Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλημέρα!!! Μήπως σε έπιασε καμία κράμπα???

Στη πρώτη εγκυμοσύνη δεν τολμούσα να τεντωθω το πρωί!! Με έπιανε αμέσως κ στις δύο γαμπες! Τόσο πολύ που ακόμη κ αφού γέννησα φοβόμουν να τεντωθω καλά καλά!

Αυτή τη φορά δεν το έχω πάθει! Ακομη:P

Άσε τη δουλειά κ πήγαινε για καφέ στη θάλασσα!! Θέλει το νινι:D

χθες και σήμερα το ίδιο πράγμα......πολυ πόνος μιλάμε....... αχ ναι το παιδακι μου θέλει καφεεεεεε...........θα το ρίξω εκει......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

7 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!γύρισα και εγώ από τον γιατρό.. 

Όλα καλά με το μωρακι μας έτσι κι αλλιώς μου είπε θα έδειχνε κάτι η β επιπέδου!

Απλα θα το κοιτάμε.. θα κάνουμε και εξετάσεις διάφορες.

και θα ελέγξουμε τι γίνεται με το αμνιακό πάλι σε ένα μήνα!

Αλλά δουλειά τέλος από βδομάδα γιατί είναι επικίνδυνο να σπάσουν τα νερά και δεν το θέλουμε με τίποτα τώρα μου είπε..  

Μπράβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά και υπό έλεγχο!

Θα κάνεις όλα όσα σου λέει ο γιατρός σου,θα εμπιστεύεσαι το μωρό σου και όλα θα πάνε σούπερ!!!!!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

χθες και σήμερα το ίδιο πράγμα......πολυ πόνος μιλάμε....... αχ ναι το παιδακι μου θέλει καφεεεεεε...........θα το ρίξω εκει......

Όλα να τα ρίχνεις εκεί!:x

Παίρνεις μαγνήσιο?

Ο γιατρός τι είπε?

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

χθες και σήμερα το ίδιο πράγμα......πολυ πόνος μιλάμε....... αχ ναι το παιδακι μου θέλει καφεεεεεε...........θα το ρίξω εκει......

Καλημέρα κι από μένα με κράμπα φυσικά!

Νομίζω πως το έχω ξαναγράψει ότι κάθε πρωί τεντωνομαι ασυναίσθητα και στα μισά του τεντωματος λέω ωχχχ δεν έπρεπε!Το κοβω και μέχρι να μετρήσω ως το 3 τατααααννννν!Κράμπες στις γαμπες φορ εβερ!χααχχααχαχχαα

Έχει τύχει να το πάθω και μέσα στη νύχτα!!!:cry:

 

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Όλα να τα ρίχνεις εκεί!:x

Παίρνεις μαγνήσιο?

Ο γιατρός τι είπε?

όχι δεν παίρνω μαγνήσιο.... δεν τον έχω ενημερώσει καθώς έλεγα θα είναι τυχαίο...λές να τον πάρω να του το πω?

 

Just now, Hliolousti είπε:

Καλημέρα κι από μένα με κράμπα φυσικά!

Νομίζω πως το έχω ξαναγράψει ότι κάθε πρωί τεντωνομαι ασυναίσθητα και στα μισά του τεντωματος λέω ωχχχ δεν έπρεπε!Το κοβω και μέχρι να μετρήσω ως το 3 τατααααννννν!Κράμπες στις γαμπες φορ εβερ!χααχχααχαχχαα

Έχει τύχει να το πάθω και μέσα στη νύχτα!!!:cry:

 

ααααα τελεια!!!! κάνεις κατι για αυτό? η απλά συνεχίζεται?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Irinoula86 είπε:

όχι δεν παίρνω μαγνήσιο.... δεν τον έχω ενημερώσει καθώς έλεγα θα είναι τυχαίο...λές να τον πάρω να του το πω?

 

ααααα τελεια!!!! κάνεις κατι για αυτό? η απλά συνεχίζεται?

 

Παίρνω μαγνήσιο!

