Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ Μια μέρα τρώω all bran με λίγο γάλα αμυγδάλου Κ κομμένη μπανάνα! Τέλειο κ γι οποίες έχουν δυσκοιλιότητα... Την επόμενη τρώω τοστ με πολύσπορο ψωμι κ τυρί ανάλογα τα κέφια μπορεί να βάλω κ γαλοπούλα! Κ άλλες μερες μπορεί να κάνω χυμό με μήλο μπανανα πορτοκαλί αχλάδι κ 2 κρακερακια.!

ενταξει λύθηκε το μυστήριο της τουαλέτας! Μου είπε ο άντρας μου ότι κατά τις 4 πηγα τουαλέτα, αυτός εβλεπε ταινία κ τον άγριο κοίταξα κιολας λέει.... δε θυμάμαι τίποτα βέβαια! 

Το γάλα αμυγδάλου το πίνεις για κάποιο λόγο συγκεκριμένα;; Το έπινα εγώ γιατί έχω δυσανεξία στην λακτόζη αλλά για κάποιο περίεργο λογο , τώρα πίνω κανονικο γάλα κ δεν με ενοχλεί..τι γίνεται;;; μεταμορφώνομαι;;

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Ναι έχουμε κανει καλό παρεάκι!!! Αφού τις τελευταίες μέρες είμαστε και ΧΟΤ θεματακι απ' την πολυλογια μας!

Eirinoula πώς πάει η δουλειά; Συνεχίζεις;

Καλημέρα!!!!ναι ναι συνεχίζω αλλά έρχομαι πλέον τις μισές μέρες της εβδομάδας.....εν τω μεταξύ σήμερα τους το ανακοίνωσα και αυτο π μου ειπαν ειναι να έρχομαι τωρα κάθε μερα για να μαθω την δουλεια σε μια νέα κοπέλα που έφεραν....γελάω απλά.....!!!!

Just now, Mariamaraki είπε:

Εμείς κορίτσια μου είμαστε 5μιση χρόνια μαζί και 1μιση παντρεμένη... Από διάφορα ηλικίας έχουμε 6 χρόνια!!!   

Αχ όντως έχουμε πολύ καλό παρεάκι .. αφου και εγω το ίδιο σκέφτομαι να μπω να δω τι κάνουν τα κορίτσια !! Αλλα Δεν σας προλαβαίνω αχχαχα 

Έχω και νεακια... Βγήκαν τα αποτελέσματα Pappa και Κυστική. Ευτυχώς είναι όλα καλά..!!!  σίδηρο μου είπε να πάρω...Και σε 2 βδομάδες να τον πάρω τηλ για να κλεισουμε ραντεβού!  

@EugenJenκαλημερα γλυκο μου κορίτσι!!! Πώς είσαι? Σήμερα έχεις το ραντεβού με τον γιατρο?  

μπραβο κορίτσι μου για τα νεάκια σουυυ.... τέλεια!!!! για σίδηρο γτ σου είπε? εμενα δεν μ εχει δωσει τίποτα ακόμα ρε κορίτσια! δεν παίρνω τίποτα! θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά που θα πάω.

Just now, EugenJen είπε:

Αύριο μεσημέρι  είναι το ραντεβου !!κ ο Θεουλης βοηθός!!

Μπράβο σου μωρέ , έτσι μόνο τέλειες εξετάσεις θέλω να ακούω!!!

Καλε αν δεν είχα κ εσάς να τα λέμε θα είχα σαλεψει!! Χαχα

@Jasmine@ αυτό με το φόβο ότι θα κατουρηθω πάνω μου το βράδυ πολύ το έχω να ξέρεις!!τουλάχιστον κοιμήθηκες σερί , κάπως καλύτερο από το να διακόπτεις τον υπνο!

