Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Eva137 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Κι εγώ απόψε δεν κοιμήθηκα καλά... μία κρύωνα μία ζεσταινόμουνα, διψούσα, κατουριόμουνα, δεν μπορούσα να αναπνεύσω καλά από την μύτη και όλο άλλαζα πλευρό και έβλεπα και εφιάλτες! Κατά τις 5 τελικά ξύπνησα και δε μπόρεσα να ξανακοιμηθώ, αλλά μετά μαγειρέψαμε πρωϊνό (αυγόφετες) με τον αντρούλη, είδαμε ταινία και με πήρε ο ύπνος στον καναπέ, οπότε ξεκουράστηκα λίγο.:wink: Αααχ, με κολάζετε τώρα με την μπουγάτσα... πόσο μου έχει λείψει! Χαλκιδική πού πάτε συνήθως? Αυτή κι αν μου έχει λείψει... τέτοια θάλασσα δε βρίσκεις στην Αμερική!

 

Εμένα από άνετα καλοκαιρινά υποδήματα με έχουν βολέψει πάρα πολύ κάτι παντόφλες-πέδιλα crocks που πήρα. Είναι όμορφα (όχι τα κλασικά χοντροκομένα σαν σαμπό), απλά, μαύρα (πάνε με όλα), ανοιχτά, δεν χρειάζονται κούμπωμα/σκύψιμο και επειδή έχουν τον γνωστό λαστιχωτό πάτο δεν πονάνε καθόλου τα πέλματα όσο και να περπατήσεις... τώρα με τέτοια τη βγάζω.

Από χθες πάντως ξεκίνησα σιγά σιγά να πακετάρω πράγματα του σπιτιού και άρχισε να πονάει περισσότερο η μέση μου.:( Δεν έχω νιώσει καθόλου το μωρό και από χθες το βράδυ και ανησυχώ λιγάκι... μπορεί να φάω κάνα γλυκό σε λίγο μήπως και ξυπνήσει!

Κάτσε να ξεκουραστείς λιγάκι, φάε κάτι και θα κάνει την εμφάνιση του!

Μην ζοριζεσαι όμως.. κινήσεις σταθερές κ αργές!! Κ τσουκου τσουκου λίγο λίγο κάθε μέρα. Έκανα κι εγώ μετακομιση μόνη μου στην πρώτη εγκυμοσύνη τελευταίο μήνα κ ειχε ζόρι. Τα μάζευα πόσο καιρό πριν βέβαια αλλά βγήκε τελικά!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Στην αρχή μαζί μας κ μετά με τον αδερφό του! Θα βάλω κι ένα μονό κρεβάτι το καλοκαίρι για να το συνηθίσει ο μεγάλος! 

Απλά πρέπει λίγο να οργανώσω τα συρτάρια κ τα ρούχα για να κάνω χώρο για τον μικρούλη μας γιατί έχω περιορισμένο χώρο! :) 

 

Οπότε έχεις κ εσύ τις δουλίτσες σου..βέβαια τα βαρυα τα δικά μας τα έχεις ήδη περάσει εσύ οπότε οκ...:)

Θα συνηθίσει το αντράκι σου σιγά σιγά ,να του λες κ πόσο περήφανη είσαι που θα είναι ο μεγάλος αδερφός κ θα προσέχει τον μικρό..κ πως η κούνια είναι για μωρά εννοείται χεχεχ κλασσική ατάκα:P

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, προσέχω και ξεκουράζομαι αρκετά μέσα στην ημέρα, απλά έχω παρατηρήσει ότι η μέση μου πονάει πολύ εύκολα τελευταία. Ίσως είναι ώρα να αρχίσω να φοράω αυτή τη ζώνη που είναι για να στηρίζει λίγο από κάτω το βάρος της κοιλιάς (μου την έδωσε η αδερφή μου)… έλεγα να την βάλω μόνο στο τελευταίο τρίμηνο, αλλά μάλλον λέω να αρχίσω να την φοράω από τώρα.

