Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ συνεχίζω στα μαύρα μου τα χάλια, χθες έκανα και εμετό τρώγοντας απλά κ μόνο 1 πορτοκάλι το πρωί κ μετά ολη την ημέρα ήμουν με ένα στομάχι κόμπο.

σήμερα ευτυχώς εμετό δεν εκανα, το είχα τρομερό άγχος στην δουλειά, βεβαια τρωω πολύ μονο κριτσινια, φρυγανιες κλπ κ πολύ μικρές μπουκιες !!

@Irinoula86 καλη επιτύχια κορίτσι μου, όλα τέλεια να πάνε!!Θα περιμένουμε νέα σου,

Η επόμενη είμαι μάλλον εγώ με ραντεβού την Τετάρτη!!

 

πρίν από 59 λεπτά , Eval είπε:

Κορίτσια καλησπέρααα !! Πως είστε; 

Πως πάνε τα συμπτώματα εγκυμοσύνης;; Εγώ ξαφνικά δε νιώθω τίποτα.. ούτε αναγουλες ούτε πρήξιμο στο στήθος!!! Να ανησυχήσω ;;;!!!!

Να μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε. Το νιώθω και εγώ αυτό αν κάποια στιγμή δεν αισθανθώ αναγούλα λέω τι γίνεται?λες κάτι να μην πηγαίνει καλά??τιποτα τιποτα όλα τέλεια θα μας πάνε!!!έτσι κ αλλιώς θεωρητικά οι αναγούλες είναι μέχρι τον 3ο μήνα, οποτε λογικά σιγά σιγα ετοιμάζονται να μας αφήσουν ήσυχες!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

On 14/2/2020 at 1:54 ΜΜ, Irinoula86 είπε:

αχχχχ τελειααααα......κλαίω με σένα εγώ τώρα!!φαντάσου τι θα κάνω με τα δικά μου την Δευτέρα!Θα πας σύντομα ξανά τώρα?

 

Κοριτσι μου πηγες?? Όλα καλά??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κοριτσι μου πηγες?? Όλα καλά??

Πηγα ναι!!!! Συγνωμη για την καθυστερηση απλα ακομα προσπαθω να το συνειδητοποιησωω..... Ειναι τοσο απιστευτο αυτο που συμβαινει.... Ακους ενα χτυπο καρδουλας απο μεσα σ.....απο ενα "φασολακι" μολις 1 cm. Απίστευτο απλα.... Ολα καλα ο γιατρος τα βρηκε ολα καλα και τις εξετασεις μου.... Απλα συνεχιζω στρατιωτακι την διατροφη μου. Δεν πειραζει.... Αν ειναι να παιρνω τετοια χαρα καθε φορα που παω εκει....χαλαλι του! Αντε και στις επόμενες τωραααα!!!!! 

7 ώρες πρίν, Eval είπε:

Αχ ναι!!!  ρωτησε τον αν γενικά είναι κακές ενδείξεις αυτές και πες μου να μου φύγει το άγχος... Γιατί εγώ σε μια βδομάδα έχω ραντεβού κ μέχρι τότε θα με φάει ο φόβος !

 

@Evalολα ειναι φυσιολογικα. Τα συμπτωματα ερχονται και φευγουν και μπορει να ξαναερθουν.... Εγω ακουσα το χτυπο της καρδουλας παρολο που δεν εχω κανενα συμπτωμα απο χθες..... Ειναι ολα τελεια οπως θα ειναι και το δικο σου το μπεμπε......! Μην ανησυχεις για τιποτα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Πηγα ναι!!!! Συγνωμη για την καθυστερηση απλα ακομα προσπαθω να το συνειδητοποιησωω..... Ειναι τοσο απιστευτο αυτο που συμβαινει.... Ακους ενα χτυπο καρδουλας απο μεσα σ.....απο ενα "φασολακι" μολις 1 cm. Απίστευτο απλα.... Ολα καλα ο γιατρος τα βρηκε ολα καλα και τις εξετασεις μου.... Απλα συνεχιζω στρατιωτακι την διατροφη μου. Δεν πειραζει.... Αν ειναι να παιρνω τετοια χαρα καθε φορα που παω εκει....χαλαλι του! Αντε και στις επόμενες τωραααα!!!!! 