 

 

Βρε κορίτσια μου να ρωτήσω για πρωινό τι τρώτε?? Εγώ με τους μς τους εμετους έτρωγα τοστ με τυρί μέχρι που το βαρέθηκα κ άρχισα να το βγάζω κ αυτό..τώρα τρώω γάλα με δημητριακά , μόλις το σιχαθω κ αυτό τι άλλο μπορεί να τρώω;;προ εγκυμοσύνης έτρωγα βραστό αυγό κ πορτοκαλάδα αλλά τώρα κ μόνο που τα βλέπω τα αυγά αηδιάζω

όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι.... μην ανησυχείς......εγώ για πρωινό πίνω ένα χυμό φρεσκο πορτοκάλι και 2 φρυγανιές με βιταμ κ μέλι....αυτά για αρχή......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

@EugenJenάσε εχω χάσει τις μέρες με την κλεισούρα!!! 

Κορίτσια τοστ και γάλα μόνο μπορώ.. μετά και πάλι ειμαί λίγο χάλια!!  Αλλά το τρώω

Καλέ μην αγχώνεσαι όλες μας έχουμε χάσει την μπάλα με τις ημέρες..

Μήπως σου χαλάει το γάλα το στομάχακι;;να δοκιμάσεις κάτι πιο στέρεο;;η να βάλεις δημητριακά;;

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημέρα!!!!ναι ναι συνεχίζω αλλά έρχομαι πλέον τις μισές μέρες της εβδομάδας.....εν τω μεταξύ σήμερα τους το ανακοίνωσα και αυτο π μου ειπαν ειναι να έρχομαι τωρα κάθε μερα για να μαθω την δουλεια σε μια νέα κοπέλα που έφεραν....γελάω απλά.....!!!!

μπραβο κορίτσι μου για τα νεάκια σουυυ.... τέλεια!!!! για σίδηρο γτ σου είπε? εμενα δεν μ εχει δωσει τίποτα ακόμα ρε κορίτσια! δεν παίρνω τίποτα! θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά που θα πάω.

όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι.... μην ανησυχείς......εγώ για πρωινό πίνω ένα χυμό φρεσκο πορτοκάλι και 2 φρυγανιές με βιταμ κ μέλι....αυτά για αρχή......

Πορτοκαλάδα δυστυχώς την βγάζω αμέσως , το μέλι επίσης δεν το μπορώ...

 

Κάτσε να καταλάβω δεν ήξεραν ότι είσαι έγκυος κ δουλευες λόγω κορωνοιου κάποιες μέρες την εβδομάδα κ τώρα που το έμαθαν σου είπαν να πηγαίνεις κάθε μέρα;;;;;θα τρελαθουμε;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημέρα!!!!ναι ναι συνεχίζω αλλά έρχομαι πλέον τις μισές μέρες της εβδομάδας.....εν τω μεταξύ σήμερα τους το ανακοίνωσα και αυτο π μου ειπαν ειναι να έρχομαι τωρα κάθε μερα για να μαθω την δουλεια σε μια νέα κοπέλα που έφεραν....γελάω απλά.....!!!!

μπραβο κορίτσι μου για τα νεάκια σουυυ.... τέλεια!!!! για σίδηρο γτ σου είπε? εμενα δεν μ εχει δωσει τίποτα ακόμα ρε κορίτσια! δεν παίρνω τίποτα! θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά που θα 

Ευχαριστώ πολύ!!!!! Το είχα απορία και εγώ γιατί δεν παίρνω τόσο καιρό.. Γιατί έχω κάτι γνωστές μου που είναι 6, 7 εβδομάδων και παίρνουν σίδηρο .. Αλλά μάλλον είναι στον γιατρό και αν το χρειάζεσαι..εννοείται να τον ρωτήσεις και θα σου πει εκείνος σίγουρα! Αν έχει να κάνει με τον αιματοκρίτη έχω λίγο χαμηλό. 

@EugenJenσίγουρα θα έχεις δίκιο με το γάλα!!! Μάλλον θα το κόψω για λίγες μέρες νά δω... Έχω και την μαμά στο τηλέφωνο γάλα και γιαούρτια να τρως για το ασβέστιο χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ Μια μέρα τρώω all bran με λίγο γάλα αμυγδάλου Κ κομμένη μπανάνα! Τέλειο κ γι οποίες έχουν δυσκοιλιότητα... Την επόμενη τρώω τοστ με πολύσπορο ψωμι κ τυρί ανάλογα τα κέφια μπορεί να βάλω κ γαλοπούλα! Κ άλλες μερες μπορεί να κάνω χυμό με μήλο μπανανα πορτοκαλί αχλάδι κ 2 κρακερακια.!

