Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Καλημέρα!!! Εμένα 1.5 ώρα κράτησε συνολικά το ραντεβού , δεν ξέρω εάν αυτό εννοούσε ο γιατρός μπήκα στις 11 ,μου πήραν ιστορικό, αίμα, επίσης μετά τον κοιλιακό υπέρηχο μου έκανε κ κολπικό για να δει τράχηλο εάν είναι κλειστός ε κ μετά κάνα 10λςπτο η κουβέντα κ βγήκα 12.30 , είδα το ρολόι γτ σκέφτομουν τον άντρα μου που περίμενε ο δόλιος κάτω στον δρόμο !!!γενικά επέμεινε πολύ στον υπέρηχο ,να δει καλά τα οργανα του μωρού κ κυρίως την καρδούλα την οποία μετρουσε κ ξαναμετραγε, πρεπει να είναι πολύ ψείρας ο δικός μου, οπότε λογικό μου φαίνεται για εσένα κ η ώρα κ τα χρήματα πολύ καλά!!

Καλή σου μέρα κορίτσι μου!! Σας παρακολουθώ κ εγώ οπότε μπορώ τις μανουλες Σεπτεμβρίου είστε κοντά με εμάς!! Λοιπόν ο γιατρός βρήκε την μέτρηση της αυχενικής διαφάνειας οριακα αυξημένη..μου εξηγησε ότι η μέτρηση δουλεύει συνδυαστικά κ όχι μονη της κ ότι το πιθανότερο είναι να μην υπάρχει θέμα αλλά υπάρχει σαν ένδειξη κ εκείνος προτείνει να μην την αγνοήσουμε.

Μου το είπε κ άλλη κοπέλα από την ομάδα μας αυτό το τεστ για το οποίο θα ρωτήσω τον εμβρυολογο! Σήμερα θα μιλήσω μαζί του!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά:)με το καλό το μωράκι σουυυ!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ Πάτρα θα γεννήσω δε ξέρω ακόμα σε ιδιωτικό η δημόσιο, μάλλον στο πανεπιστημιακό στο ριο...

τιποτα οι φαγούρες ίδιες δεν άλλαξε κάτι, θα δω κ σήμερα κ αύριο θα ξαναμιλήσω μαζί του.

αυπνιες φοβερές αφήστε τα, ευτυχώς κοιμάμαι καμία ώρα το μεσημέρι!

Υπομονή τι να πω;; ταλαιπωρία κ αυτό , εμένα το στήθος που με φαγουριζει προφανώς λόγω πρηξιματος κ νευριάζω φαντάζομαι πως θα νιώθεις εσύ...έχεις κ εξανθήματα;;μήπως να έβαζες τοπικά σε κάποιο σημείο λίγο λαδακι η κομπρεσες με χαμομήλι να δεις αν σε ηρεμούν;;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Υπομονή τι να πω;; ταλαιπωρία κ αυτό , εμένα το στήθος που με φαγουριζει προφανώς λόγω πρηξιματος κ νευριάζω φαντάζομαι πως θα νιώθεις εσύ...έχεις κ εξανθήματα;;μήπως να έβαζες τοπικά σε κάποιο σημείο λίγο λαδακι η κομπρεσες με χαμομήλι να δεις αν σε ηρεμούν;;;

Δεν έχω εξανθήματα καθόλου κ πχ έχω φαγούρα στο πόδι μια στο γόνατο μετά στην πατούσα μετά στη γάμπα κόσμε από την αρχή. Στο μόνο σημείο που δεν έχω Φαγούρα είναι το στήθος κ η κοιλιά... έκλεισες ραντεβού στον εμβρυολογο;

  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eval είπε:

Τα ίδια ακριβώς τραβάω κι εγώ @Renez μου!!! Και δυστυχώς το γεγονός ότι δε βολευομαι στον ύπνο με κάνει πλέον και βλέπω συνεχώς εφιάλτες. Κάτι που δεν γινόταν στο παρελθόν!!!

κ εγω κορίτσια δεν βολέυομαι..... η μέση πιο πλύ με πιάνει... αλλά δεν περιμένα ότι από τόσο νωρίς θα είναι από την εγκυμοσύνη....και εφιαλτες φουλλλλ....... τι ειναι αυτό το πράγμα!????εχω αρχισει και φοβαμαιιι.....

πρίν από 58 λεπτά , Mariamaraki είπε:

Ωχ λες?  Να ρωτήσω διαβάζω συνεχεια και για το αμυγδαλελαιο για πρόληψη ραγαδων..έχετε ακούσει κάτι?

Εγώ στο Έλενα !!!❤

κ εγω το έχω ακούσει για το αμυγδαλελαιο ότι κανει καλό για τις ραγάδες....

