Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Βγάζεις μήνα!! Βέβαια ο πρώτος μηνας είναι ο πιο σπάταλος απο πάνες!

Κ γενικά όσο μεγαλώνουν ,ισιωνει λίγο το πράγμα!

Έχω υπολογίσει αν τις αλλάζω κάθε 3 ώρες θέλω 16 πάνες τη μέρα... οριακά θα βγει ο μήνας! Κ μετά θ δω μήπως χρειάζονται μεγαλύτερο μέγεθος κ παραγγέλνω πάλι!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Έχω υπολογίσει αν τις αλλάζω κάθε 3 ώρες θέλω 16 πάνες τη μέρα... οριακά θα βγει ο μήνας! Κ μετά θ δω μήπως χρειάζονται μεγαλύτερο μέγεθος κ παραγγέλνω πάλι!

Το βράδυ εγώ τον άλλαζα 1 φορά επειδή κοιμόταν κ κακά δεν έκανε ποτέ νύχτα. Κ αυτή η μία φορά του την έσπαγε πολύ:tongue:

Αν δεις ότι δε βγαίνει μήνας,προλαβαίνεις να ξαναπαραγγειλεις μην ανησυχείς!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναααααιι πηρα τα πτωτα ρουχα της μπουμπουκος μου.. Με την μίνι παρακαλω.. Θέλω και γω κορδέλες.. Στείλτε μ κ με νααα

Θέλω να της βάλω τα Χριστουγεννα... Αχ θα ναι τα πρωτα της... Τρελαθω με πιανει

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, OctoberMom είπε:

Επανήλθα, εν μέσω καύσωνα (έχω βάλει νέο πρόγραμμα, 7 με 11 active/ 11 με 17 κλειδαμπάρωμα στο σπίτι και ύπνος/17 με 01 πάλι active αλλιώς δε γίνεται!!). Που λέτε, το μετρήσαμε το  λίκνο bebe stars και δε χωράει στην κρεβατοκάμαρα! Back to plan A λοιπόν, Chicco Next to me.

Α, το καινούριο νέο είναι ότι ξεκίνησα σίδηροοο! Γκρίνιαξε η μαία γιατί έπεσε 7 μονάδές ο αιματοκρίτης και τον πήρα τελικώς... Ελπίζω να ξαναπάω τουαλέτα κάποια στιγμή στο επόμενο τρίμηνο! Ακούω τις εντυπώσεις σας απ'το Tardyferon γενικά....

(Προσπαθώ να βρω το κουράγιο να κάνω και review για καρότσια, ήταν η κύριά μου ασχολία της τελευταίες μέρες...). Φιλιά σε όλες σας και σε όλα τα έμβρυα εκεί έξωωω (λίγα περισσότερα στα έμβρυα που δεν κλωτσάνε τραχήλους :o ) 

Χιχιχι, κι εγώ το κάνω αυτό! Δεν το ξερα ότι το χαν γράψει και κάπου βέβαια :P Ο άντρας μου μου λέει "θα νομίζει ότι την κοροϊδεύεις που κάνεις τα ίδια!"

 

Υ.Γ.: Όσο για την καμπύλη, επειδή έχω καλό ζάχαρο (78) και καλή γλυκοζιωμένη, μου πε η μαία ότι μπορεί να τη γλιτώσω την καμπύλη και να μου κάνουν ένα απλό dextro (αυτό με το μηχανάκι που σου μετράει το ζάχαρο) μετά το φαϊ. Θα το διαπραγματευτώ με το γιατρό στον επόμενο υπέρηχο...

Egw sidiro pairnw to fysiofol k eimai polu kala me tin toualeta.Tsekare to.Einai siropi k einai polu ok i geusi tou opws pairname mikra gia ton vixa.

Pairnw ena tetoio boukalaki kathe vradu

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Ναααααιι πηρα τα πτωτα ρουχα της μπουμπουκος μου.. Με την μίνι παρακαλω.. Θέλω και γω κορδέλες.. Στείλτε μ κ με νααα

Θέλω να της βάλω τα Χριστουγεννα... Αχ θα ναι τα πρωτα της... Τρελαθω με πιανει

Με το καλό να τα φορέσει το κορίτσι σου!!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Γέννησε κ η φίλη μου! Κορακλα 3900 παρακαλώ.... με καισαρική, μου είπε ότι πονάει, επίσης στο μαιευτήριο αφήνουν μόνο το σύνοδο, κανένα επισκέπτη! 

