Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Βρε ας είναι όλα καλα κ ας καθόμαστε κάθε φορά κ 2 ώρες!! :-) καλημερα κορίτσια μου!!

Άσχετο άλλο χθες χάλια ύπνος! Ρε συς έχω αρχίσει κ δε βολευομαι κάποια βράδυα..δε φτάνει που από την αρχή σταμάτησα να κοιμάμαι μπρούμυτα που συνήθιζα γτ μου βγήκε φόβος για το νινι τώρα τη τελευταία εβδομάδα κάποιες μέρες όπως εχθές κοιμάμαι στο πλάι από τη μια μεριά πιανομαι, γυρνάω από την άλλη μεριά νιώθω σαν να τραβιέται χαμηλά το νινι,είμαι ανάσκελα μετά από λίγο με ενοχλεί η μέση μου.. τι φάση?? Κ μόλις μπαίνω στον 4ο..δλδ μετά τι?!?!?!

Τα ίδια ακριβώς τραβάω κι εγώ @Renez μου!!! Και δυστυχώς το γεγονός ότι δε βολευομαι στον ύπνο με κάνει πλέον και βλέπω συνεχώς εφιάλτες. Κάτι που δεν γινόταν στο παρελθόν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Mariamaraki είπε:

Αχ αστα και εγώ  τα ίδια!!!  Μια τουαλέτα μια η μέση μια ότι φοβάμαι να κοιμηθώ  μπρούμυτα..όλο στριφογυρίζω!!!

Αφήστε που σήμερα μου ξεκίνησε λίγη φαγούρα στη κοιλιά και παρατήρησα ξηροδερμια!

Παστωσου κ εσύ σε κρεμουλες Μαράκι!!

Κ για τη κοιλίτσα ή σημεία με ξηροδερμια κάνει καλή δουλειά κ φυτικά η κεραλοιφη!!(και πολύ φθηνότερη από άλλες κ άλλες κρέμες!!)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Αχ αστα και εγώ  τα ίδια!!!  Μια τουαλέτα μια η μέση μια ότι φοβάμαι να κοιμηθώ  μπρούμυτα..όλο στριφογυρίζω!!!

Αφήστε που σήμερα μου ξεκίνησε λίγη φαγούρα στη κοιλιά και παρατήρησα ξηροδερμια!

Φαγουρες κι εγώ έχω εδώ και δύο μέρες πολυ έντονες. Ξέρεις που; Στο στήθος γύρω από την θηλή. Κι ενώ βάζω κρεμουλα έχω βγάλει ήδη από τώρα κάνα δυο  ελαφριές ραγαδες στο σημείο αυτό! Οι φαγουρες από ότι διάβασα σημαίνουν ότι το δέρμα σου ανοίγει απότομα και υπάρχει περίπτωση αν δεν το προσέξεις να βγαλεις και ραγαδες. 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Παστωσου κ εσύ σε κρεμουλες Μαράκι!!

Κ για τη κοιλίτσα ή σημεία με ξηροδερμια κάνει καλή δουλειά κ φυτικά η κεραλοιφη!!(και πολύ φθηνότερη από άλλες κ άλλες κρέμες!!)

Θα το φροντίσω άμεσα γιατί αν χειροτερέψει την πάτησα!!! Ευχαριστώ πολυυυυ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

Τα ίδια ακριβώς τραβάω κι εγώ @Renez μου!!! Και δυστυχώς το γεγονός ότι δε βολευομαι στον ύπνο με κάνει πλέον και βλέπω συνεχώς εφιάλτες. Κάτι που δεν γινόταν στο παρελθόν!!!

Α τέλεια θα μας πάει φίλη!! Θύμισε μου σε ποιο μαιευτήριο γέννας? Επί της ευκαιριας ξανά πείτε μου όλες να το βάλω στο πινακακι κ αυτό να τα συγκρίνουμε όταν χρειαστεί!! @Mariamaraki @Jasmine@ @EugenJen και οι υπόλοιπες εννοείται!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eval είπε:

Φαγουρες κι εγώ έχω εδώ και δύο μέρες πολυ έντονες. Ξέρεις που; Στο στήθος γύρω από την θηλή. Κι ενώ βάζω κρεμουλα έχω βγάλει ήδη από τώρα κάνα δυο  ελαφριές ραγαδες στο σημείο αυτό! Οι φαγουρες από ότι διάβασα σημαίνουν ότι το δέρμα σου ανοίγει απότομα και υπάρχει περίπτωση αν δεν το προσέξεις να βγαλεις και ραγαδες. 

