Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Τα βρακακια νομίζω δν χρειάζονται! Τη 1η μέρα σου φοράνε αυτοί κ μετά βάζεις ότι θες,σου έχουν κ μεγάλες σερβιετες στο δωμάτιο και υγρό καθαρισμού της περιοχής. 

Αποφραχτηρα κι εγώ δν πήρα κ δεν μ χρειάστηκε!

Θα σ πρότεινα να πάρεις ένα σετ αφρόλουτρο σαμπουάν κρέμες κ θα σου βγει Καλή τιμή κ θα έχουν το ίδιο αρωματακι να μυρίζει ο παιδαρος! Το pharmasept το έχω δοκιμάσει δν μου έκατσε πολύ καλά αλλά όχι και χάλια, το ίδιο κ το hellenvita, μεγάλες συσκευασίες κ σούπερ τιμές δν λέω. Έχω είχα πάρει της frezyderm όλα αλλά δν με βόλευε που ήταν ξεχωριστά αφρόλουτρο κ σαμπουάν, καλύτερα να είναι 2 σε 1.

Ο βασικός λόγος του pharmasept (εκτός τιμής κ συστατικών) ήταν ότι είναι 2 σε ένα!!

Αλλά η frezyderm έχει καλύτερα συστατικά η κρέμα της για το σωματακι του μωρού από ότι η pharmasept(σε αυτή τη τιμή βέβαια γτ πολύ καλυ σύνθεση έχει κ της apivita κ η weleda αλλά αρκετά ακριβουτσικες!)

Kαι της mustela που είναι για το κωλαρακι επισης έχει καλά συστατικά σε σχέση με τιμή..

Για αυτό δε πήρα πακέτο..είπα να διαλέξω όσο καλύτερα (που συμβαδίζουν με τη τσέπη μου βέβαια) από κάθε εταιρεία..

Όσο για τα βρακάκια αγάπες εγώ θα είμαι σε δημόσιο Μαιευτηρίο κ δε ξέρω αν θα μου παρέχουν όσα λέτε οπότε είπα να είμαι προετοιμασμένη..

Just now, Hliolousti είπε:

Νομίζω πως υπάρχουν καθαρά οινοπνεύματα που είναι και πάνω από 90°..

Όμως δε ξέρω ποιο κάνει για τον αφαλό!!!καλύτερα να μας πουν για σίγουρα οι εμπειρομανουλες!

Καλά έκανες και πήρες χειροκίνητο ,κι εγώ εκεί καταλήγω και στην τελική όπως λένε τα κορίτσια μπορεί να μην μας χρειαστεί κιόλας!

Ακριβώς! Ε και ρε συ αγάπη αν χρειαστουμε κάτι άλλο προς Θεού πάμε κ παίρνουμε δε θα είμαστε κ σε απομόνωση!!

Απλά να έχουμε τα βασικά να τα βάζουμε σε μια σειρά κ σιγά σιγά πιστεύω θα προσθέτουμε κ θα αφαιρούμε αναλόγως των αναγκών του παιδιού..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Ο βασικός λόγος του pharmasept (εκτός τιμής κ συστατικών) ήταν ότι είναι 2 σε ένα!!

Αλλά η frezyderm έχει καλύτερα συστατικά η κρέμα της για το σωματακι του μωρού από ότι η pharmasept(σε αυτή τη τιμή βέβαια γτ πολύ καλυ σύνθεση έχει κ της apivita κ η weleda αλλά αρκετά ακριβουτσικες!)

Kαι της mustela που είναι για το κωλαρακι επισης έχει καλά συστατικά σε σχέση με τιμή..

Για αυτό δε πήρα πακέτο..είπα να διαλέξω όσο καλύτερα (που συμβαδίζουν με τη τσέπη μου βέβαια) από κάθε εταιρεία..

Όσο για τα βρακάκια αγάπες εγώ θα είμαι σε δημόσιο Μαιευτηρίο κ δε ξέρω αν θα μου παρέχουν όσα λέτε οπότε είπα να είμαι προετοιμασμένη..

Ακριβώς! Ε και ρε συ αγάπη αν χρειαστουμε κάτι άλλο προς Θεού πάμε κ παίρνουμε δε θα είμαστε κ σε απομόνωση!!

