Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

@Anastasia05 όλα καλά,ξεκινήσαμε ωραία, να είσαι γουρικη κ για εμάς!

@OctoberMom πες φίλη για τα καρότσια όταν έχεις τα κέφια σου τα ωραία!  Δώσε μας τα φώτα σου! Επίσης το σουτιέν το cariwell (κάπως ετσι) είχες πει για καλό? Το βρίσκω γύρω στα 20€

@Jasmine@ με τις κορουλες σου! Πολύ όμορφες οι κορδέλες που είπατε,καλέ αυτούς τους φιογκους τους φοράω κι εγώ τύπου Χριστούγεννα, απόκριες που κάνω τα νούμερα μου!!! Όντως τσιμημενες αλλά κ 1 may0r@l κορδελιτσα (μαλακή κ κουκλιστικη )που μας πήρε η γιαγιά 12 γιουρο έκανε. Καλύτερα κάτι λεπτουλες HM να μν τα ενοχλούν κιόλας!

Είμαι γουρλου γενικά! Οπότε πιστεύω θα το μεταφέρω κ σε σας!:mrgreen:

 

Με τις κορδέλες χτυπάτε αδύνατο σημείο, αλλά εγώ σας χαίρομαι εσάς και τις φρουφρουδες σας που θα τις φοράνε κ θα είναι κουκλιτσες!:wub:

Έχω δει κ ασορτι κορδελιτσα μαμά-κορη!! Όχι μπεμπέ, ωραίες κοριτσίστικες!!

  • Μου αρέσει 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Μπες στο google κ κανε αναζήτησή κορδέλες Alice and Christina.... τις θέλω όλες αλλά πανάκριβες! 

Καλά αυτές δεν είναι απλά Γκράντε είναι υπερπαραγωγή αλλά δεν είναι για μωρά ακόμα , βιάζεσαι!!! 

@Anastasia05 θέλω κ εγωωωωωω να μου στείλεις μνμ!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

αχ κοριτσια μου καλημερα!!!! μόλις ενημερώθηκα ότι φίλη μ που περίμενε παιδάκι γεννησεεεε!!!!!έναν παίδαρο 3910 κgs. αχ μακαρι να μπορούσα να σας τον στειλω φωτο... είναι τέλειος μέσα στο μαιευτήριο!!!! κούκλος!!!!!

θελω κ εγω να ερθουν τα δικά μας......... έτσι καλα και υγιή παιδάκια!!!η εμπειρία λεει του φυσιολογικού τοκετού ανεπανάληπτη..... να τον επιδιώξω με συμβουλευσε και να προσπαθησω όσο μπορω για φυσιολογικά!

επίσης με συμβουλευσε να μην αγχωθω για θηλασμό.....είχε κ εκείη τα δικά της σκαμπανεβάσματα και μ είπε ότι το παίδι εχασε αρκετό βάρος τις 2 ήμερες(έχει γεννήσει εδώ και 3 ημέρες!!) και φοβήθηκε αρκετά και τελικά πήρε και ξένο το παιδί. στενοχωριοταν πολύ μ είπε που έχανε και έτσι είπε να πάρει και ξένο....

αχ είναι τέλειος!!!!!! τον ερωτευτηκα..... φανταστείτε τι θα κάνω με τον δικό μου!!!

Αχχχ ψυχή μου άντε να ζήσει ο κούκλος υγιής κ ευτυχής σε όλη του τη ζωή εύχομαι!!!!

Οπ!! Μόλις ξύπνησε κ ο δικός μου,θα κατάλαβε ότι μιλάω για αλλον κ ζήλεψε χαχαχαχα

Πάντως εγώ από οοοσα έχω διαβάσει κ ρωτήσει οοολα τα μωρά τις πρώτες 1-2 ημέρες στο νοσοκομείο χάνουν βάρος κ είναι απόλυτα φυσιολογικό γτ με τα τσισα κ το μυκονιο (τα πρώτα τους καλά λέγονται έτσι...) Χάνουν υγρά που είχαν μέσα μας..μετά από 4-5 ημέρες αρχίζουν κ βάζουν ξανά κανονικοτατα κ δεν έχει σχέση ο θηλασμός με αυτό..

Επίσης στην αρχή τις πρώτες 1-2 ημέρα η μητέρα όντως συνήθως δεν έχει πολύ γάλα αλλά αυτό που έχει το πρωτογαλα όπως λέγεται ,είναι όσο ακριβώς χρειάζεται για αρχή το στομαχακι του μωρού με οοολα τα απαραίτητα συστατικά..