Τί ωραία που ετοιμάζετε σιγά σιγά τα δωμάτια και τα πράγματά για τα μωράκια σας!!!:wub: Εγώ θα τα καθυστερήσω όλα αναγκαστικά, αλλά δε πειράζει γιατί όπως λέει και η Αναστασία τους πρώτους μήνες θα είμαστε αυτοκόλλητοι και θα κοιμάται μαζί μας έτσι κι αλλιώς... απλά ελπίζω να μπορέσω να βρω λίγο χρόνο τότε για να ετοιμάσω και το δωμάτιό του παράλληλα!

  • Μου αρέσει 3

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Οπότε έχεις κ εσύ τις δουλίτσες σου..βέβαια τα βαρυα τα δικά μας τα έχεις ήδη περάσει εσύ οπότε οκ...:)

Θα συνηθίσει το αντράκι σου σιγά σιγά ,να του λες κ πόσο περήφανη είσαι που θα είναι ο μεγάλος αδερφός κ θα προσέχει τον μικρό..κ πως η κούνια είναι για μωρά εννοείται χεχεχ κλασσική ατάκα:P

 

Ναι τα έχω περάσει τα πολλά βαριά!!

Απλά σιγά σιγά θα τον πηγαίνω κρεβάτι να δούμε πως θα πάει! Φαίνεται πως του αρέσει κ τον δικό μας οπότε δεν νομίζω να έχω θεμα:P

Στην κούνια με το που ξυπνάει ψάχνει τρόπο να φύγει δεν μπορεί κ τρελαίνεται! Γι'αυτό λέω να το ξεκινήσω νωρίτερα!!

Just now, Eva137 είπε:

Ναι, προσέχω και ξεκουράζομαι αρκετά μέσα στην ημέρα, απλά έχω παρατηρήσει ότι η μέση μου πονάει πολύ εύκολα τελευταία. Ίσως είναι ώρα να αρχίσω να φοράω αυτή τη ζώνη που είναι για να στηρίζει λίγο από κάτω το βάρος της κοιλιάς (μου την έδωσε η αδερφή μου)… έλεγα να την βάλω μόνο στο τελευταίο τρίμηνο, αλλά μάλλον λέω να αρχίσω να την φοράω από τώρα.

Τί ωραία που ετοιμάζετε σιγά σιγά τα δωμάτια και τα πράγματά για τα μωράκια σας!!!:wub: Εγώ θα τα καθυστερήσω όλα αναγκαστικά, αλλά δε πειράζει γιατί όπως λέει και η Αναστασία τους πρώτους μήνες θα είμαστε αυτοκόλλητοι και θα κοιμάται μαζί μας έτσι κι αλλιώς... απλά ελπίζω να μπορέσω να βρω λίγο χρόνο τότε για να ετοιμάσω και το δωμάτιό του παράλληλα!

Θα βρεις τον χρόνο! Σιγά σιγά θα το ετοιμάσεις, δεν χρειάζονται όλα μαζί αμεσως,μην ανησυχείς!:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Renez είπε:

Αγαπημένη θα πάρω τις οικολογικές γτ θα τις εισπνέω κ εγώ άρα ο μπέμπης..αλλιώς θα το έβαφα με κλινικές εφόσον έχουμε καιρό μέχρι να κοιμηθεί εκεί το μωρό..

Θα το βάψεις κ εσύ? Έχεις αρχίσει να το φτιάχνεις?

@EugenJen ισχύει ότι θα το ζωγραφίζωγραφίσετε? :)

Όπως είπες..φωλια:x

Εσάς θα μένει στο ίδιο με τον αδερφούλη του ε?

Καλημέρα σε όλες κοριτσουδια!Και χρόνια πολλά!

Κι εμείς πρέπει να το βάψουμε!Τώρα είμαστε στη φάση που μόλις το αδειασαμε τελείως και το αφήνουμε λίγο να αναπνεύσει και από το άλλο σκ πρώτα ο Θεός θα αρχίσουμε τις διαδικασίες του βαψιματος!