Ωχ λες?  Να ρωτήσω διαβάζω συνεχεια και για το αμυγδαλελαιο για πρόληψη ραγαδων..έχετε ακούσει κάτι?

Just now, Renez είπε:

Α τέλεια θα μας πάει φίλη!! Θύμισε μου σε ποιο μαιευτήριο γέννας? Επί της ευκαιριας ξανά πείτε μου όλες να το βάλω στο πινακακι κ αυτό να τα συγκρίνουμε όταν χρειαστεί!! @Mariamaraki @Jasmine@ @EugenJen και οι υπόλοιπες εννοείται!!

Εγώ στο Έλενα !!!❤

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariamaraki είπε:

Ωχ λες?  Να ρωτήσω διαβάζω συνεχεια και για το αμυγδαλελαιο για πρόληψη ραγαδων..έχετε ακούσει κάτι?

Εγώ στο Έλενα !!!❤ρλ

Ρε συ Μαράκι κ εγώ το άκουσα αλλά κάποιοι λένε ότι είναι τοξικό για το μωρό σε επαναλαμβανόμενες χρήσεις.. ρωτά κ το γιατρό αν είναι.. κ εγώ Έλενα :-)

On 29/3/2020 at 6:27 ΜΜ, Renez είπε:

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ:

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  ?? --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

***Να θυμόμαστε όταν θέλουμε να το βλέπουμε πως θα είναι στη σελίδα 38!!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ρε συ Μαράκι κ εγώ το άκουσα αλλά κάποιοι λένε ότι είναι τοξικό για το μωρό σε επαναλαμβανόμενες χρήσεις.. ρωτά κ το γιατρό αν είναι.. κ εγώ Έλενα :-)

 

Ναι Ε? Θα τον ρωτήσω οπωσδήποτε!!! 

τι ωραία μαζί θα είμαστε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ρε συ Μαράκι κ εγώ το άκουσα αλλά κάποιοι λένε ότι είναι τοξικό για το μωρό σε επαναλαμβανόμενες χρήσεις.. ρωτά κ το γιατρό αν είναι.. κ εγώ Έλενα :-)

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Εγώ αμυγδαλελαιο έβαζα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κ τώρα σε αυτήν κ ευτυχώς δεν έκανα ραγιάδες.. βέβαια τώρα με τα δίδυμα αποκλείεται να τις γλιτώσω! Πρώτη φορά ακούω ότι μπορεί να είναι τοξικό... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα! Κι εμενα που δεν με παιδεύει το μωρό γιατί έχω συνηθίσει να κοιμάμαι πλάι πάλι έχω χάσει τον ύπνο μου! Έχω ΚΑΙ αυτό το σύμπτωμα. Τις αϋπνίες της κύησης. Ξυπνάω κάθε βράδυ στις 4 με το μάτι γαρίδα. Τρώω, περιφερομαι, χαζεύω στο κινητό και ξανακοιμαται στις 8 το πρωί. Κάθε νύχτα εδώ και μια εβδομάδα! Και την υπόλοιπη μέρα ξερνάω. Αν και τις τελευταίες δυο μέρες ειμαι λίγο καλυτερα από αυτό. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Κι εμενα που δεν με παιδεύει το μωρό γιατί έχω συνηθίσει να κοιμάμαι πλάι πάλι έχω χάσει τον ύπνο μου! Έχω ΚΑΙ αυτό το σύμπτωμα. Τις αϋπνίες της κύησης. Ξυπνάω κάθε βράδυ στις 4 με το μάτι γαρίδα. Τρώω, περιφερομαι, χαζεύω στο κινητό και ξανακοιμαται στις 8 το πρωί. Κάθε νύχτα εδώ και μια εβδομάδα! Και την υπόλοιπη μέρα ξερνάω. Αν και τις τελευταίες δυο μέρες ειμαι λίγο καλυτερα από αυτό. 

Κ εγώ κάθομαι κ κοιτάω το ταβάνι,δεν έχω εφιάλτες σαν τα κορίτσια απλά δεν κοιμάμαι , πονάει πλάτη μέση, γυρίζω τα μαξιλάρια τπτ! κινητό δεν ανοίγω γτ ξέρω ότι δεν θα με πάρει ο ύπνος με τίποτα, κ πάνω που με παίρνει ο ύπνος ντριιιιν ξυπνητήρακι να σηκωθώ για δουλειά!!!