@Evalολα ειναι φυσιολογικα. Τα συμπτωματα ερχονται και φευγουν και μπορει να ξαναερθουν.... Εγω ακουσα το χτυπο της καρδουλας παρολο που δεν εχω κανενα συμπτωμα απο χθες..... Ειναι ολα τελεια οπως θα ειναι και το δικο σου το μπεμπε......! Μην ανησυχεις για τιποτα!

Χαιρομαι τόσο πολύ!! Πάει κ η δεύτερη από εμάς !! Τώρα περιμένουμε Τετάρτη το άλλο μας κορίτσι!! Σου είπε για αυχενική διαφάνεια? 1cm ε? Παίδαρος χεχε!!Πόσο εβδομάδων είσαι εσύ Ειρηνακι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Πηγα ναι!!!! Συγνωμη για την καθυστερηση απλα ακομα προσπαθω να το συνειδητοποιησωω..... Ειναι τοσο απιστευτο αυτο που συμβαινει.... Ακους ενα χτυπο καρδουλας απο μεσα σ.....απο ενα "φασολακι" μολις 1 cm. Απίστευτο απλα.... Ολα καλα ο γιατρος τα βρηκε ολα καλα και τις εξετασεις μου.... Απλα συνεχιζω στρατιωτακι την διατροφη μου. Δεν πειραζει.... Αν ειναι να παιρνω τετοια χαρα καθε φορα που παω εκει....χαλαλι του! Αντε και στις επόμενες τωραααα!!!!! 

@Evalολα ειναι φυσιολογικα. Τα συμπτωματα ερχονται και φευγουν και μπορει να ξαναερθουν.... Εγω ακουσα το χτυπο της καρδουλας παρολο που δεν εχω κανενα συμπτωμα απο χθες..... Ειναι ολα τελεια οπως θα ειναι και το δικο σου το μπεμπε......! Μην ανησυχεις για τιποτα!

Αχ μπράβο σου, όλα τέλεια είναι!! Θύμησε μου πόσο εβδομάδων είσαι να ξέρω κ γω τι να περιμένω την Τετάρτη!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Renez είπε:

Χαιρομαι τόσο πολύ!! Πάει κ η δεύτερη από εμάς !! Τώρα περιμένουμε Τετάρτη το άλλο μας κορίτσι!! Σου είπε για αυχενική διαφάνεια? 1cm ε? Παίδαρος χεχε!!Πόσο εβδομάδων είσαι εσύ Ειρηνακι? 

Όχι δεν μ είπε κάτι για αυχενική διαφάνεια ακόμη. Μου είπε σε 3 εβδομάδες να ξαναπάω και να τα συνεχίσω όλα όπως τα έκανα. Είμαι 7 εβδομάδων!

 

1 ώρα πρίν, EugenJen είπε:

Αχ μπράβο σου, όλα τέλεια είναι!! Θύμισε μου πόσο εβδομάδων είσαι να ξέρω κ γω τι να περιμένω την Τετάρτη!!!

7 εβδομάδων!!!!!τα ίδια θα δεις και εσύ!!!! με το καλό!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Όχι δεν μ είπε κάτι για αυχενική διαφάνεια ακόμη. Μου είπε σε 3 εβδομάδες να ξαναπάω και να τα συνεχίσω όλα όπως τα έκανα. Είμαι 7 εβδομάδων!

 

7 εβδομάδων!!!!!τα ίδια θα δεις και εσύ!!!! με το καλό!!!!

Κάτσε περίμενε γτ τα μπερδεύω αυτά με τις εβδομάδες..εγώ ας πουμε είμαι στην εβδομάδη εβδομάδα αλλά 6 εβδομάδων κ 4 ημερών..εσύ? Ρωτάω γτ εγώ πήγα στο γιατρό όταν ήμουν 6 ακριβώς (πριν 4 ημέρες δλδ) κ το νινι μου ήταν 7 mm κ επειδή εσύ είπες 1cm ήθελα να υπολογίσω περίπου πόσο μεγαλώνουν ανάλογα τις μέρες.. 