Ήδη που το έχουμε καθαρίσει όμως και είναι άδειο,το βλέπω και χαίρομαι!!!

6 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Κι εγώ απόψε δεν κοιμήθηκα καλά... μία κρύωνα μία ζεσταινόμουνα, διψούσα, κατουριόμουνα, δεν μπορούσα να αναπνεύσω καλά από την μύτη και όλο άλλαζα πλευρό και έβλεπα και εφιάλτες! Κατά τις 5 τελικά ξύπνησα και δε μπόρεσα να ξανακοιμηθώ, αλλά μετά μαγειρέψαμε πρωϊνό (αυγόφετες) με τον αντρούλη, είδαμε ταινία και με πήρε ο ύπνος στον καναπέ, οπότε ξεκουράστηκα λίγο.:wink: Αααχ, με κολάζετε τώρα με την μπουγάτσα... πόσο μου έχει λείψει! Χαλκιδική πού πάτε συνήθως? Αυτή κι αν μου έχει λείψει... τέτοια θάλασσα δε βρίσκεις στην Αμερική!

 

Εμένα από άνετα καλοκαιρινά υποδήματα με έχουν βολέψει πάρα πολύ κάτι παντόφλες-πέδιλα crocks που πήρα. Είναι όμορφα (όχι τα κλασικά χοντροκομένα σαν σαμπό), απλά, μαύρα (πάνε με όλα), ανοιχτά, δεν χρειάζονται κούμπωμα/σκύψιμο και επειδή έχουν τον γνωστό λαστιχωτό πάτο δεν πονάνε καθόλου τα πέλματα όσο και να περπατήσεις... τώρα με τέτοια τη βγάζω.

Από χθες πάντως ξεκίνησα σιγά σιγά να πακετάρω πράγματα του σπιτιού και άρχισε να πονάει περισσότερο η μέση μου.:( Δεν έχω νιώσει καθόλου το μωρό και από χθες το βράδυ και ανησυχώ λιγάκι... μπορεί να φάω κάνα γλυκό σε λίγο μήπως και ξυπνήσει!

Αχ αυτό το πράγμα με τον ύπνο βρε κορίτσι μου!Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Εμένα η γιατρός μου είπε να κόψω και το ανάσκελα και μόνο ανάσκελα θέλω πλέον να κοιμάμαι...όλη τη νύχτα ο άντρας μου έχει το νου του να μη γυρισω ανάσκελα κι άμα γυρίσω ακούω μια φωνουλα "μωρό μουυυυ γύρισες πάλι!":lol:

Καμιά φορά όμως τυχαίνει να ξυπνήσω ανάσκελα και έχω τρελές τύψεις...

Σε συνδυασμό με το συχνό κατούρημα,τη δίψα,το μια κρυώνω μια ζεσταίνομαι ε είναι μαρτύριο!

Στη Χαλκιδική όταν πάμε μονοήμερες συνήθως οι επιλογες μας είναι Χανιώτη,Μαρμαράς, Πευκοχώρι,Τορώνη, Νικήτη...σε όλα τα μέρη αυτά έχουμε στάνταρ παραλιες που αγαπάμε...

Για μπουγατσουλα βρείτε καμία εύκολη συνταγή στο ίντερνετ να την κάνετε με τον αντρουλη σου βρε να σου φύγει!Νομίζω τελευταία είδα η Μπαρμπαρίγου έκανε μια ωραια

6 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Κι εγώ απόψε δεν κοιμήθηκα καλά... μία κρύωνα μία ζεσταινόμουνα, διψούσα, κατουριόμουνα, δεν μπορούσα να αναπνεύσω καλά από την μύτη και όλο άλλαζα πλευρό και έβλεπα και εφιάλτες! Κατά τις 5 τελικά ξύπνησα και δε μπόρεσα να ξανακοιμηθώ, αλλά μετά μαγειρέψαμε πρωϊνό (αυγόφετες) με τον αντρούλη, είδαμε ταινία και με πήρε ο ύπνος στον καναπέ, οπότε ξεκουράστηκα λίγο.:wink: Αααχ, με κολάζετε τώρα με την μπουγάτσα... πόσο μου έχει λείψει! Χαλκιδική πού πάτε συνήθως? Αυτή κι αν μου έχει λείψει... τέτοια θάλασσα δε βρίσκεις στην Αμερική!