Καταλήγω πως όποια μανούλα αληθινά θέλει να θηλάσει καλό είναι πριν να πάρει τη βοήθεια ειδικών μαιών που με 2-3 συναντήσεις οικονομικές πολύ (στο χώρο μας) σε μαθαίνουν ότι χρειάζεται ώστε να έχεις αυτοπεποίθηση για τον θηλασμό..εγώ προσωπικά αυτό σκοπεύω να κάνω γιατί θέλω πολύ έστω τους πρώτους 3 μήνες που δε θα δουλεύω να τον θηλάσω..

Όπως επίσης συμφωνώ κ για τον φυσιολογικό τοκετό αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός..

Just now, Jasmine@ είπε:

Εντάξει αυτές οι κορδέλες είναι για πιο γκράντε εμφάνιση, όχι για κάθε μέρα!!! Ανυπομονω να τις φορέσουν...:wub:

Τα κορίτσια σου να δεις πόσο ανυπομονούν να τραβήξει η μία της άλλης(σύμφωνα με όσα κάνουν στους υπερήχους) :P

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Μας κόβω να φοράμε ότι φρουφρου κ ροζ δν έχουμε βάλει τόσα χρόνια! Κι έβλεπα τόσο καιρο μανούλες έξω με κόρες κ οι2 ροζουλενιες κ λουλουδενιες σαν νεραιδουλες κι έλεγα νταξ υπερβολή...μμμ θα τα λουστω μου φαίνεται ! Ροζ κουφετι οικογένεια μας βλέπω!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Τι σε μπέρδεψε πριν καλό μου..??

Ποιες πήρες εν τέλη κ πόσες..?

Μπερδεύομαι με τις κακίες σου!!! Χαχαχαχ 

πήρα 10 πακέτα premium care ,ελπίζω να φτάσουν για κανα μήνα όπως το υπολόγισα... τις βρήκα από ένα site πιο οικονομικά από οπουδήποτε. Εσυ πήρες;

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Μπερδεύομαι με τις κακίες σου!!! Χαχαχαχ 

πήρα 10 πακέτα premium care ,ελπίζω να φτάσουν για κανα μήνα όπως το υπολόγισα... τις βρήκα από ένα site πιο οικονομικά από οπουδήποτε. Εσυ πήρες;

Πόσες πάνες είναι συνολικα στα δέκα πακέτα?

Κι εγώ θέλω σαιιιτ

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Μπερδεύομαι με τις κακίες σου!!! Χαχαχαχ 

πήρα 10 πακέτα premium care ,ελπίζω να φτάσουν για κανα μήνα όπως το υπολόγισα... τις βρήκα από ένα site πιο οικονομικά από οπουδήποτε. Εσυ πήρες;

Μμμμμμμμ καλααααα θα ΠΡΟΣΠΑΘΉΣΩ να τις μειώσω..ΛΙΓΟ!!

Τις ίδιες πήρα κ εγώ αλλά δύο πακέτα μόνο.. τα υπόλοιπα έλεγα στον τελευταίο υπέρηχο να ξέρω πάνω κάτω τα κιλά του μωρού..γτ τώρα πήρα ένα πακέτο νούμερο 1 (2-5 κιλά)κ ένα νούμερο 2 (4-8 κιλά)..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Μπερδεύομαι με τις κακίες σου!!! Χαχαχαχ 

πήρα 10 πακέτα premium care ,ελπίζω να φτάσουν για κανα μήνα όπως το υπολόγισα... τις βρήκα από ένα site πιο οικονομικά από οπουδήποτε. Εσυ πήρες;

Στείλε μου κ μένα το σάιτ καλε εεε ψάχνω από το πρωι να ψωνισω διαφορα χαχα

Καλολερωτες να ναι!!! 

Just now, Anastasia05 είπε:

Kαλα τσισονια κ κακακια:tongue:

Τέλεια που είχες καλά αποτελεσματα κουκλα ... Αντε με το καλό το Ντόπλερ τωρα

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Επανήλθα, εν μέσω καύσωνα (έχω βάλει νέο πρόγραμμα, 7 με 11 active/ 11 με 17 κλειδαμπάρωμα στο σπίτι και ύπνος/17 με 01 πάλι active αλλιώς δε γίνεται!!). Που λέτε, το μετρήσαμε το  λίκνο bebe stars και δε χωράει στην κρεβατοκάμαρα! Back to plan A λοιπόν, Chicco Next to me.