6 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Αχ μπράβο σου, όλα τέλεια είναι!! Θύμησε μου πόσο εβδομάδων είσαι να ξέρω κ γω τι να περιμένω την Τετάρτη!!!

Άντε μια μερουλα σου έμεινε!! Εσύ πόσο είσαι?? Μωρεεε βάλτε αυτά τα sticker να βλέπουμε η μία της άλλης..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κάτσε περίμενε γτ τα μπερδεύω αυτά με τις εβδομάδες..εγώ ας πουμε είμαι στην εβδομάδη εβδομάδα αλλά 6 εβδομάδων κ 4 ημερών..εσύ? Ρωτάω γτ εγώ πήγα στο γιατρό όταν ήμουν 6 ακριβώς (πριν 4 ημέρες δλδ) κ το νινι μου ήταν 7 mm κ επειδή εσύ είπες 1cm ήθελα να υπολογίσω περίπου πόσο μεγαλώνουν ανάλογα τις μέρες.. 

Άντε μια μερουλα σου έμεινε!! Εσύ πόσο είσαι?? Μωρεεε βάλτε αυτά τα sticker να βλέπουμε η μία της άλλης..

Εγώ θα είμαι 6+3 αύριο που θα πάω στην γιατρό κ εχω αγχωθει λιγάκι δεν σας κρύβω!!θα βάλω stickeraki αλλά θέλω λίγο να περάσουν οι μερουλες να δω ότι πάνε όλα καλά!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Εγώ θα είμαι 6+3 αύριο που θα πάω στην γιατρό κ εχω αγχωθει λιγάκι δεν σας κρύβω!!θα βάλω stickeraki αλλά θέλω λίγο να περάσουν οι μερουλες να δω ότι πάνε όλα καλά!!!

Μα θα πάνε όλα καλά!! :-) αλλα το σέβομαι εννοείται!! Περιμένω αύριο κ τα δικα σου νεα!! Φιλιά κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κάτσε περίμενε γτ τα μπερδεύω αυτά με τις εβδομάδες..εγώ ας πουμε είμαι στην εβδομάδη εβδομάδα αλλά 6 εβδομάδων κ 4 ημερών..εσύ? Ρωτάω γτ εγώ πήγα στο γιατρό όταν ήμουν 6 ακριβώς (πριν 4 ημέρες δλδ) κ το νινι μου ήταν 7 mm κ επειδή εσύ είπες 1cm ήθελα να υπολογίσω περίπου πόσο μεγαλώνουν ανάλογα τις μέρες..  

Άντε μια μερουλα σου έμεινε!! Εσύ πόσο είσαι?? Μωρεεε βάλτε αυτά τα sticker να βλέπουμε η μία της άλλης..

@Renez καλημέρα!!!!! έτσι όπως σας τα είπα εγώ... το δικό μου το μωρό θα γίνει γίγαντας!ο γιατρός δεν μου είπε ακριβώς πόσο είναι. απλα μου είπε 1 cm για να μου δείξει ότι είναι πολύ μικρό μικρό.... απόσα διαβάζω αποκλείεται να είναι εκατοστό ακόμα. χιλιοστά ναι... εκατοστα όχι.... θα δω το απόγευμα τον υπέρηχο αν έγραφε πόσο ήταν την Δευτέρα που πήγα και θα σου πω. Με συγχωρείτε για την αναστάτωση που προκάλεσα με το γιγαντάκι μου!

 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κάτσε περίμενε γτ τα μπερδεύω αυτά με τις εβδομάδες..εγώ ας πουμε είμαι στην εβδομάδη εβδομάδα αλλά 6 εβδομάδων κ 4 ημερών..εσύ? Ρωτάω γτ εγώ πήγα στο γιατρό όταν ήμουν 6 ακριβώς (πριν 4 ημέρες δλδ) κ το νινι μου ήταν 7 mm κ επειδή εσύ είπες 1cm ήθελα να υπολογίσω περίπου πόσο μεγαλώνουν ανάλογα τις μέρες.. 