 

Εμένα από άνετα καλοκαιρινά υποδήματα με έχουν βολέψει πάρα πολύ κάτι παντόφλες-πέδιλα crocks που πήρα. Είναι όμορφα (όχι τα κλασικά χοντροκομένα σαν σαμπό), απλά, μαύρα (πάνε με όλα), ανοιχτά, δεν χρειάζονται κούμπωμα/σκύψιμο και επειδή έχουν τον γνωστό λαστιχωτό πάτο δεν πονάνε καθόλου τα πέλματα όσο και να περπατήσεις... τώρα με τέτοια τη βγάζω.

Από χθες πάντως ξεκίνησα σιγά σιγά να πακετάρω πράγματα του σπιτιού και άρχισε να πονάει περισσότερο η μέση μου.:( Δεν έχω νιώσει καθόλου το μωρό και από χθες το βράδυ και ανησυχώ λιγάκι... μπορεί να φάω κάνα γλυκό σε λίγο μήπως και ξυπνήσει!

Όταν κουραζόμαστε εμείς κουράζονται κι αυτές οι ψυχουλες!!!Δεν σημαίνει κάτι απαραίτητα...απλά χαλαρώνει!το παθαίνω πολύ συχνά!Είμαι σίγουρη πως μετά από τόσες ώρες κάτι θα έφαγε και θα το ένιωσες!

Πάντως κι αυτή η μέση δε θέλει πολύ!Λίγο να κάνουμε κάτι παραπάνω και τσουπ πονάει η άτιμη!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου, αργία σήμερα για εμένα μόνο, ο σύζυγος θα ανοίξει και βρήκα ευκαιρία να πεταχτω στα μαγαζιά μπας κ βρω κανά σάκι με πατάτες να βάλω σε αυτό τον ρημάδι τον γάμο:D

Θέλω να πάρω κ εσωρουχακια διότι τα ήδη υπάρχοντα έχουν αρχίσει κ με κόβουν στην κοιλουμπα μου!!

@Renez ναι είπαμε ζωγραφική έχουμε βρει ένα πολύ ωραίο σχέδιο με αρκουδάκια που κάνουν κούνια κάτω από ένα δέντρο με λουλουδάκια, να δούμε τι θα μας πει κ ο ζωγράφος!

@Hliolousti εγώ αν κάτσω ανάσκελα κ έχω κ τα πόδια ίσια ,νιώθω σαν να με τραβάει ο αφαλός, δεν είμαι καθόλου άνετα, οπότε η μπρούμυτα η στο πλάι η ανάσκελα με λυγισμένα πόδια, αλλάξω κ 100 στάσεις το δευτερόλεπτο!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ξέχασα να σε ρωτήσω! Αυτό με τον μικρό πρίγκιπα έχει τσεπακια ή φακελάκια ή θηκουλες ή κάτι τέτοιο που βάζεις μέσα αναμνηστικά??

Καλημεραα!

Αν θυμάμαι καλά είχε σε μια σελίδα! Αλλά όχι τόσα πολλά και εντωπωσιακα όσο το "κάλως ήρθες αγοράκι μας". 

@Eva137 Μην αγχώνεσαι θα τα φτιάξεις όλα σιγά σιγά και μεθοδικά! Προσπάθησε να μην σκύβεις πολύ... Να κάθεσαι σε μια καρέκλα και να πακετάρεις όσο γίνεται :) 

@EugenJen Αχχ εσώρουχα χρειάζομαι και εγώ! Γενικά νιώθω η λεκάνη μου να έχει ανοίξει τόσο υπερβολικά πολύ. Και η μαμα μου, μου λέει έχεις ακόμα δρόμο μπροστά σου θα ανοίξει κ άλλο :shock: 

Πλάκα πλάκα εσείς κορίτσια μετά την πρώτη σας γέννα επανήρθε γρήγορα το σώμα σας; Η κοιλίτσα το στήθος; 

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Καλημεραα!