Αυτό είναι ένα πράγμα που το πάθαινα σχεδόν πάντα τα καλοκαίρια όταν είχα μέρες πολύ κουραστικές στη δουλεια!

Μόνο τα καλοκαίρια όμως δε ξέρω γτ!Χειμώνα ποτε!

Οπότε τώρα,επειδή είχα ακούσει ότι γνκ παίζει να παθαίνεις κράμπες στην εγκυμοσύνη,δε μου φάνηκε περίεργο!


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Παίρνω μαγνήσιο!

Αυτό είναι ένα πράγμα που το πάθαινα σχεδόν πάντα τα καλοκαίρια όταν είχα μέρες πολύ κουραστικές στη δουλεια!

Μόνο τα καλοκαίρια όμως δε ξέρω γτ!Χειμώνα ποτε!

Οπότε τώρα,επειδή είχα ακούσει ότι γνκ παίζει να παθαίνεις κράμπες στην εγκυμοσύνη,δε μου φάνηκε περίεργο!

θα δω αν θα συνεχίστει και θα τον ρώτησω στο επόμενο ραντεβού(σε 17 ημέρες!!!!!)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

όχι δεν παίρνω μαγνήσιο.... δεν τον έχω ενημερώσει καθώς έλεγα θα είναι τυχαίο...λές να τον πάρω να του το πω?

 

ααααα τελεια!!!! κάνεις κατι για αυτό? η απλά συνεχίζεται?

 

Ναι εφόσον σε ενοχλεί κ επιμένει! Κάνε μια ερώτηση!:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια μου!!

πως είστε??

καλέ τι γουρουνιές λέτε ??απλά θα σας πω οτι όλη την εβδομάδα χτύπαγα στην δουλειά ένα πιροσκί πατάτα-κιμά εναλλάξ!!Δεν τολμώ να ανέβω ζυγαριά!!

@Irinoula86 προς το παρόν έχω καραβολευτεί με μπαλαρίνες κ δύο ωραιότατες πλατφόρμες ανοιξιάτικες με  τακούνι, απλά με κάνουν έξαλλη όλοι που μου λένε έγκυος και φοράς τακούνια?? 

με την οδήγηση τι κάνεις??εμένα με έχει τρομάξει ο άντρας μου κ πάω μέχρι την δουλειά και τέλος για πιο μακρινές αποστάσεις σκιάζομαι, εγώ η ατρόμητη :cry:

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

καλημέρα κορίτσια μου!!

πως είστε??

καλέ τι γουρουνιές λέτε ??απλά θα σας πω οτι όλη την εβδομάδα χτύπαγα στην δουλειά ένα πιροσκί πατάτα-κιμά εναλλάξ!!Δεν τολμώ να ανέβω ζυγαριά!!

@Irinoula86 προς το παρόν έχω καραβολευτεί με μπαλαρίνες κ δύο ωραιότατες πλατφόρμες ανοιξιάτικες με  τακούνι, απλά με κάνουν έξαλλη όλοι που μου λένε έγκυος και φοράς τακούνια?? 

με την οδήγηση τι κάνεις??εμένα με έχει τρομάξει ο άντρας μου κ πάω μέχρι την δουλειά και τέλος για πιο μακρινές αποστάσεις σκιάζομαι, εγώ η ατρόμητη :cry:

καλε δεν είδες τι έφαγα εγώ ??????δεν με πιανει καμια σας..... τι πισροσκί μ λες....?????

αχ με τα τακουνακια!!!! τα θέλω πίσω και ας λένε ότι θέλουν......αν δεν σε ενοχλουν εσενα τι τους νοιαζει τους αλλους? εμενα μ ειπε ο γιατρος για την ισορροπία μονο να μην φοράω.....οχι για κανεναν αλλον λόγο....αλλά ειναι όλα μου πολύ ψηλα και φοβαμαι.... γι αυτο θελω να αγορασω καποιο λίγο πιο χαμηλο....με την οδηγηση συνεχίζω κανονικά...... οπως ήμουν.......δεν εχω αλλάξει κατι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

καλημέρα κορίτσια μου!!