Άντε μια μερουλα σου έμεινε!! Εσύ πόσο είσαι?? Μωρεεε βάλτε αυτά τα sticker να βλέπουμε η μία της άλλης..

πως βάζουμε το στικεράκι?

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Irinoula86 είπε:

πως βάζουμε το στικεράκι?

 

Πας στο Google και πατάς lilypie και σε βγάζει στην ιστοσελίδα με τα Στικερ κ σε καθοδηγεί πως θα το φτιάξεις. Στο τέλος στο βγάζει σε λινκ, πατάς copy κ έρχεσαι εδώ στο προφίλ σου,πας ρυθμίσεις και λέει υπογραφή το κάνεις paste εκεί κ αποθήκευση. Με μια δυο προσπάθειες θα το κάνεις :-)

5 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

@Renez καλημέρα!!!!! έτσι όπως σας τα είπα εγώ... το δικό μου το μωρό θα γίνει γίγαντας!ο γιατρός δεν μου είπε ακριβώς πόσο είναι. απλα μου είπε 1 cm για να μου δείξει ότι είναι πολύ μικρό μικρό.... απόσα διαβάζω αποκλείεται να είναι εκατοστό ακόμα. χιλιοστά ναι... εκατοστα όχι.... θα δω το απόγευμα τον υπέρηχο αν έγραφε πόσο ήταν την Δευτέρα που πήγα και θα σου πω. Με συγχωρείτε για την αναστάτωση που προκάλεσα με το γιγαντάκι μου!

 

 

Καλέ ούτε καν,από 4mm μέχρι όντως 1cm μπορεί να είναι μέσα στη βδομάδα και μη ξεχνάς ότι κάθε ένα τους είναι ξεχωριστό κ μοναδικό από τώρα!! Αντε γαμωτο περιμένω πως κ πως να μπούμε στον 4ο να έχουν μεγαλώσει κ να μπορούμε να τα δούμε κ εμείς κανονικά!!

21 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Εγώ θα είμαι 6+3 αύριο που θα πάω στην γιατρό κ εχω αγχωθει λιγάκι δεν σας κρύβω!!θα βάλω stickeraki αλλά θέλω λίγο να περάσουν οι μερουλες να δω ότι πάνε όλα καλά!!!

Τι έγινε κορίτσι? Πηγές στο γιατρό? Όλα καλά? Πες μου μωρέ κ το όνομα σου,θέλω να σε αποκαλέσω κάπως κ δε ξέρω από που βγαίνει το eugenJen μάλλον Ευγενία?! Κ σε λέω όλο κορίτσι!! :-)

21 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Εγώ θα είμαι 6+3 αύριο που θα πάω στην γιατρό κ εχω αγχωθει λιγάκι δεν σας κρύβω!!θα βάλω stickeraki αλλά θέλω λίγο να περάσουν οι μερουλες να δω ότι πάνε όλα καλά!!!

Τι έγινε κορίτσι? Πηγές στο γιατρό? Όλα καλά? Πες μου μωρέ κ το όνομα σου,θέλω να σε αποκαλέσω κάπως κ δε ξέρω από που βγαίνει το eugenJen μάλλον Ευγενία?! Κ σε λέω όλο κορίτσι!! :-

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες. Και γω 5 εβδομάδων περίπου, δεν έχω πάει ακόμη για υπέρηχο. Είναι το 2ο μου. Το 1ο επίσης Οκτώβρη γεννημένο του 2016. Οπότε βλέπω και το 2ο να εχουν πολύ κοντά γενέθλια. 