Αν θυμάμαι καλά είχε σε μια σελίδα! Αλλά όχι τόσα πολλά και εντωπωσιακα όσο το "κάλως ήρθες αγοράκι μας". 

@Eva137 Μην αγχώνεσαι θα τα φτιάξεις όλα σιγά σιγά και μεθοδικά! Προσπάθησε να μην σκύβεις πολύ... Να κάθεσαι σε μια καρέκλα και να πακετάρεις όσο γίνεται :) 

@EugenJen Αχχ εσώρουχα χρειάζομαι και εγώ! Γενικά νιώθω η λεκάνη μου να έχει ανοίξει τόσο υπερβολικά πολύ. Και η μαμα μου, μου λέει έχεις ακόμα δρόμο μπροστά σου θα ανοίξει κ άλλο :shock: 

Πλάκα πλάκα εσείς κορίτσια μετά την πρώτη σας γέννα επανήρθε γρήγορα το σώμα σας; Η κοιλίτσα το στήθος; 

 

 

Η κοιλιτσα επανηλθε γρήγορα σε εμένα..δεν είχα πάρει κ πααααρα πολλά κιλά ,εβαζα κ τις κρεμουλες κ μαζεύτηκε γρήγορα.

Το στηθος από την άλλη...δεν νομίζω να επανέλθει ποτέ! Εγώ βέβαια έχω που θηλάζω και 1,5 χρόνο φαντάζομαι ότι διαφέρει από κοπέλα που δεν θηλάζει.  Είναι πιο βαρύ τώρα ,δεν είναι κ χάλια αλλά δεν ειναι κ αυτό που ηταν!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Καλημεραα!

Αν θυμάμαι καλά είχε σε μια σελίδα! Αλλά όχι τόσα πολλά και εντωπωσιακα όσο το "κάλως ήρθες αγοράκι μας". 

@Eva137 Μην αγχώνεσαι θα τα φτιάξεις όλα σιγά σιγά και μεθοδικά! Προσπάθησε να μην σκύβεις πολύ... Να κάθεσαι σε μια καρέκλα και να πακετάρεις όσο γίνεται :) 

@EugenJen Αχχ εσώρουχα χρειάζομαι και εγώ! Γενικά νιώθω η λεκάνη μου να έχει ανοίξει τόσο υπερβολικά πολύ. Και η μαμα μου, μου λέει έχεις ακόμα δρόμο μπροστά σου θα ανοίξει κ άλλο :shock: 

Πλάκα πλάκα εσείς κορίτσια μετά την πρώτη σας γέννα επανήρθε γρήγορα το σώμα σας; Η κοιλίτσα το στήθος; 

 

 

Καλημέρα οοοολη μερα!

Τι κάνετε? Νομίζω πως η μπέμπα άλλαξε θέση κ δν με χτυπάει αριστερά κ χαμηλά αλλά δεξιά κ πιο πάνω!!! Αχ ας κάθεται καλά να δω μουτράκι τη Τετάρτη να τρελαθώ κι άλλο.:x

Η κοιλίτσα κι εμένα μάζεψε νωρίς, στο 4μηνο πάνω κάτω, έβαζα κρεμουλες κ στην αρχή κ όσο το άντεχα έβαζα κ βρακάκι ψηλομεσο shaping Όχι κορσέ. Το στήθος κανα μήνα μετά το σταμάτημα του θηλασμού επανήλθε αλλά θηλασαμε μόνο 3 μήνες. Γενικά στο 6μηνο όλα είχαν επανέλθει κ στον χρόνο που λένε είσαι ακριβώς όπως πριν. Εγώ βέβαια δν πρόσεχα αρκετά κ μου ήρθαν πίσω  κάποια κιλά λόγω ψυχολογίας κυρίως. 