πως είστε??

καλέ τι γουρουνιές λέτε ??απλά θα σας πω οτι όλη την εβδομάδα χτύπαγα στην δουλειά ένα πιροσκί πατάτα-κιμά εναλλάξ!!Δεν τολμώ να ανέβω ζυγαριά!!

@Irinoula86 προς το παρόν έχω καραβολευτεί με μπαλαρίνες κ δύο ωραιότατες πλατφόρμες ανοιξιάτικες με  τακούνι, απλά με κάνουν έξαλλη όλοι που μου λένε έγκυος και φοράς τακούνια?? 

με την οδήγηση τι κάνεις??εμένα με έχει τρομάξει ο άντρας μου κ πάω μέχρι την δουλειά και τέλος για πιο μακρινές αποστάσεις σκιάζομαι, εγώ η ατρόμητη :cry:

Και τι τους νοιάζει που φοράς τακούνια δηλαδή??? 

Αααααα....

Προσοχή να μην πιέζεται η κοιλίτσα με την ζώνη στο αυτοκίνητο. Στην πρώτη εγκυμοσύνη που δουλευα πήγαινα με συγκοινωνία οπότε δεν ξέρω τι να σου πω για το αυτοκίνητο..

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

καλημέρα κορίτσια!!!!! τι κάνετε σήμερα???? εγώ έχω όρεξη να φύγω από την δουλεια και να πάω να πιω ένα καφε δίπλα στη θάλασσα τωρα νωρίς.......αλλά δεν το βλέπω......:) επίσης σήμερα κορίτσια για δέυτερη μέρα σηκώθηκα με πόνο στις γάμπες......όταν ξυπνάω το πρωί τεντώνομαι λιγακι...... και ενιωσα εκει σε αυτό το σημείο ένα φοβερο πόνο......μου πήρε αρκετη ωρα για να σταματήσει......μαλλον συνεχίζονται οι επιδράσεις του χθεσινού κρεπαλιάσματος.

α επίσης ήθελα να ρωτήσω εσείς τι παπούτσακια φοράτε τωρα? φλατ τελείως? εγω μέχρι τώρα αυτά αλλά νομίζω έχω κουραστεί..... θέλω και λίγο τακουνάκι......

 

Αγάπη Καλημερα!! 

Οι πόνοι στις γαμπες πιστεύω είναι προεόρτια κράμπας!! Οι οποίες είναι σύνηθες στην εγκυμοσύνη έχω διαβάσει..κ εμένα όταν τα τεντώνω με πονάνε σαν να είναι έτοιμες να με πιάσουν κράμπες αλλά οκ..

Να τα έχεις ψηλά όσο μπορείς..

Εγώ στη δουλειά με αθλητικά τη βγάζω λόγω ορθοστασίας οπότε είμαι οκ είναι άνετα πολύ! Τώρα θέλω να πάρω κάνα ορθοπαιδικό πεδιλακι με άνετο πάτο για να τη βγάλω γτ όσα έχω ως τώρα είναι τελείως φλατ κ δε νομίζω πως θα χαρεί η μεσουλα μου..

Just now, EugenJen είπε:

καλημέρα κορίτσια μου!!

πως είστε??

καλέ τι γουρουνιές λέτε ??απλά θα σας πω οτι όλη την εβδομάδα χτύπαγα στην δουλειά ένα πιροσκί πατάτα-κιμά εναλλάξ!!Δεν τολμώ να ανέβω ζυγαριά!!

@Irinoula86 προς το παρόν έχω καραβολευτεί με μπαλαρίνες κ δύο ωραιότατες πλατφόρμες ανοιξιάτικες με  τακούνι, απλά με κάνουν έξαλλη όλοι που μου λένε έγκυος και φοράς τακούνια?? 