Σε ποια εβδομάδα είσαι ;είμαι στην 12η κ εδώ κ 4 ημέρες κυμαινομαι στους 1 με 2 εμετούς την ημέρα, ενώ ήμουν στους 3 με 4!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Κ εγώ κάθομαι κ κοιτάω το ταβάνι,δεν έχω εφιάλτες σαν τα κορίτσια απλά δεν κοιμάμαι , πονάει πλάτη μέση, γυρίζω τα μαξιλάρια τπτ! κινητό δεν ανοίγω γτ ξέρω ότι δεν θα με πάρει ο ύπνος με τίποτα, κ πάνω που με παίρνει ο ύπνος ντριιιιν ξυπνητήρακι να σηκωθώ για δουλειά!!!

Σε ποια εβδομάδα είσαι ;είμαι στην 12η κ εδώ κ 4 ημέρες κυμαινομαι στους 1 με 2 εμετούς την ημέρα, ενώ ήμουν στους 3 με 4!

Τώρα είμαι ή 12 εβδομάδων ή 12+1. Οι εμετοί μου δεν έχουν την ίδια συχνότητα. Πριν μια εβδομάδα έκανα 7 σε μια μέρα. Τις επόμενες μέρες έκανα μόνο δυο τρεις. Μετά τίποτα για δυο μέρες και μετά ξανά όλη μέρα χάλια. Αλλά όχι 7 ευτυχως. Αλλά και εμετό να μην κάνω είμαι χάλια. Το στομαχι γυρίζει έχω καούρα κι αποστροφή προς τα φαγητά αλλά κυρίως προς τα υγρά. Ειδικά το νερό με πεθαίνει. Και ρεύομαι σα μοσχάρι! Από που βγαίνει τόσος αέρας;;; Τι πράγμα είναι αυτό. Ο άντρας μου πρέπει να με σιχαίνεται έτσι όπως κάνω! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Renez εγώ με την @marianna1986 θα είμαστε παρέα στο Ρέα!!

@Jasmine@ πως πάνε οι φαγουρες μειώθηκαν καθόλου που έκοψες τα φάρμακα;;

 

Εγώ Πάτρα θα γεννήσω δε ξέρω ακόμα σε ιδιωτικό η δημόσιο, μάλλον στο πανεπιστημιακό στο ριο...

τιποτα οι φαγούρες ίδιες δεν άλλαξε κάτι, θα δω κ σήμερα κ αύριο θα ξαναμιλήσω μαζί του.

αυπνιες φοβερές αφήστε τα, ευτυχώς κοιμάμαι καμία ώρα το μεσημέρι!

  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Τώρα είμαι ή 12 εβδομάδων ή 12+1. Οι εμετοί μου δεν έχουν την ίδια συχνότητα. Πριν μια εβδομάδα έκανα 7 σε μια μέρα. Τις επόμενες μέρες έκανα μόνο δυο τρεις. Μετά τίποτα για δυο μέρες και μετά ξανά όλη μέρα χάλια. Αλλά όχι 7 ευτυχως. Αλλά και εμετό να μην κάνω είμαι χάλια. Το στομαχι γυρίζει έχω καούρα κι αποστροφή προς τα φαγητά αλλά κυρίως προς τα υγρά. Ειδικά το νερό με πεθαίνει. Και ρεύομαι σα μοσχάρι! Από που βγαίνει τόσος αέρας;;; Τι πράγμα είναι αυτό. Ο άντρας μου πρέπει να με σιχαίνεται έτσι όπως κάνω! Χαχαχα

Κοντά είμαστε, εγώ 12+2 πωπω 7 ευτυχώς δεν έχω κάνει αλλά εγώ είμαι σταθερη στο κάθε μερα!! Αυτό με το στομάχι κ εγώ το έχω πολύ καούρα κ πόνο ψηλά, μόνο με κόκα κόλα παλεύεται το θέμα που εννοειται πίνω μόνο όταν πια δεν αντέχω!! Όσο για το ρέψιμο τρώω 1 κομματάκι ανανά κ κατευθείαν ρε συ το ρευομαι τι είναι αυτό;;;κ εγώ λέω τώρα αυτός ο άνθρωπος εμένα θα με ξαναδεί ερωτικά στην ζωή του χαχαχα 

 

  • Χαχα 4

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...