Να ζήσει η μπουμπου !! Τι ωραία νέα σήμερα!!! Μωράκια παντού!!! Με το καλό όλα τα μωράκια!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Γέννησε κ η φίλη μου! Κορακλα 3900 παρακαλώ.... με καισαρική, μου είπε ότι πονάει, επίσης στο μαιευτήριο αφήνουν μόνο το σύνοδο, κανένα επισκέπτη! 

3900?? Μπαμπατσικο μωρό!! Να της ζήσει!! 

@marianna1986 εμένα τώρα στην τελευταία επίσκεψη μου τα διπλασίασε όλα κ σίδηρο κ ασβέστιο δράμα η κατάσταση αλλά έτσι κ δω στις εξετάσεις το Σάββατο ότι είμαι οκ δεν θα τα παίρνω, μην πιες γάλα πριν μην πιες γάλα μετά, δεν μπορώ να φάω η γυναίκα!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

3900?? Μπαμπατσικο μωρό!! Να της ζήσει!! 

@marianna1986 εμένα τώρα στην τελευταία επίσκεψη μου τα διπλασίασε όλα κ σίδηρο κ ασβέστιο δράμα η κατάσταση αλλά έτσι κ δω στις εξετάσεις το Σάββατο ότι είμαι οκ δεν θα τα παίρνω, μην πιες γάλα πριν μην πιες γάλα μετά, δεν μπορώ να φάω η γυναίκα!

Ναι ναι ολόκληρο παιδι!!! Ρε φίλη εμένα μου έχει πει να προσέχω μόνο το μαγνήσιο να είναι 2 ώρες μακριά από όλα τα υπόλοιπα.... δε μου έχει πει τίποτα για σίδηρο κ ασβέστιο!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Ninamc με το καλό να τα φορέσετε!

κορίτσια το σίδηρο μακρυά από το ασβέστιο κ τα γαλακτοκομικά! Το μαγνήσιο μακρυά από το ασβέστιο! Μαγνήσιο με σίδηρο κ φυλλικο δεν έχουν πρόβλημα!

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για όλες τις συμβουλές και τις ευχές σας! Και μια και λέμε καλά νέα για μωράκια, και μένα η φίλη/κουμπάρα μου εδώ (που βάφτισα το κοριτσάκι της) μου είπε ότι μόλις έμαθε ότι είναι έγκυος στο 2ο... πολλά μωρά σας λέω!!!:P

 

7 hours ago, elenioz said:

Δοκίμασε να κάνεις ένα ποδόλουτρο κορίτσι μου με χλιαρό νερό και άλατα και φυσικά μετά ξάπλωσε και βαλτα ψηλά. Μαγνήσιο παίρνεις ;; Κρίμα με το σπίτι... Αλλά καλύτερα για να βρείτε το ιδανικό! Θα περιμένουμε εξελίξεις. 

@Ninamc Με το καλό κορίτσι μου η πανέμορφη Άριελ σου :x Εντωμεταξυ τι φάση που όλα μοιάζουν στους μπαμπάδες;! Κανένα δεν θα πάρει από εμάς... Που ήμασταν όταν τα κάναμε :tongue: 

Καλημερούδια! 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Μαγνήσιο δεν έχω πάρει... νόμιζα ότι το δίνουν αν έχεις κράμπες ή συσπασούλες και δεν είχα τίποτα τέτοιο μέχρι στιγμής. Βοηθάει και για το πρήξιμο? 

 

6 hours ago, P.L.L. said:

@Eva137 καλημέρα! Είδα πως έχεις πρηστεί. Καλό είναι να το ελέγξεις αυτό! Πολύ πιθανό να είναι από την πολλη ώρα καθιστή και τη ζέστη αλλά ίσως χρειαστεί να το πεις στον γιατρό ή τη μαια μήπως πρέπει να σου κανει και άλλες εξετάσεις! Καλή τυχη εύχομαι και για το σπίτι!!! 

Ναι, αυτό μου είπε και ένας φίλος γιατρός ότι πιθανότατα δεν είναι τίποτα, αλλά επειδή θέλαμε να ελέγξουμε καλού-κακού αν έχω καμιά θρόμβωση κάναμε έναν γρήγορο υπέρηχο με το μηχάνημα του φίλου μας για να τσεκάρουμε τις φλέβες και φαινόταν ΟΚ. Εμένα πήγε το μυαλό μου και στην πιθανότητα προεκλαμψίας, αλλά η πίεσή μου πάντα είναι χαμηλή οπότε δεν κάνει νόημα να έχω ούτε αυτό. Θα το πω και στον γιατρό μου εδώ βέβαια, αλλά μάλλον το επόμενο ραντεβού μου θα πρέπει να περιμένει μέχρι τον Αύγουστο, γιατί τότε θα ξεκινήσει η καινούργια ασφάλεια υγείας μου. Σ'ευχαριστώ πολύ!!