με την οδήγηση τι κάνεις??εμένα με έχει τρομάξει ο άντρας μου κ πάω μέχρι την δουλειά και τέλος για πιο μακρινές αποστάσεις σκιάζομαι, εγώ η ατρόμητη :cry:

Πωωω αυτό το έγκυος όχι τακούνι τι φάση? Οκ δεν είπαμε κ γόβα στιλέτο γτ ναι είναι επικίνδυνο να πέσουμε,αλλά μια πλατφόρμα ή πιο πριν ένα μποτάκι whats the problem??? Κ εγώ είχα βάλει τέλη Φλεβάρη ( ούτε 3 μηνών τώρα ούτε κοιλιά δεν είχα) κάτι μποτάκια με λίγο τακουνακι κ αυτό χοντρό να άπω σε τραπέζι με το σόι..τι το θελα?? Πάνω μου πέσαν όλες οι θείες!!

Όσο για οδήγηση παρότι εγω δεν οδηγώ θα συμφωνησω όσο μπορείτε να το αποφεύγετε..γενικά όσο μπορούμε να μένουμε πιο ασφαλης για τα κουτσουνια μας με αυτή την έννοια το λέω..προσεχτική όταν οδηγάς δε σου λέω να είσαι γτ πιστεύω ότι είσαι ετσι κ αλλιώς..

3 μήνες έμεινα κοριτσουδια!! Ούτε 3 μήνες βασικά!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αγάπη Καλημερα!! 

Οι πόνοι στις γαμπες πιστεύω είναι προεόρτια κράμπας!! Οι οποίες είναι σύνηθες στην εγκυμοσύνη έχω διαβάσει..κ εμένα όταν τα τεντώνω με πονάνε σαν να είναι έτοιμες να με πιάσουν κράμπες αλλά οκ..

Να τα έχεις ψηλά όσο μπορείς..

Εγώ στη δουλειά με αθλητικά τη βγάζω λόγω ορθοστασίας οπότε είμαι οκ είναι άνετα πολύ! Τώρα θέλω να πάρω κάνα ορθοπαιδικό πεδιλακι με άνετο πάτο για να τη βγάλω γτ όσα έχω ως τώρα είναι τελείως φλατ κ δε νομίζω πως θα χαρεί η μεσουλα μου..

Πωωω αυτό το έγκυος όχι τακούνι τι φάση? Οκ δεν είπαμε κ γόβα στιλέτο γτ ναι είναι επικίνδυνο να πέσουμε,αλλά μια πλατφόρμα ή πιο πριν ένα μποτάκι whats the problem??? Κ εγώ είχα βάλει τέλη Φλεβάρη ( ούτε 3 μηνών τώρα ούτε κοιλιά δεν είχα) κάτι μποτάκια με λίγο τακουνακι κ αυτό χοντρό να άπω σε τραπέζι με το σόι..τι το θελα?? Πάνω μου πέσαν όλες οι θείες!!

Όσο για οδήγηση παρότι εγω δεν οδηγώ θα συμφωνησω όσο μπορείτε να το αποφεύγετε..γενικά όσο μπορούμε να μένουμε πιο ασφαλης για τα κουτσουνια μας με αυτή την έννοια το λέω..προσεχτική όταν οδηγάς δε σου λέω να είσαι γτ πιστεύω ότι είσαι ετσι κ αλλιώς..

3 μήνες έμεινα κοριτσουδια!! Ούτε 3 μήνες βασικά!!

Ούτε 3...4 γεμάτοι!!! Μήπως εννοείς για να μπούμε στον μήνα μας??

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ούτε 3...4 γεμάτοι!!! Μήπως εννοείς για να μπούμε στον μήνα μας??

Kι εγώ ρε γμτ 4 τους βγάζω και λέω άσε μην μιλήσω μηπως πετάξω κάνα μαργαριτάρι!!!χαχαχαχαχαχα:mrgreen:

  • Χαχα 3

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Kι εγώ ρε γμτ 4 τους βγάζω και λέω άσε μην μιλήσω μηπως πετάξω κάνα μαργαριτάρι!!!χαχαχαχαχαχα:mrgreen:

Ναι τοσο είναι! Αλλά νινακια θα βιαστούν, αλλά νινακια θα αραξουν κι λιγα νινακια θα βγουν στην Πητ τους!:x

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...