ενταξει λύθηκε το μυστήριο της τουαλέτας! Μου είπε ο άντρας μου ότι κατά τις 4 πηγα τουαλέτα, αυτός εβλεπε ταινία κ τον άγριο κοίταξα κιολας λέει.... δε θυμάμαι τίποτα βέβαια! 

Χαχαχα... Εντάξει!! Δεν υπάρχεις!!

Καλα, ο χυμός πρωί πρωί με άδειο στομάχι θα με τσάκιζε..

Just now, EugenJen είπε:

Ρώτα τον γιατρό σου για aerolin  εγώ το ξεκίνησα από χθές για να αποφύγω κορτιζόνη , δεν έχω δει τεράστια διαφορά αλλά χθες το βράδυ κοιμήθηκα πιο ήρεμα από θέμα βήχα...κ έχω αρχίσει να νιώθω λίγο ενόχληση χαμηλά όταν βήχω κ τρέμω...

Λες ε; Θα ρωτήσω.. είναι φορές που βήχω κ με πιάνει πόνος κ με πάει να...

Just now, Mariamaraki είπε:

Εμείς κορίτσια μου είμαστε 5μιση χρόνια μαζί και 1μιση παντρεμένη... Από διάφορα ηλικίας έχουμε 6 χρόνια!!!  

Αχ όντως έχουμε πολύ καλό παρεάκι .. αφου και εγω το ίδιο σκέφτομαι να μπω να δω τι κάνουν τα κορίτσια !! Αλλα Δεν σας προλαβαίνω αχχαχα

Έχω και νεακια... Βγήκαν τα αποτελέσματα Pappa και Κυστική. Ευτυχώς είναι όλα καλά..!!!  σίδηρο μου είπε να πάρω...Και σε 2 βδομάδες να τον πάρω τηλ για να κλεισουμε ραντεβού! 

@EugenJenκαλημερα γλυκο μου κορίτσι!!! Πώς είσαι? Σήμερα έχεις το ραντεβού με τον γιατρο? 

Τι ωραία νέα!! Έφυγε κ αυτό από το κεφάλι σου!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλέ μην αγχώνεσαι όλες μας έχουμε χάσει την μπάλα με τις ημέρες..

Μήπως σου χαλάει το γάλα το στομάχακι;;να δοκιμάσεις κάτι πιο στέρεο;;η να βάλεις δημητριακά;;

Πορτοκαλάδα δυστυχώς την βγάζω αμέσως , το μέλι επίσης δεν το μπορώ...

 

Κάτσε να καταλάβω δεν ήξεραν ότι είσαι έγκυος κ δουλευες λόγω κορωνοιου κάποιες μέρες την εβδομάδα κ τώρα που το έμαθαν σου είπαν να πηγαίνεις κάθε μέρα;;;;;θα τρελαθουμε;;;

ναι ναι όπως τα λές.... αυτό ακριβώς.... φυσικα δεν θα το δεχτώ.... αλλά σας το λέω για να γελάσετε....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημέρα!!!!ναι ναι συνεχίζω αλλά έρχομαι πλέον τις μισές μέρες της εβδομάδας.....εν τω μεταξύ σήμερα τους το ανακοίνωσα και αυτο π μου ειπαν ειναι να έρχομαι τωρα κάθε μερα για να μαθω την δουλεια σε μια νέα κοπέλα που έφεραν....γελάω απλά.....!!!!

μπραβο κορίτσι μου για τα νεάκια σουυυ.... τέλεια!!!! για σίδηρο γτ σου είπε? εμενα δεν μ εχει δωσει τίποτα ακόμα ρε κορίτσια! δεν παίρνω τίποτα! θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά που θα πάω.

όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι.... μην ανησυχείς......εγώ για πρωινό πίνω ένα χυμό φρεσκο πορτοκάλι και 2 φρυγανιές με βιταμ κ μέλι....αυτά για αρχή......

 

Just now, EugenJen είπε:

Το γάλα αμυγδάλου το πίνεις για κάποιο λόγο συγκεκριμένα;; Το έπινα εγώ γιατί έχω δυσανεξία στην λακτόζη αλλά για κάποιο περίεργο λογο , τώρα πίνω κανονικο γάλα κ δεν με ενοχλεί..τι γίνεται;;; μεταμορφώνομαι;;

Το γάλα αμυγδάλου το πίνω γιατί σιχαίνομαι το κανονικό! Από μικρή που ήμουν μου βρωμάει... καλά μη φανταστείς ότι βάζω κ πολύ ίσα ίσα να μουσκέψουν να ποντικοκουραδακια(all bran)ταιριάζουν πολύ με μπανάνα!!! 
Άμα το ήξερες ότι θα σε έβαζαν να πηγαινεις κάθε μέρα δε θα το έλεγες καθόλου! Ευτυχώς που καταλαβαίνουν κ σέβονται την κατάσταση :D 
Επίσης σίδηρο δε μου έχει δώσει γιατί έχω παραπάνω από το όριο όποτε δεν επιτρέπεται.... κ μαγνήσιο μου είχε δώσει για τις συσπάσεις! 

Άσχετο αλλά γενικως εγώ πάντα ψώνιζα πολύ από Ίντερνετ ρούχα παπούτσια καλλυντικά τα πάντα. Τώρα είχα να πάρω από τον Ιανουάριο κ λέω σήμερα στον άντρα μου. Αγάπη μου ψώνισα 3 φορεματακια εγκυμοσύνης καλοκαιρινά... κουνάει το κεφάλι κ λέει μόνος του καλή αρχή, δε θα προλαβαίνουν οι κουριερ!

  • Χαχα 5
  • Μπερδεμένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!!! Το είχα απορία και εγώ γιατί δεν παίρνω τόσο καιρό.. Γιατί έχω κάτι γνωστές μου που είναι 6, 7 εβδομάδων και παίρνουν σίδηρο .. Αλλά μάλλον είναι στον γιατρό και αν το χρειάζεσαι..εννοείται να τον ρωτήσεις και θα σου πει εκείνος σίγουρα! Αν έχει να κάνει με τον αιματοκρίτη έχω λίγο χαμηλό. 

@EugenJenσίγουρα θα έχεις δίκιο με το γάλα!!! Μάλλον θα το κόψω για λίγες μέρες νά δω... Έχω και την μαμά στο τηλέφωνο γάλα και γιαούρτια να τρως για το ασβέστιο χαχαχαχα

πάντα είχα χαμηλό αιματοκρίτη και χαμηλό σίδηρο και φεριτίνη..... πάντα όμως.... μου έλεγαν από παλιά ότι όταν μείνεις έγκυος θα λιποθυμάς συνέχεια. και τώρα στις πρώτες εξετάσεις που έκανα ήταν όλα καλά.... καμία έλλειψη........

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Irinoula86 είπε:

πάντα είχα χαμηλό αιματοκρίτη και χαμηλό σίδηρο και φεριτίνη..... πάντα όμως.... μου έλεγαν από παλιά ότι όταν μείνεις έγκυος θα λιποθυμάς συνέχεια. και τώρα στις πρώτες εξετάσεις που έκανα ήταν όλα καλά.... καμία έλλειψη........

Τέλεια τότε!!! Εγώ στην τελευταία εξέταση είχα αιματοκρίτη 36.3. 

Καλο είναι αυτό όσο λιγότερα παίρνεις τόσο καλύτερα!!!! 