Τα βρακακια εγκυμοσύνης φοράω κι εγώ των h&m. Αυτά τα μεγαλουτσικα με βολεύουν, καλή ποιότητα.

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, αργία σήμερα για εμένα μόνο, ο σύζυγος θα ανοίξει και βρήκα ευκαιρία να πεταχτω στα μαγαζιά μπας κ βρω κανά σάκι με πατάτες να βάλω σε αυτό τον ρημάδι τον γάμο:D

Θέλω να πάρω κ εσωρουχακια διότι τα ήδη υπάρχοντα έχουν αρχίσει κ με κόβουν στην κοιλουμπα μου!!

@Renez ναι είπαμε ζωγραφική έχουμε βρει ένα πολύ ωραίο σχέδιο με αρκουδάκια που κάνουν κούνια κάτω από ένα δέντρο με λουλουδάκια, να δούμε τι θα μας πει κ ο ζωγράφος!

@Hliolousti εγώ αν κάτσω ανάσκελα κ έχω κ τα πόδια ίσια ,νιώθω σαν να με τραβάει ο αφαλός, δεν είμαι καθόλου άνετα, οπότε η μπρούμυτα η στο πλάι η ανάσκελα με λυγισμένα πόδια, αλλάξω κ 100 στάσεις το δευτερόλεπτο!!

Μα τι ωραίο που ακούγεται αυτό το σχέδιο για τν τοίχο! Όνειρο το δωμάτιο της πριγκίπισσας!!! Κι όλα ροζ εκεί μέσα, σεντονακια,πάντες κ πραγματάκια!!!!!

@Eva137 να τα κάνεις όλα καθιστή όσο μπορείς! Αυτό το βάρος που λέγατε χθες κορίτσια μάλλον είναι αυτό που έχουμε πει όλες λίγο πολύ ότι μας πιάνει από περπάτημα,ορθοστασία ή καθιστή σε καρέκλα για πολύ ώρα.

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα ξύπνησα με πόνο στην πλάτη! Τα μουδιάσματα στα πόδια και οι κράμπες συνεχίζονται κατά τη διάρκεια της νύχτας...

Εμένα η κοιλιά επανήλθε μετά τη γέννα αρκετά γρήγορα, το στήθος δεν επανήλθε ποτέ και μάλιστα έχασε κ την πυκνότητά του δλδ έπεσε κ ήταν σαν άδειο... Προς τον τελευταίο χρόνο είχε αρχίσει καααπως να επανέρχεται.


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα ξύπνησα με πόνο στην πλάτη! Τα μουδιάσματα στα πόδια και οι κράμπες συνεχίζονται κατά τη διάρκεια της νύχτας...

Εμένα η κοιλιά επανήλθε μετά τη γέννα αρκετά γρήγορα, το στήθος δεν επανήλθε ποτέ και μάλιστα έχασε κ την πυκνότητά του δλδ έπεσε κ ήταν σαν άδειο... Προς τον τελευταίο χρόνο είχε αρχίσει καααπως να επανέρχεται.

Βρε κορίτσι μου παίρνεις μαγνήσιο??? Να τρώτε και μπανάνα ,ακόμα κ 2 την ημέρα δν πειράζει αν δν έχετε θέμα με το έντερο! Κάνει καλό κ το κάλλιο!

Θηλασες πολύ? Τώρα που λες αυτό το άδειασμα, Ναι θα συμφωνήσω ,είναι κι εμένα λίγο. Βέβαια το ειχα πάντα πλούσιο πολυ αλλά όχι τεράστιο. Αλλά το χαίρομαι στην εγκυμοσύνη βρε κορίτσια που είναι τουρλα γεμάτο γεμάτο!!! Αχαχαχα, χαρειται το τώρα!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Βρε κορίτσι μου παίρνεις μαγνήσιο??? Να τρώτε και μπανάνα ,ακόμα κ 2 την ημέρα δν πειράζει αν δν έχετε θέμα με το έντερο! Κάνει καλό κ το κάλλιο!