 

6 hours ago, Anastasia05 said:

Βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης σακχάρου και είναι καλά ! 

Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα κ γερό στομαχι:D

Τέλεια! Άντε μακάρι να έχουμε όλες έτσι καλά αποτελέσματα! :wink:

  • Μου αρέσει 4

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι ναι ολόκληρο παιδι!!! Ρε φίλη εμένα μου έχει πει να προσέχω μόνο το μαγνήσιο να είναι 2 ώρες μακριά από όλα τα υπόλοιπα.... δε μου έχει πει τίποτα για σίδηρο κ ασβέστιο!

Όχι ούτε σίδηρο πρέπει να είναι κοντά με ασβέστιο, μου το είχε πει σίγουρα ,νομίζω κάνα 2_3 ώρες διάφορα γι'αυτό έχω θέμα τώρα 1 σίδηρο το πρωί με το φυλλικό αλλά χωρίς γαλακτοκομικά, άλλο σίδηρο το μεσημέρι πάλι χωρίς γάλακτοκομικα κ το βράδυ ασβέστιο τουλάχιστον αυτά τα διαλύω κ τα 2 χάπια μαζί... Ε έλεος 

Just now, Christinα είπε:

@Ninamc με το καλό να τα φορέσετε!

κορίτσια το σίδηρο μακρυά από το ασβέστιο κ τα γαλακτοκομικά! Το μαγνήσιο μακρυά από το ασβέστιο! Μαγνήσιο με σίδηρο κ φυλλικο δεν έχουν πρόβλημα!

Αυτό δεν είναι διατροφή σπαζοκεφαλια είναι.!! Κάθε φορά που πάω να φάω κάτι σκέφτομαι τι έχω πιει, τι θα πιω κ πόση ώρα έχει περάσει!!

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Αχαχαχα όντως κι εγώ στην αρχή βραχυκυκλωνα...Εγώ παίρνω το πρωί σίδηρο, φυλλικο κ ενεσουλα, 40' μετά πρωινό ότι να ναι, 11.30 μαγνήσιο, 3.00 ασβέστιο,7.00 μαγνήσιο! Έτσι δν σκέφτομαι κ τι θα φάω γτ γενικά τρώω νωρίς. Πάλι καλά μ έκοψε το utrogestan κ ελπίζω να μν μ αυξήσει τπτ!!!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει Αντωνακι μου γλυκό το μωρό της φίλης!! Εύχομαι έτσι μπαμπατσικα κ υγιή να είναι κ τα κοριτσάκια σου κ να παίζουν όλες μαζί!!!!(τραβώντας η μία την κορδέλα της αλλης:D)

Εγώ παίρνω 9 μαγνήσιο ,10:30 σίδηρο κ φολικό οξύ, 7 ασβέστιο.. κανονικά πρέπει κ 9το βράδυ πάλι σίδηρο κ μαγνήσιο αλλά το σίδηρο το 2ο το χω κόψει ένα μήνα τώρα (λόγω δυσκοιλιότητας) μαγνήσιο παίρνω 2ο όταν το θυμάμαι...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Να σας ζήσει Αντωνακι μου γλυκό το μωρό της φίλης!! Εύχομαι έτσι μπαμπατσικα κ υγιή να είναι κ τα κοριτσάκια σου κ να παίζουν όλες μαζί!!!!(τραβώντας η μία την κορδέλα της αλλης:D)

Εγώ παίρνω 9 μαγνήσιο ,10:30 σίδηρο κ φολικό οξύ, 7 ασβέστιο.. κανονικά πρέπει κ 9το βράδυ πάλι σίδηρο κ μαγνήσιο αλλά το σίδηρο το 2ο το χω κόψει ένα μήνα τώρα (λόγω δυσκοιλιότητας) μαγνήσιο παίρνω 2ο όταν το θυμάμαι...

Εσύ που δουλεύεις να το παίρνεις το μαγνήσιο αγάπη! Βοηθάει να μν έχουμε εκπλήξεις από δω κ πέρα από τη κούραση!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...