Αλλά ρώτησε τον να είσαι και σίγουρη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Το γάλα αμυγδάλου το πίνω γιατί σιχαίνομαι το κανονικό! Από μικρή που ήμουν μου βρωμάει... καλά μη φανταστείς ότι βάζω κ πολύ ίσα ίσα να μουσκέψουν να ποντικοκουραδακια(all bran)ταιριάζουν πολύ με μπανάνα!!! 
Άμα το ήξερες ότι θα σε έβαζαν να πηγαινεις κάθε μέρα δε θα το έλεγες καθόλου! Ευτυχώς που καταλαβαίνουν κ σέβονται την κατάσταση :D 
Επίσης σίδηρο δε μου έχει δώσει γιατί έχω παραπάνω από το όριο όποτε δεν επιτρέπεται.... κ μαγνήσιο μου είχε δώσει για τις συσπάσεις! 

Άσχετο αλλά γενικως εγώ πάντα ψώνιζα πολύ από Ίντερνετ ρούχα παπούτσια καλλυντικά τα πάντα. Τώρα είχα να πάρω από τον Ιανουάριο κ λέω σήμερα στον άντρα μου. Αγάπη μου ψώνισα 3 φορεματακια εγκυμοσύνης καλοκαιρινά... κουνάει το κεφάλι κ λέει μόνος του καλή αρχή, δε θα προλαβαίνουν οι κουριερ!

Καλοφορετα!!! Νομίζω είσαι η πρώτη που κάνει την αρχή των αγορων , άντε κ στα δικά μας οι υπόλοιπες..:mrgreen:

Κ εγώ είμαι πολύ του ίντερνετ στις αγορές, αλλά δεν ξέρω θες η Κλεισούρα, θες η ταλαιπωρία μου που σέρνομαι καναπέ τουαλέτα κ τούμπαλιν;;δεν έχω διάθεση για ψώνια.

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλοφορετα!!! Νομίζω είσαι η πρώτη που κάνει την αρχή των αγορων , άντε κ στα δικά μας οι υπόλοιπες..:mrgreen:

Κ εγώ είμαι πολύ του ίντερνετ στις αγορές, αλλά δεν ξέρω θες η Κλεισούρα, θες η ταλαιπωρία μου που σέρνομαι καναπέ τουαλέτα κ τούμπαλιν;;δεν έχω διάθεση για ψώνια.

καλά κ εγω καμία διάθεση για ψώνια! παρόλο που κοιτάζω διαφορα πραγματάκια στο ιντερνετ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχαχα eirinaki απίστευτο! Μερικά αφεντικά δεν έχουν το Θεό τους πραγματικά... 

Εγώ το πρωί τρώω ένα τοστ κ λίγο χαλβά. Από φάρμακα ξεκίνησα το σίδηρο γιατί η φερριτινη και ο σίδηρος μου είναι στα πατώματα, ο αιματοκρίτης παλευεται, ξεκίνησα κ ασβέστιο κ σαλοσπιρ γιατί έχω αυξημένες πιθανότητες για υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου μετά την 37εβδ.

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Σήμερα ξύπνησα αργα μεν (12!!!) Αλλά μες την ενέργεια δε κ ως τώρα κάνω γενική το σπίτι,μαγείρεμα,μπάνιο τα σκυλιά κτλ..

Μόλις έκατσα λοιπόν..καλά εγώ δε σας λέω τα πρωινά μ γτ ξέρω πως εσείς με τα στομαχικά σας θα με θεωρήσετε υπεύθυνη για τις αναγουλες της υπόλοιπης μέρας χαχαχα 

Θα πω το πιο απλό γάλα καρύδας με δημητριακά (συνήθως clusters με σοκολάτα παρακαλώ!) Αλλιώς σίγουρα κάποιο τοστ(άρα)!! Τώρα συνδιασμούς για τοστ δε σας λέω γτ εκεί είναι το θέμα μου χαχαχα

Άσχετο,έχει καμία netflix? Κάποια πρόταση για σειρές ή ταινίες ή ντοκιμαντέρ καλά παρακαλώ? 

@EugenJen . Μου περιμένω πως κ τι τις εξετάσεις σου αν κ είμαι σίγουρη για τη θετική τους έκβαση!!

@Jasmine@ με γεια τα ρουχαλακια!! Έχει καλή ποιότητα το μαγαζί αυτό? Δεν έχω ξανά ψωνίσει..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...