Θηλασες πολύ? Τώρα που λες αυτό το άδειασμα, Ναι θα συμφωνήσω ,είναι κι εμένα λίγο. Βέβαια το ειχα πάντα πλούσιο πολυ αλλά όχι τεράστιο. Αλλά το χαίρομαι στην εγκυμοσύνη βρε κορίτσια που είναι τουρλα γεμάτο γεμάτο!!! Αχαχαχα, χαρειται το τώρα!

Όχι δεν παίρνω μαγνήσιο! Θα ρωτήσω τον γιατρό! Θήλασα περίπου 2.5 χρ. αλλά δεν νομίζω ότι φταίει για το "άδειασμα"


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, marianna1986 είπε:

Όχι δεν παίρνω μαγνήσιο! Θα ρωτήσω τον γιατρό! Θήλασα περίπου 2.5 χρ. αλλά δεν νομίζω ότι φταίει για το "άδειασμα"

Ρώτησε τον! Κι εγώ το άρχισα πριν 3 βδομάδες κ μ είπε να παίρνω κ πρωί κ απόγευμα το max κιολας! Το πρωί όμως το παίρνω μόνο τις μέρες που πάω δουλειά κ ξέρω ότι θα τσιτωσω...

Θηλασες πολυυυ!! Μπράβο σου!!! Παίζει κι αυτό τν ρόλο του στο ζιζι.  Θα βρούμε καμμία ασκήσουλα  να κάνουμε μετά ααααν προλαβαίνουμε κ θα μαζέψουν κάπως,τι να κάνουμε! 

Βρε κορίτσια εδω που τα λέμε όλα τα γυναικεία μας! Σουτιέν εγώ δν πολυφοραω μέσα στο σπίτι κ τώρα κ γενικά. Έχω ακούσει ότι πρέπει να φοράμε κ προσπαθώ να βάζω μαλακά αθλητικά ή αυτά του θηλασμού που είναι χαλαρά αλλά νιώθω φυλακισμένη κ ζεσταίνομαι... Εσείς τι κάνετε? Τι άποψη έχετε?


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, δηλαδή ξεχνάμε το παλιό μας στητό στηθάκι :lol: 

@marianna1986 Ναι ναι ρωτά για μαγνήσιο! Θα σε βοηθήσει πολύ! Εγώ είχα ξεχάσει να το πάρω τρεις μέρες και με έπιασαν κατευθείαν πονάκια μόλις το ξανά πήρα όλα καλά! Δοκίμασε να βάλεις ξηρούς καρπούς στην διατροφή σου όπως αμύγδαλα και ηλιόσπορους. Επίσης η βρώμη, το καλαμπόκι, ο αρακάς βοηθάνε γτ περιέχουν αρκετό μαγνήσιο. 

@Christinα Ούτε εγώ πολύ φοράω μέσα στο σπίτι δεν αντέχω με τίποτα.... Προσπάθησα με αθλητικά μπουστάκια αλλά τώρα που έχει ανοίξει ο καιρός νιώθω ότι με ζεσταίνουν. Με μπανελα δεν το συζητώ... Βασανιστήριο μου φαίνεται! Και το σκέφτομαι γτ είναι πολύ βαριά πλέον και χρειάζεται να τα κρατάει κτ αλλά..... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έπαιρνα μαγνήσιο στην πρώτη εγκυμοσύνη γιατί είχα κάτι συσπασεις! 

Για τις ασκήσεις για το στήθος δεν έχεις κ άδικο! Πέρσι πήγαινα γυμναστήριο κ δεν είχα σκεφτεί πως αυτό βοήθησε να ξαναφτιάξει κάπως το στήθος μου:rolleyes:

Κ εγώ δεν τα μπορώ τα σουτιέν μέσα στο σπίτι. Άμα δεν σε ενοχλει το βάρος γιατί να φορέσεις από τώρα; Άστο για μετά τη γέννα...

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...