Απλά να έχουμε τα βασικά να τα βάζουμε σε μια σειρά κ σιγά σιγά πιστεύω θα προσθέτουμε κ θα αφαιρούμε αναλόγως των αναγκών του παιδιού..

Τώρα όμως που το σκέφτομαι,μήπως για τον αφαλό πρέπει να βάζουμε μπενταντιν;κι όχι οινόπνευμα;δε ξέρω δεν έχω ιδέα...


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Τώρα όμως που το σκέφτομαι,μήπως για τον αφαλό πρέπει να βάζουμε μπενταντιν;κι όχι οινόπνευμα;δε ξέρω δεν έχω ιδέα...

Όχι γτ θέλει ακριβώς αυτό που κάνει το οινόπνευμα..να ξεράνει την περιοχή ώστε να μαραθεί κ να πέσει..ενώ το μπεταντιν ειναι πιο ενυδατικο..(καλύτερο βέβαια για χτυπήματα!)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Τώρα όμως που το σκέφτομαι,μήπως για τον αφαλό πρέπει να βάζουμε μπενταντιν;κι όχι οινόπνευμα;δε ξέρω δεν έχω ιδέα...

Οινόπνευμα μην ανησυχείς όμως θα στα πει κ ο παιδίατρος στο μαιευτήριο! Των 70 εβαζα εγώ. 

Στον γιο μου έπεσε πολύ νωρίς κ δεν είχα να παιδευομαι πολλες μέρες 

 

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Οινόπνευμα μην ανησυχείς όμως θα στα πει κ ο παιδίατρος στο μαιευτήριο! Των 70 εβαζα εγώ. 

Στον γιο μου έπεσε πολύ νωρίς κ δεν είχα να παιδευομαι πολλες μέρες 

 

Εγώ γτ νομίζω ότι έβαζα σκέτο φυσιολογικό όρο? Μάλλον δν θυμάμαι καλά!

Just now, Renez είπε:

Ο βασικός λόγος του pharmasept (εκτός τιμής κ συστατικών) ήταν ότι είναι 2 σε ένα!!

Αλλά η frezyderm έχει καλύτερα συστατικά η κρέμα της για το σωματακι του μωρού από ότι η pharmasept(σε αυτή τη τιμή βέβαια γτ πολύ καλυ σύνθεση έχει κ της apivita κ η weleda αλλά αρκετά ακριβουτσικες!)

Kαι της mustela που είναι για το κωλαρακι επισης έχει καλά συστατικά σε σχέση με τιμή..

Για αυτό δε πήρα πακέτο..είπα να διαλέξω όσο καλύτερα (που συμβαδίζουν με τη τσέπη μου βέβαια) από κάθε εταιρεία..

Όσο για τα βρακάκια αγάπες εγώ θα είμαι σε δημόσιο Μαιευτηρίο κ δε ξέρω αν θα μου παρέχουν όσα λέτε οπότε είπα να είμαι προετοιμασμένη..

Ακριβώς! Ε και ρε συ αγάπη αν χρειαστουμε κάτι άλλο προς Θεού πάμε κ παίρνουμε δε θα είμαστε κ σε απομόνωση!!

Απλά να έχουμε τα βασικά να τα βάζουμε σε μια σειρά κ σιγά σιγά πιστεύω θα προσθέτουμε κ θα αφαιρούμε αναλόγως των αναγκών του παιδιού..

Έχεις δίκιο ας έχεις βρακακια να είσαι ήσυχη! Κ με τα καλλυντικά σωστό το σκεπτικό σ! Τα έχω δοκιμάσει όλα γι αυτό το λέω. Φαντάσου τώρα πήρα το septona από το σουπερμάρκετ κ κρέμα για ποπο κ αφρόλουτροσαμπουαν  κ μου φαίνονται πολύ ωραία! Όλα αυτά όμως είναι σχετικά! Θα δούμε κ το δερματακι τους γτ μερικά είναι ευαισθητουλια ή ατοπικα. 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Hliolousti είπε:

Μπράβο στις κορούλες σου τις όμορφες!!!!Θα είναι για μια ζωή ενωμένες σαν γροθιά!!!Και τί όμορφο τελικά ρε παιδί μου που είναι του ιδίου φύλου!!!Νομίζω αυτό θα τις κάνει ακόμα πιο γροθιά!