Α, το καινούριο νέο είναι ότι ξεκίνησα σίδηροοο! Γκρίνιαξε η μαία γιατί έπεσε 7 μονάδές ο αιματοκρίτης και τον πήρα τελικώς... Ελπίζω να ξαναπάω τουαλέτα κάποια στιγμή στο επόμενο τρίμηνο! Ακούω τις εντυπώσεις σας απ'το Tardyferon γενικά....

(Προσπαθώ να βρω το κουράγιο να κάνω και review για καρότσια, ήταν η κύριά μου ασχολία της τελευταίες μέρες...). Φιλιά σε όλες σας και σε όλα τα έμβρυα εκεί έξωωω (λίγα περισσότερα στα έμβρυα που δεν κλωτσάνε τραχήλους :o ) 

Χιχιχι, κι εγώ το κάνω αυτό! Δεν το ξερα ότι το χαν γράψει και κάπου βέβαια :P Ο άντρας μου μου λέει "θα νομίζει ότι την κοροϊδεύεις που κάνεις τα ίδια!"

 

Υ.Γ.: Όσο για την καμπύλη, επειδή έχω καλό ζάχαρο (78) και καλή γλυκοζιωμένη, μου πε η μαία ότι μπορεί να τη γλιτώσω την καμπύλη και να μου κάνουν ένα απλό dextro (αυτό με το μηχανάκι που σου μετράει το ζάχαρο) μετά το φαϊ. Θα το διαπραγματευτώ με το γιατρό στον επόμενο υπέρηχο...

Καλησπέρα κορίτσι μου!μανούλα Νοεμβρίου εδώ!:grin:

Καλύτερα θα σου έλεγα να κάνεις την καμπύλη ζαχάρου.το ξερω ότι είναι λίγο αηδία σαν εξέταση αλλά κάνεις λίγο υπομονή.εγω πέρσι στον γιο μου,είχα πάντα χαμηλο ζάχαρο από 75-80 κ γλυκοζυλιωμενη εντός ορίων κ όμως μου βγήκε παθολογική η καμπύλη.με διατροφή δεν μου δημιουργησε πρόβλημα ο διαβήτης κύησης κ δεν χρειάστηκε να πάρω ινσουλίνη.δεν λέω φυσικά ότι αυτό γίνεται πάντα αλλά γνώμη μου να κάνεις την καμπύλη καλού κακού να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Πόσες πάνες είναι συνολικα στα δέκα πακέτα?

Κι εγώ θέλω σαιιιτ

520! Panes.gr

Just now, Renez είπε:

Μμμμμμμμ καλααααα θα ΠΡΟΣΠΑΘΉΣΩ να τις μειώσω..ΛΙΓΟ!!

Τις ίδιες πήρα κ εγώ αλλά δύο πακέτα μόνο.. τα υπόλοιπα έλεγα στον τελευταίο υπέρηχο να ξέρω πάνω κάτω τα κιλά του μωρού..γτ τώρα πήρα ένα πακέτο νούμερο 1 (2-5 κιλά)κ ένα νούμερο 2 (4-8 κιλά)..

 

Εγώ δεν έχω πιθανότητες να χρειαστώ κατευθείαν το νούμερο 2! 

Just now, Ninamc είπε:

Στείλε μου κ μένα το σάιτ καλε εεε ψάχνω από το πρωι να ψωνισω διαφορα χαχα

Καλολερωτες να ναι!!! 

Panes.gr

Έχει κ άλλες εταιρείες, δε ξέρω τι τιμές παίζουν στα αλλά μεγέθη! Ήταν οι πιο οικονομικές που βρήκα με μεταφορικά

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

520! Panes.gr

Εγώ δεν έχω πιθανότητες να χρειαστώ κατευθείαν το νούμερο 2! 

Panes.gr

Έχει κ άλλες εταιρείες, δε ξέρω τι τιμές παίζουν στα αλλά μεγέθη! Ήταν οι πιο οικονομικές που βρήκα με μεταφορικά

Βγάζεις μήνα!! Βέβαια ο πρώτος μηνας είναι ο πιο σπάταλος απο πάνες!

Κ γενικά όσο μεγαλώνουν ,ισιωνει λίγο το πράγμα!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...