επίσης έχω ακούσει ότι αν είναι να κάνεις, θα κάνεις ότι και να βάζεις.......ειναι και θέμα δέρματος πίστευω αλλά αξίζει να το προσπαθήσουμε......

πρίν από 59 λεπτά , Renez είπε:

Α τέλεια θα μας πάει φίλη!! Θύμισε μου σε ποιο μαιευτήριο γέννας? Επί της ευκαιριας ξανά πείτε μου όλες να το βάλω στο πινακακι κ αυτό να τα συγκρίνουμε όταν χρειαστεί!! @Mariamaraki @Jasmine@ @EugenJen και οι υπόλοιπες εννοείται!!

εγω μητέρα! μόνη μ θα είμαι ......το βλέπω......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Κι εμενα που δεν με παιδεύει το μωρό γιατί έχω συνηθίσει να κοιμάμαι πλάι πάλι έχω χάσει τον ύπνο μου! Έχω ΚΑΙ αυτό το σύμπτωμα. Τις αϋπνίες της κύησης. Ξυπνάω κάθε βράδυ στις 4 με το μάτι γαρίδα. Τρώω, περιφερομαι, χαζεύω στο κινητό και ξανακοιμαται στις 8 το πρωί. Κάθε νύχτα εδώ και μια εβδομάδα! Και την υπόλοιπη μέρα ξερνάω. Αν και τις τελευταίες δυο μέρες ειμαι λίγο καλυτερα από αυτό. 

Πωωω ρε φίλη κ εσύ..τι ζούμε?! Αϋπνία ε? Κ εμένα έτσι καταλήγει βέβαια από τα νεύρα που έχω στο τέλος που δε βολεύομαι.. βάλε κ τη καραντίνα που δε δουλεύω πλέον κ είμαι όλη μέρα στο καναπέ που να κοιμηθώ?! Πάλι καλά που έκοψα τον καφέ!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πωωω ρε φίλη κ εσύ..τι ζούμε?! Αϋπνία ε? Κ εμένα έτσι καταλήγει βέβαια από τα νεύρα που έχω στο τέλος που δε βολεύομαι.. βάλε κ τη καραντίνα που δε δουλεύω πλέον κ είμαι όλη μέρα στο καναπέ που να κοιμηθώ?! Πάλι καλά που έκοψα τον καφέ!!

Κι εγώ μια από τα ίδια. Καρφωμένη στον καναπέ όσο έχω την γυναίκα που έρχεται για τη μικρή. Δεν την σταμάτησα γιατί μου προσφέρει απέραντη βοήθεια με τους εμετούς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

κ εγω κορίτσια δεν βολέυομαι..... η μέση πιο πλύ με πιάνει... αλλά δεν περιμένα ότι από τόσο νωρίς θα είναι από την εγκυμοσύνη....και εφιαλτες φουλλλλ....... τι ειναι αυτό το πράγμα!????εχω αρχισει και φοβαμαιιι.....

κ εγω το έχω ακούσει για το αμυγδαλελαιο ότι κανει καλό για τις ραγάδες....

επίσης έχω ακούσει ότι αν είναι να κάνεις, θα κάνεις ότι και να βάζεις.......ειναι και θέμα δέρματος πίστευω αλλά αξίζει να το προσπαθήσουμε......

εγω μητέρα! μόνη μ θα είμαι ......το βλέπω......

Προλαβαίνεις να αλλάξεις για Ρέα ή Έλενα :P

Just now, P.L.L. είπε:

Κι εγώ μια από τα ίδια. Καρφωμένη στον καναπέ όσο έχω την γυναίκα που έρχεται για τη μικρή. Δεν την σταμάτησα γιατί μου προσφέρει απέραντη βοήθεια με τους εμετούς. 

Εννοείται ρε συ!! Τώρα είναι που τη χρειάζεσαι περισσότερο κ από ποτέ..δλδ baby sitter ε? Είναι καλή? Την εμπιστεύεσαι μόνη της? Την έχεις καιρό? Πόσο χρονών είναι? Ελληνίδα? Σοοοορυ για την ανάκριση αλλά είναι ένα θέμα που στον επόμενο καιρό θα με απασχολήσει σίγουρα γτ δουλεύω κ εγώ κ ο άντρας μου φουλ !!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πωωω ρε φίλη κ εσύ..τι ζούμε?! Αϋπνία ε? Κ εμένα έτσι καταλήγει βέβαια από τα νεύρα που έχω στο τέλος που δε βολεύομαι.. βάλε κ τη καραντίνα που δε δουλεύω πλέον κ είμαι όλη μέρα στο καναπέ που να κοιμηθώ?! Πάλι καλά που έκοψα τον καφέ!!

στο είπε ο γιατρός και τον έκοψες τον καφε ή από μόνη σου?