Όσο για το ότι θα τις ξαναδείς τόσο σύντομα, ευλογία!!!!!Φτου φτου κορίτσι μου μέχρι το τέλος σου εύχομαι όλα να είναι ρόδινα,ροζ και υπέροχα!

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!!! Ναι είναι πιο ωραίο που είναι του ίδιου φύλου, θα συμφωνήσω! Μακάρι να είναι όλα καλά σε όλες μας μέχρι τέλους...:wub:

3 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

@Jasmine@ ωραία τα νέα σου! Μπράβο!!! Με το καλό τα κορίτσια σου! :wub: Οι γλυκούλες!

@Renez μια χαρά είναι η λίστα σου! Μπράβο! Κ εσένα @Eva137

 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Είχες κ εσυ χθες αν θυμάμαι καλά; Δε ξέρω αν το έγραψες κάπου,ήταν πολλές οι σελίδες!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!!! Ναι είναι πιο ωραίο που είναι του ίδιου φύλου, θα συμφωνήσω! Μακάρι να είναι όλα καλά σε όλες μας μέχρι τέλους...:wub:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Είχες κ εσυ χθες αν θυμάμαι καλά; Δε ξέρω αν το έγραψες κάπου,ήταν πολλές οι σελίδες!

 

Καλημέρα κορίτσι! Τι όμορφα νεα καιωτα δικά σου! Και τι ομορφη εικονα!!! Γερα και τυχερά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Έχω μπει κ διαβάζω τις μανούλες Ιουνίου, ποσό δεν τις βοηθάνε στο νοσοκομείο κ ότι δυσκολεύονται πολύ με το θηλασμό! Μα τόσο κακές είναι αυτές οι μαίες τελικά;

Εμένα με είχανε βοηθήσει πάρα πολύ...κ οπότε τις χρειαζομουν ήταν εκεί..

Δεν ξέρω γενικά τι γίνεται παντού.. Οι κοπέλες για ποια κλινική λένε?

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλό σουκου κορίτσια αν κ συννεφιασμένο!:?

@Anastasia05 έριξα μια γρήγορη ματιά κ όντως έχει πολύ χαριτωμένα ρουχαλάκια κ καλές τιμές! Πώλιγουρευομαι αυτά τα καλτσακια τα μικρουλικα!!!!

@Jasmine@ κι εμένα με είχα βοηθήσει γενικά! Νομίζω εξαρτάται κι από τη μαία που είναι στη βάρδια! Ήταν μια μικρή κοπελίτσα όχι έμπειρη σ εμένα αλλά φιλότιμη κ μια μεγάλη κυρία που τα έκανε όλα στο αστραμα! Ήρθαν κ 2 άλλες αδιάφορες!

Κάτι άλλο κορίτσια να πω μιας κ θα αρχίσουμε τα πολλά ψώνια τώρα! Βολεύουν τα φορμάκια και παντελονακια που έχουν το πατουσακι μεσα ,οι κάλτσες είναι γλύκα  αλλά τα ποζαρινια τους τα ζαβολιαρικα τις βγαζουν! Και πάρτε κ 1-2 σκουφακια λεπτά βαμβακερα ίσως χρειαστούν για το μαιευτήριο ή  στο σπίτι μετά το μπανιο(εγώ του φορουσα)

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα! Καλό κούκου κορίτσια αν κ συννεφιασμένο!:?

@Anastasia05 έριξα μια γρήγορη ματιά κ όντως έχει πολύ χαριτωμένα ρουχαλάκια κ καλές τιμές! Πώλιγουρευομαι αυτά τα καλτσακια τα μικρουλικα!!!!

@Jasmine@ κι εμένα με είχα βοηθήσει γενικά! Νομίζω εξαρτάται κι από τη μαία που είναι στη βάρδια! Ήταν μια μικρή κοπελίτσα όχι έμπειρη σ εμένα αλλά φιλότιμη κ μια μεγάλη κυρία που τα έκανε όλα στο αστραμα! Ήρθαν κ 2 άλλες αδιάφορες!