Όσο για τους εμετούς είναι πολύ φυσιολογικό αλλά δύσκολο. Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη μέχρι τον 4ο μήνα έχασα 7 κιλά! Δεν μπορούσα να φάω τίποτα έκανα παντού κ πάντα εμετό.Η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε τέλεια κατά τα άλλα..Μακάρι σε αυτή να μην έχω, γιατί έχω και ένα 3χρονο στο σπίτι, τι να του εξηγήσω?? ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stavroula1 είπε:

Γεια σε όλες. Και γω 5 εβδομάδων περίπου, δεν έχω πάει ακόμη για υπέρηχο. Είναι το 2ο μου. Το 1ο επίσης Οκτώβρη γεννημένο του 2016. Οπότε βλέπω και το 2ο να εχουν πολύ κοντά γενέθλια. 

Όσο για τους εμετούς είναι πολύ φυσιολογικό αλλά δύσκολο. Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη μέχρι τον 4ο μήνα έχασα 7 κιλά! Δεν μπορούσα να φάω τίποτα έκανα παντού κ πάντα εμετό.Η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε τέλεια κατά τα άλλα..Μακάρι σε αυτή να μην έχω, γιατί έχω και ένα 3χρονο στο σπίτι, τι να του εξηγήσω?? ! 

Γεια σου Σταυρούλα!!!! Χαρήκαμε πολύ !Με το καλό και σ εσένα λοιπόν να έρθει το δεύτερο!! Πόσο ετών είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πας στο Google και πατάς lilypie και σε βγάζει στην ιστοσελίδα με τα Στικερ κ σε καθοδηγεί πως θα το φτιάξεις. Στο τέλος στο βγάζει σε λινκ, πατάς copy κ έρχεσαι εδώ στο προφίλ σου,πας ρυθμίσεις και λέει υπογραφή το κάνεις paste εκεί κ αποθήκευση. Με μια δυο προσπάθειες θα το κάνεις :-)

Καλέ ούτε καν,από 4mm μέχρι όντως 1cm μπορεί να είναι μέσα στη βδομάδα και μη ξεχνάς ότι κάθε ένα τους είναι ξεχωριστό κ μοναδικό από τώρα!! Αντε γαμωτο περιμένω πως κ πως να μπούμε στον 4ο να έχουν μεγαλώσει κ να μπορούμε να τα δούμε κ εμείς κανονικά!!

Τι έγινε κορίτσι? Πηγές στο γιατρό? Όλα καλά? Πες μου μωρέ κ το όνομα σου,θέλω να σε αποκαλέσω κάπως κ δε ξέρω από που βγαίνει το eugenJen μάλλον Ευγενία?! Κ σε λέω όλο κορίτσι!! :-)

Τι έγινε κορίτσι? Πηγές στο γιατρό? Όλα καλά? Πες μου μωρέ κ το όνομα σου,θέλω να σε αποκαλέσω κάπως κ δε ξέρω από που βγαίνει το eugenJen μάλλον Ευγενία?! Κ σε λέω όλο κορίτσι!! :-

Το βράδυ έχω ραντεβού!!!έιμαι στην αναμονή ακόμα!! Ναι ναι Ευγενία είναι το όνομα μου:-D

Just now, Stavroula1 είπε:

Γεια σε όλες. Και γω 5 εβδομάδων περίπου, δεν έχω πάει ακόμη για υπέρηχο. Είναι το 2ο μου. Το 1ο επίσης Οκτώβρη γεννημένο του 2016. Οπότε βλέπω και το 2ο να εχουν πολύ κοντά γενέθλια. 

Όσο για τους εμετούς είναι πολύ φυσιολογικό αλλά δύσκολο. Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη μέχρι τον 4ο μήνα έχασα 7 κιλά! Δεν μπορούσα να φάω τίποτα έκανα παντού κ πάντα εμετό.Η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε τέλεια κατά τα άλλα..Μακάρι σε αυτή να μην έχω, γιατί έχω και ένα 3χρονο στο σπίτι, τι να του εξηγήσω?? ! 

Γεια σου κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου κ να σου ζήσει το πρώτο!

Πωπω αυτό κ αν είναι δύσκολη κατάσταση εύχομαι να πάνε όλα καλά κ σε αυτή την εγκυμοσύνη να μην έχεις καθόλου εμετούς!!ποτέ θα πας γιατρό?


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...