εμενα μ είχε πει ενα την ημέρα. πίνω ένα ανα δύο μέρες και σκέτο γτ μ έχει κόψει και τη ζάχαρη...... την κυριακή που ήμουν και ξεκούραστη, ήπια ένα στις 7 το απόγευμα..... καταλαβαινετε ότι το μάτι μου έκλεισε Δευτέρα απόγευμα.

 

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@kristalenia @Eval @Hope89 @P.L.L. @Tsampika98 πείτε μου κ εσείς μαιευτήριο παρακαλώ!!

Just now, Irinoula86 είπε:

στο είπε ο γιατρός και τον έκοψες τον καφε ή από μόνη σου?

εμενα μ είχε πει ενα την ημέρα. πίνω ένα ανα δύο μέρες και σκέτο γτ μ έχει κόψει και τη ζάχαρη...... την κυριακή που ήμουν και ξεκούραστη, ήπια ένα στις 7 το απόγευμα..... καταλαβαινετε ότι το μάτι μου έκλεισε Δευτέρα απόγευμα.

 

 

Όχι όχι μόνη μου κ πριν την εγκυμοσυνη διοτι τον περασμένο Ιούλιο έκοψα το κάπνισμα(για καλή Μ τύχη κ αυτό προ εγκυμοσυνης να μη πάθαινα τώρα κ τα στεριτικα μου!!) και χωρίς τσιγάρο δε μου κολλάγε τόσο ο καφές...γ την ακρίβεια επινα καφέ (freddo) κ ζηταγα τσιγάρο οπότε....σε καταστάσεις ανάγκης πίνω τον ελληνικουλι μου που βολευομαι κ χωρίς τσιγάρο..

Πλάκα πλάκα καπνίζει καμία σας??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

@kristalenia @Eval @Hope89 @P.L.L. @Tsampika98 πείτε μου κ εσείς μαιευτήριο παρακαλώ!!

Όχι όχι μόνη μου κ πριν εγκυμοσυνης γτ τον περασμένο Ιούλιο έκοψα το κάπνισμα(για καλή Μ τύχη κ αυτό προ εγκυμοσυνη να μη πάθαινα τώρα κ τα στεριτικα μου!!) και χωρίς τσιγάρο δε μου κολλάτε τόσο ο καφές...γ την ακρίβεια επινα καφέ (freddo) κ ζηταγα τσιγάρο οπότε....σε καταστάσεις ανάγκης πίνω τον ελληνικουλι μου που βολευομαι κ χωρίς τσιγάρο..

Πλάκα πλάκα καπνίζει καμία σας??

α οκ!εγω καπνιζα! μεχρι να κανω το τεστ και να βγει θετικο.... το τελευταιο μ τσιγαρο ηταν όσο περιμενα τα αποτελεσματα του τεστ!χαχαχαχ! μ έλειπε τις πρώτες μέρες αλλά τώρα το συνήθισα!

έλεγα να ρωτήσω γιατρό για το πως να προχωρήσω με το συγκεκριμένο θέμα αλλα δεν τον ρώτησα τιποτα.... αποφασισα να το κόψω από μονη μου!εν τω μεταξύ ούτε ο άντρας μου καπνίζει οπότε μου είναι ακόμα πιο έυκολο!

ασε που τα ρουχαλακια μου , τα μαλλιά μου πλέον μυρίζουν τέλεια και όχι τσιγάρο....αξίζε τον κόπο......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Κι εγώ μια από τα ίδια. Καρφωμένη στον καναπέ όσο έχω την γυναίκα που έρχεται για τη μικρή. Δεν την σταμάτησα γιατί μου προσφέρει απέραντη βοήθεια με τους εμετούς. 

Με πρόλαβε η renez για τις απορίες περί baby sitter γιατί κ εγώ με το καλό να έρθει το κουτσουνια έχω μηδέν βοήθεια!!!

Just now, Irinoula86 είπε:

κ εγω κορίτσια δεν βολέυομαι..... η μέση πιο πλύ με πιάνει... αλλά δεν περιμένα ότι από τόσο νωρίς θα είναι από την εγκυμοσύνη....και εφιαλτες φουλλλλ....... τι ειναι αυτό το πράγμα!????εχω αρχισει και φοβαμαιιι.....

κ εγω το έχω ακούσει για το αμυγδαλελαιο ότι κανει καλό για τις ραγάδες....

επίσης έχω ακούσει ότι αν είναι να κάνεις, θα κάνεις ότι και να βάζεις.......ειναι και θέμα δέρματος πίστευω αλλά αξίζει να το προσπαθήσουμε......

εγω μητέρα! μόνη μ θα είμαι ......το βλέπω......

