Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Thalia30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! Πήγαμε χθες και κάναμε τον καθιερωμένο μας υπέρηχο στον γιατρό! Όλα καλά ευτυχως και μας είπε ότι στάνταρ πλέον είναι κοριτσάκι αλλά θα μάθουμε 1000% στην β επιπέδου. Το θέμα είναι ότι το μικρουλι έχει ακόμα ταχυκαρδία δεν λένε να πέσουν οι σφυγμοί! Δεν τους μετρήσαμε αλλά βαραγε πολύ πιο γρήγορα από ότι πρέπει. Στην αυχενική ήταν 189 οι παλμοί και δεν βλέπω να πεφτουν.τωρα είμαι στην 20η εβδομαδα.Ο γιατρός είπε να περιμένουμε να δούμε και την β επιπέδου (23/6) και λογικά θα πάμε σε εμβρυοκαρδιολογο. Είχε καμία σας παρόμοια εμπειρία? Είμαι να σκάσω!!

Καλημέρα κορίτσι μου!  Σίγουρη η μπέμπα,σίγουρη επιρυχια!!! Αχαχαχα  Τέλεια! Με το καλό!!!!!Δν μου έχει τύχει αλλά να πας Στ ν εμβρυοκαρδιολογο να σου πει! Με την τεχνολογία βρίσκουν τα πάντα μν ανησυχείς! Μήπως είχες αγχωθεί κι εσύ? Εμένα πχ μου είχε τύχει στη Β Στ ν γιο μ να έχω εγώ αρρυθμία από το άγχος!

Έλα να φουσκώνουν οι κοιλιτσες σιγά σιγά!!! Κι εμένα από τις 5 κ μετά γίνεται πιο μπαλονάκι ,στητη και τουρλωτη !!! Κι 6 με 9 έχω καουρα ανεξαρτήτως φαγητού! Το βράδυ μπορώ να φάω τα πάντα με περίσσια όρεξη :evil: κρατιέμαι γενικά,  χθες το παρακανα!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!  Σίγουρη η μπέμπα,σίγουρη επιρυχια!!! Αχαχαχα  Τέλεια! Με το καλό!!!!!Δν μου έχει τύχει αλλά να πας Στ ν εμβρυοκαρδιολογο να σου πει! Με την τεχνολογία βρίσκουν τα πάντα μν ανησυχείς! Μήπως είχες αγχωθεί κι εσύ? Εμένα πχ μου είχε τύχει στη Β Στ ν γιο μ να έχω εγώ αρρυθμία από το άγχος!

Έλα να φουσκώνουν οι κοιλιτσες σιγά σιγά!!! Κι εμένα από τις 5 κ μετά γίνεται πιο μπαλονάκι ,στητη και τουρλωτη !!! Κι 6 με 9 έχω καουρα ανεξαρτήτως φαγητού! Το βράδυ μπορώ να φάω τα πάντα με περίσσια όρεξη :evil: κρατιέμαι γενικά,  χθες το παρακανα!

Μου είπε ότι το δικό μου το άγχος δεν παίζει κανένα ρόλο με την ταχυκαρδία του παιδιού!! Περιμένουμε την β επιπέδου και ο θεός μαζί μας!!

Just now, Jasmine@ είπε:

Κοριτσάκι μου μη στεναχωριέσαι. Αν ήταν κάτι σοβαρο θα σε είχε στείλει ήδη σε εμβρυοκαρδιολόγο Ο γιατρός σου δε θα περίμενε την β επιπέδου. Να είσαι ήρεμη, να προσεύχεσαι κ όλα θα πάνε καλά για το κοριτσάκι σου

Μακάρι Παναγία μου!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thalia30 είπε:

Μου είπε ότι το δικό μου το άγχος δεν παίζει κανένα ρόλο με την ταχυκαρδία του παιδιού!! Περιμένουμε την β επιπέδου και ο θεός μαζί μας!!

Μακάρι Παναγία μου!! 

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!

Ξέρω δεν περνάνε οι μέρες μέχρι την εξέταση,προσπάθησε όμως να κάνεις θετικές σκέψεις για το μωράκι σου να του μιλάς κ να ηρεμειτε η μία την άλλη! :wub:

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thalia30 είπε:

Μου είπε ότι το δικό μου το άγχος δεν παίζει κανένα ρόλο με την ταχυκαρδία του παιδιού!! Περιμένουμε την β επιπέδου και ο θεός μαζί μας!!

Μακάρι Παναγία μου!! 

Επίσης μην κανείς το λάθος κ διαβάζεις στο Ίντερνετ... οπωσ Είπε κ η Αναστασία να κανείς όμορφες σκέψεις για τη Μπέμπα και να Κοιτάς ροζ ρουχαλάκια και κορδελιτσες!

  • Μου αρέσει 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!