Κάτι άλλο κορίτσια να πω μιας κ θα αρχίσουμε τα πολλά ψώνια τώρα! Βολεύουν τα φορμάκια και παντελονακια που έχουν το πατουσακι μεσα ,οι κάλτσες είναι γλύκα  αλλά τα ποζαρινια τους τα ζαβολιαρικα τις βγαζουν! Και πάρτε κ 1-2 σκουφακια λεπτά βαμβακερα ίσως χρειαστούν για το μαιευτήριο ή  στο σπίτι μετά το μπανιο(εγώ του φορουσα)

έχει ωραία σχεδια, δεν έχω ψωνίσει πολλες φορες από εκεί, με όσα έχω πάρει όμως έχω μεινει απόλυτα ικανοποιημένη! Τέλος του μήνα θα πάω κι από εκεί να πάρω κ στο νινακι μου κάτι!:x

Αυτο για τα πατουσακια το επιβεβαιώνω κι εγώ! Δεν έχει πολύ καιρό που δέχτηκε τις κάλτσες... 

Οπότε τα ενσωματωμένα καλτσακια ήταν ότι καλύτερο!!

Και τα σκουφάκια!! Ειδικά για τον μήνα που γεννάμε εμείς χρειάζονται! Κ όχι πολλά όπως το είπες! Υπάρχουν παντού σε σετακια των δύο! Μόνο γάντια δεν χρησιμοποίησα καθόλου!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

έχει ωραία σχεδια, δεν έχω ψωνίσει πολλες φορες από εκεί, με όσα έχω πάρει όμως έχω μεινει απόλυτα ικανοποιημένη! Τέλος του μήνα θα πάω κι από εκεί να πάρω κ στο νινακι μου κάτι!:x

Αυτο για τα πατουσακια το επιβεβαιώνω κι εγώ! Δεν έχει πολύ καιρό που δέχτηκε τις κάλτσες... 

Οπότε τα ενσωματωμένα καλτσακια ήταν ότι καλύτερο!!

Και τα σκουφάκια!! Ειδικά για τον μήνα που γεννάμε εμείς χρειάζονται! Κ όχι πολλά όπως το είπες! Υπάρχουν παντού σε σετακια των δύο! Μόνο γάντια δεν χρησιμοποίησα καθόλου!

Αχαχαχαχαχ τα γαντακια δεν του έκαναν ποτε! Αχρείαστα θεωρώ! Αν κ έχουν νυχακια κ γρατζουνιωνται όλο τα κουνάνε  κ δεν στέκεται τίποτα!!! Ααααα! Είχα πάρει τα φορμάκια για το μαιευτήριο από mothercare κ κάπως γυρίζει το μανίκι κα γίνεται γαντακι!!! Αυτό ήταν βολικό!!! Αυτά θα ξαναπάρω, τα 3 στα 30€. Βέβαια είχα πάρει το 0 νούμερο για να ειναι ίσα ίσα να είναι όμορφος , τώρα θα πάρω το πιο μεγάλο μάλλον γτ τα φορεσαμε 2 εβδομάδες εκείνα!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αχαχαχαχαχ τα γαντακια δεν του έκαναν ποτε! Αχρείαστα θεωρώ! Αν κ έχουν νυχακια κ γρατζουνιωνται όλο τα κουνάνε  κ δεν στέκεται τίποτα!!! Ααααα! Είχα πάρει τα φορμάκια για το μαιευτήριο από mothercare κ κάπως γυρίζει το μανίκι κα γίνεται γαντακι!!! Αυτό ήταν βολικό!!! Αυτά θα ξαναπάρω, τα 3 στα 30€. Βέβαια είχα πάρει το 0 νούμερο για να ειναι ίσα ίσα να είναι όμορφος , τώρα θα πάρω το πιο μεγάλο μάλλον γτ τα φορεσαμε 2 εβδομάδες εκείνα!

Εγώ ξέρεις τι δεν πήρα στον πρώτο που θέλω να πάρω τωρα?? Αυτά τα φορμακια του μαιευτηρίου που είναι ανοιχτά από κάτω?? Πρώτες μέρες που κάνουν κακά συνεχείς είναι ότι πιο βολικό για να μην τα ξεβρακωνουμε συνέχεια! 

Τσουπ το σηκώνουμε κ τέλος!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...