Καλέ τι μόνη σου;;εδώ θα είμαστε εμείς να σου γράφουμε κ άμα λάχει σου σκάμε κ μια επίσκεψη με μπαλονάκια , άμα δεν είμαστε κοντά στις μέρες!!!

Just now, Jasmine@ είπε:

Δεν έχω εξανθήματα καθόλου κ πχ έχω φαγούρα στο πόδι μια στο γόνατο μετά στην πατούσα μετά στη γάμπα κόσμε από την αρχή. Στο μόνο σημείο που δεν έχω Φαγούρα είναι το στήθος κ η κοιλιά... έκλεισες ραντεβού στον εμβρυολογο;

Ααααχ υπομονή υπομονή κ υπομονη!! Δεν το έχω ξανακουσει ομολογώ είσαι η πρώτη!! Γενικά έχουμε ποικιλία σαν γκρουπ!!!

Όχι ακόμα περιμένω να με πάρει να μου λύσει απορίες έχω γράψει ένα κατεβατο απορίες !! έμαθα το κόστος 700 Ευρωπουλακια, δακρυσα λίγο όταν το άκουσα χιχιχι

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Με πρόλαβε η renez για τις απορίες περί baby sitter γιατί κ εγώ με το καλό να έρθει το κουτσουνια έχω μηδέν βοήθεια!!!

Καλέ τι μόνη σου;;εδώ θα είμαστε εμείς να σου γράφουμε κ άμα λάχει σου σκάμε κ μια επίσκεψη με μπαλονάκια , άμα δεν είμαστε κοντά στις μέρες!!!

χαχαχαχα..... σας αγαπωωωω........!!!δεν έχεις καποια γιαγια κοντα?ή δεν μπορούν?

καλά κ εγω π έχω η αλήθεια είναι θα προτιμούσα baby sitter......ή μαλλον πιο πολύ νομίζω θα προτιμούσα να έχω πολλά λεφτακια και να κάτσω για 2-3-4 χρονακια και να το μεγαλώσω εγω το μικρούλακι!!!!!αλλά δεν.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

χαχαχαχα..... σας αγαπωωωω........!!!δεν έχεις καποια γιαγια κοντα?ή δεν μπορούν?

καλά κ εγω π έχω η αλήθεια είναι θα προτιμούσα baby sitter......ή μαλλον πιο πολύ νομίζω θα προτιμούσα να έχω πολλά λεφτακια και να κάτσω για 2-3-4 χρονακια και να το μεγαλώσω εγω το μικρούλακι!!!!!αλλά δεν.....

Οι γονείς μου ζούνε στο εξοχικό μας μόνιμα ,δεν είναι μακρυά 1.ωρα απόσταση αλλά κ πάλι δεν θα μπορούν να το κρατάνε καθημερινά.Η πεθερά μου δεν είναι ο τύπος της γιαγιάς που κρατάει εγγόνια , δεν την κατηγορώ καθόλου ίσα ίσα έχουμε πολύ καλή σχέση αλλά δεν!

Μακάρι να μπορούσαμε όπως λες να κάτσουμε σπιτάκι μας να τα μεγαλώσουμε εμείς αλλά δυστυχως δεν παντρεύτηκα τον Βαρδινογιάννη χιχιχι 

Εσύ γιατί προτιμάς baby sitter από γιαγιάδες;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Οι γονείς μου ζούνε στο εξοχικό μας μόνιμα ,δεν είναι μακρυά 1.ωρα απόσταση αλλά κ πάλι δεν θα μπορούν να το κρατάνε καθημερινά.Η πεθερά μου δεν είναι ο τύπος της γιαγιάς που κρατάει εγγόνια , δεν την κατηγορώ καθόλου ίσα ίσα έχουμε πολύ καλή σχέση αλλά δεν!

Μακάρι να μπορούσαμε όπως λες να κάτσουμε σπιτάκι μας να τα μεγαλώσουμε εμείς αλλά δυστυχως δεν παντρεύτηκα τον Βαρδινογιάννη χιχιχι 

Εσύ γιατί προτιμάς baby sitter από γιαγιάδες;;

Γενικα δεν θελω να υποχρεωσω κανεναν να κραταει το μικρουλι μ...... Οχι οτι μ εχει φερει κανεις αντιρρηση αλλα ετσι το νιωθω εγω.....και για τη μαμα μ και για την πεθερα μ το ιδιο.... Δεν θελω να νιωσω οτι τις περιοριζω λογω του παιδιου..... Κ εγω να δουλευω απο το πρωι μεχρι το βραδυ και να το παιρνω το βραδυ..... Δεν ξερω.... Ετσι το σκεφτομαι τωρα..... Δεν ξερω τι θα κανω οταν ερθει η ωρα και δεν το εχω συζητησει κιολας.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...