Ξέρω δεν περνάνε οι μέρες μέχρι την εξέταση,προσπάθησε όμως να κάνεις θετικές σκέψεις για το μωράκι σου να του μιλάς κ να ηρεμειτε η μία την άλλη! :wub:

Αυτό προσπαθώ να κάνω γιατί το άγχος μόνο κακό κάνει και στις δύο μας!! Το περιμέναμε 6 χρόνια αυτό το θαυματακι και θα κάνω τα πάντα για να το κρατήσω στην αγκαλιά μου!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Να ξεκινήσω ένα φλέγον ζήτημα!!! Σας έχει ανοίξει κ εσάς η όρεξη;

ax αυτό σκεφτόμουν κ εγω χθες!!!! με την όρεξη!!!!!!!! κορίτσια αν σας πω τι έφαγα χθες μονο θα με πείτε γουρούνακι!!!!!!! πρέπει να έφαγα για όλη την εβδομάδα.......

τόσο που φυσικά δεν κοιμήθηκα το βράδυ....

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ούτε dvd playerδεν έχω σκέψου! Ακόμη κ το λάπτοπ μου δεν έχει πανω:P 

Στικάκια μόνο παντού!  :mrgreen:

 

Όσο αδιαφορώ για τα βίντεο,τόσο λατρεύω τις φωτογραφίες κ έχω απειρες,σε άλμπουμ,κορνίζες,καμβάδες,αρχείο με ημερομηνίες, παντού παντού φωτογραφίες:x

Ούτε με κολλητό δε φαίνεται??? Που την έχεις τη μπουμπου λέγε!:x

Εναι με κολλητο φαινεται μια κοιλιτσα γλυκουλα. Αλλα αν φορεσω φουστα και τ σερτ, οπως φοραω δλδ, ε φαινεται τπτ. Η παντελονι με πουκαμισο. Δν ξερω τι γινεται? Εχω αρχισει ν ανησυχω, μαλλν αδυνατισα πολυ.

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thalia30 είπε:

Αυτό προσπαθώ να κάνω γιατί το άγχος μόνο κακό κάνει και στις δύο μας!! Το περιμέναμε 6 χρόνια αυτό το θαυματακι και θα κάνω τα πάντα για να το κρατήσω στην αγκαλιά μου!!  

ναι κορίτσι μου!!!!!!!έχουν δίκιο και οι υπόλοιπες.....αν ήταν κατι ανησυχητικό δεν θα σ ελεγε ο γιατρός να περιμένεις μεχρι β' επιπέδου. το κορίτσι σου θα έρθει σε λίγο καιρο υγιεστατο και μην ανησυχείς για τίποτα!!!!!να προσέχεις και να μιλάς με το γιατρό σου! πότε είναι η β επιπέδου?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

ax αυτό σκεφτόμουν κ εγω χθες!!!! με την όρεξη!!!!!!!! κορίτσια αν σας πω τι έφαγα χθες μονο θα με πείτε γουρούνακι!!!!!!! πρέπει να έφαγα για όλη την εβδομάδα.......

τόσο που φυσικά δεν κοιμήθηκα το βράδυ....

Καλε πες μας τι έφαγες... όλες έχουμε γίνει γουρουνιτσες πια! Εγώ πρέπει να κόψω το πολύ αλάτι δεν πάει άλλο ξυπνάω ο το βράδυ κ πίνω νερό!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thalia30 είπε:

Αυτό προσπαθώ να κάνω γιατί το άγχος μόνο κακό κάνει και στις δύο μας!! Το περιμέναμε 6 χρόνια αυτό το θαυματακι και θα κάνω τα πάντα για να το κρατήσω στην αγκαλιά μου!! 

Προσπαθήσε να μην αγχώνεσαι οσο μπορείς! Θεωρώ και γω οτι αν ήταν κάτι σοβαρό δε θα περιμένε χαλαρα 1μηνα σχεδόν μέχρι την β επιπέδου! Θετικες σκέψεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ninamc είπε:

Εναι με κολλητο φαινεται μια κοιλιτσα γλυκουλα. Αλλα αν φορεσω φουστα και τ σερτ, οπως φοραω δλδ, ε φαινεται τπτ. Η παντελονι με πουκαμισο. Δν ξερω τι γινεται? Εχω αρχισει ν ανησυχω, μαλλν αδυνατισα πολυ.

Κιλά δεν έχεις πάρει??

Εμένα μέσα σε λίγες μέρες άρχισε να φαίνεται περισσότερο! Ειμαι στα +3,5κιλα πλέον κ έχει ξεπεταχτεί!

Στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα +5 κιλά σε αυτή τη φάση, μου φαίνεται πως ήταν λίγο μικρότερη η κοιλίτσα πάντως.. Εσύ έχεις δει διαφορά?

Οι άλλοι δεν την καταλαβαίνουν όπως εγώ 

Πιστεύω μέσα στον Ιούνιο θα δεις διαφορά!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλε πες μας τι έφαγες... όλες έχουμε γίνει γουρουνιτσες πια! Εγώ πρέπει να κόψω το πολύ αλάτι δεν πάει άλλο ξυπνάω ο το βράδυ κ πίνω νερό!

