μπρούμυτα που συνήθιζα γτ μου βγήκε φόβος για το νινι τώρα τη τελευταία εβδομάδα κάποιες μέρες όπως εχθές κοιμάμαι στο πλάι από τη μια μεριά πιανομαι, γυρνάω από την άλλη μεριά νιώθω σαν να τραβιέται χαμηλά το νινι,είμαι ανάσκελα μετά από λίγο με ενοχλεί η μέση μου.. τι φάση?? Κ μόλις μπαίνω στον 4ο..δλδ μετά τι?!?!?!

Αχχχχ περιγράφεις τον τελευταίο μου μήνα... δε βολεύομαι πουθενά!!!! Ξύπνησα το βράδυ στις 3 κ μέχρι τις 6,5 έκανα βαρελάκια στο κρεβάτι μια να με βόλευαν τα χέρια μετά η μέση, μετά με έπιασε κ φαγούρα άσε δραμα. 

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αχχχχ περιγράφεις τον τελευταίο μου μήνα... δε βολεύομαι πουθενά!!!! Ξύπνησα το βράδυ στις 3 κ μέχρι τις 6,5 έκανα βαρελάκια στο κρεβάτι μια να με βόλευαν τα χέρια μετά η μέση, μετά με έπιασε κ φαγούρα άσε δραμα. 

Ααααα τέλεια δεν είμαι η μόνη που αποφάσισε το παιδί της να την βασανίσει στον ύπνο από τώρα!! Υπέροχα αγγελούδια που μεγαλώνουμε :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Βρε ας είναι όλα καλα κ ας καθόμαστε κάθε φορά κ 2 ώρες!! :-) καλημερα κορίτσια μου!!

Άσχετο άλλο χθες χάλια ύπνος! Ρε συς έχω αρχίσει κ δε βολευομαι κάποια βράδυα..δε φτάνει που από την αρχή σταμάτησα να κοιμάμαι μπρούμυτα που συνήθιζα γτ μου βγήκε φόβος για το νινι τώρα τη τελευταία εβδομάδα κάποιες μέρες όπως εχθές κοιμάμαι στο πλάι από τη μια μεριά πιανομαι, γυρνάω από την άλλη μεριά νιώθω σαν να τραβιέται χαμηλά το νινι,είμαι ανάσκελα μετά από λίγο με ενοχλεί η μέση μου.. τι φάση?? Κ μόλις μπαίνω στον 4ο..δλδ μετά τι?!?!?!

Αχ αστα και εγώ  τα ίδια!!!  Μια τουαλέτα μια η μέση μια ότι φοβάμαι να κοιμηθώ  μπρούμυτα..όλο στριφογυρίζω!!!

Αφήστε που σήμερα μου ξεκίνησε λίγη φαγούρα στη κοιλιά και παρατήρησα ξηροδερμια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...