1 τόστ για πρωινό με χυμό + 1 κουλούρι με φιλαδελφειαζαμπον τυρι(δεκατιανό) + 1 κυπριακή πίτα με απ΄ολα μεσα(μεσημεριανο)+φρουτα και 1 πακετο πατατακια (απογευματινο) + 1 πιατο μπολονεζ φουρνου( την οποια έφτιαξα εγω και είχε και κρέμα γάλακτοε μέσα)

το βράδυ καούρες + με πονούσαν τα γόνατα μου (δεν ξέρω γιατί) + δεν μπορούσα να γυρίσω στο κρεβάτι από το βάρος που ένιωθα + δεν κοιμηθηκα καθόλου καλα= 1 σύπμτωμα για καθε γουρουνια της ημέρας.....παιδιά που τα έβαλα όλα αυτα????απορώ με τον εαυτό μου... είπα στον άντρα μου το πρωί ότι για την επόμενη εβδομάδα αυστηρη δίαιτα.......και να μην με παρασύρει.....

πρπ να ζυγιστώ......ΚΛΑΨ!!!!!ΑΚΟΜΑ τα νιώθω τα φαγητα στο λαιμο μου........πωωωωωωωωωωωω

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

1 τόστ για πρωινό με χυμό + 1 κουλούρι με φιλαδελφειαζαμπον τυρι(δεκατιανό) + 1 κυπριακή πίτα με απ΄ολα μεσα(μεσημεριανο)+φρουτα και 1 πακετο πατατακια (απογευματινο) + 1 πιατο μπολονεζ φουρνου( την οποια έφτιαξα εγω και είχε και κρέμα γάλακτοε μέσα)

το βράδυ καούρες + με πονούσαν τα γόνατα μου (δεν ξέρω γιατί) + δεν μπορούσα να γυρίσω στο κρεβάτι από το βάρος που ένιωθα + δεν κοιμηθηκα καθόλου καλα= 1 σύπμτωμα για καθε γουρουνια της ημέρας.....παιδιά που τα έβαλα όλα αυτα????απορώ με τον εαυτό μου... είπα στον άντρα μου το πρωί ότι για την επόμενη εβδομάδα αυστηρη δίαιτα.......και να μην με παρασύρει.....

πρπ να ζυγιστώ......ΚΛΑΨ!!!!!ΑΚΟΜΑ τα νιώθω τα φαγητα στο λαιμο μου........πωωωωωωωωωωωω

Αχ πολύ σε χάρηκα!!!!

Μη μετρηθείς τώρα!!! Φάε λίγο πιο συγκρατημένα σήμερα, πιες κ πολύ νεράκι κ αύριο πρωί πρωί ανέβα στη ζυγαριά!

Οι ενοχές δεν βοηθούν !!! Απλά προσπάθησε να μη το κάνεις κάθε μέρα αυτό! Οι γουρουνιες μια στο τόσο επιβάλλονται στην εγκυμοσύνη:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

1 τόστ για πρωινό με χυμό + 1 κουλούρι με φιλαδελφειαζαμπον τυρι(δεκατιανό) + 1 κυπριακή πίτα με απ΄ολα μεσα(μεσημεριανο)+φρουτα και 1 πακετο πατατακια (απογευματινο) + 1 πιατο μπολονεζ φουρνου( την οποια έφτιαξα εγω και είχε και κρέμα γάλακτοε μέσα)

το βράδυ καούρες + με πονούσαν τα γόνατα μου (δεν ξέρω γιατί) + δεν μπορούσα να γυρίσω στο κρεβάτι από το βάρος που ένιωθα + δεν κοιμηθηκα καθόλου καλα= 1 σύπμτωμα για καθε γουρουνια της ημέρας.....παιδιά που τα έβαλα όλα αυτα????απορώ με τον εαυτό μου... είπα στον άντρα μου το πρωί ότι για την επόμενη εβδομάδα αυστηρη δίαιτα.......και να μην με παρασύρει.....

πρπ να ζυγιστώ......ΚΛΑΨ!!!!!ΑΚΟΜΑ τα νιώθω τα φαγητα στο λαιμο μου........πωωωωωωωωωωωω

Έλα Καλε μια μέρα έκανες μια υπερβολή δεν τρέχει κάτι.... τη μπολονεζ τη ζηλεψα!!!! Μη ζυγιστείς σήμερα γιατί θα έχεις κ κατακράτηση από το αλάτι... φαε περισσότερα λαχανικα αυτές τις μερες κ θα είσαι μια χαρά! 

  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

ναι κορίτσι μου!!!!!!!έχουν δίκιο και οι υπόλοιπες.....αν ήταν κατι ανησυχητικό δεν θα σ ελεγε ο γιατρός να περιμένεις μεχρι β' επιπέδου. το κορίτσι σου θα έρθει σε λίγο καιρο υγιεστατο και μην ανησυχείς για τίποτα!!!!!να προσέχεις και να μιλάς με το γιατρό σου! πότε είναι η β επιπέδου?

 

Στις 23 του μήνα είναι περιμένω πως και πως!! Με ηρεμειτε πολύ κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...